Gerestaureerd Casino in gebruik genomen na feestelijke receptie Van der Meulen hielp de witjakken aan 1-0 overwinning op Alcmaria Jimmy Brownen debende van Dolle Dirk Dodelijk ongeval bij de Postbrug HBS-soirée in Formosa werd een waar kleurenfestijn Spanning nog groter door zege van Helder op Alcmaria Leden van Debo hadden de primeur De Alkmaarders verdienden niei beier dan nederlaag KEUKENHOF.... ORANJEBOOM BIER GEEN NIEUWE SCHOUWBURG. MAAR TOCH.... Jubilarissen Roos en Van Til gehuldigd Helder blijft waarschijnlijk tweede klasser Zeven-jarig jongetje door autobus overreden Eendjes voeren Lydia Schreuder door de jury uitverkoren Pukkel en Pukkel" in de Marinecantine IN HET KORT Eindigen drie ploegen op de laatste plaats? Zeemacht maakte weer slechte beurt Matige wedstrijd onder lastige omstandigheden 0 16 Texel versloeg deTorren om de beker HelderAfdelingselftal Ade'borsten-hocbeyers wonnen wederom J7EN uitgebreid gezelschap, dat In alle opzichten representatief mocht wor den beschouwd voor het gemeenschapsleven in Den Helder, heeft Zaterdag middag de gerestaureerde Casino-zaal in ogenschouw genomen. Het moet voor de heer Wassink een bijzondere voldoening zijn geweest, te merken dat men unaniem vol lof was voor de verbeteringen, die in betrekkelijk korte tijd in de zaal waren aangebracht. Wy schreven reeds enige malen over deze restaura tie, zodat wy hierover thans niet verder behoeven uit te weiden. Laat het vol doende zijn te verklaren, dat de werkeiykhcid voor de meeste bezoekers ook na onze publicaties nog een verrassing was. Dat is des te verheugender, omdat de ruim dertig verenigingen die een bijdrage stortten voor de verbetering van de toneelaccommodatie, daarvan nu zeker geen spyt zullen hebben. 1 De heer Wassink kreeg ook persoon lek verscheidene woorden van lof te in casseren. Wij kunneft niet alle toespra ken citeren. Achtereenvolgens werd het woord gevoerd door de heren L. F. van Loo Jr. namens de Helderse Gemeen schap), L. F. van Loo Sr. („Onderling Het is de Helderse Domclub ook in Belang"). J. Ph. Klapmeijer (Helderse Volksuniversiteit), C. Ran (Katholieke Arbeidersbeweging), F. H. Boogert (Helders Mannenkoor), J. Rondel (HRC), P. Selier (WSOV*. A. Vries („Marmag"), Joh. P. Horst („Werken en Ontspanning") en J. W. van Wijngaar den. Laatstgenoemde overhandigde na mens het initiatiefcomité een cheque ter grootte van f 650.75, het bedrag dat door de verenigingen werd bijeenge bracht als biidraee in de kosten van vernieuwing der décors. Wethouder Van Loo trad voor de tweede maal naar voren om als woord voerder van de heer Polak op te treden De heer Polak kon om gezondheidsrede nen niet aanwezig zijn. maar vond in Zijn „oude vriend Louis" een bekwaam vertolker van de hartelijke woorden, die de heer Polak in een uitvoerige brief had neergelegd. Jubilea. De heer Wassink, die enkele weken geleden in alle stilte zijn koperen jubi leum bij Casino vierde, kreeg persoon lijk enkele gelukwensen in ontvangst te Afgevaardigden van de meest-uitéén- Iopende verenigingen gaven acte de pré' sence. Het gemeentebestuur werd ver tegenwoordigd door burgemeester mr G. D. Rehorst en de wethouders L. F. van Loo en P. Th. Luijckx. Ook ver scheidene persoonlijkheden uit het za kenleven waren aanwezig. De heer A. Wassink, directeur van „Casino", verwelkomde zUn gasten en verstrekte hun een overzicht van de lijdensgeschiedenis van zijn bedrijf. „Misschien had het Casino aan de Ka naalweg er nog gestaan, wanneer de directie zich niet met hand en tand had verzet