BERHARD KOOMEN Pim. Pam. Pinnende blauwe vaas HIER! prima Hollands Diepvries Vlees EEN VLOTTE HOED Beter vee dan ooit te voren op Schager Paastentoonstelling jUTTERTJES In de greep van de woestijn WITTE Zond.raidd. 2,30 uur MATINEE Slagerijen BERNARO KOOMEN SS Hoe druk het was 't Zand Te koop aangeboden: Personeel: ELLEN CYRANO DE BERGERAC PATROUILLE DER VERLORENEN GEZOCHT WEGENS MOORD Gemeente Uen Helder a. typiste ter secretarie b, typiste bij de politie Voor de feesidagen Een grote col'ectie ook voor oudere dames vindt U reeds v.af 9.75 elders Wieringen „Tempo1' bracht op goede wijze gevarieerd programma Het Radioprogramma 13. Zo was het Billie en Kareltje ln Afrika vergaan. Nauwelijks waren ze aan de Kwassie-negers ontsnapt, of ze stonden oog in oog met een ech te leeuw. Maar ik weet niet wie er meer verbaasd was, Billie en Kareltje of de leeuw! Zeker is het, dat Billie en Kareltje verdwenen waren, voordat de leeuw tot bezinning was gekomen. Toen hij eindelijk met een woedend gebrul een grote sprong nam, was er van Kareltje en Billie al lang niets meer te zien of het moesten hun tro penhelmen zijn, die ze van schrik ver loren hadden. Maar de twee dierenvarv gers hadden voorlopig genoeg van Afrika. Ze wisten, dat Samba, de Apenkoning, nog een appeltje met hen te schillen had en dat óók de Kwas sie-negers jacht op hen zouden maken; dus wat konden ze beter doen dan Afrika te verlaten? Bovendien had Kareltje heimwee naar zijn geboorte stad en ook Billie verlangde weer naar zijn land terug. En dus besloten ze met hun laatste spaarpenningen zo spoedig mogelijk naar Holland te gaan. (Advertentie. Ing. Med.) Op de gisteren in Schagcn gehouden jaarlijkse Paasvee-tentoonstelling werd beter vee aangevoerd dan ooit te voren het geval was. Het bezoek hield daar mede gelijke tred, want het aantal toe schouwers was zó groot, dat men als h ware nauwelijks een glimp van het tentoongestelde vee kon opvangen. De volgende bekroningen werden toe gekend: Vet vee. Best gemeste koe, 8 brede tanden: Eere-prijzen: D. Rademaker, Wieringerwerf; J. J. Koopman, Zwaag- dijk. Eerste, prijzen: H. Kistemaker, Kolhorn; D. Rademaker, Wieringer werf; M. Woudstra, Schagen; J. Wet steen, Nieuwe Niedorp.' Idem, 6 brede tanden: Ere-prijs: A. Spaans, Kolhorn. Eerste prijzen: A. Huiberts, Beemster; J. de Veer. Mid- denmeer. E. v. D. Rademaker, Wierin gerwerf. Idem, 4 brede tanden: Ere-prijs: H. Kistemaker, Kolhorn. Eerste prijzen: A. Spaans, Kolhorn en C. Mooij, Sint Maarten. Dikbillen: Ere-prijs: J. H. P. van der Zijden, Heemstede. Eerste prijs: H. Kis temaker, Kolhorn. Best gemeste vaars, hoogstens twee brede tanden: Ere-prijs: A. Spaans, Kolhorn. Eerste prijzen: K. Brugman, Anna Paulowna; P. Jansen. Wieringer- meer, E. v. J. Langedijk, Stompetoren; C. Broekhuizen, Schagen. (Advertentie, Ing. Med.) KEURING VAN DEKBEREN Ter gelegenheid van de tentoon stelling werd tevens de jaarlijkse keu ring van dekberen door het N.H. Groot Yorkshire Varkensstamboek gehouden. De uitslagen van deze keuring waren als volgt: Eieren ouder