Programma voor Nationale bevrijdingsdag op 5 Mei Jimmy Brownen debende Dode Dirk 'gORDEIZ&REEDTE Stad en Omgeving WAT DE THEATERS BRENGEN „Vorming buiten schoolverband' voor Pro Juventute besproken Aantrekkelijke middag aan de Sportlaan raadhuis IN HET KORT Onderlinge wedstrijden van „Pro Patria" „De Zeezangertjes" brengen vanavond „Prinses Rozelijn" „Hef Woord" van Kaj Munk Maandagavond in Tivoli „Winnubst" geeft Woensdag een tentconcert Periodieke zeilwedstrijden TIVOLI: „Lullaby of Broadway" WITTE: „Vader plukt de vruchten" Hermes-Vuurtorentournooi aan de Meeuwenstraat Zondag: HRC 2Helder 2 Tussen Haaks en Kuifje Openbare lezingavond Formosa" m Radiodokter De Zeeuw Op Maandag 5 Mei. de Nationale Bevrijdingsdag, staat Den Helder een uit gebreid feestelijk programma te wachten. Vóór de middag kan men zich rustig op de komende gebeurtenissen voorbereiden, want de feestelijkheden beginnen om twee uur op het HRC A-terrein en het daarbij behorende tegelveld. De middag is geheel aan de sport gewijd, waarbij de Helderse Sportraad het heft In handen heeft. Op het programma staan een aantal balspelen tussen de gecom bineerde ploegen, op welke wijze men de sport in dit geval ook het beste dient. a i J'f-I' Li Om kwart over negen volgt, indien S AVOnOS QSTIlG voor nst mogelijk op een verlicht podium, aan Om twee uur wordt begonnen met een handbalwedstrijd tussen twee da meselftallen, waarvoor HAV werd uit genodigd en nog een tweede ploeg zal worden aangewezen. Tegelijkertijd wordt op het tegelveld een baSKetball- wedstrijd gespeeld, eveneens tussen twee Helderse combinaties (heren). Van kwart voor drie tot kwart voor vier is er een voetbalwedstrijd tussen twee jeugdteams, samengesteld uit de beste voetballertjes (beneden achttien jaar) van~ de vijf Helderse voetbal verenigingen. Om kwart voor vier be gint een volleybalwedstrijd (twee com binaties), en om vijf minuten voor vier treden dames en heren van KVH en HCSC aan voor een korfbalontmoeting Om vijf uur ten slotte volgt een hockey wedstrijd tussen Adelborsten en een nader aan te wijzen tegenstander. Ten overvloede vermelden wij, dat de di verse wedstrijden „mixed teams" tegen over elkaar brengen. Bij de voetbal wedstrijd bijvoorbeeld zal men dus aan beide zijden spelertjes van dezelfde vereniging herkennen. Het avondprogramma biedt in de eer ste plaats om half acht een concert van het Sted. Muziekcorps in de muziektent van het Julianapark. Tijdens dit con cert zal de feestverlichting worden ont stoken. Om half negen neemt de burge meester, mr G. D. Rehorst, voor het gemeentehuis een défilé af, waaraan wordt deelgenomen door bij de sectie Jeugd aangesloten verenigingen. Ook de sportverenigingen zullen worden uitge nodigd aan dit défilé mede te werken. De stoet wordt door een viertal muziek corpsen voorafgegaan. De verschillende routes zullen nog worden gepubliceerd. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen J. J. Fahrenfort, Westgracht 9, telefoon 2981 en P. Schoorl, Timorlaan 25, tel. 3108. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt tot en met Vrijdag waargenomen door de heer W. H. King- ma, Poldèrweg 25, telefoon 2581. Het wekelijkse spreekuur van „Ze- denopbouxv" wordt vanmiddag van vier tot vijf uur gehouden aan het adres Javasiraat 12a. hoek Celebesstraat. Het gezelschap van Johan Kaart geeft vanavond in Casino een voorstel ling van het toneelstuk „Potasch en Perlemoer". De tafeltennisvereniging „IV A" viert vanavond feest in „Formosa", ter wijl de korfbalvereniging „K.V.H." een feestelijke bijeenkomst heeft in de bo venzaal van café „Postbrug". Door de Intendant Zeemacht Ne derland wordt op Dinsdagmiddag 20 Mei in de Marinecantine aanbesteed de levering van vers rund- en varkens vlees aan de Koninklijke Marine. De Helderse SJakkerspatroons zijn met elkaar overeen gekomen, dat de Koninginnedag wat hun werkzaam heden betreft als een Zondag zal wor den beschouwd. Er wordt die dag niet bezorgd en ook zal in de winkels geen vers brood verkrijgbaar zijn. De gymnasiekvereniging „Pro Pa tria" heeft deze week onderlinge wed strijden gehouden voor haar adspirant- leden. De dames en heren komen over veertien dagen aan de beurt. De uitsla gen waren: Meisjes A 2 le graad: 1. Ria Tesse- laar, 2 S. Kater. 3 H. Merghart en L. Dijkshoorn; meisjes A 2 2e graad: 1 Jopie Bres, 2 Thea de Valk, 3 Tineke van Os, H de Wijn en Corri Beers: meisjes B 3 (11 en 12 jaar) le graad: 1 Henny Biersteker, 2 Didi de Beurs. 3 M. Govers. 4 Loes Ras; meisjes B 3 2e graad: 1 N. Koningstein. 2' Gen'a Paans, 3 Sijd Boeder; meisjes B 2 (13 en 14 jaar) 1 Atie Broer en Metje de Rooy, 2 Annie Luyendijk en Wil Quak. 3 H. van Berkel en A. Petter. 4 Bets Sinke, Tini Visser, Willy Vrijvoeel en Willy Jonker; meisjes B 1 (15IR iaar): 1 Mary Bak. 2 Janny Bontes, 3 Dori Kost en Rini Glazer. Jongens A <7 tot en met 12 jaar) le graad; 1 IJs Paans. 2 Kees Bakker. 3 Hans Uipkes en Rien Klerq: jongens A 2e gr.: 1 Jan Koster. 2 Kees de Jong. Barend Kalter en Cor Ruder, 3 Cor Boeder; jongens B (12 tot en met 1" jaar) le graad: 1 Henk Marsman, 2 Jan de Jong, 3 Cor de Boer- 2e graad 1 Rinus Manneles, 2 John Kolenbran der, 3 Kees Pleit, 4 Leo van de Markt ADVERTENTIE „DAT IS NOG VAN VOOR DE OORLOG" doorgaans klinkt een derge lijke opmerking wel aantrekke lijk, maar zodra Uw beste vrien den gaan zeggen dat Uw behang nog van „voor de oorlog" is wordt de zaak anders. Geef ze daar geen kans voor het is tegenwoordig zo'n een voudige kwestie om 'n uitstekend fleurig behang te kiezen uit de rijkgesorteerde G-B-collectie, dat er inderdaad geen excuses moge lijk zyn als U nog papier van „voor de oorlog" op de wand heeft. Verfris bijtijds de wanden van Uw woning met G-B-behangsels elke goede schilder/behanger heeft ze. de Kanaalweg nabij de Postbrug een programma van volksdansen en zang, verzorgd door de sectie Jeugd. Ten slotte ligt het in de bedoeling, om tien uur op de Kanaalweg een kampvuur aan te steken, .waarbij dan een fakkel- dans wordt uitgevoerd en wellicht wordt gedeclameerd. Vermelden wij nog, dat aan het défilé muzikale medewerking wordt verleend door het Helders Fanfare Corps, het corps van het Leger des Heils, de Post- fanfare en de R.K. Harmoniekapel „Winrmbst". Het Huisduiner kinderkoor „De Zee zangertjes" onder leiding van de heer A. Krijgsman brengt vanavond in „Den nenheuvel" de operette „Prinses Rozel- lijn" ten tonele. De muziek bij deze uit twee bedrijven elk van twee taferelen bestaande operette is samengesteld uit bekende melodieën van Strauss, Mozart, Schubert en Offenbach. De heer Krijgs man speelt zelf de piano-partij. Onder auspiciën van een speciaal