BEEDTE „De kinderen van Eduard" tot besluit van VU-seizoen Stad en Omgeving Jimmy Brown en debende van Dolle Dirk „Gele rijder' het slachtoffer van verkeersongeval p Kostelijk blijspel door Rotterdams Toneel Lily Bouwmeester als de centrale figuur Willen wij de vrede winnen? Apotheek Bijl in een fraai nieuw pand Portugese minister op de „Karei Doorman" „Nicolientjes" weer voor het voetlicht in de cantine „The Dixieland Pipers" in de Marinecantine Helder-OSV begint om f drie uur Mutaties bij de Marine „The underworld story" in de Witte-bioscoop IN HET KORT Verdachte mag drie maanden niet chaufferen Ambtenaar had 1 jaar ontzegging geëist Avondwijding Lutherse kerk Hel bestuur van de gym nastiekvereniging „Oefe ning kweekt kunst" heeft verzwegen, wat deze Gra dus u thans toch gaat ver tellen. Op Zaterdag 22 Maart bestond de vereni ging namelijk zeventig jaar. Men heeft aan deze respec- 'abele leeftijd slechts in zeer intieme kring, op de jaarvergadering van 23 Maart, aandacht besteed. Over vijf jaar, bij het vijf Het aantal zaken in dit gewest Bruinvissen-dames xorgden voor een verrassing Ongewijxigde standen bij schaakclub M.S.C. Culturele avond in de M.O.O.C.-sociëteit Tussen Haaks en Kuitje Weer filmavond voor de Auto- en Motorclub yOOR een zwaarwichtige nabeschouwing leent het blijspel „De kinderen van Ednard waarmee de Volksuniversiteit gisteravond in Tivoli het seizoen 19al o2 besloot, zich zeer zeker niet. We zouden de schrijvers onrecht aandoen, indien wU protest gingen aantekenen tegen de lichtvaardige wijze, waarop het trio Sauvajon. Jackson en Bottomley in dit stuk „het huwelijk" heeft behandeld. Het zou een gevecht tegen windmolens worden, want „De kinderen van Eduard" is eigenlijk weinig meer dan een kostelijk uitgewerkte grap. Het wij zouden bijna zeggen uiteraard zeer talrijke publiek heeft het stuk terecht ook als zo- danig gewaardeerd, en zelfs de meest serieuze echtelieden hebben zich geen ogenblik gestoten aan de frivole visie, die moeder Denise op de huweliikse staat demonstreerde. Deze moeder Denise was de centrale figuur in dit blijspel. Alles hing af van de actrice, die deze merkwaardige per soonlijkheid. dit haast onwaarschijnlij ke type, overtuigend moest uitbeelden. Lily Bouwmeester slaagde hierin vol komen. Haar zware rol, die toch licht en schuimend moest zijn van de kwa jongensachtige entrée tot de laatste geestige scène, vormde het stramien waarop de andere leden van het Rot terdams Toneel de grillige figuren, die tezamen dit speelse stuk vormden, moesten borduren. Alle bewondering voor deze actrice, die zo volmaakt een type creëerde en dit volhield geduren de een respectabele reeks flitsende dia logen. Welk een temperament, deze Wij allen weten reeds sinds 194S dat vrede 'n buitengewoon tere kwestie is veel werd er over gesproken en angstwekkend is het resultaat Beter is daarom thans een daad te stellen en begin daarmee in het eigen gezin in het eigen huis Het is niet moeilijk om een pret tige harmonische sfeer in huis te brengen, WAARDOOR CONFLIC TEN AUTOMATISCH WORDEN UITGESCHAKELD! Neem G-B behangsels uit de nieu we collectie 1952 elke goede behanger/schilder heeft ze! (Advertentie, Ing. Med.) Verleden jaar was het een eeuw ge leden, dat de apotheek Smeets-Snel in Den Helder werd gevestigd. Dit jubi leum is stilzwijgend voorbijgegaan, om dat een bijzonder feestelijk moment in de geschiedenis van deze apotheek in het verschiet lag. Gisteren brak dat ogenblik aan. Naast het pand, in de Sluisdijkstraat waarin de heer F. Bijl sinds 1946 