Venhuizer hield een reageerder 't Nylonhuis f 3" f3" Minister Stikker antwoordt op vragen van Kamerleden Cultuurfeest in Kaapstad geopend Wettelijke regeling vervangt het fiscale noodrecht Koude oorlog om meer warmte KoJii R&iieJL NYLONS Proefproces in de sirijd om tb.c.-vrij Beirokken - koe moet binnen twee weken worden verkocht Grote belangstelling vee Hoornse rechtszaal Ooievaar eet lever in de keuken Culemborg in Z Afrika Eerste Kamer is geen koffiehuis Nederland moet niet toegeven aan pessimisme Maak de Indie-veteranen vrij van herhaling POLITIERECHTER ALS POLITIEKE RECHTER Regering stelt reductie op schoolgeld voor De beste dingen van het leven gaan aan ons voorbij Koninklijk bezoek aan Noord-Holland De Paus en zijn kanaries Te zware straffen BRITSE PARLEMENT UITGENODIGD Explosie op station in Zuid-Tunesie De herfstmanoeuvres in Duitsland (Van een onzer redacteuren) IN Nederland wordt door de veehou ders een hevige strijd gevoerd tegen tuberculose onder runderen, teneinde 0us land t.b.c.-vrij te maken, wat in Penemarken reeds vrijwel is gelukt. pe i ovinciale Gezondheidsdiensten voor dieren hebben hiertoe een vijf jaren-plan opgesteld, waaraan zij te vens een boetestelsel hebben verbon den. om een „si >k achter de deur" te hebben voor tegenstribbelende boeren, peze maatregelen waren nog niet in grijpend genoeg, waarom Texel als eer ste gemeente, later ook Venhuizen, Wij- denes, Schellinkhout en Wognum, een verordening hebben samengesteld, waarin werd bepaald, dat het verbo den is runderen in te voeren, die niet voorzien zijn van witte of wit-groene papieren, welke .een waarborg zijn voor een t.b.c.-vrij dier; de eigenaar van een z.g. reageerder krijgt namelijk een dergelijk bewijs met een rode streep. rjOK is in die verordening een bepa- ling opgenomen, dat er door het ge meentebestuur voor de tijd van twee weken of twee maanden ontheffing kan worden verleend, als er bijvoorbeeld in een stal een reactie-dier wordt aan getroffen. In de genoemde termijnen wordt de boer dan in de gelegenheid gesteld het dier „op te ruimen". Door deze verordening wordt ook de handelaar aan banden gelegd en voorts is de achtergrond hiervan dat de Coöp. Zuivelfabriek „De Volhar ding te Venhuizen uitsluitend perso- ?e,'} onfier haar leden en leveranciers telt. wier vee t.b.c.-vrij is verklaard, welke situatie de boeren vanzelfspre- kend gehandhaafd willen zien. Nu wilde het geval, dat de veehou der J. H. Z. te Venhuizen in Decem ber een koe kocht met een wit papier en achttien dagen later constateerde de dierenarts Makkinga bij zijn jaar lijks onderzoek, dat het dier een reac tie van 10 mm vertoonde. (Een reactie van 0-2 mm is negatief, 2-4 mm twij felachtig en boven 4 mm positief). In een dergelijk stadium is het niet denk beeldig. dat het rund binnen korte tijd een lijder aan open-t.b c. wordt, wat een gevaar voor de volksgezondheid betekent. De hoofd-assistent van de provin ciale Gezondheidsdienst in Noord-Hol land, de heer C. van Leeuwen, had in gezelschap van twee leden van de Rijkspolitie het dier van Z. geïdentifi ceerd, waarna de dienaren van de Hei lige Hermandad proces-verbaal op maakten. Dit h'ad tot gevolg, dat de kantonrechter te Hoorn, mr Bolt, deze zaak, welke als een proefproces kan worden beschouwd, gistermiddag kreeg te behandelen. Z. vertelde, dat hij feitelijk fruit kweker was en dat hij 's winters enke le koeien in zijn bezit had „om de melk" en ze in het voorjaar weer ver- koeht. Verdachte, die reeds een af spraak met de dierenarts had gemaakt om de koe van de hand te doen. was zeer gebelgd over het feit, dat hij zon der te zijn gewaarschuwd, werd gever baliseerd. Reeds had hij een financiële slag moeten incasseren, omdat hij op een eerder tijdstip vier reageerders had verkocht en duurdere koeien had teruggekocht. Op