Pom in Zwitserland Chefarine „4" doet wonderen In de greep van de woestijn Gevonden schip in Wieringermeer was een Indië-vaarder ABDÜSIROOP Bakker-Lakeman en Vooren-Ziege op twee ronden Minister en Stichting voor deLandbouw waarschuwen tegen veevoedertekort Spiegelschip met drie masten Nederlands elftal voor het laatst bijeen Bogaers weer in de Ronde van Nederland Pleegden journalist en politieman smaadschrift? Bevestiging vonnis geëist tegen stelende militairen Huishoud-glamour-robot Nederland en de E.B.U. Marianne Philipsfonds gesticht Bestaansbasis van de landbouw in gevaar Volkskrant gedagvaard wegens belediging KERKELIJK NIEUWS Achterlicht' en reflectoren moeten schoon zijn! Culemborg heeft zijn carillon gekregen PURMERENDER MARKT door: MARJORIE VERNON T J a„ lgfbeurd' 01 ieder geval moest je Allah dankbaar zijn, dat ie een leven aan de zijde van Gary Crome? bespaard is gebleverf'. «-romer 'f I 54.. in n mum van tijd - van Uw baard bevrijd! Het Radioprogramma WOENSDAG 19 MA ABT 1952 Met betrekking tot het onlangs in de Wieringermeerpolder ten Noorden van de Wlenveg tossen Slootdorp en Wie- rlngerwerf, gevonden schip kwam de Rijksdienst voor het oudheidkundig bodemonderzoek te Amersfoort, tot de volgende bevindingen. Gebleken is, dat men te doen hêeft met een zwaar gebouwd schip met een lengte van pl.m. 20 meter over de ste ven bij een breedte van 6.50 6 7 meter. Zeer waarschijnlijk is het ven spiegel schip. een vorm, die oorspronkelijk uit het Zuiden van Spanje en Portugal stamt. De bouwwijze is gladwandig, zo genaamd karveelbouw. Het schip moet 3 of 4 masten gehad hebben. Iets ach ter de fokkemast bevinden zich aan bak- en stuurboord pompgaten voor de lenspompen. De wanddikte van het schip bedraagt 25 cm. De huid bestaat uit 2 duims hout. dat met houten pen nen aan de spanten en binnenwand is bevestigd. Weinig ijzerwerk Er bevindt zich weinig ijzerwerk aan het schip. Het heeft een stevenroer, de de resten van vingerlingen werden nog aangetroffen. De stevens zijn zeer zwaar en staan ongetwijfeld op een kielbalk. In het schip werden slechts scherven van met loodglazuur bedekt aardewerk, een houten lepeltje, een blauw tegeltje en kleine aan een zijde geglazuurde rode plavuizen aangetroffen, alsmede zeer veel los geslagen hout. Het is zeer wel aan te nemen, dat het schip aan de grond gelopen is, niet meer vlot kon worden gemaakt en ver volgens bij kalmer weer is leeggehaald, misschien ook gedeeltelijk gesloopt Het vaartuig was gebreeuwd met mos. Tegen het einde van de 16de eeuw kwamen in de Nederlanden kleine, zee gaande koopvaarders voor, drie mas- tige spiegelschepen, die ook op de vaart Bedenk, dat uit een onverzorgde hinder- hoest een zwekke borst kan overblijven. Help en bescherm Uw Kleine met (Advertentie, log. Med.) De Berlijn se Zesdaagse Gisteravond, 97 uur na de start, was de stand in de Berlijnse Zesdaagse: I. Von BuerenRoth (Zwits.ï 222 pnt. p. CarraraLapebie (Fr.) 130 pnt. Op 2 ronden: 3. PlattnerBucher (Zwits.) 195 pnt. 4. ZwollKnoke (Dld.) 109 pnt. 5. I.aketnanBakker (Ned.) 105 pnt. 6 Espin—Claros (Sp.) 100 pnt. 7. Voo- renZiege (Ned./Dld.) 98 pnt. De overige koppels hadden drie en meer ronden achterstand. Een lichte enkelblessure van Abe Lenstra en een onwillige spier van Odenthal waren oorzaak dat deze twee spelers niet aan de laatste training van het Nederlands elftal voor de wedstrijd tegen Engeland B konden deelnemen. Wel warqji zij met de andere uitverko renen in het Olympisch Stadion aanwe zig, waar met de andere leden van de Nederlandse