Vandaag begint R.T.C. met de West Wijzigingen in de noodwet-Drees Eerste Kamer besprak uitvoerig het werkloosheidsprobleem Plan voor Sporthal in Amsterdam Stimulering van export naar de dollarlanden Zelfstdndigheid en samenwerking Triomfale intocht in Washington KoAt Bziitk Newcastle U in de Cup-finale nsx: Na r ÏÏTnZZ iïe?iï^ehïe?iïniï* Gunstig resultaat? D*L gedachte aan deze constructie heeft men later losgelaten. Bij de uit werking ervan bleek de regering name lijk, dat bij velen in de West de voor keur uitging naar een eenvoudiger op zet. In Suriname en de Antillen vreesde men namelijk, dat voor de regeling van de aangelegenheden van het ko ninkrijk te veelvuldig een beroep ge daan zou worden op hun vertegenwoor digers. waardoor dezen zouden worden onttrokken aan het werk in hun eigen land, waar men hen hard nodig heeft. Bovendien duchtte men, dat door een te zware organisatie vertraging in de func- tionnering van het koninkrijk zou ont staan en wilde men de bestaande orga nen zo weinig mogelijk door nieuwe vervangen. Symbool van vriendschap Jonge Nederlandse pianist naar Amerika Minimum uitkering verhoogd tot f 108 Geen nieuwe vorm van huidige loonpolitiek Geen stilstand in de Sociale zorg HOOFDPIJN! Taft en Kefauver leiden in WisconsinenNebraska Slachtoffer bomaanslag ter aarde besteld CPN vraagt regering van Nationale Eenheid Duitse delegatie dankt de Nederlandse politie Gebouw in October reeds gereed? Kampeerders liever niet op vrachtauto's Met parachute van Da Vinei van Delftse kerktoren Een belangrijke nota van Prof. v. d. Brink Fiscus laat 60 millioen gulden glippen Een tweede fakkelloop naar Helsinki Keres won in Boedapest Randolph Turpin bokst als halfzwaargewicht (Van onze Haagse redacteur) ^jJ"!rd7v^rerr8za:7va^deerEn<,'t 'f™' N^rUnd™ Ttfnen -aar de opgenomen. Aanbevolen werd de instelling van een Rijksregering, waarbij in het ?eKK. ndS„e naH^lV«?™ S er1 Suri"ame en de Antillen zitting bonden hebben een paritair samengestelde Rijksraad (Raad van State), een Rijkshof en een Rijksparlcmcnt, bestaande uit een Kamer van Afgevaardigden, gevormd door de Nederlandse Tweede Kamer, de Staten van de Antillen en die van Suriname en een Senaat, bestaande uit de Nederlandse Eerste Kamer, aangevuld met vijf leden uit Suriname en vijf uit de Antillen. Men moest dus een andere kant uit. Na veel overleg tussen de gemachtigden van Nederland, Suriname en de Neder landse Antillen kon op 11 Februari j.1. een „werkstuk voor een statuut van het koninkrijk" worden vastgesteld. Dit werkstuk nu zal de grondslag vormen van de besprekingen ter Ronde Tafel Conferentie. Twee principes. JJET gaat uit van twee principes, de zelfstandigheid en de samenwerking van Nederland, Suriname en de Antil len. De zelfstandigheid komt tot uit drukking in de landsregelingen in Suri- (Vervolg van pagina 1 IN DE loop daarvan heeft Koningin Juliana een toast ingesteld, waarin zij het in Nederland en Amerika le vende verlangen naar een officieel be zoek aan Washington verklaarde als een symbolisch teken van de vriend schap van beide volkeren. Deze zal steeds blijven bestaan, aldus H.M., en een belangrijke bijdrage vormen voor beter wederzijds begrip, zowel in de Atlantische als in de wereldgemeen schap. Ik weet, mijnheer de president, dat u een groot vriend van de mensheid is. aldus vervolgde de Koningin. De voorstellen, die u onlangs aan het Congres heeft gedaan, met het doel het lijden