JimmyBrownendebendevan l Dirk Stad en Omgeving N.R.V. propageerde groepsreizen naar Zwitserland en Oostenrijk Mej. Vreugdenhil, Van der Vliet en Dirkzwager de IVA-kampioenen AIcmaria-DenHelderblijft op 6 April vastgesteld „Animo" gaf uitstekende uitvoering van Engels toneelstuk „Frieda" r Haarlemkampioen kegelen Derde en laaiste filmavond in „Formosa lendagenvoor nog geen gebied en Unterwasser. f 100 per persoon Insluiper en dieven veroordeeld De Middenstandsvereniging en de winkelsluitingswet Uit het xakenleven lJ®t lag voor het griioen Afgelaste wedstrijden van K.N.V.B. thans op 20 April Vooral spanning in junioren-klasse Den Helder bridget voor de Olympiade Wim Geus werd derde in Wormerveer Helderse politie tippelde in Bloemendaal Burgerlijke stand Tussen Haaks en Kuitje Urk Stichting Visserijschool thans definitief De week op de visafslag 't Zand Stierenkeuring „Ceel Zwart" had pech Callants De A.N.-B. 35 jaar Texel Hij had genoeg van hef lawaai IN HET KORT Juïianadorp Gemeente-avond Oudesluizer Burgerkring besloot het seizoen besommingen ijmuiden DINSDAG 1 APRILT953 Nauwelijks bekomen van de Indrukken, opgedaan tdijeni de filmrels naar de Franse hoofdstad, konden de leden van de afdeling Den Helder der Nederlandse Relsverenlging een prachtige tocht maken naar de bergen van Zwitserland en Oostenrijk. Het werd hun wederom gemakkelijk gemaakt. Door het linnen venster, opgetuigd in „Formosa", ontrulden aich de schoonste natuurtaferelen Uit het Alpenland. Ook ditmaal fungeerde de heer De Brauwere als reisgelelder. Na ingeleid te zijn door de afdelingsvoorzitter, de heer A. Witsenhurg, hield de NRV-gids een inleiding over het maken van groepsreizen in het algemeen. Zo n filmavond is aantrekkelijk en gezellig, maar er gaat toch niets boven het reizen zelf. Tl 1 ristencentrum Reutte, het Zugspitze- De heer De Brauwere vertelde onder meer, dat een tiendaagse reis met de NRV naar Zwitserland op 97 - per persoom kmt, en naar Oostenrijk op 93.per persoon. In het hoogseizoen liggen de prijzen iets hoger. Wel zijn de programma's eenvoudiger gehouden dan vóór de oorlog. Het aantal excur sies is tot een minimum beperkt, maar de reisroutes worden zodanig uitgestip peld, dat zonder veel extra kosten vol doende uitstapjes kunnen worden ge maakt. Bovendien kon op de vervoer kosten worden bezuinigd, alsook op de verblijfkosten, zonder dat de deelne mers over de service behoeven te kla gen. Men zal echter genoegen moeten nemen met hotelkamers zonder stro mend water. Alleen reeds hierdoor kon het tarief met ruim dertig gulden per persoon worden verlaagd. Een uitgebreide collectie lantaarnpla ten toonde de beozekers wat men alzo in Zwitserland en Oostenrijk te zien zal krijgen. Bovendien was er een kleuren film, die één der hoodfbestuursleden der NRV had opgenomen tijdens zo'n groepsreis. Deze reportage gaf een goe de indruk van het vele schoons, dat men op een goed georganiseerde en on der deskundige leiding staande trip in betrekkelijk korte tijd kan genieten. Door middel van de camera werd een .bezoek gebracht aan Meiringen, het Vierwoudstedenmeer, het Montafon en het niet minder belangwekkende toe- Voor de politierechter te Alkmaar, mr J. N. Alblas, stond gistermiddag A. d. G. uit Den Helder terecht, die door verbreking van een deur een woning was binnengedrongen en daar een aan tal voorwerpen had weggenomen. Uit de opbrengst ervan had hij auto-ritjes gemaakt en geschenken gekocht voor 'zijn meisje. De officier van Justitie, mr A. W. Hoisteijn, eiste één maand onvoorwaardelijk. De politierechter vonniste met één maand voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar