Programma voor Nationale herdenking op 3 Mei Grote tekorten bij G.B.? Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Stad en Omgeving Flinke animo voor de cursussen huishoudelijke voorlichting Gast-gymnasten werkten mee aan W.G.W.-uitvoering Groie plechtigheid op Havenplein WSOV-ploeg volleybalkampioen Vlagg en gaan halfstok om 10.55 uur 'J"T'tT' Maar dan Explosie in de Gasstraat Koken, naaien en kinderverzorging Opera „Carmen'' in de Marinecantine Uitslag openbare verkoping Tussen Haaks en Kuifje Leerzame propagan^a- avond in „Formosa"' Tweetal geslaagde avonden in Casino Ook kleuters toonden hun vaardigheid BIJ SPORT EN SPEL.... ORANJEBOOM BIER! Provinciaal congres van „Jehovah's Getuigen" IN HET KORT „Het geheime commando" met Cary Cooper Volleyballers morgen naar de Zaan Postfanfare debuteert op Koninginnedag Blijft I.V.A. 2 in de eerste klasse? Torren spelen Zondag weer om half drie „De Zeeuw" en „Van Zijll'' naar Londonderry Het gebeurde in Nieuwediep Ned. wielerploeg voor Warschau VRIJDAG 25 APRIL 1952 yOLGENDE WEEK ZATERDAG zal de herdenking in Den Helder een DO uitstek nationaal karakter krijgen door de plechtigheid, die in de morgen uren wordt gehouden op het Havenplcin, bij het monument „Voor hen die vielenDe Koninklijke Marine herdenkt dan al haar doden uit de tweede wereldoorlog, en betrekt hierin tevens de mannen van de koopvaardij, die het hoogste offer voor de bevrijding hebben gebracht. De burgerlijke herdenking, die 's avonds om zeven uur begint, wordt georganiseerd door de Vereniging van Oud-Illegale Werkers. Op het programma staat de traditioneel geworden „Stille Tocht", gevolgd door een kranslegging bij het verzetsmonument en een herden kingsbijeenkomst in dc Nieuwe kerk. TN de meeste gemeenten van ons land worden de vlaggen, overeenkomstig de landelijke richtlijnen, eerst s avonds om zes uur half stok gehesen. In ver band met de herdenkingsplechtigheid op het Havenplein, waar de driekleur reeds 's morgens om vijf minuten voor elf halfstok wordt gehesen, ligt het voor de hand dat ook elders in de stad van dat tijdstip af halfstok wordt ge vlagd Om elf uur arriveert de Comman dant Zeemacht Nederland met de ad judant van H. M. de Koningin en de Directeur-Generaal van Scheepvaart op het terrein van de plechtigheid. Daar wordt achtereenvolgens het woord ge voerd door schout bij nacht C. W. Slot, de Directeur-Generaal van Scheepvaart en vlootaalmoezenier B. J. Wilmink. Na het gebed, dat door de vlootaal moezenier wordt uitgesproken, volgt een minuut stilte. De Marinierskapel speelt dan het Wilhelmus. Tot besluit van de plechtigheid vindt de kransleg ging plaats. Herdenkingsavond Om zes uur wordt bij het verzetsmo nument in het Julianapark de erewacht betrokken. De deelnemers aan de ..Stil le Tocht" verzamelen zich om zeven uur op het Stationsplein en vertrekken om kwart over zeven langs de route Julianapark, Spoorstr., Tweede Vroon straat (waar een bloemenhulde wordt gebracht bij 't Vliegermonument), Oost- slootstraat, Looiersteeg, Loodsgracht, Prins Hendriklaan naar het verzets monument. Met sirenegeloei, dat precies om acht uur eindigt, worden de twee minuten stilte aangekondigd, die over het ge hele land in acht worden genomen Daarna speelt 't Stedelijk Muziekcorps één couplet van het Wilhelmus. Terwijl dit'ensemble koraalmuziek uit Vale- rius' Gedenckklanck