van de vluchtelingen en het probleem van de overbevolking in Europa te verlichten, zijn daarvan een nieuw bewijs. U staat aan het hoofd van een groot land van lieden die zeer menslievend en van goede wille zijn en die ons een onschatbare steun verleend hebben gedurende en na de oorlog. Zij hebben zelfs een deel van ons land bevrijd. De graven van uw soldaten zijn voor ons gewijde plaatsen. Uw regering en uw volk hebben ons opnieuw op het moeilijke pad naar de welvaart gebracht. H M. betuigde hiervoor de dank der Nederlandse natie en dronk ten slotte op de eeuwigdurende vriendschap tus sen beide volkeren. President Truman heeft deze toast beantwoord, i.-- Margaret Truman heeft de intocht en het diner niet bijgewoond. Onder Stikkers parapluie De chef van het protocol had op alles gerekend behalve op de regenbui, die plotseling tot ieders verrassing na het diner boven Washington losbarstte. Mi nister Stikker, die het wisselvallige weer in Nederland gewend is, had voor alle zekerheid een parapluie meegeno men. Hij snelde op Hare Majesteit af om Haar met zijn parapluie te bescher men. Beiden begaven zich onder een uitgespannen zeildoek. Daarna begaf mr Stikker zich naar minister Acheson om ook die tegen de regen te beschut ten. Gisteravond vertrok de 19-jarige pianist Hans Dercksen per KLM naar Amerika voor een tournee langs radio- en televisiestations. Zowel de KLM als de Amerikaanse Vereniging voor de Verenigde Naties verlenen hun medewerking aan dit initiatief van de Paul Whiteman Television Teenage 'Club. name en de Nederlandse Antillen. De grondslagen van de zelfstandigheid zul len worden vastgelegd in een statuut. De samenwerking wil men regelen door Suriname en de Antillen te doen deel nemen aan het staatsrechtelijke bestel van het koninkrijk, voor zover het rijksaangelegenheden betreft, die deze landen raken. Vandaar, dat richtlijnen zijn vastgesteld voor de deelneming on der bepaalde omstandigheden van ge.- volmachtigde landsministers van Suri name en de Nederlandse Antillen aan het overleg in de Nederlandse minister raad. Vandaar ook, dat een staatsraad van Suriname en van de Antillen in de Raad van State zal kunnen worden op genomen en dat aan de gevolmachtigde ministers van de West de gelegenheid zal kunnen worden geboden vergade ringen van de Tweede Kamer, waarin regelingen aan de orde komen, die voor hun land gelden, bij te wonen en die regelingen te verdedigen en aan wie voor die gevallen zelfs 'n zekere macht tegenover de Tweede Kamer kan wor den toegekend. Vandaar ten slotte, dat Suriname en de Antillen invloed kun nen krijgen in de Hoge Raad en 'n stem in het kapittel zullen hebben bij het sluiten van verdragen, met name als deze landen daarbij rechtstreeks, of zij delings betrokLen zijn en dat zij ook ten aanzien van de defensie een woordje zullen kunn :n meespreken. Vooruitzichten gunstig. TJITERAARD zullen de onderhandelin- gen in de komende weken niet steeds van een leien dakje gaan vooral de wijze, waarop in het Nederlandse parle ment over zaken van het koninkrijk zal kunnen worden beslist en de kwestie van de gemeenschappelijke bydragen in de defensie zullen moeilijkheden kun nen opleveren maar verwacht mag toch worden, dat deze Ronde Tafel Con ferentie met een bevredigend resultaat voor de dag zal komen. Met één pro bleem zal de R.T.C. voor de West al thans niet worden lastig gevallen, na melijk de verhouding tussen de eilan den van de