Elftalclub een oefenwed strijd werd gespeeld. De blessures var. Lenstra en Odenthgl zijn echter niet van ernstige aard. zodat zij zonder twij fel voor de wedstrijd tegen de Engelsen weer volkomen fit zullen zijn. De Belg Jan Bogaers, winnaar van de ronde van Nederland 1951, zal ook dit Jaar meerijden. Waarschijnlijk zal ooit de tweede van het klassement, de Belg Jos van Stayen, starten. De 17-jarige Bozon heeft in Frank- rijk de 100 meter rugzwemmen in 1 min. 4,3 sec. afgelegd en daarmede dg Europese recordhouder, Georges Vallerey, die deze ajsfand in 1 min. 4,9 sec. aflegde, overtroffen. naar Indie werden gebruikt. Construc tie en vorm van het scheepswrak wij zen in deze richting. In het huidige stadium van het onderzoek, dat nog wordt voortgezet, zijn nog geen defi nitieve conclusies te geven. Voor het Amsterdamse gerechtshof hehben in hoger beroep terecht ge staan de hoofdredacteur van de Nieu we Haarlemse Courant, Van R., en een agent van politie, B„ wegens beledi ging van een Haarlemse longarts. De agent had nL een stuk geschreven en de hoofdredacteur had het met ver melding van de naam van de schrij ver opgenomen in zijn krant: daarin werd allerminst vleiend over de arts gesproken. Hij zou nl. de zuster van de agent zes maanden hebben laten wachten, voor en aleer zij in een sana torium was opgenomen. Dit werd ge weten aan rancune jegens 'het meis je. De hoofdredacteur was in eerste instantie vrijgesproken; thans werd vierhonderd gulden boete tegen hem geëist. Tegen de agent, die tot f 75. was veroordeeld, werd f 40 geeist. De 42-jarige reserve-kapitein F. W. de H. en de 25-jarige dienstplichtige sergeant C. L. van G., beiden uit Den Haag, stonden gisteren in hoger be roep terecht voor het Hoog Militair Ge rechtshof in Den Haag en hoorden door de advocaat-fiscaal bevestiging eisen van het vonnis, dat de president van de krijgsraad in November had uitge sproken. De verdachten hadden zich in Indonesië schuldig gemaakt aan de verduistering van een groot aantal mi litaire goederen. Sergeant van G. was in verband hiermee veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek, ontslag uit de dienst en verlaging tot soldaat eerste klasse. De H. tot ander half jaar gevangenisstraf. Op 1 April zal door het Hoog Militair Gerechts hof, uitspraak worden gedaan. Een in Den Haag gevestigde elec- troteehnischg industrie is er in ge staagd, een „huishoud-glamour-ro bot" te fabriceren, een combinatie ran steelstofzuiger, handstofzuiger, meubel- en vloerwrijver- en po lijster, groentensnijder, cocktail shaker, koffiemolen, slagroom- en eierklopper, haardroger, verstui ver, ventilator en enige andere huishoudelijke hulpmachines. De constructeurs non deze appara tuur zijn uitgegaan van de gedach te. dat met behulp van één kleine sterke motor tal van werkzaam heden in de huishouding kunnen worden verricht. Het omschakelen van het ene op het andere appa raat moet zó eenvoudig zyn, dat de leek hterbü zonder tijdverlies als vanzelf de weg wordt gewezen. De ontwikkeling van de „robot" duurde enige jaren. Het succes is zodanig, dat reeds voor grote be dropen aan buitenlandse orders werd geboekt. Zeven wereldpaten ten zijn op deze apparatuur aan gevraagd. Blijkens de gisteren gepubliceerde gegevens had Nederland in Februari j.1. een betalingsoverschot van 62,4 mil- lioen dollars in de Europese betalings unie, vergeleken met een overechot van 98,7 millioen dollars in Januari. Het Nederlandse tegoed bij de EBU steeg hierdoor van 75,6 millioen dollars per einde Januari tot 138 millioen