KLM-piloot Poutsma ten grave gedragen Op 20 April eerste Bollenzondag Scherpe woorden in Eerste Kamer over arrestaties in Indonesië Redden radio-amateurs jongetje in Tanger het leven 1CoM B&öJteJk, Uitstekende lijn piloot, bij ieder bemind Arts door krantenartikel beledigd Indrukwekkende plechtigheid in Krom menie Nieuwe rang bij de land en luchtmacht Titels: Brigade-generaal en commodore Nederlandse Opera krijgt een vast ballet Posfpakkettenangst Afscheid bij zijn laaisie vlucht Als de koude snel verdwijpt „Hoogovens" stellen blokwalserij in bedrijf Dr Sunier neemt afscheid van Artis Dr Jacobi zijn opvolger Bijna 100 Nederlanders arrest in Lagere lasten voor de kranten Agent vrijgesproken en journalist veroordeeld Ontsluiting kost f29 millioen Medicijn arriveerde juist op tijd DE De Waal stijgt nog s*eecfs WOENSDAG 2 APRIL 1952 d\P VFRSCHIM.FVnir 0PvardeSbfdeLvHrDeramrLSenrin u" 'and zijn de stoffelijke resten nr met iote »ï"hr."™?-b.U._Frin.k,ort «tornen leden der K.L.M.-beman- ninr met grote plechtiehPirt omgekomen leden der K.L.M.-beman- jeiasrvoerder Lykle Poutsma gistermiddag "^de 'ai teraardebeste,lin8 van de het Blok te Krommenie, werd een inrir.fu,? '>1Se'™'ne Begraafplaats aan belangstellenden stonden voor de ingang van de Honderden opgesteld, en velen konden hun ontroerfng nauwem^ hid^ 8 °P f" t'ken,aa" b»w..«ter Pr",t" S&Sk'&ïïï «chfer de stoet aansloten d'C Z'Ch met de vc,e vriend™ - Haag van KLM-bemanning NADAT de met een schat van bloe men overdekte baar naar de be graafplaats was gebracht, waarbij de toegang werd gevormd door een haag van een aanwezige KLM-bemanning, die onder leiding stond van de gezag voerders W. van Heugten en L. A. de Ruyter van Steveninck, werd het stof felijk overschot aan de schoot der aar de toevertrouwd. Bij het langzaam dalen van de kist werd door de KLM-bemanning een eresaluut gebracht. Op uitdrukkelijk verzoek van de fa milie werd aan de groeve uitsluitend het woord gevoerd door dr Plesman, wiens gedachten in dit uur van droef heid en bezinning in de eerste plaats uitgingen naar de moeder van piloot Poutsma, z'n broers en zusters, jonge vrouw en kinderen. Uit ervaring wist de heer Plesman hoe groot het leed van de vlicgersvrouw kan zijn. Ik weet, aldus spreker, hoe bedroefd de kinderen zullen zijn. De kinderen die later, als ze groot zijn, trots zullen zijn op hun vader. Poutsma was een be minde figuur op Schiphol. Een man met een sterk karakter, die van de na tuur hield. Al vroeg werd hij tot het vliegersleven aangetrokken^ en via het zweefvliegen kwam hij bij de lucht vaart. Als man van goede beginselen droeg hij in de oorlogsjaren z'n steentje bij in het verzet. Na de bevrijding maakte hij een snelle vooruitgang bij Bij de land- en luchtmacht is een nieuwe rang ingesteld, welke is ge voegd tussen die van kolonel en gene- raal-majoor. Bü de landmacht is^ hier aan verbonden de titel van brigade generaal, by de luchtmacht die vin commodore. In verband hiermee zijn tevens de distinctieven van de daar boven liggende rangen gewijzigd. Tot commore is benoemd de kolo nel vlieger-waarnemer J. van der Werff, de commandant luchtverdedi ging. Tot brigade-generaal zijn bevor derd de inspecteur der artillerie, kol. J. M. Steenmetz, de inspecteur der verbindingsdienst kol. J. J. Marlet, de inspecteur der intendance kol. P. J. Bont, de kolonel van de garde grena diers K. F. Puffius. gouverneur der Kon Militaire Academie, de kolonel van de artillerie J. Portheine, hoofd afdeling opleidingen van de staf van de inspecteur-generaal. Voorts is de plaatsvervangend di recteur materieel van de landmacht kol. J. B. Backer, bevorderd tot gene- raal-majoor. De Nederlandse Opera is bezig plan nen uit te werken voor de oprichting van een vast ballet, dat in nauwe samenwerking met de Opera zal P treden