Beemsterboer Voorjaarsmodellen Zijper Salon Orkest maakte zeer goede beurt 45- voor de spiegel staan! JUTTERTJES Mandolinate en Polders Glorie gaven lustrum-uitvoering Klaas Schenk over de Olympische Schaatssuccessen Nieuws uit Wieringen UW OMZET VERGROTEN WOON- en WINKELHUIS Goede muziek in Anna Paulov/na T exel Damspelers waren geducht in actie Boeiende causerie in Anna Paulowna Dertig jaar mandoline- muziek De heer P. Jongkind van de oprichting af dirigent De sfeer van onze woning Stierenkeuring te Hippolytushoef 'n Westlander hartekreet Ds Hugo van Dalen sprak voor Vredesraad Succesvol optreden in Breezand Urk De eerste lijnaat BIDDAG Ga eens CHMIDT's PAAR- YSTEEM PIET SCHMIDT De AEG -fabrieken leverden meer dan 1 millioen Vampyr-stofzuigers. De Vampyrette is nog beter. 125.- Zojuist ontvangen: de nieuwe Melders B"*oedenhuis Te koop aangeboden: Te koop gevraagd: Te huur aangeboden: Ruilen: Personeel: Diversen: WOENSDAG 26 MAART 1952 Voor de lustrum-uitvoering van „Pol ders Mandolinate" en het accordeon-orkest „polders Glorie" bestond grote belang- stanmg De zaal van de heer De Boer tras Vtfwe! geheel bezet, toen de heer Muis het welkomstwoord sprak. Spreker feliciteerde de Polderse vereni- gingen met haar vyfjarig bestaan en de heer Pruim, de dirigent, die ze, door ver schillende moeilijkheden heen, bij elkaar wist te houden en de prestaties ervan op te voeren, getuige de successen, die op verschillende concoursen werden behaald Voor de donateurs uitte de heer War merdam gelukwensen tot de vereniging het bestuur en de dirigent. De laatste kreeg een krantenbak als geschenk en aan de beide verenigingen overhandigde Ce heer W. een vlag en een enveloppe met Inhoud voor het instrumentenfonds. De heer Pruim dankte voor de tot hem gerichte woorden, dankte de bestuurs leden, de ouders der jeugdige orkest leden en alle anderen, die hem steunden en hielpen de naam van Anna Paulowna op muzikaal gebied hoog te houden. Dank bracht hij aan hen, die mogelijk maakten een kostbaar instrument aan te schaffen. De beide orkesten traden, zowel vóór als na de pauze, om beurten op. Daar tussen gaven leden afzonderlijk of ge tweeën accordeonmuziek te horen, b.v. A. Tiel en J. de Boer, die de volle aandacht van het publiek hadden voor hun goed gespeelde opera- en operette-klanken. Andere afwisseling vormden een schets, pianospel van Fred Pruim, het zangnum mer „Onze dirigent" en de in aardig decor gegeven „Klanken uit Tirol", waarbij voor Mia Bakker, die jodelde, het applaus ex tra luid opklonk. Bij de mandolineclub was de soms wat al te enthousiast spelende eerste partij wel eens aan het opjagen van het tempo en evenals bij de vorige uitvoering in de hoogte niet altijd zuiver, maar het klankgehalte over het geheel was, dank zij de door Fred Pruim bespeelde bas en de accordeonsteun van Jan de Boer, stuk ken beter dan de vorige keer. Ook bij het accordeon-orkest bewees de bas goede diensten. Opmerkelijk was, dat het pu bliek niet alleen voor „Holiday for Strings", dat boven de krachten scheen te liggen, maar ook voor de eerder en toch wel goed gespeelde moderne num mers minder luid zijn waardering uitte dan voor de meer bekende marsen en de ouverture „La festa splendora", die o. i. ook tot het allerbeste van het programma behoorde. Een walsmedly vóór de pauze en één als slotnummer, waarbij het publiek mee kon zingen, sloegen eveneens in en