de vraag van de ambtenaar of een veehouder tegemoet wordt geko men, wanneer een bepaald dier inge volge de verordening wordt verbeurd verklaard, antwoordde de heer Vton Leeuwen, dat de mogelijkheid niet was uitgesloten. Toen de veehouder Z. zich bereid verklaarde de koe op korte ter mijn „op te ruimen", gaf de ambtenaar de in beslag genomen koe vrij en stel de de termijn op veertien dagen. In die tijd zal Z. het rund dus van de hand moeten doen, waarna de zaak in twee de instantie zal worden behandeld. On getwijfeld is de belangstelling uit vee houderskringen dan wederom groot. In Kaapstad wordt hard gewerkt aan de opbouw van Culemborg, de geboorteplaats van Jan van Riebeeck. Het marktplein van Culemborg en een copie van het stadhuis zullen het centrum vor men van de festiviteiten. piSTERMORGEN is de Eerste Kamer begonnen met de behandeling van de be- groting van Oorlog en Marine voor 1952. Minister Stikker heeft hierbij ge antwoord op de vragen, die hem Dinsdag waren gesteld. Omtrent de weinig piëteitsvolle woorden, die prof. Gerretson (C.H.U.) had gesproken over wijlen minister Van Maarseveen, zei mr Stikker, dat de C.H.U.-fractie waarschijnlijk het standpunt van de heer Gerretson niet zou delen. Hij noemde de uitlatingen van het C.H.U.-lid defaitistisch. Gerretsons „karakteristiek" van de Nederlandse delegatie op de vredesconnferentie van San Francisco noemde de heer Stikker „geschikt voor een debat aan de stamtafel van een koffiehuis". Ook prof. Beau fort van de K.V.P. lanceerde enkele critische opmerkingen in de richting van de heer Gerretson. Veel aandacht was er voor een betoog van de heer Algra (A.R.), die zich tegen de vredesbeweging „De Derde Weg" uitsprak. „Ons land zou in een weerloos isolement geraken", aldus de heer Algra. „en daardoor speelt men in de kaart van bepaalde politieke stromingen in de V.S., die de neiging hebben Europa aan zijn lot over te laten". Werd Franco beledigd? Voor de Zutphense politierechter is gisteren uitvoerig ingegaan op de vra gen of Franco moet worden beschouwd als een staatshoofd, en of Spanje een bevriende mogendheid is. De aanleiding was de zaak tegen de heer J. uit De venter, die op een communistische mee ting Franco voor een „beroepsmoorde naar" had uitgemaakt. De politierechter stelde vast, dat hier primo van een ernstige belediging sprake is. De verdachte voerde aan, dat het een belediging voor het Nederlandse vclk is, als men Franco als „bevriend staatshoofd" beschouwt. De officier van Justitie meende, dat Franco 'n bevriend staatshoofd is, zolang Nederland de di plomatieke betrekkingen met Spanje niet heeft verbroken. Of men de Cau- dillo sympathiek vindt of niet, staat er buiten. De raadsvrouw van J. wees er op, dat Franco inmiddels van alles onbewust „generaal of caudillo" is. Dit zijn militaire rangen en allerminst titels voor een „staatshoofd" in de ware zin van het woord. De politierechter, vonnis wijzende, zei, dat men van een bevriend staatshoofd nog geen vriendje behoeft te zijn, doch men mag hem nu eenmaal niet belgdigen. J. werd veroor deeld tot f 30.— boete, subs. zes dagen hechtenis. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp, dat de mogelijkheid beoogt te scheppen van een reductie op de schoolgelden voor het kager Onderwijs. Eenzelfde regeling bestaat reeds voor het middelbaar en net gymnasiaal onderwijs; derhalve tvordt tegelijkertijd voorgesteld, deze ge dragslijn ook bij andere vormen van dagonderwijs te volgen. Voorgesteld wordt thans, het school geld voor het L.O. te verminderen met een vierde deel. wanneer twee ol art kinderen, en met de helft, '"dien of meer kinderen uit hetzelfde gez tij de aanvang van het tijdvak wa - over schoolgeld is verschuldigd leer ling zijn van een school voor L U. kweekschool inbegrepen nijver