Vijf eeuwen Europese schilderkunst in technicolor Pim, Pain, Pom en de blauwe vaas De Noordzee in een vishal Noordhollands elftal klopte Z.F.C. In de greep van de woestijn Uiiiriiernaiionale samenwerking groeii een belangwekkende film $22l n f,» Ongedachte uitwerking van Pact van Brussel Alt U voelt dat 't zoor in Uw maag op ontbranden staat - Wordt U gekweld n,.*, - SJTSPESl H,7tdaS K Geen terugvordering van Nederlandse zeelieden De Berlijnse Zesdaagse OPVALLENDE PRESTATIE VAN WOUT WAGTMANS Australië vond plaats voor Olympische Spelen 1956 Kees Broekman zegevierde Het Radioprogramma Interessante expositie te Haarlem Ook Slijkhuis naar Zuid- Afrika vertrokken Lichtwedstrijd in Zaandam Zaandammers hielden spel te kort a 4 dTUPP^sLfIikaiïvT>\ Jeugdelftal te sterk voor Amsterdammers Militair voetbal-team kreeg klop van Criekenland door; MARJORIE VERNON Ierland met 3—0 door Wales verslagen LElCESTER CITY IN MEI NAAR NEDERLAND NHVB-junioren speelden aantrekkelijke wedstrijd KERKELIJK NIEUWS DONDERDAG 20 MAART 1952 (Van een onzer redacteuren) «IET PACT VAN BRUSSEL, dat overigens politiek en militair allang door de cu,tureel opricht geleid «ot een m^kwaardig initiatief. Een filmteam waarin personen van diverse nationaliteit broederlijk samenwerken, heeft de laatste weken in verschillende Europese musea opnamen in technicolor smaakt van belangrijke schilderijen. Het is namelijk de bedoe ling, een kleurenfilm te maken over de ontwikkeling van het landschap-schil deren van Van Eyck tot Renoir. Het is een stuk internationale samenwerking op een terrein, waarop dit nog nooit in deze vorm is tot stand gebracht, en dat de bedoeling heeft, rechtstreeks te spreken tot de grote massa van de in het pact verenigde volkeren. gekomen. Dan gijn nog Gent. Brussel en Brugge, alsmede Parijs aan de beurt, in totaal nog zes musea, waarna men met de montage kan beginnen. Deze herfst, tegen het begin van et Edin- burgh Festival, hoopt men dit product van Westeuropese samenwerking ten doop te kunnen houden. MET IS al weer enige maanden gele- den, dat de permanente culturele commissie van het Pact het initiatief nam tot deze verfilming. Het plan bleek gemakkelijk op te zetten de uitvoering ervan had zeer veel voeten in de aarde. Dat was niet het minst het gevolg van de geografische verdeeld heid van het betrokken gebied; al de landsgrenzen maakten het noodzakelijk, een eindeloze hoeveelheid formaliteiten te verrichten, alvorens men aan het werk kon gaan. De voorbereiding heeft waarlijk maanden gekost. De verfilming zelf kan in enkele weken haar beslag hebben gekregen.... In Engeland heeft men reeds een aantal opnamen gemaakt, maar men zal er nog eens weer heen moeten, om dat men er in de gestelde tijd niet ge heel gereed is gekomen. In Nederland waar gefilmd is in het Mauritshuis in Den Haag en in het Rijksmuseum te Amsterdam, is men Donderdag gereed danelijk één 01 twee Rennies en 't vuur IS bij voorbaat geblust Hoewel Rennies de hevigste aanval van brandend maag zuur dadelijk bezweren, is t beter ze bij voorbaat te nemen. Talloze lijders aan xuurbranden nemen, als vaste ge woonte, hun Rennies dadelijk na tafel, 't Is ook zo gemakkelijk: een stuk jI wat Rennies in handtas of vestzak. Ze zijn één voor één verpakt handig en hygiënisch. Vraag een doos Rennies bij Uw Apotheker of Drogist. (Advertentie, tof. Med.) Vier naties LIET scenario voor deze film is ge schreven door de heer Cassou. de groot werk tot stand kan komen, vindt het een grote markt, terwijl de kosten voor elk der samenwerkende landen aanzienlijk geringer zullen zijn. In zo verre heeft deze onderneming het voordeel gehad, dat men er uit heeft