laat horen, wor den aan de voet van het monument ADVERTENTIE kransen en bloemen gelegd. De Helder- se jeugd zal hierbij worden vertegen woordigd door twee afgevaardigden van de sectie „Jeugd" van de Helder- se Gemeenschap. Hiervoor zijn aange wezen een lid van de Hobbyclub en 'n lid van „De nieuwe koers". De herdenkingsbijeenkomst in de Nieuwe kerk begint om half negen. Als spreker treedt op de heer C. Brink, hoofdbestuurslid van de Nationale fe deratieve raad van het voormalig ver zet Nederland. Vocale medewerking wordt verleend door het Helders Da meskoor en het dubbelmannenkwartet ..Euterpe". beide onder leiding van de heer D. Ploeg. Ten overvloede zij me degedeeld, dat deze herdenkingsbijeen komst voor een ieder toegankelijk is, zoals ook elkeen, die daartoe de be hoefte gevoelt aan de ..Stille Tocht" kan deelnemen. Waarschijnlijk niet ten overvloede tegen deze regel wordt namelijk zelfs in Den Helder veelvul dig gezondigd herinneren wij er aan. dat de vlaggen met zonsondergang moeten worden ingehaald. ^..toel, daar stónden ice dan. Hy kykt my aan. Ik kijk hém aan. En ik denk bij mezelf: dit zaak ja gaat fout, hè. Eèn hap van die tandjes - en m'n vrouw ie mevrouw de weduwe JONGE - JON OS - JONGS r Maar niks aan de hand, hè! Hij geeft me 'n leuk soort knip oogje en sukkelt er vandoor. En laat het nu een tamme ge weest zijn.' Weggelopen uit een circus, voel je welt Johi. Vrijmoed Zonen, Schiedam DE JONGEJENEVER SPECIALISTEN sinds 1776 Geen persoonlijke ongelukken Gisteravond omstreeks half acht heeft zich in de woning van de familie B., Gasstraat 47, een vrU ernstige gasont ploffing voorgedaan, waarvan gelukkig slechts materiële schade het gevolg was. De heer B. was met medewerking van een vriend, bezig een gedeelte van de vloer der benedenverdieping te her stellen. Daarbij hadden zij hinder van een gasbuis. De helper, op dit gebied geen onbekende, besloot de leiding tij delijk te ontkoppelen. Daarbij moet ongemerkt een hoeveelheid gas zijn ontsnapt. Toen één der heren even la ter een sigaret opstak, volgde er een hevige ontploffing. De vloer werd hier door gedeeltelijk opgelicht, de voor deur werd ontzet en enkele ruiten vie len rinkelend op straat. Daar de ka mers voor de schoonmaak en de repa raties op de hanglamp en enig huis raad na waren ontruimd, was de mate riële schade betrekkelijk gering. Dc heer B. en zijn helper kwamen wonder boven wonder met de schrik vrij. Ze slaagden er ook in. 't begin van brand, dat was ontstaan, met eigen middelen te blussen. (Advertentie. Lng. Med.) Mocht de onlangs opgerichte Helderse afdeling van de landelijke commissie voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting getwijfeld hebben aan de belang stelling van de Helderse huisvrouwen, dan was reeds gisteravond vóór de aan vang van de propaganda-bijeenkomst in „Formosa" alle grond daaraan ontnomen. Geen stoel was onbezet, zodat de presidente van de Helderse werk-commissie, mevr. N. Grobben-van Steenwjjk, een talrijke schare dames met begrijpelyk enthousiasme het welkom kon toeroepen. Namens Directie en Commissa rissen van G-B spreken wij dit bericht ten stelligste tegen. Het is wel juist dat er in de Paas week en daarvóór geweldige be dragen zijn omgegaan bij G-B. maar de Directie heeft deze gang van zaken van tevoren zien aan komen en tijdig reusachtige hoe veelheden van die fraaie