Haarlem zal moeite hebben zich staande te houden tegen AGOVV DWS ontmoet het zwakke Theole\200000 kaartenverkoM KoAi 13 Camera won van Liebenberg Postzegeltentoonstelling in Krommenie wordt een uniek gebeuren Sparta krijgt gezelschap van H.D.V.S. en P.S.V. Indonesische ploeg voor Helsinki Ja menceï, jv lyjvcllayiny! FESTINA LENTE Met verschuldigde eerbied aan de Tachtigers Successen voor Fannyen Wim Slijkhuis Kramer en V. Scheltinga leiden na vijfde ronde Nieuw wereldrecord 4 x 100 yards estafette dames Het verdwenen Marijke- klokje is terecht Min. Drees als filmacteur De brand in Kampen Op 17 Mei vlaggetjesdag Ooggeiuigeverslag van een spec taculaire worstelwedstrijd Vandaag om drie uur opening Prachtige collecties van enorme waarde j y y 111 A ledig; programma ^"groot^blune^m Tweede Paasda* een vol- VOOT Olympische Spelen paar de verrichtingen van Haarlem 7„,i. .,„^11 ?aa* zonder twijfel uit Hpf Finca nrainicof io- r> omifp VOOT ïtC Jat deze aderlating voor de HaariemL'o'V,en nier en daar bestaat de zou kunnen zijn om D.W.S. dat nor - °?pioenscar)didaten weieens te zwaar een afstand te houden. Haarlem krijgt MaanH," "lnstpunt ""nder heeft, op ploeg die men zeker niet mag"„de?£haUen Het ™n A0 0 geen verwondering wekken als de ploer - zou dan ook in het geheel moeten verliezen B >er WimTor^^^hHarSenZ°a,S, ^XoS'zon" organisatie-comité voor d« .e daar t de vrees. toe" zijn verkoclit, d.w.z. ongeveer een der de van het totaal aantal (605.718) dat beschikbaar is. Op de lijst van de ge storte bedragen gaan de Ver. Staten aan het hoofd met 171.000 gulden. Dan komt Nederland met 81.000 gulden, vervolgens Frankrijk met ruim 40.000 gulden. Maar men verwacht nog grote stortingen van de Scandinavische lan den. Engeland heeft weinig opgele verd, n.1. 1000 gulden, Australië 5000 gulden. De voor de verschillende takken van sport benodigde materialen komen goeddeels uit het buitenland. Pakistan levert ?00 hockeyballen, Denemarken 35 Olympische jollen en 600 paar boks- handschoenen. Engeland zeilen voor de jollen en 40 waterpoloballen, Frank rijk de electrische apparaten voor de degenwedstrijden. Verder worden de halters uit de Ver. Staten geïmpor teerd en de meetinstrumenten uit Duitsland. De Indonesische delegatie naar de Olympische Spelen in Helsinki zal be staan uit tien man, t.w. vier athleten en zes officials. De vier athleten zijn een hoogspringer (candidaat Sudar- madji), twee zwemmers (candidaten: Suharko en Ar( Susilo en een gewicht heffen f)WS behoeft zich ogenschijnlijk niet V zo benauwd te maken. De Amster dammers spelen namelijk een uitwed strijd tegen het zwakke Theole. Deze benjamins vechten echter nog steeds voor behoud van hun plaats in de eer ste klasse en de hoofdstedelingen zul len dan ook zeker geen walk-over heb ben. Velocitas zal zijn huid tegen Elinkwijk zo duur mogelijk verkopen. In deze wedstrijd krijgen de hekken sluiters van 1A namelijk de laatste ge legenheid om uit handen te blijven van het degradatiespook. pi 1B staan nog immer drie ploegen 1 op de „zwarte lijst". Sneek, Ooster- parkers en Achilles hebben met nog vier wedstrijden te spelen resp. 10, 9 en 7 punten. Daarom natuurlijk is het treffen tussen Oosterparkers en Sneek van het grootste belang. Het zou ons niet verwonderen als het een punten verdeling werd, met het gevolg dat Achilles dan waarschijnlijk nog een punt op achter zal komen. De rode lantaarndrager speelt namelijk een uit wedstrijd tegen Blauw Wit en het is aan te nemen, dat de hoofdstedelingen er grote prijs op zullen stellen hun positie enigszins te Verbeteren. 