kunnen leren, voor welke moeilijkhe den men in zulk een geval kan komen te .staan. Hoe het echter ook zij: deze film komt er. Zij zal een groot publiek een indruk moeten geven van de schatten, welke er in verschillende belangrijke musea te vinden zijn. Men heeft haar bij de impressionisten laten eindigen, om het geheel niet te moeilijk te ma ken. Op deze wijze hoopt men de leek de weg te wijzen naar het museum en hem tot herhaald bezoek aan te moedi gen. Daarbij laat men niet alleen het gehele schilderij zien, maar ook telkens een paar treffende details, die gewoon lijk niet zo opvallen. Te oordelen naar wat wij ervan ge zien hebben, zal deze film artistiek stel lig slagen. Of zij als voorlichtingsmid del ook een succes zal worden, zal de tijd leren. Belangstelling is er te over voor, gezien het aantal copieën. dat er reeds van is besteld. door rheumatiek, spit, ischias, hoofd- Moderne Kunst te Parijs. De bedoeling is geweest, een schets te gevan van de ontwikkeling van de schilderkunst aan de hand van een reeks van landschap pen. Bovendien poogt men tot gelding te brengen, dat de cultuur in wezen ongescheiden is. maar dat er nationale en persoonlijke onderscheidingen kun nen worden gemaakt. Regisseur is de bekende Belg Henri Storck, die reeds een aantal belangrijke werken op zijn naam heeft staan, cameraman de Brit Cyril J. Knowles. die in Engeland on der meer de technicolorfilm Captain Hornblower draaide en hier te lande films maakte over Rembrandt en Ver meer. Productieleider is de heer S. L van Nooten. Verder komen aan het technische gedeelte nog de Artifex voor de opnamen en Cinetone voor het ge luid te pas. Voor de muziek is een Franse componist gevraagd. Perspectief IN FEITE hoopt men dat het bij dit 1 experiment niet zal blijven. Met na me voor de kleine landen zijn er mo menteel weinig mogelijkheden voor de vervaardiging van films van formaat speelfilms zo min als andere. Indien nu door een samenwerking als deze een waar andere falen. Laat dus niet lan ger kwellen, maar gebruik regelmatig Togal. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0.95, f 2.40 en f8.88 (Advertentie, Ing. Med.) De contactcommissie van. organisa ties van werknemers ter koopvaardij heeft meegedeeld, dat, voor zover ge durende de tweede wereldoorlog van de Nederlandse ?feman, die in geal lieerde dienst buiten bezet gebied voer, op normale wijze twee derde van de door hem in 1940 uitgemaakte dele gatie (de zgn. week- of maandbrief) tot een maximum van vijftig procent van zijn inkomen is ingehouden, ver der niets van hem zal worden terugge vorderd, indien de uitkeringen in Ne derland tijdens zijn afwezigheid ten behoeve van het levensonderhoud van zijn betrekkingen zijn geschied, ook al wijst de rekening, welke hem na de bevrijding werd toegezonden, een te kort aan. Gisteravond was de stand in de Zes daagse van Berlijn: 1. Saager-Preiskeit (Dld) 371 pnt.; 2. Carrara-Lapebie (Fr.) 166 pnt.; Op 1 ronde: 3. Von Buren-Roth (Zwits-Dld> 250 pnt.; 4. Plattner-Bucher (Zwits) 203 pnt.; 5. Zoll-Knoke (Dld) 133 pnt; 6. Lakeman-Bakker (Ned.) 132 pnt.; Op 2 ronden: 7. Espin-Claros (Spanje) 117 pnt.; 8. Vooren-Ziege (Nd.