en werken. Men zal daa trachten een aantal dansers en danse ressen uit het buitenland, voorname lijk Frankrijk, te engageren en er zijn reeds vergevorderde be®p^junIfr gaande met o.a. Josette Amil, mière-danseuse van de Opera C te Parijs. Frangoise Adret en Margue- rite Goron. Ook een aantal Nederland- se balletdansers, zoals Jean Rebe l, Hannv Bonman, Johanna Zulv®F en Cobi Spoelstra, zal óan het nieuwe ballet medewerking verlenen. Binnen enkele maanden hoopt bet h'jUWJ*„ let in de Amsterdamse Stadsschouw burg een volledige balletavond te geven. Een bewoonster van de Büthovense laan te Den Haag, blijkbaar gealar meerd dor de verhalen rond de mis lukte aanslag op bondspresident Ade nauer, belde gisteren de politie op met de mededeling, dat bij haar een dacht uitziend postpakket was be70r?. dat niet voor haar bestemd kon zijn en dat ze niet dorst open .te maken. De politie, blijkbaar minder geïnti mideerd dan de betrokken dame, open de het pakket en vond er een alumi- niumbuis in, die voor een ander be stemd was.Gelukkig, dat niet ieder denkt een Adenauer te zijn. ,.De grote baas", dr. A. Plesman, voert het woord aan de geopende groeve. de KLM, waar hij als een uitstekend lijnpiloot bekend stond. We staan nu aan de dood, als een onvermijdelijk iets. dat zich niet beperkt tot jong of oud. Laten we doen als piloot Pouts ma, die op God vertrouwde en be greep dat Zijn wil geschiedde. Dat hij ruste in vrede, zo besloot dr Plesman. Een zwager dankte voor de grote belangstelling, waarbij hij opmerkte dat het, gezien het feit dat vliegen de grote hartstocht van de overledene UAAST verloren in de enorme mensenmassa, die Dinsdag middag op de Algemene Begraaf plaats in Krommenie rondom de groeve van de KLM-piloot. wijlen Li Poutsma was samen gestroomd, stonden ook twee mannen gestoken in de eenvoudige uniformen van de Rijkswaterstaat. Het waren de tweede gezagvoer der van het Pontveer Buitenhui zen. de heer A. Dolman en de pontwachter A. S. Strrver. beiden uit Assendelft. Zij hadden de jong gesneuvelde verkeersvlieger goed gekend en behoorden tot de laatsten. die Poutsma een succes- volle vlucht hebben toegewenst op de dag Woensdag 12 Maart dat hij van Schiphol startte voor de vlucht SchipholJohan- nchurg. Voor zijn laatste vlucht... Op die bewuste morgen, het Xras acht uur in de ochtend, kwam hij zoals gewoonlijk met zijn sportieve grijs-aroene twoseatter de pont opgereden. 7.o kenden zij hem. en zb ook hadden zij al heel wat gezellige momenten met hem zitten praten over zijn vluchten op Zuid- Amerika. De heer Dolman heeft een zoon, die vaart en deze vertoeft momenteel in Rio de Janeiro. Een stad. waar ook wijlen Li Poutsma vaak vertoefde. In de stuurhut beloofde de jonge piloot de heer Dolman zijn zoon eens te zullen opzoeken en voor hem een pakketje mee te nemen. Maar ditmaal niet, zo vertelde hij, want vandaag start ik voor een kortere vlucht op Johannesburg. Zijn krachtig en vriendelijk „tot ziens" wekte bij de twee mannen Dinsdagmiddag op de Algemene Bearaafplaats wel erg trieste gedachten op. was, juist was geweest dat „de grote baas" hier het laatste woord had ge voerd. Diep onder de indruk verlieten de honderden belangstellenden de be graafplaats. Den voltallige KLM-bemanning vormde een haag, waar tussendoor het stoffelijk overschot van wijlen gezagvoerder Poutsma naar z'n laatste rustplaats werd gebracht. Bij rheumotisthe pijnen Asfirin aspirin is alleen echt met het bayerkruis (Advertentie. Ing. Med.) (Eigen bericht) Was de onverwachte koude van de laatste dagen voor ons allen een tegen valler hoe snakken we niet naar het lang verbeide koesterende lente zonnetje voor de vele bloembollen kwekers, ook in Noord-Holland, vorm den de voor dit jaargetijde ongewoon lage temperaturen wel een bijzonder onaangename verrassing. Zowel