Tegen pijnen! r Stad en Omgeving V.O.I.W. ontwierp pl annen voor herdenking op 3 Mei „De man in de monnikspij", weer iets nieuws voor de cantine Leger des Heils doet beroep op bevolking van Den Helder Gewestelijke postzegelexpositie met Pasen in Krommenie Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Mijnenuitkijkdien st de Marine Veilig werken óók in de landbouw Wederom „Stille Tocht" langs de monumenten Na afloop bijeenkomst in de Nieuwe kerk "WTTTEhRUS" Watervogels ontvangt Vrone om half drie Zevenduizend gulden nodig voor Stichting 1940'45 Huisduinen en Den Helder in vroeger tijden Jaarvergadering „H.A.V." Tussen Haaks en Kuitje Spannende thriller, maar toch lachen! Rien van Nunen heeft een vrolijke dronk Ceen zware voertuigen over bruggen aan Buitenhaven Scholen gaan Zaterdag weer tafeltennissen Collectanten kampen metconcurrentie'' Behoorlijke legitimatie verdient aanbeveling IN HET KORT Op 22 April opening nieuwe Groen van Prinstererschool Landbouwveiligheidsbesluit onder de loupe In vergadering te Anna Paulowna Economische xonden van bloembollenkwekers Rotterdams Toneel met ,,De kinderen van Eduard" Ook Helder" onder de deelnemers Scheepvaartberichten Arbeid voor vrijwilligers rïfiÏÏ0""™"'15 b""d" Urk Texel v/V?'3 v0°rgaande jaren is de organisatie van de herdenking op Zaterdag Mei toevertrouwd aan de Vereniging van Oud-Illegaie Werkers. Gisteravond werden de door het bestuur ontworpen plannen aan de algemene ledenvergade ring voorgelegd. De traditionele „Stille Tocht" zal ook ditmaal worden gehouden. De deelnemers verzamelen zich uiterlijk kwart over zeven op het Stationsplein, v aarna het verzetsmonument In het Julianapark en het vliegermonument in de Tweede Vroonstraat worden bezocht. Bij laatstgenoemd monument wordt namens de Helderse jeugd een krans- legging verricht door deputaties van de jeugdgroep „Nieuwe Koers" en de Helderse Hobby-club. Omstreeks kwart voor acht wordt bij het verzetsmonu ment een krans gelegd door een de putatie van de V.O.I.W. Van kwart voor acht tot dertig se conden voor acht luiden de klokken. Het bestuur van de V.O.I.W. over weegt, één der plaatselijke muziekver enigingen uit te nodigen tot het spe len van koraalmuziek na de kransleg- ging tot het moment waarop door si- renegeloei de twee minuten stilte wor den aangekondigd. Om precies twee minuten over acht klinkt de sirene ten tweeden male. De herdenkingsbijeenkomst in de POEDERS CACHETS •TABLETTEN (Advertentie, Ing. Med.) Voor de voetbalvereniging Water vogels is het Zondag weer eens een gunstige dag. Omdat HRC vrij is en Helder op bezoek gaat bij AFC, kun nen de Torren hun thuiswedstrijd tegen Vrone, die van het allergrootste be lang is, om half drie laten beginnen. De kas van de vereniging kan hier ongetwijfeld slechts bij gebaat zijn. De Stichting 1940'45, die zich heeft belast met de zorg voor de nagelaten betrekkingen der gevallen verzets strijders, heeft elk jaar met een groot tekort te kampen, dat door vrijwillige bijdragen en de opbrengst van acties moet worden aangevuld. De regering subsidieert het werk van de Stichting in belangrijke mate, maar bovendien zal over het gehele land een bedrag van rond twee millioen gulden nodig zijn. De jaarlijkse Mei-actie doet hier van een groot deel binnenkomen. Tij dens de gisteravond in hotel „Belle- vue" gehouden ledenvergadering van de V.O.I.W. heeft de heer Vermeulen, directeur van het districtsbureau der Stichting te Haarlem, de leden tot de grootst mogelijke medewerking tot het welslagen van de Mei-actie in Den Helder opgeroepen. Men wil trachten, het bedrag waarvoor onze gemeente is „aangeslagen", znde ongeveer ze venduizend gulden, tijdens deze actie bijeen te brengen. Morgenavond begint in de Vakschool voor meisjes een uit twee lezingen be staande V.U.