laat uw avond niet vergallen door etenslucht en tabakswalm. FTOTC1 vernietigt hinderlijke geuren. Programma voor de viering van Koninginnedag r Stad en Omgeving Johan Kaart Geen karakterwijziging van K.M. Jimmy Brownen de bende van Dolle Dirk Parade, sport, receptie, concert Gebrandmerkte" haringen Nieuws V3n het eiland Texel Eindles op Lagere Landbouwschool Dag begint om 7.30 uur met een jeugdappèl Casino-Schouwburg Potasch en Periemoer De heer Hartog spreekt voor .Pro Juventute" Zweedse Esperantisten in „Wapen van Den Helder" Succes voor Morali's Rallye Radiostad op Zaterdag 26 April Lezing voor Humanistisch Verbond Zee F.Wasserburg ter aarde besteld Wij behouden een zeevarende vloot Beantwoording van vragen Vanavond speelt HCSC1 tegen Zeemacht DE BOUW VAN DE RH BS Restauratie monument ondervindt stagnatie IN HET KORT He'der-protest werd aangehouden Vrone-Oudesluis blijft 1 1 Tussen Haaks en Kuitje Officieren der KMR te Den Haag beëdigd Twaalf leerlingen gediplomeerd Rectificatie jeugddienst in Nieuwe kerk Burgerzinlening heeft f215.300 opgebracht Plus wat er nog bij komt.,.. Anna Paulowna Polderbestuur en ge meenteraad vergaderen Raad zal nieuwe secretaris benoemen DONDERDE G 24 APRIE 1952 Hieronder geven wy een beknopt, maar toch zo volledig mogelyk overzicnt van het programma voor de viering van Koninginnedag, volgende week Woens dag. Met uitzondering van de parade worden de diverse onderdelen voorbereid door de Helderse Gemeenschap met de betrokken verenigingen. Het is geenszins bedoeld als een miskenning van hetgeen al deze organisaties op stapel hebben rezet, wanneer wij de grote parade op de Javastraat reeds bU voorbaat als het hoogtepunt van de Koninginnedag-viering beschouwen. Voor dit traditionele schouwspel wordt wederom een enorme belangstelling verwacht. Het is daarom slechts te betreuren, dat de toch zo ruime Javastraat voor een dergeiyk evene ment eigenlijk te klein is, in die zin dat het publiek wat ver van het centrale punt van de plechtigheid moet blijven. De marine-autoriteiten hebben echter gewoekerd met de ruimte, opdat een zo groot mogelijk gedeelte van de Java straat voor de burgerij beschikbaar is. De viering van Koninginnedag be gint al vroeg, met het jeugdappèl om half acht op het Stationsplein. Reeds om zeven uur verzamelen de deel nemende jongeren zich op vier plaat sen in de stad: op de Vismarkt, bij de Tuindorpschool, bij de school aan de Herzogstraat en bij de Werfpoort aan de Weststraat. Voorafgegaan door mu ziek marcheren de groepen naar het Stationsplein, waar de voorzitter van de Helderse Gemeenschap, de heer P. S. van der Vaart, de jeugd zal toespre ken. Onder leiding van de heer Stoll worden enkele liedren gezongen. Na het appèl marcheren de groepen langs een andere route naar de plaatsen van uitgang terug. Om negen uur wordt aan de Buiten haven de vlagpenparade gehouden. Om kwart voor elf vertrekt de Mariniers kapel, gevolgd door één der drie batal jons, die aan de parade zullen deelne men, van het Koninklijk Instituut naar het paradeterrein. Het tweede batal jon, dat op het Havenplein is opge steld, sluit zich daar aan. De mars gaat via Hoofdgracht, Kanaalweg. Postbrug en Polderweg naar de Java straat, waar ter hoogte van de Water toren het derde bataljon zich aansluit. Na aankomst van de Commandant Zeemacht Nederland, de schout bij nacht C. W. Slot, stelt de Mariniers kapel zich op