op de velden van Breezand en Annna Pau- lowna als in de streek van Limmen, Castricum en de Egmonden stond het gewas er dank zij de zachte winter, waardoor de bollen zich prima hadden kunnen zetten, zeer goed voor Door de hoge verwachtingen is wel niet ge heel een streep gehaald, doch getem perd zijn die zeker. De velden in het Noorden van Noord-Holland hebben het wel het ergste te verduren gehad. Men kent er practisch geen beschutting, zodat de stormachtige wind ware zandver stuivingen veroorzaakte, die het door de koude aangetaste blad van de bol- planten kneusden. Behalve de narcis sen hadden vooral tulpen en hyacin then hiervan te lijden. Deze storing in de groei van het gewas trad uiter aard op de door laag hakhout meer beschermde bollenvelden in het rayon Limmen—Castricum in veel mindere mate op, al was ook hier de vorst een hinderlijke spelbreekster. Over de uiteindelijke opbrengst van de bollenkwekerij voor dit seizoen valt uiteraard nog weinig te zeggen Alles hangt af van het gedrag van het weer in de komende zeven weken. Koel en nat weer maakt de bollen sterk bevat teliik voor allerlei nadelige invloeden en ziekten. Droog en stil weer, waarop n maar wordt gehoopt, kan nog heel veel goed maken. Ten slotte hebben de bofplanten een sterk natuurlijk her stelvermogen. Als dit doorzet zullen allen, die zo gaarne genieten van de grandioze bloei der bollenvelden, van de invloed van de koudeperiode niet zo bijster veel merken, al moet met enige „vertra ging" in de bloei der bollen rekening worden gehouden. De laatste crocus- sen kleuren de velden hier en daar nog geel en paars. Zodra het wat war mer wordt, gaan de narcissen open en Zondag 20 April zal dan zeker als de eerste grote bollenbloeidag zonder twijfel doorgaan. Dan bloeien de nar cissen volop, geuren de hyacinthen en zullen overal ook de vroege tulpen de velden van Holland weer hun onver- gelijke schoonheid schenken. Eerste etappe van een groot uitbreidingsplan Met een eerste walsing, die met goed gevolg is verlopen, is gisteren bij de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden de nieuwe blokwal serij geopend. Van de zijde der fabriek wordt medegedeeld, dat deze blokwal serij een eerste stap betekent in het grote uitbreidingsplan van de staal- jndustrie te IJmuiden. Ondanks moei lijkheden met verlengde leveringster mijnen is zij overeenkomstig het oor spronkelijke tijdschema gereed geko men. Dank zij de nieuwe blokwalserij zal het mogelijk worden zwaardere stalen blokken te verwerken, hetgeen een uitbreiding van het productiepro gramma van de dikke-plaat-walserij van Hoogovens ten gevolge zal heb ben. Verder zal het product van de blokwalserij de grondstof vormen voor de dit jaar nog gereedkomende warm- walserij voor dunne plaat van Breed-r band N.V. In verband met het feit dat dr. A. L. J. Sunier in verband met zijn leeftijd zijn functie als directeur van Artis te Amsterdam zal neerleggen, is tot zijn opvolger benoemd dr. E. F. Jacobi, thans rijkstuinbouwconsulent en direc teur van de rijkstuinbouwschool en van de vereniging „De proeftuin" te Bos koop. Voordien was de heer Jacobi o.a. werkzaam als assistent voor zoölogie te Leiden. Op 1 September zal dr. Ja cobi in dienst van Artis treden, doch hij zal eerst het directeurschap aanvaar den, als dr. Sunier waarschijnlijk enige maanden later als zodanig af scheid neemt. STAATSSECRETARIS mr Blom heen gistermiddag in de Eerste Kamer ten aanzien van de in Indonesië ge arresteerde Nederlanders verklaard, dat er geen enkele andere democrati sche staat is, waar Nederlanders op een dergelijke wijze worden bejegend. Hij wilde hier evenwel niet mee zeg gen. dat iedere arrestatie onrechtvaar dig was. Mr Blom deelde mee. dat zich thans 95 Nederlanders in Indonesië in arrest bevinden, onder wie er 13 zijn, die