Nederlandse Antillen onder ling. die in het verleden, bij de voorbe reiding van de nieuwe staten, nog wel eens wrijvingen heeft gegeven. De re geling van de verhouding tussen de eilanden onderling behoort niet tot de competentie van de Ronde Tafel Confe rentie. De minister van sociale zaken en volksgezondheid heeft bij de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend tot nadere wijziging van de noodwe ouderdomsvoorziening. Krachtens art wetsontwerp zal een bedrag van ITO van de inkomstenaftrek worden vrij gesteld. hetgeen tot gevolg heeft, dat de minimumuitkering, welke thans 24 per jaar bedraagt, verhoogd wordt tot 108 per jaar. Teneinde te voorkomen, dat ouden van dagen, wier inkomen juist ligt boven de vastgestelde grens, doch overigens in dezelfde omstandig heden verkeren, niet voor een uitke ring in aanmerking zullen komen, zijn \oor deze groep afzonderlijke, hogere inkomensgrenzen vastgesteld en v. el op zodanige wijze, dat een aflopende uit- keringsschaal, eindigende op een be drag van ƒ24 per jaar wordt bereikt Teneinde een inzicht te krijgen in de uitkeringsbedragen voor deze nieuwe groep van gerechtigden, volgt hier ae schaal, welke bij de voorgestelde rege ling voor gehuwde mannen in een ge meente der eerste klasse wordt ver kregen: Inkomen: 1552 t/m 1559.99 ouderdomsuitkering 108 1560 t/m 1565 99 ouderdomsuitkering 9b ƒ1566 t/m 1577 99 ouderdomsuitkering 84 ƒ1578 t/m ƒ1589.99 ouderdomsuitkering <2 1590 t/m 1601.99 ouderdomsuitkering 60 1602 t/m 1613.99 ouderdomsuitkering 48 1614 t/m 1625.99 ouderdomsuitkering 1626 t/m 1649.99 ouderdomsuitkering 24 De Eerste Kamer is gisteren voortgegaan met de behandeling van de begro ting van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Het werkloosheidsprobleem in zijn verscheiden vormen werd hierbij uitvoerig besproken. De heer De Bruijn van de K.V.P. brak een lans voor de 33.000 werklozen beneden de 24 jaar, die Neder land momenteel telt. Deze groep moet door Sociale Zaken worden verzorgd en niet door O.K. en W. De heer Oosterhuis (Arb.) constateerde, dat er in de noodgebieden als Oost-Friesland, Groningen en Drente, een verwordingsproces aan de gang is, nu daar een gemiddelde werkloosheid van 18 tot 22% heerst. De heer Oosterhuis drong ook aan op een nieuwe vorm van de huidige loon politiek, waardoor verhinderd kan worden, dat de lonen steeds bij de prijzen achterblijven. De heer De Bruijn vroeg nog om meer vrijheid voor de bedrijfs- genoten bij het vaststellen van de lonen, in plaats van vast te houden aan de centralistische loonvaststelling van het College van Rijksbemiddelaars. ingetreden in de sociale en gezond heidszorg. De gebonden loonpolitiek was volgons de bewindsman nog on misbaar. De Sociaal Economische Raad heeft momenteel het vraagstuk onder handen van het geven van grotere vrij heid aan de bedrijfsgenoten. Voorzich tigheid is in deze materie echter ge boden. Het onder dwang tot stand bren gen van een concentratie van zieken fondsen, vond de heer Joekes onge schikt. Staatssecretaris Van Rhijn noemde de werkloosheid „maatschappelijke ramp nummer één". In 1951 werd 60 millioen aan overbruggingssteun uit gekeerd, tegen 20 millioen in 1949. Het totale aantal werklozen bedraagt 166.000. terwijl een aantal van 100.000 „normaal" Is. Er zit echter schot in de werkloosheidsbestrijding. Dit jaar zal er buiten DUW-verband voor 36 mil lioen worden uitgevoerd. De begroting werd ten slotte, met