Pini, Pam, l'om en (Ie blauwe vaas val da r Heeft het protest van Helder wel kans van slagen? Stad en Omgeving Gerestaureerd „Centraal" onder grote belangstelling heropend HAV organiseert dit jaar weer de school-athletiekstrijd Twee Bruinvissen-zeventallen Zaandam verslagen in JimmyBrown en debende van Dolle Dirk verkoudheid Aanwinst voor het amusementsleven Goed cabaretprogram dansen en.. Voor de achtste maal „Nicolientje" De bridgecompetitie IVA-clubkampioenschappen op Zondag 30 Maart Jaarvergadering M.O.O.C, „Het Woord" van Kaj Munk op 28 Aoril in Tivoli IN HET KORT Boekenweek-attractie gisteren uitgeloot Rood-Wit viert Zaterdag het driejarig bestaan Betere trainingsmogelijkheden geschapen Dualmeet thans „in samenwerking" Julianadorp Nieuws van de bridgetafel JVC 2 moet even afwachten Bankbiljet van overval achterhaald Tussen Haaks en Kuifje Neptunus-heren namen eerste plaats over Doe/punt stellig ten onrechte toegekend Wat anderen" er van zeiden Texel Motorrijders hielden een puzzlerit Bij „Het Masker" voer een schip uit Het Radioprogramma pasti ll e= s DONDERDAG 27 MAART 19.12 Talloze genodigden hebben gisteravond de heropening van het amusements bedrijf „Centraal" in de Koningstraat bijgewoond. Een ieder heeft zich on getwijfeld verbaasd over de zaal, die, geheel gerestaureerd en modern ver licht, een bijzonder gezellige indruk maakte. De verenigingsmensen, van wie er zeer velen aanwezig waren, hébben stellig begrepen, dat de nieuwe eigenaar, de heer D. Eelman, kosten noch moeite heeft gespaard om goed voor de dag te komen. Reeds bij de ingang werd men ver rast door do vernieuwde omgeving en de keurige bediening aan de gardero be, terwijl vlotte muziek de gasten binnen noodde. Geen tafeltje is onbe zet gebleven, zodat de heer Eelman een „full-house" mocht begroeten. In een korte speech vertelde hij, dat het zijn bedoeling is„ „Centraal" tot een ge zellige gelegenheid te maken, waarmee hij tevens enigermate tegemoet komt aan het zalen-tekort. De heer Eelman hoopte, dat hij allen nog dikwijls zou mogen ontvangen. Het kostte het cabaretgezelschap Theunsz uit Leeuwarden na deze har telijke begroeting en het gastvrije ont haal weinig moeite om de recht pret tige stemming nog op te voeren. Joop Theunsz zelf maakte een uitste kende beurt als conferencier en „lied jeszanger", maar nog meer werd zijn optreden als muzikale clown gewaar deerd. Op grappige wijze introduceerde hij een flink aantal instrumenten die hij alle met grote vaardigheid be speelde. Deze veelzijdige artist incas seerde bovendien bewondering door zijn rijwiel-acrobatiek en zijn babbel tjes met „Charley" de sprekende pop. De afdeling Den Helder van de Ne derlandse Bond van Militaire Oorlogs slachtoffers heeft een eigen toneelgroep, oorspronkelijk geheten „Toneelgroep van de afdelingenzovoorts. De naam „Nicolientjes" zal de meeste le zers vertrouwder in de oren klinken. Het enthousiaste troepje dames-tone listen kreeg deze korte betiteling na de opvoering van het tweede stuk: „Nico lientje knapt het wel op!" De heer J. F. Steindel, thans hoog en breed in Zuid-Afrika gezeten, die toen de regie voerde, en zijn actrices oogstten een verdiend succes. Hetzelfde stuk werd nadien nog verscheidene malen voor het voetlicht gebracht. En gisteravond heeft wederom een bijna geheel bezet te Marinecantine van „Nicolientje", ge speeld door de „Nicolientjes", genoten. Mede namens de bond, welke door de ze voorstelling een welkome bate ten deel viel, sprak de