uit politieke overwegingen al meer dan twee jaar van hun vrijheid zijn beroofd. De regering zou volgens spreker niet gaarne overgaan tot repressailles doch zal zich over het plan om deze zaak voor een internationaal forum te bren gen, nader beramen, indien haar be sprekingen met de commissie-Supomo niet spoedig tot resultaat leiden. In deze middagzitting van de Eerste Kamer werden voorts o.m. de begro tingen van Unie-aangelegenheden en het departement van Unie-zaken en Overzeese gebiedsdelen verder behan deld en ten slotte goedgekeurd met alleen de CPN tegen. Hierbij zegde staatsecretaris Götzen de heer De Dreu (P.v.d.A.) toe. dat Indonesiërs, die een Nederlandse vader hebben gehad en zich steeds als Nederlanders hebben beschouwd, aanspraak kunnen maken op volledige garantie met inbegrip van het recht op vrijwillige afvloeiing. Zowel prof. Gerretson (CHU) als prof Molenaar (WD) drongen er op aan. dat er ten aanzien van de Neder landse gevangenen in Indonesië iets meer zou worden gedaan dan het ver- Ter gelegenheid van de herden king van de geboortedag van Leonardo da Vinei, heeft de Duitse posterijen een postzegel uitgegeven met de beeltenis van de „Mona Lisa", het beroemde meesterstuk van Leonardo da Vinei. zenden van nota's, waarmee men vol gens deze sprekers niets verder kwam. Gisteravond beluisterden minister Joekcs en de staatssecretarissen Van Rhijn en Muntendam de opmerkingen, waartoe de begroting van Sociale Za ken en Volksgezondheid aanleiding gaf. De heer Schipper (AR) bepleitte gro tere vrijheid in de loonvorming, zodat aar. het overleg over de arbeidsvoor waarden meer betekenis kan worden gegeven. De loonpolitiek van de rege ring had naar zijn mening de kapitaal verstrekkers en ondernemers meer voordeel gebracht dan de arbeiders. Mr Vixscboxse van de CHU voorspel de een langdurige periode van dalende prijzen en hij achtte het met het oog hierop onverantwoord de sociale voor zieningen nog uit te breiden. De heer Louwes (WD) zei. dat men de tering naar de nering moet zetten en hij wee* er op, dat volgens hem. de sociale zorg tot te grote invloed van de vakvereni gingen leidt. De heer Kramer (Arb.) achtte het bevreemdend, dat de minis ter geen kennis heeft genomen van het onderzoek naar het aantal silicose-ge- vallen onder de mijnwerkers. Dr Wi- baut (Arb.) meende, aat een concen tratie van de ziekenfondsen tot grote bezuinigingen zal leiden en hij vroeg zich af of de regering hier geen taak had. Tweede Kamer heelt critiek op Japans Vredesverdraa De Tweede Kamer heeft gisteravond na een korte discussie een voorstel aangenomen, om de omzetbelasting op advertenties in kranten en andere pe riodiek verschijnende organen tijdelijk af te schaffen en de invoerrechten op krantenpapier tijdelijk te verlagen van tien tot zes procent. De heer Lucas (KVP) wilde nog verdere verlaging van d# lasten voor de periodieke pers en de heer Hoog- carspel (CPN) vroeg zelfs om verle ning van een subsidie op krantenpa pier. Dit laatste noemde minister Lief- tinck onmogelijk. Verder wilde hij af wachten, welk profijt de periodieke pers zou hebben van de voorgestelde maatregelen. Meer kan er voor haar niet worden gedaan. De Kamer heeft verder een begin gemaakt met een debat over het Ja panse vredesverdrag. Daarbij wees de heer De Kadt (Arb.) op de waarde volle kant van het pact, dat Japan aan de goede kant in de wereld brengt. De heer Weiter (KNP) had vooral be zwaren tegen de wijze, waarop het tot stand is gekomen, waarin hij werd bijgevallen door de heren Korthals (WD) en Schmal (CH>. Vandaag voortzetting der discussies. Het land van Maas en Waal Het Gerechtshof te Amsterdam heeft de 38-jarige Haarlemse agent van po litie J. A. B. vrijgesproken. De agent had een brief gezonden aan de Nieuwe Haarlemse Courant, die gepubliceerd was