PublicatieHHHHHH binnen van rapport-Tinbergen een maand verwacht ERRES r Moeilijkheden in garnalenvisserij onderwerp van brede discussie AVTS, Lyceum 3, ULO Den Burg en OLS 10 waren de sterksten Haarlemse basketballers gaven Den Helder een lesje in Toneelstuk „De Dorpsdokter een matige uitvoering De heer Feike Asma op 22 Mei vijfentwintig jaar organist JimmyBrown en de bende van Dolle Dirk Jaarvergadering Nederlandse Vissersbond Gunstiger vooruitzicht voor garnalenexport Cabaretavond ten bate der kankerbestrijding onveranderlijk Geslaagd besluit van mooi schoo/tournooi IN HET KORT Groen van Prinstererschool wordt morgen geopend Vier overwinningen voor de bezoekers Damesteam weerde zich weer het best Theo Oud, „directeur' van het sportpark ,,De Postillon" had te hoog gegrepen Mevr. Kuiper en de heer Hebbing goed op dreef Prof. dr Zuidema spreekt voor Chr. Oranjevereniging Tussen Haaks en Kuitje Openbare avond over doel en wezen der Vrijmetselarij Huldigingsconceri in Den Haag Congres jehova's Getuigen Motor in brand Wethouder Mulder houdt Dinsdag geen spreekuur Brits marinevaartuig beioekt Amsterdam |N PLAATS VAN een blauwe, onbewolkte hemel koepelde Zaterdagmorgen het monumentale glas-in-Iood-dak van „Krasnapolsky" in Amsterdam zich boven de hoofden van enkele honderden vissers, die van heinde en ver naar de hoofdstad waren gekomen om de jaarvergadering van de Nederlandse Vis sersbond bij te wonen. Het was zulk ideaal visweer, dat de meeste Helderse leden waren gezwicht voor de verleiding, nog maar een paar uurtjes aan de blijven. Toeh zal de kleine groep, die na een zeer kort nachtje de werk kleding had verwisseld voor het Zondagse pak, om per autobus de reis naar Amsterdam te aanvaarden, geen spijt van het gebrachte offer hebben gehad. De beraadslagingen over enkele belangrijke kwesties hadden onder leiding van voorzitter R. Brands uit Urk een vlot verloop. Bijzonder op prijs werd het ge steld, dat enkele vooraanstaande visserij-deskundigen bereid bleken, a 1'impro- viste hun visie op deze vraagstukken te geven. In zijn openingswoord verwelkom de de voorzitter tal van autoriteiten. Aanwezig waren o.m. de heer G. de Ruyter, lid van de Tweede Kamer brugemeester C. de Koning van Texel, burgemeester G. Keijzer van Urk, met hun collega's van enkele andere vis sersplaatsen, wethouder L. F. van Loo als vertegenwoordiger van het Hel derse gemeentebestuur, ir. H. Lienesch als vertegenwoordiger van de minister van Landbouw en Visserij, ir. H. Kie wiet de Jonge, directeur van de stich ting voor de Nederlandse Visserij, dr D. J. van Dijk, voorzitter van het Be drijfschap voor Visserijprducten, direc teuren van visafslagen en afgevaardig den van zusterorganisaties. Juist voor de heer Brands zou begin nen aan zijn overzicht van de werk zaamheden, die de bond in het afge lopen verenigingsjaar heeft verricht, arriveerde een uitgebreide deputatie vissers van het eiland Goeree. De voorzitter waardeerde het zeer, dat de leden uit de vissersplaatsen Goeree, Ouddorp en Stellendam in zo grote getale de reis naar Amsterdam hadden willen maken. Uit het jaaroverzicht bleek, dat de leiding van de Nederlandse Visserij- bond vele besprekingen heeft gevoerd ten departemente, met het bestuur van de Stichting voor de Nederlandse Vis serij, het Bedrijfschap en andere in stanties, en dat een uitgebreide corres pondentie over allerhande onderwer pen was gevoerd. Het probleem van de sanering der Zeevisserij heeft de war me belangstelling van het bestuur ge had. Het ziet er naar uit, dat het rap port van de commissie-Tinbergen over deze zaak binnen niet al te lange tijd zal verschijnen. In verband met de sociale toestanden in het visserij-bedrijf wijdde het bondsbestuur voorts aan dacht aan het vraagstuk van de over- bevissing der Noordzee. Ernstige bezwa