Puistjes Competitie 1951-1952 loopt ten einde D.D.D. In de greep van de woestijn De spanning blijft tot de laatste wedstrijden gehandhaafd Woutje Wagtmans lapte Coppi en Koblet aan zijn laars DOPENT 0°o°' MgTSüfS'LS-*» - Sportredacteuren stellen een Zweeds elftal op D.W.S. moet oppassen voor Heerenveen JfoUwktijk Strand AP Brabander schuierde in ronde van Romandie Dr Euwe vergrooiie zijn voorsprong Plantaz zet zegetocht in Vlaanderen voort FIFA-jeugdtournooi door Spanje gewonnen Van Est werd tiende in Rome-Napels-Rome Employé s van „Koning Voetbal" veroordeeld Urk Evangelist Visser deed zijn intrede Urker voetballers in actie Aalvangsten iets beter Pim.Pam Pom en w n h KRE0FIAV0N Wieringen De imkers bespraken hun zomerprogramma Het Radioprogramma VRIJDAG 18 APRIL 1952 langer voort duren, want hoewel de mleste eert?' spanninS zal echter nog verschijnen kan er in het gunstigste geval in de ifd*,lassers Zonda& ln het veld king tot de degradatiecandidaten beslist Vorrten t iü u e" C met betrek" zoen een toontje lager moeten zingen. Natuurlijk blittVnr^oiH .komende .Ik heid dat Eindhoven van Bleverheide gaat verluL de mogellJk" winst bij ADO vandaan komt. Dat zouUekeneniSt T'™" met dc V0,Ie kampioensvlag in top mogen hijsen VnnrhanH i Tilburgenaren de falen van de lichtstadbewoners, die' door een ovetwitn" w« echter ,niet in pen de titel kunnen prolongeren. Veel geven wii echtst?!?8 geringe kans op Willem n zo vriendelijk zal zijn Zondag te verliezen V°°F S' tenzÖ Zelfs"iet als wij in aanmer- nem.<:n dat Hermes DVS het te gen Maurits lastig kan krijgen en Spar- pcll0®,1!16.' van HBS heeft gewonnen. PSV zal in ieder geval met Chèvremcm' geen moeite hebben en eerlijk gezegd I1-!" er van overtuigd dat ook ae Schiedammers en Rotterdammers geen fouten zullen maken. Vrij zeker is weliswaar dat Limburgia van NOAD gaat winnen, maar de achterstand van twee punten op één of meer concur renten zal blijven bestaan. Het voetbalseizoen in Zweden is na de winterpauze weer op gang gekomen en men loudt zich al druk bezig met de wedstrijd tegen Nederland, welke op 14 Mei te Amsterdam wordt ge speeld. Het is niet mogelijk om de spe lers die daarvoor in aanmerking ko men in een centrale training onder te brengen. Wel is het de bedoeling om op 7 Mei een oefenwedstrijd te spelen tus sen het Zweedse nationale elftal en een ploeg, samengesteld door de sportredac teuren van de dagbladen. Deze oefen wedstrijd wordt te Gothenburg ge speeld. \JIETTEGENSTAANDE de aderlating van de Haarlem-ploeg geloven wij niet dat de roodbroeken in de uitwed strijd tegen Velocitas een of meer ver- liespunten zullen oplopen. Weliswaar heeft Velocitas nog steeds belang bij een overwinning, maar deze hekken sluiters zijn dermate zwak dat Haarlem daardoor niet in moeilijkheden zal ko men. DWS krijgt het lastiger. Heeren- veen komt namelijk op bezoek en er is de Friezen veel aangelegen zo'n goed mogelijke plaats op de ranglijst in te nemén. Abe Lenstra en zijn mannen staan op de vijfde plaats, maar zullen bij een eventuele overwinning naar de derde plaats stijgen. Het zou dus in het geheel niet onmogelijk zijn als Haarlem één of zelfs twee punten op zijn rivaal DWS ging uitlopen. WA de krachttoer tegen Blauw Wit 11 ontvangt Achilles Zwolse Boys. Het lijkt ons onwaarschijnlijk dat de hek kensluiters van 1B ook nu weer een overwinning gaat behalen, maar