dan 1 jaar: 1 C. Borst Pz., Heerhugowaard; 2b J. Oostwou- der, Beemster; 2c Wed. A. de Wit, 't Zand; 2a C. Boots, Ursem; 2c D. Oost- wouder, Noord Beemster; 2c P. Laan. Wieringen; 3 D. Oostwouder, Beem ster: P. Govers, Schagerwaard; J. Oostwouder, Beemster; Wed. A. de Wit, 't Zand; G. Kant, Winkel; S. Bakker, Aartswoud. Beren jonger dan 1 jaar: 2 S. Bak ker, Aartswoud; 2c S. Borst, Heer hugowaard; 2b Wed. A. de Wit, Zand; 3 W. Baken, Schagen; C. Borst Heerhugowaard: P. N. Laan. Opmeer. P. Govers. Schagerwaard; S. Bakker, Aartswoud. Fijnste vette koe, melkgevend: Ere prijs: P. Mêurs, Opperdoes. Eerste prijs: A. Zwaan, Opperdoes. E. v. Gebrs Co- nijn, Anna Paulowna. Best gemeste vette kalf: Eerste prijs: De Wit, Texel. Vet vee, eigendom handelaren en slagers. Beste en fijnste gemeste koe, 8 brede tanden: Ere-prijs: C. Baars, Schagen. Eerste prijzen: T. Groot, Zwaag; fa. Roos, Wijdenes; H. v. Hoorn, Wieringerwaard (2 maal). Idem, 6 brede tanden: Ere-prijs en twee eerste prijzen: H. Richter, A'dam. E. v. dezelfde. Idem. 4 brede tanden: Ere-prijs en twee eerste prijzen: H. Richter, A'dam. Fijnste en beste gemeste vaars: Hoog stens 2 brede tanden: H. H. Richter, A'dam; Visser en Nierop, Burgerbrug; Vlaar en Baars, Schagen; D. Veerdig, Hippo. eerste prijzen. Ere-prijs: Veer dig. Hippo. VVeidevee. Afgewisselde koeien, melk gevend: Eerste prijs: D. Kant, Schagen. Tweede en derde prijs: J. Boontjes, Burgerbrug. Idem, niet afgewisseld: 1. J. de Veer, Schagen; 2. J. Keetman, Sint Maarten; 3. J van Duin, Tuitjehorn. Pinken: 1. L. A. Francis, Schagen; 2. D. Lof, Purmerend; 3. G. Kamp, Win kel. E. v. J. A. de Wit. 't Zand. Slachtpaarden. Koudbloed, meer dan 2 brede tanden: Ere-prijs: J. de Ruij- ter, Schagen. Eerste prijzen: N. Goes, Den Helder; A. Spaans. Kolhorn. E. v. N. Goes, Den Helder en P. de Wit, Texel. Idem. hoogstens 2 brede tanden: Ere-prijzen: J. W. de Ruijter, Schagen; J. W. Huiberts, Bakkum. Eerste prijs: De Graaf, Beverwijk. E. v. N. Goes, Den Helder. Idem, warmbloed, meer dan 2 brede tanden: Ere-prijs: N. Goes, Den Helder. Eerste prijzzn: J. W. Huibers, Bak kum; N. Kruijer, Heerhuogwaard. Idem, hoogstens 2 brede tanden: Eer ste prijs: W. G. Zwaan, Hoorn. E.v. J. Poppen, Den Oever. Gebruikswaarden, minstens 3 jaar: 1. L. N. Kruijer, Heerhugowaard; 2. C. Mooij, Sint Maarten; 3. J. Zwaag, Scha gen. Idem, koudbloed: 1. en 2. D. Dekker, Waarland. Wolvee. Texelse ooi-schapen m. lam- Er was een jongetje zoekge raakt in SchagerHet werd door middel van de luidsprekerinstal- laties omgeroepen. Het ventje was op de Markt aangetroffen. Md schreiende. Een forse politie agent ontfermde zich over het knaapje, dat we al weer tevre den gesteld aantroffen op de bovenzaal van „De Posthoorn". Even later kwam de moeder aan lopen. Toen bleek tot onze ver bazing, dat het knaapje in Scha gen zelf thuis hoorde, alle dagen op straat vertoeft, er de weg weet als wij ln onze portemonnaie. Het was nu echter in Schagen zo vol, dat het jongmens zich op geen enkele wijze meer kon oriënteren. Hij zag alleen maar