het apothekersambt uitoefende, is het fraaie nieuwe perceel geopend, waar in men spoedig zal vergeten hoezeer men zich in het tijdelijke onderkomen heeft moeten behelpen. Onder architec tuur van de heer J. P. van Gijn. een veelbelovend stadgenoot die in Delft voor ingenieur studeert, heeft de fa. C. Vermeulen de vroegere manufactu renwinkel van de fa. Claessen ver bouwd tot een bedrijfs- en verkoop ruimte met bovenwoning, die aan alle aesthetische en practische eisen vol doet. De fa. C. Quak voorzag het in terieur van een moderne en smaak volle betimmering, die een overzich telijke berging biedt voor de talrijke attributen die eens apothekers zijn. De fa. P. J. Renooy uit Schagerbrug ver zorgde het schilderswerk en de fa. J. P. van Os de electrische installatie. Het front van het perceel zal over enkele dagen worden opgeluisterd door een drietal decoratieve ramen, die thans nog in afwerking zijn in het ate lier van de glazenier Starreveld. Gistermiddag is aan boord van het Nederlandse vliegdekschip „Karei Doorman", dat in de haven van Lissa bon ligt, een ontvangst bereid, die be zocht werd door Portugese marine autoriteiten en leden van het diplo matieke corps, 's Morgens had de Por tugese minister van Marine, Tamaz, vergezeld door de admiraals Pinto en Gomes, een bezoek gebracht aan de commandant van de „Karei Doorman". Vandaag zal de „Karei Doorman" de haven van Lissabon verlaten. Vanavond wordt in de Marinecanti- ne aan de Buitenhaven een toneel voorstelling gegeven ten bate van de Nederlandse bond van Militaire Oor logsslachtoffers. Het populaire dames- toneelgroepje „De Nicólientjes" komt om half acht voor het voetlicht met een blijspel in drie bedrijven, getiteld „Nicolientje knapt het wel op!" Als wij goed zijn ingelicht krijgen de toe schouwers tussen alle kluchtigheid door een levenslesje opgediend waar uit blijkt dat het spreekwoord ..Het geld dat stom Is. maakt recht wat krom is" helaas een grote kern van waarheid bevat. Het bureau O. S. en O. is er in ee- slaagd, voor Woensdagavond 2 ApriJ en Donderdagavond 3 April een show programma te arrangeren, dat de be zoekers van de Marinecantine een paai daverende avonden belooft. „Te Dixie land Pipers", die onder de liefhebben van de moderne amusementsmuziek een klinkende naam hebben, leverei de hoofdschotel van het menu. Verde- treden op Willv Bolero met ziin dri' accordeons. „The two Bells" met hun concertino's en de conferencier Ber nard Barend. Denise. en welk een charme in haar reageren op al de merkwaardige figu ren onder de gesluierde oogopslag van de geportretteerde Eduard aan de wand. Walter (Eli Blom), Martine (Mariëtte Flink) en Bruno (Sieto Hoving), alle drie voortreffelijk gespeeld, v aren althans tijdelijk de kinderen van deze Eduard, die bij nader inzien niet hun vader, maar een „occasion" bleek te zijn.... Moeder Denise moest, toen Walter en Martine met trouwplannen voor de dag kwamen, bekennen dat er drie vaders in het spel geweest waren en dat moeder met geen dezer heren een bezoek aan de Burgerlijke Stand had gebracht. Welk een desillusie, maar welk een triomf ook voor Denise toen haar kinderen deze bekentenis „ruimdenkend" opvatten. Een serie geestige verwikkelingen was het ge volg, toen het trio vaders door de nog steeds aanbiddelijke Denise werd ge- inviteerd. Meesterlijk was Walters vader, Sir Michael Morman, zoal Ko Arnoldi hem op de planken zette. Prachtig liet Mi chael met zich spelen door de coquette Denise. die hem geraffineerd „om schoolde" van een ietwat gegêneerd en gereserveerd