G-B- behangsels in voorraad genomen. U kunt dus rustig Uw keus be palen uit de nieuwe G-B-behang- selcollectie Jw gekozen behang wordt prompt geleverd door elke goede schilder/behanger. (Advertentie, ing. Med.) Het bureau O. S. en O. heeft voor het marinepersoneel weer een bijzon dere ontspanningsavond met een cul tureel karakter in petto. Een groep veelbelovende debutanten van dc Am sterdamse opera komt op Donderdag avond 1 Mei de voornaamste gedeelten van Bizet's beroemde opera „Carmen" ten gehore brengen. De volgende vocalisten werken aan deze interessante uitvoering mede: Mi mi Aarden, Jiny Alma, Wil Miran'. Gerda Geraldo. Frank Berga. Jo van Helvoirt, Thimo Jacobs en Lex Goud smit. De pianobegeleiding is in handen van de heer P. van Zanten. Als artis tiek leider van het programma fun geert Jaap Bril. Reeds eerder werden in de Marine cantine opera-fragmenten uitgevoerd Het zal echter voor het eerst zijn, dat de medewerkenden ook wat de costu- mering betreft beantwoorden aan de rollen, die zi.i vertolken Dat is in dit geval mogelijk. omdat het programma uit de muziek van één en ^'.elfde- opera is samengesteld. Door notaris A. M. Enge'mann zijn gisteravond de volgende percelen in het openbaar verkocht: het huis met voortdurend recht van erfpacht op de grond Beukenkampstraat 23. groot l a 9 ca, voor f 1975 aan E. G. Smits- huis en erf Kerkgracht 46, groot 1 a 84 ca, voor f 4640 aan H. H. Londen; huis en erf Janzenstraat 53, groot 1 a 8 ca. voor f 2580 aan W. Braggaar qn.; huis en erf Janzenstraat 70. groot 90 ca. voor f 2530 aan P Uipkes n q: huis en erf Janzenstraat 82. groot 82 a. voor f 3350 aan A. Cornielje q q.: huis met voort durend recht van erfnaeht op de grond Joubertsraat 52. groot 1 a 37 a, voor f 3560 aan K. Geus. Hr Ms „Evertsen" is gisteren naar Rotterdam vertrokken. Het eerste flottielje mijnenvegers arriveerde weer in Den Helder. Het is morgen hoog water om 9.05 en 21 10 uur, en laag water om 3.10 en 15.25 uur; De temperatuur van het zeewater was 8,9 graden Celsius Mevr. Grobhen maakte het niet lang, want er was deze avond veel te vertel len. Eerst verschafte de assistent- directrice van de landelijke commissie, mej. T. Courrech Staal uit Den Haag, alle gevvenste nadere bijzonderheden over het doel van de organisatie en de plannen voor de te houden cursussen. Geen der aanwezige huisvrouwen (en a 'spirant-huisvrouwen, want deze wa ren er ook!) nam aanstoot aan de uit spraak, dat de beoefening van het „vak huisvrouw" heus niet zo eenvoudig is en dat menige huismoeder hierin vaak tekort schiet. De dames moesten erken nen, dat een mens nooit te oud is om te leren. De punten, waarop de spreekster wees, lagen eigenlijk zo voor de hand, maar blijken toch zo dikwijls moeilijk heden op te leveren. Hoe scheppen we een prettige sfeer voor een huiselijk feestje? Hoe kunnen we een tafel aar dig dekken en daardoor de maaltijden wat feestelijker maken? Hoe kunnen we, zonder de dubbeltjes nog meer om te draaien dan we reeds doen, ons huis houdbudget beter beheren? Mej. Courrech Staal wees op het ple zier. dat de huisvrouw en met haar het hele gezin kan hebben van een behoorlijke vakbekwaamheid op naai- -ï voedingsgebied. Zij vertelde, dat de commissie in Den Helder gaat beginnen met het organiseren van cursussen in naaien, koken en kinderverzorging. Blijkt er ook voor andere