tegen het plan van de Duitsers, om er een Wehrmachtsheim van te ma ken", onthulde de heer Wassink. Enkele dagen, nadat in het oude Casino het 25 jarig jubileum van de heer S. Koning l ij de N.V. Drukkerij v.h. C. de Boer Jr. wa6 gevierd, begonnen de slopers met hun werk. De personeelsvereniging van De Boer zal nu de eerste zijn, die een avond in het gerestaureerde „nood- Casino" geeft. Niet altijd wordt de klanten een blik in de keuken gegund. De heer Wassink deed dat wel. Hij vertelde over de on derhandelingen met betrekking tot een nieuwe schouwburg (die er voorlopig niet zal komen) en de besprekingen met het K.A.B.-bestuur over de verlen ging van het huurcontract. Toen op 1 Juli 1951 opnieuw vast stond, dat de Casino-directie in ieder geval nog vijf jaar over het gebouw zou kunnen be schikken, werd tot de (kostbare) restau ratie besloten. Nog niet alle plannen in deze richting zijn verwezenlijkt, maar de heer Wassink meende nu met een gerust hart de reeds bereikte resultaten den volke te kunnen tonen. Hij zegde de verenigingsbesturen alle mogelijke medewerking tot het welslagen der In Casino te houden bijeenkomsten toe. Woorden van lof. De eerste, die van de „chef de récep- tion", de heer A. Lensen, het woord lareeg, was de burgemeester. De heer Rehorst sprak vol bewondering over de metamorfose, die de zaal („middelpunt van het Helderse verenigingsleven') heeft ondergaan. Hij zag de verbeterin gen ook als een stimulans voor de ver enigingen zelf. die in een gezellige om geving gemakkelijker naar een hoger peil streven dan in een sombere zaal. Een rij van sprekers volgde. Allen uit ten hun bewondering voor de aanblik, die Casino op het ogenblik biedt. Men was reëel genoeg om te beseffen, dat de huidige zaal niet alle gedachten aan een nieuwe, grote en moderne schouwburg heeft weggevaagd, maar toch onder de gegeven omstandigheden een bijzonder aantrekkelijke indruk maakt. nemen, maar een sterker licht viel op twee andere jubilarissen, t.w. de heren A. J. H. Roos. toneelmeester en A. van Til. kellner. De sympathieke woorden van dank en gelukwens, die de heer Wassink tot hen richtte, werden door de aanwezigen met een hartelijk applaus onderstreept. De heer Roos ontving de Horecaf-medaille voor 25 jaar trouwe dienst, de heer Van Til werd vereerd met de medaille voor 12V4 jaar trouwe dienst. Deze medailles gingen vergezeld van oorkonden, geschenken en bloemen. De heer Wassink liet ook de overige le den van het Casino-personeel, alsmede de „Musical Ramblers" en mej. Ina van Doorn, delen in de hulde. Debo-avond. De vele bloemstukken, die tijdens de receptie de zaal sierden, stonden om acht uur te pronken op een lange rij tafeltjes onder het verjongde toneel. De personeelsvereniging „Debo" genoot de eer, als eerste een feestavond in de ge restaureerde zaal te kunnen geven. De voorzitter, de heer D. J. Luyendyk, haalde aan het slot van zijn openings woord de heer Wassink nog even voor het voetlicht om hem namens Debo te complimenteren met de zo geslaagde restauratie. Ook de heer Roos (reeds in „ambtsgewaad") moest gedurende en kele minuten in het licht van de schijn werpers vertoeven om een hartelijk en waarderend woord van de heer Luyen- dijk aan te horen. De Debo-voorzitter liet zijn hulde vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud. Toen was het de beurt aan de Debo- amateurs. die de aanwezigen tot twaalf uur aangenaam bezig hielden met „Een bont allerlei", samengesteld en uitge voerd door eigen krachten. Een compli mentje voor de heer C. Kooger, die zelf niet op de planken verscheen, maar wiens artistieke talent zeer veel tot het welslagen van deze avond heeft bijge dragen. Als gasten traden op de heer Hans Polak en „The five Sullivans", die de dansmuziek verzorgden. 