en f 40 of 20 dagen. De strandjutter W. J. van Texel had zich schuldig gemaakt aan diefstal van 28 mijnstutten. Dit kwam hem bij verstek te staan op f 30 of 15 dagen conform. Zijn collega A. C. B. had der tien van deze balken ontvreemd, wat hem f 25 of 10 dagen kostte. R. M. uit Den Helder werd ver oordeeld tot f 40 of 20 dagen en 1 maand voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar, omdat hij een poging had gedaan tot diefstal van lood van een perceel op de Brakkeveldweg. Verdachte G. K. uit Den Helder had wat te diep in het glaasje gekeken met het gevolg, dat hij naderhand slin gerend door de Koningstraat fietste, hetgeen in verband met de veiligheid van het verkeer nu eenmaal niet ge oorloofd is. Conform de eis werd hij veroordeeld tot het gebruikelijke recept in deze zaken: f 100 of 30 dagen. De nieuwe winkelsluitingswet zal worden besproken in de algemene le denvergadering van de Middenstands vereniging „Den Helder", die Dinsdag avond 8 April in „Formosa" wordt ge- Voorts moet die avond worden voor houden. zien in de vacatures van de heren S. Prins (voorzitter), T. C. Gover» en P. ■T. de Haan. die aftredend, maar her kiesbaar zijn. Van de overige agendapunten noe men wij het voorstel tot wijziging van de ree'omenten der vereniging. In het Handelsregister werd de vol gende nieuwe inschrijving opgenomen: Fa. Buvs en Petrus. Den Helder. P'^mniestraat 47- Visrokerij en Bakke- rii Venoten: K. Buys en J. Petrus. De volgende inschrijving werd gewij- - 1T 1 Firma P Plaatsman en Zn., Den Hel der. Slu'rdijkstraat 45 Groothandel, *n- en export van vis. schaal- en schelp dieren. Vennootschap ontbonden. Be- d-uf wordt voortgezet door P. C. PPatsman. Onderstaande zaken werden opge heven: ..De Toko", den Burg. Wev«"»«t'aat 21 F'"aal te Groningen. Kleinhandel in pa'antor'ren. parfumerieën, enz. L. G B-ren. 't Zand 1 113, kruide nierswinkel. Gevonden: Twee armbanden, das du'mstok, diverse handschoenen, kin- deniacje horlogeketting. nvlonkous klom'sokjes, portemonnaies. ring, drie tasles. vulpenhouder, ball-point. Verloren: Bal van clavnn. étui haukbiljet van f 20 en bar/biljet var f 10 doublé gesp halsketting., jekker identiteitsbewijs RW., windjack, legi- timntiobewiis KM., legitimatiebewijs NA CO nummerbord diverse porte monnaies. gouden speld. Weggelopen een jachthond. Het hoofdbureau van politie aan de Kerkgrach4 Is voor gevonden en verin ren voópwernen ör''pend elke werkdaf van elf tot één uur. Verscheidene aanwezigen bleken tal van aardige plekjes te herkennen, ter wijl de overigen de lust voelden groei en, zelf ook dat alles eens te zien en te ervaren. Want dat is uiteindelijk het dóel van avonden als deze: het maken van propaganda voor de groepsreizen der NRV. Reeds meer dan dertiendui zend landgenoten namen aan de toch ten naar Zwitserland en Oostenrijk deel. Hoeveel Nieuwediepers zullen in het komende seizoen hun voorbeeld volgen? Het verzoek van de voetbalvereniging Helder, om op Zondag 6 April de wedstrijd HelderOSV te mogen spe len, is afgewezen. De KNVB wenste het vastgestelde programma te hand haven; zodat de witjakken Zondag op bezoek moeten bij Alcmaria Victrix, dat pr»:ies dezelfde resultaten behaal de (elf punten uit achttien wedstrij den) als onze stadgenoten. Deze ontmoeting wordt, in verband met de interlandwedstrijd BelgiëNe derland, om half één gespeeld. Op Zondag 29 April speelt Helder dan ten slotte thuis tegen de OSV-ers. De KNVB heeft besloten de gisteren afgelaste voetbalprogramma's te ver schuiven naar 20 April. De competitie leiding is van mening, dat de door ver schillende clubs vastgestelde wedstrij den en tournooien