even min verwachten wij dat van Sneek in de thuiswedstrijd tegen Blauw Wit en van Oosterparkers in de uitwedstrijd tegen Wageningen. Hoe ook de uitsla gen in de lagere regionen van deze af deling zullen zijn, een beslissing zal niet kunnen vallen. Ook in 1G niet, om de eenvoudige reden dat de sollici tanten voor een plaats in de tweede klasse, Chèvremont en Longa niet zul len spelen. LIOEWEL Limburgia slechts twee punten achterstand heeft op de lei ders Hermes DVS, Sparta en PSV, is het niet waarschijnlijk dat deze ploeg nog in aanmerking voor de titel zal Zuiver en ontsmet uw huid met de helder vloeibare D.D.D. De jeuk bedaart, de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest GENEESMIDDEL TEGEN ^HUIDAANDOENINGEN (Advertentie, Ing. Med.) Nou en ofJe moet wel eens even uitblazen. En dan een Strand en.... je knapt weer op, manl Bovendien is de prijs nog VERLAAGD tot (Advertentie De uitslagen van de negende ronde van het tournooi om het schaakkam pioenschap van Nederland luiden: dr Stumpers-Van Scheltinga afgebroken, BarendregtVan den Berg 1-0, Don- nerBouwmeester V2-V2, dr Euwe ir van Steenis 1-0, KramerVinken %-%• Voorts werden twee afgebroken par tijen uitgespeeld. De partij uit de vijf de ronde tussen Cortlever en ir van Steenis eindigde in remise, terwijl de partjj tussen Van den Berg en dr Stumpers uit de achtste ronde door dr Stumpers werd gewonnen. De stand na de negende ronde is: I dr Euwe 7 pnt. uit 8; 2 Van Schel tinga 5% plus 1 afgebr. uit 8; 3 Kra mer 5 pnt. uit 8; 4 en 5 Donner en Ba rendregt, beiden 3i/„ pnt., plus 1 af gebr. uit 8; 6 Bouwmeester 3% pnt. uit 8; 7 Van den Berg 3 pnt. plus 2 afgebr. uit 8, 8 Cortlever 3 pnt. uit 8; 9 ir Van Steenis 2% pnt., plus 1 af gebr. uit 9; 10 Vinken 21/0 pnt., uit 9; II dr Stumpers 2 pnt. plus 2 afgebr. uit 8. Na zijn overwinning in de tweede en derde etappe heeft onze landgenoot Plantaz ook de vierde etappe van de amateurrronde van West-Vlaanderen, een rit tegen 't horloge over 28 km, ge wonnen. Start en finish van deze etap pe waren te Blanken berghe. De uitslag luid'. 1. Plantaz (Ned.) 40 min. 50 sec. 2. Malfait (Belg.) 41.13. 3. N. van Est (Ned.) .1.16.4. Ceu emans (Belg.) 41.17. 5. Van VUerberghe (Belg.) 41.19. Paymans werd 13e m 42.16 en Aanraad 17e in 42.31. De Belg Van Looy heeft nog steeds de leiding in het ai- gemeen klasement met 9.42.32. De finale van het FIFA-jeugdtour nooi, welke te Barcelona voor 30.000 toeschouwers werd gespeeld, ging tus sen Spanje en België. Na verlenging was de stand nog steeds dubbelblank, waarna Spanje zich winnaar van n jeugdvoetbaltournooi mocht noemen dank zij een beter doelgemtddelde dan de Belgen. De wedstrijd om de derde plaats tussen Engeland en Oostenrijk ein digde na verlenging in een gelijk spei, 5-5. Het lot bracht Oostenrijk de der de plaats. De grootste Italiaanse wielerkeien en enkele buitenlanders zijn gisteren gestart voor de Ronde van Romandië. Tussen al die grootheden, Zwitserland zond zijn onvolprezen Koblet, Italië kwam met Coppi, de Belgen hadden Keteleer en Impanis waardig gekeurd en Kirchen vertegenwoordigde Luxem burg, kon men de tengere figuur van onze landgenoot Wagtmans ontdekken. De kittige Brabander heeft zich echter van die schoon klinkende namen van buitenlandse wielerfenomenen niets aangetrokken. Als eerste ging hij te Martigny door de finish, met niet min der dan