cursussen belangstelling te bestaan, dan zal ook daarmee worden gestart. Dank zij de regeringssubsidie kon het cursusgeld op een kwartje per persoon per avond worden gesteld. Als tweede spreekster trad de diëtiste van het Voorlichtingsbureau van de Voedingsraad, mej- G. Stille, achter de katheder. Zij gaf allerlei gegevens over de voedingswaarde van de voor naamste voedingsmiddelen, de behoefte die het menselijk lichaam heeft aan koolhydraten, eiwitten en vetten, en de verhouding waarin deze bestanddelen in het voedsel moeten voorkomen. Een leerzaam filmpje, getiteld „Goede voe ding, gezonde mensen", illustreerde het besprokene- op populair-wetenschappe- lijke wijze. Het succes van deze propaganda-avond kon in tweede instantie worden afge meten naar 't aantal dames, dat zich als deelneemster aan één of meer der cur sussen opgaf. Meer dan zestig cursisten werden reeds ingeschreven. De herenafdeling van d-e gymnastiekvereniging 1VGW bestaat nit, zegge e" schrijve, één Hd. Dat is de voorzitter, de heer H. A. J. Lücker, die weer, tezamen met enkele dames en heren de uitvoeringen voorbereidde, welke Woensdag- en Donderdagavond in Casino werden gegeven. Dat de afdeling gymnastiek van een zo grote vereniging als WGW geen heren telt, gevoelt de heer Lücker als een ernstig gemis. Er is weliswaar een „mannelijke" kern, een flinke groep jongens, maar zodra zij de leeftijd van dertien, veertien jaar hebben bereikt, gaan zij de WGW-kleuren verdedigen op het voetbalveld. Neen, met de heren gymnasten wil het niet lukken bij de Katholieke Sport Centrale. en de verschillende vrije oefeningen. De dames ervoeren opnieuw, hoe veel moeilijkheden de evenwichtsbalk kan opleveren en voorts, hoe snel een bal aan je vingers ontglipt. Woesdagavond werd de adspiranten- uitvoering gegeven. Vermakelijk en „vrij" was de kinderfantasie „Vier jaargetijden" van de heer Lücker. die zelf voor een passend décortje had ge zorgd. De meisjes droegen de kleuren van de lente, de zomer, de herfst en de winter en hadden bij elk jaarge tijde passende rhythmische bewegin gen en een welgekozen kinderspel. Jongens en meisjes volbrachten, teza men met de kleuterklasse, een vlot programma, waarvoor, de aanwezigen veel bewondering hadden. Over het algemeen genomen heeft WGW goed werk geleverd, al waren er de gebruikelijke kleine foutjes. De heer Lücker deed een belofte: bij de viering van het eerste lustrum in Sep tember zal WGW méér van zich laten horen. En ook dan kan de afdeling stellig aan de verwachtingen voldoen. De voorzitter laat dat niet zonder meer op zich zitten. Vandaar, dat men toch gisteravond een zevental gymnas ten, gasten uit Warmenhuizen, heeft zien optreden. Deze heren hebben de gymnastiek op uitstekende wijze ge diend met een aantal keurige oefenin gen, daarmee tevens de zo nodige pro paganda voerend. Wellicht draagt dit initiatief in de toekomst vruchten. Moeilijk heeft de leider, de heer C. Smit, het gisteravond overigens wel gehad. Een toneel is nu eenmaal niet de geschikte plaats voor massale- of springoefeningen. Niettegenstaande deze handicap werd een verantwoorde uitvoering gegeven. Zonder de dames en meisjes te kort te doen, dient toch vermeld, dat de heren uit Warmen huizen met hun gave lichaamsbeheer- sing het meeste tot het welslagen bij droegen. Verwonderlijk is dit niet, wanneer men weet, dat drie. van