op Tweede Paasdag niet verdrongen mogen worden. De ver enigingen die op Tweede Paasdag een achterstallige wedstrijd willen inhalen, kunnen hiertoe een verzoek richten tot de KNVB. De tafeltennisvereniging IVA heeft Zondag haar elnbkampioenschappen doen verspelen. Er waren wederom een dames-, een heren- en een juniorenafdeling. Voor elke klasse werd drie jaar geleden een bekertje beschikbaar gesteld. Ver leden jaar waren de winnaars: dames: mej. VV. Vreugdenhil, heren; N. Hemel rijk, junioren: M. Oosterbeek. de beslissing, daar eerstgenoemde zege vierde. Dirkzwager werd dus junioren kampioen. De set OosterbeekBom- mer werd met grote cijfers door Oos terbeek gewonnen. De twaalf-jarige Bommer leverde al met al een uitste kend resultaat door op de derde plaats te eindigen. De uitslag was: dames: 1. mej Vreugdenhil 12 punten; 2. mevr. C. Hemelrijk 10 punten; 3. mej. A. Valk- hoff 9 punten; heren: 1. Van der Vliet 18 punten; 2. De Bunje 16 punten; 3. Hemelrijk 15 punten; junioren: Dirkzwager, Oosterbeek en Bommer 18 punten; na beslissingswed strijd: 1. Dirkzwager, 2. Oosterbeek, 3. Bommer. Eerst tegen half negen 's avonds kwam er tekening in de strijd. Mej. Vreugdenhil won al haar partijen en werd dus kampioene. Zij won de beker voor de derde achtereenvolgende keer en legde er thans dus definitief be slag op. Door een overwinning van mevrouw Hemelrijk op mej. A. Valk- hoff wist eerstgenoemde de tweedé prijs te veroveren. Laatstgenoemde werd dus derde. Bij de heren moest Hemelrijk het onderspit delven tegen De Bunje en Van der Vliet. Hij won de derde prijs. Zeer spannend en van een goed ge halte was de beslissingswedstrijd tus sen Van der Vliet en De Bunje. Van der Vliet toonde wat hij waard was. Met goed aanvallend spel wist hij zich in het bezit te stellen van de beker. De Bunje eindigde dus op de tweede plaats. Vooral in de junioren-klasse is hevig om de eer gestreden. Drie gegadigden eindigden met achttien punten gelijk. Dit waren Dirkzwager, G. Oosterbeek en Bommer. Bommer werd in een aantrekkelijke wedstrijd verlagen door Dirkzwager, in drie games. Dirkzwa gerOosterbeek bracht vervolgens al Onder auspiciën van de Helderse Sportraad en de Helderse bridgevereni- gingen heeft zich in onze stad het comité „Nederland bridget voor Olym piade", afdeling Den Helder, gevormd. Het comité nu, bestaande uit de heren L. P. van rioven, t. D. de Snayer, P. Buisman, A. G. van der Linde en H. Maarse, heeft de organisatie op zich ge nomen van een groots opgezette bridge drive op Dinsdag 22 April in „Formosa". Er zijn in Den Helder tal van brid gers, zodat het comité stellig op zeer veel deelnemers kan rekenen. Niet al leen verzekert men zich van een pret tige en sportieve bridgeavond, maar bo vendien steunt men een mooi doel: de uitzending vgn Nederlandse cracks naar de Olympische Spelen te Helsinki. Hei organiserende comité zorgt voor een zodanige indeling, dat ook de niet- leden van de plaatselijke bridgeclubs kans hebben op een prijs. Uiteraard is een groot aantal prijzen nodig, en daar om heeft men in een circulaire een be roep gedaan op financiële steun van de verschillende verenigingen. Het inschrijfgeld voor deze drive be draagt f 1.50 per persoon, te voldoen bij de aanmelding. Tot uiterlijk 14 April kan men zich opgeven bij: ltz. I L. D. de Kroon, „Peperhuisje", L. P. van Boven, Javastraat 147; J. W. Biersteker, Koningstraat 72; E. P. Erfmann, Cro- cusstraat 51; J. Vrij vogel, Krugerstraat 54; P. Selier. Herzogstraat 30; N. Ver- berne. Singel 138; L. D. de Snayer, Su- matrastrai t 8: P. Buisman, Soembastr. 