twee minuten voorsprong op een groep van acht renners, waarvan Coppi, Keteleer, Impanis en Koblet deel uit maakten. Na de start van de eerste étappe van de zesde Ronde van Romandie, ging het aanvankelijk in een rustig tempo. Het was zeer warm en niemand voelde kennelijk veel lust om zich extra in te spannen. Nadat Villeneuve was gepas seerd, nam Wout Wagtmans met een felle demarrage een 100 meter voor sprong. Het peloton hechtte klaarblij kelijk niet veel waarde aan de ont snapping van de Nederlander. Niemand ging hem tenminste achterna en zo kon De Italiaan Maggini heeft het eerste gedeelte van de eerste etappe van de wedstrijd Rome-Napels-Rome gewonnen. Wim van Est werd vierde in dezelfde tijd als de winnaar. Robic nam het tweede gedeelte voor zijn rekening, ln het klassement na de eerste etappe staat Robic op de eerste plaats. Onze landgenoot Van Est is tiende. Wagtmans zijn voorsprong langzaam maar zeker vergroten. Op de top van de 1250 meter hoge V'llars kwam de kleine Nederlander als eerste door met een voorsprong van niet minder dan 3 min. 25 sec. op zijn achtervolgers, die inmiddels hadden begrepen dat het ernst was. Wagtmans toonde zijn grote klasse en de goede vorm, waarin hij verkeert, door zijn voorsprong, ondanks de heftige aanvallen van de grote man nen als Koblet, Coppi, Impanis, te handhaven. Alleen ging Wagtmans te Martigny door de finish, 1 min1. 56 sec. voor een groep van 8 renners, aangevoerd door Coppi. De uitslag van de eerste étappe (Payerne—Martigny 182 km), luidt: 1. Wagtmans (Ned.) 4.01.09; 2. Coppi (It.) 5.03.05; 3. Schaer (Zwits.)4. Ke teleer (Belg.); 5. Impanis (Belg.); 6. Zampini (It.); 7. Fornara (It.); 8. Cle rici (It.)9. Koblet (Zwits.) allen in dezelfde tijd als Coppi; 10. Kirchen (Lux.) 5.03.07; 11. Rossi (It.) 5.06.17; 12. Albani (It.) z.t. t De Nederlander Dekkers eindigde op de 38e plaats in 5 uur 19 min. 59 sec. Aan het niet meer bestaande blad „Koning Voetbal" was indertijd een pool verbonden, die niet al te zuiver werkte. Enige employé's van de onder neming vulden namelijk de formulieren voor de prijsvraag vals in en plaatsten er gefingeerde handtekeningen onder. Op deze wijze werd bereikt, dat de grote prijzen alle in de kas van het be drijf terecht kwamen. De drie heren, die zich hiermede bezig hielden, zijn thans door het gerechtshof te Amster dam veroordeeld tot drie maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk, alsmede een geldboete van f 40. Het absolute uitgaansverbod, dat op Paas-Maandag aan de bevolking van Nazareth is opgelegd na botsingen tus sen Mohammedanen en Grieks-Katho lieke jongelieden, is gewijzigd in een uitgaansverbod van zonsondergang tot zonsopgang. Nadat hij des morgens door ds. J. Ho- vlus uit Hoogeveen tot zijn dienstwerk was ingeleid heeft op de middag van Paas maandag de evangelist Visser, uit Naar- den overgekomen, intrede gedaan als voor ganger bij de Geref. Bond. In deze dienst bediende hij het woord uit Jesaja 40 vs 1 en 2. Hierbij werden twee hoofdgedach ten naar voren gebracht, n.1. het voorwerp van de troost des Heren en de inhoud van deze troost. Spreker begon met op Salomo te wijzen, die bij de ingebruikneming van de tempel sprak: „Dat Uw ogen open mogen zijn over dit Huis". Zo ook hier op dit ogenblik en wij hebben ook van elkaar af te zien. Als wij op elkaar zien is dit schade onzer zielen, omdat dan Sa tan