gentleman tot een herbo ren aanbidder. Men kon de liefde in Michaels oude ogen opnieuw zien op bloeien. Vader nummer twee was de „briljante" musicus Ian Letzaresko (Jan van der Linden), onmiddellijk na het weerzien weer in vuur cn vlam voor de verloren gewaande geliefde, die hem echter helaas geen zoon, maar een (zesde) dochter had geschonken. En de derde vader was de enigszins my sterieuze charmeur Dominique Revol (Adolf Rljkens). De dialogen tussen moeder, vaders en kinderen, met de prachtig op het twee de plan gehouden figuur van de niet meer jeugdige huisvriend Mollinot (Chris Baay) hadden aanleiding kun nen geven tot een kluchtige opvoering, maar daarentegen hadden de regisseurs Jean Wall en Ko Arnoldi kennelijk zorgvuldig gewaakt. Nu ontaardde geen enkele scène in een potsierlijke verto ning, die „De kinderen van Eduard" tot een plomp en demoraliserend schouwspel zou hebben gemaakt. De lichte toets van de humor overwoog in het spel van de gehele toneelgroep, waarvan wij nog even Lize Servaes noemen, die een voortreffelijke type ring van de bejaarde gedienstige gaf. „De kinderen van Eduard" is een stuk om gauw te vergeten, maar de op voering ervan zal bij de toeschouwers nog lang de herinnering aan een koste lijke avond doen achterblijven. De voor Zondag vastgestelde be langrijke competitiewedstrijd Helder- OSV zal niet om half drie, maar om drie uur beginnen. Het bestuur van de witjakken heeft tot deze maatregel besloten, in verband met de Ronde van Noord-Holland, die ook onze stad zal passeren. De luitenants ter zee vlieger der eerste klasse A. C. Zoethout en J. R. Goudberg zijn eervol uit de zeedienst ontslagen en ingedeeld bij de Konink lijke Marine Reserve. Aan de kapitein-luitenant ter zee bij de Koninklijke Marine Reserve A. Karsdorp is eervol ontslag uit de re- servedienst verleend. Dan Dureya, die in de meeste zijner films een zeer onsympathieke rol speelt, heeft in „The underworld sto ry", de rolprent die tot en met Don derdagavond in de Witte-bioscoop op het doek wordt gebracht, zijn „slech te" masker enigszins afgelegd. Maar... niet alvorens men zeer vele aanvallen heeft gedaan op zijn geweten. Uiter aard bedoelen wjj met Dan Dureya in deze film de journalist Mike Reese, die voor geld zelfs „zijn moeder zou verkopen". Aanvankelijk is het name lijk zo met hem gesteld, wanneer hij, na zijn ontslag bij een grote krant, te recht komt in een klein plaatsje, waar de schoondochter van de eigenaar van een groot krantenconcern wordt ver moord. Reese tracht op alle mogelijke manieren geld uit deze zaak te slaan. Eindelijk, wanneer zelfs de goede dorpsbewoners niet meer in hem gelo ven, komt Reese tot inkeer. De afloop van deze spannende ge schiedenis moet men echter zelf maar gaan zien. Als „pers-film" moet men er uiteraard geen al te grote waarde aan hechten, omdat wij nu eenmaal niet in Amerika, maar in het nuchte re Nederland verkeren. Niettemin heeft de maker van „The underworld story" op strikt eerlijke wijze opge biecht, wat er zo al aan mankeert op velerlei gebied in Amerika. Als thril ler is deze film zeer geslaagd. De liefhebbers van dit genre moeten de Witte-bioscoop dan ook niet passeren. Voor „Casino" kwam gisteren een bijdrage ter grootte van f 25 binnen van de Helderse Volksuniversiteit, waardoor het saldo is gestegen tot f 407.75. De Helderse Stichting voor So ciaal Werk houdt vanavond van half acht tot half negen spreekuur ten hui ze van de secretaresse, Piet Heinstr. 