ren tegen de invoering van een maas wijdte van acht centimeter waren naar voren gebracht. Aangezien dergelijke problemen niet alleen de Nederlandse vissers aangaan, moesten ook bespre kingen op internationaal niveau wor den gevoerd. Aan het slot van zijn overzicht deel de de heer Brands mede, dat in Mei voor het eerst in de geschiedenis van de Nederlandse visserij een Visserij- Jaarbeurs zal worden gehouden. De garnalenvisserij Het eerste onderwerp, dat door de vergadering zelf werd aangesneden, was de situatie in de garnalenvisserij. In antwoord op een vraag van de heer Bakker (Wieringen) kon dr. D. J. van Dijk mededelen dat de vooruitzichten ten aanzien van de export weer iets gunstiger zijn. De Franse handel, die tot nu toe slechts garnalen van vijf honderd in een kilogram accepteert, vertoont de neiging, ook met iets klei nere exemplaren genoegen te gaan nemen. Hoe belangrijk dit is, bleek uit het verdere verloop der besprekingen. De heer Terpstra (Harlingen) wilde de minimum-prijs van 50 cent per kilo gram verlaagd zien tot 30 cent, uit gaande van de gedachte, dat de visser beter 400 kilogram tegen 30 cent kan „De Molenwiek" had succes in Dennenheuvel In ..Dennenheuvel" werd Zaterdag door de besturen van Huisduiner Be lang en Husedunia een avond georga niseerd, waarvan de opbrengsten ten goede kwamen aan het Koningin Wil- helminafonds. De voorzitter van Huis duiner Belang, de heer A. van der Wouw, opende de avond met een korte rede en gaf toen het woord aan het Cabaretgezelschap „De Molenwiek" oJ.v. de heer A. van Leeuwen. Het programma verliep vlot en vro lijk en vooral Steef Boersema liet het goed bezette zaaltje flink lachen. Ook Annie Manshanden sprak een woordje (beter gezegd liedje) mee. Ze zong met haar prettige stem een paar aardige liedjes, begeleid door de pianist van de „The five Sullivans", Jan Schouten. De accordeonnist George Boer oogstte veel bijval, vooral met zijn potpourri van bekende schlagers, waarbij ieder een uit volle borst meezong. Jack en partner lieten een paar staaltjes van acrobatiek zien, die af en toe de ril lingen over enkele damesruggen lie ten lopen. In de loop van de avond werd een kleine lezing gehouden door de heer Heima over het Koningin Wilhelmina- fonds. De aanwezigen werden opge wekt een steentje bij te dragen. In de pauze werden voor hetzelfde doel loot jes verkocht. De prijzen bes'onden uit huishoudelijke artikelen. Na afloop van het programma (alle lof voor de heer Van Leeuwen, die het niet ge makkelijk had met de weinige hulp middelen op het kleine toneeltje) tra den „The five Sullivans" aan. die er voor zorgden, dat er nog gezellig kon worden gedanst. markten dan 200 kilogram tegen. 50 cent. De voorzitter liet daarentegen met de instemming van het gros der aanwezigen, de volgende waarschuwing horen: „Als een handelaar geen 400 kilo kan gebruiken, dan neemt-ie ze niet, al is het voor een kwartje, of hij moet een gokje willen wagen!" De heer Terpstra: „Ik wil graag vis sen en vangen!" Verschillende afgevaardigden pleit ten voor de invoering van een variabele minimum-prijs, maar zowel de voor zitter als dr. Van Dijk ontwikkelden hiertegen gegronde bezwaren. Ook was de heer Brands gekant tegen de ge dachte. om telkens te berekenen welke prijs de garnalen gemiddeld op de veiling hebben opgebracht en naar rato daarvan de vissers uit te betalen. „Als het er op aan komt, is ieder mens een smokkelaar", meende de voorzit ter. „Een serieuze visser zal zijn best doen, een behoorlijke kwaliteit op de markt te brengen, terwijl een zwakkere broeder er maar een slag naar slaat, omdat hij toch dezelfde prijs krijgt!" Men bleek enigszins wantrouwend te staan tegenover het verwerken der doorgedraaide garnalen. Eén der leden stelde voor, deze garnalen met een kleurstof te merken, opdat zij niet