bezig is de eer van God te roven. Want van het nieuwe zal straks de be koorlijkheid af zijn, omdat wij zijn als gras des velds, maar Gods Woord, dat blijft tot in eeuwigheid. Dat is ons kom pas dat onze gangen en schreden heeft te richten. Dat Woord zal spreker hier bren gen, op huisbezoek en catechisatie en alle arbeid in dit deel van Gods wijngaard. Sprekers opdracht is de Gemeente tel kens voor te houden dat het door eigen zonden en ongerechtigheden van de levende God is verstoken en dat God naar recht handelt, maar om het volk Sons dat heeft leren zuchten en gans ontledigd is te ver troosten met de vertroostingen Gods. Aan het slot sprak ds. Hovius van Hoo geveen de heer Dekker van Epe en de voorzitter van de Evangelisatie, de heer W. Achterberg. Zaterdagmiddag kreeg het tweede elftal van Urk bezoek van het tweede elftal van IJ.V.V. uit IJselmuiden. Het Urker elftal dat met verschillende invallers in het veld kwam, wist de bezoekers een 62 neder laag te te brengen en wist hierdoor met een het degradatie-gevaar te ontlopen. De Urker-junioren, die thuis de strijd aan moesten binden tegen de junioren uit Blokzijl, behaalden een 50 overwinning. Op Paasmaandag kwam het eerste elf tal van Urk in het veld tegen het eerste elftal van de in de derde klasse KNVB spelende club, Rood-Geel uit Leeuwarden, en wist deze een gelijkspel af te dwingen. De Urkers toonden gedurende de gehele wedstrijd een overwicht in het veld, doch konden de score niet verder opvoeren dan 10. Pas vijf minuten voor het einde gelukte het Leeuwarden te profiteren van een fout in de Urker achterhoede en de gelijkmaker te scoren. Het tweede elftal moest het deze mid dag opnemen tegen het tweede elftal van de Rood-Gelen en moest tenslotte met een 30 nederlaag in Rood-Geel haar meer dere erkennen. De vangsten der fuikaalvissers wa ren de afgelopen week iets beter Vooral paling werd iets ruimer aange voerd. De prijzen der fuikpaling vari eerden per pond van 1.06 tot 1.26. Aanvoer van nest was nog gering. No teringen voor nest per bak van 2.80— 3.25. Voor het eerst werd weer enige lijnpaling aangevoerd. De vangsten waren zeer ongelijk. Per vaartuig van 20 tot 240 pond per dag. De grootste vangsten kwamen uit het zuidelijk deel van het IJselmeer, in de nabij heid van Harderwijk. De noteringen voor de lijnpaling waren per pond van 1.41—1.60. Door enkele vaartuigen werd enige Noordzeevis aangevoerd. De prijzen waren vrij normaal. Puf werd ver kocht voor ongeveer f 3.— per mand. Aangevoerd werd: 1829 pond lijnpa ling, 783 pond fuikpaling, 4 pond bot, 3 pond zalm, 45 pond spiering, 5360 pond nest, 14 pond kabeljauw, 400 pond wijting, 1458 pond schol. 180 pond bot, 1020 pond schar, 58 pond tong, 10 pond tarbot en 9100 pond puf. Totale omzet bedroeg f 4600. VLOOT TER VISSERIJ UITGEVAREN. Gezien de kuilpalingvisserij ver vroegd is van 1 Mei tot 17 April, is de IJsselmeervloot gisteren ter visserij op het IJsselmeer uigevaren. Weken voor de tijd was daartoe alles al in orde ge bracht, o.m. veelal vernieuwing van de schepen, zodat het een pracht ge zicht was de vloot geheel versierd uit de haven te zien vertrekken op hoop van goede vangst. VISSERIJ DAG. Het bestuur der afdeling van de Co- vij deelde ons mede dat de Oranjever eniging te Baarn het voornemen heeft om op de verjaardag van H. M. de Koningin, een visserijdag te organise ren. Een grote