31. Diezelfde nacht tegen half vier voer een kleine grauwe vissersschuit tussen de twee havenhoofden in de richting van de sluis van Muidermon- de. Het schip had noch een licht in de mast noch voerde het rood en groen licht aan bakboord en stuurboord, zo als dat behoort. Het had de motor af gezet en het kwam met behulp van het grootzeil binnen. Het zette koers naar de buitenste sluisdeur, draaide toen bij en meerde. Als katten kropen er drie mannen aan wal. Twee hunner liepen zonder hun best te doen e g weinig gedruis te maken, naar ae sluiskolk en begonnen aanstalten ie maken de schuit te schutten De der de liep echter een andere richting uit. Hij wandelde naar de sluiswachters- woning, zich daarbij wél de woelt® gevend op zijn tenen te lopen. Hij liep van het ene venster naar het andere en overtuigde zich of alle stukken pa pier netjes voor de kijkgaten van de luiken waren geplakt. Toen begaf hit zich naar de deur, hurkte en loerd» enige tijd aandachtig door het sleutel gat. Het resultaat van zijn onderzoe- kingen scheen hem wel te bevallen Hij greep althans in zijn zak, pakte een pijp, stopte deze op zijn dooie ge- mak en stak er met behulp van een lucifer de brand inToen keek hij een paar maal voorzichtig om zich heen en liep naar de vissersschuit, die inmiddels al in de sluiskolk lag.... (Advertentie, Ing. Med.) De ruim zevenjarige Hendrik Ge- rardus Kooger uit de Breewaterstraat is gistermiddag om half vier op de Postbrug, by het oversteken van de Kauaalweg, over de trottoirband ge struikeld en onder een juist passende N.TJW.-autobus van de iyn Den Hel derLeeuwarden terecht gekomen. Het kind werd op slag gedood. De autobus was om 15.25 van het Stationsplein vertrokken, op weg naar Den Oever. In de bocht Postbrug Kanaalweg, die met geringe snelheid werd genomen,hporde de conducteur een klap. Hij liet de chauffeur onmid dellijk stoppen, waarna bleek dat een jongetje was aangereden. Een arts van het Belgische leger, de tweede luite nant R. D., die enkele ogenblikken la ter toevallig voorbijkwam, constateer de dat de levensgeesten reeds waren geweken. Het stoffelijk overschot werd met een ambulancewagen van de G.G.D. naar het gemeente-zieken huis overgebracht. Het door de verkeerspolitie inge- tselde onderzoek heeft uitgewezen, dat de chauffeur van de autobus, de heer S. B. uit Heerenveen, geen schuld treft. Het jongetje was met een vriend je onderweg naar de Dijk en moet bij het oversteken van de Kanaalweg on gelukkigerwijze onder de voorbij rij dende autobus gevallen zijn. De personeelsvereniging van Openbare Werken heejt het ge meentebestuur dezer dagen een vijftal eendjes aangeboden De ge vleugelde zwemmers werden in dankbaarheid aanvaard, maar de gemeente zag graag dat de schen kers iemand aanwezen, die de eendjes elke dag moet voeren. De kleine kwakers worden vandaag in de vijver in het Timorpark te wa ter gelaten. Openbare Werken re kent er nu op, dat wandelaars en omwonenden de eenden in de kom willen nemen Met dien verstande, dat zi) hen van tijd tot tijd gaan voeren! In bonte kledy gestoken kwamen Zaterdagavond de leerlingen der Kyks H.B.S. naar „Formosa" om daar het grote kleurenfeest te vieren. Het festyn droeg deze naam niet ten onrechte, want het was een byzonder kleurryk ge heel. Er waren mooie en bizarre, geestige