langs slinkse wegen toch als consump tie-artikel in de handel worden ge bracht. De heer Van Dijk merkte op, dat reeds gezocht wordt naar een voor alle partijen bevredigende methode tot het denatureren der doorgedraaide gar nalen. Het toevoegen van een kleurstof is zinloos gebleken, omdat het vlees van de garnaal door de bescherming van het chitine-pantser onaangetast blijft. Ook heeft men getracht de garnalen zodanig door een molen te halen, dat zij als consumptieartiekel onverkoop baar werden, maar het bezwaar daar van was, dat zij ook onbruikbaar wer den voor de garnalendrogerijen. De afgevaardigden van Arnemuiden propageerden de stelling: „De handel is vrij, dan de vissers ook vrij!" Zij hadden de vorige week zo weinig ge vangen, dat zij op zee eigenlijk monnr. kenwerk hadden verricht. De heer Van Dijk trachtte de veel heid van gedachten over dit vraagstuk, dat zoveel aspecten heeft, te sussen door op te merken: „De garnalen visserij is ziek. Het medicijn is toege diend. Laten we eerst wachten tot het uitgewerkt is!" Op voorstel van de voorzitter besloot de vergadering, nog geen beslissing te nemen. De afdelingen zullen zich over het probleem beraden en het hoofd bestuur uiterlijk Zaterdag 26 April hun standpunt mededelen. Visscrijbank Nadat de heer Bakker van Scheve- ningen had aangedrongen op een offi ciële regeling van de materiaal- en olieprijzen, kwam uit de vergadering de gedachte naar voren, een Visserij- bank op te richten zoals o.a. in Dene marken bestaat. Ddor ir. Kiewiet de Jonge werd hierop commentaar ge leverd. Hij adviseerde de publicatie van het rapport-Tinbergen af te wach. ten. Aangezien prof. Tinbergen één der sprekers is op de Landdag van de stichting voor de Nederlandse Visserij, die op Vrijdag 23 Mei wordt gehouden, verwachtte de heer Kiewiet de Jonge publicatie van het rapport vóór deze datum. Vermelden wij nog, dat tijdens de bestuursverkiezing de heren R. Brands te Urk (voorzitter) en Joh. W. Steven- son te Den Helder (secretaris), die beiden aftredend waren, werden her kozen. Wasmachines Wringers Vloerwrijver k Televisie Radio Stofzuigers (Advertentie ing Med.l Vele stadgenoten, onder wie burgemeester Rehorst en wethouder Luyckx, hebben Zaterdag de finales bijgewoond van het schooivoetbaltournooi, dat ge durende de afgelopen week onder zulke ideale weersomstandigheden op de velden aan de Sportlaan werd gehouden, 's Morgens waren al de finales van de afdelingen B en C gespeeld, uiteraard onder heel wat minder belangstelling. U.L.O. Den Burg 1, een pittige ploeg, hield R.K. U.L.O. 2 er gemakkelijk met 40 onder. De Texelse jongens speelden een uitstekende partij, en wonnen dan ook verdiend de eerste prijs. Minder opvallend was het spel van U.L.U. Den Burg 2, dat tegen Lyceum 3 met de rust reeds een 30 achterstand had. In de tweede helft maakten de Lyceisten 40, waarna de eilandbewoners door een gelukje de eer konden redden (41). Door Tavenu wordt heden- en morgenavond in Casino het blijspel „Mary. ik houd van je!" opgevoerd. In „Formosa" wordt vanavond een algemene ledenvergadering van de mid- denstandsvereniging „Den Helder" ge houden. Aan boord van het troepentrans portschip „Devonshire", dat op 2 Mei te Hoek van Holland wordt verwacht, keert de heer D. de Jong, Asterstraat 9, uit Korea terug. De nieuwe lagere school van de vereniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen", de Groen van Prinsterer school aan de Wilhelminastraat, wordt morgenmiddag geopend. Daartoe komt om drie uur een aantal autoriteiten en genodigden bijeen in de bovenzaal van het Christelijk tehuis voor mili tairen aan de Kanaalweg. De eigen lijke opening van het gebouw wordt na afloop van deze bijeenkomst ver richt door burgemeester mr G. D. Re- horst. Morgenavond bestaat van zeven tot negen uur gelegenheid, het gebouw