dollars per einde Februari j.I. Om de nagedachtenis te eren van de in 1951 overleden schrijfster Ma rianne Goudeket—Philips Is door de nabestaanden een #onds gesticht. Hier uit wordt jaarlijks gedurende twintig jaar een bedrag aan een Nederlandse schrijver of schrijfster van tenminste vijftig jaar toegekend. Dinsdag is de onderscheiding toege kend aan de schrijfster mej. Til Brug- De minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening en de Stichting voor de landbouw hebben zich in verband met het dreigende veevoedertekort in een gemeenschappelijke bekendmaking tot de boeren gewend met de mede deling, dat zjj zich niet verantwoord zouden achten, indien zij niet met klem zouden aandringen op het onverwijld treffen van maatregelen, welke er toe kunnen leiden dat op de Nederlandse landbouwbedrijven in meerdere mate producten worden gewonnen, welke in de plaats treden van gelijksoortige im portproducten. Genoemd worden de verbouw van gewassen, die de verdere intensivering van de bedrijfsvoering bevorderen en het scheuren van gras land. De minister en de stichting zien zich hierbij genoodzaakt de aandacht te vestigen op een- mogelijke, ernstige ontwrichting van de bestaansbasis in de landbouw indien zich laksheid of falen ten aanzien van de voor de vee voedervoorziening vereiste omschake ling zou voordoen. Het is een boerenbe- lang en een nationaal belang van de eerste orde, dat het intensieve karak ter van onze landbouw blijft behou den. Op initiatief van de Stichting voor de Landbouw heeft de minister thans een commissie benoemd met het doel, na te gaan of bijzondere maatregelen BEROOIDE CE HE ES MIDDEL EN IN EÉN TABLET kunnen worden getroffen, teneinde de grote gevaren, die op het terrein van de veevoedervoorziening dreigen, het hoofd te kunnen bieden. Voor de Amsterdamse rechtbank zal Maandag 24 Maart worden gepleit in een nieuwe procedure tegen de Volks krant. Deze heeft in 1950 een bericht gepubliceerd, waarin melding werd gemaakt van een door de justitie in gesteld onderzoek naar de smokkel van pornografische films. Een zekere L. H. te Rotterdam werd als koper aangewezen en beticht van relaties met een beruchte smokkelkoning. Hij zou voorts gehoord zijn in de moord- zaak-Kitty ten Have en de belangstel ling van de politie genieten. Een Rot terdamse parfumeriehandelaar achtte zich door deze publicatie beledigd en eiste wegens onrechtmatige daad een schadevergoeding van f 10.000. N'ed. Herv. kerk. Beroepen tot pre dikant-directeur van de Ned. Herv. Diaconessen inrichting te Amsterdam H. Witvliet, ziekenhuispredikant te Groningen. Beroepen te Coevorden: B. J. Ybema te Nieuwleusen. Be roepen en aangenomen naar Jukwerd- Krewerd: W. Reezigt, candidaat te Epe. Bedankt voor Klundert: J. v. d. Heuvel te Schoonhoven. Geref. kerken. Beroepen te Harme ien: G. ter Steege, candidaat te Den Haag te Mariënberg: K. A. Firet, can didaat te Bergambacht. Geref. kerken onderh. art. 31 K. O. Beroepen te Rijswijk (Z.-H.): H. Ame- link te Langerak, te Middelstupn: en te WoïlenhoveCadoe'en: H D. var Herksen te Onnen (Gr.). Cbr. Geref. kerken^ Beroepen te Steenwijk: G. de Vries, candidaat te Apeldoorn. Aangenomen naar Maas sluis: E. Venema, candidaat te Leeu warden die bedankte voor Baren- drecht, Culemborg, Hilversum-Oost Oosterbeek. Oudekerk aan de Anistel en voor Soestdijk. Bedankt voor Mep- pel: J. Kampman te Hoogeveen. Geref. gemeenten. Beroepen te Ot- tersville (Canada): A. Vergunst te Zeist. Omdat het van het grootste belang is, dat achterlichten en reflectoren voor het achteropkomende verkeer steeds goed zichtbaar zijn, hetgeen nog al eens te wensen overlaat heeft de ANWB zich tot een groot aantal ge meentebesturen gericht. In zijn ver zoekschrift heeft de Bond verzocht, de bewakers van parkeerterreinen op dracht te geven, steeds bij de gep <r- keerde wagens even de achterlichten en de reflectoren schoon te maken. Verschillende gemeenten hébben reeds medewerking toegezegd. 