Opnieuw grondwetswijziging in de Baby op, Tweede Kamer besproken Superieur dansen van het Cuevas ballet OPENT 00001 RAdoo! a 90c/s Rumoerig slot aan vergadering van de Eerste Kamer P. v. d.A.-vrouwen bereiden zich voor op verkiezingsstrijd geboren Moer macht voor regering en minder voor Staten-Generaal KoM, BMteJfc Herziening buitenlandse betrekkingen Noodwet Drees wordt spoedig verlengd Nederland levert boter aan Amerikanen Gaai Fokker nieuw type straaljager bouwen? Voorzitter Koos Vorrink bepleit planmatigheid „Opzetjes kostten ons volk millioenen Wandelingen tijdens gevechtspauzes A. den Hertog valselijk van plagiaat beschuldigd De Nederlandse rechter acht zich onbevoegd Slechie begeleiding van de H.O.V. A" Gouverneur van Antillen in Nederland Strenge straffen in de Leidse inbraakzaak Nederlandse vrouw wil Engeland niet verlaten Groenten- en fruitgrossiers tegen hogere fusthuur Groenten, en fruitexpositie in najaar te Amsterdam (Van onze parlementaire redacteur) N*™? i, ««re tijd onderbroken 5^ niet rfreed wa, I ?1!' voorbereiding van de resterende wetsont werpen niet gereed «as, heeft de Tweede Kamer Donderdagmiddag het voor- tot wu«ifing en aanvulling van de bepalingen betreffende de buitenlandse betrekkingen aan een beschouwing onderworpen. Het debat concentreerde zich „m drie Punten. 1. de uitschakeling van het parlement in geval van oorlog- 2. d?i m n v e ™en k om^t?n "1J 1van de Grondwet bij het sluiten van internatio nale overeenkomsten, 3 de mogelijkheid om bepaalde bevoegdheden over te dragen aan volkenrechtelijke organisaties. Van de internationale overeen- hehhin Vannter H anSnjkste de «"edkeuring van de Staten-Generaal nodig hebben, wanneer de plannen van de regering doorgaan. AAN DE besprekingen namen de he ren Burger (P.v.d.A.), Bruins Slot (A.R.), Oud (VVD), Serrarens (KVP), Schmal (C.H.) en Weiter (KVP) deel. In het algemeen rezen er bedenkin gen tegen de uitbreiding van de be voegdheden der regering en de terug dringing van die van het parlement. Het verst ging hierin de heer Weiter, die ach en wee klaagde, dat Nederland internationaal steeds meer van zijn macht en aanzien prijs geeft. Zo opper de hij ernstige bezwaren tegen het scheppen van de mogelijkheid om bij het sluiten van verdragen van de Grondwet af te wijken. De heer Donker juichte het toe, dat zekere bevoegdheden aaji volkenrech- terlijke organisaties overgedragen kun nen worden, al wenste ook hij, dat het parlement wat meer ingeschakeld zou worden. Eveneens had het de instem ming van deze afgevaardigde, dat in ternationale verdragen stilzwijgend kunnen worden bekrachtigd en dal van de Grondwet kan worden afgewe- Verruiming voor mensen met eigen inkomen (Van onze parlementaire redacteur). Spoedig zal een wetsontwerp tot ver lenging van de Noodwet Ouderdoms voorziening, waarvan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, mr. Joekes, de indiening op 21 Februari j.I. had toegezegd, aan de Staten-Generaal worden aangeboden, zo heeft mr. Joe kes Woensdagmiddag in de Tweede Kamer medegedeeld in antwoord op een vraag van de heer Gortzak (CPN). De vraag, of dit wetsontwerp een voorstel tot verruiming van de Nood wet Ouderdomsvoorziening zal bevat ten voor diegenen, die hebben gezorgd voor een eigen inkomen op hun oude dag, door het vrijstellen van een be drag van f 100.bij de berekening van de ouderdomsuitkering, beant woordde de bewindsman bevestigend. In het tweede kwartaal' van dit Jaar zal Nederland 680 ton in aluminium fo lie verpakte