48; L. Tigchelaar, Loopuytpark 24. Juïianadorp; H. Rooyakkers, Breezand; H. van der Velde, Hippolytushoef. In het Zaterdag in „Huis te Saenen" te Wormerveer gehouden snel-schaak- tournooi heeft Wim Geus in de hoofd- gioep de derde prijs gewonnen. Door twee onfortuinlijke nederlagen tegen A van der Ley en N. van der Lijn zag hij zich de eefste plaats ontgaan. De eind stand was: A. van der Ley 7 6 1 0 61-4? M. Schenk 7 5 1 1 5te W. J. Geus 7 5 0 2 5 A. Frank 7 4 0 3 4 P. Strijhis 7 3 0 4 3 N. van der Lijn 7 2 0 5 2 H. C. Segers 7 2 0 5 2 W. Vlasbloem 7 0 0 7 0 Tien leden van het Helderse politie Opgaaf over de periode 24 t.m. 29 Maart 1952: Bevallen: T. GroeninkLinnebank, z.; W. K. SnijdersFlens, d.; E. A. Pottinga—Bels, z.; G. A. PostKanis, d.; P. G. SchranderVroom, d.; H. L. SvestkaSchager, d.; A. Mouwe De Boer, d.; C. M. van den Bjink Minndar, d.; C. A. van der Vleugel Van Steijn, d.; H. C. NijpelsVan Straaten. d.; L. J. KindtsWiebrecht, d.; D. E. van EssenVan der Blij, z.; M. M. de ValkVan den Berg, 2.; A. EerbeekSalm, d.; A. G. KoornBoer- dijk, z.; J. E. PeetVaillant, z.; E. Schorsij—Keizer, z.; IJ. Luters—Post- ma, d.; A. J. W. M. SmitsVan Berkel, z.; T. KeizerBruins, z. Ondertrouwd: J. Kruit en A. van der Burg; F. Bakker en E. Sarton; P. W. te Lintei Hekkert en G. Oelius; J. Staalman en J. G. Putting; E. E. van Gent en J. Kroon; C. de Jong en R. M. Stevenson; R van Elsloo en H. Looijestein. Gehuwd: A. Boerdermaker en G. Boendermaker; P. Pruiksma en W. A. Bommezijn; AL Jansen en K. W. de Brujjn; G. van Gelder en E. J. Vlam. Overleden: W. Kwast, m. 81 jaar; A Molenaar, echtgen. van J. Veenstra, 64 jaar; E. Duinker, wed. van P. Buijs, 91 jaar; M. C. Wildenberg, wed. van J. N. Smit, 81 jaar; K. G. P. van Wagten- dorff van Rijn, vr., 52 jaar; J. van Wil ligen, m., 83 jaar; A. C. Swaager, wed. van C. Snoerwang, 78 jaar; G. Hoep, wed. van P. Breed, 75 jaar; W. S. Westerhuis, m., 50 jaar; J. Dorlijn, m., 63 jaar; B. H. van Rozelaar, echtgen. van G. Bakker. De Engelse landingsvaartuigen van het Naval Rhine Flottilla zijn gister morgen vertrokken. Ook Hr. Ms. „O 27" heeft gisteren onze haven verlaten. De Nederlandse kuster „Zwerver" heeft de reis naar Leith voortgezet. Hedenmorgen arriveerden in Den Helder Hr. Ms. torpedoboot jager „Ban- ckert" en Hr. Ms. fregat „Van Zijll". Het is morgen hoog water om 0.00 en 12 uur en laag water om 6.00 en 18.40 uur. De temperatuur van het zee water was 2,5 graden Celsius. 'SOOg Een collectie bloemen, aangeboden door de vereniging „De Nederland se Bloemisterij" voor het bezoek van Koningin Juliana en Prins Bernhard aan de Verenigde Staten, is Maandagavond met een JKLM- vliegtuig naar Amerika verzonden. Het zijn 500 rozen, 850 takken seringen, 2300 anjers. 4000 freesia's en diverse versieringsartikelen. De bloemen zullen gebruikt worden bij de grote receptie op 3 April in de Army and Navy-countryclub te Washington en op 4 April bij het diner in de Nederlandse ambassade. Met het vliegtuig is ook de Am sterdamse bloemist C. Thim mee gegaan. Hij. zal, als afgevaardigde van „De Nederlandse Bloemisterij", de bloemen schikken en de zalen versieren. De seringen worden voor verzending gereed gemaakt in de gebouwen van de Centrale Veiling te Aalsmeer. Het transport wordt verzorgd door de stichting „Bloe men te Aalsmeer". De vereniging tot stichting en instand houding van een visserijschool te Urk is thans definitief opericht. Het ligt in de bedoeling met ingang van 1 April 1953 te beginnen met het geven van onderwijs. Met voortzetting van het algemeen vor mend onderwijs, wordt les gegeven in die leervakken welke van belang zijn voor de visserij, voornamelijk op de Noordzee. Aan de opvarenden