daartoe samengesteld plaatselijk comité wordt Maandagavond in het Tivoli- theater door 't Nederlamds Volkstoneel een opvoering gegeven van Kaj Munk's veelbesproken stuk „Het Woord". Het wordt in de voortreffelijke Ne derlandse vertaling van Johan Winkler opgevoerd onder regie van Ben Groene- veld, die zelf één der hoofdrollen speelt. De vérdere' bezetting is: Jan Hundling. Jack Dixon, Cor Witschge. Emmy Lopez Dias, Greetje Foletta. Hans van Meer- ten, Bé Schenk, Guusje de Bree, Tonr.v Foletta. Ferd. Sterneberg en Anita Menist Op Koninginnedag, Woensdag April, geeft de R.K. Harmoniekapel „Winnubst", onder leiding van de heer H. B. Schenkels, van acht uur tot half tien 's avonds een concert in het Julianapark. Uitgevoerd zullen worden: Wilhelmus, Blaze Away (Holzman), Orphée aux enfers (Offenbach), Les patineurs (Waldteufel), selectie uit „De vogelkoopman" (Zelle. arr. S. P. van Leeuwen), Taptoe-selectie (Roeien). Potpourri van Nederlandse school- en volksliederen arr. Jakma). 47. Alles, wat in de gelngkamei var 30„De Goede Vanast" eerst zo rustig bad zi:ten praten, stortte zich naar buiten. De mannen vochten bijna met elkan der om het eerst de voordeur uit te komen. „Dóód of levend, maar hij moet me in handen vallen", gilde ome Dirk Jimmy hoorde o t c .cr lang niet meer. Hij was het steegje uitgehold en had rch vliegensvlug tu. .rgen achter een klein houten schuurtje„Nou moet je geen domme dingen doen, Bij goede wind en mooi weer werd gistermorgen een keurige wedstrijd ge zeild. Na twee ronden was de uitslag: 1 Bootsman A. C. J. Hoes, 2. Schrijver I A. A. J. van de Brule, 3. Matroos SD HTLG III z/m G. Akkerman, 's Mid dags stond er meer wind en was de wedstrijd iets spannender. De uitslag 1. Adelborst I C. N. Bosma, 2. Luit. ter Zee III J. C. de Jong, 3. Luit. ter Zee II C. G. J. Frohm. De ploegen, die aan de wedstrijden deelnamen, behoorden alle tot de B-klasse van de perodieke zeilwedstrijden. Doris Day, Gene Nelson, S. Z. Sakall en Billy de Wolfe zijn de voornaamste sterren in „Lullaby of Broadway", de (Advertentie, lng. Aled.) Doris Day en Gene Nelson dansen en zingen in „Lullaby of Broadway". kleurenfilm, die tot en met Zondag avond in de Tivoli-bioscoop wordt vertoond. Men kent dit soort films wel, en de meeste bezoekers beleven er dan ook een aardige avond aan. want de liedjes van Doris Day (wij noemen slechts „I love the way you say goodnight" en „You're get'ting to be a habit with me") en het dansen van Gene Nelson doen het altijd wel Warner Bros' heeft aan deze musical weer de nodige aandacht beteed, het geen moge blijken uit de diverse kleu rige revuescènes, de prachtige décors en de diverse andere tirelantijnen. Regisseur David Butler stemde het ge heel gemakkelijk af op de wensen van het brede, uitgaande publiek. Wie Spencer Tracy heeft gezien als „De vader van de bruid", zal stellig niet nalaten vóór Dinsdag een bezoek te brengen aan de Witte-bioseoop, waar „Vader plukt de vruchten" op het doek wordt gebracht. Vader Stan ley Banks, die al zo dik in de zorgen stak toen zijn dochter Kay in het huwelijksbootje wenste te stappen, ziet de situatie voor zichzelf met de dag moeilijker worden, nu zij moeder gaat worden. Onder regie van Vincente Minnelli heeft Metro Goldwyn Mayer in deze vervolg-rolprent dezelfde uitstekende krachten