de stemmen van de communisten tegen, aangenomen. Minister Joekes zette in zijn ant woord uiteen, dat hij bij zijn beleid streefde naar handhaving en uitbrei ding van de maatregelen ten aanzien van de sociale zorg en de volksgezond heid. Splitsing van beide departemen ten zou ongewenst zijn. Ondanks finan ciële moeilijkheden is er geen stilstand 100 worden geraamd op 14.000.000 per jaar. Als gevolg varti de voorgestelde wij ziging zullen ook personen, die in het tijdvak van 1 October 1952 tot en met 30 October 1955 de leeftijd van 65 jaar bereiken, voor een ouderdomsuitkering in aanmerking kunnen komen zodra zij die leeftijd bereikt hebben. Mivn6«.8: l Hoofdpij npocders. Doos 47 c^nt (Advertentie. log. Med.) BISAMRAT OVERREDEN Na de twee bisamratten, die onlangs in Roosteren werden gevangen, is thans ook in Geleen een bisamrat aange troffen. Het beest werd bij het over steken van een weg door een auto overreden. Voorverkiezingen in de VS De republikeinse senator Robert Taft heeft bij de verkiezing van af gevaardigden naar de conventie, waar de candidaat der republikeinse partij voor de presidentsverkiezingen zal worden aangewezen, in Wisconsin het grootste aantal stemmen op zich ver enigd en in Nebraska, toen drie vier den der stemmen gesteld waren, de leiding veroverd. Hij heeft echter niet de meerderheid, hetgeen hier als een tegenslag wordt beschouwd. In Wisconsin staan 24 van de 30 ge kozen afgevaardigden achter Taft ter wijl de overigen aan de zijde van War ren en Stassen staan, die op hun beurt als aanhangers van Eisenhower wor den beschouwd. In Wisconsin stond Eisenhower zelf niet op de lijsten der candidaten en konden geen namen worden toege voegd. Bij de voorverkiezingen in Wiscon sin van de democratische partij werden 28 afgevaardigden gekozen, die alleen op Kefauver zullen stemmen. Ook in Ne braska wijzen de cijfers uit, dat Ke fauver de overwinning zal behalen. Gisteren werd in München het stoffelijk overschot van de spring- stofdeskundige Reicher onder grote belangstelling ter aarde besteld. De vogelaar fluit Brief aan P.v.d.A WD, CHU en de groep Weiier Het partijbestuur van de CPN heeft een brief gericht aan de besturen van de P. v. d. A.. de VVD, de CHU en de KNP (Weiter), waarin een beroep op deze partijen wordt gedaan, om in de komende verkiezingsstrijd ons volk tegen een regering van oorlog: Fas cisme en armoede, in de gedaante van een kabinet-Romme, te waarschuwen. De CPN dringt er op aan, dat men zal werken voor de vereniging van alle Nederlanders, die prijs stellen op de nationale zelfstandigheid van ons land en de wereldvrede. De regering, die de communisten graag willen zien, zou er een moeten zijn, die gedragen wordt door de steun van de gehele ar beidersklasse, vooral tot het krachtig aanpakken van werkloosheids- en wo ningnoodproblemen. De aangegeven politiek zou in staat zijn de bewape ningslasten en zelfs de belastingen in het algemeen, te verminderen. De CPN zegt in de brief te hopen, dat de moeilijke levensomstandigheden waar in het grootste deel van ons volk ver keert, aanleiding moge zijn, dat de partijen zich bezinnen in de geest, die de communisten in hun brief bedoe len. De Duitse delegatie naar de her stelbetalingsbesprekingen te Den Haag, heeft Woensdag haar dank aan de Nederlandse politie uitgesproken voor haar bemoeiingen wegens de aanslag op Duitse gedelegeerden. Het ziet er naar uit, dat in October te Amsterdam op