sergeant-telegrafist J. Kuster van het bureau O. S. en O. een dankwoord, dat hij vergezeld kon laten gaan van enkele aardige presen tjes voor de medewerksters. Een har telijk applaus onderstreepte zijn ver klaring, dat de „Nicolientjes" met gro te voldoening op de achtste opvoering van dit blijspel kunnen terugzien. Voor de Helderse bridgecompetitie werden dezer dagen gespeeld: GOO 1HBC 1 23—36; GOO 4—HBC 3 19—65; GOO 2—HBC 4 35—31; GOO 3 —HBC 2 22—39; OBC 1—Comb. 1 35— 13; OBf 2—Comb. 2 25—37; OBC 3— Comb. 4 49—23; HBC 5—Comb. 3 51—26. Door de verrassende nederlaag van OBC 2 is de spanning in 2A geweldig toegenomen. Hier kunnen vier viertal len gelijk eindigen. De stand luidt: le klasse: OBC 1 6 1 1 13 115 VBC 1 5 1 1 11 103 HBC 1 3 2 2 8 9 GOO 1 2 0 6 4 —105 Comb. 1 8 0 2 6 2 —102 2e klasse afd. A: VBC 3 7 5 0 2 10 100 OBC 2 8 5 0 3 10 +119 Comb. 2 5 0 3 10 29 HBC 3 4 0 3 8 46 GOO 4 8 0 0 8 0 —236 Afdeling B: VBC 2 7 7 0 0 14 135 OBC 3 3 2 3 8 27 GOO 2 8 3 0 5 6 57 HBC 4 2 1 4 5 8 Comb. 4 8 2 1 5 5 63 Afdeling C: HEC 5 7 1 15 103 HBC 2 7 5 0 2 10 95 VBC 4 3 1 3 7 28 Comb. 3 3 0 5 6 40 GOO 3 8 0 0 8 0 —175 Op 2 April wordt nog gespeeld de belangrijke ontmoeting tussen HBC en VBC. De tafeltennisvereniging IVA houdt Zondag haar clubkampioenschaopen 1952 in het clublokaal aan de West gracht. Er wordt, evenals in voorgaan de jaren, gespeeld in een dames-, een junioren- en seniorenklasse. De wed strijden beginnen 's morgens om tien uur. Op Vrijdagavond 4 April wordt in de M. O. O'. C.-sociëteit de jaarverga dering van de Marine-onderofficieren- club gehouden. De agenda vermeldt o.m. de verkiezing van een nieuwe voorzitter, aangezien de oppertelegra- fist P. J H. Nelissen zijn functie als zodanig wegens owrplaatsing zal moe ten neerleggen. Het veelbesnroken toneelstuk „Het Woord" van Kaj Munk, dat zowel in kerkelijke als in niet-kerkelijk» kringen sterk de aandacht heeft ge trokken, wordt door het Nederlands Volkstoneel op Maandagavond 28 April in het Tivoli-theater opgevoerd. Joop Theunsz werd aan de piano be geleid door Fred Polano. Er waren nog meer artisten, die met de reeds ge noemden een zeer gewaardeerd klein- kunst-repertoire ten tonele brachten. De artisten pauzeerden regelmatig en dan was het de beurt aan „The Rythme Boys" uit Zaandam voor dans muziek. De pret duurde tot diep in de nacht. Het vernieuwde bedrijf van de heer Eelman is zonder twijfel in de smaak gevallen. De afdeling Den Helder van de VARA houdt vanavond in Formosa zijn jaarvergadering. De KNVB-official Frits van Veen spreekt hedenavond in café Postbrug voor de Helderse Sportraad over „De waarde van de sport". In de Marine-cantine aan de Bui tenhaven wordt vanavond weer ge danst. De „Vijf Samenwerkende Boekhande laren" hadden ditmaal aan de Boeken week een etalagewedstrijd verbonden. In Formosa zijn gisteravond, ten over staan van de pers, de prijzen „getrok ken". Voegen wij hieraan meteen toe, dat de eerste prijs, een Algemene Ne derlandse Encyciopaedie, werd gewon nen door de heer A. W. de Lange, Bas- straat 14. Bij de uitloting waren vanzelfspre kend behalve de organisatoren aanwe zig de gelukkigen, die voor een prijs in aanmerking waren gekomen. Hun werd eerst een consumptie aangeboden, waar na het grote moment was aangebroken. De heer De Lange was dus de gelukkig ste. De troostprijzen (boekwerkjes) vie len ten deel aan de heren W. J. J. Kuyk, A. Sieders, A. Krijger, A. de Boer en .J. L. Stok. Hierna bleef men nog enige tijd ge zellig bijeen. De