1. Vanavond wordt ter gelegenheid van de heropening van „Centraal" in de Koningstraat een feestavond in de gerestaureerde zaal gegeven. In de bovenzaal van café „Post- brug" wordt vanavond een ledenverga dering met ruilbeurs van de postze gelvereniging „Helder" gehouden. Vanmiddag om vier uur wordt op het Ankerparkterrein de voetbalwed strijd tussen het kampioenselftal van de LSK en het eerste elftal van „Wil lemsoord" gespeeld. De afdeling Den Helder van de Vrouwenbond N. V. V. houdt vanavond in de aula van de Comeniusschool haar jaarvergadering. 21. Jimmy kon de raad. die schip per Haring van de MM 5 hem had gegeven, maar niet vergeten. „Bemoei je er niet mee, bemoei je er niet mée!" had de visser gezegd. Jimmy begreep wel, dat schipper Haring hem goedge zind was, maar hij begreep óók. dat de man méér wist van alle geheim zinnigheden, die hier de laatste tijd waren gebeurd dan wie ook. Met een bekommerd gevoel kroop Jimmy die avond tegen een uur of elf onder de wol. .Je nergens mee bemoeien, is nu wel heel aardig", bromde hij, „maar waar blijft dan je plichtsgevoel? Ik ben toch niet van plan alles over zijn kant te laten gaan. Tenslotte ben ik hier als sluiswachter de baaszo bleef Jimmy nog wat mijmeren, totdal hy tegen het middernachtelijk uur in een diepe slaap viel.... Toen Jimmy uren later met een schok wakker werd, wist hij zelfs niet bij benade. ring hoe laat 't was. Hij zat eensklaps recht overeind in zijn bed en luisterde met allebei zijn oren wijd open. Ril vernam buiten duidelijk enig gerucht Het was net of er mensen over dé sluisbruggetjes liepen, die hun best deden niet al te veel lawaai te ma- ken. Op Rijksweg 9 in de gemeente Wieringen deed zich enige tijd geleden een on geval voor, waarvan een zekere P. van B., lid van de Wegenwacht, het slacht offer werd. Hij trad gistermorgen voor de kantonrechter, waar deze zaak werd behandeld, zelf als getuige op. De aanrijding was te wijten aan een zekere C. A. H. uit Friesland. De verdachte verscheen niet ter zitting. De eis tegen hem luidde, wat de belangrijkste overtreding betrof, f 60,of 25 dagen met een jaar ontzegging uit de bevoegdheid om auto's te besturen. reed ook met volledige verlichting. Deze laatste verklaarde voor de balie, dat de omstandigheden hem daartoe hadden genoodzaakt. Hoe het ook zij, de verdachte zou niet hebben gedimd. Na het ongeval was geconstateerd, dat die installatie niet werkte. Van der T. hield vol, dat hij wel had gedimd. De ambtenaar vond het onjuist, dat L. alleen maar op de gedachte was ge komen, „ook maar met vol licht te gaan rijden". Tegen Van der T. eiste hij f 15 of 5 dagen en nog eens f 15 en 5 dagen. Dit laatste wegens het rij den zonder rijbewijs. De kantonrechter vonniste met f 15 of 5 dagen voor het rijbewijs en f 5 of 3 dagen voor de verlichting. Voetganger A. D. K. uit Amsterdam had op de Molenvaart in Anna Paulowna een voetganger van achteren aangereden. De door de motor aangerichte schade was reeds door K. vergoed. Dat vond de ambtenaar zoals het hoorde. De kantonrechter vonniste conform met f 1 of 1 dag. De verdachte had zich trouwens aan drie feiten schuldig gemaakt. In de eerste plaats was hij op de bewuste dag plotseling naar het midden van de weg uitgeweken ,en voorts waren zijn handrem en zijn richtingwijzers niet in orde bevonden. Toen de man ter hoogte van het tankstation naar links was afgeslagen, was de wegenwachter, die juist wilde passeren, in ernstige moeilijkheden geraakt. De gevolgen waren dan ook niet uitgebleven. De ambtenaar wenste de „gele rij der" geluk met zijn herstel en eiste vervolgens voor de drie achtereenvol gemie overtredingen: f 60 of 25 dagen mei een jaar ontzegging; f 5 of 3 da gen en f 25 of 5 dagen. De kanton rechter, mr. J. 