de terreinen van het Olympisch Stadion een sporthal zal kunnen worden geopend, welke 75 a 80 meter lang en 50 meter breed zal worden en plaats zal bieden aan 5000 toeschouwers. Maar a/s het moéi, mag hef De directeur-generaal van het Ver keer heeft, in overleg met het ministe rie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen in het belang van het jeugd werk bekend gemaakt, dat voor het vervoer van jonge kampeerders naar en van zomerkampen eventueel, bij wijze van uitzondering op beperkte schaal het gebruik van vrachtauto's kan worden toegestaan. Vergunningen voor dit vervoer zql- len door tussenkomst van de rijksin specteurs van het verkeer moeten wor den aangevraagd vóór 1 Mei 1952. In verband met het feit, dat de schutspatroon van de vliegtuigbouw- kundige studievereniging „Leonardo da Vinei" te Delft op 15 April 500 jaai geleden geboren werd, ligt het in de bedoeling der vereniging naar het ont werp van Da Vinei een vierzijdige py- ramidevormige parachute te bouwen. Met deze pprachute zal 4 April gede monstreerd worden van de toren der Nieuwe Kerk te Delft. De 69-jarige landbouwer N. J. H. Schrijnemakers uit Banholt bij Noor beek (L.) werd Zondagmorgen in de stal door een stier aangevallen. Hij is gisteren overleden. (Van onze parlementaire redacteur) QVEREENKOMSTIG zjjn in de Tweede Kamer gedane toezegging heeft de minister van Economische Zaken, prof. v. d. Brink, het parlement een uit voerige nota aangeboden, waarin hij aanduidt, welke maatregelen getroffen zullen moeten worden om onze uitvoer naar de dollarlanden, op te voeren. Van onze totale uitvoer ging tot nu toe ongeveer 25% naar landen buiten Europa. Dit kwam eensdeels door onvoldoende markt-exploitatie in de landen overzee, anderdeels door een verkeerde samenstelling van het z.g.n. export pakket. In beide wil de regering nu verandering brengen. Zij heeft daarvoor een aantal maatregelen beraamd, die voor zover nodig, binnenkort aan het parlement zullen worden voorgelegd. I"\E maatregelen komen op het volgen- de neer:: Uitbreiding van het werkkapitaal van de Herstelbank, in het bijzonder te bestemmen voor de uitbreiding van op export gerichte producties; Ten einde de Export-Financieringsmaat- MOEDER VARDE begint kennelijK haar buik vol te krijgen van dat gedoe met atoom-, napalm, brisant- en andere bommen op haar huid. Nu verschijnt er ten Noorden van eiland Luzon, in de buurt van de Philippijnen plotseling een vulkaan boven water, die de geleerden hebben geïdentifi- „a ceerd als de .Didicas", die eeuwenlang opnieuw is geboren, q In ingeland de enige onder-water-vulkaan was. De kan men vreemde dingen beleven. In top van de vulkaan steekt al 150 me- Chippenham was een radiotoestel ge- ter boven de zeespiegel uit en er staat een rookkolom van 1800 meter boven de krater. G Ook de Hlbok Hibok, die in December een hele landstreek ver woestte, begint weer te grommen. Er loopt een lichtgevende vloeistof langs de hellingen naar beneden Ja ja, ik zou de natuur maar in de gaten hou den. Of het de zoveelste aanslag op Adenauer wordt, weet Theodoor na tuurlijk niet, maar de Rijn is druk bezig het Parlementsgebouw te Bonn te overstromen. De tuin staat al he- lemaal blank. O Hoe levendig de tijd in Duitsland weer wordt moge het volgende bewijzen. In Berlijn opereert tegenwoordig een meneer die zich de reïncarnatie van Adolf Hitier noemt. De man heet Hans Beek en hij be weert ergens in Beieren in