-cursus over een onder werp, dat ongetwijfeld de belangstel ling van vele Nieuwediepers zal trek ken. |\e heer A. Korff, directeur van het Telefoondistrict Haarlem, vertelt over het leven en streven der bewoners van Den Helder en Huisduinen in vroe ger tijden. In de loop der jaren heeft de heer Korff, die zich sterk voor de geschie denis van de kop van Noord-Holland interesseert, een schat van gegevens hierover verzameld. Daardoor is hij één der weinigen in ons land, die een vrij uitgebreid en betrouwbaar overzicht der historische bijzonderheden op aller lei gebied kan geven. Hij zal de cur sisten inlichten over de positie van dit stukje Nederland, dat achtereenvolgens ressorteerde onder de bisschoppen van Utrecht ,de graven van Holland, de heren en graven van Egmond, de repu bliek der Zeven Verenigde Nederlan den. de Bataafse republiek, het ko ninkrijk Holland en het koninkrijk der Nederlanden. Voorts over de geogra fische en economische gesteldheid van de kop van Noord-Holland, over de sterk wisselende bestaansmiddelen voor de bevolking, de wijzigingen in het plaatselijk bestuur, de perioden van bloei en verval, de aanleg der verster kingen en de vestiging der marine. De tweede en laatste lezing wordt op Vrijdagavond 28 Maart gehouden. Op Woensdagavond 26 Maart houdt de Helderse Athletiek Vereniging in „Formosa" haar jaarvergadering. Be halve de uitreiking van behaalde be kers en diploma's in 1951. staat onder meer de bestuursverkiezing op de agenda. Reglementair aftredend zijn de heren H. A. Enklaar Jr. (voorzitter). W. H. Huitinga (tweede secretaris), R. Kalf (tweede penningmeester) en L. Wiedenhoff (commissaris). Zij stellen zich allen herkiesbaar. De mijnenvegers, die zullen dei nemen aan de geallieerde oefeningen de Zeeuwse wateren, zijn naar Vltssi gen vertrokken. Het is morgen hoog water om 2 en 15.10 uur, en laag water om 8.30 e 21.55 uur. De temperatuur van het zet water was 4.9 graden Celsius. Nieuwe kerk vangt om half negen aan. Als spreker treedt op de heer C. Brink, hoofdbestuurslid van de orga nisatie „Voormalig Verzet Nederland". Vocale medewerking wordt verleend door het dubbelmannenkwartet „Eu- terpe" en het Helders Dameskoor, bei de onder leiding van de heer D. Ploeg. Het kwartet zingt ,;Morgenbede" en „Nimmer nacht", het koor voert uit „Bede' (van C. S. Adama van Schelte- ma) en „Jesu Dulcis'. Bovendien zin gen beide ensembles gezamenlijk het „Ave Verum" van Mozart. Voor het overige worden bij de her denking de voor het gehele land gel dende richtlijnen gevolgd. Alom ter wereld gaan onder de politici stemmen op over het com munistisch gevaar in Indo-China. Dat de strijd die de Fransen tegen de opstandige Vietminh voert, niet gemakkelijk is, bewijst bovenstaan de opname. Een der guerilla-strij- ders had zich ingegraven. De Franse patrouille maakte hem on schadelijk. Wie kent niet Edgar Wallace, de schrijver van zo vele spannende detective verhalen? Van hem heeft het gezelschap Rien van Nunen gisteravond in de Marinecantine het toneelstuk „De man in monnikspij" opgevoerd. Deze thriller genoot een uitbundig succe9, hetgeen niet in de laatste plaats te danken was aan Van Nunen zelf, die in zijn „dronkemansrol" zorgeloos jongleerde met de voor geschreven tekst en een flinke dosis (gepaste) eigen fantasie. Deze uitgesproken kleinkunst-stijl