't Hooft, concludeerde tot: f 60 of 25 dagen met een rijverbod voor drie maanden (voor het afslaan), f 5 of 3 dagen (voor de handrem) en f 10 of 5 dagen (voor de richting wijzers). Verlichting S. van der T. uit Anna Paulowna hield een misvormde linkerhand over van een aanrijding, dié hem op de Grasweg was overkomen. Hij had daar met zijn motor gereden, terwijl zijn verlichting niet in orde was. Die kon namelijk alleen branden op groot of op stadslicht. Waarschijnlijk omdat het nogal donker was, profiteerde hij van zijn volle licht. Maar een tegenliggen- de vrachtauto, bestuurd door N. J. L„ In de Lutherse kerk aan de Wezen straat wordt vanavond weer de weke lijkse avondwijding gehouden. Ditmaal wordt fiet passie-wijdingswoord ver zorgd door de heer J. Graaff. Mevrouw A. GraaffKamp zal enkele orgelwer ken ten gehore brengen. Liturg is weer dr J. A. Stellwag, Luthers predikant te Den Helder. CENTRAAL gistermiddag heeft deze Lrradus eens rondgeneusd in het bij allen welbekende Centraal in de Koningstraat, dat sedert kort het eigen dom is geworden van de heer Eelman. Deze is on middellijk met een geheel reorganisatieplan begonnen, waarvan inmiddels de uit komst zo goed als bekend is geworden. De muren oan de zaal zijn opnieuw ge verfd. mooi en licht, en overal hangen prachtige schilderijen. Er zijn nieuwe kronen, die heldere verlich ting brengen. En vergeet Gradus vooral niet 't nieu we plafond te noemen, dat boven de dansvloer is aan gebracht. Daarin zijn lam pen gemonteerd, die aoor wit, rood en groen glas fraai licht verspreiden. En zo heeft het interieur van dat oude Centraal een gron dige restauratie ondergaan. Ook het toneel heeft reeds in de vreugde gedeeld. Het is inmiddels gemoderni seerd, en van de zomer zal het zelfs nog vergroot voor den en verhoogd, zodat ook de achterste rijen een goede kijk krijgen op 't gebodeve. Ach, Gradus kan in dit korte bestek onmogelijk al les vermelden. Maar voor hem staat vast. dat de heer Eelman grootse plannen heeft, en dat daarbij de me ning wordt gehuldigd: „De rost gaet voor de baet ugt". Hetgeen geen kattebel is, als de begrijpt wat Gradus bedoelt. Men zal inmiddels ook hebben gezien, dat Cen traal behalve een vast orkestje een prima bedie ning heeft, een keurige gar derobe en een „echte" por tier, die naar eigen goed dunken lastige bezoekers de deur kan wijzen. Gradus heeft de overtuiging ge- kregen, dat het de heer Eelman ook wat dit punt aangaat ernst is. Men be hoeft dus niet te denken, dat in Centraal nog „een pan" kan worden aange richt. Dat is er niet meer bij, hetgeen stellig de goe den onder ons niets spijt. Een belangrijke maatregel is voorts gebleken, de ver laging vam alle consump tieprijzen. Is Gradus goed ingelicht, dan heeft de speeltuinvereniging „Tuin dorp" daarvan de première gehad. Voorts ligt het in de bedoeling om van l April af het dansen vrij te stellen. Al deze aanlokke lijke mededelingen doen verwachten, dat de heer Eelman onze stad met Cen traal gaat verrijken. Van avond wordt de zaak offi cieel geopend. Daarbij zal het de familie Eelman stel lig niet aan belangstelling ontbreken. Een troepje ar- tisten verzorgt een non stop-voorstelling. En om compleet te zijn: binnen kort komt de bovenzaal als vergaderruimte beschik baar.' BOEKEN Pe kent het Rialto-terrein waarde Gradianen. Eens heeft daar een prach'ige bioscoop gestaan, en mo menteel wordt het gesierd door