tentoonstelling on het gebied der visserij hoopt men dan te organiseren. VERGADERING COVIJ. De afdeling Urk van de Covij verga derde Dinsdagavond. Aan de leden werd eerst een overzicht gegeven van de verrichting der werkzaamheden door het plaatselijk bestuur. Hierna werd in den brede gesproken over het uitvaren des Zondags 's nachts De afdeling was hier tegen. VISSERIJ URK, 17 April 1952. Door 53 vaartui gen werd Donderdag aangevoerd: 1585 pond kuilpaling 7590 cent en 643 pond lijnaal f 0.91—f 1.08 per pond; 33 man den puf f 3 per mand; 177 bak Nest f 2.10 per bak. AFDELING RODE KRUIS OPGERICHT. Onder voorzitterschap van burge meester Keyzer werd Woensdagavond te Urk een afdeling opgericht van Rode Kruis. In het bestuur heboen zitting: dr Heidinga, zuster Beukelman, Gerrit de Boer, Jan Oost en de heer Nijhuis. De afdeling Urk begint met ongeveer 100 leden. PREDIKBEURTEN OP ZONDAG 20 APPRIL 1952 Ger. kerk Z., 10 en 17 uur ds C. M. van Loo van Dordrecht. Bed. H.A. en Dankzegging; Ger. kerk N., 10 en 17 u. ds J. P. 3oer van Zwartebroek. Bed. H.A. en Dankzegging. Ned. herv. kerk 10 en 17 uur ds C. J. Lasschuit. Chr. ger. kerk, 10 en 17 uur Leesdienst. Ger. Bond in gebouw Irene, 10 en 17 uur Evangelist Visser. 1 "N 25. Billie was nu wel met een bru taal gezicht de bakkerswinkel binnen gestapt, maar hij had geen rooie cent meer op zak. Nu trok hij zich daar niet veel van aan, want hij was toch niet van plan om ook maar iets bij de bak ker te kopen. Hij wilde alleen de bak ker een poosje aan de praat houden, zodat Kareltje gelegenheid zou hebben om achterom het raam binnen te slui pen en de buit weg te nemen. Zoals al tijd, was aan Kareltje weer het moei lijkste deel van het werk opgedragen. „Ha, die bakker", riep Billie vrolijk, zodra de bakker naar voren was geko men. „Kent u mij niet meer?" „Nee... hoezo?" vroeg de bakker verbaasd. „U moet rekenen, ik zie zoveel gezichten in mijn winkel, die kan ik allemaal niet uit elkaar houden. Maar u bent in elk geval geen vaste klant, dat zie ik wel". „Geraden, bakker, geraden", riep Billie, „maar als u nog steeds van die lekkere krentenbroodjes verkoopt zoals vroe ger, dan word ik een vaste klant, dat beloof ik u!' „Hoeveel broodjes wenst meneer?" vroeg de bakker, die zijn klant nog steeds met een verbaasd ge zicht aanstaarde. „Dan zal ik ze even van achteren halen". Maar dat wilde Billie tot elke prijs verhinderen. „Nee bakker, wacht u nog even, ik heb toch niet zo'n trek in krentenbroodjes, bij nader inzien! Ik denk, dat ik maar wat chocoladerepen zal nemen!" (Advertentie, Ing. Med.) door; MARJORIE VERNON KANS OP voorkomt en geneest (Advertentie, ing. Med 88 Zonder twijfel hadden al die nieuws gierige en oplettende ogen, die hen had den gadegeslagen, deze demonstratie als 'n bewijs opgevat dat ze tot over haar oren op Gary verliefd was, en daarom was het volkomen logisch te veronderstellen, dat ze dol van jalou sie was geweest toen ze had gemerkt, dat hij het bof maakte aan een ander meisje. Amid had haar bovendien da delijk na de moord bij Gary gevonden, en het moest hem op zijn zachtst ge zegd wel uiterst vreemd zijn voorge komen dat ze zich daar midden in de nacht in zijn kamer bevond. Daar moest ze wel een grondige reden voor hebben gehad, dat zou iedereen den kenO, geen wonder dat zij ver dacht werd. En ze had daar zelf in de verste verte nooit aan