-Dld) 114 pnt. De overige koppels hadden drie of meer ronden achterstand. Wout Wagtmans is dit jaar wel bij zonder vlug in goede conditie. Hij kwam met een kopgroep van twaalf man in de bekende wedstrijd Milaan- San Remo door de finish. Weliswaar was zijn sprint niet fsl genoeg en moest hij jnet een elfde plaats genoe gen nemen, maar hij liet cracks als Coppi, Bartali, Bobet en Koblet ver achter zich. Petrucci (It.) won deze 282 km wedstrijd in de tijd van 7 uur 22 min. en 7 sec. Eindelijk is men er in Australië in geslaagd een terrein te vinden waar de Olympische Spelen 1956 kunnen plaats vinden. Op de cricket grounds van Carlton, een voorstad van Melbourne, zal dit vierjaarlijkse sport-evenemen1 worden georganiseerd. Terwijl in Nederland de huisvrouwen door het lentezonnetje met de schoon maakwoede zijn geïnfecteerd, heeft Kees Broekman te Narvik nog een schaatswedstrijd gewonnen. Hij nam zowel de 3000, de 1500 als de 5000 me ter voor zijn rekening. VRIJDAG 21 MAART HILVERSUM I. 402 m.: 7.00 VARA. 10.06 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA 19 30 VPRO, 21.00 VARA. é2.40 VPRO, 23.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.18 Gram.muziek. 8.00 Nieuws ©n weerberichten. 8.18 Gram.muziek. 8.50 Voor de huievrouw. 9.00 Gram.muziek. (9.30—9.35 Waterstanden.) 10.00 „Kinde ren en mensen", causerie. 10.05 Morgen wijding. 10.20 Schoolradio. 10.50 Gram. muziek. 11.20 RadioteuiUeton. 11.35 Piano recital. 12.00 Dansmuziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Sport en prognose. 13.00 Nieuws. 13.15 Medede lingen of gram.muziek. 13.20 Metropole- Orkest. 14.00 Kookpraatje. 14.20 „Die WalkUre", le acte, opera (gr.pl.). (Pl.m. Voordracht.) (Pijn. 15.43 Plano-recital.) 16.Q0 Joodse liederen. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Gram.muziek. 17.20 Muzikale cau serie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 Denk om de bocht. 19.00 Pianospel. 19.10 „Wat doet Uw man?", klankbeeld. 19.30 „Wat dunkt U van den Christus?", cau serie. 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.10 Gram.muziek. 20.30 „Benelux", causerie. 20.40 „Leven op de aarde", causerie. 21.00 Gevarieerd pro gramma. 21.30 De Ducdalf. 21.50 Buiten lands overzicht. 22.05 Rhythmische mu ziek. 22.30 Gram.muziek. 22.40 „Van daag", causerie. 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.15 „In huwelijk en gezin", calserie. 23,30—24.00 Omroeporkest. HILVERSUM II. 298 m.: 7.00—24.00 NCRV, 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Niéuws en weerberichten. 8.15 Gewijde muziek. 8.45 Gram.tnuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram.muziek. 10.30 Morgen dienst en piano. 11.30 Gram.muziek. 12.00 Gevarieerde muziek. 12.30 Land- en Tuin- Jjouwmededelingen. 12.33 Amusements muziek. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Vocaal ensemble. 13.45 Gram.muziek 14.0 0 „Welke eenjarige bloemplanten zaaien we onder glas?", causerie. 14.15 Gram.muziek. 14.30 Harp-ensemble. lo.uu Vocaal kwartet. 15.25 Gram.muziek. 15.40 Voordracht. 16.00 Viool en piano 16.30 Voordracht. 16.50 Gram.muziek. 17.00 Ver- zoekprogramma voor de jevzgd- 1- dienst van het Vaderland". 17.40 Gram. muziek. 17.45 Fries programma. 18.»" Nieuws. 18.15 Orgelconcert. 18.35 Gram. muziek. 18.40 Radiokrant. 19-00 „Die Meistersinger von Nürnberg", °pe™ pj.). 23.30 Nieuws. 23.45—24.00 Avond overdenking. Experimentele Televisie-uitzending van de AVRO. 20.15—21 45: 1. Televizier: 3. „De instrumenten van het orkest film: 8. „Telemimiek". Pauze. -- Dans n*t plano- en accordeon-begelel ding. tt (Van een onzer redacteuren) Wie in de komende weken zjjn blik laat gaan over de Vlsbal naast de St. Bavo te Haarlem, zal werden getroffen door het ongewone uiterlijk van dat bescheiden gebouw. Verleidt bem de versiering van netten, schelpen en kar tonnen zeebeesten tot een bezoek aan het inwendige, dan zal hij worden verplaatst in een wonderwereld, die hem tot dusverre mogen we wel aannemen vrijwel onbekend zal zijn geweest. In woord en beeld, in levend en dood materiaal zal hem daar wor den getoond, wat er leeft en woelt in het water en op de bodem van deze haringvijver. Hij zal een indruk krijgen Van visserij en reddingwezen. BJJ wij ze van toegift wordt hem dan ten slotte nog getoond, wat er in de diep zee zo al aan monsters te vinden is. Het initiatief voor deze expositie is uitgegaan van de heer W. P. de Vries te Alkmaar, oud-conservator van het vroegere Natuurhistorische Museum al daar. Hij wist de stichting Haarlems Bloei voor zijn ideën te winnen, ver kreeg verder de steun van de gemeente en kon toen aan de slag gaan. Dank baar gebruik makend van de gegeven n-.