roomboter aan het Ame- kaanse leger in Duitsland leveren. Ons land is hiertoe in staat, omdat grote delen van onze veegebieden thans vrij van tuberculose zijn. Tot dusverre werd de boterleverantie door Denemarken verricht. De Nederlandse handel kan thans voor een iets lagere prijs dan de Deense inschrijven. Bij besluit van de minister van Justitie is vastgesteld, dat dit jaar in principe 8000 vreemdelingen Indonesië mogen binnenkomen. ken, doch hij was het eens met de heer Serrarens (die een desbetreffend amendement indiende) dat in de ver dragen een bepaling moet v/orden op genomen, dat zij pas van kracht kun nen worden, als het parlenjent daar tegen geen bezwaren heeft. Oorlogsverklaring A/[R OUD hechtte aan de bepalingen in de Grondwet omtrent de oor logsverklaring niet zo veel waarde. Niettemin vond hij de formulering, dat de Staten-Generaal niet behoeven te worden ingeschakeld, als ons land wordt aangevallen, niet bijster geluk kig. Want wanneer wordt ons land aangevallen? Was dat bijvoorbeeld het geval, toen van 1914 tot 1918 onze schepen door een vreemde mogend heid werden getorpedeerd? Uitvoerig bsprak mr Oud de strijdigheid van tractaten en verdragen met de Grond wet. Een tractaat gaat volgens hem boven de wet en zelfs boven de Grond wet. Het toetsingsrecht wilde hij en met hem mr Schmal in handen gelegd zien van de wetgever. De heer Serrarens daarentegen wilde dit recht toekennen aan de rechter. De pensioentoeslagen De heer Van Sleen van de P.v.d.A. vroeg aan de minister van Binnenland se Zaken of aan de wet tot verhoging van de pensioenen met een bijzondere toeslag en van de kindertoelagen voor gepensionneerden, reeds volledig uit voering is gegeven in deze zin, dat aan alle betrokkenen de toeslag is uitge keerd. Prof. Beel antwoordde, dat in No vember 1951 aan 75.000 personen de toeslag was uitbetaald. Er bleven toen nog 25.000 (gecompliceerde) gevallen over, waarvan er inmiddels 21.000 zijn afgewerkt. De regering streeft er naar in de resterende gevallen de uitbeta ling in Mei a.s. te doen geschieden. De heer Van Sleen herinnerde er nog aan, dat de toeslagel in December betaald hadden moeten zijn. De gistermorgen gehouden vergadering van de Eerste Kamer kreeg een nogal stormachtig einde als gevolg van een woordenwisseling tussen de communis tische heer Van Santen en de voorzitter van de Kamer, mr Jonkman. De begro ting van Oorlog en Marine, die op goedkeuring wachtte, was de aanleiding tot het incident. De heer Van Santen had minister Staf beschuldigd van „roofbeleid in 1941". Het beleid van thans noemde de heer Van Santen een voortzettting van dat optreden. De Kamerpresident ontnam de spreker ten slotte het woord. Tijdens de vergadering werd medegedeeld, dat er reeds stappen zijn gedaan om een geheel nieuw type straaljager bij Fokker in Nederland, in licentie te gaan bouwen. Ook overweegt men een tegemoetkoming in de bouwkosten voor mili taire tehuizen bij de nieuwe legerkampen. Koos Vorrink, de voorzitter van de Partij van de Arbeid, heeft gisteren op de Gewestelijke Vrouwenvergadering van de Partij, die te Alkmaar werd ge houden, een uiteenzetting gegeven van de tegenwoordige politieke situatie in ons land en de plaats, die de P.v.d.A. in het politieke leven inneemt. Voor de Party van de Arbeid is deze positie gunstig, maar niet zonder moeilijkheden. Zij heeft het aangedurfd in de na-oorlogse jaren het nationaal belang boven het party-belang te stellen en door haar streven naar een rechtvaardige verdeling san