voor het platform bij de Sumatrastraat. Dan volgt de inspectie van de opgestelde troepen, van om streeks half twaalf tot tien minuten voor twaalf. Het défilé begint om tien minuten over twaalf. De troepen marcheren af langs de route Java- straa.t Boerhaavestraat, Overweg, Pa rallelweg, Spoorstraat, Weststraat Hoofdgracht. De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat om half elf de Javastraat voor alle verkeer wordt af gesloten. In verband hiermede wordt de bewoners van de Javastraat gead viseerd, hun familieleden en kennissen voor dit tijdstip te ontvangen. Ronde van Den Helder. De door D.O.K. georganiseerde Wie lerronde van Den Helder begint om twee uur en wordt gehouden op het parcours Kerkgracht, Postbrug, Helden der Zeeplein, Kanaalweg. ZATERDAG 26 APRIL in (Advertentie, ing. Med.» Op Vrijdag 25 April zal de heer Z. Hartog, ambtenaar aan het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, voor de vereniging „Pro Ju- ventute" een lezing houden. Het on derwerp betreft de vorming van de jeugd buiten schoolverband. Ongetwij feld is deze avond van belang voor iedere jeugdleider, in en buiten school verband. Het lijkt ons goed te vermelden, dat „Pro Juventute" ook een ieder ver wacht, die als gezinsvoogd door de kinderrechter belast is met het toe zicht op een jeugdige wetsovertreder. Men zal een nog diepere kijk krijgen op deze taak en de mogelijkheden om deze met het nuttigste effect te ver vullen. Er zijn in Den Helder ongeveer vijftig gezinsvoogden, en er zijn er nog velen die het al eens eerder wa ren en in de toekomst misschien weer zullen worden. Deze avond, die voor een ieder vrij toegankelijk is, wordt gehouden in „Formosa". Een gezelschap Zweedse Esperantis ten heeft op een veertiendaagse reis door ons land gelogeerd in het hotel „Het Wapen van Den Helder;" aan de Spoorgracht. Onder leiding van de heer Dupuis, een Fransman die reeds vele jaren in Zweden woont, werd een ex cursie gemaakt naar Texel, waar o a het Esperanto-monument, het Loods mansduin, de Dennen en de Slufter wer den bezocht. Het gezelschap keerde met de laatste boot van het eiland terug en bracht de dag verder in een gezellige stemming in ..Het Wapen van Den Hel der" door. Gistermorgen zetten de Zwe den hun reis per touringcar voort. Tijdens een grote wedstrijd voor amateurs in het Bavo-huis te Amster dam, waaraan ongeveer zes'ig perso ren deelnamen, heeft het Helderse acrobatenteam ..De Morali's", beslaan de uit de heren Heiiligenberg. Groet er de gebroeders T egroe, beslag gelegd op de tweede prijs. Aan de Sportlaan beginnen om vier uur de voetbalwedstrijden tussen de eerste en tweede elftallen van dé Hel derse Christelijke Sportcentrale en de Hoornse Zaterdagmiddagclub „Zwa luwen". Burgemeester en mevrouw Rehorst zullen tijdens de officiële receptie ten raadhuize. die om vijf uur aanvangt namens H.M. de Koningin de geluk wensen van de bevolking in ontvangst nemen. De georganiseerde viering van de verjaardag van Koningin Juliana wordt om acht uur besloten met een concert in het Julianapark, door de R.K. harmoniekapel „Winnubst". On der meer wordt een potpourri van na tionale liederen uitgevoerd. Het pu bliek kan daarbij naar hartelust mee zingen. De koren, die bij de sectie „Zang" van de Helderse Gemeenschap zijn aangesloten, zijn uitgenodigd, daarbij in eendrachtige samenwerking met de muziek de toon aan te geven. In de loop van