ügeliikheden wist hij de Vishal te veranderen in een uitstekende expo sitieruimte, waarin hij een zeer grote collectie materiaal heeft uitgestald. Het is eigenlijk ondoenlijk een op somming te geven van hetgeen er is bijeengebracht. Het leven in de Noord zee is zeer veelzijdig. Het beperkt zich niet slechts tot haring en schel vis, schol en tarbot, maar omvat ook allerlei soorten krabben en kreeften, zee-anemonen en soortgelijk gedierte. Schelpdieren leven er in een niet te schatten aantal variëteiten. Wie vissen zegt, denkt visserij. Het is daarom, dat netten er afscheidingen vormen, het is daarom ook, dat de heer Van der Veer te IJmuiden een af deling geheel vulde met tekeningen en scheepsmodellen dat er een echo lood en een radiotelefoon een plaats plaats kregen. Tekeningen tonen, hoe netten worden gebruikt. Het redding wezen kreeg er een plaats met een stand; zeevaart is nimmer zonder ri sico. Behalve de uitgebreide collectie vis sen en schelpdieren, zeestrrren en daarmee verwante diersoorten is er ook een stand, geheel gewijd aan de Ne derlandse soorten walvisachtigen, zoals bruinvis en dolfijn. De heer J. A. van Deinse te Rotterdam, deskundige bij uitstek, stond menig interessant stuk uit zijn uitgebreide verzameling af. Verscheidene kleinere dieren kan men voorts in levenden lijve aanschouwen in een reeks aquaria. 1. Het was weldra heel stil in het hok van Moeder Woeffie. Zowel Pim, Pam en Pom als Moeder, genoten van een diepe en rustige slaap en dat was ook geen wonder na de lange en ver moeiende reis, die zij achter de rug hadden. De stilte in het hok werd al leen verbroken door het gesnurk van Pim, die op zijn rug in zijn mand lag en droomde van alles, wat hij beleefd had. En verder was er niets te horen. Tenminste niet binnen in het hok. maar daarbuiten? Wat klonken daar voor stemmen? Wie waren die twee nachtelijke bezoekers, die daar voor het hok van Pim. Pam en Pom ston den te fluisteren? „Ik zeg je, dat ik gesnurk hoor" riep één van de figu ren, terwijl hij aandachtig stond te luisteren. „Dit huis is helemaal niet onbewoond!" „Dat kan niet. Ik ben er toch zeker vanmorgen zelf in ge weest?" „Stil toch! Direct maak je iemand wakker en dan zijn we verder van huis!" Wie zouden die nachtelijke bezoekers kunnen zijn en waarom heb ben ze zo'n belangstelling voor het huis van Pim, Pam en Pom? De gisteravond op het ZFC-terrein gespeelde lichtwedstrijd tussen ZFC I en het Noordh. KNVB-elftal was er niet een die tot de beste behoorde. De Noordhollanders boekten een 3-2 zege, een zege die verdiend was door beter spel, daar ZFC het te kort hield en er daardoor niet veel verrassende momen ten voor het N.-H. doel ontstonden, i Het Noordhollands elftal was als volgt: Doel: Keizer, Volendam; achter: Dil, OSV en Dangermondt, W.-Fr. mid- den: de Geus, Volendam, Puhl. Helder lenKok KFC: voor: Groot, Holl., Stel- i ïing, W.-Fr., Feenstra, ZW, de Lange. WSV en Koning, Volendam. ZFC stelde zich op met het complete i competitie-elftal. Het begin was voor ZFC, maar Kei zer stopte het harde schot van v. d. Horst. Toen kreeg N.-H. een tweetal hoekschoppen te nemen, die echter niets opleverden. Trigs, de Z.