te bezichtigen. rie stedenontmoetnr basketball tussen Den Helde' en Haarlem, die Zat,™, in de Sportschool op de Rijkswerf werd gehouden heeft voor onze stadgenS! een teleurstellend verloop gehad. Er werd nte ""je^dstrÖd ttwlj on 7irhzelf is dat natuurluk n,et 10 ergt maar onplezieriger wordt k wanner men beseft dat de tegenstander uitgesproken sterker is. Dan h i mppr af van de laatste minuten, en zelfs niet van de omstandteh* dat het met het doelen niet zo best wil h«ft in opzichten de boventoon gevoerd. Evenwel het minst tqdens de dameswedstriJ die een krappe 27-23 overwinning werd. Voor het eerst had de Helderse Bas ketball Organisatie ook een jeugdteam cp de been gebracht. In de eerste neut deden de jongens het verdienstelijk (7—11), maar in de tweede helft kon het enthousiasme het niet rneer tegen de betere techniek van de Haarlemse jongelui bolwerken (14—30). Ulje scoorde voor Haarlem twaalf punten. De meeste Helderse punten kwamen van Maas (8) en Deyman (6). Ook Den Helder B (heren) hield tol de rust dapper stand (810), doch daarna werd te zeer op individuele prestaties aangestuurd. Het verband in de ploeg was zoek en het enthousi asme kon lang geen gelijke tred h°u- den met de techniek. Men speelde zien- zelf over de kop. Haarlem B voerde de score op en won verdiend met 29—10. De dameswedstrijd heeft ons verre weg het meest bekoord. Onze stadgeno ten bleven niet bij de Haarlemse meis jes ten achter en met de rust was dan ook een kostbare 15—8 voorsprong ver kregen. Na goede aanvallen werd een krachtige verdediging opgebouwd, waardoor de bezoeksters zich genood zaakt zagen het met verre worpen te l f In de middaguren zouden de kam pioenen van de afdelingen A (lagere scholen) en D (oudste leerlingen) be kend worden. Bijzonder aantrekkelijk was de eerste ontmoeting tussen OLS 10 en OLS Julianadorp. De kleine man netjes uit Julianadorp waren tegen hun iets steviger Helderse collega's niet op gewassen. Zij verloren met 20 (rust 10). De jongens van de Vismarkt- school vonden extra morele steun bij meester Van de Water, die hen langs de lijn luide aanmoedigde. De heer Van de Water werd bij dit enthousiaste werkje geassisteerd door de heer Veen, die tevens de .belangen van de Juliana- dorpartjes behartigde. OLS 10 werd hier dus kampioen. De grote eindstrijd ging tussen de eerste elftallen van Ambachtsschool en Avondvaktekenschool, die elkaar al eens eerder hadden ontmoet. Ook dit maal was AVTS, dat toen op straf schoppen verloor, sterker. De wedstrijd was het aanzien ten volle waard, te meer, omdat ABS zich met man en macht verzette. Het mocht evenwel niet baten. Voor de rust scoorde rechts buiten Latjes voor AVTS, en in de 2de helft bracht linksbuiten Maas de stand op 20. De Ambachtsscholieren lieten enkele goede kansen onbenut. Hoewel nu en dan wat hard werd gestreden, viel er toch van vele aardige spelmo menten te genieten. De opstellingeri|Van de ploegen waren: AVTS (kampioen): doel: Poelman; achter: D. Scheer en Doezie; midden P. Scheer, Van de Berg en Faber; voor: Latjes, Welbergen, Boon, Weemhoff en Maas. ABS (twee de prijs): doel: Luyckx. achter: Weij- dert en Niesink; midden: Raadgers, Post en Deelstra; voor Slot. Laan, Cab- boort, Van Trierum en Rieuwers. Waardering Voor de kleedlokalen op het HRC- terrein hield de voorz. van de School- voetbalcommissie, de heer C. Rudolph, een korte toespraak, waarin hij allen dankte, die op enigerlei wijze tot het welslagen van dit prachige tournooi hadden bijgedragen. In de eerste plaats prees hij de medewerking van het ge meentebestuur, en ook de heren scheids rechters werden voor hun leidende taak extra genoemd. Dat zij dit heb ben verdiend, moee onder andere blii- ken uit de activiteit van de heer W Melis, die alleen al een vijf en twinig- tal wedstrijden floot. Bijzondere