onder verantwoordelijkheid van de hoofdredacteur en waarboven de redac tie als kop geplaatst had „Haarlemse sanatoriumpatiënte slachtoffer van bu reaucratie." De agent had zich het lot van zijn 26-jarige zuster aangetrokken, die in een sanatorium behoorde te worden op genomen, hetgeen niet is geschied. Der tien dagen na publicatie van het be wuste artikel (in Februari van het vo rig jaar) werd zij wel opgenomen. In het artikel kon men lezen, dat een longarts (de directeur van het districts consultatiebureau te Haarlem) enkele jaren eerder eens onenigheid met het meisje had gehad, toen zij nog als lo- kettiste van de P.T.T. werkzaam was in Bloemendaal. De longarts, die in het artikel met de omschrijving „de dokter van het loket" werd aangeduid, had een klacht over haar bij de P.T.T. in gediend. Ter zitting verklaarde de arts. dat hij een verzoek tot opneming in een sanatorium op 20 Maart 1950 had ontvangen. Zes maanden later had hij het meisje laten opnemen in „Bredero- deduin". „Eerder kon dat niet wegens plaatsgebrek." Twee dagen later was zij daaruit eigener beweging weggelopen De hoofdredacteur, de 33-jarige H. W. M. van R„ die in eerste instantie was vrijgesproken, omdat de opzet tot smaadschrift niet aanwezig werd ge acht, werd gisteren tot f 100.sub sidiair 20 dagen, veroordeeld. De procu reur-generaal had tegen hem f 400. boete geëist. (De agent was door de rechtbank tot een maand voorwaardelijk en een geld boete van f 75.veroordeeld. De pro cureur-generaal had op 18 Maart jJ. be vestiging van het vonnis, doch een (ge ringere, boete: f 40.geëist.) NEDERLANDSE KAAS- EN TEXTIEL- UITVOER NAAR WEST-DUITSLAND De Westduitse autoriteiten hebben gisteren voor invoer van kaas uit Ne derland een bedrag toegestaan van 12.6 millioen D.M. en voor invoer van tex tiel eveneens uit Nederland een be< drag van 270.000 D.M. Minister Van den Brink heeft gister middag in de Tweede Kamer tijdens de bespreking van de industrievestiging meegedeeld, dat de regering denkt voor de vestiging en ontwikkeling van de industrie, de aanleg van wegen, kana len en bruggen voornamelijk in het oosten van het land in totaal f 51 millioen beschikbaar te stellen. Naar aanleiding van vragen van Kamerleden over het land van Maas en Waal als eventueel ontwikkelingsgebied, zei de minister dat de ontsluiting van. dit gebied door de aanleg van wegen en kanalen f 29 milllioen zou kosten, het geen voorlopig nog te duur is. Niette min ligt het in de bedoeling van de minister om de ontsluiting van dit gehe le gebied door een veelzijdig samenge stelde commissie te doen bestuderen. Hij achtte dit mede van belang om in tijden van werkloosheid een nuttig ob ject op zijn programma te hebben. Het echtpaar S. den BoerJ. E. den Boer-Van Vliet te Krimpen aan de Lek viert heden zijn 60-jarige echt vereniging. Bruid en bruidegom zijn respectievelijk 81 en 80 jaar oud. Maandagavond is een pakketje met het geneesmiddel „diplomecine" in Tan ger gearriveerd. Het werd per vliegtuig en de arts had er toen weinig voorgebracht en het voorspel bestond uit gevoeld zich verder voor haar in te 'n grote actie van Europese radio-zend- spannen. amateurs. PRESIDENT van de British Euro- pean Airways, een der grootste En gelse luchtvaartmaatschappijen, heeft verklaard, dat men in 1957 .een passa- giersdienst tussen Londen en Parijs met hefschroefvliegtuigen zal kunnen ope nen. Inderdaad, een verheffend bericht. Laat ons ook even in het verleden kijken, vrienden In onderaardse grot ten in de Dolomieten hebben ze over blijfselen gevonden van dieren van een soort, dat dertigduizend jaar geleden is uitgestorven. Het schijnen schaaldie ren te zijn, die vóór de IJstijd hebben geleefd. Q Doorstonden de schaalbees- ten de tand des tijds, het glazuur van ónze tanden is heel wat vergankelijker. In