gedacht. In haar koppige zekerheid dat de- sheik Gary had vermoord, had ze niet ver der naar de moordenaar gezocht. „Wat was ik toch blind", mompelde Mara in zichzelf en verborg haar gloeiend gezichtje in haar handen. Ze begreep nu ook hoe vanzelfspre kend het was geweest dat de bevol king van El Araish haar als de schul dige had beschouwd. En beseffend dat hun gerechtigheid volgens de Westerse opvatting was geleerd, was het zeer begrijpelijk, dat ze haar voor haar mis daad hadden willen laten boeten. Ze wist dat de wetten en de rechtsple ging in El Araish op dezelfde leest waren geschoeid als die in Engeland. dat zou hebben betekend: ter dood ver oordeling. Mara huiverde niettegen staande de hitte en haar gedachten bleven in het verleden verwijlen. Ze had zich geen ogenblik gerealiseerd in welk acuut gevaar ze zich bevond en Amid had dat voor haar verborgen ge houden. Het moest wel een moeilijke situatie voor hem zijn geweest! Per slot van rekening was hij na sheik Ali de eerste geweest die hen de wenselijk heid van een rechtvaardige rechtspraak had laten inzien. Het moest hem wel in een moeilijke positie hebben geplaatst dat hij nu ook de eerste was die alles wat hij had geleerd, verzaakte; dat moest zijn gezag hebben ondermijnd en hem veel van de eerbied waarmee de bevolking naar hem opkeek, hebben gekost, en dat allemaal omdat hij haar niet voor het gerecht had willen laten slepen om veroordeeld te worden! Want Mara begreep dat een veroordeling on herroepelijk op het verhoor zou zijn gevolgd. Wat voor kans zou ze hebben gehad, zelfs al had ze een verdediger gehad. Het motief was er, de openbare mening zou vierkant tegen haar zijn geweest, ze was ontdekt in de kamer van de vermoorde niets zou haar hebben kunnen redden. Sheik Amid had dat ongetwijfeld begrepen en blijkbaar was het, hoewel hij hen le venslang had willen laten opsluiten omdat ze zijn geheime stad hadden ontdekt en het bericht daarvan in de bewoonde wereld zouden kunnen rond bazuinen, toch niet zijn bedoeling ge weest dat hun letsel of leed werd toe gebracht. Daarop was de stam drin gend recht gaan eisen. Misschien oefen den ze wel pressie op hem uit de vrouw aan hen over te leveren opdat zij gestraft zou kunen worden op de wijze als hij dat zelf voor de boosdoe ners in El Araish had bepaald. Wanneer voor haar een uitzondering zou worden gemaakt, hadden ze redelijkerwijs kun nen protesteren. En in het nauw ge bracht moest Amid toen hebben be sloten dat de enige manier om haar te redden was, haar zijn eigen naam te geven. Dat zou op twee manieren kun nen werken. Zijn volk zou het kunnen opvatten als bewijs dat hij in haar on schuld geloofde, en zou misschien ge noeg onder zijn invloed staan om zelf ook in haar onschuld te gaan geloven; aan de andere kant, wanneer ze haar toch voor schuldig bleven houden, zou den ze toch niet al te veel durven doen tegen de vrouw van hun meester; ze konden niet van hem verwachten dat hij haar in dat geval aan hen zou uit leveren, en ze zouden niets kunnen be ginnen. Neen: Amid had de enige mogelijk heid om Mara te redden gevonden en had die kans waargenomen toen hij haar ten huwelijk had gevraagd. Maai er was daarbij geen sprake geweest van liefde voor haar; waarschijnlijk had hij zo geredeneerd dat wanneer bij hen niet in El Araish gevangen had ge houden, deze tragedie nooit zou heb ben plaats gehad, da