'ALS Eindhoven de thuiswedstrijd te- gen RBC wint, en daar mogen wij wel op rekenen, heeft de ploeg uit de lichtstad nog steeds een theoretische Tv Atmmm I mfe'lpfcz U ben! de zoveelste vandaag, die Strand vraagt. Hoe kan het ook an ders: zo'n kwaliteit voor die prijs! (Advertentie, Ing. Med.) 70 is dan ten lange, lange leste de late lente laaiend aan het licht getreden en de leeuwerik tiereliert hoog in de ijle luchten. Duizelend en tuitebollend nog treden wij na onze bedwarme win terslaap naar bui ten, waar de zomer- klanken van het verlokkend vreugde- voorjaar ons om de openhunkerende oren slaan. De eerste aanblik van de helle zonne na het toeven in het don- kerdood vertrek doet ons de verbleek te hand verbijsterd naar het bijna ver getend voorhoofd brengen teneinde do blindverbaasde ogen tegen het licht te beschermen. Maar dan zwalken wij, harde man- nenknuist in tedre vrouwenpalm, ge lukkig door de groenherboren velden en de bongerds met de rose bloesem- bomen. Onze lompe voeten vertreden traag en tyranniek het innigteer waas der grazeweiden, maar schijnt dikwijls niet de trieste taak der leef- mensen om van puur geluk te breken, wat werd opgezet uit groot geduld en louter liefde? De klanken van broze carillons en bloemenklokken buitelen dansend van uitgelaten vreugde over de herleefde daken, een muziekpierement rijdt 0at* metierend uit een donkemauwe straat in de technicolor van het voorjaar en Wij dansen hand in hand met a schone muzen, de dartele satyrs en de schalkse- fauns in blijde roes een vreug devolle dronken rondedans. Zo rijk en goed is deze dagen de t J- delijkheid van ons bestaan, dat zeil hier en daar een oplettende een vertederde glimlach om de lippen waagt. Is dan ook niet de lente voor. - Wensen, wat de vlammende gember "oor het fiere paard en de stryaoa centaur? van trainer Kick Smit een punt zou kans op de titel. Het is echter wel een minimaal kansje, want Willem II mag dan in de resterende drie wedstrijden niet meer dan drie winstpunten beha len, terwijl Eindhoven daarentegen na Tweede Paasdag zes winstpunten moet boeken. PSV en Hermes-DVS krijgen gelegen- heid gelijk te komen met leider Sparta. De Rotterdammers spelen na melijk niet, terwijl de Philipsmensen en de Schiedammers niet al te lastige wedstrijden tegen resp. HBS en Chè- vremont spelen. Het krachtsverschil in deze Zuidelijke afddling is overigens veel kleiner dan in 1A, 1B en IC. Sparta en Chèvremont ontlopen elkaar twintig punten. Het verschil tussen Willem II en Quick bedraagt 26 pun ten, Haarlem heeft 27 punten meer dan Velocitas en Ajax spant in 1 B de kroon met een verschil van niet min der dan 34 punten op hekkensluiter Achilles. Engelse league Portsmouth liep punt in op Arsenal Portsmouth, dat alles in het werk stelt om voor de derde maal in vier seizoenen het leaguekampioenschap te behalen, heeft door een 31 overwin ning op Derby County de top van de ranglijst bereikt met 48 punten uit 38 wedstrijden. Er zijn echter nog twee clubs, die eenzelfde aantal punten heb ben, Arsenal en Manchester United. Beide teams kondenhet niet verder brengen dan een gelijk spel. Indien men het doelgemiddelde in aanmerking neemt, staat Manchester United boven aan. Arsenal, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld dan zijn concurrenten bezet vervolgens de tweede plaats en Portsmouth de derde. De uitslagen luiden; BlackpoolAr senal 00, BurnleyManchester United 11, FulhamBolton Wanderers 12, Manchester CityLiverpool 12, New- castle UnitedMiddlesbrough 02, PortsmouthDerby County 31, Sun- derlandHuddersfield Town 71. Fanny BlankersKoen en Wim Slijk huis, die inmiddels vanuit Zuid-Afrika per schip onderweg zijn, naar Neder land, hebben op invitatie deelgenomen aan handicapwedstrijden te Stellen- bosch. Mevr. BlankersKoen gaf haar concurrenten op de 220 yards achttien meter voor, doch ging niettemin als eerste door de finish in 24.7 sec. Slijkhuis won niettegenstaande een onwillige dijspier de 2 mijl in 9 min. 30.6 sec. waarmede hij niet meer dan 2.6 sec. boven het Zuidafrikaanse re cord bleef. Kampioenschap schaken De