hiel pen mee om te zorgen, dat men aan een gezellige avond kon terugdenken. De heer Wuis, die ook het sluitings woord sprak, deelde mee, dat door de opbrengst van de verloting f 197,50 de gift van de heer De Boer f25, die van de donateurs en van de vereni ging uit Julianadorp, de bas betaald kon worden en zelfs ook nog een trom. De bloemen van de vereniging uit Wieringer- waard zouden naar de zieke penning meester, de heer Wiegman, gaan. Verder dankte spreker de velen die op een of andere wijze hun medewerking verleen den voor deze uitvoering. Uitslagen van partijen gespeeld voor de onderlinge competitie van de Dam club „Texel": A: C. v. HeerwaardenJ. Vinke 20; S. v. HeerwaardenG. Dros 2—0. B: J. Vonk—N. de Graaf 1—1. C: J. N. Rijk—T. Schuit 2—0; P. Bakker— Joh. Schoo 0—2. Prom.Degradatie AB: G. DrosN. de Graaf 11. BC: J. N. RijkJoh. D. Bakker 11. De C- klasse is uitgesteld. De eindstand: A. Vinke 16 12 1 3 25 J. N. Rijk 16 7 5 4 19 Joh. Schoo 16 7 3 6 17 D. v. d. Werf 16 8 1 7 17 P. Bakker 16 7 2 7 16 Jb. Koorn 16 7 2 7 16 H. Gomes 16 6 3 7 15 B. Leen 16 3 5 8 11 F. Schuit 16 3 2 11 8 De wedstrijd Damclub TexelRest van Texel werd een onverwacht grote overwinning, namelijk 4111 voor de thuisclub. „Het zal misschien niet gemakkelijk zijn u los te maken van uw schoon- maakbeslommeringen en u mee te ne men naar streken waar Koning Thialf van October tot diep in April regeert, maar ik wil toch een poging wagen", zei Klaas Schenk tot de dames van de Bond van Plattelandsvrouwen, toen hij haar, maar ook vele heren-gasten ging vertellen van zijn belevenissen als lei der van onze schaatsenrijdersploeg naar Noorwegen. Laten we maar dadelijk zeggen dat hij uitstekend slaagde in zijn poging; hij had van allen de onverdeelde aan dacht. De heer Schenk beschreef op levendige wijze het Noorse landschap en schilderde duidelijk de prachtige ligging van de ijsbaan te Hamar, waar onze ploeg was gehuisvest. Juist aan de Noord- en Westzijde van Hamar liggen de hoogste bergen, het waait er bijna nooit hard en mede door de In de feestelijk versierde zaal van „Concordia" is het dertigjarig bestaan gevierd van de Mandolinevereniging „O.K.K." Onder de talrijke toehoorders werd de aanwezigheid van de beide wethou ders opgemerkt. Talloze bloemstukken gaven uitdrukking aan veler oprecht medeleven. Namens de feestcommissie heeft de heer L. Noorden een huldigend woord gesproken tot de heer P. Jongkind, die van de oprichting af directeur der ver eniging is. Hem werd een cadeau on der enveloppe aangeboden. Twee le den schonken de dirigent een arm bandhorloge. D heer Bontkes complimenteerde de vereniging namens het gemeente bestuur, daarbij wijzende op het schier unieke feit, dat de muzikale leiding sedert de oprichting steeds aan de zelfde dirigent was toevertrouwd. Na dat de heer C. J. Bosker als voorzitter der Koninklijke Harmonie eveneens een enveloppe met inhoud had aange boden, werd het woord gevoerd na mens de federatie Noord-Holland- Noord en Tremolando uit Den Helder; verder door de heer S. Duynker voor Wiron's Symphonie-orkest en de ac cordeonclub „Ardito", de heer Jac. Bakker uit naam van „Apollo" en de heer Jn. Bakker voor de Mandoline vereniging te Den Oever, welk ensem ble tevens de sympathieke geste had, een ouverture ten gehore te brengen. Nadat door O.K.K. enige muziek nummers waren uitgevoerd, traden Thomasvaer en Pieternel voor het