waar dering had de heer Rudolph voorts voor de „directeur van het sportparx", de heer Theo Oud, zonder wiens krachtige hulp een school tournooi on denkbaar is geworden. Het deed de spreker veel genoegen dat de Vismarkt- school in afdeling A de eerste prijs had gewennen. Vijf en twintig jaar ge leden, toen de eerste wedstrijden wer den gespeeld, was hij zelf in het elftal van deze school opgenomen. Het ploeg- ie legde be«!ag op de eerste prijs. Minder prettig was de mededeling, dat tiidens de wedstrijden een aantal fiet sen van het terrein was gestolen. Burgemeester Rehorst toonde ziel} in zijn speech een warm voorstander van het schoolvoetbal. Ook hij dankte allen voor hun vele werk, en sprak er zijn vreugde over uit, dat de heren Ru dolph en Veen, die wegens ziekte op de jubileum-receptie niet aanwezig konden zijn. nog een groot deel van het tour nooi hadden kunnen bijwonen. Dat er in Den Helder grote belangstelling be staat voor dit jeugdwerk wist de bur gemeester evenzeer aan te tonen. Zo had de Rijkswerf bijvoorbeeld alle mo gelijke soepelheid betracht, om de ou dere leerlingen in de gelegenheid te stellen mee te spelen. De heer Rehorst sprak ten slotte de wens uit, dat dit sportfestijn nog vele jaren onder de zelfde prettige omstandigheden zou wor den gehouden. Hierna ging hij over tot het uitreiken van de vele prijzen. Tel kens wanneer de aanvoerder van een winnende ploeg naar voren trad, weer klonk een hartelijk applaus, en niet in het minst toen het kranige elftal van de BLO-school werd gecomplimenteerd. Er waren extra prijzen voor individu ele prestaties. Die vielen ten deel aan Hennv Verwoerd (ULO 2). Bob van der /T van de Christelijke opleidingsschool, en aan het jongetje Kwast van OLS 7. De prijs voor de sportiefste ploeg ging naar OLS 1 uit Anna Paulowna, welks dappere spelertjes vijfmaal op de fiets keurig op tijd verschenen. Wij zelf hadden in gedachten nog een prijsje toegekend aan Maarten Beneker van Lyceum 3, die werkelijk bijzonder fraaie corners nam. Maar ja, zelfs deze keurig en enthousiast werkende school- voetbalcommissie komt wel eens op de bodem van de prijzenkist! „De dorpsdokter", een door C. J. Pieters uit het Amerikaans bewerkt toneel stuk, zal waarschijnlijk wel eens met meer élan ten tonele zijn gebracht, dan „De Postiljon" Zaterdagavond in Casino deed. W(j zijn van oordeel, dat de postmannen met dit stuk wei wat te hoog hebben gegrepen. Het stuk behan delt het conflict tussen de medicus dr John Kern (de heer J. van Schie) en de bankier Clasco Risser (de heer A. Welbie) waarvan de eerste bij de uitoefening van zijn practijk zich in ruime mate door philantropische motieven laat leiden, terwijl de laatste bij het beheer van het sanatorium, dat hij heeft gesticht, uit sluitend rentabiliteitsoverwegingen laat gelden. De opvoering van een dergelijk stuk stelt uiteraard hoge eisen aan de voor naamste acteurs en ofschoon de beide genoemde heren niet onverdienstelijk speelden, wisten zij ons het bedoelde confilct niet ten volle te doen beleven. Te minder, omdat de vertolkers van enige bijrollen zowel in rolkennis als in routine tekort schoten, waardoor de op voering af en toe hinderlijk haperde. Mede ter gelegenheid van de ver jaardag van H.M. Koningin Juliana wordt op Maandagavond 28 April in de Bethelkerk aan het Julianapark een openbare bijeenkomst gehouden van de Christelijke Oranjevereniging. Door prof. dr S. U. Zuidema wordt die avond een causerie gehouden over het onderwerp „Den vaderland getrouwe". Vocale medewerking wordt verleend door mevr. B. Riekwel-Bruin met de heer G. van der Kuyl aan het orgel. Hr. Ms. „Evertsen" liep Zaterdag morgen weer binnen en koos ligplaats voor het Commandementsgebouw. Hr. Ms. opnemingsvaartuig „Zee fakkel" van de Hydrografische dienst heeft het weekend in Nieuwediep