afgebroken partij uit de vierde ronde van de strijd om het Nederlapds kampioenschap schaken tussen Bouw meester en Van den Berg eindigde in remise. De uitslagen van de partijen uit de vijfde ronde luiden; Donnerdr Euwe 'h; dr StumpersVinken 1_0; v. Scheltinga—Bouwmeester 1—0; Cort'lever—ir van Steenis afgebroken; BarendregtKramer 'li. Na de vijf de ronde luidt de stand; 1. en 2. Kra mer en van Scheltinga 3'/» pnt; 3. dr Euwe 3 pnt; 4. en 5. Van den Berg en Barendregt 2pnt; 6. ir Van Steenis 2 pnt en 1 afgebr. partij; 7. Donner 2 pnt; 8. en 9. Bouwmeester en Stumpers 1% punt; 10. Cortlever 1 punt en 1 af gebroken' partij; 11. Vinken 1 punt. Tijdens de Amerikaanse zwemkam- pioenschappen dames heeft de „Chicago Town Club" het wereldrecord 4 x 100 yards estafette verbeterd en gebracht op 4 min. 5,3 sec. Het oude record stond met 4 min. 5.7 sec. op naam van Dene marken (Fritzi Nathansen, Kirsten en Birthe Ove Petersen en Karen Harup) en werd op 11 April 1943 te Kopenha gen behaald. De Marijke-klok is terecht. De juiste toedracht van de zoekgeraakte klok, die Koningin Juliana in Washington aan president Truman had zullen over handigen, is thans bekend geworden. De klok is niet bij de Amerikaanse douane blijven liggen, zoals eerder werd gemeld. Nadat het Koninklijk vliegtuig bij aankomst in Washington ontladen was, is het kleine kistje, waarin de Marijke-klok verpakt was. verkeerd afgeleverd, doordat een deel van het adres door onbekende oorzaak ontbrak. In plaats van op de kanselarij is het kistje afgeleverd aan het woon huis van ambassadeur Van Royen, waar het geplaatst werd bij bagage, die niet onmiddellijk nodig was. De klok zal .thans door bemiddeling van de betrokken autoriteiten naar de plaats van bestemming worden gebracht. Minister-president dr Drees stond gis teren in letterlijke zin in het brandpunt, van schijnwerpers wel te verstaan. Hij trad n.1. op als voornaamste „acteur" in de Haghe-studio's te Den Haag voor een propagandafilm, die de P.v.d.A. voor de komende verkiezingen laat maken. Op 20 *pril begint een tournee voor 600 voorstellingen van deze film. Dr Drees was ondanks alle warmte en moeite een vriendelijk en goedgehu meurd „acteur". Uren lang werd gere peteerd en ingesteld, met onze eerste minister als slachtoffer. INVALIDE REDDE EEN VIERJARIG JONGETJE UIT MAASHAVEN Bij het spelen kwam gisteren de vier jarige L. H. Pijl in de Maashaven van Rotterdam terecht. Het ventje begon reeds te zinken, toen de liftbediende B. passeerde. Deze had als militair een auto-ongeluk gehad, waarvan hij een stijf been had overgehouden. Dit was voor hem echter geen beletsel ogenblik kelijk te water te springen. Hij bracht het jongetje behouden aan de kant. Omtrent de vreselijke brand in Kam pen, waarbij het echtpaar Breuker en zes kinderen de dood in de vlammen vonden, zijn nog de volgende bijzon derheden bekend geworden: De Klok- kensteeg, waar het verbrande huisje stond, is een amper twee meter breed zijstraatje van de voornaamste winkel straat van de stad. Het enige kind, dat uit het vuur ont kwam, de twaalfjarige Koos, heeft geen letsel gekregen. De jongen herinnerde zich van het ongeluk niet veel. Hij wist alleen, dat de zolder, waar hij net zijn broertjes en zusjes sliep, plotse ling vol rook stond en dat ze allemaal ineens wakker waren en door elkaar schreeuwden. Van beneden hoorde hij nog even zijn moeder, die riep: Wat is het hier benauwd.... Toen waren er plotseling vlammen. Met alle macht schopte hij tegen de pannen van het dak en wist een gat te maken, waar door hij in hemdje en onderbroekje naar buiten kroop. Achter hem kwam nog zijn 15-jarig broertje Hendrik. Toen Koos naar buiten kroop kreeg Hendrik een brandende plank op het hoofd en viel terug op de vloer. Het gezin was heel klein behuisd. De baby van zeven maanden sliep bij de ouders in een