supportersvereniging „Rood-Wit" van de voetbalvereniging HRC houdt ter gelegenheid van haar driejarig be staan Zaterdag in Casino een feest- ayond. Daaraan wordt medewerking verleend door een aantal amateurs, die men al eens op Bonte Avonden via de radio heeft kunnen beluisteren. Die me dewerken zijn: Willy Praat (conferen ce), The two Accordio's, The liberty Stars, The Gromatic's, The merry Singers, The Hiwihity HawaiianS, The two Corocino's en The accordeon Rhythms. Dit laatste ensemble verzorgt de dansmuziek. De voorzitter van de Helderse Athletiek Vereniging, de heer H. A. Enklaar Jr, heeft tijdens de jaarvergadering, die gisteravond in Formosa werd ge houden, een aantal prettige mededelingen kunnen doen. In dit verband noe men wij in de eerste plaats de overeenkomst die met de voetbalvereniging Helder werd gesloten, betreffende het Helder B-terrein. De HAV zal deze zomer namelijk een volledig trainingsprogramma kunnen afwerken. En, voor de jeugd nog deze tijding: ook worden dit jaar weer sehool-athletiekwed strijden georganiseerd. Helder en HAV hebben samen het Helder B-terrein gehuurd, waardoor de athletiekmensen inderdaad weer volop kunnen trainen. Daartoe bestaat drie maal in de week de gelegenheid, ter wijl voorts wekelijks een jeugd- en een handbaltraining op het programma staan. De terreinmoeilijkheden waren voor de HAV verleden jaar van dien aard, dat de school-athletiekwedstrij- den er bij in moesten schieten. In het komende seizoen zal dit jeugdfestijn wel kunnen worden gehouden, en wel op Vrijdag 20 en- Zaterdag 21 Juni. Een andere aantrekkelijke datum is Zondag 3 Augustus, want dan wordt de jaarlijkse dualmeet met de West- friese Athletiekraad georganiseerd, echter in een andere vorm dan tot nu toe het geval was. Men moet namelijk weten, dat de Westfriese Athletiekraad telkenmale de beste athleten van een vijftal verenigingen voor deze twee kamp afvaardigde. De HAV stond dan als tegenstander alleen, hetgeen de vo rige maal op een flinke „nederlaag" kwam te staan. De Helderse Athletiek Vereniging is nu van plan, samen te doen met een vereniging uit de omge ving, zodat de athleten uit West Fries land beter partij zal kunnen worden geboden. Evenals vorig jaar hoopt de HAV voorts over enkele maanden een bas- ketball-tournooi vast te leggen. Na- De deze week te Julianadorp voor de competitie gehouden brid/edrive leverde de volgende uitslagen op: D. Bregmanmevr. Bregman 47 p„ A. van KempenL. Tigchelaar 40,5 p„ C. ArpeauA. Heyblok 39,5 p„ C. Breg man Pzn.—J. Weidema 35,5 p., P. van RijnL. van Vegten 35 p., A. BosA. Bregman 34,5 p„ C. Bregman Kzn.— mevr. Bregman 33,5 p„ A. Doorn mevr. Doorn 29,5 p., J. HommingaE. Zon 29 p. Wij herinneren nog even aan de in schrijving voor de bridgedrive op Zon dag 13 April (eerste Paasdag), ten ba te van het N. O. C. De reserves van JVC hebben hun laatste competitiewedstrijd tegen Oudesluis 3 met 4»-0 gewonnen. Nu is het wachten op het resultaat, dat con current ZAP 4 nog behaalt. Hoogst waarschijnlijk is tussen JVC 2 en ZAP 4 een .beslissingswedstrijd nodig om het kampioenschap van deze afdeling. tuurlijk zullen ook dan verenigingen uit andere steden worden uitgenodigd. Verder zal men trachten een oefen- en wedstrijdgelegenheid voor de volley ballers te scheppen. Hierbij wordt gedacht aan een tegel- veld in de open lucht. Een bijzonder prettige taak achtte de heer Enklaar het, de „Wijlen Jac. de Boer-beker" te mogen overhandigen aan mej. G. Steijn, die in 1951 beslag