gehandhaafd. Naast Spencer Tracy ziet men onder andere Joan Bennet (de moeder van de bruid), Elizabeth Taylor (de dochter) en Bil- lie Burke (eerst haar verloofde, thans haar man). Wie wil genieten van een recht pret tige en geestige film, kunnen wy een bezoek aan de Witte-bioscoop van harte aanbevelen. Jimmy," zei hij tot zichzelf. „Als je als een dolleman door alle straatjes gaai rennen dan val je zo zeker als twee maal twee vier is in hun handen. En daarvoor ben je niet als een oude bes verkleed naar Poppelsga gewandeld.. Jimmy Brown keek even peinzend voor zich uit. „Nee. in het wilde weg op de vlucht slaan is dom, ik zou eigenlijk moeten proberen...." Maar Jimmy had niet eens tijd deze gedachte af te ma ken. Er weerklonken in het steegje snelle voetstappen.... Jimmy ijen zijn tenen om het houten schuiiw-0" heen, greep de deurknop en voeld. hPt srhuurtie ODen wac nQ het schuurtje open was. De deur. gelukkig mee en in een wip was Ji my binnen. Hij trok de deur acht zich dicht en deed de grendel er on r Buiten hoorde hy geloop en eedrai en iemand riep: „Alles nakijken Ta*, loer effe in dat houten hok of-ie da misschien in is verdwenenr Dit jaar wordt voor de vijfde maal op de terreinen aan de Meeuwenstraat het „Jeugd Vuurtoren-tournooi" van Hermes gehouden. De deelnemende verenigingen zijn Alkmaar, DEM. Strawberries. BDHC. Amsterdam. Hoorn, Eechtrop, BMHC en LHC. De eerste wedstrijden beginnen morgen ochtend om half tien en gaan tussen Alkmaar a en Hermes b (meisjes) en Alkmaar aHermes b (jongens). De finales beginnen om half vijf. Het ziet er naar uit, dat Hermes het deze keer met het weer wel zeer bij zonder treft. Hoewel de weergoden na tuurlijk nog best van gedachten kunnen j veranderen. Dit is evenwel niet te ho pen. daar de jongens en meisjes een uit gebreid programma wacht. Behalve de competitiewedstrijd Wa tervogelsRK AFC ihalf drie), wordt Zondagmiddag op hetzelfde tijdstip aan de Sportlaan een vriendschapoelijke wedstrijd gespeeld tussen HRC 2 en Helder 2. Wederom dus een mooie oefengelegenheid voor de roodjakken- reserves, die binnenkort promotiewed strijden gaan spelen voor de reserve tweede klasse KNVB. Het is morgen hoog water om 9.35 en 21.50 uur, en laag water om 3.40 en 16.00 uur. Maandag is het hoog water om 10.05 en 22.25 uur, en laag water om 4.00 en 16.30 uur. De temperatuur van het zewater was 9,1 graden Celsius. r y,_ De afdeling Den Helder van de vereniging „Pro Juventute" hield gisteravond in „Formosa" een openbare bijeenkomst, teneinde meer bekendheid te geven aan het werk, dat in de jeugdkampen van de afdeling „Vorming buiten schoolverband" van het ministerie van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen wordt verricht. Het aantal belangstellenden was niet groot, maar de heer W. F. Louwrier constateerde met vreugde, dat verscheidene onderwijzers en gezinsvoogden aan de uitnodiging gevolg hadden gegeven. wereld heeft men dikwijls met zwarig. heden op dit gebied te kampen. Ov»I rigens prettige klassen kunnen beier, ven worden wat orde en sfeer betreft door één enkeling, die met geen mo- geliikheid in het gewenste en noodzn- kelijke gareel kan worden gebracht t>e meeste van deze kinderen komen nog niet in aanmerking om in een opvo». dingieesticht of een dergelijke „straf, inrichting" te worden opgenomen, t-r. wijl