het nationale inkomen, waardoor de zwaarste lasten op de breedste schou ders worden geladen, bij bepaalde groepen verzet opgeroepen. Dank zy deze poli tiek echter kon het grote werk van de wederopbouw ter hand worden genomen, waarvan de resultaten thans duidelijk zichtbaar zijn. Vorrink wees in zijn rede verder op de komende verkiezingsstryd, waarin de politieke atmosfeer zoals ge woonlijk weer verscherpt zal worden. Het schijnt nu eenmaal noodzaak te zijn, dat men in de strijd om de zetels liever de aandacht vestigt op wat de verschil lende stromingen verdeelt dan op wat hen bindt. mevrouw T. SandstraOnverwagt uit Enkhuizen tot lid van de Gewestelijke oropaganda-commissie in de vacature B. BinnertsScherstra, werd nog het woord gevoerd door mevrouw Rita de Bruyn—Ouboter. Zij richtte zich naar de stelling, dat de vrouw tot nu toe nog geen zichtbare factor is in het openbare leven- en drong er op aan. dat vooral de vrouw er op uit moet trekken om in de komende verkiezings strijd het programma van de Partij van de Arbeid te verspreiden. Waar de mannen logisch redeneren en uit sluitend op het verstandelijke zijn in gesteld laat de vrouw haar gevoel spreken. Zij moet dit ook in haar pro- paganda-werk zien te benutten. Een van de wapens, die het andere kamp zal gebruiken is de bewering^ dat de Partij van de Arbeid aanstuurt op staatssocialisme, aldus spreker. Ook de Partij van de Arbeid heeft een heilige angst voor een te grote staats bemoeiing, maar zij zal niet schromen maatregelen te propageren als er maatschappelijke belangen op het spel staan wanneer blijkt, dat er bepaalde lieden zijn, die zich ten koste van de maatschappij willen verrijken. Plan matigheid bij de overheid en controle door de gemeenschap zijn nodig om te voorkomen, dat de voorstanders van het particulier initiatief de ellende van het volk misbruiken om zichzelt te bevoordelen. Als voorbeeld haalde de heer Vorrink hierbij aan de metho de van de „opzetjes", die bij openbare inschrijvingen in de bouwwereld wordt gevolgd en die, naar hij zei, de ge meenschap jaarlijks op ettelijke mil lioenen komt te staan, hetgeen zich o.a. afspiegelt in de verhoogde huren. De spreker gaf vervolgens de richt lijnen aan, die de Partij van de Arbeid wil volgen. In de eerste plaats stelt zij zich op het standpunt, dat iedereen ge lijke kansen moet krijgen om zich te ontwikkelen, want de opbouw van een internationale gemeenschap hangt ten nauwste samen met wat de ontwikkel de landen aan intellect kunnen leve ren. Nederland kan zich niet de luxe permitteren, dat dit verloren ^aat- Haar aanleiding van de door de k»r, als propaganda gebruikte ..gezonde- gezinspolitiek", merkte de heer vo - rink op, dat de KVP deze ganse poli tiek heeft gebaseerd op een bepaald systeem van kinderbijslag. De arbei ders en dus hun gezinnen hebben ec - ter door de PvdA en de moderne vak beweging meer steun gehad dan J Welke andere partij ook, aldus lul 2ijn conclusie. Met de opmerking, aai in Nederland alleen een progres^' politiek mogelijk is wanneer de PartU van de Arbeid versterkt uit de str ja komt, besloot de heer Vorrink zij met geestdrift uitgesproken rede. In de ochtendvergadering, die voor namelijk gewijd was aan enkele huis houdelijke punten, waaronder de be noeming van de dames Jaspers—iJ Vries uit Schagen en mevrouw Dubois uit Alkmaar tot afgevaardigden naar «ie Bondsraad en de benoeming van De minister van buitenlandse zaken, mr Stikker, zal zich Dinsdag naar Parijs begeven ter bijwoning van de