legde ophet clubkampioenschap in de meisjes-afdeling. Men herinnert zich wellicht, dat ook voor de jongens-juni oren zo'n beker beschikbaar was. Die werd verleden jaar evenwel definitief het eigendom van H. Mobach. Men stel de dan ook zeer de geste op prijs van de heer Posthuma, die een nieuwe be ker had aangeboden. Deze wisselbeker kwam terecht bij Piet Deyman, die zich bij de jongens-junioren de beste had getoond. Ten slotte de bestuursverkiezing. De aftredende heren H. A. Enklaar Jr. (voorzitter), W. Huitinga (tweede se cretaris), r. Kalf (tweede penning meester) en L. Wiedenhoff (commissa ris) werden herkozen. Een oneerlijke vinder De Rijkspolitie van de groep Bergen is er in geslaagd een bankbiljet, dat be hoorde tot de buit van de overval op de bejaarde landbouwer Akkerman bij Schoorldam, te achterhalen. Zoals be kend hadden de overvallers na hun laf hartige daad de portefeuille van de heei Akkerman weggeworpen. Hierin blijkt zich nog een bankbiljet te hebben be vonden. Een jongeman uit Schoort van tussen de 20 en 30 jaar vond de porte feuille en eigende zich de aanzienlijke som toe. Hij vervoegde zich dezer dagen an het postkantoor om het biljet om te wisselen in kleinere coupures. Via de bank kwam de Rijkspolitie op de hoogte van deze transactie. Zij hield de jonge man aan en stelde hem in hechtenis. Het bedrag werd in beslag genomen. De oneerlijke vinder zal voor de officier van justitie te Alkmaar worden geleid LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 26 Maart. 25.000 kg gele kool 8,90— I5,l0; 7500 kg witte kool 9—11,80; 4000 kg uien 2527.50 en grove 3031,20; 450 kg prei 20,80—23,80; 200 kg witlof I 43,60. WARMENHUIZEN, 26 Maart. 15.300 kg rode kool 13,80—14,70; 14.500 kg gele kool 9—9.40; 29.200 kg witte kool 9 10.60; 850 kg uien 25,20 en grove 31,70 Hr. Ms. „Evertsen" wordt vanmid dag om vier uur weer in dienst gesteld. Het is morgen hoog water om 9.30 e.i 21.40 uur, en laag water om 3.45 en 15.40 uur. De temperatuur van het zee water was 5,6 graden Celsius. De wedstrijden die Dinsdagavond door het dames- en herenzevental van de Bruinvissen werden gespeeld hebben niet veel succes opgeleverd. Beide ze ventallen kwamen uit tegen Neptunus. De wedstrijden werden in het Sport- fondsenbad te Zaandam gehouden. De dames waren het eerst aan bod. Zij konden vooral voor de rust tegen hun veel snellere tegenstanders niet veel uitrichten. In de achterhoede klopte het minder goed en de afstand tussen voor- en achterhoede bedroeg zoveel, dat er slechts sporadisch een bal naar voren kwam. Vanzelfsprekend bleven hierdoor ook de scoringskansen gering en het gevolg was, dat de rust met een 30 achterstand in ging. Na de rust ging het aanzienlijk beter. In de achter hoede klopte het veelal en een enkele keer kwam de bal voor het vijandelijke doel. Toch werd het eerst nog 40, voor Elly Pleijte in de gelegenheid was met een goed schot de achterstand te ver kleinen. Ten slotte wisten de Zaanse dames de uitslag op 51 te brengen. Bij de heren was het helemaal een treurige geschiedenis. Voor de rust een aardige vlotte partij met veel afwisse ling en twee keepers, die moesten laten zien wat zij waard waren. De schoten van de Neptunianen waren even zuiver der met het gevolg dat zij bij de rust een 20 voorsprong hadden. De Bruin vissen hadden tot dan toe het nadelige doel gehad en het zou dan ook niemand verbaasd hebben als het er na de rust even anders uit zou hebben gezien. We vergisten ons echter deerlijk. Twee fou