pata'es-frites-tentjes en een boekenhuisje. Over dit laatste monumentje wil Gradus het met u hebben, want daarmee steunt hij een goed doel. Dat „boeken huisje" is eigenlijk een gro te brievenbus, dat echter niet bestemd is voor onze en uw pennevruchten, doch voor boeken en tijdschrif ten. De afdeling Den Hel der van het Rode Kruis leegt dat huisje van tijd 'ot tijd. en dan komen er (dat is tenmins'e de bedoeling) tijdschriften en boeken uit. Deze lezenswaardige ge schriften worden doorge zonden naar een ontsmet- tingsplaa's, en vervolgens gaan ze naar de ziekenhui zen, waar men er maar niet genoeg van krijgt. Alle Rode Kruis-afdelingen in ons land beijveren zich voor dit mooie werk. De afdeling Den Helder kon verleden jaar als nummer vier en dertig op de landelijke lijst worden geplaatst, met een inzending van één en twin tig boeken en 265 kg tijd schriften. Over het gehele land werden 45.765 boeken en 63.054 kg tijdschriften in gezameld. Ge hebt inmiddels na tuurlijk al lang begrepen, dat het Gradus en het Rode Kruis om uw (gelezen) tijd schriften en boeken begon nen is. Hoe vaak wordt deze lectuur niet verbrand of achteloos weggegooid, terwijl duizenden zieken verlangend uFzien naar nieuwe leesportefeuilles, waarvoor het Rode Kruis zich zo zeer inspant. Laten wij dus samen afspreken, dat wij onze boeken en tijd schriften voortaan de goede bestemming geven: het boe kenhuisje op het Rialto- terrein. Kunnen ze daar niet meer in (oen boeken bus is gauw gevuld), dan wende men zich 'ot de be kende Rode Kruis-mensen. Waarvoor dank. O.K.K- en zeventig-jarig bestaan, zal Den Helder wel meer van O.KJK. horen. Tiou- wens, men heeft pas beslo ten, ook een seniorenafde ling voor heren op te rich ten. En men schreef Gradus, dat heren met belangstel ling hartelijk welkom zijn! P radus' wordt ZONDAG eerlijke mening gewaardeerd. Dat schreef hem een stadgenoot uit de Ooievaarstraat. Deze vleiende woorden gingen vooraf aan het volgende: „Wij wonen nu een half jaar in deze gemeente. Daarvoor woonde de „zij" in Groningen en de „hij" in Zeeland. Hoe hebben zij el kaar gevonden, zult u zich afvragen, maar daar gaat het hier niet om (uw Gra dus is anders niets te dwaas, hoor!). Elke Zondag ver wonderen wij ons over de geweldige zindelijkheid van de Nieuwediepers, want op die dag wappert hier in de buurt in de tuinen steeds het gebruikte en gebruike lijke textiel. Wat wij wil len weten is, waarom dit alles beslist op Zondag tentoongesteld wordt. De mensen hebben de Maan dag ingesteld als wasdag, maar dienaangaande schijnt er in deze stad iets scheef te zitten". En Gradus zit met z'n mond vol tanden, want hem is het nog niet zo bar opgevallen. U, waarde brief schrijver, lijkt Gradus trou wens ook niet de man, die op Zondag naar een voet balwedstrijd gaat kijken. Doet ge dat wél, dan moogt ge uw buurtgenoten niet eens een verwijt maken. Maar leuk lijkt Gradus dal gewapper op Zondag niet! i GRADUS at in het vat zitNee. dat verm,,.* ~„i dus lijfkieker heef notabene zo zijn besTpedaa Gr°" scene te pakken van de operette ci fedaan om een het plaatje (dat Zaterdag spoorloos waT^rZZ'') dat achterwege kan blijven. De opereUemZ*wenen) "iet door „Ons Genoegen" van de hee °P0evoerd lende boerinnetje (later koningin) op Zv1 fcnie" Annie Halma. P d Uooröro"d In haar dezer dagen verschenen jaaroverzicht van 1951 geeft de Kamer van Koophandel cn Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier een over zicht van het aantal ingeschreven za ken en het aantal inwoners van elke gemeente in dit gewest. Het