worden steeds meer eisen gesteld en het is van het grootste belang dat leerlingen een goede opleiding ont vangen. Er werd een bestuur gevormd waarin de volgende personen zitting namen: voor visserij belangen: L. Kra mer. K. Kramer en J. van den Berg; voor de covy: J. van Slooten, J. Bakker en T. Meun. Het dagelijks bestuur bestaat uit de heren: L. Kramer, voorzitter; J. Korten, secretaris en T. Meun, penning meester. Binnenkort ial op de vissers een be- rqep gedaan worden om als lid toe te tre den tot de vereniging. Reeds thans is het ntogeüjk zich als lid aan te melden. In de afgelopen week was de aanvoer van IJselmeervis heel gering aan de visafslag. Zowel de vangst van paling als nest was beneden de verwachting. Fuikpaling noteerde per pónd f 0.96 1.08. De eerste aanvoer van lijnpaling noteerde f 1.37 per pond, nest per bak f 2.90f 3.16. Aangevoerd werd: 26 pond lijnpaling, 299 pond fuikpaling, 1071 pond spiering, 989 pond voorn, 3 pond serpeling en 7800 pond nest. De totale omzet bedroeg ongeveer f 1040. DE TERUGKEER VAN BURGEMEESTER KEYZER Naar men ons mededeelde ligt het in de bedoeling van burgemeester Keyzer om Woensdag vanuit Argentinië te ver trekken naar Nederland, waar hij dan Donderdag hoopt aan te komen. BEVESTIGING EVANGELIST VISSER In de morgendienst op Tweede Paas dag zal de heer Visser, evangelist te Naarden, in het gebouw „Irene" worden bevestigd als evangelist bij oe afdeling Urk van de Gereformeerde Bond in de Ned. Herv. Kerk. Als bevestiger zal op treden ds. Hovius van Hoogeveen. BEDANKT VOOR BEROEP. Ds Sijbrandie van Winsum (Gr.) be dankte voor het beroep van de geref. kerk alhier. Bij de alhier gehoudeh stierenkeu ring werden de volgende resultaten be haald: -Goedgekeurd voor N. R. S.: Adema 17 van W. Jimmink, Schager- brug, Adema 19 van B. W. Jimmink te Schagerbrug. Goedgekeurd N. H.: Hazendaals Frits van F. Konijn te 't Zand, Roas- kes Adema van P. J. Dekker te 't Zand, Aafkes Heros van N. Bakkum. Anna- Paulowna. Jeltjes .Tan van P. Holkema, Anna Paulowna, Nico van N. C. Laan. 't Zand. Goedgekeurd provinciaal: Piet Eduard van Haukeshoef van J. A. Schilder, 't Zand Rika's Leegwater van J. Groot, Callantsoog, Willemkes Cam- mingha van P. Konijn 't Zand, Linkes Diamant van N. J. Laan, Schagerbrug. Tijdens de hevige Noord Ooster storm die Zaterdagmiddag woedde, moest ge durende een bijzonder felle windstoot het kleedgebouw van de voetbalvereni ging „Geel Zwart" het ontgelden. Het gehele dak van de kleedkamers, die eerst onlangs in gebruik zijn genomen werd afgerukt. Voor de vereniging een lelijke schadepost. FIETS WEER TERECHT De dekknecht P. Eelman uit Den Helder, die Vrijdagmiddag in het Noordhollands Kanaal tuimelde, ver keerde Zaterdagmorgen weer in bla kende welstand. Hij heeft zijn op de bodem van het Kanaal liggende fiets toen opgevist. Het wel uitermate slechte weer h aanmerking genomen was de belan» stelling voor de feestavond van de jarige afdeling van de ANB zeer be vredigend te noemen, want de van de heer Vriesman was nagen-J, geheel bezet. Voorzitter Beun reikte tijdens zijn openingswoord aan enkele oud-leden een souvernir uit en twee leden die langer dan vijf en twintig jaar a' bond trouw waren gebleven.