mensen, mensen en nog eens mensen. meren: 1. J. P. Schipper, Abbekerk; 2. H. W. Jimmink, Barsingerhorn; 3. idem en J. Eriks, 't Rijpje. Eenjarige ooien, idem: 1. Wed. J. Wa- gemaker, Weere; 2. H. Jimmink, Bar singerhorn; 3. G. Kant, Winkel. Overhouden: 1. en 2. A. Stins, Bar singerhorn; 3. D. Blaauboer, Schagen; 4. H. C. Kooij, Barsingerhorn. Rammen van vóór 1950: 1. G. Kant, Winkel; 2. J. Eriks, Sint Maarten. Jarige rammen: 1. Wed. J. Wagema- ker, Weere. Varkens. Beste fokzeug m. biggen: Yorkshire: 1. D. Blaauboèr, Schagen; 2. C. Dubbeld, Schagerwaard; 3, D. Blaauboer, Schagen. Idem, dragende fokzeug: 1. P. Don ker. Twisk en C. Klaver, Heerhugo waard: 2. J. C. Borst, Heerhugowaard; 3. P. Donker, Twisk. Tweetallen fokvarkens: Yorkshire: 1. J. Oostwouder: 2. en 3. J. C. Borst, Heerhugowaard. Beste vette varkens: 1. A. S. Groot, Oude Niedorp; 2. J. de Ruijter, Scha gen; 3. A. Groot, Nieuwe Niedorp. Beste vette zeug: 1. L. P. Laan, Op meer; 2. S. Bakker, Aartswoud: 3. idem. Belangrijkste collectieve Inzending landbouw. Buitengewone prijzen: Fa.. Blaauboer en Kossen, Schagen; Werk tuigenbureau, Sneek. Afzonderlijke voorwerpen landbouw: Fa. Zijderlaan, Stolwijk; Fa. Wisseker- ke, Anna Paulowna. Andere inzendingen: Fa, Van Geelen, Schagen; Kruit, Schagen; J. Zeegers, Schagen. Konijnen: Vlaamse reus, wit, ram: 1. en 2. J. P. PoolWit, Wieringerwaard. Idem, voedster: 1. J. P. PoolWit, Wieringerwaard; 2. en e.v. J. Liefheb ber, Slootdorp. Wener, wit, ram: 1. R. Hellenberg, Beemster; 2. K. Vader, Winkel. E.v. P. Laan, Opmeer. Idem, voedster: 2. P. Laan, Opmeer. Wener, blauw, ram: 1. 't Hert, Den Helder. Angora, voedster: 1. L. Blaauboer, Wieringerwaard; 2. Ettema, Wieringer waard. E. v. L. Blaauboer, Wieringer waard. Hollanders, zwart en blauw, ram: 1. H. Heidema, Wieringerwerf; 2. R. Hel lenberg, Beemster. Idem, voedster: 1. en 2. P. Fijnheer, Winkel. Hollanders, andere kleur, ram: 1. M. Bakker, Winkel; 2. D. Bogerd, Broek op Langendijk. E.v. R. Hellenberg, Beem ster; P. Molenaar, Winkel; J. Smit, Opperdoes; Vinke, Den Helder; Toes, Den Helder. Idem, voedster: 2. Calter, Den Hel der. E. v. J. Smit, Opperdoes; Calter, Den Helder. Chinchilla, ram: 1. A. Anderson, Wieringerwerf; 2. De Wit, Den Helder. Tan konijn, ram: 1. D. Bogerd, Br. op Langendijk. Groot zilverkonijn, ram: 2. A. Deute- kom, Schagen. Idem, voedster: 1. en 2. A. Deute- kom, Schagen. Andere rassen, ram: 1. C. de Geus, Barsingerhorn; 2. J. Zander, Schoorl. E.v. C. de Geus, Barsingerhorn; P. Schilder, Schagen; J. Zander, Schoorl. Idem, voedster: 1. C. de Geus, Bar singerhorn; 2. Van der End, Den Hel der. E.v. A. Doornekamp; P. Sclilder, Schagen. Voedster met minstens 3 jongen: 1. en 2. J. P. Pool—Wit, Wieringerwaard. ZUSTER BAKHUIS COLLECTEERT Zuster Bakhuis, de wijkverpleeg ster, zal in de komende dagen huis aan huis collecteren ten bate van de t.b.c.