98. 's Avonds laat kwamen Moeder Woeffie en haar kinderen p«s thuis. Terwijl Moeder de koffers uitPa>i^ maakten Pim. Pam Pom zlchalger®^! om naar bed te gaan Ze waren erg moe van de lange reis. ofschoon hun monden niet sül stonden. „Ik vind rit, geloof ik. de prettigste vacantie, die we ooit gehad hebben", riep Pom. „Ja, ik hoop maar, dat we weer gaan", zuchtte Pam. M°ede7'.. al die gesprekken aanhoorde, gkm- lachte. „Nu, maken jullie je maar geen zorgen hoor. Ik heb Bollie voo de zomervacantie uitgenodigd en m schien komen Paul en Ina ook wej mee Maar Bollie en zijn vader komen in elk geval. Oh ja en laten we niet vergeten om hun morgen enige mooi* kaarten uit Holland te sturen", ver volgde ze, terwijl ze zelf een pakj» Zwitsers^ ansichtkaarten idtpakte. Maar Pim. Pam en Pom hoorden haar niet meer. Ze waren al in hun mand jes gekropen en van vermoeidheid in slaap gevallen. En Moeder besloot hun goede voorbeeld te volgen. „Oost; West, thuis best!" zuchtte ze tevreden en sloot haar ogen. EINDE. IEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN t f 0 7» (Advertentie, Inj. Med.) Culemborg, de geboortestad van Jan van Riebeeck, heeft zijn carillon gekre gen. Alle dokken werden gistermorgen door de N.V. Eisbouts Lips uit Asten afgeleverd. Ï5e gemeente bezat, zoals bekend, zelf nog zes klokken van een beiaard van negen van de klokkengieter Hemony. De andere zes en dertig zijn geschonken, o.m. één door de Zuid- afrikaanse Unie. Reeds gistermiddag is men begonnen met het hijsen van de klokken in de Barbaratoren van de Grote kerk. De klokken zouden aanvan kelijk in de kerk worden geplaatst en daarna worden overgedragen. Men moest hiervan echter afzien, omdat de grootste klokken niet door de kerkdeu ren konden. Het aanbod van vette koeien was gisteren iets minder groot en v°m'<u van prima beesten was de keuze niet groot. De handel zette zich dan ook heel goed in, en de beste bleven uit stekend op prijs. Met de mindere soor ten ging het kalm aan. De verse markt was beter bezet en men kan niet zeg gen, dat het daaraan ook aan belang stelling ontbrak. Met de verkoop ging in één heel kalm tempo. Er was wel meer vraag naar gelde koeien, en daar van was een flink aanbad. n^aar vraagprijzen zijn steeds stijgende, het geen de vlugge gang wel belemmert. Het mooie weer trok wel aan, maar daartegenover was er weer ongerust heid over de toekomst, daar het slui ten van verschillende grenzen voorde uitvoer van vlees, wel wat tegen houdt. Dit ziet men nu reeds op de schapenmarkt. Nu de export stil staat, is de handel ook dood, daar de wei der de prijzen, die de laatste tijd voor de overhouders werden uitgelegd, te hoog werden. Het was er dan ook een stugge han del, waar men weinig zag gebeuren. Op de nuchtere kalverenmarkt was het weer beter: een vluggere gang met iets hogere prijzen, maar voor de fok kers waren heel geen kopers. Ook voor de graskalveren was voor het leven meer animo. Met de vette varkens was het weer een stugge han del. In de vroegte Was het aanbod niet te groot en de prijzen, die be steed werden, waren 2.08. Heel enkele brachten 2 cent meer op. De prijzen