vergaderig van het comité van mi nisters van de Raad van Europa. Op 21 Maart wordt ministëV Stikker terugverwacht. Ir. Staf verklaarde in antwoord op hem gestelde vragen, dat het Neder landse detachement Verenigde Naties, inderdaad enige tijd beneden de sterk te is geweest, doch dat binnenkort nieuwe aanvullings-contingenten zul len vertrekken. De aanmeldingen zijn zeer bevredigend. Door de heer Algra (AR.) was voorgesteld lichtingen van buitengewóón-dienstplichtigen op te roepen, om zodoende de Indonesië- veteranen te sparen. Minister Staf achtte dit ongewenst. Wel wees hij op de morele plicht van de buitengewóón- dienstplichtigen, om zich te melden voor een burgerlijke of militaire reser ve-dienst. De bewindsman had goede hoop, dat er spoedig voldoende mate riaal voor onze troepen zou zijn en hij ontkende, dat België voorrang op Ne derland heeft bij de Amerikaanse wa penleveranties. De heer Staf stelde vast, dat de luchtmacht voldoende materiaal heeft en dat bij het onderzoek naar de vele ongelukken met straaljagers niets van materieelgebrek of sabotage is gecon stateerd. De tekorten, die inderdaad in de uitrustingen van onze vliegers be staan, leidden niet tot ongelukken. Omtrent het gebruik van recreatiege bieden als militair oefenterrein werd gezegd, dat de oefenterreinen voor het publiek toegankelijk zijn als er geen manoeuvres worden gehouden. De begrotingen van Oorlog en Ma rine werden daarna onder hoofdelijke stemming goedgeifeurd. De communis ten stemden tegen. De voorzitter dëel- de mede, dat de nog resterende begro tingen wellicht nog vóór Pasen behan deld kunnen zijn. Binnen een uur nadat mevrouw DumexschWintsch gistermorgen om 10.30 uur op Schiphol uit de uit Mon- treal gearriveerde KLM Constellation PHTES was geslapt, schonk zij op Schiphol het leven aan een zoon. De geboorte gescluedde in de keuringska mer van de b&tak van de geneeskun dige dienst der KLM. Mevrouw DumexschWintsch was op weg van Montreal, waar zij woont, naar Zürich, baar geboortestad. De nieuwe wereldburger, de eerste die op Schiphol werd geboren, kreeg de namen PeterPohumel. Hij werd met zijn moeder naar het Onze Lieve Vrouwe Cast huis te Amsterdam over gebracht. Beiden maken het goed. Peter is twee maanden te vroeg ter wereld gekomen. Dr. J. J. Furtsner van de geneeskundige dienst der K.L.M. verleende assistentie bij de bevalling. Hij kreeg daarbij hulp van mej. P. M. A. de Leeuw, laborante bij de genees kundige dienst en mej. M. C. Puister, voormalige artsassistente. De heer Dumexsch verblijft in Montreal. Hij is uit Tsjechoslowakije gevlucht. Ereraad weerlegt klacht van Agathe Seger Enige tijd geleden heeft de schrijfster mevrouw A. HagtingiusSeger (Agathe Seger) bij de Vereniging van Letter kundigen een klacht aanhangig gemaakt tegen de schrijver A. den Hertog wegens plagiaat. In zijn roman „En jij, Schreve- lius?" zou de heer Den Hertog een on gepubliceerd toneelstuk „Vader schrijft een bestseller" hebben geplagieerd, als ook enkele andere geschriften van me vrouw Hagtingius. Een ereraad van de Vereniging van Letterkundigen heeft de kwestie onderzocht en is van oordeel, dat de klacht van de schrijfster onge grond is. De ereraad acht, ondanks en kele opmerkelijke overeenkomsten, plagiaat hoogst onwaarschijnlijk. Bo vendien heeft de ereraad naar aanlei ding van een klacht van de heer Den Hertog over de door het echtpaar Hag tingius tegen de schrijver gevoerde actie zijn afkeuring uitgesproken. Zuid-Molukken contra KPM Het gerechtshof te