-rechts buiten, schoot in vliegende vaart over het doel. Aan de andere zijde was Ko ning actief en na 15 minuten kon Feen stra een goede voorzet van hem benut ten, 0—1. ZFC werd wat sterker, maar er zat geen vaart achter. Toch werd Keizer gepasseerd door v. d. Horst. Dil trapte het leder er nog uit, maar blijk baar achter de lijn, want de scheids rechter wees naar het midden, 11. Wim Slijkhuis is gisteren per KLM vliegtuig naar Zuid-Afrika vertrok ken, waar hij evenals Fanny Blan- kers-Koen aan het einde van deze maand, aan de internationale ath- letiek-kampioenschappen te Kaap stad zal deelnemen. Slijkhuis is van plan te starten op de een en drie mijl. Hij beschouwt deze wed strijden als een welkome training vor de Olympische Spelen, waar voor hij heeft ingeschreven op de 5000 en 1500 meter. MET SAHOBIELBESCHERMT OE HUID (Wordt vervolgd). In het Olympisch Stadion te Am-1 sterdam heeft het Nederlands jeugd elftal in een oefenwedstrijd het Am sterdamse elftal, samengesteld uit 2de en 3de klassers, met 31 verslagen. Met de rust had Visser (DOS) de jeugd aan een 1—0 voorsprong geholpen. Na dat Kaas de gelijkmaker had gescoord, stelde de Feyenoordspeler Van der Hoek de overwinning voor het jeugd elftal veilig. In de halve finale van het tournooi om het internationale militaire voetbal kampioenschap, dat te Athene wordt gehouden, behaalde Griekenland een 61 overwinning op de Nederlandse militaire ploeg. Met rust hadden de Grieken reeds met 1—0 de leiding. KAMI'IOENSCOM PETITIE BEGINT WAARSCHIJNLIJK OP 11 MEI De kampioenscompetitie tussen de afd.-kampioenen van de eerste klasse van de KNVB zal vermoedelijk op 11 Mei aanvanger. (AdM»n«oO«, lor Med.) 64 „Moet lk dat nog uitleggen?" Ze staarde onbevreesd en uitdagend terug. „Je moet je verontschuldigingen aan bieden!" Hij staarde met saamgeknepen wenkbrauwen op haar neer en zijn ogen waren woedend en heerszuchtig. ..Nooit!" Haar hart bonsde en klopte bij de nabijheid van deze man. Ze was bang voor hem verschrikkelijk bang. Maar ze stierf liever dan dat te laten blijken. En ik begrijp het niet', vervolgde Ben Hasrif, met een zichtbare poging tot zelfbeheersing. „Ik ben geen han delaar in blanke slavinnen waarom zeg je dat?" Opeens ging er een lichtje bij hem op. „Denk je dat ik jullie daarom hier heb gehouden?" Hij moest opeens lachen. „Ik verzeker je dat dat geen ogenblik bij me is opgekomen „U kunt niet van me vergen dat ik dat geloof", sprak Mara en haalde haar schouders op, ,„en...." Maar Amid scheen haar niet te horen. „En moordenaar", sprak hu, „welke reden he.b je voor die beschuldiging?" De lippen van het meisje krulden zich verachtelijk. Slechts enkele uren waren voorbij gegaan sinds Gary ver moord was. Maar ben Hasrif deed of hij daar niets van wist! „Om te beginnen veronderstel ik dat u de moord op Edward Frask ont kent?" vroeg ze. „En dan „Edward Frask?" herhaalde hij met gefronst voorhoofd. „Ik ken hem niet eens. Maar de naam komt nie toch be kend voor. Frask natuurlijk! Was hij familie van juffrouw Frask?" Mara keek hem met mateloze min achting aan en toen weken plotseling de hardheid en uitdaging uit haar hou ding. Ze liet haar schouders hangen en maakte een vermoeid gebaar. „O, wat helpt al dat gepraat!" riep ze mat uit. „Ik had niet verwacht dat u uw misdaden zou bekennen". „Je spreekt in raadsels", zei ben Hasrif en haalde ongeduldig zijn brede schouders op. „Maar dat doet er niet toe. Ik ben gekomen om je te vragen met me te trouwen ik herhaal dat nu. Wat is je antwoord?" „Mijn antwoord is wat het altijd zal blijven, Sheik". Haar jonge gezichtje stond koud en ernstig. „Neen". Ben Hasrif keek haar aan en hij