- kre»«* het NVV-speldje. Het „A tot Z-caba ret", voor velen niet onbekend, heeft daarna de aanwezigen een genoeglijk, avond bezorgd De leider van het groen je. Jan de Kleijn, had al direct coi," tact met het publiek en hield dat j« gehele avond in stand. Na de pauze vertoefde men in ,,H„. tel stoot je hoofd niet Dg bekend» radiofiguren van Willem van Iepen-' daal kwamen voor het voetlicht en dè verschillende medewerkers gaven er een uitstekende vertolking van .w» kregen de indruk, dat de wens om het beste te geven aanwezig was en dat i« een compliment waard. Overeenkomstig de eis van de officier van Justitie, veroordeelde de Alkmaarse politierechter, mr. J. N. Alblas, Thomas van der W. uit Den Burg, gisteren ter zake van mishandeling tot f 5 subs. 3 dagen. Van der W. had zich kwaad-ge maakt, toen een dochtertje van de bo. venburen voortdurend met een emmer, tje op de grond hamerde. Hij was naar boven gesneld en had het kind het em mertje uit de handen geslagen. De officier zeide deze mishandeling zo onbetekenend te vinden, dat hij slechts het tiende gedeelte eiste van de straf die gewoonlijk voor dit soort za. ken wordt opgelegd. De afdeling Den Helder van de Nederlandse vereniging van huisvrou wen houdt vanmiddag in de bovenzaal van café „Postbrug" een tentoonstel ling van handwerken en schoteltjes. De fociale werkster van de Neder lands-hervormde gemeente houdt alle werkdagen (behalve op Maandag) spreekuur aan het adres 2e Vroon straat 8, telefoon 2469, en wel van ne gen tot tien* uur 's morgens en boven dien op Dinsdag- en Donderdagavond van zeven tot acht uur. Vandaag wordt in het kerkgebouw van de Nederlands Hervormde kerk te Juïianadorp een gemeente-avond ge houden. Behalve enkele aan de orde zijnde belangrijke gemeente-zaken staat een causerie door ds H. J. Trom mel op het programma. Hij zal spre ken over de houding van de Protes tantse kerk in Indonesië, tijdens bezet ting en terreur. Op deze avond, die om acht uur begint, is een ieder wel kom. Voor de sociëteit „Burgerkring" heeft de toneelclub „Animo" tot besluit van h-i seizoen het Engelse toneelstuk „Frie da" opgevoerd. Geen eenvoudige opga ve: voor dit werk waren de uiterste ca paciteiten nodig van regisseur en spe lers. De heer V. Kaan heeft echter de beschikking over geroutineerde krachten als mevr. BuikPool mevr. BruinSlik ker, mevr. MetzelaarKistemaker en de heer G. Veltman, zodat een algehele mis lukking vrijwel onmogelijk was. De bij rollen waren trouwens ook uitstekend bezet. Het werk speelt tijdens de laatste oor log ten huize van de familie Dawson in Zuid-Engeland. Robert Dawson (G. Velt man) is onderwijzer, doch tijdens de oorlogsdagen esquadrille-commandant bij de RAF en krijgsgevangene in Duits land. Met behulp van Frieda Maasfeld (mevr. MetzelaarKistemaker), een Duits verpleegstertje, wéét hij uit Duits land te vluchten en weer in Engeland te komen. Tevoren zijn Robert en Frieda echter door Francis Munroe, een Angli caans geestelijke, in he* huwelijk ver bonden. Robert wordt na zijn thuiskomst in de Engelse bladen nogal becritiseerd en zijn familie staat aanvankelijk nogal sceptisch tegenover Roberts echtgenote. Zijn moeder (mevr. Buik—PcAl) laat echter haar moederlijk gevoel meer spreken, maar de schoonzuster Eleanor Dawson (mevr. Bruin—Slikker) komt in een moeilijk parket. Het huwelijk van Robert en Frieda moet in Engeland nog eens worden bevestigd omdat Frieda ka tholiek is. Voordat het'zover kan komen verschijnt Frieda's broer Richard (K. haan) plotseling ten tonele om latei- door een jeugdvriend van Robert ser geant Tom Morrick <J. W. Metzelaar) te worden herkend als een commandant i van een concentratiekamp. Robert levert 26. Toen Jimmy naar zijn woning terug liep, had hij een hoogst onver wachte ontmoeting, want plotseling stond dezelfde oude vrouw weer vóór hem, die hij twee dagen tevoren al eens had gesproken. Ze zag er nogal korps hebben Zaterdag, onder leiding! schichtig uit en bleek-grote haast te van brigadier G Heeringa, deelgeno- hebben. „Dag m'neer de sluiswach- nen aan