is de spanning ten goede gekomen, zodat men een avond heeft gekregen, waarop noch het één, noch het ander ontbrak. Als wij niet beter wisten, dan zou den wij Wallace een verward brein toeschrijven. In zeven taferelen, die spelen in de gevangenis, in een kamer van pension „Monniksoord" en in de kelder van dit geheimzinnige huis, krijgt men een serie moorden en ten slotte (al lijkt het onmogelijk) nog de oplossing voorgezet. Wij hebben dan oo:k veel bewondering voor de zes en vijftig toeschouwers, die na het vijfde tafereel de moordenaar wisten aan te wijzen. Er was aan deze uitvoering na melijk een prijsvraag verbonden. Het lot besliste dat mevrouw Houtriet, schrijver Verzijl en marva Langbroek de prijzen hadden gewonnen. Over de inhoud van „De man met de monnikspij" zullen wij zwijgen, omdat deze uitstekende thriller van avond nogmaals op de planken wordt gebracht. Volstaan wij dus met een korte .beschouwing over het spel van de dames en heren die de volle zaal hebben doen griezelen en genieten. Rien van Nunen was in de huid ge kropen van Ferdie Fane, alias.(maar kom, dat zouden wij niet verklappen). Hij was als de losbandige dronkaard onbetaalbaar en men heeft dan ook gesmuld van zijn kostelijke mimiek. En wie heeft het er eigenlijk bij laten zitten gisteravond? Niemand, want wat heeft men voorts niet gelachen om mrs. Elvery (Nel de Vries). Maar ook de andere pensiongasten (Rita van Haagen en Bert Botterman), de pen sionhouder (Wim Rola). de dochter des huizes (Riet van Delft) en de butler (Fred Bredschneider) hebben zich niet onbetuigd gelaten. Vooral laatstgenoemde beeldde zeer talentvol de sinistere butler Cotton uit; extra waardering verder voor de wijze waar op hij was geschminkt. Gerard Faber was een goede inspecteur van politie, scherp en kort, dus zakelijk. Piet Hen driks gaf een keurige typering van de „Gladde". Drie leden van het gezel schap hadden een dubbelrol te ver vullen. Luitenant ter zee der eerste klasse L. D. de Kroon sprak aan het slot van de avond enthousiaste woorden van dank, die de tonelisten meer dan ver diend hadden. Vanavond zal men stel lig even benieuwd ziin, al* wij dat gisteravond waren. ,jDe man in de monnikspij" wordt niet ten onrechte een thriller genoemd! Bij ministerieel besluit zijn de op haalbrug over de Marineschutsluis en de draaibrug over de Zeedoksluis ge sloten verklaard voor voertuigen, waar van één of meer der assen een groter druk dan 3.5 ton op het brugdek uit oefenen. Hiermede is de oude regeling, waarin gesproken werd over een wiel- druk van maximaal 1200 kilogram, ko men te vervallen. Reeds drie keer heeft IVA met groot succes het school-tafeltennistournooi georganiseerd. Zaterdagmiddag om twee uur zal in het clublokaal van deze ta feltennisvereniging aan de Westgracht voor de vierde maai het beginsignaal voor deze altijd enerverende strijd wor den gegeven. Er zijn in dit jaar in het totaal hon derd en dertien deelnemers, die in vier klassen zijn ondergebracht: meis jes (zeven poules), jongens van twaalf tot veertien jaar (vijf poules), jongens van veertien tot zestien jaar (acht pou les) en jongens van zestien jaar en ouder (zeventien poules). De „Burgemeester Ritmeester-beker" is momenteel in het bezit van de Am bachtsschool. Doorvóór werd deze tro- phee tweemaal gewonnen door ULO 2. De beker is dus beschikbaar voor de school, die de beste resultaten behaalt. Uiteraard zijn er ook tal van persoon lijke prijzen. Dezer dagen wordt in Den Helder huis aan huis gecollecteerd door en voor het Leger des Heils. De mannen en vrouwen