tieve beslissingen van de scheidsrechter brachten even zoveel doelpunten op en met deze 40 achterstand was de fut volkomen uit de Bruinvissenploeg ver dwenen. De Zaankanters hadden er dan ook geen moeite mee om met een paar flinke, verre schoten de stand op 60 te brengen. Zeker, dit was geflatteerd, doch zowel de voorhoede als de achter hoede waren het verband volkomen kwijt en steeds weer kon een tegenstan der zich vrij zwemmen, waarna het aar zelend optreden van de Nieuwediepers er toe bij droeg, dat het doelpunten niet moeilijk was. Kort voor het einde kre gen we nog even een flits van goed spel te zien. Via een vrije worp van Tijsen kwam er samenspel tussen Gode en Wil denberg, waaruit de laatste met een boogballetje voor Den Helder de eer redde. De eindstand werd 71. Door deze nederlaag hebben de Bruinvissen hun kans op het kampioenschap verlo ren. Neptunus nam de ereplaats over. 22. Toen Jimmy uit zijn ledikant sprong, stond zijn besluit vast. Over haast en ondoordacht optreden zou hij niet, maar hij zou toch niet eerde rusten, voordat hij precies wist wa' hier gebeurde. Jimmy maakte geet licht en op zijn tenen lopend, slooj hij naar het venster. Daar zaten vai binnen luiken voor, die hij die avond zelf had toegemaakt. Hij had toen ge zien dat er in elk luik een hartvormig kijkgaatje was, dat hem heel gemak kelijk had toegeschenen om doorheen *e spieden als er buiten 't huis iets zou voorvallen. Hij zette een stoel voor et raam, klom er op en loerde voor- ichtig naar buiten. Véél ontwaarde hij liet. Hij wist, dat 't buiten flink don ker was, maar 't leek er nu veel op dat het hevig mistte. Hij kon niets, maar dan ook niets ontwaren. Zonder te stommelen, nam Jimmy ook een.1 poolshoogte bij de andere kijkgaatje in de luiken, maar waar hij ook keek overal hing een dichte grijze mist. „H begrijp er werkelijk niets van", mom pelde hij. ,,'t Weerbericht sprak val avond van een winderige, maar hei dere nacht. Over mist werd met geen woord gerept". 7 Het plannetje van Billie was prach tig gelukt. Zonder opzien te wekken, want het was nog heel vroeg in de mor gen. was het Billie en Kareltje gelukt om uit hun gevangenis te ontsnappen Maar de neger, die op wacht stond kreeg argwaan, omdat het eensklaps zo akelig stil was geworden m de nut. Voordien had hij steeds luide stemmen gehoord en al kon hij de taal, die Bil lie en Kareltje met elkaar spraken, wel niet verstaan, hij begreep toch heel goed. dat de twee vrienden het niet eens waren. Maar dat interesseer de hem niet. Zijn taak was op de ge vangenen te passen, totdat Koning Boko hen bij zich zou roepen; als de gevan- genen onder elkaar ruzie wilden ma- ken, dan was dat hun zaak en niet de zijne. Maar nu was het plotseling z0 stil geworden! De schildwacht besloot eens poolshoogte te nemen. Maar tot zijn grote schrik zag hij de hele opening niet meer, toen hij zich omdraaide „Wat? Moet ik dol worden? Ik bert toch niet in slaap gevallen", mompelde hij in zichzelf. „Maar waar is de ope ning dan?" De verschrikte neger rende om de hut heen en vond de opening aan de andere kant. Meteen dook hij rr.aar binnen, maar daar was natuur, lijk niemand meer te zien. Wij kunnen gerust zeggen, dat heel Nieuwediep vol spanning de verrich tingen gadeslaat van Helder, welks tweede klasseschap vooral sedert de jongste wedstrijd tegen AFC in de „verdrukking" is gekomen. Men behoeft absoluut geen „geheide" witjak te zijn, om het te betreuren, dat Helder deze ontmoeting met AFC op zo dubieuze