-bestrijcling. Natuurlijk hopen we, dat er mild zal worden geofferd! Kinderled! kantje, vergroot kinderledikant en kinderstoel tje (laag). Adres: Bur. van dit blad. Opvouwbaar wandelwagentje met voetenzak. Adres: Hert zogstraat 12. Fucbs motor, prima staat. Bloemstraat 19. Zo goed als nieuwe swagger, pl.m. mt 42, t 30,—. Badhuis straat 132. Wat meisjesspeelgoed, strijk plank met bout, wiegje met bedje, ledikarttje en poppen trekwagentje. Na 5 uur. Hugo de Grootstraat 14. Twee crapauds, 4 stoelen, dressoir en theemeubel. Nar cisstraat 57. Een z.ga.n. zware koffer schrijfmachine, „Olympia" (Orbis), t 283,—. Te bezich tigen: Vinkenstraat 10. Tuin-ameublement, haard kachel, kunstschaatsen, in- maakpot, enig net gedr. kle ding (mt 38-40) en schoenen pl.m. mt 38. Na 6.30 uur: Dahliastraat 27. Gevraagd: net, eerlijk meisje van 84 uur. Zaterdags de gehele dag, lft 18-19 jr. Zelf standig kunn. werken. Aanm. na 7 uur. Klos, Patrijzenstr. 21-22. Gevraagd een boerenknecht pl.m, 16-17 jaar, op gem, be drijf. C. Bregman, Scheidings- Vliet 10, 't Zand (NH). Net meisje gevraagd, pl.m. 16 jaar, voor lichte werkzaam heden. Breewaterstraat 32. T.unll Vrljj 11»»- «U"»1 1 7'™ A RBbTcUA DB WOBSTE HOOOTE, OBSESSIE th.n. hel b,Wm. mende dram* th.n, je adembenemende emoties der ftlm. N'"B"ÉsrTÊHeiT Vr*KtS7roi^ VOORKOMT TELEURSTELLING?^ r;; ",,r 3 MUSKETIERS IN 1 FIGUUR- de film waar heel de wereld vol van is: Toegang alle leeftijden. Het avontuur vit M Menie Zond.inldd. t» WATT 1„ CIBCCS BOLLINI De nooitovertroffenlcomleke^i^nii^wrt^^h^^^^J"™^^^!^ GREGORY PECK BARBARA PAYTON W ARD BOND in Toegang 14 Jaar. Enerzijds bedreigden hem de giftige pijlen der Indianen, anderzijds de ge weren van zijn eigen mannen. Van Dinsdag 8 t.e.m. Donderdag 10 April, 7,30 uur RUTH ROMAN STEVE COCHRAN in De strijd van twee mensen voor een beetje geluk op aarde. Toeg. 18 j. Voor beide theaters: Pl.bespr. dag. van 12-1 uur aan de cassa's. Tel. 3181 UW ADVERlENTlE IN DIT BLAD TREFT DOEL Wij gaan door met de verkoop van onze grote voorraad van runderen, tvelke in het slachthuis te Alkmaar zijn geslacht en opgeslagen ln de vriescellen te Alkmaar en IJmuiden. Zie onderstaande lage prijzen per halve kilo GEHAKT 1.45 POULET 1.45 LAPPEN (doorregen)1.55 LAPPEN (mager) 1.55 RIBLAPPEN 1.65 RIBSTUK 1.75 ROSBIEF 1.75 BIEFSTUK 2.05 SLAGERIJEN KEIZERSTRAAT 93 DEN HELDER OPGEROEPEN worden sollicitanten naar de betrekking van: Salarisgrenzen voor beide functies: 132.56 tot 190.93 per maand. Beneden de leeftijd van 21 jaar heeft jeugdaftrek plaats. Het bezit van het diploma machineschrtjven strekt tot aanbeveling. Sollicitatiestukken te zenden aan de Burgemeester binnen 8 dagen na verschijning van dit blad. Persoonlijk bezoek alleen na oproeping. in oedenUjis Spoorstraat 112, naast Alb Heijn, Tel. 2106 Voor leden en donateurs werd in de zaal „Concordia" te Hippolytushoef door het Wieringer cabaretgezelschap „Tempo" een uitvoering gegeven, leden en donaturs. Een vlot programma werd in een non-stop-tempo Urn tonele gebracht. ÏJa een aardige proloog traden de bei de komieken Hartman en Withof voor het voetlicht, die spoedig de lachers op hun hand wisten te krijgen. De schetsen werden over het algemeen vlot gebracht, doch niet geheel feil