liepen echter al heel gauw terug, tenslotte tot bijna f 2. Op de biggenmarkt was het in de vroegte heel goed, maar later op de dag. toen er geruchten liepen dat men planmgi had tot het sluiten van de markt, we gens het heersen van de pest, schokte de handel wel even, maar de prijzen bleven toch vrij vast staan. De paardenmarkt was kalm. PURMEREND, 18 Maart. Aange voerd 749 runderen waaronder 198 vette koeien van f 2 tot f 3 per kg kalm, 162 melk- en kalfkoéien van f 675 tot f 1000 per stuk kalm, 357 gelde koeien van f 580 tot f 775 pee stuk goed, 17 graskalveren van f 275 tot f 350 per stuk matig, 12 nuchtere kalveren v. d. dood van f 28 tot f 75 goed, 1400 nuchtere kalveren fokkers van f 60 tot f 135 vlug, 208 vette scha pen van f 80 tot f 135 stug, overhou ders van f 85 tot f 125 stug, 147 vette varkens van f 1.90 tot f 2.08 stug, 979 schrammen van f 36 tot f 85, zwa re biggen van f 54 tot f 80, lichte big gen van f 30 tot f 52 matig prijshou dend, 7 fokzeugen van f 300 tot f 350 stil, 40 paarden van f 675 tot f 1025 matig. 3530 totaal dieren. 1800 oude kippen en hanen rode en witte van f 2.15 tot f 2.20 per kg, 100 oude kippen en hanen blauwe van f 2.20 tot f 2.30 per kg, 400 jonge ha nen blauwe van f 2.35 tot f 2.50 per kg, 350 eenden van f 1.25 tot f 1.75 per stuk, 500 konijnen van f 1 tot f per stuk. Een matige gang. 10.000 kip peneieren van f 12.50 tot 13.50 per 100 stuks. 4000 eendeneieren van f 10 per 1 stuks. 63 Mara besefte dat haar raadgeefster gelijk had, maar toch brachten haar woorden haar geen troost. Haar hart werd gekweld door een tragisch gevoel van verlies en eenzaamheid; het leven had haar alles ontnomen wat ze nad, zodat er nu niets meer te hopen viel. Ze had niets meer om de lange traag voortschrijdende uren te verzachten, ze was volslagen en hopeloos alleen. Behalve Jane Frask had ze in de hele wereld geen enkele vriend of vriendin en Jane trok zelf party voor Ben Hasrif. Ben Hasrif, die deze afschuwelijke misdaad had begaan, Gary van het leven en haar zelf van de hoop op toekomstig geluk had beroofd. Maar juffrouw Frask zou hem toch zeker niet weer in bescherming nemen wan neer ze wist dat hij dit had gedaan! Waarschijnlijk zou ze het echter toch niet willen geloven, dacht het meisje verdrietig. Ze was zo aan hem ver knochte vond hem zo aardig.... „Maar hjj zal er voor boeten", zwoer het meisje in stilte. „Ja, al moest ik hem zelf vermoorden! Gary zal niet on gewroken blyven: maar dat zal mijn liefste niet terug brengen. O, Gary, Gary:" En toen kwamen plotseling de ver lossende tranen en ze snikte het uit. Juffrouw Frask deed geen poging haar te kalmeren, wetend dat de tranen ge nezing zouden brengen en haar goed zouden doen en gedurende enige ogen- bakken gaf Mara aan haar smart toe. Na een poosje werden de snikken min der en kalmeerde ze wat. Er lag ech- ter nog steeds een loden last op haar hart. ze voelde zich gedesillusionneerd en bitter en dat voegde zich nog by het verdriet om Gary. „Mara", begon Jane Frask langzaam, „ik spreek niet alleen gemeenplaatsen uit, wanneer ik zeg dat alles zich ten goede zal keren. Ik vraag je me te ge loven wanneer ik je zeg dat er voor jou geen geluk zou zijn weggelegd aan de zijde van Gary Cromer". Mara keek haar half verbaasd, half verontwaardigd aan. „Wat is dat voor geheimzinnigs!" riep ze uit. „Er is iets dat ik niet begrijp. U doet voortdurend uitkomen dat Gary niet niet deugde op de een of andere manier. Waarom vertelt u me de waar heid niet? Ik denk natuurlijk dat u vooringenomen tegen hem was, maar