Amsterdam heeft gisteren in hoger beroep in het civiele proces tussen de republiek der Zuid- Molukken als eiseres en de KPM als gedaagde het vonnis van de rechtbank van 15 Mei 1951 bevestigd. In deze uit spraak had de rechtbank zich onbe voegd verklaard van de zaak kennis te nemen en de eisers veroordeeld tot betaling der kosten van het geding. Zoals bekend, werd in de vordering de Nederlandse rechter verzocht te ver klaren, dat vervoer van troepen en oorlogstuig van de republiek Indone- sia door schepen van de K.P.M. naar de republiek der Zuid-Molukken on rechtmatig is, omdat dit vervoer het zelfbeschikkingsrecht van het volk der Zuid-Molukken schendt. Vele personen kwamen om het leven tengevolge van een aardbeving, ge volgd door vloedgolven, die het eiland Hokkaido in het Noorden van Japan Teisterden. De aangerichte schade is enorm. Leden van het personeel en van de medische staf van een Rode Kruis-ziekenhuis te Oerakawa zijn tussen de scheef getrokken wanden en plafonds met het opruimingsw'erk bezig. (Advertentie, Ing. Med.) Mr. A. A. M. Struycken, gouver neur van dè Nederlandse Antillen, is Donderdagmorgen per vliegtuig in ons land aangekomen ter bespre king van verschillende onderwer pen, waartoe ook de komende Ron de Tafelconferentie behoort. Ter begroeting waren o.m. aanwezig dr. mr. N. Debrot, vertegenwoordi ger van de Antillen in Nederland (links) en mr. J. H. R. van Schaik, Minister van Staat (rechts). In het midden mr. A. A. M. Sruycken. Ff DE BUURT van Zuid-Korea schijnt een vreselijk grote zeeslang te ope reren. Het moet een béést zijn van vijf tien meter lengte, dat onlangs een acht- |i|||||!||||!i||l|||||||||||| tienjarig Koreaans meisje heeft gecon- sumeerd Zuid-Koreaanse geleerden Strasser in Canada. Hij wilde graag vervaardigen nu electrische apparaten naar Duitsland terug, maar de Canade- om daarmee het beest te lijf te gaan. zen gaven hem geen uitreisvisum en in Strikken kunnen ze hem niet, want het Duitsland wilde men hem niet meer gedierte is een meter dik en over de hebben. Maar nu schijnt Otto op 't punt te v.„i„ -jc\ crlihheri^ als een aal. O hele lengte zo glibberig als een aal. In Theodoors achtertuin stak een worm zijn kop uit de grond en lispelde tegen een ander worm, die een stukje verder uit de aarde was gekomen: „Wat ben jij lief en mooi. Ik wil wel met je trou wen!" Zegt die andere worm: „Neem me niet kwalijk, ik ben je staart!" Aha, daar is Adolf weer 'ns. Een oude juffrouw in Buenos Aires heeft de po litie gealarmeerd, omdat haar fruitleve- rancier de voormalige Fuehrer zou zijn. De man had inderdaad een snorretje en een lok over het voorhoofd: En boven dien was hij zoek, toen de politie aan „:,:i zijn huisdeur kwam bellen. Een groot vriend van Hitier was meneer Otto Strasser. die één der oprichters van de N.S.D.A.P. was. Totnogtoe vertoefde lk dacht al: 't,wordt weer (Mar) grienen! staan in Zweden aan land te stappen, zodat hij dus illegaal uit Canada moet zijn gekomen. In Groningen heeft een modeshow gedraaid, waaraan kin deren van twee tot twaalf jaar deelna men. Als mannequins en vrouwequins presenteerden ze verschillende cos- tuumpjes en al met al was het erg lol lig, hoewel er heel wat bedorven pakjes waren, na de show. Zenuwen, weet u. Enkele vrouwenorganisaties in Gronin gen hadden heftig geprotesteerd tegen deze vorm van „kinderexploitatie", maar het viel achteraf tocb nog best mee. In Emmen was een beren baviaan van vrouwelijke kunne uit het Noorder-dierenpark ^1 snapt. In een woning