deze openluchtuitvoe ring onder leiding van de heer H. B. Schenkels wordt de feestverlichting in het Julianapark ontstoken. Van de zUde der KNMV wordt ons medegedeeld, dat op Zaterdag 26 April de „Rallye Radiostad" wordt gehouden, met de volle medewerking van het ge meentebestuur van Hilversaim en alle omroepverenigingen. Deze rallye is een grote sterrit zon- der voorgeschreven route en gemid delde snelheid. De deelnemers kunnen 's morgens om zeven uur in elke ge wenste plaats starten, maar moeten 's middags tussen twee en vijf uur fi nishen in het Hilversumse sportpark. Uit de stempels op de contrólekaart moet dan blijken, dat de auto of motor minstens een bepaald aantal kilometers heeft afgelegd. Ten minste één van de vier verplichte stempels, die de deel nemers in de omgeving van Hilversum kunnen krijgen, moeten op de controle- kaart voorkomen, alsmede vier vrye route-stempels. Dan komt men in aanmerking voor de herinnerings-plaquette en kan men meedingen naar de prijzen. Voor de deelnemers worden van drie tot vijf uur de studio's der omroepverenigin gen ter bezichtiging opengesteld. Een groot lunapark wordt ingericht en des avonds om acht uur begint in „De Kar- seboom" te Hilversum een grote feest avond met medewerking van verschei dene bekende artisten. In de loop van deze avond worden de extra-prijzen uitgereikt. De contróleposten in onze omgeving, waar men dus de vier vrije stempels op de kaart kan laten afdrukken, zijn: hotel ..De Oranjeboom" op Texel, ga rage Noordermeer aan de Nieuwstraat te Den Helder, restaurant Wanner te Alkmaar, garage Cemers te Wieinger- werf, „Het Wapen van Friesland" te Hoorn en het service-station „De Blok hut" te Amsterdam. Voor het Humanistisch Verbond spreekt Zondagmorgen om half elf in „Bellevue" de heer H. J. J. Lips. Zijn onderwerp is: „Maatschappelijke ont wikkeling en menselijke verantwoorde lijkheid". Verschenen is de nota naaf aanlei ding van het verslag der Tweede Ka mer over de wijziging van hoofdstuk VIII b der rijksbegroting voor het dienstjaar 1952. (Financiering aan bouw vaartuigen voor de Koninklyke Marine) In deze nota zeggen de ministers van Marine en van Financiën o.m.: De ministers kunnen het lid, dat zich heeft afgevraagd of de toevoeging van 32 mijnenvegers en op een later tijd stip van een vijftal patrouillevaartui gen voor de maritieme havenverdedi ging het karakter van de Nederlandse marine niet ingrijpend zal wijzigen en wel in die zin, dat de marine in stede van te zijn een zeegaande vloot, die in staat is bij te dragen tot de bescher ming van onze scheepvaart op de open zee, wordt tot een zuiver territoriaal verdedigingsapparaat, welks taak zal zijn het mijnenvegen voor onze kust, antwoorden, dat er generlei aanleiding is tot ongerustheid op dit punt en dat het karakter van de Koninklijke Ma rine door de in het voornemen liggen de aanbouw in geen enkel opzicht wij ziging ondergaat. Geen tegenstelling De verdere vraag van dit lid of de Koninklijke Marine haar traditionele taak van zeegaande vloot zal blijven beoefenen, kunnen zij dan ook beves tigend beantwoorden, waaraan zij toe voegen dat er geen tegenstelling is tus sen dit antwoord en de aanvulling van de Koninklijke Marine met het thans aangevraagde kleine materieel. Dit ma terieel maakt deel uit van het aan- bouwplan zoals dat destijds aan de volksvertegenwoordiging is voorgelegd en benodigd is voor het