volwassen De kosten verbonden aan.,e^" lating van de inkomstenaftrek van 1 om i vrij. gedaante op de aarde zijn geplaatst aar te bewijzen, dat de Fuehrer Daar zaten We zowat wéér in de Pinagrie. (Frans spreekwoord) stolen uit een winkel waar men deze dingen verkocht. De eigenaar van de zaak sloeg een reclame uit dit feit, door enkele uren na de diefstal een plakkaat op te hangen, waarop men een dief met een radio zag wegrennen. Er stond onder: „Dit is één manier om een radiomerktype 1952 te bemachtigen. Kom binnen en kies uw eigen manierHans Lecke, een inwoner van Leinach in Duitsland, had ook zo zijn eigen manieren, die echter verre van sympathiek waren. Toen hij zou trouwen met de aanval lige Inge Fürster, kreeg de familie van de bruid een anonieme brief, waar in stond, dat Hans er tussenuit wou knijpen voor dat hij „Jawohl" had ge zegd. Zeven ondernemende ooms van de bruid hebben Hans toen uit zijn bed gelicht en hem tot de dag van de bruiloft (een week later) in een kelder bewaard. En Hans was zo handig niet of hij ging de boot in. O Een Poolse ontdekkingsreiziger, Marinoff. is in Algiers gearresteerd omdat hij in de binnenlanden van Afrika zijn lieftal lige assistente, Natascha Kowe, aan een pikzwart stamhoofd had verkocht. Hij had er vier ons goud voor gekre gen. In Algiers had hij verklaard, dat mejuffrouw Kowe in de rimboe was overleden. schappij bij de financiering van ex- portcredieten meer armslag te ver schaffen zal een wetsontwerp worden ingediend, waarbij de Maatschappij een liquiditeitsgarantie wordt ver leend tot een bedrag van 50 millioen. Met de Nederlandse Credietverzeke- ring Maatschappij N.V. zijn een aantal afspraken gemaakt, welke ten doel hebben de bezwaren weg te nemen, welke de bestaande exportcrediet- verzekering op enige punten voor het bedrijfsleven bleek te hebben. Verder zal worden overgegaan tot het op rui mere schaal toestaan van investeringen in het buitenland teneinde de basis van de Nederlandse uitvoer te verbreden. Meer reclame JN versterkte mate zal aandacht wor den geschonken aan de middelen tot exportbevordering, die liggen op het terrein van de voorlichtingsinstanties De deelneming aan jaarbeurzen, ten toonstellingen. het uitzenden van han delsmissies en handelswaarnemere. zullen worden bevorderd. De regering zal voortgaan desge wenst medewerking te verlenen bij de voorbereiding van de oprichting van exportcombinaties en het verlenen van eventuele financiële steun. Fiscale maatregelen ALS faciliteit komt in het kader van de kostprijsverhogende belastin gen een restitutie van de verevenings heffing in aanmerking. Scheepvaart en luchtvaart behoren naar het oor deel van de regering, eveneens in de belastingtegemoetkoming te worden betrokken. De faciliteiten zullen een derving aan belastingopbrengst betekenen van: restitutie van verevenings-heffing 5 a 7.5 millioen gulden: onbelaste export reserve 30 a 35 millioen gulden: ver vroegde afschrijving 25 a 30 millioen gulden. De Amsterdamse ijshockeyclub „De Ijsvogels", de Nederlandse IJshockey Bond en de directie van het Olympisch Stadion hebben in nauwe samenwer king een plan ontworpen, dat reeds da instemming heeft van Amsterdam» burgemeester, mr Arn. d'Ailly, de di recteur chef van het bureau lichame lijke opvoeding en sport van het mi nisterie van O. K. en W.. dr Miedema, het departement van Wederopbouw alsmede van talrijke sportbonden, wel ke indoor-sporten beoefenen. Bij