deze gymnasten tot de keurploeg van de Kring behoren. Zij demonstreerden stijlvolle mannelijke sport, onder an dere aan hoogrek en op paard, terwijl voorts grondgymnastiek en zelfs per soonlijke vrije oefeningen niet ont braken. Maar ook de dames en meisjes heb ben zich meer dan verdienstelijk ge weerd. Noemen wij slechts de groepen (Advertentie. Ing. Med.) Op het terrein aan de Kanaalweg. recht tegenover de Postbrug. is een grote conferentie-tent geplaatst, waar in de driedaagse zone-vergadering van de organisatie „Jehovah's Getuigen wordt gehouden. Deze halfjaarlijkse bijeenkomst van de leden uit het groot ste gedeelte van Noord-Hntland wordt hedenavond om zeven uur geofend. Het vorige congres werd in Beverwijk gehouden. Het uitgebreide programma kan door een groot aantal belangstellenden wor den bijgewoond, want de tent biedt ruimte voor dertienhonderd zitplaat sen. De openingssamenkomst eindigt vanavond omstreeks negen uur. De deelnemers brengen de nacht bij gast- adressen door en komen morgenoch tend om negen uur weer .bijeen. Zon dagmorgen wordt een z e. „doopdienst" gehouden, waarna 's middags om drie uur de heer W. C. Reijntjes een open bare lezing uitspreekt over het onder werp „Welke religie zal de wereldcri sis overleven?" Het ligt in de bedoe ling. dat iedere woning in Den Hel der en omgeving wordt ten- pinde de mensen tot biiwoning van deze Zondagmiddag-bijeenkomst uit te nodigen. Agent van gemeente-politie te Den Helder E. Holtjer is met ingang van 1 Mei benoemd tot agent van politie te Steenwyk. Op de terreinen aan de Meeuwen straat wordt Zondag het „Jeugd Vuur- toren-tournooi" van de hockeyclub Hermes gehouden. Bij de Nederlandse Middenstands- bank werd als nagekomen bijdrage voor oe vernieuwing der décors in „Casino" twintig gulden gestort door de auto- en motorclub „Den Helder en Omstreken". Vanavond wordt met medewerking van het kinderkoor „Harpe Davids", de Oranje-Harmoniekapel en ds. Van der Sluis uit Schagen een bijeenkomst gehou den in de Bethelkerk ter propagering van het werk van het Koningin WiJhelmina- tonds. Van heden- tot en met Zondagavond wordt in Tivoli de showfilm „Lullaby of Broadway" (met Doris Day) vertoond; ln de Witte draait tot en met Maandag avond „Vader plukt de vruchten" (met Spencer Tracy, Joan Bennett en Eliza- beth Taylor). In het Tivoli-theater heeft men gis teravond weer eens een Gary Cooper- film kunnen zien. Het was de Fritz Lang-productie „Het geheime comman do", die tijdens de tweede wereldoor log in Zwitserland en Italië speelt. Gary Cooper als atoom-expert wordt van Amerika naar Europa gezonden, om de Duitsers, die eveneens werken aan een atoombom, de nodige inlich tingen te ontfutselen. Fritz Lang heer. voor dft soort films een geheel apart recept. Hij voert de handelingen lang zaam op, valt plotseling weg in geesti ge momenten, en bereikt eensklaps weer het maximum aan spanning. „Het geheime commando" is wat uit de tijd, dat geven wij toe, maar het verhaal op zichzelf kan zich meten met het beste op het gebied van de thrillers. Deze goede film werd slechts één avond vertoond. De hier ter stede gehouden collecte ten bate van het Centraal Genootschap voor kinderherstellingsoorden en gezond heidskolonies heeft f 852.23 opgebracht. De kampioensploeg bestaat uit (staande v.l.n.r.): H. Masten maker, G. L. Does, H. Kramer en A. von