vervullen van de verplichtingen, welke Nederland ln geallieerd verband op zich heeft ge nomen. Op de vraag van dit lid, welke de verhouding zal zijn in tonnenmaat en in personeel tussen de zeegaande Hedenavond om kwart over ze. HCSC 1 op het Ankerparkterrei?1^ vriendschappelijke wedstrijd t„ Zeemacht 1. Deze oefenparty biedt*Ün mogelijkheid tot experimenteren eï, is in de opstelling van het elft'ai V' ook een kleine wijziging gekomen 5 Zaterdagmiddag speelt het vierd»\u 1 van HCSC vriendschappliR- WGW 4. Deze wedstrijd wordt J? speeld op het terrein aan de Jan v failleweg en begint om drie uur. Naar aanleiding van een verzoek het lid van de Tweede Kamer Wend* laar om bespoediging by de bouw de nieuwe Ryks H BS. alhier, minister Rutten gisteren ln de Kamtr by de behandeling van de begint^ van zyn departement gezegd: „Wat de trainering betreft met de bouw van een Ryks H.B.S. in Den Helder, de bouw zal zoveel mogelijk worden bespoedigd. Een schetsplan j, goedgekeurd, een definitief plan wordt thans uitgewerkt." Gistermiddag is het stoffelijk over schot van de plotseling in Was hington overleden luitenant ter zee lste klasse, Frits Wassenburg, met militare eer op Westerveld ter aarde besteld. Onder de vele spre kers was ook de heer Anthony van Kampen, die de overledene van zeer nabij heeft gekend. II Bij besluit van 30 October 1951 heeft de Helderse gemeenteraad een crediet beschikbaar gesteld voor de restauratie van het monument „Voor hen die vie len" op het Havenplein. Men hoopte, dat 't herstel zou zijn voltooid, voordat dit jaar de herdenking van de geval lenen van de Koninklijke Marine en de koopvaardij zal plaats vinden. Dit ide aal kon echter niet worden verwezen lijkt, daar de steen, die voor de restau ratie nodig is. uit een steengroeve in Duitsland moest worden aangevoerd. Zware sneeuwval maakte het vervoer aldaar aanvankelijk onmogelijk. De «teen is pas enkele weken geleden in Nederland gearriveerd. De beeldhouwer de heer A. van Lom, heef' door deze vertraging niet voldoende tijd om zijn werk voor de herdenking te voltooien. Aan bootd van het s.s. „Johan van Oldenbarneveldt", dat vandaag uit In donesië in Amsterdam wordt terugver wacht, bevindt zich onze stadgenoot, de majoor-machinist der Koninklijke Ma rine J Bakker, Sternstraat 11. De heren A. J. Berkhout en T. Coppens zijn geslaagd voor het examen voor adjunct-commies der registratie en successie. De sociaal werkster van de Ne derlands-hervormde gemeente houd' op werkdagen (behalve 's Maandags! van negen tot tien uur, en bovendien op Dinsdag- en Donderdagavond van ze ven tot acht uur, spreekuur aan het idres Tweede Vroonstraat 8. Vanavond wordt in „Formosa" de nropa' enda-avond gehouden van de >lnatc ':;'ce commissie voor huishoude lijke en gezinsvoorlichting. vloot en het gedeelte, dat meer be stemd is voor de territoriale verdedi ging, kan worden medegedeeld, dat indien het volledig materieel in dienst zou zijn, deze verhouding globaal is respectievelijk 4 17 voor de tonnen maat en 3 1 voor de personele sterkte. Gezien de behoefte aan deze mijnen vegers was er voor de regering geen enkele aanleiding te trachten te berei ken om. in stede van de mijnenvegers, torpedobootjagers te doen aanbouwen. Voorts kan worden opgemerkt, dat het niet juist is, dat klein materieel aan personeel en kèsten relatief hogere eisen stelt dan groot materieel. Tenslotte kan dit lid worden