de exploitatie van deze sporthal, waarin o.a. een kunstijsbaan zal wor den aangelegd, zal de gehele appara tuur van het stadion (loketten, kleed kamers, restaurant, personeel e.d.) worden ingeschakeld. Komt de hal er. dan zal het de N.IJ.B. mogelijk zijn om het volgend jaar de organisatie van de wereld kampioenschappen ijshockey B op zich te nemen. De mogelijkheid bestaat, dat tegelijk met de vergunning voor de bouw van een sporthal te Amsterdamtoestem ming wordt verleend een overdekte kunstijsbaan te Tilburg te bouwen. Kleine zege op Blackburn Newcastle United, dat in de eerste wedstrijd tegen Blackburn Rovers ter nauwernood aan een nederlaag ont kwam, heeft zich dank zü een 21 zege in de gisteren te Leeds gespeelde wedstrijd in de Cup-finale geplaatst. Robledo, die reeds verschillende op gelegde kansen had gemist, gaf na vijftien minuten Newcastle met een on houdbaar schot de leiding. Ongeveer twintig minuten later was de stand echter, dank zij Quigley, weer gelijk. De Rovers verdienden dit doelpunt ten volle. Hadden fcij over een schotvaar- dige voorhoedespeler beschikt, dan zouden zij reeds op dat ogenblik een voorsprong van twee of drie doelpun ten hebben gehad. Newcastle trok evenwel aan het langste eind. In eer van de laatste minuten schoot Roble do keihard in het door de Blackburn- doelman verlaten doel, waar Crossar de bal met de hand keerde. Het war uitstel van executie, want Mitchel' maakte bij de penalty geen fout. Ter gelegenheid van de Olympische Spelen zal nog een tweede fakkelloop naar Helsinki worden gehouden. Als het eigenlijke Olympische vuur uit Griekenland in de Finse stad Tornio aankomt, zal daar op dezelfde dag het ..Noordse vuur" arriveren. Deze twee de estafetteloop begint in Pallastuntu- ri in het hart van Lapland waar men de eerste fakkel zal aansteken met be hulp van een brandglas en de stralen van de middernachtzon. De toorts zal door 370 lopers over de 380 km lange route worden gedragen. Van Tornio worden beide fakkels (de Olympische en de Noordse) via Kokkola naar het Olympisch Stadion in Helsinki ge bracht, waar ze voor de openingscere monie zullen arriveren. De trekking voor het Olvmpische voetbaltournooi zal op 16 Juni te Hel sinki geschieden. Oost-Duitsland is voornemens voor de tweede maal een beroep te doen op het Internationaal Olympisch Comité om deel te kunnen nemen aan de Olympische Zomerspelen. Zoals be kend, is het eerste verzoek afgewe zen. omdat de Oostduitsers een afzon derlijke erkenning van hun comité wensten en het I.O.C. slechts een Olympisch comité in em land erkent. De Rus Keres heeft het Maroczy- schaaktournooi te Boedapest gewonnen. Het eindklassement luidt: 1. Keres (Rusl.) 12% pnt.; 2. Geiler (Rusl.) 12 pnt.: 3. 4. 5 Botwinnik en Smyslov (Rusl.) en Stahlberg (Zweden) 11 pnt.; 6. Szabo (Hong.) 10V4 pnt.; 7. 8. Pilnik (Arg.) en ^etrosyan (Rusl.) 91/» pnt.; 9. O'Kelly (Belg.) 9 pnt. Randolph Turpin, houder van de Britse titel in het middengewicht, zal 22 April a.s. in de Harringay Arena in Londen boksen tegen de Italiaan Tonti- ni, een halfzwaargewicht. Dit zal de eerste maal zijn dat Turpin als half zwaargewicht uilkcmt. RUSLAND TOEGELATEN TOT INT IJSHOCKE' -FEDERATIE Blijkens een mededeling van dr F Kraatz. president van de Int. IJshockey Federatie is Rusland tot het lidmaat schap van dit lichaam toegelaten met 30 tegen 7 stemmen bjj 7 onthoudingen.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 9