bedstee. Aan de ach terzijde had het huis geen uitgangen! Het dakraam op de zolder zat te hoog in het dak. De enige uitgang, de deur in de steeg, moet direct door het vuur zijn afgesloten. Mevrouw Klazina van Zeist, ge boren Breuker, haar broertje Koos, dat op zo'n wonderbaarlijke wijze aan de dood ontsnapte en Gerard Breuker, eveneens een broer, die in een sanatorium verpleegd wordt en natuurlijk direct naar Kampen vertrok. De begrafenis van de slachtoffers zal Dinsdag plaats hebben, De vissersvloot zal dit jaar op Dins dag 20 Mei ter haringvisserij uitvaren. Dit betekent dus, dat de feestelijkhe den van vlaggetjesdag in de diverse visserijplaatsen op Zaterdag 17 Mei zullen worden ingeluid en de vloot dus van die datum af gepavoiseerd in de havens te pronken zal liggen. In de vroege morgen van 20 Mei gaat dan de jacht op de Hollandse Nieuwe weer beginnen. Een „koninklijk heitje" De Nederlandse padvinders, die thans hun actie „Een heitje voor een karweitje" voeren, krijgen ook „klandizie" van het konink lijk paleis in Soestdijk. In het park van het paleis zal een aan tal padvinders vandaag de oude bladeren en takken van gevelde bomen verzamelen en verbranden. PN DAAR is het dan al weer bijna Pasen. Een feest van het hart, vrien den, want als we om ons heen kijken is het allerminst verlossend. Op Korea gooien ze Paaseieren met atoom dooier, de Paashaas heeft in Rusland een grote snor en het is bovendien een slechte dag voor konijnen, kippen en ganzen, terwijl ook de katten niet v ei- lig ziin. En dat laatste komen we bewij zen. Een zekere meneer R. F. H„ woon achtig in Amsterdam, verkocht in zijn kwaliteit van poelier konijnen, die een dag te voren nog op de schuttingen van de buurt zaten. De heer H. dacht zeker, dat het geen verschil maakte of je nou poelier of poesier heette, maar de poli tie denkt er anders over. Dicht die tent! Persoonlijk voelt Theodoor heel wat meer voor de winkeliers van Wil lemstad, die ten gerieve van de bui tenlanders, die hun stad bezoeken, en bloc de Engelse taal gaan leren. Dat was op advies van hun plaatselijke VVV. Maar of je nu Engels of hoog- Haariemmerdijks spreekt, als winkelier moet je op je hoede blijven. In Roosen daal werden verschillende winkelier' opgebeld door een zekere n-te- X vee het instituut te sorik- ,Wij paters van Ou "nbosch /i.w ni li tevreden over onze leverancier. Wilt u zo spoedig mogelijk de volgende ar tikelen op die en die plaats afgeven? Ik kom ze daar zelf wel even halen!" Op het aangegeven adres was het een (Jon prettige PaasdagenI hele drukte en alles werd vlot aange pakt. Maar verder hoorde men niets en in Oudenbosch wisten ze ook van niets. De politie van Roosendaal speurt ijverig naar de oplichter. Het is helemaal niet in Theodoors lijn om maar steeds op economisch terrein rond te dartelen, maar de berichten zijn er ook naar. Gisteren is in de Rot terdamse haven het vierduizendste schip van dit jaar binnengelopen. Het was de Brit „Kylebank", die kolen kwam brengen. Voor belanghebbenden vermeld ik nog event dat het schip met geld er nog steeds niet is. Op derde Paasdag zullen te Maastricht José Mul lens en Henri Strassburger (allebei uit de circussen van die naam) het huwe lijk bestijgen. Er komt een feest bij, zoals nog nooit gegeven is. Om half tien gaat de stoet naar het stadhuis. Alle artisten in costuum, paarden, pon- nies, olifanten en de giraffe gaan mee. En Prins Carnaval zal namens de Maas trichtenaren een toespraak houden. Zal hem een zorg zijn of het vastenavond is of niet. Het circusorkest en de ko ninklijke harmonie zullen het festijn opluisteren. Ze worden door een ge wone ambtenaar getrouwd. Niet door een kangeroe of zoiets. Dit zijn de mannen van stavast. Camera (links) incasseert een opstopper van I.iebenberg. Zelfs de scheidsrechter ligt ervan ondersteboven. (Van onze