zij toch een meer dan gewone be langstelling en behandeling nodig heb ben. De afdeling „Vorming buiten school, verband", die kort na dr bevrijding aan het ministerie van O K.W. werd ver. bonden, nam een nrdef met een kamo, waarin een viiftigtal jongens uit Am sterdam en Rotterdam in November '45 werden ondergebracht Dè leiding daar zorgde voor een prettige, maar nr(jp. liike sfeer, en ging uit van het stand- punt. dat de jongens ge'eidelijk aan moesten wennen aan orde en reaal- maat. en dat voorzichtig maar doelbe wust hun normbesef moest worden ver stevigd. De resu'taten waren boven verwach ting gunsti«. 7odat tot, de inrichting van meer ka^ ->n werd besloten. Thans staan de afdeling dertig kampementen, voor jongens en meisjes tussen tien én één-en-twintig jaar, ter beschikking. Er ziln kamnen voor kinderen van tierr ♦ot veertien jaar. van veertien tot acht tien jaar, en van achttien iaar en ou der. Met de wensen, die de ouders of "oogden ten aanzien van het gods dienstonderwijs en wat daarmee camovi- hanet naar voren brengen, wordt in alle opzichten rekening gehouden. InterpcSant« bözonderheden verstrek te de heer Hartog over de methodiek, die in de kamnen wordt gevolgd om de kinderen langzaam maar zeker weer "esrhikt te maken voor de normale gang van zak»., en seheol of in de maateehanpii. Het behoeft geen betoog, dat aan de jeugdleiders in deze kam nen hoge eisen worden pesteld. M"de hierdoor worden tal van jonge mensen gered van een toekomst, waarin zij "an baldadigheid in criminaliteit ver vallen. Uit de vragen, die na de lezing wer den gesteld, hdeek dat de aarw'ezieen met belangstelling en instemming van het een en ander kennis hadden ge nomen. Dat ook de „helpende hand" van de „sterke arm" zich interesseert voor dit belangrijke jeugdwerk, dat vele geval len van criminaliteit kan voorkomen, bleek uit de aanwezigheid van inspec teur H. Busser met het personeel van de afdeling Kinderpolitie. De heer Z. Hartog. die ten departe- mente van dag tot dag in het organi serend werk der bedoelde kampen zit. hield een heldere inleiding, waarin hij doel en werkwijze duidelijk uiteenzette. Eén van de moeilijkheden, waarmee Nederland na de bevrijding kwam te worstelen, was dat veelomvattende com plex, dat veelal wordt aangeduid als het „jeugdprobleem". De spreker richtte volledigheidshalve nog eens toe, dat vele jonge mensen door allerlei oor: zaken zich niet best schikken in c-en normale gemeenschap. In de onderwijs- ■w TUINTJES Tuintjes-leed in Nieuw Den Helder is Gradtis' nieuw ste onderwerp. „Wij wonen daar", aldus briefschrijver G„ „in een oord. dat tot voor kort een levensgrote woestenij was, en waar thans door de diverse be woners niet bewonderens waardige ijver, veel enthou. siasme en optimisme, hard aan gewerkt wordt om het een verzorgd uiterlijk te geven met gras, bloemen enzovoorts. Maar behalve het onbarmhartige auin- zand, dat op de vleugelen van de wind zijn best doet elk ontluikend groen te be dekken met het hogerge- noemde woestijn-tintje, ziin er nop andere krachten, die het loffelijke streven van de bewoners torpederen". En dan noemt de heer G. eerst de kinderen, de klein ste vandalen, die bij voor keur wild gaan springen, dansen en ravotten op de stukjes grond, waar jonge grassprieten of aanstaande planten aarzelend hun eer