doorgebracht. Hr. Ms. fregat „De Zeeuw" is vanmorgen van de Buitenhaven naar de Rijkswerf gegaan. Het is morgen hoog water 6.35 en 18.30 uur en laag water om 0.20 en 12.25 uur. Op Dinsdagavond 29 April wordt in de Doopsgezinde kerk aan de Kerk- gracht een openbare voordracht ge houden over „Doel en wezen der Vrij metselarij". Dit is de eerste maal, dat de Vrijmetselarij zelf zulk een voor-1 lichtingsavond in Den Helder organi seert. I Overigens zal de liefde in Den Helder wel eens met meer enthousiasme wor den bedreven dan mejuffrouw Glim en de heer Klik Zaterdagavond in Casino demonstreerden. Een uitzondering op de werking van de „wet van de traagheid", die de gehe le voorstelling beheerste vormde 't spel van mevrouw A. Kuipervan de Wijk, die de huishoudster van dr. Kern op uitstekende wijze gestalte gaf, en de heer K. Hebbing, die de Amerikaan van het type „be honest my son, but.make money" in levende lijve voor ons bracht. De souffleur was hinderlijk duidelijk. Het minder geslaagde decor verdient verontschuldiging met het oog op de gebrekkige toneelaccommodatie in onze stad. Niet te verontschuldigen is de houding van een deel van het publiek, dat zich uitermate hinderlijk gedroeg. Na afloop van de voorstelling werd nog enige uurtjes gedanst proberen. Dat lukte evenwel nief ae tweede helft begon Haarlem li, zaam maar zeker in te lopen voL g* dank zij uitstekend spel van m" Sterk, die in haar spelopvatting ai steun ondervond van mej. Huir De Helderse meisjes stonden onn grote druk, zodat enkelen finaal hoofd „verloren". Mej. Biondina tracht te zelfs eenmaal, tot grote hilariteit van de talrijke toeschouwers, de L i in haar eigen basket te spélen rï! stand was 16—16. toen mej. ThurfemS met een afstandsworp succes had na 16). Daarna werd de voorsprong VeT groot tot '1916 door mej. Molenaar die een strafworp benutte. Van dat ogenblik af waren de rollen om?c keerd. In de laatste minuten waren d» bezoeksters overwegend sterker. nL zege werd met 27—23 veilig gesteld Het was jammer, dat mej. Bot, die acht punten voor haar rekening nam met vier persoonlijke fouten voor het laat ste gedeelte van de wedstrijd werd uit! geschakeld. Haar capaciteiten kennen! de. geloven wij. dat Haarlem hieraan de kleine overwinning te danken had. „Scherp" spel De heren A-wedstr.d heeft in het gé! heel niet aan de verwachtingen vol- daan. Onze stadgenoten schoten te kort, zowel technisch als tactisch, en lokten met hun te grote enthousiasme het zo ongewenste „scherpe" spel uit. De Haarlemmers waren mede schuldig omdat zij deze strijdwijze niet ontlie pen, maar beantwoordden. Vooral in het begin had Den Helder pech met het schieten. De rust ging in met een 159 voorsprong voor de Haarlemmers wier technische capaciteten alle lof verdienden. Bijzondere aandacht schij nen zij bü hun training te besteden aan de balbehandeling, terwijl voorts voor hen het verwarring stichtende werk, het weglokken van de verdedi gers. een bekeken zaak bleek. Aanvan- Lelijk hebben wij ons afgevraagd, waarom Haarlem de lange Hopman niet in de voorhoede had geplaatst. Welke ploeg is niet gebrand op een zo lange speler onder de „vijandelijke" basket? Spoedig werd deze vraag door Hopman zelf zonder spreken beant- woord. Hij was en prachtige verdedi- ger. die op het juiste moment met ziln machtige armen de tegenstanders vele illusies ontnam. Den Helder ging zich te buiten aan af«tandswornen (onzui vere), waarmee elke bal voor de aan val verloren ging. Tegen het eind» hadden de Haarlemmers een flinke voorsprong. E>- kwam nog even een Helderse onlevmg. maar de achterstand was te groot. Het werd 34—24 voor de gasten, die dertien doelpunten dankten aan Hooiveld. Huitinga (acht) en Pe- re's (zes) waren de Helderse topsco rers. Afgezien van diverse kleine onregel- matigheden in de