Trierum; knielend: p. Boogaard, M. Kuiper en D. Vonk'. Geheel links de coach, de heer J. Scheephorst. De volleybalploeg van de WSOV heeft de laatste wedstrijd tegen HKV op zeer gemakkelijke wijze gewonnen en daarmee het afdelingskampioen schap behaald. Een felicitatie aan Kra mer en zijn mannen is hier zeker op zijn plaats. Inmiddels is ook een begin gemaakt met de promotiewedstrijden voor de tweede klasse, waar Zeemacht 2 een 2—1 overwinning behaalde op H.M.C. Bij de dames kwam in de eerste klasse Pro Patria 2 onderaan te staan. Het team zal zijn plaats moeten verdedigen vermoedelijk tegen HAV 2 en HCSC. Zaterdag brengt de afdeling Den Helder van de Nederlandse Volleybal Bond een tegenbezoek aan Zaandam. Evenals destijds in Den Helder worden er zowel bij de dames als bij de heren zes wedstrijden gespeeld. De Helderse ploegen werden als volgt samenge steld: Dames A.: De Graaf. Steyn en Ver- hage (HAV), List (Pro Patria), Mets, Wezepoel (Zeemacht) en Schellinger HKV). Dames B.: Vijzelaar en Van Essen (Pro Patria), Koek, Maas en Kwast (HAV), Van Straaten en Van Dron- gelen (HCSC). Heren A.: Van den Heuvel Rijnders (Oranje Blauw), Kortenoever en Linck (Adelborsten), Slemmer (HKV) Graaff (HCSC), Kramer (WSOV) en Van Zon (Zeemacht). Heren B.: Marcus (HAV), Rebel en Van Breda (Zeemacht), Mioulet (Adel borsten), Kuiper (WSOV), Tabeling (HKV) en Selbach (Pro Patria). Ter aanvulling van het gisteren gepu bliceerde programma voor Koninginne dag kan nog worden bericht, dat de „Post fanfare Den Helder" na afloop van de receptie ten raadhulze een serenade zal brengen aan de burgemeester. Om 18.20 uur vertrekt het korps, ge stoken in de nieuwe uniformen, van het Postkantoor en marcheert via Kanaalweg en Kerkgracht naar het Raadhuis. Na af loop van de serenade volgt een mars langs de route Singel. Krugerstraat, Polderweg, Prins Hendriklaan, Julianapark, Spoor straat, Koningstraat, Kanaalweg en Post kantoor. Dit wordt voor de Postfanfare het eer ste optreden in het openbaar. ALKMAAR. 23 April. Witlof: I 24— 37 en II 822: bloemkool: I 38—53 en II 21—37; rode kool 7—20: savoye kool e 50—11.50; spinazie 817; sla 511,50; radijs 10.50—17,50; rabarber 9—19: prei S12; soepgroenten 2,506; peterselie 2,50 4.50; raapstelen 3—4,50. 46 Jimmy Brown had veel zin zijn hoofd door het raampje te steken, om te zien, wie er met zo'n vaart de ge lagkamer was binnen gestoven, maar hij wachtte er zich wel voor het te doen. Hij spitste echter zijn oren, want doordat het eensklaps héél stil in de gelagkamer was geworden, kon hij nu woord voor woord verstaan wat er ge zegd werd. Het deed hem de schrik om z'n hart slaanMannen!" riep iemand met een hijgende stem en het was duidelijk dat hij degene was, die zojuist was binnen komen stuiven, „mannen, er is onraad. Ik kom zojuist uit Muidermonde. De sluiswachter is verdwenen. De sluis wordt op 't ogen blik bediend door dat brok onbenul van een Pap en de sluiswachter zelf is verkleed als oud wijf in de richting van Poppelsga verdwenenDe uitwerking, welke deze onverwachte boodschap op de aanwezigen in de ge lagkamer had, was verbijsterend. Jim- Na de succesvolle stari van verleden week beginnen IVA 2 en IVA 3 Zondag aan de tweede ronde van de promotie- en degradatiecompetitie. Wellicht kan het tweede team dit weekend rustig te- gemoettreden. De returnwedstrijd tegen Dito 1 te