voetlicht, die de geschiedenis van de jubilerende vereniging releveerden- Tot besluit van het officiële gedeelte heeft de heer Jongkind woorden van dank gesproken voor de hem ten deel gevallen hulde. Na een korte pauze is het gezelschap „De Langdijkers" opgetreden met een zeer beschaafd programma, dat blij kens de hartelijke bijvalsbetuigingen de instemming en de waardering had van alle aanwezigen. O.K.K. kan terugzien op een waar dige viering van haar zesde lustrum. Een der stichters van „Goed Wonen", de binnenhuisarchitect Bueno de Mes- quita uit Amsterdam, heeft voor een flink aantal belangstellenden in de Jeugdherberg te Oosterland een inlei ding gehouden over de beginselen, waarvan deze Stichting uitgaat. Volgens de heer De Mesquita zoeken de mensen reeds van ouds rust en vei ligheid in hun woning. („My home is my castle"). Bovendien moet de sfeer in de woning zodanig zijn, dat daarin de persoonlijkheid van de mens tot zijn recht kan komen. Het meubilair moet passen bij de mensen, die het gebrui ken. Bij de keuze van meubilair, vloer bedekking etc. moet men rekening houden met de beschikbare ruimte en de geldmiddelen, terwijl men ?'s ko- per(ster) ook op de hoogte dient zijn van de kwaliteit der materialen. Voorts moet men in vrijheid kl®ze"j zonder zich te laten beïnvloeden door de mode van een bepaalde penode. door ondeskundige leveranciers, door de buurt of door de familie. Volledige ameublementen, old-finish, gothiscne meubelen ed. achtte spreker bijv. uit de boze, want die vormen meestal le lijke namaak, zijn niet echt. Watd eerste betreft, deze ameublementen beperken de mogeUikheden tot veran dering. En verandering is van tud toi tijd gewenst om een kamer niet ver velend en saai te maken. Aan de hand van tal van voorbeelden en tekeningen lichtte spreker zijn beweringen toe. Te Hippolytushoef werd een locale keuring van stieren voor het NRS gehouden. De stierenhouders van Wie- ringen, Wieringermeer en Anna-Pau- lowna brachten hier hun dieren bijeen. In de rubrief twee-jarige stieren werden vier dieren aangevoerd. Het predicaat NRS werd hierbij niet be haald. Voor N.H. werden inge schreven: Adema D 17, eigenaar N. P. Kooy; Luwke's Adema 23, eige naar P. C. Lont, beiden te Wieringen; Olga's Constantijn, eigenaar D. P. de Lange te Anna Paulowna. In rubriek P. werd Realist 11 van Haukeshoef, eigenaar B. Ho'ltrop te Wieringen ingeschreven. Een 25-tal éénjarige stieren werd voorgeleid, waarvan een drietal werd afgekeurd. Voor het NRS. werden goedgekeurd: Adema 280, eigenaar fa. M. Bakker; Hein, eigenaar Jb. Mul der Dzn.; Wilco, eigenaar Jb. Mulder Dzn.; Ceres Simson, eigenaar N. Mulder Dzn., allen te Wieringen; Hielke v. Hauterhoef, eigenaar C. J. Montsma, Karei 1 van Haukeshoef, eigenaar idem Wiesjes Adema, eige naar J. C- Miedema, Martha's Adema, eigenaar J. v. d. Schaaf; Muis Adema 4, eigenaar H. Homan. Voor de rubriek NH werden inge schreven: Eduard Adema 13, eige naar fa. M. Bakker; Wodan, eige naar Jb. Mulder Dzn.; Cesar, eige naar N. Mulder Dzn.; allen te Wie ringen; Liesbeths Adema, eigenaar Jb. Waiboer; Metje's Adema, eige naar H. J. Keyser; Reinie's Jan, eige naar Jn. Meeldijk; Imke's Karei, eige naar idem, Effy's Adema, eigenaar Jn. Tijsen, allen te Anna-Paulowna; Ulker Adema 14, eigenaar B. C. Mie dema; Freddy, eigenaar G. M. v. d. Boor; Fedor, eigenaar T. Bos, allen te Wieringermeer. In de rubriek Provincie werden in gedeeld: Janus, eigenaar S. Snooy te Wieringen; Geertjes Adema, e igenaar K. Koster te Wieringermeer en Griet je Adema, eigenaar H. Hakvoort te Slootdorp. „Dat wordt een belangrijke verbete ring", zei ik tegen een Westerlander, daarbij doelende op de rioleringswerk zaamheden nabij de Poelweg. Ik begreep, dat de concurrentie met Zwitserland verkeken was: geen wa terval meer, die op de weg een soort stuwmeer zou vormen, al was 't dan van modder of ier. 