laatste ontmoeting, kan toch met genoegen op deze basket balldag worden teruggezien. De Hel derse spelers hebben weer het één en ander kunnen leren en daarvoor die nen immers dergelijke tweekampen In de eerste plaats! Volstaan wij met nog te vermelden, dat burgemeester mr G. D. Rehorst en wethouder P. Th. Luyckx de laatste wedstrijd bij-woonden. Hel begon in Den Helder Op 22 Mei zal het vijf en twintig jaar geleden zijn, dat de organist van de Evangelisch Lutherse kerk te Den Haag, Feike Asma, zijn loopbaan als musicus begon. Op 22 Mei 1927 n.1. volgde hij zijn vader op als organist in de Gereformeerde kerk aan het Ju lianapark alhier. In 1933 verwisselde hij deze speeltafel voor die in de Hoog landse kerk te Leiden. Tien jaar later trad Feike Asma in dienst van de Evang. Luth. gemeente in Den Haag Hij is voorts dirigent van koren in Scheveningen, Den Haag en Katwijk Het ligt in de bedoeling op 8 Mei in de Evangelisch Lutherse kerk te Den Haag een huldigingsconcert te organi seren. In het erecomité hebben om zitting genomen E. Bomll, hoofd afde ling Muziek van de Nederl. Radio Plet tvan Egmond, toonkunste naar te Amsterdam; Eduard Flipse, di- 42. Toen de man de herberg was binnen getreden, was het Jimmy Brow^ niet ontgaan, dat zijn verschij ning onder de aanwezigen de nodige beroering had verwekt. Maar het feit, dat hij een neus had, die grote gelijke nis vertoonde met een voorspoedig op gegroeide klei-aardappel, maakte toch heel wat meer indruk op hem. „Dèt is 'm," dacht Jimmy, „dat is de vent die vannacht over mijn erf liep en die door het sleutelgat bij mij naar binnen loer de. 't Kan niet missen." De man-met- de-neus ging vlak naast hem zitten en keek hem, nadat hij zijn glas brande wijn naar binnen had geslagen, zo arg wanend aan, dat Jimmy er toch even van moest slikkenJimmy besloot zich echter niet zo maar uit het veld te laten slaan. Hij knikte de man vriendelijk toe en zei met een bibber stemmetje- „Mooi weerti» maar ik denk nie^ dat het lan^zo" za", blijven, v»ant m n eksterogen zo-... De man keek haar aan aisof hu een vreselyke smaak in zijn mond had en riep met een stem als een briïl boei; „Zeggeris, kastelein, sinds wan. neer laat .ui ouwe wijven in je éiablisl sement toe?" eiaons-j steken aan alsof rigent van het Rott. Philharmonisch Orkest; Otto Glastra van Loon, hoofd programma bureau „Philips phonogra- phische industrie" te Baarn; dr. J. Hulsker, chef afdeling kunstzaken ge meente 's Gravenhage; Paul van Kem pen, dirigent Radio-Philharmonisch Orkest; Jan Koetser, dirigent Rund funk orkest te München; Herman Krebbers, eerste concertmeester Resi dentieorkest; de hoboist Jaap Stotijn; de zangeressen Jo Vincent en Annie Woud en de componist Marius Mon nikendam. Het landelijke congres 1952 van oe Jehova's Getuigen wordt binnenkort in Den Helder gehouden. Als wij wel zijn ingelicht, wordt daartoe op het Rialto-terrein een conferentie-tent ge plaatst. Zaterdagavond omstreeks acht uur geraakte op de Burgemeester Houwing- singel een motorrijwiel, toebehorende aan een bewoner van De Kooy, in brand. Omwonenden slaagden er in, het vuur met zand te blussen. De schade aan de motor was gering. Men verzocht ons mede te delen, dat wethouder mr. J. Mulder Dinsdag ver hinderd is spreekuur te houden, be treffende woonruimte-aangelegenheden. Het viserij-patrouillevaartuig H.MS- Marmer" van de Engelse marine is gisteren in Amsterdam aangekomen voor een bezoek aan de hoofdstad. Hf* M'Jft daar tot Woensdag 23 April. De commandant heeft de gebruikelijke officiële bezoeken gebracht, o.a. aan de burgemeester van Amsterdam. CASTRICUM, 18 April Spruiten afw. 13. witlof 1 18—25. witlof 2 9—J5. spinazie 8—20. sla li, radijs 8Vi9^- pre! 8—12, rabarber 15—16, aardbeien 90 cent per doosje.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2