had iets peinzends in zijn blik. „Het is jammer dat de omstandig heden me hebben gedwongen dit alles zo te verhaasten", zei hij koel. „Ik had gehoopt je eerst te kunnen ver overen Ze bloosde diep. „U hijgde ze „U Hij glimlachte spottend. „Ik veronderstel dat je wilt zeggen dat dat nooit zal kunnen?" Hij deed een stap voorwaarts en greep haar pols weer in zijn sterke bruine vingers, ter wijl hij haar diep in de ogen keek. „Ah, maar je weet diep in je hart dat dat niet waar is. Kun je mij nu nu ik zo dicht bij je ben en je vast houd zeggen dat je nooit van me zou kun nen houden?" Mara voelde haar adem hijgen en haar knieën knikken Opnieuw onder vond ze dat ellendige zwakke gevoel dat haar altijd beving wanneer deze man haar aanraakte. Een golf van ont roering, zoals ze nog nooit had onder vonden, sloeg over haar heen en deed haar onstuimig verlangen om toe te jeven, het gevecht te steken, zich vol ledig aan hem over te gevenMet bovenmenselijke inspanning deed ze een stap achterwaarts en trachtte haar zelfbeheersing te herwinnen. Ze dwong zich aan Gary te denken en ze had het land dat ze hem een ogenblik ontrouw was geworden. „U vleit u zelf, Sheik", antwoordde ze op ijzige toon. „Hoe lang ik ook leef, ik zal u altijd blijven haten en verachten, zoals ik dat nu doe". „Ik heb zo'n gevoel dat je dat Jezelf wijsmaakt", antwoordde hij koel tjes met zijn ogen nog steeds op haar gezichtje en ze had hem kunnen slaan om die geweldige verbeelding. Amid deed een paar stappen achter uit en kreeg rimpels in zijn voorhoofd van concentratie. „Als je er echter voor het ogenblik zo over denkt of althans doet alsof zullen we de dingen laten zoals ze zijn". Hü pakte zijn zweep op en liep naar de deur. „Maar we zullen de verdere loop der gebeurtenissen af wachten." Het volgend ogenblik was hij ver dwenen, en Mara zonk op een divan neer daar haar benen de dienst wei gerden. Was dat de reden, dat Sheik Amid Gary uit de weg had geruimd? Omdat hij haar zelf wilde hebben? Dat scheen wel waarschijnlijk. Maar hij zou mer ken, dat het geen verschil maakte. Gary of geen Gary, trouwen met Amid ben Hasrif deed ze nooit. „Maar wat moet ik doen?" fluister de Mara wanhopig. „Hoe kan ik weg komen?" Haar hersens zochten wanhopig naar een oplossing, maar vonden er geen. Ze stond met haar rug tegen de muur. aan alle kanten ingesloten, zonder uit weg. Alles werkte tegen haar onbe kendheid met de woestijn en de taal haar eenzaamheid, haar vrouwelijk geslacht, zelfs de sympathie van Jane Frask voor de Sheik. „Als juffrouw Frask er maar net zo over dacht als ik en ook weg wilde!" Die gedachte kwam opeens bij haar op en ze realiseerde het verschil, dat dit zou maken. Jane Frask was een rots om op te bouwen, even onbewogen en inventief als een man, even bekwaam en onbevreesd. Zelfs in een gevecht zou ze zich al schietend een uitweg 5anu? »-als (Je eerste de beste man. dacht Mara en moest opeens lachen. Maar dergelijke wensdromen waren nutteloos. Jane sympathiseerde met ben Hasrif, zelfs al was ze dan niet verliefd op hem, zoals Mara wel eens had gedacht. Ze zag in ieder geval niet in waarom ze hem zou verafschuwen of minachten, zelfs nu niet, na deze laatste en gemene misdaad! En ze moest toch weten dat hij daaraan schuldig was! „Liefde is blind", prevelde het meis je weinig origineel bij zichzelf. „Ik denk aat ze voor elk van zijn zonden wel een verontschuldiging vindt, want zo doen vrouwen die verliefd zijn". Ze slaakte een diepe zucht in het besef hoe leeg en troosteloos haar leven was nu Gary er niet meer was. Tranen vulden haar ogen toen ze aan hem dacht, maar ze veegde ze met een resoluut gebaar at. Ze moest sterk