't Antwoord verbaasde me trouwens wel een beetje. Onze man begon een heel verhaal af te steken. En omdat 't toch eigenlijk een soort hartekreet was, mag ik 't u niet onthouden, t Was zó* „Een beetje beter wordt het wel. maar kijkt U eens in de Poelweg en in de Koningsweg. Daar lopen gewoon greppels naast de weg, waar t afval water uit de huizen in stroomt'. Ik stond zeker een beetje onnozel te kijken (omdat ik inderdaad, met be greep, dat zoiets anno 1952 nog mo gelijk is), want de man lachte en ging verder: Laatst zat er nog een autobus in zo'n greppel en van de week weer een aanhangwagen. Wie verwacht er nou ook zo iets langs een weg Menend, dat het verhaal uit was. wilde ik reeds mijns weegs gaan, maar onze verteller raakte nu pas goed op d"ja. en als je bij die halte in donker uit de bus stapt, heb je kans, dat je pardoes in de prut zit. Dat is meer dan eens gebeurd. Ziet u. als daar ook rio lering ligt. dan wordt het een belang rijke verbetering". Ik begreep het volkomen. Onderwijl ik naar huis wandelde, overpeinsde ik, waarom men zulke toestanden laa droogte der lucht heeft men er weinig hinder zelfs van vele graden vorst. Bij zijn terugkeer in ons land had spreker dan ook meer last van de vochtige kou van enige graden boven het vriespunt dan hij in 't hoge Noorden had bij 20 graden Celsius onder nul. Na de zware conditietraining, die de jongens reeds in Overveen kregen, was de opzet hen in Noorwegen lang zaam naar het hoogtepunt van hun prestaties te brengen, welk hoogte punt zij bij de Olympische Spelen be reikt moesten hebben. Vervolgens gaf de heer Schenk een interessant verslag van al de wedstrij den, de omgeving waarin zé werden gereden en de reizen daarheen. Hij vertelde o.a. van de internationale wedstrijden te Oslo, waar Broekman op de 10.000 meter tegen Karlsenreed en tot viermaal toe vergeefs probeer de de Noor van zich af te schudden, die telkens, aangemoedigd door, zijn duizenden landgenoten, weer aanviel. Toen Broekman echter in de laatste ronde beslist de leiding nam was het daverende applaus voor hem, want het publiek is genoeg kenner en ook sportief genoeg om een goede presta tie te waarderen, ook als die door een buitenlander wordt geleverd. Ook van de wedstrijden in Oster- sund (Zweden) om het Europese kam pioenschap was veel te vertellen. De Zweden hebben er slag van om van zo'n grote wedstrijd iets plechtigs en indrukwekkends te maken. Over de prachtige manier waarop Wim van der Voort de 1500 meter, precies volgens schema, reed. (De heer Schenk verklaarde wat onder dit sche ma-rijden is te verstaan) in een tijd die door de anderen wel was te bena deren, maar waarbij zij niet opkonden tegen zijn zeer snelle laatste ronde, over de teleurstelling, dat hij toen niet meer in staat was een goede 10 km. terijden; over de vreugde toen Broek man door schitterend rijden van de zes de naar de tweede plaats opschoof en dus ook het rood-wit-blauw aan