correspondent in Kaapstad) IN het Van Riebeeckstadion vond, ten aanschouwen van tienduizend verbaasd zuchtende mensen, een worstelwedstrijd plaats tussen de ex-bokskampioen Primo Camera (260 pond) en de Zuidafrikaanse worstelkampioen Wi llie Lieben berg. Voor een nadere beschrij ving van de jongens wordt ver wezen naar de foto. Hier volgt het wedstrijdverslag: Onder het bewonderend oei- geroep van de massa klimt Car- nera in de ring. Hij draagt een 'wijnrode kamerjas en rekt de armen als stapte hij zojuist uit zijn speciaal vervaardigde bed. Direct na hem springt de afgod van Zuid-Afrika's kreun-en-kraak industrie Willie Liebenberg over op te vangen met een diepgebogen kopstoot, die als een doffe klap weergalmt tegen de hellingen van de Tafelberg. De menigte loeit.. Liebenberg, óók niet flauw, grijpt een der voeten van de Italiaan, kraakt even de tenen en probeert vervolgens zijn tegenstander door voortgezette druk- en knijpbewe- gingen in de torso, in tweeën te splitsen. Hetgeen mislukt. Camera sleurt zijn vijand omlaag en dweilt hem een weinig heen en weer. De scheidsrechter grijpt angstig doch beslist in. Vierde ronde: De worstelaars klappen met een kolossale dreun op elkaar. De verkeersbrigade komt het stadion binnen gereden, doch wordt teruggestuurd. Op de tribune ontstaan kleine menings verschillen. Doch wat geschiedt dddr? Ploseling tilt Camera de de touwen. Zijn spieren zijn ge huld in een kostbaar zwart ge waad, de man is vers geperma nent. Uittrekken der gewaden. Voorstellen. En dddr begint de eerste ronde! Camera vat de nek van Lieben berg, maar de Afrikaner ant woordt met een dusgenaamde droge muilezelschop. Camera doet een tweede greep, maar duikende plompt Willie hem zijn hoofd in de maag. Er gorgelt iets. De Ita liaan rukt aan de linkerarm van zijn tegenstander en ontwricht diens rechterbeen. Er kraakt wat. Liebenberg valt als een flatge bouw op Primo en maak secundo van diens duizeling gebruik om hem vijf natte muïlezeltrappen toe te dienen, kalm doch degelijk. Camera kijkt hem aan en slaat tegen het canvas. Einde der eerste ronde. De tweede ronde wordt verdaan aan enig ijdel ruk. en trekwerk. Weliswaar ziet de Italiaan kans om beide benen van zijn tegen stander in één romaans-turkse greep een halve slag om te draaien, doch het zet geen zoden aan de dijk. Liebenberg lanceert een Basuto-aanval, strekkend tot indeuking van de linkerborstkas, maar zijn attaque is kinderachtig- slap. Het publiek mort. In de derde ronde leeft Camera op. Hij voelt, dat cr gewerkt moet worden, ge ziet de spieren zwel len. Eerst draait hij Liebenbergs armen naar achteren, vervolgens werpt hij hem tegen de touwen om dan het terugverende lichaam Zuidafrikaan omhoog en werpt hem uit de ring. Liebenberg klau tert terug en deelt dusgenaamde tornadoschoppen uit. Ik zie dat Camera ontstemd raakt; hij grijpt Liebenbergs hoofd en draait tot het knarsend terug veert. Er knapt iets. Liebenberg op het canvas. Ontzetting bij de massa. De brandweer komt. De vijfde ronde toont een lek ker opgefriste Liebenberg. Hij lanceert zijn gecombineerde Nel- son-abattoirtme, maar Camera valt aan met de speciale stieren- greep en het volgende ogenblik raken hun armen en benen zozéér verward, dat de gemeente-archi tect van Kaapstad de zaak moet regelen. De nooddeuren van het stadion worden geopend, in de havens gillen de schepen alarm signalen. Het gevecht nadert zijn hoogtepunt, de meeste vrouwen zitten te schreien en Rode Kruis- zusters snellen af en aan met as- perine en natte doeken. Camera rukt Liebenbergs linkerarm met de hefkraantruc naar achteren, zet hem met de bunker beweging een knie onder het zitvlak, slaat hem driemaal me de vrije hand in de nek en slingert het ver slappende lichaam, na de correcte uitvoering van een linkse bison- breuk greep, in Noordoostelijke richting