wijze heeft verloren. Iedere liefhebber van sport in het algemeen vindt het afschuwelijk, wanneer wie of welke eltib ook, het slachtoffer wordt van een scheidsrechterlijke dwaling. w Dat is trouwens de laatste dagen wel gebleken, want de secretaris vaf> Hel der heeft zelfs van Amsterdammers, zelfs van oprechte AFC'ers, brieven ontvangen, waarin men er zijn spijt over uitdrukt dat de Nieuwediepers verlies moesten boeken door een fout van scheidsrechter Hessink. En dat deze een fout heeft begaan, staat voor ons vast. Men sla er de sportrubriek van verschillende kranten en sport bladen maar op na. Zo lazen wij in de „Sportkroniek" (een blad, dat er toch alleen maar op uit is het sportieve belang te dienen) het volgende: „Na rust leverde de eer ste AFC-aanval de winnende goal op; bij een scrimmage sprong de bal van de paal in Boekel's handen, doch de arbiter oordeelde van flinke afstand dat de bal bet doelvlak had gepas seerd. Jammer voor Helder en jammer voor de fluitist, die de heus niet een voudige wedstrijd goed in de hand heeft gehouden, dat ernstige twijfel hier gerechtvaardigd was. Volstrekt onpartijdige waarnemers in uitste kende positie (naast het doei) achtten het doelpunt ten onrechte toegekend". Dat waren de woorden van de heer Van den Berg in de „Sportkroniek". In „Sport en Sportwereld" is Martin Bremer niet zo zeker van zijn zaak. Althans, hij gaat er niet op in: „Vol gens Helder zou de bal de lijn niet zijn gepasseerd, doch scheidsrechter Hessink, die op vrij grote afstand stond, verklaarde ons na afloop, dat hij de bal uit het zijnet had terugzien springen". En dit laatste heeft de heer Hessink na afloop van de wedstrijd ook gezegd tegen de officieel protesterende Hei- dermensen: „Dat hij de bal uit het zij net had zien terug springen". En dat is toch wel heel vreemd, want dat heeft geen enkele sportjournalist ge schreven en geen enkele toeschouwer vermeld. Dat heeft dus blijkbaar al leen de arbiter gezien. En nu onze vraag: „Wie heeft wel eens gezien, dat een bal uit een zijnet in het veld Het was voor de actieve voorzitter van de Motorclub „Texel", de heer C p. Mooyen, een hele voldoening, toen de motorrijders uit Purmerend tevre den en voldaan de haven van Oude- schild verlieten. Zij waren naar ons eiland gekomen om de jaarlijkse feest avond van de m.c. „Texel" op te luiste ren. Naar men ons verzekerde zijn zii daarin geslaagd. Voor nadere kennis mak1!^ „met de »Parel der Wadden eilanden was een eenvoudige puzzle rit op touw gezet. Vijf en dertig Pur- merender en Texelse motorrijders ver schenen aan de start voor het 48 km lange traject, dat door de heren Mooyen T os met zorg was uitgestippeld uJf f k Z^ar? klasse kwamen maar liefst tien deelnemers met twee straf- punten aan de finish. Na loting was de uitslag: 1. S. Kramer (Purmerend); 2. re». ,maJ? (Tex.) en 3. A. Everts D.e lichte klasse was een onsje", want nadat ook daar loting de volgorde had bepaald was de uitslag: 1. a. v. Liere- 2 A Meidertsma; 3. H. de Ridder. ?ff toneelvereniging „Het Masker- Ïeven^vam61 «"voering g£ necMiik van Sch'P vaai't uit", to- neeistuk van Chris v. d. Heuvel werkt. „Het Masker" heeft letere stukken eespeelrt+i eens 'ramatisch Mmetwat m0nder mel°' Jiettemin had regisseur Rteet Vaart Ie opvoering tocT nog'Van naakt. Mevrouw Breet in h i ge" Ie gedienstige, teviel ons het h *an Heerschap, d e geen ve Jllob,es 0ok had en C. v. d^Kerkhof tr'i^6 ro1 de voorgrond. n °P terug sprong?" Dat lijkt ons niet best mogelijk, tehzij