de mast kwam. zullen we niet uitweiden. In Drontheim de verrassing dat Broekman op de 3000 meter Andersen klopte en dat nog wel in diens woon plaats! Menige Noor zal toen beangst zijn geweest, dat die Hollander dat kunstje bij de Olympische Spelen ook nog wel eens kon uithalen. Over de Olympische strijd hebben we via de radio en de krant zoveel gehoord en gelezen, dat we er het zwijgen toe doen, hoewel de heer Schenk er nog zeer veel meer van wist te vertellen. Alleen: Wim van der Voort werd onder zeer ongunstige om standigheden tweede op de 1500 meter en Karei Lotsy seinde: „Wim, jouw zilveren medaille is ons goud waard!" De resultaten, bij de Olympische wed strijden door onze Nederlandse rijders bereikt, hebben aangetoond dat we op de goede weg zijn. Met deze jonge ploeg, misschien aangevuld met en kele anderen, moet verder worden ge gaan. Nederland heeft voor het vol gende seizoen de wedstrijden voor de Europese kampioenschappen aange vraagd, Amerika is gegadigde voor de wereldkampioenschappen. De heer Schenk eindigde met: Aan de ijssportliefhebbers in Nederland de eer door financiële bijdragen het or ganiseren en de deelname aan de wed strijden mogelijk te maken en aan de leiders en de rijders de taak en de op offering zich weer grondig voor te be reiden! Na een paar filmpjes van de trai ning te Hamar, de grote wedstrijd in Oslo en de wedstrijden om het Neder lands kampioenschap te Zutfen in De cember 1950, vertelde ook mevrouw Schenk-Bakker van de reis en van het leven in Noorwegen. Mevrouw Grootes dankte beiden voor de interessante avond. voortbestaan. Rioleringsbuizen zijn er en ook mensen om ze er in te leggen, 't Zal hem wel in de centen zitten. Maar al was 't dan mijn laatste cent.. Jammer, dat ik daar zo gauw aan toe ben. Zou de gemeente Wieringen ook zo slecht bij kas zijn? Laten we voor onze Westerlander en niet voor hem alleen hopen, dat dat een sprookje is. In „Concordia" te Hippolytushoef heeft ds. Hugo van Dalen voor een tal rijk gehoor een causerie gehouden in het kader der Nationale Vredesgedach- te. Na te zijn ingeleid door de voorzit ter der afdeling Wierineen van de Vredesraad, de heer E. Holtjer, begon ds. van Dalen zijn gloedvol betoog door het aftekenen van de contrasten ten opzichte van oorlog en vrede. Aan de hand van talrijke feiten schetste hij de toestanden welke de vredesge- dachte nog onbereikbaar doen zijn. Na de pauze werden verschillende vraagstellers naar tevredenheid beant woord. Aan het slot van de avond wer den telegrammen verzonden aan de Ne derlandse regering en de Spaanse ge zant, resp. als protest tegen de toepas sing van bacteriologische wapenen in Korea en de terechtstelling van vrij heidsstrijders op het Iberische schier eiland. Het is al vele jaren geleden dat de zangvereniging „Vriendschap" hier met het Zijper Salon Orkest gezamenlijk een uitvoering gaf. Sindsdien hoorden we het orkest niet meer tot het nu, samenwerkte met „Canticum Novum". En, zoals de heer Steenvoorden, de voorzitter van deze r.k. zangvereniging, aan het einde van de avond concludeerde: het maakte hier een beste beurt. Al direct nadat de heer Steenvoorden het Z.S.O., de afgevaardigden van zuster verenigingen, de geestelijke adviseur, pastoor Verhoeff, en de andere aanwezi gen welkom had geheten en het orkest met zijn herkenningmelodie opende, had liet 't pleit al gewonnen en met de uit stekend, onder