over het feestterrein. De recette bedroeg 145.000 gul den. Drie vrouwen zijn met een zenuwschok in het Centraal Zie kenhuis opgenomen, hun toestand is naar omstandigheden redelijk wel. De provinciale postzegeltentoonstel ling te Krommenie, die hedenmiddag om drie uur door burgemeester Pro- vily zal worden geopend en wordt ge houden ter gelegenheid van het eeuw feest van de postzegel, is wel een heel bijzondere gebeurtenis. De collecties, die o.a. zijn ingezonden door de afde lingen Haarlem, Alkmaar, Hoorn, Cas- tricum en Krommenie van de Nederl. Vereniging van Postzegelverzamelaars alsmede door een op zichzelf staande vereniging te Den Helder, zijn zeer waardevol. De totale inzending verte genwoordigt een enorme waarde, zodat dag en nacht leden van de afd. Krom menie de wacht zullen houden. Er zal tevens (in de lokalen van de ULO- school) een aantal schilderijen wor den geëxposeerd. Dit alles wordt ons medegedeeld door de heer K. E. König, hoofdonderwijzer te Koog aan de Zaan, redacteur van 't Koog aan de Zaan, redacteur van het maandblad der Vereniging, bovendien medewerker aan een Amerikaans, Zwitsers en Duits philatelistisch tijd schrift en zelf in het bezit van een belangrijke verzameling. Deskundige personen, aldus de heer König, zullen doorlopend voor een toelichting zor gen, waardoor de aantrekkelijkheid van de tentoonstelling nog toeneemt. Motiefverzamelaars Attractief en verbazend interessant zullen zeker de collecties van de z.g. „motiiefverzamelaars" zijn. Deze spe ciale vorm van verzamelen is nog ge heel nieuw en heeft eerst kortgeleden zijn intrede in de philatelistische we reld gedaan. De motiefverzamelaars zijn nog bijna niet in de gelegenheid geweest hun collecties op tentoonstel lingen te laten bezichtigen en beoor delen; wel zijn speciale tentoonstellin gen voor motiefverzamelaars gehou den en wel in Zweden en Duitsland Deze verzamelaars verzamelen postze gels met eenzelfde motief en krijgen aldoende een internationale collectie met één en dezelfde afbeelding of soort gelijke afbeelding. Daarbij richten ze hun verzameling op een speciale wijze in, met uitvoerige beschrijvingen van het motief en hoe het op de postzegel is gekomen. De heer König zelf heeft een zeer interessante internationale collectie, waarvan alle zegels een reli gieus motief hebben. DE BEOORDELING De beoordeling is op deze tentoon stelling in handen van de heren P. Wittkamper Jr., D. J. G. Verzijden en natuurlijk van de heer K. E. König. De beoordeling is zeer uitgebreid. Vele factoren zullen hierbij een rol spelen, niet alleen de geldelijke waarde. Inte gendeel, zo spreekt de wijze, waarop de inzender zijn verzameling heeft opge zet, ook een woordje mee. Zijn vin dingrijkheid, zijn ideeën, kortom zijn gehele philatelistische kennis en aan leg wordt zodoende op de proef ge steld. Een beoordeling die dus zeer zorgvuldig en zeer uitgebreid is. Dat er voor deze provinciale tentoon stelling enorme belangstelling zal be staan, is welhaast zeker. Dat deze ten toonstelling het bezoeken meer dan waard zal zijn, daar behoeft niemand aan te twijfelen. De organisatoren van de Krommenieee afdeling „De Post hoorn" zullen er dan ook zorg voor dragen, dat deze tentoonstelling ook voor hen, die op het gebied van de philatelie volkomen analphabeet zijn, het aanzien dubbel en dwars waard is. De voorzitter van de afdeling Krom menie, de heer J. F. Kriek, zal aller eerst een welkomstwoord spreken, daarna zal de heer König een inleiding houden over de betekenis van 't eeuw feest van de postzegel, waarna burge meester Provily de tentoonstelling zal openen. Tengevolge van het mond- en klauwzeer hebben zich in de week van 30 Maart6 April de volgende sterfgevallen voorgedaan; runderen 6, kalveren 44, biggen 119, varkens 8, schapen 4.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 3