en originele costuums. Daan Roos. die namens het bestuur der H.B.S.V. het openingswoord sprak, merkte op dat de kleurenpracht nog de stoutste verwachtingen overtrof. Na de pauze (waarin een verloting werd gehouden) kon balleider Hans Claessen de aanwezigen ten dans no den. Jan Keijzer's „Jam Session" deed hierbij de stemming tot ongekende hoogten stijgen! De jury, bestaande uit de dames Loen, Niemeijer en Smith, benoemde Lydia Schreuder tot „kleu- renkoningin"! en Hans Cloessen tot ko ning. De feestelijke avond werd met een uitbundige finale besloten. Uit 'zijn woorden bleek verder, dat de HBSV veel dank verschuldigd was aan Bert van Doorn. De beide eerste klassen openden het programma met een komische visie op het dienstbo- denvraagstuk. We kunnen niet nalaten, de beide „mevrouwen" en de twee „hitjes" te complimenteren voor de wij. ze waarop zy haar rolletjes speelden. De vijfde klas kwam toen voor net voetlicht met een zeer losbandig be werkt sprookje, dat veel succes oogst te. Ter afwisseling speelde Lard Jan sen een grote potpourri van bekende melodieën, waarin van Rachmaninof naar de „Mocking bird hill" fantaseer de. De HBSV-toneelgroep besloot het eerste deel van de dvond met een door de heer J. H. Smith geregisseerde één- acter „Het examen". Zonder iets te wil len afdoen van hetgeen de andere pres teerden, willen we de uitstekend gety peerde „nerveuze vader" van Rinus Rietdijk speciaal vermelden. Het voor de Helderse marinemannen geenszins onbekende toneelgezelschap van Jacques van Biileveldt uit Den Haag komt Woensdag- en Donderdag avond in de Marinecantine het blijspel .Pukkel en Pukkel" voor het voet licht brengen. Dit stuk is een bijzon der amusante variatie op het spreek woord: „Als twee honden" (in casu twee bejaarde compagnons) vechten om een been (in dit geval een char mant kantoormeisjeO, locyt een der de (een jeugdige ondergeschikte van de heren Pukkel en Pukkel) er mee heen!" In de Bethelkerk wordt vanavond ten bate van het orgelfonds der gere formeerde kerk een declamatie-avond gehouden met medewerking van de heer J. B. Oosterwelder uit Amster dam en de heer G. van der Kuyl (or gel). De afdeling Den Helder van de Nederlandse vereniging van huisvrou wen houdt vanavond in „Formosa" haar jaarlijkse feestavond. In de Marinecantine aan de Bul enhaven wordt vanavond de jaarver tadering van de British Women'sCiut gehouden. De auto- en motorclub „Den Hel ler en Omstreken" houdt vanavond ir 'asino met medewerking van de afde t ng Den Helder der Nederlandse Reis- vereniging en het accordeonorkest .Accordeonola" een z.g. „toeristen- ivond". De gep schout bij-nacht H. J. van ter Stndt, oud commandant in Zee- and en oud commandant der Marint e Vlieringen, heeft gisteren te Haar em zijn 65ste verjaardag gevierd. Het is Helder gisteren dan toch maar gelukt, Alcmaria Victrix in eigen huis een 10 nederlaag toe te brengen! De witjakken hebben zichzelf daarmee na- tuuriyk een uitstekende dienst bewezen. Baarn en Helder hebben thans eix dertien punten uit negentien wedstrüden, tegen de Alkmaarders elf uit het zelfde aantal. Alcmaria en Baarn ontmoeten eikaar nog, en Helder speelt zijn laatste wedstrüd tegen O.S.V. Het ziet er voor de witjakken lang niet slecht uit, hoewel natuurlijk de kans bestaat, dat de drie ploegen geiyk onderaan eindigen! In de tweede klasse A werd voorts gespeeld O.S.V.A.F.C., welke ontmoeting met 30 door de bezoekers werd gewonnen. De stand is nu: A. F. C20 6 4 10 40—47 16 O. S. V19 5 5 9 28—32 15 Helder 19 5 3 11 36—38 13 