r Gary dan niet door Yhula's bekoorlijkheid zou zijn verleid; en misschien had hij ook me delijden gevoeld met het Engelse meis je, dat ter dood veroordeeld zou wor den voor iets waarvoor hij zelf indirect verantwoordelijk was door hen gevan gen te houden. Ja, eindelijk had ze dan de sleutel tot de puzzle gevonden. Ze had zich onop houdelijk afgevraagd waarom Amid haar toch dat huwelijksaanzoek had ge daan, maar nu wist zt het dan. Ze had nog een flauwe loop gehad dat het was omdat hij van haar hield al was het dan maar een beetje: nu was die hoop vervlogen en stond ze met lege harden. Het was slechts een ridderlijk gebaar van hem geweest, omdat hij wist dat dat de enige mtnier was om haar van openbare vernedering, de beproe ving van een verhoor, en haar leven te redden. En omdat hij zichzelf beschouw de als de indirect oorzaak, had zijn streng rechtvaardigheidsgevoel van hem geëist dat hij haar moest beschermen voor de gevolgen. Natuurlijk had hij weer van haar kunnen scheiden wan neer de herinnering aai. Gary's dood was vervaagd. Ze twijfelde er niet aan of dat was zijn bedoeling. Het was slechts een tijdelijke maatregel, die hij had moeten nemen omdat er geen an dere oplossing was. Mara beet op haar lippen toen ze be sefte hoe 'n pijn het deed te moeten in zien, dat Amid van haar zou zijn ge scheiden wanneer het doel bereikt was. Misschien zou hij van haar gaan hou den wanneer ze getrouwd waren Het meisje stond op en begon ruste loos door de kamer te ijsberen, haar wangen gloeiend door het visioen, dat haar gedachten hadden opgeroepen. Aan sheik Amid toe te behoren zich aan hem over te geven; in de geurende stilte van de Oosterse nacht op hem te liggen wachten en zeker te weten dat hij zou komen, dat ze weldra in zijn armen zou liggen om gekust en omhelsd te worden.... „Wat ben ik toch een dwaas ge- weestl" fluisterde het meisje voor zich heen. (Wordt vervolgd). De Wieringer imkers hebben met het voorjaar hun plannen weer gereed ge maakt en het bestuur heeft deze de le den op de jaarvergadering, welke in Hotel Kaan werd gehouden, ter goed keuring voorgelegd. Al een vijftiental jaren wordt in het vroege voorjaar een plan de campag ne opgemaakt en dit alles in het De- lang der bijensport. In zijn jaaroverzicht liet de secreta ris-penningmeester de heer H. Rump een optimistischer geluid over de kas horen dan over het bijenjaar. De ho ningoogst is bij alle leden beneden de verwachtingen gebleven. Ook de grote imkers hadden door het minder gunsti ge weer een lage opbrengst. De ingekomen stukken bevatten een tweetal uitnodigingen n.1. van een con tactvergadering op 26 April te Alkmaar en de jaarvergadering op 17 Mei te Utrecht. Het bestuur, benevens mevr. Bruul werden- als afgevaardigden ge kozen. Het door het bestuur uitgewerkte zomerprogramma kon alle sympathie der aanwezigen wegdragen. Op 10 Juni gaan de imkers met hun gade naar Venendaal. de grootste bijeenkomst in ons land. Hierna zal het openluchtmu seum te Arnhem worden aangedaan, om vervolgens de avond in Amsterdam door te brengen in Carré. Ook zullen deze zomer de standin specties weer worden gehouden. Het kleinvee van een der grootste imkers, de heer Schutte zal worden bezocht. In de rondvraag kwam de Land bouwtentoonstelling ter sprake, waar men met een kleine stand wil berei ken de ingezetenen op de uitstekende kwaliteiten der bijenhoning