in de bekende uniform kloppen zelden vergeefs bij de bevolking aan, omdat de overgrote meerderheid het Leger des Heils een goed hart toedraagt. Men weet bij voorbaat, dat de geofferde penningen op een alleszins verantwoorde wijze worden besteed. maken van de sympathie, waarop het Leger des Heils kan bogen, is onzes inziens ook reeds sprake, wanneer de collectanten niet uitdrukkelijk verkla ren, namens een andere instelling te komen. In dat geval is het voeren van een actie op zichzelf reeds af te keu ren. Het Leger des Heils heeft voor de inzameling in Den Helder de periode van 17 tot en met 29 Maart officieel toegewezen gekregen. Laten de col lectanten voor het Reddingsleger, het Kruisleger en het Nederlandse Leger des Heils in deze dagen óf zich van actie onthouden öf behoorlijk gelegi timeerd voor de dag komen. Wij zijn er zeker van, dat dan geen aanleiding tot klachten meer bestaat. Telkens, wanneer het Leger des Heils zo'n inzamelingsactie houdt, kan men langs de weg ook collectanten en collectrices van andere instellingen ontwaren, wier uniform op het eerste gezicht nauwelijks van hét Leger des Heils-uniform te onderscheiden is. De mensen menen laatstgenoemde instel ling te steunen, maar hun bijdrage komt in een andere kas terecht. Het is hier niet de plaats, de vraag op te werpen of de gelden daar minder goed besteed zijn. Wel komt het ons juist voor, te wijzen op het verkeerde van het speculeren op de good-will van het Leger des Heils. Van het misbruik Op de hoek Ruyghweg-Bassin- gracht is een lantaarnpaal omver gere den door een militaire vrachtwagen, die teveel uitweek voor een opgebroken weggedeelte. Door de operettevereniging „Ons Genoegen" wordt vanavond in Casino de kinderoperette „Goudsterretje" op gevoerd. In Tivoli komt de Hoofdstad-ope rette vanavond voor het voetlicht met „Wenn der weisse Flieder". De Oranje-Harmoniekapel geeft vanavond te Julianadorp een concert in het wijkgebouw „Pniël" van de Ge reformeerde kerk. De MULO-uitvoering, die morgen avond in Casino zou worden gegeven, is uitgesteld tot Woensdag 9 April. De nieuwe lagere school van de ver eniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen", die onder architectuur van de heer J. J. van der Leek wordt gebouwd aan de Wilhelminastraat, nadert haar voltooiing De officiële opening zal op Dinsdag 22 April plaats vinden tijdens een bijeenkomst in het Christelijk Mi litair Tehuis aan de Kanaalweg. De school zal, evenals het gebouw aan de Koningstraat, de naam krijgen van „Groen van Prinstererschool". Dit ge bouw zal worden verkocht. Hierom trent wordt overleg gepleegd met het gemeentebestuur. Bij de opening van de niet zo druk bezochte afdelingsvergadering van de Holl. Mij van Landbouw, dankte de voorzitter, de heer Jac. Lindenbergn, de afgetreden bestuursleden, de heren G. Schenk en Jb. Rezelman, voor het geen zij in die functie voor de afdeling deden en voor de prettige samenwer king. De heer D. Geerligs werd als nieuw lid van het bestuur welkom ge heten. De heer P. C. den Ouden kreeg, na de notulen en een enkele mededeling over de komende bonte avond van de Plattelands Jongeren Gemeenschap, het woord om te spreken over: het Land bouwveiligheidsbesluit 1950. Voor fabrieken en werkplaatsen be staat al langer een veiligheidswet en het genoemde besluit voor de land bouw is dan ook een gevolg van de intrede van velerlei machines in het landbouwbedrijf. Door onbekendheid met de werktuigen en gemakzucht, kwamen bij de voortgezette mechani satie in df landbouw steeds meer on gevallen voor. In 1950 telde