Baarn 19 5 3 11 30—49 13 Alcmaria 19 4 3 12 2450 11 De derde klasse C leverde evtmens twee wedstrijden op. B.K.C. werd met 3-0 door ht gedegradeerde IVV versla gen, en WSV '30 zegevierde met 4-0 over CSV. Hollandia Zaandijk Q. S. C Beverwijk W. S. V Al km. Boys Ripperda C. S. V G. V. O B. K. C Wijk aan Zee L V. V V.Z.V. dolf in de vierde klasse A met 3-0 tegen Succes het onderspit. Water vogels en Texel ontmoetten elkaar voor de beker. De Texelaars toondei zich met 3-1 sterker. Schagen Grasshoppers Texel Z. A P 21 14 6 1 58—29 34 21 15 3 3 49—22 33 20 11 5 4 44—25 27 21 9 6 6 40—30 24 21 10 4 7 50—39 24 19 7 4 8 27—28 18 20 7 4 9 38—46 18 20 6 4 10 27—35 16 20 6 3 11 24—41 15 21 6 2 15 30—55 14 21 5 3 13 34—49 13 21 3 4 14 19—41 10 Op het ogenblik is nog niet precies te bekijken van hoe groot belang het ene doelpunt was, dat Van der Meulen in de wedstrijd AlcmariaHelder voor de witjakken scoorde. Het was het enige doelpunt in deze onsamenhangende wedstrijd, een doelpunt dus dat de gasten twee uitermate belangryke punten opleverde. Hoogstwaarschijniyk zal Van der Meulen met die ene zwaai van zijn rechterbeen Helder voor degradatie hebben bespaard, terwijl de kansen voor de Alkmaarders het komende seizoen in de tweede klasse te mogen uit komen, aanzienlijk slechter werden. Helder heeft nu aan een geiyk spel in de laatste wedstryd tegen O.S.V. voldoende om zich volkomen in veiligheid te brengen. Alcmaria kan in het gunstigste geval slechts nog gelijk komen met Baarn, zodat dan nog een beslissingswedstryd noodzakelijk wordt. dient te worden gespeeld. Zo kon het gebeuren dat de witjakken de eerste helft, tegen de storm in, duidelijk ster ker waren. De Alcmarianen hadden de grootste moeite om de aanvalsdrift van Rottier, Van der Meulen, Van der Neut en Heyster te beteugelen. Reeds in de eerste minuten bracht 'n hoge draai- bal doelman Afink in moeilijkheden. Kort daarop had de Alcmaria-goalie de assistentie nodig van Vrouwe Fortuna toen Rottier een schier niet te missen kans kreeg en Van der Neut met een hard Van der Meulen schot de benen van (Helder) hardwerkende Maa- sen op de proef stelde. Toen echter Afink zich niet van een slechte start scheen te kunnen herstellen, voelde Vrouwe Fortuna er blijkbaar niets voor langer als schutsengel voor de Alcma- ria-doelman te fungeren en was het Van der Meulen vergunt uit een voor zet van Van der Neut in de twaalfde minuut de Helder-supporters tot een uitbarsting van vreugde te bewegen. Afink ging bij dit doelpunt niet vry- uit. Hij bleef in zUn „hok" toen Van der Neut de bal voor het doel plaat ste, met het ge olg dat Van der Meu len alle gelegenheid kreeg de bal in te schieten. Hoewel, zoals gezegd, Hel der beter speelde dan Alcmaria, heb ben de gastheren toch enkele behoor lijke scoringskansen gehad. Van enkele meters afstand zag Wielinga bijvoorbeeld kans met een onno dig hard schot de lat te raken en kort daarop maakte doel man Boekei op won derbaarlijke wijze een strak schot van Eversteyn onschade lijk. Boekei heeft, hoewel hij weinig moeilijke schoten te verwerken kreeg, een Van der Neut prima wedstrijd ge- (Helder) speeld. Zijn Lngrij- pen was beheerst en geen enkele maal timede hij een bal verkeerd. De Hel- derse defensie kreeg daardoor vertrou wen hetgeen de verdediging van de gastheren ongetwijfeld miste. Welis- De vierduizend toeschouwers die zich niettegenstaande het vroege uur, de wedstrijd ving in verband met de uit zending van de landenwedstrijd Belgie Nederland om een uur aan, rond het Aicmaria-terrein