van een brave Emmer deed het dier zich te goed en onderzocht de in houd van de vuilnisbak. In het galletje van het huis, stonden des aaps oppas sers te flemen en te vlijen, net zo lang, tot ze het dier konden pakken. O Een joggie in Heerlen heeft negen revolver- patronen ingeslikt. Hij was bang, dat z'n vader ze zou vinden. Als 't knaapje zich op zekere plaats terugtrekt, staat papa met een brandblusser aan de deur, vermoedt Theodoor. het waar is, dat „in den beginne de dans was", dan heb ik Woens dagavond in Carré in Amsterdam het begin der dingen beleefd tijdens de première van het Grand Ballet du Marquis de Cuevas. Men zegt ook, dat de dans het eerste menselijke verlan gen naar muziek uitdrukte. Daarover zou na de opvcering, die ik bijwoonde, te twisten zijn. Ik kan me namelijk niet voorstellen, dat de danseressen en dansers van het Cuevas-ballet erg ver langend hebben kunnen zijn naar de begeleiding van de Haarlemse Orkest Vereniging, die eigenlijk de volledige schoonheidsindruk voor mij heeft be dorven. Nu moet ik eerlijkheidshalve zeggen, ddf ik een hekel heb aan transcripties. De pianomuziek van Chopin bergt ontzaglijke gevaren in zich. Men speelt haar gemeenlijk veel weker en zwijmelender dan de com ponist haar heeft bedoeld. De piano blijft evenwel een slaginstrument, op- zichzelf reeds klaterend van toon der halve. Arrangeert men nocturnes, wal sen, mazurka's en preludia voor orkest, dan denatureert men niet alleen de muziek als zodanig, maar tast men de bedoelingen van Se componist aan. Maar wie ter wereld kan de musici van de H.O.V. de vrijheid hebben ge geven vals te spelen, ongelijk in te zetten, nieuwe rhythmen niet dadelijk op te pakken. Ik heb eerlijk naar een excuus gezocht. Het is er niet. Zelfs veel repetities en een drukke agenda zijn geen geldige verontschuldiging. Een flodderiger geheel heb ik zelden gehoord. Chopin wist uiteraard van niets. Katchaturian's kaukasisch metrum kwam plomp en zonder inspi ratie uit de orkestbak, de pas-de-deux In het belastingkantoor der directe belastingen te Leiden werd in Septem ber van het vorige jaar door gerouti neerde inbrekers een brandkast open gebroken en een bedrag van f 53.9Ü9 gestolen. Gisteren stonden de drie daders, die korte tijd na hun brutale inbraak werden gearresteerd, terecht voor de rechtbank te 's-Gravenhage. De offi cier van Justitie eiste tegen de 41- jarige verwarmingsmonteur W. A. van der V. uit Den Haag anderhalf jaar gevangenisstraf, tegen de 45-jarige loswerknvm C. P. S. uit Den Haag drie jaar en tegen de 61-jarige loswerkman J. C. K. uit Leiden twee-en-half jaar. Alle drie met aftrek van voorarrest. De uitspraak volgt over twee weken. Een Nederlandse vrouw, die weigert Engeland te verlaten, is tot veertien dagen gevangenisstraf veroordeeld, omdat zijn niet naar Nederland is teruggekeerd, hoewel haar verblijfs vergunning slechts tot 5 Maart geldig was. De betrokkene, een zekere M. A. W., oud 61 jaar, kwam op 5 Januari voor een verblijf van een maand naar Engeland. Later werd haar verblijfs vergunning nog een maand verlengd. Enkele dagen geleden probeerde zij steun te krijgen van een Engelse in stantie. Hier werd zij echter naar de Nederlandse ambassade verwezen, die voorbereidingen trof voor haar terug reis naar Nederland. Zi. weigerde ech ter Engeland te verlaten. Voor het Arnhemse gerechtshof is twee en een half jaar gevangenis straf geëist tegen een opperman uit Terborg, die in een rechtszaak wegens een kippendiefstal enkele getuigen tot