heidsonderwijs, middelbaar onderwJ gymnasiaal onderwijs of A1"lvers'w in Nederland, voorzover het onaer- wijs buiten de avonduren woidt ver strekt. Antillen nemen deel aan de carillon-schenking t)e regeringsraad van de Nederlandse Hebt u ooit een ooievaar in een keu ken lever zien zitten eten? Dat ge beurt in een dorpje in Zuid Jutland, in Denemarken. Het begon in de af gelopen herfst. Op zekere dag, juist voordat de ooievaars hun trek naar Egypte begonnen, stootte een X>oie- vaarsfamilie een zwak ooievaarsjong uit het nest. Zijn familie achtte het jonge dier niet sterk genoeg om de hin- Oe reis naar het Zuiden te kunnen ma ken. De jonge ooievaar kwam terecht in de tuin van een kapper. De vrouw en de dochter van laatstgenoemde trokken zich het lot van de vogel aan. Zij voedden en verzorgden de jonge ooievaar, die flink groeide en het „huis dier" en lieveling werd niet alleen in het gezin van de kapper, doch van het gehele dorp. De ooievaar is de speelkameraad van de dochter en.... van de hond van de kapper. Soms vliegt de vogel uit, maar steeds komt hij terug in het nest, de woning van de kapper. In de keuken ziet de vrouw van de kapper toe hoe haar man de ooievaar voedt met lever. F\E heer Algra achtte het onrechtvaar- dig, dat soldaten, die reeds enkele jaren in Indonesië hebben gediend, thans voor herhalingsoefeningen moe ten opkomen, terwijl een aantal bui tengewóón-dienstplichtigen nog geen voet heeft verzet, althans niet op een exercitieveld. Is het niet wenselijk de laatste categorie ook aan het werk te zetten? De heer Algra noemde de li chamelijke en geestelijke conditie van de dienstplichtige militairen niet be vredigend. Voorts vroeg hij of 't waar is, dat het Ned. Detachement Ver. Na ties op Korea thans onderbezet is. De heer De Dreu (Arb.) vroeg zich af, of er wel voldoende rekening wordt gehouden met bezwaren inzake het ingebruiknemen van recreatie-gebie den als militair oefenterrein. Er is ge zien het tekort aan oefengrond maar één mogelijkheid: oefenterreinen in het buitenland. De heer Wendelaar (VVD) had gehoord, dat aan Belgie de voorrang wordt gegeven bij de Ameri kaanse wapenleveranties. Het VVD-lid achtte de Nederlandse luchtmacht te klein, terwijl ook het materiaal niet deugt. Hij vroeg waar om Fokker nog Gloster-Meteor-straal- jagers bouwt, terwijl dit vliegtuig-type in Korea niet voldaan heeft. Hij wens te eveneens een antwoord op de vraag waarom er zoveel straaljagers veron gelukken. 137 dagen weg. [AE heer Van Santen (CPN) lanceerde een persoonlijke aanval op minis ter Stikker, die hij er van beschuldigde in 1941 graan uit de Oekraine te heb ben gehaald. De minister van buiten landse zaken begon daarna aan de be antwoording van de vele vragen. Hij verklaarde het afgelopen jaar 137 da gen afwezig te zijn geweest, hetgeen niet schadelijk was geweest voor de uitoefening van zijn ambt, aangezien de heer Stikker gedurende zijn vacan- ties en op Zon- en feestdagen placht door te werken. Voorts kondigde hij aan, dat de regering binnenkort een per ïanente vertegenwoordiger bij de Raad van Europa zal benoemen. Op een Franse uitnodiging, besloot de re gering deel te nemen aan een confe rentie ter bestudering van een Euro pese landbouwmarkt. Tenslotte richtte de minister zich over de hoofden der aanwezigen tot het Ne derlandse volk. Hij zei, dat men niet moet toegeven aan een overdreven pes simisme. „Het zou beter zijn, wanneer velen zich wat minder onder de ban zouden voelen van het hen obsederen de Russische gevaar of hun angst voor de toekomst omzetten in critiek op Amerika. Er is zoveel, dat ons kan be moedigen, voort te gaan met ons werk, met hoop op de toekomst", zo besloot de minister. (Van onze correspondent in Kaapstad) DE Nederlandse ambassadeur in Zuid- Afrika, ZExc. J. van den Berg, heeft op uitnodiging van de organisatoren der Van Riebeeckfeesten een tentoon stelling van Zuidafrikaanse boeken en daarmede het cultuurfeest geopend. Behalve de minister van onderwijs, de heer Viljoen, waren vele vooraanstaan de figuren uit het culturele leven en vele leden van het diplomatieke corps aanwezig. Onze ambassadeur - die hier zo po pulair is, dat hij vrijwel algemeen „oom Jan" wordt genoemd - noemde In Juni aan Alkmaar, W.