zijn, en haar gedachten op plannen voor wraak en ontvluchting richten in plaats van op smart en verdriet. Om aan Gary te denken en aan alles wat hij voor haar toekomst had betekend, was fataal. Maar ze zou zich wreken op ben Hasrif en hem laten boeten zoals hij nooit had gedroomd te zuller boeten. (Wordt vervolgd). Het spel ging toen snel op en neer en voor beide doelen ontstonden kritike momenten. Juist voor de rust hadden de Noordh. meer succes; de Lange zet te voor en Stelling maakte 12. Na de rust De tweede helft was van wat minder gehalte dan de eerste. Eerst had Roos een goede kans, maar na 15 minuten werd Lust gepasseerd door de altijd nog snelle Koning, 13. Dangermondt speelde een prima partij en was voor de Z-achtervleugel een waar struikel blok. Keizer kreeg in het N.-H.-doel flink werk en deed dat naar behoren- De Lange was zeer actief, maar met schoten en kopballen niet gelukkig. Te gen het einde kreeg de Z-midvoor Drie huis de bal in zijn bezit, een keihard schot en de stand was 23, wat later de eindstand bleek te zijn. De uitslag van de interland voetbal, wedstrijd WalesIerland, welke te Swansea werd gespeeld, eindigde in ecti 3—0 overwinning voor Wales. Alle doelpunten werden in de tweede helft gescoord. -* Behalve Sunderland, zal ook Leices- ter City in Mei enkele wedstrijden in ons land tegen bondselftallen spelen. Het programma ziet er als volgt uit: 13 Mei Groningen; 17 Mei Nijmegen; 21 Mei Utrecht en 24 Mei Eindhoven. Vóór de grote lichtwedstrijd ZFC— KNVB-elftal speelden twee selectie- elftallen voor de NHVB, een Zaan se ploeg en een uit de kop van Noord- Holland, zoals we ze reeds eerder pu bliceerden. De zwarten (kop v, N.- Holland) namen al spoedig de leiding door Zijlstra (Holl.). 't Was Snelders (Zaandijk) die daarna voor de Zaan- kanters gelijk maakte, 11, wat de ruststand was. Kort na de thee zette Zijlstra goed door en zag zijn voorzet benut door Winkel, Schagen. Een mooi doelpunt. Een goede doorspeelbal werd door dezelfde fraai benut en (weer met een goed schot) lag de bal ten derde male achter Minke, QSC. Ten Braak van HRC maakte nog een vierde doel punt, nadat invaller Aten, WFC voor een fraai tegenpunt had gezorgd. De Zwarten leidden dus met 42. De Alc- mariaan De Leeuw, linkshalf, zorgde voor nummer vijf. De Zwartjes speel den sneller en waren voortdurend ge vaarlijk. Achttiende interlandwedstrijd van Karei van der Meer Scheidsrechter L. Horn is uitgenodigd de wedstrijd Nederlands elftal—Enge land B te leiden. Tevens werd ons me degedeeld, dat Karei van der Meer de interland-wedstrijd Zweden-Schotland zal leiden. Dat zal zijn achttiende of ficiële interland-wedstrijd worden. Ned.' Herv. Kerk: Beroepen te Deinum: A. J. Hollan der. candidaat te Leeuwarden; te Krim pen aan de Lek: J. v. d. Heuvel, te Schoonhoven. Aangenomen naar Suiswijk: J. Enke laar, candidaat te Hasselt, die bedankte voor Wa ver veen. Bedankt voor Akkerw ;udeMut- merwoude: Tj. M. Haintjema, te Slo ten (Fr.). Geref. Kerken. Tweetal te Leeuwarden-Huizum: J. P. Horchner te Voorthuizen en G. Lee- ne te Deventer. Beroepen te Makkum: K. A. Firet, candidaat te Bergambacht. Bedankt voor Nordhorn: (Graafschap Bentheim): J. Koster te Laar (Graaf schap Bentheim). Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Doornspijk: J. Keuning, candidaat te Apeldoorn, die bedankte voor Leerdam en voor 's-Gravezande. Geref. Kerken. Beroepen te Berkum: R. J. Beukema te Midwolda. Geref. Kerken ouderh. act. 31 K.O.: Beroepen te 2de Exloërmond: G. Zo mer, candidaat te Utrecht Geref. Gemeenten: Beroepen te Werkendam: M. Heer schap te Wageningen

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 5