mede gedeeld, dat in dé geallieerde staf van Saclant momenteel reeds enige Neder landse marine-officieren zijn opgeno men en de mogelijkheid van verdere opneming van Nederlanders in die staf zeker niet is uitgesloten. In- Krasnapolskv te Amsterdam zou gisteravond het protest worden behan deld van Helder, inzake de wedstrijd AFCHelder, die in een 21 over winning voor de thuisclub eindigde. De behandeling moest echter worden uitgesteld, daar scheidsrechter J. J. Hessink was verhinderd om te verschij nen. Enkele toetuursleden van Helder maakten dus een vergeefse reis naar de hoofdstad. Uiteraard is deze geschiede nis, nu Helder zich in de tweede klasse heeft weten te handhaven, een prestige kwestie geworden. Het protest zal nu waarschijnlijk op Woensdag 30 April in Den Haag ter sprake komen. Wel werd gisteravond het protest be handeld van Vrone, wegens het niet toekennen van een doelpunt in de wed strijd tegen het bezoekende Oudesluis. Het werd afgewezen, zodat de uitslag 11 blijft en de situatie onderaan de ranglijst van de vierde klasse A onge wijzigd. Voor Watervogels dus een puntje „winst". Hr. Ms. „Van Zijll" en Hr. Ms. „De Zeeuw" ziin gisteravond vertrokken. De Duitse kuster „Froute Sor- now" heeft de reis naar Antwerpen voortgezet. Hr. Ms. „Putten" keerde in Den Helder terug. Het is morgen hoog water om 8.30 en 20.35 uur, en laag water om 2.40 en 14 45 uur. De temperatuur van 't zee water was 8,6 graden Celsius. Wetenschappelijke onderzoekers heb ben reeds sinds lang gepoogd, meer van de haring te weten te komen. Er zyn verschillende soorten haringen en de trektochten, die zij in dichte scholen onder de wateroppervlakte maken, zyn altijd min of meer een mysterie ge weest Het spreekt vanzelf, dat het voor de visserij van groot belang kan zijn con crete gegevens hieromtrent te verkrij gen. De wetenschappelijke werkers van het Marine Laboratory te Aberdeen volgen hiertoe de methode van het merken der haringen. Van een grote hoeveelheid gevangen haringen wor den de levendigste exemplaren gemerkt met een kleine plastic knoop of een rood speldje, waarop naam en adres van het laboratorium staan vermeld. Dit merk wordt met een zilveren speld bij de rugvin van de haring aange bracht. Deze „operatie" is pijnloos. Ver leden jaar werden meer dan zeven duizend haringen op deze wijze ge merkt. Daarvan werden er ruim hon derd door trawlers opgevist. Eén der te Aberdeen gemerkte haringen was de Noordzee overgestoken en werd ne gen maanden later in het Skagerrak by de Deense kust gevangen. .Een ander exemplaar werd in de nabijheid van Ostende aangetroffen. Door de commandant van de Marine kazerne te Den Haag, de kapitein-luite nant ter zee W. H. de Graaff. zijn he denmorgen op het voorplein van de kazerne de volgende officieren der Kon. Marine Reserve beëdigd: de adelborsten van speciale diensten der eerste klasse ir W. C. de Roos. ir L. J. van der Pauw, ir H. J. J. Notenboom, ir H. J. de Haan, ir G. P. de Loor, ir W. Siewert- sen, ir J. H. C. van Mourik, ir M. J. G. van Bosse, ir O. W. Memelink, ir J. A. Gelpke en G. Prast; de adelborsten van de electrotechnische dienst der eerste klasse ir R. A. Kasper en ir A. T. de Hoop; de adelborsten van de codedienst der eerste klasse C. W. Bosma, A. J. Kniiff, B. C. W. Lap. H. J. van de Maas, A. J. van Rhijn. F. T. ten Bruggencate. P. C. Koorn, J. E. Hesselman. G. H. Lammerts, C. J. Snijders, F. W. Leeu