Amerika heeft een professor ver klaard, dat de menselijke gebitten te genwoordig zeventienmaal zo snel ver woest zijn als de gebitten van onze voorouders aan het begin der jaartel ling. O Maak je er niet dik om, zegt professor Humphreys van de universi teit van Birmingham, want we vinden wel een middel tegen het tandverval. Op de universiteit hebben ze namelijk een methode ontdekt om de bacteriën in het glazuur van de tand onder de microscoop te onderzoeken. Dat was tot nog toe niet mogelijk, omdat het glazuur te hard was. Maar er is nu een zuur. waarmee men het tandglazuur zacht kan maken, waardoor men er dunne maiiiinffinniHiBinntniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifliiiiiiiiittiiiHiiiiiiiiüuiiiiiiiiniiiiniiiiHiii laagjes van af kan nemen voor onder zoek. En hier nog een verhaaltje over iemand, die zijn melktandentijd achter de rug heeft. Dat is de melk bezorger Wilfred Prove, die in Detroit EN NOU IS 'T LENTE (aan de Rivièra) een bekeuring kreeg wegens het in op gevrolijkte staat besturen van een auto. Zijn verontschuldiging: „Ik werd er misselijk van elke dag melk te moe ten zien en daarom greep ik ein delijk maar eens naar de jeneverfles." Maar deze goede Wilfred Prove zou al zijn haat tegen melk opzij hebben gezet, als hij geweten had wat er in Farnham (Engeland) gebeurde. Daar vond namelijk de houder van een can- tine in het postkantoor een diamant in de rijstpudding, die men daar verkocht. In minder dan geen tijd was hij schoon uitverkocht. Mm rouw Edith Hanson, woonachtig in Redwood (Californië) had al haar vrienden verteld, dat ze zou sterver, op 29 Maart om 14.45 uur. De vrienden lachten, maar inderdaad overleed mevrouw Hanson op de 29ste Maart. Haar dochter deelde mede, dat het om 14.45 gebeurde. Het uithang bord van een Engelse herberg is dezer dagen gestolen. Het opschrift luidde: „De goede bedoeling." Een juffrouw in Saint Denis-la Chevasse in Frank rijk heeft een aardige t ntdekking ge daan, die ervoor zorgt, dat niemand het zal wagen haar twee koeien te stelen, z ais vroeger eens gebeurd is. Ze voert de beesten een ongevaarlijk chemisch prepaiaatje, waardoor ze zwarte melk leveren. Zwarte melk hadden wij in de oorlog ook, weet u nog? Dr Gaboy in Tanger had vóór Maan dagavond het nieuwe geneesmiddel „Di plomecine" nodig voor een zesjarig jon getje, dat daar met hersenvliesontste king in het hospitaal lag. Deze medicus meende, dat het geneesmiddel alleen verkrijgbaar was in de Amerikaanse zone van Duitsland. Hij wendde zich tot een radio-zendamateur in Tanger om op de snelste wijze contact te krij gen. Radio-amateurs uit Utrecht, Zwol le en Arnhem vingen Zaterdagavond dit bericht direct op of hoorden ervan via collega's en mede dank zij hun activi teit was het verzoek van de Tangerse dokter spoedig over geheel Europa ver spreid. In Hamburg. Kopenhagen en Ba zel bleek het geneesmiddel voorrad g te zijn. Het „diplomecine" werd van deze plaatsen uit per vliegtuig mee gegeven en gisteren werd in Zwolle uit Tanger het bericht opgevangen, dat er al twee pakjes gearriveerd waren. Juist op tijd, naar dr Gaboy kon melden De jongen van zes jaar maakt het naar omstandigheden goed. Gistermiddag had de Waal voor Nij megen 'n stand bereikt van ruim 12 M. plus N.A.P. Het water nadert de kel ders der huizen aan de kade. De stra ten, welke in de binnenstaduitmon den op de kade, zijn sinds gisteren met kunstmatige keerkaden gedicht Ei wordt nog minstens een meter was verwacht. Bij Druten heeft de Waal met de overstroomde uiterwaarden al een breedte van ongeveer 1000 meter. Voor Nijmegen haalde de rivier giste ren zeker 1000 meter breedte. De hoog ste stand van de Waal voor Nijmegen in deze eeuw was in 1926. Toen steeg de rivier tot 13.74 plus N.A.P. W

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 3