loos. De zingende en spelende cow boys vormden een goed nummer, waar bij de licht-effecten het geheel een idyllische sfeer gaven. De gezusters Hartman en de heer T. Eekhof brachten beschaafde zangnummers ten geho re. Een der hoogtepunten vóór de pau ze was de zangdeclamatie van de heer Hartman in „De Brief'. Het duo la- Rie en de Temporisten zorgden voor 'n gepaste afwisseling. De heer Gijs Kraan als sneltekenaar toonde zich een aanwinst voor het ge zelschap. Over het geheel genomen heeft dit gezelschap een geslaagde avond gegeven, in aanmerking geno men de korte tijd van voorbereiding. 76 Mara ging op het heetst van de mid dag wat liggen en sliep, uitgeput door haar emoties, geruime tijd. Toen ze wakker werd, gaapte ze, rekte zich uit en liep op blote voeten over het dikke kleed, naar de mooie marmeren badkamer. Ze liet haar kleren van zich afglijden en gleed behaaglijk in het in gezonken bad met koel, welriekend wa ter, genietend van deze nooit aflatende weelde. Ze keek neer op haar slanke lichaam, dat parelblank in het kristalheldere wa ter lag, en moest toen plotseling aan Sheik Amid denken. Hij had de gewoon te haar aan te kijken alsof hij dwars door haar kleren heen kon zien. Haar wangen gloeiden en in plotse linge paniek bedacht ze dat sloten in El Araish onbekend waren! De heer van de harem kon gaan en komen wanneer hij wilde en wanneer hij verkoos! In p'ntselinge haast greep Mara een grote, dikke handdoek, sprong uit het bad en begon zich haastig af te drogen. Even 3nel kleedde ze zich aan, één bundel ze nuwen vanavond en ze besefte niet dat de ontdekking van haar liefde voor Amid haai- zichzelf en hem bewust had gemaakt. Toen ze eindelijk het luchtige Oosterse gewaad had aangetrokken, ging ze naar i air lievelingsplek het balkon. De tuinen lagen daar stil te dromen, •n boven de beveerde pluimen van de almen hing de rijzende maan, slank en 'anzend. Toen weerklonk in de stilte te stem van de muezzin van de nabij gelegen minaret en riep de gelovigen op voor het avondgebed. door: MARJORIE VERNON „L'illaha il' allah De schoonheid van dit alles kneep haar opnieuw de keel dicht, en ze bleef doodstil, als betoverd staan. Daar gin der in de stad en in de woestijn zouden ze nu knielen met hun gezichten naar Mekka gericht en hun voorhoofden ge bogen naar het warme woestijnzand. „Daar is geen God behalve Allah.." en wat hen ook overkwam, beschouw den ze zonder klagen als de wil van Allah. Toch wel mooi. En veel minder gecompliceerd dan onze Westerse opvattingen Hoe lang ze daar bleef staan, wist ze zelf niet, maar opeens merkte zij, dat de snelle Oosterse duisternis was gevallen en de nacht verlicht werd door de glanzende maan en mlriaden sterren, die als juwelen lampjes aan de hemel hingen. Over de binnenplaats onder haar bal kon gleed een slanke omhulde gestalte voorbij en Mara, die eenzaam was, waagde een kans. „Yhula!" De gestalte stond stil en riep einde lijk zacht terug: „Ja, ik ben het, Yhula!" „Ben je druk bezig? Kun je niet even b ven komen en me opzoeken? Ik ben zo wanhopig