-Fries land en Wieringermeer H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden zijn voornemens in de maand Juni een tweedaags be zoek te brengen aan Alkmaar, West- Friesland en de Wieringermeer. P EN half dozijn kanaries vormt voor Paus Pius XII zijn dagelijkse, en bij de maaltijden zijn enige gezelschap, aldus weet de „Osservatore Romano" te vertellen. Eén van deze vogeltjes, dat de naam „Gretel" heeft gekregen, werd door de Paus geadopteerd toen het tn zijn eerste levensdagen hit een nestje in de Vaticaanse tuinen was ge vallen, vlak voor de voeten van de Paus, die zijn gebruikelijke middag wandeling maakte. Dit beestje, aldus de „Osservatore", komt elke morgen trouw zijn plaats innemen op de hand, waarmede de Paus zijn electrisch scheerapparaat hanteert. En tijdens de maaltijd verdringen de kanaries zich om het bord van „de baas" om ook een „graantje" mee te nikken. nE 36-jarige werktuig- kundige Meivin Car ter uit New York heeft met goed gevolg een „koude" oorlog gevoerd tegen zijn huisheer om meer warmte in zijn apartement te krijgen. Volgens een stedelijk reglement moeten ver huurders van centraal verwarmde apartementen er voor zorgen, dat de temperatuur boven een bepaald minimum blijft. De huisheer van Carter stoorde zich echter niet aan de verordening. De werktuigkundige bouwde toen een vernuf tige installatie in zijn kamer. Waneer de ther mometer beneden een bepaalde waarde daalde, werd automatisch een gramofoon in werking gesteld, die de huisheer herinnerde aan de straf op het overtreden van het door hem genegeer de gebod 500 dollar boete of een jaar gevan genis Bij stijging van de temperatuur werd de vermanende stem tot zwijgen ge bracht. De huiseigenaar daag de Carter voor het ge recht, waar hij verklaar de, dat het lawaai hem krankzinnig maakte. De rechter gaf hem echter de raad naar huis te gaan en zich beter aan de reglementen te hou den. (Van onze parlementaire redacteur) TOT NU TOE geldt hier te lande het uit de bezettingstijd daterende fiscale noodrecht, dat aan de belastingdienst buitengewone bevoegdheden verleent om de belastingpenningen geïnd te krijgen. Tet vervanging van dit noodrecht diende de minister van financiën een wetsontwerp in met de bedoeling een be perkter wettelijke regeling tot stand te brengen en meer eenheid in de fiscale strafbepalingen te scheppen. Gistermiddag heeft de Tweede Kamer dit wets ontwerp behandeld, waarbij de heren Hofstra (P.v.d.A.), v. d. Wetering (C.H.), Ritmeester (V.V.D.) en Hoogcarspel (C.P.N.) het woord voerden. Hoe minister Lieftinck over al deze dingen denkt, zal de Kamer Donder dagmiddag horen, nadat nog enkele afgevaardigden over deze materie hun mening hebben gezegd. Advocatenwet en Pactregeling aanvaard. De Kamer heeft zich voorts na voortgezette discussie verenigd met de door de regering ingediende Advoca tenwet, nadat er door middel van een DE PAPIEREN van het fiscale nood recht staan wel buitengewoon laag. Het beste bleek dit uit de rede voering van de heer v. d. Wetering, die dit noodrecht een zwarte bladzijde in onze rechtsgeschiedenis noemde. Evenals de heer Hofstra veroordeelde hij streng de belastingontduikers, maar aan de andere kant vond hij, dat de belastingbetalers zich behoorlijk moe ten kunnen verdedigen. Het fiscale noodrecht heeft stellig niet medegewerkt aan de bevordering van een betere belastingmoraliteit