hadden verzameld, zullen wel eensgezind van mening zijn geweest dat de punten terecht zijn ge komen bij de ploeg die daarop de meeste aanspraak mocht maken. Wel- Swaar lieten de technische en tacti- he kwaliteiten van de gasten ook het een en ander te wensen over, maar het ploegverband bij Helder was aanmerkelijk beter dan bij de spelers uit de Kaasstad. Over het te verwach ten spel hadden wij ons overigens geen illusies gemaakt. Daarvoor was de wedstrijd voor beide ploegen van te groot belang en hadden de zenu wen een te voorname stem in het kapittel. Bovendien stond een akelig harde wind van doel tot doel, die deze clubs uit de staartgroep van 2 A de zwakke broeders dus van deze afde ling, voor schier onoplosbare proble men stelde. Helder begreep echter be ter dan Alcmaria, dat onder deze om standigheden de bal langs de grond Boekei (Helder) r3a: KFC 3—OSV 4 0-2; WSV '30 2— ZFC 3 1-1; Always Forward 2Hol landia 2 0-1: r3b: Assendelft 2KVV 2 0-0; KFC 4—OSV 3 1-2. De afdelingen In de tweede klasse C van de afde ling Noord-Holland werden de wed strijden Geelzwart—Flevo en Ooster end—De Koog uitgesteld. Zeemacht maakte een slechte beurt door met 3-1 van LSVV te verliezen. Te meer, om dat Texelse Boys met 2-0 bij Holian- dia T. won. De stand ziet er nu als volgt uit: J.V.C. L.S.V.V. Hollandia T. Petten Flevo Geelzwart Duinranders Texelse Boys Zeemacht Dirkshorn Oosterend 20 19 21 21 18 18 21 20 18 20 19 21 18 16 15 11 11 10 5 6 4 5 5 0 1 37 2 33 5 31 8 24 6 23 8 5 11 2 12 5 9 3 12 2 12 1 20 80—14 54—22 70—35 49—34 76—39 20 44—30 15 48—63 14 39—44 13 47—61 13 44—70 12 30—51 1 23-151 20 13 3 4 43—18 29 20 13 3 4 43—27 29 aa 10 4 46—30 24 20 9 4 7 47—38 22 20 8 5 7 40—37 21 21 8 5 8 51—39 21 21 6 9 46—47 21 aa 8 3 9 30-35 19 20 6 6 8 33—38 18 so 7 3 10 22—37 17 21 7 3 11 31—43 17 2! 4 8 9 32—47 16 20 4 2 14 22—50 10 Succes V. Z. V. Oudeslui» D. T. S. Bergen Watervogels Vrone W waard Van de reserve ->'del n?en kregc wij nog de volgende uitslagen binnen: De Spartanen staan nu, in 2 B, met ■én wedstrijd meer gesueeld. gelijk net leider Sijbekarspel. De Spartanen nelden Zwaagdijk er met 2-1 onder tl rand vogels en Woudia deelden de lunten (2-2). Sijbekarspel 18 10 5 3 25 41—25 Spartanen 19 11 3 5 25 3627 S.V.W. 18 10 1 7 21 37—28 L)WB 18 9 1 8 19 41—30 HEO 18 9 1 8 19 38—45 Strandvogels 19 7 5 7 19 29—31 Woudia 17 7 4 6 18 30—27 Wiron 19 6 4 9 16 33—43 7,waagd(jk 18 6 3 9 15 3030 Twisk 18 4 4 10 12 26—35 WSW 18 4 3 11 11 21—40 Alkmaar 2 is nu uitgespeeld in de reserve eerste klasse C. De laatste wed strijd teger WW 1 rirvPgdr in Pen 3 -1 nederlaag, zodat de Kaasstadbewoner? «L ,_negen Punten behaalden Westfrtsia 4 heeft nu een goede kans ?ei degradatle te ontspringen. Dit elftal kan nog op elf komen. HRC 4 Schagen 2 16 RKAFC 2 17 Succes 2 17 BKC 2 17 Grasshoppers 2 16 WW 2 16 Helder 3 17 Alkmaar 2 18 Westfrisia 4 16 14 10 9 7 8 6 6 6 4 2 1 10 1 13 3 11 54-13 47-34 38—27 44—32 31—33 34—32 24—33 33—45 30—64 15—37 De overige uitslagen waren: Viosd2-ZAP2iS5iTKaagV08elS 2 1~1' dor^-Holl^^23-4' N rSi: Blokkers 2—A Forward 4 Strandv. 2—WW 3 5—1 4P: Winkel 4—St. Bovs 2 0—1 4q: W'waard 4—Dirkshorn 3 St Boys 3—Petten 3 1—2 2—2, 2—3 AGSVS!Cl^VeSd° 3 7~2' Kaagv' JUNIOREN. dd: LSVV—Con Zelo 1—3. WGW Geelzwart 101. ADSPIRANTEN. k: Kaagv.—Flevo 0 1 1: St. BoysVesdo 0-0 "RCe-JVC 1-3, Succes b- Oudesluts 0—1. v: Schagen b—N. Niedorp b 2 -4 jj: Hugo Boys—VZV 1—4 SHr leelzwart 5—0. 11: Hugo Bov-' b—Con Zelo b l SVV d- Vios b 0-7. 