het leder afstuit van bijvoorbeeld het schot achter het doel Maar dat is geen zijnetDe bewe ringen van de heer Hessink luidden trouwens aldus: De bal trof de onder kant van de lat en had dus gezeten; daarna heb ik het zijnet zien trillen! En dit had hij geconstateerd van zeer grote afstand.... Wij hechten, en daarop willen wij hier uitdrukkelijk wijzen, grote waar de aan de objectieve uitspraken van volstrekt onpartijdige journalisten en achtenswaardige sportlieden, die even zeer van mening waren, dat het be ruchte doelpunt niet heeft gezeten. Wij verwachten, dat ook de commissie die het protest van Helder te behandelen krijgt, met dergelijke uitspraken en krantenverslagen terdege rekening zal houden. De mogelijkheid bestaat, dat het protest op Woensdag 2 April in behandeling wordt genomen. Wij zien de beslissing met grote belangstelling tegemoet! VRIJDAG 28 MAART HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.18 Gram.muziek. 8.00 Nieuw» en weerberichten. 8.18 Gram.muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muziek (9.30—9.35 Waterstanden). 10.00 „Thuis", causerie. 10.05 Morenwijding. 10.20 School radio. 10.50 Gram.muziek. 11.25 Voor dracht. 11.50 Tenor en piano. 12.00 Dans muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmede- delingen. 12.33 Sport en prognose. 12.48 Gram.muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen of gram.muziek. 13.20 Orkestcon cert. 14.00 Kookpraatje. 14.20 Tweede acte „Die Walküre", opera (gr.pl.). 15.45 Boekbespreking. 16.00 Orgel en zang. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Kamerkoor. 17.20 Muzikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 Denk om de bocht. 19.00 Kinderkoor. 19.15 Prijzenpraatje. 19.30 „Wat dunkt U van den Christus?", cau serie. 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.15 Kamerkoor. 20.30 Benelux. 20.40 „Leven op de aarde", eau- serie. 21.00 Gram.muziek. 21.30 Het hangt aan de muur en het tikt21.50 Bui tenlands weekoverzicht 22.05 Populair» muziek. 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.15 „In huwelijk en gezin", causerie. 23.30—24X10 Lichte muziek. HILVERSUM II, 298 m.t 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Schoolradio. 10.05 Gram.muziek. 10.30 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Lunchconcert. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Actu aliteiten. 13.25 Metropole-Orkest. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Schoolradio. 14.20 Zang en piano. 14.50 Pianospel. 15.10 Promenade-Orkest 15.50 Gram.muziek. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17-15 Kinderkoor. 17.30 Maastrichts Ste- oelijk Orkest. 18.00 Nieuws. 18.15 Dans muziek. 18.40 Reportage. 18.50 Lichte mu ziek. 19.05 Actualiteiten. 19.15 Regerings- |Jo o-ni'ng: -Verklaring en toelichting". ri»-3o Piano-duo. 19.52 Actualiteiten. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.08 De ge wone man zegt er 't zijne van. 20.15 Strijk- r»jSt en soIisten. 21.00 „Opbouw in n j causerie- 31.15 Gram.muziek. 21.40 r?. de toekomst van Nederland", klank- e 22.00 Amusementsmuziek. 22.30 Gram.muziek. 22.45 „Ik geloof in ene, hei lige, Katholieke Kerk", causerie. 23.00 leuws. 23.15 Lichte muziek. 23.40—24X10 Amusementsmuziek. Mrn,P,erimentecl televisieprogramma vin m j 30.15—21.45: 1. Dertigduizend: Nederland in Amerika. - Pauze. - 3- ■evarieerd programma; 4. Dagsluiting. m M vvinv. (Advertentie, Ing. Med.) I

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2