strakke leiding van de heer Haverhoek gespeelde volgende nummers versterkte het de bij de aanvang reeds gevestigde goede indruk. Bij de grote pot pourri van Nic. Dostal deed vermoeid heid bij de uitvoerenden of invloed van de warmte in de zaal zich even gelden en kwam de goede zang van de heer Meijer wat te veel versterkt uit de luid spreker, maar ook deze bekende en vlot gespeelde melodieën hoorden we met veel genoegen. Canticum Novum had de eer van het eerste optreden aan het Z.S.O. gelaten en kwam dus nu aan de beurt. Misschien had een omgekeerde volgorde voor haar beter geweest, want na het ruimte vul lend geluid van het met vuur aangevoerde orkest, klonken „Ecce, quomodo mori- tur" en „Die Ehre Gottes aus der Natur" wat mat. „Ave Verum" en de cantate „Het lied der dennen" werden echter weer gezongen, zoals we dat van C. N. gewend zijn. Beide werden uitgevoerd met de strijkers van het orkest en met mevr. Marees aan de piano. Vooral de cantate, een nieuw nummer van het repertoire, werd fris gezongen. De mooie solo van mevr. Brouwer was er een hoogtepunt in. Door te weinig gezamenlijke repetitie klopte de samenwerking tussen het koor en de onder, voor hen, vreemde leiding strijkende violisten wel niet altijd, maar het geheel voldeed toch zeer goed. Na de pauze begon Canticum Novum en niettegenstaande het waagstuk zes lie deren achter elkaar te zingen, wat veel van de zangers en zangeressen vergde, werden ze toch stuk voor stuk goed ge zongen. Het frisse „De Alpenherder" en het met veel voordracht gezongen „Mar- chia Funebre" vormden een mooi slot van de koorzang. Het Zij per Salon Orkest speelde nog een viertal nummers, waarvan „Bussian Gypsies" van Max Geiger en „Cielo Nu- blado" van Malando om de eer streden, welke het beste zou zijn. Maar ook de meer bekende „Heinzelmënchen Wacht- parade" en „In a Chinese Temple Gar den" kregen een uitstekende vertolking. Inderdaad. Het Zijper Salon Orkest maakte hier een beste beurt! En Canticum Novum, dat deze keer ook een goed ge vulde zaal met dankbaar publiek op haar uitvoering had, zal er met tevredenheid op terugzien. Aangemoedigd door goede berichten uit Harderwijk over de vangsten van lijnaal, hebben verschillende lijn- of beugaalvissers gisteravond de beug ook in zee gebracht. Door het koude weder waren de vangsten echter nog gering, variërend van 2 tot 3 kg. per beuger. Zodra het weer iets warmer wordt, zal de lijn- of beugaalvisserij wel toenemen. Enige plaatselijke kennisgeving. Heden overleed na een langdurig lijden, onze lieve Moeder, Be huwd-, Groot- en Over grootmoeder ALIDA CORNELIA SWAAGER, Weduwe van Cornelis Snoerwang, op de leeftijd van ruim 78 jaar. Wed. A. C. Emmink Snoerwang W. F. Snoerwang T, Snoerwang De Jong. J. van Tol Snoerwang B. van Tol T. Quant— Snoe rwang M. Quant A. P. J. Biersteker Snoerwang J. W. Biersteker, Kleinkinderen en Achterkleinkind. De begrafenis zal plaats hebben Vrijdag 28 Maart 1952, des na middags 14.15 uur op de Alg. Begraafplaats te Huisduinen. Vertrek van het sterfhuis Ko ningstraat 72 te 14 uur. Den Helder, 24 Maart 1952. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve Man en zorgzame Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de Heer JACOB VAN WILLIGEN, in de ouderdom van 82 jaar. Den Helder, 24 Maart 1952. Brakkeveldweg 37. M. Ch. van Willigen Kraft. Kinderen, Behuwd-, Klein- en Achter kleinkinderen. De teraardebestelling heeft plaats op Vrijdag 28 Maart a.s. te 12.45 uur vanuit Brakke veldweg 37 op de Al- gem. Begraafplaats te Huisduinen. Voor de vele blijken van deelneming ons betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder ANNA BEZEM, geboren DE JONG, betuigen wij onze oprechte dank aan de Zusters Pa viljoen A Gem. Ziekenhuis, de Buren, uitvoerder de Heer Jb. Visser en perso neel Algem. Begrafenisver. Den Helder voor de correc te uitvoering der begra fenis. Den Helder, 25 Maart 1952. Brakkeveldweg 190. A. BEZEM. GEB. GEMEENTE Janzendwarsstraat 8, DONDERDAG 27 MAART 3 uur en 7.30 uur Ds. CHR VAN DAM van Amsterdam. Dit bereikt U door geregeld Uw adver tentie te plaatsen in dit dagblad Het horloge dat Uw vriend is vanaf 2 jaar garantie tegen verlies, brand, breuk en diefstal. KEIZERSTRAAT 15 Bent u werkelijk te vreden over uw figuur? Zou u niet graag wat slanker willen zijn? Zou u niet graag 'n heer lijk soepel corset willen dragen, zon der baleinen en zón der veter in het rugpand Een cor set, dat u steun geeft, slanker maakt en uw figuur ver betert? Een corset, dat jaren meegaat en waarop u zes maanden schriftelij ke garantie krijgt? Komt U dan eens bij ons geheel vrij blijvend een „Beautyform" rubbercorset pas sen. U zult er ver rukt van zijn! Komt eens kijken in onze speciale afdeling met aparte pas kamers. Doei U reeds mee mei s U heeft hef reeds kunnen lezen: Wanneer XJ zich over enige tijd een maatcostuum wilt aanschaffen, kunt U daar voor nu reeds sparen. U bepaalt eelf de termijnen en nvanneer U de helft 9e~ spaard heeft, ontvangt U het costuum. De tweede helft betaalt V op dezelfde wijze na levering. Geen kostenverhoging Discretie verzekerd Ook voor dameskleding en uniformen Modelkleermakerij Ruyghweg 74 Tel, 3176 Eén laar garantie Verkrijgbaar bij elke goede handelaar N.V. ELECTR ICITEITS MAATSCHAPPIJ AEG voor elke leeftijd. U kunt geheel vrijblijvend passen in Spoorstraat 112, naast Albert Heyn. TE KOOP LEEGSTAAND MOLENGRACHT 1, HOEK OOSTSTEEG. Te bevragen HERZOGSTRAAT 29. L adressen Bureau enz. uit sluitend 's middags na vier uur Bontmanteltje f 20,—, olie- jas f 10,2 zijden jurken mt 36 f 3,en f 4,I pr zw. lpge herenschoenen mt 42 f 12,50, 1 pr damesschoenen mt 38Vt f 9,en 2 dames hoeden f 1,p. stuk. Reiger straat 11. Een prima haaru. Herzog- straat 1. Prachtige witte trouwjapon mt 40 met stuartkraag. Nieuw- straat 24. Electr. trein, geheel compl f 30,en drie nieuwe auto- step wielen f 5,— per stuk Adres: Zuidstraat 29. Een jongensfiets. Rieswijk, Krugerstraat 21, Kippenhok voor pl.m. zes kippen. - De Meyer, Java- straat 1. Autoped op luchtbanden. - Mevr. Ruhland, Sluisdijkstr. 53. Een tweewielig meisjes fietsje, kleinste model. Adr.: Molengracht 14. Na 6 uur. Woon-winkelhuis of voor klein bedrijf. Centrum stad. Te bevr.: Fels, Reigerstraat 34 Een pakhuis. - le Vroon straat 33. Goed huis, Goversstraat 59 (hoek Sluisdijkstraat) voor groter huis met slaapkamer. Bij Stoomwassery „Insu- linde". Ankerpark 18-20, kan een strijkster geplaatst worden. Ook voor halve dagen. Aan melden aan het kantoor. Gevraagd voor direct: net meisje voor de huishouding, geheel zelfstandig, niet bene den de 18 jaar. Br. onder nr 80, Bur. van dit blad. Verloren: groen gevoerd legerjack, omgeving Station, Prins ■Hendriklaan, zeer groot gemis. Adres: T. v. d. Wint, Ceramstraat 29.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 5