1-? mm: SRC b—WGW d 10—0. waar kon de aanvalsiinie van Helder, waarin de buitenspelers Rottier en Heyster lastige knapen waren, het doel van Afink niet meer vinden, m&ar de gevaarlijke momenten voor het doel van Afink waren toch talrijker dan die voor het heiligdom van Boekei. Ook in de tweede helft kon Alcma ria niet tot het peil komen dat wij in de laatste wedstrijden mochten zien. wel was het krachtsverschil tussen beide ploegen minder groot dan voor de thee. maar dat kwam omdat Helder slechter was gaan spelen en Rottier met een blessure het veld verliet. Van voetbal was in de laatste phase van de strijd geen sprake meer. De toenemen de wind liet de bal de meest wonder lijke capriolen maken en de vermoeide spelers deden ver geefse pogingen het ronde ding in be dwang te houden. Dat had tot gevolg dat in het Alcmaria- team een geprikkelde stemming bntstond. Er vielen harde woorden, zo hard zelfs, dat Wielinga 't noodzakelijk oor deelde het veld vroegtijdig te moe ten verlaten. Niette genstaande het feit dat Alcmaria de resterende vijf minu ten door dit incident met tien man moest spelen, kwam de Helder-verde- diging, waarin Himpers een uitermate moeilijk te passeren speler bleek, nog even in moeilijkheden. Boekei was echter niet te passeren, zodat, toen de scheidsrechter zijn fluit voor de laat ste maal naar de lippen bracht, het Helder-legioen met vreugdekreten tus sen timiede Alcmaria-supporters het Sportpark verliet. W atervogels heeft gistermorgen de bekerontmoeting met Texel met 3-1 verloren. Veel genoegen heeft het klei ne aantal toeschouwers aan deze wed stryd niet beleefd. Het spel werd voor al zeer beinvioed door de wind. Beide speelhelften boden dan ook een geheel verschillend aspect. Voor de rust hadden de Torren de wind als bondgenoot. De strijd speelde zich voornamelijk op de Texel-helft af. De gewijzigde ploeg van de gastheren onder andere zonder Van de Hert en met Van de Sluis en Vingerhoed in de gelederen paste een verkeerde tac tiek toe. In plaats van schieten en nog eens schieten, gingen de Watervogels over tot combineren in het oneindige. Tegen de robuste achterhoede van de eilandbewoners behaalde men daarmee geen resultaten. Er ontstonden maar heel weinig wer kelijk gevaarlijke situaties voor 't doel van de Texelaars. De gasten hadden zelfs bijna het eerste succes geboekt. De middenvoor kreeg cp een gegeven moment een kans en loste een zo hard schot, dat Dirks beslist geslagen zou zijn geweest, wanneer de bal niet tegen de lat was gesprongen. Na vijf en twintig miruten nam Wa tervogels eindelijk de leiding. Van de Sluw loste van grote afstand een zeer hard schot, dat de keeper van Texel te machtig was (10). Toen de tweede helft nauwelijks was begonnen bleek al, dat de zaken voor de Nieuwediepers waren bekeken. Met ange trappen belaagde Texel keer op keer de veste van de Torren en doel punten konden dan ook niet uitblijven. Ongeveer tien minuten na de hervat ing moest Dirks zwichten voor 'n hard schot van de linksbuiten. Weer tien mi nuten later werd het uit een corner 1 2, en tegen het einde scoorde Texel zun derde doelpunt (1—3). „it?a,ar vernemen speelt het eerst» elftal van Helder op tweede Paasdag dne een vriendschappelijke lelingse?ft'TSen ^et Noordhollands af- ünd»lb<jr.ffen 1 'hockey) heeft ook tweede Promotiewedstrijd in een ■\Mv?nJ8ezPl Jonkers versloegen JJ16' 3—0 Met dp rust was de f' r£1„ T.°, dank zi) Gossink In de uït .1 5 ""«kte De Wolff 2—0. en ia" 12 oaog 'Jven st'afh'i?k- .'unt. Gossink het derde doel-

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2