eerste cy- fer geeft het aantal ingeschreven za ken op 1 Januari 1952 aan en het twee de cijfer vermeldt hoeveel inwoners er waren op 1 Januari 1951. Den Helder 1102—36209; Anna Pau- lowna 277—7014; Callantsoog 42—1185; Schagen 296—4757; Texel 477—9928; Wieringen 300—6632; Zijpe 286—5928. De verwachtingen omtrent de dames- ploeg van de Helderse Bruinvissen in hun thuiswedstrijd tegen het Alkmaar- se DAW waren niet hoog gespannen. Van de kampioensploeg van vorig jaar is door verhuizing en emigratie niet veel overgebleven. Van die zeven zijn er nog slechts drie over. De meisjes, die thans de voorhoede moesten vor men, hebben nog weinig ervaring en daarom verbaasde het ons, dat zij toch kans zagen aan de Alkmaarse dames een punt te ontfutselen. Door het gebrek aan techniek stond de wedstrijd niet op een hoog peil, doch het enthousiasme waarmee werd gespeeld vergoedde veel en daarom kon men toch plezier in deze wed strijd hebben. De gasten hadden een snelle ploeg maar zagen toch geen kans om meer dan één doelpunt te maken. An Oudijk was voor hen het grote struikelblok, want zij wist goed het middenveld te beheersen en van daaruit de aanvallen weer op te bou wen. Na de rust kwam voor dit zwoegen de beloning door een voorzet aan Guur Boon, die met een tam schot de bal achter de DAW-keepster wist te werken. Hiermede bracht zij de par tijen op gelijke voet en in de 1-1 stand kwam geen verandering meer. Op de clubavond van de schaakvereni ging MSC werden deze week de vol gende partijen gespeeld; groep IA; J. Allart— Lengers ViK. Lengers— J. Allart 10; K. GeusA. C. Spoel 10; J. van der Kuyl—dr Koevorden Brouwer afgebroken. In deze laatste ontmoeting staan beide spelers mate rieel gelijk, maar Van der Kuyl heeft een iets betere positie verkregen. De partij tussen K. Geus en A. C. Spoel was zeer levendig. De nestor ver sloeg zijn tegenstander op fraaie wijze. In groep 1B werd de volgende uitslag genoteerd) P. H. van DijkJ. M. Ko ning 01. Hierdoor behield Koning zijn kans om gelijk te komen met J. Smit op de tweede plaats. De overige uitslagen waren: 2A: J. de JeuJ. Geurts 10; G. J. BrandhoffJ. Bruinsma 'AJ/i» J- BruinsmaJ. J. Brandhoff 0—1. 2B; Tg. AdriaanseB. Knópper 0—1; Rietdijk—C. J. Bosch 0—1; C. A. Bode- gomKalden MVi; J. v. Amersfoort— L Groenveld 10; J. v. Amersfoort—C. A. Bodegom 10; C. A. Bodegom—Riet dijk 1—0. 3A: H. VoermanP. Kroon 1—0; Joh. van AmersfoortG. Coppens 10. In de standen is practisch geen veran dering gekomen. De waardering, waarmee de leden der Marine-onderofficierenclub de in December gehouden Kerstavond heb ben ontvangen, heeft het bestuur der O. O. C. doen besluiten, voortaan ieder jaar omstreeks Pasen en Kerst mis een dergelijke bijeenkomst te be leggen. Zo zal op Donderdagavond 10 April een Paasviering worden gehou den, waarin medewerking wordt ver- door vlootaalmoezenier B. J- Wilmink, de vlootpredikant ds J. W. Sepmeyer en een trio onder leiding van de kapitein-luitenant ter zee A- C. M. de Neeve. Sr' ^S' „Mercuur" is gisteren naar Rotterdam vertrokken. Q Het„ 's morgen hoog water om en 21.00 uur, en laag water om en 15.05 uur. De temperatuur >'an net zeewater was 5.8 graden Celsius. De Helderse Auto- en Motorclub staat wnnht. Casino een filmavond te Sh„n u ?'e Werd aangeboden door de rpcJn. programma is stellig inte- essant, gezien bijvoorbeeld de film bern»Jiaiir roem" die handelt over de er S re"ner Dl,ke Verder worden befaamri ver'?ond over Venezuela en de oeraamde „Grand Prix".

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2