afstandsmarsen, georganiseerd ter", zei ze met haar krakend stem- joor de Bloemendaalse Politie Sport. metje. „U zal wel denken, die is 'r r>= i:nvanmorgen ook vroeg bij, maar ziet-u, k moet weer naar m'ndochter aan de hereniging. De Helderse politieman-, nen verwierven een groepsprijs. I overkant, die al zeven weken ziekleit en nou loop ik maar over de sluis, want over Poppelsga is 't zo'n ver schrikkelijk eind om". Ze viel bijna over haar eigen woordene zó snel en gejaagd sprak zij. „Hoe is t met u, sluiswachter, nog geen narigheid of zo iets gehad? Ik zou maar oppassen als ik u was. Mens, hoe durf je hier te wonen. Als ik deze plek al nader, be gint m'n hart al in m'n keel te klop pen". Jimmy glimlachte maar zo'n beetje. Toch nam hij het wijfje eens goed op. Ze zag er nu wel erg on schuldig uit, maar je kon nóóit weten „Zeg s moedertje", zei hij zo opge wekt mogelijk, hoe heet je eigenlijk?" „Ik. vroeg de bes op een toon waar uit je zou kunnen opmaken dat ze een beetje schrok van deze onverwachte vraag. „Ik? Ik ben de weduwe Wat,! bel, maar de mensen noemen me Stien de stovenzetster Frieda's broer aan de politie uit. Mevr. Judy Dawson (mevr. S. Veltman-Schat), die haar man na een kort .huwelijk in de oorlog heeft verlorèn, en Tony Daw son (Jb van Eekéren), Roberts jongere broer, staan later welwillend tegenover Frieda en tenslotte kan ook Eleanor Dawson, die intussen tot lid van het La gerhuis is gekozen, ondanks haar waar schuwingen niet verhinderen, dat het huwelijk wordt gesloten. „Animo" heeft dit moeilijke werk knap gespeeld. Van de vertolkers der bijrollen wilen we vooral noemen mevr. S. VeltmanSchat en de heer Jb van Eekeren, zonder daarmee de anderen tekort te doen. Toneelaankleding en grimage waren keurig verzorgd en het was daarom zo jammer, dat de belang stelling niet groter was. Het weer zal hiervan wel de voornaamste schuldige zijn geweest. Overigens was het bal er niet minder gezellig door. Alkmaar op de fweede plaais Zondag hebben in Amsterdam de laat ste wedstrijden plaats gehad om het Club- en Districtskampioenschap kegelen. Na de gebruikelijke opening door de voorzitter van de Amsterdamse Kegel bond namen' de wedstrijden een aanvang. Al spoedig bleek dat de Amsterdammers op eigen banen sterk favoriet waren, doch hun achterstand in Haarlem was te groot. Wel wierpen zjj het hoogst aantal hout. n.L 2036. Haarlem «wierp 1929 hout en kwam toch door geweldige voorsprong op de eerste plaats. Alkmaar wierp slechts 3 hout méér, n.1. 1932 én eindigde in to taal op de tweede plaats. Wederom was het voor de Haarlemmer* een uitgesproken dag. Ook de dames wier pen het hoogste hout in totaal n.1. 1648. (Haarlem 835, A'dam 813). Ook de ach terstand van de dames üit Amsterdam was té groot. Zij wierpen op eigen banen het hoogste hout, 833, doch moesten in totaal met de tweede plaats tevreden zijn. Alkmaar wierp 799 hout en eindigde als derde. Om het clubkampioenschap waren het wederom de Haarlemmers, die in totaal als eerste eindigden. Amsterdam kon de achterstand in Haar- len op eigen banen niet inlopen en moest het met de tweede plaats stellen. OKA uit Alkmaar heeft het slecht fcfe- daan en eindigde als laatste. Hieronder de totale uitslag: Honden wedstrijd Heren: Haarlem 3862 (kampioen); Alkmaar 3848; Amsterdam 3838; Gooi en Eeml. 3431 Bondenwedstrijd Dames: Haarlem 1648 (kampioen); Amsterdam 1622; Alkmaar 1610; Gooi en Eeml. 1.458. Clubkampioenschap Heren: ODO Haar lem 2017; „1937" Amsterdam 1994; Hojudt Plank Bussum 1939; OKA Alkmaar 1935. besommingen van Maandag wa kotters; KW 10 f 2120, 98 f 2120,

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2