wenburg. EI P. J. Roberts en F. Wagen maker. De plechtigheid werd opgeluis terd door de Marinierskapel der Kon. Marine. Heden gaf de Lagere Landbouwschool de eindles en werd aan twaalf leerlin gen die het eindexamen met goed ge volg hadden afgelegd, het diploma uit gereikt. De directeur, de heer v. d. Laan, heette in 't bijzonder welkom het vol tallige college van B. en W., de direc teur van de Rijkslandbouwwinterschool te Schagen de heer Rinsema, de assis tenten van de Rijkslandbouwvoorlich- tingsdienst C. v. Groningen en K. Witte, de Rijkslandbouwconsulent, de voorzit ter en secr. van de oud-leerlingen ver eniging de heren J. Kikkert en P. Bak ker en de voorzitter van het schoolbe stuur J. Beumkes. Na het openingswoord volgde een mondeling examen van 3 kwartier en daarna reikte de heer Rinsema de di ploma's uit. De geslaagden ziin: K. Stoepkc** W. v. Heerwaarden; F. van (Advertentie. Ing. Med.) In onze editie van gisteren meldden wij abusievelijk, dat de buurtvereniging „Molenstraat" zal blijven bestaan, het geen werd besloten tijdens een feeste lijke bijeenkomst in het HDC-gebouw- tje. Met deze buurtvereniging werd be doeld „Hoogstraat-Koningdwarsstraat". De naam van de ere-voorzitter was niet Zeeman, doch Steeman. In de Nieuwe kerk aan de West straat wordt op Zondagmorgen 27 April een jeugddienst gehouden onder leiding van de Nederlands Hervormde predi kant ds. C. J. Rasch. Het onderwerp, dat in deze liturgische dienst wordt be handeld, is kort en bondig: „Kracht!" Het orgel wordt bespeeld door de heer C. Schadde. De dienst, die ook voor ouderen toegankelijk is, vangt aan om half elf. (Advertentie, Ing. Med.) 45 Jimmy diende in zijn rol te blij ven en daarom liet hij de visser met le ringbaard tot driemaal toe de me iedeling herhalen, dat hij nu de her oerg maar moest verlaten. Timm.v ver zette zich hier n'et tegen. „Als ik nu zou blijven zitten," zo overlegde hij met zich zelf, „zou dat alleen maar argwaan wekken. Ik zal nu m'n biezen nkken. maar als de heren denken, dat e verder van mij af zijn, dan hebben ze 't mis." Buiten gekomen, keek Jim my om zich heen. om zich er van te overtuigen dat niemand ip hem lette en daarna verdween hy m het steegje dat vlak naast de herberg liep. Er was daar een raampje dat op een kier stond en dat blijkbaar diende om wat frisse lucht tot de gelagkamer toe te laten ,,'n Prachtig plaatsje," dacht Jimmy, om wat te staan luisteren. Dat 't hier niet pluis is, staat voor mij als een paal boven water en dat die ome Dirk waar ze allemaal zo doodsbenauwd voor zyn. Iets, zo niet alles met dit verdwyningen te maken heeft, daa, ben ik óok zeker van." Veel opvange. van hetgeen er gesproken werd, kor Jimmy echter niet. 't Was een geroe zemoes van stemmen.... Maar ten, klaps trok Jimmy met een ruk ziii hoofd terug. Aan de voorkant van rt herberg weerklonken snelle voets' pen en een ogenblik later werd d voordeur opengeworpen Tatenhove, W. J. Bakker, Dolf Roeper D. J. Bakker en F. Wiering, die allen het predicaat „met vlucht" kregen. C. Hin en D. Bakker „met veel vrucht" tn W. Kikkert, Dirk Roeper „met zeer veel vrucht". W. M. Bakker kreeg 'n boekwerk aan. geboden omdat hy 't hoogste aantal punten, ooit aan deze school door 'n candidaat behaald, had veroverd. (Alle vakken 9). Als bijzonderheid geldt dat hij dit Jaar tevens behoorde tot degenen die bevorderd werden van de Je klasse naar de