men 29000, in 1951 waren er 33000 landbouwonge- vallen, kleine en meer ernstige, die de getroffenen soms enige jaren verhin derden te werken. Het was dus zeker nodig dat er veiligheidsvoorschriften ljwamen. De beveiliging van werktuigen, zo stelde spreker, mag geen belemmering zijn om ze te kunnen gebruiken, maar wel zal ze er soms toe leiden, dat men de gevolgde manier van werken enigs zins moet wijzigen. In het bijzonder moeten „knelpunten" beschut zijn en moeten deze geblindeerd worden, ter wijl spreker voor andere bescherming een buizenstel prefereerde boven gaas. (Het gebruik van kippengaas als be- W. W. uit Den Burg had meer nar cissen geteeld, dan waarop zijn ver gunning hem recht gaf. Verdachte zei, dat dit was ontstaan, doordat hij in verband met de gesteldheid van ver schillende stukken grond nogal ver spreid had geteeld. De officier wilde dit, bij de bepaling van zijn strafmaat, wel in aanmerking nemen en eiste 200 of twee maanden. De politie rechter maakte er 100 of dertig da gen van. M. V. uit Breezand werd bij verstek conform de eis veroordeeld tot 40 of 20 dagen, daar hij narcissen hdd ge teeld op de vergunning van een an der. Tot besluit van het V.U.-seizoen wordt op Dinsdagavond 25 Maart in „Tivoli" een toneelvoorstelling gege ven. Het blijspel „De kinderen van Eduard" wordt dan opgevoerd door het Rotterdams Toneel. Het is een door Elsa den Hertog vertaald stuk van Sauvajon-Jackson en Bottomley en wordt opgevoerd on der regie van Jean Wall en Ko Arnol- di. De figuren worden uitgebeeld door Lily Bouwmeester, Eli Blom, Mariët- te Flink, Sieto Hoving, Ko Arnoldi, Jan van der Linden, Adolf Rijkens, Jetty van Dijk-Riecker, Annie van den Vorstenbosch, Jef de Groot, Chris Baay en Lize Servaes. De gezamenlijke postzegelverzamelaars-verenigingen in Noord-Holland-Noord organiseren gedurende de Paasdagen (Zondag 13 en Maandag 14 April) in de ULO-school te Krommenie een tentoonstelling van postzegels. Deze expositie, die uiteraard in de belangstelling staat van alle philatelisten, wordt op Zaterdag 12 April geopend. tezamen met bovengenoemde heren, de commissie van beoordeling. Het gemeentebestuur van Kromme nie heeft zijn medewerking toegezegd en voorts kan men rekenen op de steun van enkele Zaanse fabrikanten. Natuurlijk heeft ook de Nederlandse Vereniging van Postzegelverzamelaars zich niet onbetuigd gelaten. Het be stuur zegde vijf en zeventig gulden toe, als een bijdrage in de kosten, en verder nog een drietal medailles. Vermelden wij ten slotte, dat de huurprijs voor expositie-ruimte op dertig cent per vierkante meter is ge steld. De tentoonstelling zal groot van op zet worden. In regionaal verband zul len onder andere deelnemen de ver enigingen „De Posthoorn" (Kromme nie en omstreken). Alkmaar, Haarlem, Castricum, „Helder" (Den Helder) en West-Friesland. De expositie-ruimte zal een oppervlakte beslaan van onge veer 175 m2. Het ligt in de bedoeling, het geheel te verfraaien met werken van de Kunstkring Krommenie. De tentoonstelling zal een voorproefje zijn van het eeuwfeest van de postzegel, welke herdenking in de maanden Juni eh Juli te Utrecht zal plaats vinden. De commissie van voorlichting voor de inzendingen is samengesteld uit de heren K. E. König uit Koog aan de Zaan, D. J. C. Verzijden uit Naarden en P. Wittkamper uit Bussum. De he ren Rol uit Haarlem en Thierrij de Bije Dolleman uit Heemstede vormen, 16. „Kijk 'r 's, Brown", zei schipper Haring tegen Jimmy, terwijl hij deze ij de arm vatte, „ik voel me ver licht je één ding te zeggen: bemoei niet met dingen