die bereikt mei. nimmer met straffen en de nieuwe wettelijke bepalingen zullen de situatie niet gunstiger be- invloeden. Aan de belastinginspecteurs en aan de fiscale recherche worden namelijk ook in de nieuwe wettelijke regeling nog te ver gaande bevoegd heden gegeven. Bezwaren had deze Christel ij k-Historische af ge vaardgde ook tegen de te stringente doorvoe ring van de opheffing van het bank geheim. Wat minder ontevreden waren ae heren Hofstra en Hoogcarspel. Laatst genoemde constateerde dat er onte vredenheid bestaat onder de belas- tinebetalers, doch deze vindt zijns in- ziens haar oorzaak in de wijze waar op de overheid het belastinggeld be steedt. Antillen heeft zich er unaniem ^0"! s ee^ 'heer Ritmeester sloeg evenals uitgesproken om deel te nemen aan d heer y d wetering het fiscale schenking van het carillon aan dedrecht en de wettelijke regeling. °wicun,iiiK van net tau»v" Staten. Er is een kerncomite gevormd om de actie tot inzameling der gelden te organiseren. die ervoor in de plaats tieedt, hoog aan. aan Bifr- iisci- paar amendementen enige wijzigingen in waren aangebracht. Zo zullen niet- stemgerechtigde advocaten, die nsg geen drie jaar zijn ingeschreven, geen contributie behoeven te betalen de orde van advocaten (voorstel Bi ger) en de leden van het hof van disi pline zullen vijf jaar zitting hebban. t Ten slotte heeft de Kamer zich ac- coord verklaard met verlenging van de bestaande Pachtregeling. Een voor stel van de heer Van der Heuvel (A.R.) om ingrijpende veranderingen in deze regeling vast te leggen bleef in portefeuille, nadat minister Mans- holt had uiteengezet, dat de gehele zaak op het ogenblik in studie is, en dat het onmogelijk is, in een handom draai een bevredigende regeling tot stand te brengen. Voor bezoek aan Nederland De voorzitters van de Eerste en de Tweede Kamer hebben namens deze Kamers een uitnodiging gericht aan het Britse parlement voor een bezoek aan Nederland. Zoals men weet heeft een delegatie van het Nederlandse parle ment in het voorjaar 1951 een bezoek aan Londen gebracht. De delegatie van het Britse parlement is uitgenodigd tegen de tweede of derde week van October. HET LEDENAANTAL VAN HET CNV Op 1 Januari 1952 hadden ds bij het Christelijk Nationaal Vakverbond aangesloten organisaties tezamen 174.750 leden. Het CNV groeide in 1951 met 7681 leden. CEDERT DE staatsgreep in Tsjecho- Slowakije zijn vijf en veertigduizend mensen op de fiets, per trein, auto of bus, met vliegtuigen, zweefvliegtuigen of te voet, uit Tsjecho-Slowakije ge vlucht. Naar verluidt deden ze dat niet. tie had beweerd, dat ze naar de bios coop zou gaan, ontstak papa in heilige woede. De patiënt gaat langzaam voor uit. Men heeft hem gezegd, dat zijn meisje gejokt had, want de goede drom mel begreep niet waaraan hij die klap omdat het in hun land zo koud was. toekomstige schoonpapa, die hem met te danken had. Q Een firma in Tilburg Om de zaken duidelijk te stellen, dient de dochter des huizes op een bankje zal Schotse baretten gaan vervaardigen u ook even te weten, dat zeventig pro- aantrof. Aangezien het meisje in kwes- voor de (al dan niet hete) hoofden van cent van de mensen, die naar Amerika gaan, teleurgesteld zijn of terugkeren naar hun vaderland. De oppervlakkig heid en onbarmhartigheid van Gods eigen land smaakt hun niets. Het bestaan in de Diergaarde te Rotterdam, Blij-Dorp, valt ook niet altijd mee voor de opgesloten beesten. Ruim een maand geleden nam een civetkat de benen. Men heeft zich naar gezocht, doch het diertje bleek onvindbaar. Eergisteren kwam het weer terecht. De kat had zich bij een houthandel een nestje gemaakt en volgens geruchten leefde ze prettig samen met een vette Hollandse kater, 't Is Maart, vrienden. In Aberdcen is een jeugdige Schot met een schedelba- sisfractuur