ste poging doen om mee te gaan tellen. Die kinderen, geachte briefschrijver, zijn inderdaad met enig geduld in de goede richting op te voeden. Daartoe roept Gra- dus de medewerking van de ouders in. „Laat overigens de vol- tyassenen", zo gaat de brief verder, „niet wijs met hun hoofden knikken, want de tweede groep „vandalen" bestaat uit grote mensen.' Zij zijn postbode, rekening loper of bezorger van aller hande pamfletten Gradus vindt dit zeer diplomatiek opgemerkt, wanneer een krant ook als een pamflet wordt beschouwd.) U weet, Gradus, dat de huizen door een betrekkelijk klein voor tuintje van de straat ge scheiden zijn en dat ter be grenzing van deze tuintjes kleine paaltjes en liguster struikjes zijn aangebracht. Van de straat loopt een keurig tegelpad naar de voordeur. De volwassen „vandalen" nu schijnen die paar passen tegelpad te ver moeiend te vinden, want zij maken er een gewoonte van, de gemakkelijkste weg van deur tot deur dwars door de tuinen heen te kie zen". En Gradus is mèt zijn briefschrijver over dit op treden zeer gebelgd. Het geeft geen pas. de ontlui kende vruchten van vele uren transspireren met grote, platte voeten te ver treden. Nieuw Den Helder strijdt voor een even keurig ex- als interieur, en dat dient gewaardeerd te wor den. Gradus kan de mensen niet dwingen, meneer G. Maar wel dringt hij langs deze cursieve weg op mede werking aan. KAATSEN Tik jaar wordt deze Gradus aan de telefoon geroepen door een dame. die, op ver zoek van haar man. met en kele welgekozen en wel luidende woorden het nieu we kaatsseizoen van de Hel derse Friezen aankondigt. Inderdaad, de Friezen gaan weer beginnen. Hedenmid dag om drie uur worden de eerste onderlinge wedstrij den gespeeld, weer op de velden aan de Meeuwen straat. Toeschouwers zijn, als van ouds. hartelijk wel kom. Moge Gradus er in dit verband, bij de aanvang van het zomerseizoen, op wij zen, dat op het tegelveld aan de Sportlaan weer de basketball-palen zijn ge plaatst. Dat hij u dit nog niet had verteld, heeft uw Gradus reeds een week lang dwars gezeten. P.S. - 't Zwembad aan de Dijk wordt ook al weer in orde gebracht! GEDICHT JTen lieve verpleegster van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar heeft Gradus een gedicht gestuurd, dat werd gemaakt door één van haar patiënten, de heer W. Eizenberger, die inmiddels uit het ziekenhuis ls ontsla gen. Gradus heeft geen ruimte voor het hele vers; daarom alleen het eerste couplet: ,,'s Avonds, bij het val lend duister, doet gij, toren, weer uw plicht; zendt gij met een stralend luister de zeeman toe uw reddend licht. Altijd wakend, nooit versagend, houdt gij over hem de wacht, als hij. wijl de stormen jagen, vaart daar in die donk're nacht". Ge hebt het begrepen, waarde Gradianen. het be treft hier een ode aan Lange Jaap. De schrijver mag er gerust trots op zijn. CHARMES j/ort geleden heeft Gradus u met zorg verteld over het huwelijk van mej. Charmes met de heer Van der Haagen. Velen schijnen in de veronderstelling te hebben verkeerd, dat het echtpaar meteen daarop (althans zo spoedig moge lijk) naar de Verenigde Staten zou vertrekken. Het liep zodoende storm, want tal van vrienden, kennissen en relaties wilden haar en haar echtgenoot ten afscheid nog even de hand drukken. Om mevrouw Van der Haagen niet al te zeer ln de „verdrukking" te brengen, vertelt Gradus, dat zij op z'n vroegst op 12 Juni ver trekt. Er is dus nog volop tijd om haar persoonlijk de beste wensen mee te geven. ONTPLOFFING ]"\onderdagavond weerklonk in deze goede stad een klap, die wel tot in alle hoeken van Den Helder als een waarschuwing moet zijn doorgedrongen. Een gasont ploffing (uitgesproken in de Gasstraat!) bracht heel de buurt in opschudding. De heer des huizes wilde de gasmeter verplaatsen (wat niet eens mag natuurlijk!), waarbij hij assistentie kreeg van een jeugdige, bevriende loodgieter. Kijk, Gradianen, deze zuinigheid was mis plaatst. Daar kunnen onge lukken van komen en het mag trouwens een wonder heten, dat de beide heren uit de Gasstraat er nog zo goed zijn afgekomen. Op nieuw werd intussen het bewijs geleverd, dat aller hande karweitjes op het ge bied van gas en electriciteit vakmanschap vereisen. Wat ge in dit opzicht ook van plan bent, Nieuwediepers, haalt er een vakman by! Gradus kan u namelijk nog niet missen.... Kijk eens, waarde WSOV'ers, wat Gradus in zijn hoofd zet dat zit niet elders. Bovenstaand plaatje heeft hij even vast gehouden, om eerst afgelopen Woensdag die keurige lente foto te kunnen opnemen. Je weet immers nooit, met die lente? En nu dus tante Roosje, alias mevrouw Kok—Ras in het laatste WSOV-toneelstuk. Hier wordt ry gekust door haar beide neven (de heren CoeseI en Sevink). Wel tante Roosje was ook om te zoenen! Congres Jehova's getuigen gisteravond geopend De driedaagse zone-vergadering van de organisatie „Jehova's getuigen", werd gisteravond geopend met een bij eenkomst in de conferentietent tegen over de Postbrug. Er werden enkele geestelijke strijdliederen gezongen, waarna de heer W. C. Reijntjes een lezing hield over „School der theocra tische bediening". Een drietal z.g. ..oefenlezingen" gaven een demonstra tie van hetgeen de Jehova's getuigen kunnen bereiken in het kernachtig en overtuigend behandelen van een gods dienstig onderwerp in eigen kring. Voorts werd onder leiding van de heer M. Kaptein een z.g. dienstvergadering gehouden, waarin de wfjze werd be sproken waarop de Jehova's getuigen hun gedachte aan buitenstaanders kun nen propageren. Vandaag brengen zij deze lessen 'n praktijk, want na een korte samen komst hebben de deelnemers aan het congres zich over de stad verspreid teneinde belangstelling te wekken voor de bijeenkomst, die morgenmiddag om drie uur als het hoogtepunt van het congres wordt gehouden. De heer P. A. de Zeeuw uit de Kei zerstraat, beter bekend als „de radio- dokter heropende gistermiddag zijn gerestaureerde winkel. Tot voor kort had het interieur van de zaak nog een tijdelijk karakter, maar de binnenhuis architect Coene van Velsen, te Amers foort, heeft een modernisering ontwor pen, die tot een belangrijke verbete ring heeft geleid. De firma jSteeman verbouwde de winkel en bracht de aantrekkelijke practische betimmering aan. Ook voor de kleinere artikelen en de diverse brochures en tijdschriften werd een uitstekende oplossing gevonden. Het vroeger wat rommelige geheel is nu decoratief en overzichtelijk geworden. Mede door de lichte beschildering, die door firma Meyer werd aangebracht, komt de moderne verlichtingsinstalla- tic veel beter dan voorheen tot haar recht.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2