die je niet aangaat n wees niet te nieuwsgierig naar wal e MM 22 uitvoert. Méér mag ik je iet zeggen, want anders zou ik zelf {evaar lopen. „Bedankt", zei Jimmy, „voor je raadgeving schipper, maar wat voert die MM 22 dan eigenlijk uit?" „Door deze vraag alleen te stel len", zei schipper Haring, terwijl hij zich gereed maakte weer aan boord te gaan, „doe je al een heel dom ding, sluiswachter! Méér zal je van mij niet horen!" Jimmy keek Hein Haring na denkend na. „Ik weet tenminste i e t s", bromde hij, „maar dat deze visser mij voor de MM 22 van Piet Pek waarschuwde, verbaast mij niet zo heel erg. Er zat daar een mysterieus gezelschap aan boord". De MM 5 voei na verloop van tijd de sluis uit. Schip per Hein Haring zwaaide nog ever met zijn arm. „Goeie vangst en be houden thuiskomst", schreeuwde Jim my hem nog na. veiligingsmateriaal wordt zelfs niet toegestaan). De heer Den Ouden besprak de b«. veiliging bij verschillende landbouw" machines. De controle van de arbeid/ inspectie strekt zich echter ook ui» over de bedrijfsgebouwen (VT.ldoends licht!) en wat daarin gebruikt wordt Wist u b.v., dat een ladder niet geverfd mag zijn, maar wel geolied of gever nist? (Verf maakt zwakke plekken, on" zichtbaar!) Er moet ook een verband- trommel op de bedrijven aanwezig 2jjn Voor bedrijven, kleiner dan 25 ha' wordt in het algemeen een trommel R voldoende geacht, op grotere bedrijven moet een trommel A zijn. Ook het EHBO-biljet moet zichtbaar opgehan- gen zijn op een plaats, waar men vaak komt of langs gaat. Worden giftige bestrijdingsmiddelen op het land verstoven, dan moet da man die dit doet. een masker dragen Bij sproeien is dit niet voorgeschreven maar wel as dan ook waterdichte klei ding een vereiste. De werkgever is aansprakelijk voor de beveiliging van de machines en voor het opvolgen van de veiligheidsvoor schriften op ander gebied, maar de werknemer wordt aansprakelijk gesteld als hij de aangebrachte beveiliging ver wijdert! De heer Den Ouden beantwoordde na zijn causerie nog verscheidene vra gen en deelde mede, dat er wordt ge werkt aan een brochure, waarin de be langrijkste voorschriften worden opge nomen. Ook is er een wet op komst: gevaarlijke werktuigen in de landbouw. Als deze in werking treedt moeten alle werktuigen reeds bij de fabrikant van de voorgeschreven beveiliging worden voorzien en koopt men dus beveiligde machines. De heer Lindenbergh dankte de heer Den Ouden voor zijn duidelijke, popu laire behandeling van het voor allen belangrijke onderwerp en deelde bij de rondvraag o.m. mede, dat het akker- bouwproefveld bij de heer G. Blaau- boer in de Groetpolder komt en dit, omdat er ook een proef met groenbe- mesting genomen zal worden, 1.25 ha groot zal zijn. Amstelland, 19-3 van Hamburg te A'dam Axeldyk, 19-3 (15 uur) van Bremen te Hoek van Holland Aardyk, Golf van MexicoA'dam, 19-3 van Havana naar Antwerpen Aalsum, "R'damSaigon, 19-3 te Port Said Arnedyk. R'damNew YorkGolf van Mexico, 19-3 te New Or- leans Bali, Makassar—A'dam, 18-3 van Belawan naar Suez Boschfontein, A' damBeira, 18-3 van Mombassa naar Tanga Blydendyk, 18-3 van New York naar R'dam Caltex The Hague, 18-3 van R'dam naar Sidon Clavella, 18-3 van R'dam naar Vado Cronenburgh, 18-3 van R'dam naar Bilbao Caltex Delft, 18-3 n.m. van Sidon naar R'dam Caltex Nederland, R'damSidon, pass. 19-3 v.m. Finisterre Dalerdyk, Los An. pelesR'dam, 18-3 te Vancouver Eos, R'dam—A'dam, 19-3 te A'dam Esso Amsterdam, 18-3 te Aruba ter rede Gouwe, 19-3 v.m. van Huelva te Sluis kil verwacht, daarna van Sluiskil naar R'dam, alwaar 20-3 n.m. verwacht Gra- veland, A'damBuenos Aires, 18-3 van Santos Heelsum, Golf van Mexico— R'dam, 19-3 van New Orleans te Char leston naar Antwerpen Hercules, A' dam—Levant. 