naar het ziekenhuis ge bracht. Hij dankte het letsel aan zijn 'n Ouwe Ike buigt niet.,,. de Schotse militairen. Het is een bestel ling voor 1200 stuks, waarvoor Theodoor nog altijd zijn petje afneemt. Het eerste internatio' 'e padvindsterskamp, dat sinds 20 jaar in Engeland wordt ge houden, zal in Augustus in Beaconsfield zijn tenten opslaan. Er zullen 120Q deel neemsters aan dit kamp zijn. In het zelfde Engeland hebben ze een manier gevonden om glas vorstvrij te maken. Het is een middel, dat is samengesteld uit metaal en nog wat (geheim). Men spuit het in een dunne, doorzichtige laag op een glasplaat en het is dan mo gelijk om electrische stroom door de metaallaag te sturen. Het spul wordt warm en zorgt er op die manier voor, dat er geen bloemen op een ruit kunnen komen. het een wonder, hoe in de jaren rond 1600 de roemrijke republiek der Ver enigde Provincies ontstaan is. Het was goddelijk beschikking en zegen, dat er een huis werd gebouwd, dat on derdak bood aan geestelijke vrijheid, wetenschap en kunst, ja aan alles wat in de zeventiende eeuw in Europa tot de hoogste beschaving gerekend kon worden. Indien wij op deze tentoonstel ling zien, welk aandeelNederland heeft gehad in de prestaties van drie eeuwen Zuidafrikaans leven, dan past ons slechts ootmoedigheid en geen zelf verheffing. Sprekend over de onmeetbare bete kenis van de cultuur wees de ambas sadeur er op dat in deze gejaagde tijd steeds minder tijd besteed wordt aan de zaken van de geest. „Waar zijn de gezinnen, waar de bijbel, „het boek der boeken", nog zijn ereplaats behouden heeft en waar in het algemeen het le zen van boeken nog deel uitmaakt van het huiselijk leven? De lawaaierige jacht naar geld en goedkoop vermaak is er de oorzaak van dat de beste din gen, die het leven kan bieden, aan ons voorbij gaan". De heer Van den Berg sprak de hoop uit, dat de ten toonstelling een prikel zou wezen tot levensverdieping voor allen, die door drongen zijn van de noodzaak van be schaving. Want zonder beschaving gaat onze samenleving te gronde. Op het station te Gabes, een haven in Zuid-Tunesie, heeft zich gisteren een ontploffing voorgedaan, die volgens de eerste berichten aan vier personen het leven heeft gekost. Zeven personen onder wie de stationschef, werden ern stig gewond. Men vermoedt, dat sabo tage in het spel is. De Verenigde Staten hebben, naar verluidt, de vertegenwoordigers van de vijftien Arabische en Aziatische landen in de Verenigde Naties aangeraden met hun aangekondigde klacht ten aanzién van het Frans-Tunesisch geschil te wachten, tot de nieuwe Franse rege ring de gelegenheid heeft gehad zich met de kwestie bezig te houden. Besprekingen Maandag begonnen Te Bad Nauheim bij Frankfort is Maandag een conferentie van hoge ge allieerde officieren begonnen. Men heeft hier de plannen besproken voor de grootste manoeuvres van na de oorlog, (fcie in de komende herfst in Duitsland zullen worden gehouden. Uit het grote aantal officieren op de con ferentie, kan men afleiden, dat het grootste deel van de geallieerde strijd krachten op het vasteland, aan de oefe ningen zal deelnemen. Generaal Eisen- hower, die de conferentie bijwoonde, verklaarde, dat de bespreking gewijd was aan de bestudering van details van voorbereidende „manoeuvres-op-pa pier", die geleid worden van zijn eigen hoofdkwartier uit en de volgende maand zullen beginnen. Aan de herfst- oefeningen zullen alle strijdkrachten in de Midden-Europese sector, die on der Eisenhowers bevel staan, deelne men. De Nederlandse vertegenwoordi ger op de bijeenkomst, die tot Zater dag zal duren, is lt. gen. A. T. C. Opsomer. brengt in voorjaarskleuren, o.a. ORCHIDEE (met donkere naad) JASMIJN (met zw. naad) Alleen le keus TOM BORGERDING Keizerstraat 48

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 3