Grootebroek moet namelijk tot een goed einde worden gebracht. Het wil ons voorkomen, dat Hemelrijk, De Bunje en Valkenier het eerste klasse schap wel weten te behouden. IVA 3 steekt het Marsdiep over om in Den Burg Ready 1. de degradatiecandi- daat van de tweede klasse, te ontmoe ten. Dit jeugdige IVA-team kwam ver- leden week, hoewel Van der Well ont brak, tot een verrassend goede prestatie tegen Merlettcn 1. Als er Zondag met hetzelfde enthousiasme wordt gestreden, dan kunnen onze stadgenoten aanspraak maken op de volle winst. Het team komt thans volledig uit. met G Ooster beek, T. van der Well en W. Dirkzwa ger. Voor de promotie- en degradatiestrijd derde en vierde klasse zijn nu ook alle candidaten bekend, te weten HCSC 2 en IVA 5 uit Den Helder, Dito 2 en Dito 3 uit Grootebroek en Effect 3 uit Zuid-Schar woude. Genoemde teams gaan nu strijden om twee plaatsen in de derde klasse. Daarmee wordt volgende week begonnen. Al met al wel een te grote nasleep van de competitie. Dat wordt nog transpireren! Watervogels speelt Zondag voor de competitie de belangrijke thuiswed strijd tegen RKAFC. Daar de andere clubs niet in het veld verschijnen, heb ben de Torren het aanvangsuur van hun ontmoeting weer eens bepaald op half drie. De voetballiefhebbers staat Zondagmiddag ongetwijfeld een ener verende strijd te wachten. i Hr. Ms. fregatten „De Zeeuw" en „Van Zijll" zijn onderweg naar Londonderry in Noord-lerland, waar zij gedurende vier weken aan anti-duikbootoefeningen zul len deelnemen. Deze oefeningen begin nen op Maandag 28 ApriL Het bezoek is een onderdeel van een trainingsprogramma, dat aan oorlogs bodems van alle NATO-marines facilitei ten biedt. De te Londonderry gevestigde anti-duikbootschool van de Royal Navy en de Royal Air Force werd tegen het einde van de tweede wereldoorlog opgericht, ten einde de paraatheid van Groot-Brittannië tegen vijandelijke activiteit van onderzee boten te bevorderen. Een bewoner van de Loodsgracht deed aangifte, dat zijn zo goed als nieuwe vuilnisemmer was verdwenen. Een waardevoller vermissing werd door de Nederlandse Spoorwegen gemeld. Van het emplacement werd ongeveer vierhonderd kilo oud giet" ijzer ontvreemd. Ook een aannemer wendde zich tot de politie. Op het Helden der Zee plein, waar men aan een aantal wonin gen bouwt, werden een dertigtal trot toirtegels gestolen. my hoorde zo n geraas en getier, dat de koude rillingen hem over de rug liepen. „Dèt is dat oude wijf dat hier een koppie koffie heeft zitten slurpen schreeuwde iemand. „Vooruit mannen. V °P! Ze kan nog niet ver weg zijn! Jimmy hoorde de stem van ome Dirk. Hij hoorde stoelen omver vallen en het gerinkel van glaswerk.. Jimmy pakte zijn rokken bij elkaar en rende hals over kop het stsegje in. De Nederlandse wielerploeg van tes renners, die zal deelnemen aan de grote wegwedstrijd Warschau-Berlijn-Praag, welke 30 April begint, heeft thans toe stemming van de KNWU ontvangen en zal Zaterdagmorgen om 8.50 uur van Schiphol naar Brussel vertrekken. Sa men met de Belgische ploeg zullen oe Nederlandse renners met hun leiders vervolgens naar Warschau vliegen. De KNWU heeft twee renners, t.w, Rijnders en Jun. vervangen resp door M^-hagnoiil en Van Ingen. De ploeg bestaat thans uit: Donker, P.a?n üe Groot. Van Ingen, LagrouW. Mehagnoul en W Remkes.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2