18-3 van R'dam naar Malta Leuvekerk, Perzische Golf—R'dam, 18-3 van Genua naar Marseille Loos- drecht, CalcuttaR'dam, 18-3 te Le Havre Luna, 18-3 van A'dam naar Hamburg Meliskerk, A'dam—Beira, pass. 19-3 Kaapstad naar Port Elizabeth Muider- kerk, Beira—R'dam, pass. 18-3 Gibraltar Maasland, A'damBuenos Aires, 19-3 te Montevideo Nieuw-Amsterdam (cruise), 18-3 n.m. van New York naar St Thomas Ondina, 18-3 van A'dam naar Thameshaven Oranjefontein, A' damBaira. 18-3 van A'dam naar Southampton Oranjestad, 18-3 van Cristobal naar Aruba Orion, A'dam— Levant, 18-3 van Tessaloniki naar Izmir Phrontis, A'damIndonesië, 18-3 van Swansea naar Port Said Radja. Balik PapanGolf van Mexico, 19-3 van Bal- timore naar Houston Rempang, 19-3 van Antwerpen te A'dam Ridderkerk, 18-3 van A'dam naar Hamburg Rotti, A'damMakassar, 18-3 van Djibouti naar Pondicherry Scherpendrecht. 18-3 n.m. van Singapore naar Bahein Slo- terdyk, Java—New York, 18-3 van Co- lombo naar Port Said Stad Leiden, A'dam—Cuba, pass. 18-3 Turks Eiland Stad Maassluis, MelillaIJmuiden, pass. 18-3 Finisterre Straat Makassar, 18-3 van Miri naar Zamboanga Tjisadane, 19-3 van Hongkong te Singapore Veen- dam. 19-3 van R'dam te New York Waal, TrinidadA'dam, verm. 19-3 van Le Havre naar A'dam Waterman, Kaap stad—R'dam, 18-3 in Golf van Biscaye Woensdrecht, 19-3 van New York te Cu- ragao. Bij de Koninklijke Marine zijn plan nen in voorbereiding voor het instellen v.-n een mjjnenuitkijkdienst langs zee gaten en haventoegangen, zoals IJmui den, Hoek van Holland, de Schelde enz. De taak van het personeel van deze dienst zal zijn in tijd van oorlog of v^^SgevaJari Jezc watergebieden voortdurend te observeren, teneinde de plaats van afgeworpen of gelegde mij nen te kunnen vaststellen en melden. in de bedoeling hiervoor vrijwilligers aan te trekken, wonend binnen 10 km van de plaats waar de dienst moet worden verricht. Zij zul len buiten de diensturen in hun eigen woning kunnen verblijven. Deze vrij willigers kunnen een verbintenis bij de rioAr1^.1*/ Marine sluiten, waarna zij door de Marine voor hun taak worden opgeleid. Zowel voor de opleidingstiid als voor de dienst verricht in tijd van' kunnen dienen tot hun 60ste jaar' Zii U nn/h"echter,de eerste militaire oefe- nationale reserve, de reservennlHi aC reservegrensbewaking 0f 2Xg|iij& instellingen komen niet in aanmerking. Aanstelling van vrijwilligers zal ge schieden volgens het oordeel der ma rine-autoriteiten en na lichamelijke keuring. Mededelingen omtrent open stelling van de gelegenheid tot aan melding, en de wijze waarop dit kan geschieden, zullen te zijner tijd worden geaaan. weer wordt een binnenschip tot kotter verbouwd Op de werf Hakvoort wordt momen teel weer een voorhialige binnenboot verbouwd tot een flinke IJselmeerkot- ter. Op deze werf werden reeds meer dere schepen voor dit doel verbouwd. Het overgaan op ijzerbouw is voor deze werf een groot succes. het dierenasyl bewijst zijn nut in Februari heeft het dierenasyl ijn nut bewezen. Niet minder dan 15 dieren werden er ondergebracht. Daar van waren 8 slachtkoeien, 2 honden en enkele katten. HET eerste KIEVITSEI Het eerste kievitsei op ons eiland 1» '('Vonden door de twaalfjarige Kees Boot e Waal. Ingevolge de traditie werd ei de burgemeester aangeboden, e eerste vondst was vier dagen eer der dan vorig Jaar.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2