eenzaam en verveel me zo." Het andere mel«je aarzelde merkbaar „Je weet het niet anders zou je dat niet willen," sprak ze eindelijk op zachte verdrietige toon. „Wat weet ik niet? En waarom zou ik het niet willen? O, wees niet zo flauw," smeekte Mara, „ik wil zo dol graag eens even met iemand praten." „Goed dan." De gesluierde gestalte verdween en een ogenblik later trad Yhula van bin nen uit de kamer binnen. Ze droeg een dunne doorzichtige sluier, waar doorheen haar gelaats trekken duidelijk zichtbaar waren en Mara schrok van de verandering in haar uiterlijk. „Maar, kindlief, je bent ziek geweest! Daar wist ik niets van!" riep ze vol medelijden uit, maar Yhula hield haar hand op. „Neen, heb geen medelijden met me ik verdien uw sympathie niet. Ik ben niet ziek geweest, tenminste niet licha melijk, ik verdien het allemaal," riep ze onsamenhangend uit. „Ik begrijp er niets van," zei Mara, verbaasd over haar woorden en optre den. Yhula begon zachtjes te huilen. „U zult niet meer met me willen spreken wanneer u de waarheid weet" snikte ze. „De waarheid is.dat ik uw Verloofde heb trachten te stelen!" Mara schrok en keek op het slanke, schreiende figuurtje neer, alsof ze haai oren niet kon geloven. „Ja, het is waar," sprak Yhula en keek op. „u hebt het niet geweten, is het wel? Dat ik uw vriendelijkheid be antwoordde met heimelijke ontmoetin gen met uw verloofde!" Ze lachte enigszins hysterisch en M .- ra legde haar handen stevig op haar schouders. .Komaan," sprak ze op rustige, zake lijke toon, „het is waar dat ik het niet wist, maar ik maak je niet zulke he vige verwijten als je denkt. Zulke din gen kunnen gebeuren; we kunnen er niets aan doen als we verliefd worder? ....En Gary...." Ze aarzelde en hield even op, want er ging een steek door haar hart. Hij was haar opnieuw on trouw geweest, zelfs toen ze hem adoreerde als een half godHoe dom en blind was ze geweest! „Ja, Gary had wel charmes, is het met?" sprak Yhula bitter. Mara keek het meisje dat nog Jong en onervaren was, aan en ze voelde geen boosheid jegens haar. Ze wist waar de schuld lag.... Plotseling kwam er een gedachte bii haar op. y „Weet sheik Amid hier iets van'" vroeg zij en Yhula knikte. „Hij heeft ons ontdekt. Hij overviel ons in de tuin juist toen Garv me vroeg of ik werkelijk had gedacht dat ,een mboorling zou trouwen.." „Oh hijgde Mara geschrokken. „Dat was de reden dat Amid hem met de zweep afranselde," voegde Yhula er eenvoudig aan toe. „Oh! bracht Mara er opnieuw niet moeite mt Wat een stommerik was ze geweest! Jane Frask had haar el- Iraag „w Sloven dat Amid een gron- £«\r«*en had v°°>' wat hij deed en dat had ze geweigerd, maar in plaats een1 hïw Gary 101 een martelaar, een held verheven.... Haar lip krulde en toen, plotseling, kwam er een nieuw en stralend licht in haar ogen ..Hy is een man," sprak ze zachtles t„iJJ» be" b,y dat }e me dit hebt ver- Yhula Het e" tf"dde z'rh Weer tot Yhula. „Het verklaart zoveel dineen die ik niet begreep, zie ie ik raf schuld aan sheik Amid en 'schold hem uit voor onbeschaafde woesteling va^ wege die slagen met de zweep® m ?8 zweeg een ogenblik, toen gin* ze v3t weerstand aan hem kon bfede" en bovendien, ik geef nief m-1- en Het doet me geen verdriet meer" (Wordt vervolgd) VRIJDAG 4 APRIL HILVERSUM I. 403 m.: 7.00-24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.18 Gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Grara.- muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Water standen. 9.35 Gram.muziek. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Gram.muziek. 11.15 Alt-viool tn piano. 11.43 Gram-muziek. 12.00 Suri naamse volksmuziek. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 Lichte muziek. 12.55 Carillonspel. 13.00 Nieuws. 13.13 Amusementsmuziek. 13.45 Grammuziek. 14.00 „Mooie eenjarige bloemplanten, die. we in de tweede helft van April buiten kunnen zaaien", causerie. 14.15 Gram. muziek. 15.00 Harpensemble. 15.30 Gram. muziek. 13.40 Voordracht. 18.00 Kamer muziek. 16.30 Voordracht. 16.50 Gram. muziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Marine- wervingspraatje. 17.40 Gram.muziek. 17.45 Fries programma. 18.00 Nieuws. 18.15 Ge wijde muziek. 18.45 Grammuziek. 1850 Muzikale causerie. 19.15 Regeringsuitzen- drng: „Verklaring en toelichting". 19-53 Gram.muziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 „Vijf mi nuten". 20.15 „Johannes Passion", orato rium. 22.45 Avondoverdenking. HILVERSUM u. 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPKO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO. 31.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.0024.00 VARA. 7.00 Nieuws 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 i «ram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.18 Gram.muziek. 8.50 Voor de hals- vrouw. 9.00 Gram.muziek. 10.00 .Kinde ren en Mensen", causerie. 10.05 Morgen wijding. 10.20 Schoolradio. 10 50 Oijel- spel. 11.25 Radiofeuilleton. 11.40 Sopraan un Mozartvleugel, 12.00 Orgel en accor deon. 12.30 Land- en Tulnbouwmedeclelin- gen. 12.33 Sport en prognose. 12.48 Gram. muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen ot gram.muziek. 13.20 Orkestconcert. 14 00 voor de vrouw 14.20 Gram.muziek. 15.25 Voorbracht. 15.45 Reportage met muziek. 16.OO Klein vrouwenkoor. 16.30 Voor de Jeugd. 17 00 Orgelspel. 17.20 Muzikale cau serie. 18.00 Nieuws 18.15 Feltcitates. 18 45 "Pen't °m de bocht". 19.00 Pianospel- 19.10 „Wat doet Uw man?", klankbeeld. 19-30 „Wat dunkt U van den Christus?", atn? 1Ö"50 ®er'chten. 20.00 Nieuws. Boekbespreking. 20.15 Voordracht met pianobegeleiding. 20.30 „Benelux", causerie. 20.40 „Leven op de Ai.rde", cau- serle. 21.00 Cataret. 2130 „De Ducdalf" Buitenlands overzicht 22 05 Rhytb- "itsche muziek 22 30 Reportage. 22.40 0*J? causerie. 22.45 Avondwtid'ng. Nlfllw«- 23.15 „In huwelijk en ge- causerie 23.30-24 00 Radio PMlhar- montsch Orkest. Experimenteel Televisie-programma van 2* AVRO. 20.13 21 45 L Opening: ««'•vizier", 3. „De Instrueerden van het orkest", film Pauje 4 „Preién Utlon du Prlntemps".

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 10