als u werkelijk iets weet, waarom zegt u dat dan niet ronduit? Ik wil Gary verdedigen ik weet zeker dat als u me vertelt wat u tegen hem heeft, ik het kan uitleggen en ophelderen". Juffrouw Frask schudde haar hoofd. „Neen, ik kan het je niet vertellen nog niet, in elk geval", sprak ze. „Mis schien later. Voor het ogenblik moet je me vertrouwen wanneer ik je zeg dat ik een goede reden heb voor wat ik je vertelde Probeer nu wat te slapen, dan voel je je wel beter wanneer het och tend wordt". „Ik zal me nooit meer goed voelen", dacht het meisje verdrietig, maar ze liet zich gehoorzaam terugzakken in de kussens en sloot haar ogen. Ze had het gevoel dat ze opeens oud was geworden, maar weldra viel ze uit geput door alle emoties, toch in slaap. Ze werd wakker doordat juffrouw Frask haar zachtjes bij haar schouders schudde. „Sta maar op", ried ze haar. „sheik Amid wil je spreken". Een donkerrode blos kleurde de wangen van het meisje toen de her innering terug kwam. Ze stond op net punt te weigeren hem te zien, toen ze besefte dat dat nutteloos zou zijn. Als hij van plan was met haar te spreken, zou hij dat doen, dat wist ze nu uit bittere ervaring. Dus zwaaide ze met opeengeklemde kaken haar benen uit bed, zei tegen juffrouw Frask dat ze een minuut of tien nodig zou hebben en begon zich op te frissen. Ze voelde zich lamlendig en even moe als voor dat ze ging slapen, maar ze had geen tijd meer voor een bad. en ze moest zich ermee tevreden stellen haar ge zicht en handen met fris welriekend water af te spoelen en schone kleren aan te trekken. Ze had geen idee wat Amid haar te zeggen zou hebben, en toen ze trachtte te bedenken wat zij zelf zou zeggen, v.-eigerden haar hersens dienst. Einde lijk echter schreed ze met opgeheven hoofd, gereed voor de strijd, de andere kamer in. Amid bleef echter doodrustig onder haar indrukwekkende entree en wend de zich slechts met opgetrokken wenk brauwen tot Jane Frask. „In orde, baas. ik verdwijn", zei ze vrolijk, en ging met een boek naar het balkon. Ben Hasrif bekeek met een ernstig gezicht het bleke gezichtje van het meisje. Mara deed haar best zijn blik koeltjes te negeren; toen er echter ver scheidene seconden waren voorbijge gaan zonder dat hy iets had gezegd, had ze het gevoel dat zé zou gaan gil len wanneer de stilte niet werd ver broken. „Wel Sheik?" snauwe ze hem Ijzig toe. „Wat is het doel van dit onwel kome bezoek?" Sheik Amid vertrok geen spier en zijn ogen lieten «iet af van haar ge zicht „Ik kom je vragen of je met me wilt trouwen was het verbazingwekkende antwoord. Een ogenblik keek ze hem met onge- kmge ogen aan. Toen begon ze te lachen en er klonk iets van hysterie in haar stem. °"te „Ik wist niet, dat dat zo*n grappig idee was merkte hij stijfjes op „Grappig!" Mara's stem was vol ver- achting. „U vindt het blijkbaar heel ge past me met uw huwelijksaanzoek las tig te vaüen op het ogenblik dat de man die ik liefheb daar ze wuifd» met haar hand in de richting van dë ligt!"mlik' "d°°r U veimoord terneer Amid beet op zijn lip. Ze verweet hem Cromers dood omdat hij ben hi»r gevangen had gehouden, dacht hij. Wel, misschien had ae daar tot od zekere hoogte gelijk in. Maar die be schuldiging en de verachting, waarmee aanzoek: had opgenomen, kwet sten hem diep, en omdat hy gekwetst was wilde hy haar ook pyn doen aerd®r dat vergeet, ho» ua- 13 1 -antwoordde hij hard» vochtig. Het is werkelijk het We i kunnen gebeuren hoe wel het ongelukkig is. dat het op deze „En dat mij de eer te beurt valt t» trouwen met een inboorling, een han ^'aar.,1,n anlce slavinnen, een moor- denaar! smeet ze er onbekookt uit Btn Hasrif deed een stap voorwaarts en zijn gezicht stond donker aam „Wat betekent dat? Wat hërfn.1 riep hij uit. Hij pakte haar nlJel rammelde haar door elk*ir. (Wordt vervolgd) I Seheert l! eens met dei Braun shaver. Dan bemerkt U direct wat „elas tisch scheerblad" zeggen wil. Snel ler scheert hij door het grote werkzame opper- lak, en intenser door het 0,05 na. dnnne\ scheer blad. Vraag Uw handelaar in zage van enthonsiaste ge bruikersver klaringen en vrijblijvende demonstratie Iw^CV. Hapé. Nw# frWaooracht 11. A dmm. T»i 46862 (Advertentie. lof. Med.) DONDERDAG 20 MAART HILVERSUM 1, 402 m.: 7.00 AVRO. 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.15 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Grara.muzlek. 8.45 Idem 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. muziek. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.35 »Ik weet, ik weet wat U niet weet". 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Radioscoop. 11.45 „De oorzaak van veel misverstand", cau serie. 12.00 Lichte muziek. 12.25 „In 't spionnetje". 12.30 Land- en Tuinbouw- m ededelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.50 Financieel weekoverzicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13.20 Lichte muziek. 13.55 „XI kunt het geloven el niet." 14.00 „Hongarije en Transylva- nië", oauserle. 14.15 Gram.muziek. 14.30 Tuinbouwpraatje 14.43 Gram.muziek. 15.00 Voor de zieken. 16.05 Hersengym nastiek. 18.30 „Dit is mijn lievelings melodie", enquête. 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Orgel en accordeon. 17.50 Regerings- uitzending Mevr. M. van Lith—Van Schre ven: .Jongensleven In Menangktbau". 16.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.30 Orkeatconceit. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Gespreken brief uit Londen. 19.05 Avro-allerlel. 19.10 „Voor burger en mili tair", causerie. 19.20 Orkestconcert. 19.40 Honde Tafel Parlement. 20.00 Nieuws. 20.05 Radie Phllharmonisch Orkest en solisten, ïl sO .Haar Chinese Familie", hoorspel. 22.35 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.30—24.00 Gramofoan- muzlek. HILVERSUM II. 298 m.S 7.00 KRO, NCRRV, 11,00 KRO. 14.00—24.00 7 00 Nksqws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gramjnuziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8,15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. f,99 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst- U.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 7okr, "Als de z'ele luistert", causerie. 12 00 Angelus. 12.0-3 Metropole-Orkest en soliste. (12.30—12.33 Land- en Tulnbouw- mededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Om roeporkest. 13.35 Pianorecital. 14.00 Pro menade-Orkest en soliste. 14.45 Voor de 1515 Gram.muziek. 15.43 Cello- 10 00 B'1 bellezing 18.30 Radio l hilharnonisch Sextet 17.00 Voor de ~17'30 Uchte muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Zangkoor. 18.35 „Op de stelling". 18.43 Leger des Hellsmuziek. 19.05 „Le svragen van allerlei aard en een pasto- WOOrd"' 19'20 Gevar. muziek. 19.40 °^ra.üt- 2000 Nieuws *n weerberlch- la Gevarle*rd nrogramma. 22.15 tiqitenlanda overzicht. 22.35 Gram.muziek. Avondoverdenking. 2300 Nieuws en musltk S3.15-24.00 Gramefoon- Te Rotterdam is de 23-jarige tra «■tannN1u Ott0 Gerhard Gustafs- ''u ge rg, opvarende van het Mauf Su' ,'Lestri»'. 'n de Niauwe ken overb°ord geslagen en verdron-

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4