eindklas. Enige sprekers deden zich horen: de heren J. Beumkes, burgemeester C. de Koning en J. Kikkert. Kees Hin be dankte namens de abituriënten met n verrassend keurige speech. Na het slui tingswoord van de heer v. d. Laan bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Naar de eindklas werden de volgende leerlingen bevorderd: L. Garritsen, Jan Witte, K. Wetsteen^ P. A. v. d. Vis, M. Witte, P. Hopman. A. Boogaard, G. Blom, B. Lap, C. Smit, C. van Heer-, waarden, Johan Witte, A. de Wolf, A. de Visser, A. van Sijp, H. Terpstra, A. 1 Koopman! H. v. d. Wetering, D. Smit, I W. M. Bakker, F. Halsema. De Burgerzinlening heeft op Texel opgebracht f 215.300. Hier komt dan bij de voorkeurlening voor de Nationale Woningbouwlening ter grootte van f 15.000. De spaarbrieven hebben tot nog toe opgebracht f 5000. Een totale in schrijving dus van f 235.300. Zeer zeker kunnen hiervan minstens 20 woningen worden gezet, die dan behoren tot 't woningbouwprogramma 1952. Ogen schijnlijk is dit niet veel. maar als wij zien dat de gehele Nationale lening f 90.000.000 groot is en bedenken dat Texel 10.000 inwoners telt, dan heeft het Gouden Bolt je ruim 3 Vz maal het benodigde landelijke gemiddelde opge bracht. Werkelijk geen slecht resultaat en 'n bewijs van burgerzin. RESTAURATIE NED. HERV. KERK VORDERT GESTADIG De restauratie van de Ned. herv. kerk maakt goede vorderingen. Het dak is geheel klaar en de muren schieten al flink op. Ook aan {ie binnenkant is men hard aan 't werk. Deze week ia de preekstoel geplaatst. COLLECTE Woensdag zal het draaiorgel rondgaan om gelden te verzamelen voor de kin derfeesten op de Nationale Feestdag. Want: geen geld, geen feest. En de kas is leeg. Als Zaterdagmorgen om elf uur de hoofdingelanden van de Anna Paulow- napolder vergaderen, zal er o.m. een voorstel van dijkgraaf en heemraden in behandeling komen om de hoofdwater leiding langs de Van Ewijcksvaart te verbreden. Vooris is er een plan om aan het Noordhollands Kanaal bij het Westeinde een losplaats te maken. Op Dinsdag 29 April, 's middags om drie uur, komt de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. B. en W. stellen o.a. voor gronden aan te kopen waarop het Van Ewijekspad is aange legd en het pad dan te verharden. De kosten daarvan worden begroot op acht duizend gulden. Eten belangrijk punt is het voorstel om bij de Bank van Neder landse Gemeenten een geldlening te sluiten voor de bouw van achttien wo ningen aan de Smidsweg. Met een be drag van 28.000.— uit de gewone mid delen en een bedrag van f 8.500.ont vangen voor afkoop van grafrechten, wil het college deelnemen aan de natio nale woningbouwltning. B. en W. stellen verder voor de nieuw aangelegde straat op „Céres" Crocui- senstraat te noemen. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heelt de ge meentesecretaris, de heer C. Keyzer, per 1 Augustus ontslag gevraagd uit deze functie. Door B. en W. Is de vol gende aanbeveling voor de benoeming van een opvolger samengesteld: 1. D- Ooets, hoofdcommies-ontvanger te Anna Paulowna en 2. H. W. Dam, secretaris Ier gemeente irersum. ALKMAAP i On de voor- aarsveemarkt werden in totaal 800 tuks vee aangevoerd De prijzen wa- vn: Kalfkoeien 750—900; melkkoeien '00—1250: gelrlekoeien 650 -850; kalf- vaarzen 500—850; gelde vaarzen 500 700; stierkalveren 7001000; pinken 350 —475. Handel goed.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2