meineed had aangezet. Don Quichotte op muziek van Minkus werd door de Haarlemse muzikanten zelfs vrijwel onmogelijk gemaakt en in Le Moulin Enchanté op muziek van Schubert werd zo afgrijselijk ge knoeid dat het eerste het beste ama teurstrijkje het er welluidender en met meer liefde had afgebracht. Dat ik niettemin tot sterke ontroe ring ben gekomen is, omdat ik erin geslaagd ben de begeleiding van de dans te scheiden; omdat ik gedacht heb aan het woord, waarmee ik begon: in den beginne was de dans. Welnu, die dans van deze superieure ballet groep heeft mij gegrepen. Het duurde in het eerste ballet wel even, voordat het corps de ballet zijn evenwicht had gevonden O H.O.V.! maar daarna waren het bijna levende pastels van Degas, die tot ons oog kwamen. Jac- queline Moreau boeide door haar lyrisch talent, Rosella Hightower door een perfecte technische beheers/ig meer dan door de ziel achter haar dansen. In Le Prisonnier du Caucjse heb ik Vooral de geweldige uitdrukkings kracht van George Skibine bewonderd, Katchaturian's muziek is niet orgi- neel: alle Russische componisten heb ben hem om zo te zeggen royaal ter zijde gestaan. Maar de klankleur pakt, zelfs niettegenstaande de droeve uit voering. Dit ballet was niettemin het belangrijkste van de avond. Vol leven, met fantastische technische vaardig heden, geweldige sprongen en draaien, nu eens lenig en gespierd, dan lieftal lig uitgevoerd. Het laatste ballet De betoverde Molen heeft in het buitenland vooral bekendheid verworven door de enorme sprongen van de jonge Golowine. Mij waren liever de fijnzinnige creatie van de bij door Solange Golowina en de fouettés van Dolores Starr. Het publiek was bijzonder enthou siast. Het was kennelijk deskundig en gaf herhaaldelijk door open doekjes blijk van grote waardering al stoorde het hiermee de continuiteit. Balletdan seressen en dansers zijn ten slotte geen standwerkers, die na ieder nummertje r.aar applaus hunkeren. Verschillende malen was er een ovatie. Volkomen terecht, niet alleen vanwege het per fecte dansen, maar ook om de charme, waarmee de moeilijkheden werden weggeveegd. Francis Cebron moet met de H.O.V. geworsteld hebben. Hij zal, dunkt me. wel eens aan een plano alleen gedacht hebben. Het ballet blijft tot en met Dinsdag 18 Maart in Carré. Ik meen te weten, dat het Utrechts Stedelijk Orchest eveneens een paar avonden de bege leiding verzorgen zal. Moge dan een verrukkelijk samengaan van dans en muziek geconstateerd kunnen worden. Nu was er alleen de dans. En dat was mij genoeg! H. M. K. Op n in Utrecht gehouden* algemene jaarvergadering van de Nederlandse Bond van Binnenlandse Groothande- larn in Groenten en Fruit is een mo tie aangenomen, waarin wordt be paald, dat onder geen voorwaarde een verdere verhoging van fusthuur aan- vaarabaar is. Integendeel dient ge- streefd te worden naar een gelijdelij- ke vermindering van de bestaande fusthuurtaneven. Ter gelegenheid van de opening van een nieuw gebouw (3000 m2) op het ter rein van de Amsterdamse markthallen (de bestaande hal is 6000 m2 groot) zal 1 j.-3 tot 29 September een tentoon stelling worden gehouden. De grossiers in groenten en fruit, de kleinhandelaren en de tuinders hebben tezamen een stichting gevormd, die deze tentoonstel ling organiseert. —Op een verkeersdag te Gronau is een commissie voor het vreemdelingen verkeer opgericht ter bevordering van het vreemdelingenverkeer tussen Oost- Nederland en Westfalen-Lippe.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 3