te atten deren. Wanneer hiervoor de verschillende artikelen door Melona of Wageningen beschikbaar worden gesteld zal er een bijenkorf worden geplaatst, waarin le vende bijen zullen zijn. Jaaniie Scheltus 93 iaar De oudste inwoonster van Wieringen, mevr. de wed. Jaantje Scheltus, heeft Donderdag in huize „Noorderlicht" haar 93e verjaardag gevierd. Bij de Wieringer dames heeft ze hiermede de records geslagen. Het heeft haar Don derdag niet aan belangstelling ontbro ken. De oudjes in het Noorderlicht hebben haar de hand gedrukt en ook familie en kennissen waren naar opoe Scheltus gekomen. Onze gelukwensen hier aan toe voegende, spreken we de wens uit dat opoe Scheltus nog lang de oudste inwoonster van Wieringen mag zijn. OPPERDOES, 17 April 1952. Wit lof I 27,50—31,50, II 24,50—26, III 20; peen, stek 5.50. ZATERDAG 19 APRIL Hilversum i, 402 m.: 7.0024.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde mu ziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11,45 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Piano duo. 12.30 Land- en Tuinbouwmededeiin- gen. 12.33 Gram.muziek. 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Amusementsorkest en solist. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Gram.muziek. 14.20 Engelse les. 14.40 Amateursprogramma. 15.15 Kroniek van letteren en kunsten. 15.53 Metropole-orkest en soliste. 16.25 De schoonheid van het Gregoriaans. 16.55 Voor de jeugd. 17.55 Nederlandse schaak kampioenschappen. 18.00 Nieuws. 18.15 Vraaggesprek over de katholieke kerk in Duitsland. 18.25 Amusementsmuziek. 18.40 Regeringsuitzending: „Zoeklicht op de Westerse Defensie". 19.00 Gram.muziek. 19.15 Parlementsoverzicht. 19.25 Amuse mentsmuziek. 19.52 Actualiteiten. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.08 De ge wone man zegt er "t zijne van. 20.15 Lichtbaken. 20.35 Gram.muziek. 21.00 Ge varieerd programma. 21.55 Gram.muziek. 22.30 W(j luiden de Zondag in. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22 —24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 298 m.: 7.00 VARA 10.00 VPRO, 10.20 VARA. 19.30 VPRO* 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 715 Ochtendgymnastiek. 7.33 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram - muziek. 8.40 Idem. 8.50 Voor de huig vrouw. 9.00 Gram.muziek. 10.00 „Tijde lijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Mor genwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de contlnu-bedrljven. 11.30 Viool en piano. 12.00 Metropole-orkest. 12.30 Land- en Tumbouwmededelingen. 12.33 Oreelsoel ht0° ,Nie?n„ 13'15 .^eine zonS, hoorspel. 13.30 Accordeonorkest. 14 10 Voor de jeugd. 14.30 Nederlandse liede ren 14.50 Boekbespreking. 15.05 Dans- 15-30 Vragenbeantwoording. Politieks peL 16.15 Sportpraatjl 16.30 Kamerorkest en solist. 17.20 Voor ?So?.eU8d' 1800 Nleuws- !8 15 Vara-varia. 18.20 Hawaiïan-muziek. 18.35 Volksdan sen. 19.00 Artistieke Staalkaart. 1930 „Passepartout", causerie. 19.40 Het Oude Testamenten deze tijd", causerie. 19.55 ..Deze weeK", causerie. 20.00 Nieuws 20 05 Actualiteiten. 20.15 Der liebé Augustin", operette. 21.30 Socialistisch commentaar. 21.45 Strijksextet 22.15 „On der de pannen", hoorspel. 22.35 Lichte muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram.muziek. 23.35 Sport. 23.45-24.00 Orgelspel

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 5