„Dodenritin Spookgebergte" Jimmy Brown en de b Dolle Dirk Stad en Omgeving Operette „Edelweiss' in fleurige opvoering door „Harmonie'' „Diepe en innige beleving enige geheim in de Vrijmetselarij'' Strijd tussen „Noord"en „Zuid" in Tivoli Taptoe Succesvol debuut van mej. Siebel als „jodelerin' Veelbelovende jeugdige krachten op de planken Maandagmiddag gaan de speeltuinen open IN HET KORT Ouderdom komt met gebreken Competitie van ,,MSC" AMC houdt- Zondag zijn voorjaarsrit Loge Den Helder belegde voorlichtingsavond Hef lag voor het grijpen Boeiende lezing door de heer J. G. Spaan Tussen Haaks en Kuifje Passagierslijsten Een verjongd „Harmonie" in een verjongd „Casino"! Dat betekende twee avonden achter elkaar in dubbele zin een andere wereld voor de genodigden en donateurs, die naar „Edelweiss" kwamen kijken. Het is altijd weer een prettige gebeurtenis, zo'n romantisch spel met zang en dans. fleurige toiletten en kleu rige décors, vooral als de medewerkenden zich enthousiast en vaardig van hun taak kwijten. Daaraan heeft het bij „Edelweiss" geenszins ontbroken! Met mee slepend élan werd deze Hollandse operette in Zwitserse trant over het voetlicht gespeeld en gezongen, gedanst en gelachen. En het „Harmonie"-orkest, met straffe hand geleid door de heer H. J. Arisz, zorgde paraat voor de muzikale omlijsting en ondersteuning. Die muziek was wel een beetje het zwakke punt van deze operette, want tal van melodieën, vooral wat betreft de soli, lagen niet direct in het gehoor. Natuurlijk is niet iedere operette-com ponist een Franz Léhar of een Carl Millöcker, zodat wij alle bewondering hadden voor de prettig-klinkende koren en volksliedjes, die door de zangeressen en zangeres van „Harmonie" met zoveel esprit werden uitgevoerd. Daaraan ver binden wij meteen een woordje van lof voor de jodel-zangeres. die sedert kort in de gelederen ven „Harmonie" is op genomen. Het Zwitserse meisje Martha (mej. E. Siebel) stal de harten van de toehoorders met haar alleszins verdien stelijke optreden. Het was over het algemeen opvallend, dat „Harmonie" wat meer jeugdige krachten had ingeschakeld. Weliswaar was bij sommigen nog een tekort aan routine merkbaar, maar dat zal onder leiding van de directeur, de heer H. ,T. Arisz, en de regisseurs, de heren W. S'effens en C. van Straaten. wel verbe teren. Eén der trouwe steunpilaren der vereniging, mevr; T. GroenKoster, was weer geknipt voor de titelrol van „Edelweiss", wier liefdesperikelen het stramien vormden waarop het afwisse lende geheel van 'de operette was ge borduurd. Als altijd waren haar soli wel verzorgd. In enkele scènes vond zij in mevr. A. Been (Christ'1) een partner, die de duetten van deze beide dames tot zeer geslaagde onderdelen van de opvoering hielp maken. De heren D. Koster (Wast'D, M. D. van Steenbergen (Hans) en K. Pronk (Heinz) debuteerden zowel qua zang als qua spel veelbelovend. De heer W. Ma kelaar (Herman) liet een enkele maal een steekje vallen, maar ziin routine hielp hem vrijwel onmiddellijk daar over heen. Een paar aardige typen wa ren de heer D. Pieters en mevr. P. J. Smit, als de wat excentrieke Engelse touristen. Hun bediende (de heer J. Blokker) zorgde voor menige komische scene. Op de momenten, dat het accent werd verlegd van het orkest naar het gezel schap, of omeekeerd. noteerden wij soms een onnodig hiaatje van enkele seconden. Daarom namen wij met te meer genoegen waar. dat do heer Pronk éénmaal zo paraat het spel na een slot- accoord hervatte Deze elementen dra gen er toe bij, dat er „vaart" komt in de opvoering. „Harmonie" had er vaor gezorgd, dat de costumering niets te wensen over liet. Ook de grime en het kap werk wa- ADVERTENTIE ren over het algemeen welverzorgd. Wat de décors betreft, stelde „Edelweiss" niet z.ulke hoge eisen, vooral omdat er geen changementen waren. Het werk van de beide regisseurs verdient waardering. Eén hunner, de heer C. van Straaten, bovendien omdat hij de rol van de her bergier uitstekend vertolkte en zich respectabel door zijn zangnummers heensloeg. Zo heeft „Harmonie" zich weer op loffelijke wijze gekweten van de aan gename plicht, éénmaal per jaar een operette voor het voetlicht te brengen. Alvorens men het uitgebreide gezel schap andermaal in actie kan zien, wordt de donateurs een gezellige con tactavond aangeboden. De afdelingen Visbuurt. Vogelwijk en Tuindorp van de Speeltuinvereniging Den Helder zijn gereed om de poorten voor de jeugd te openen. Er zijn ver schillende verbeteringen getroffen, en nog slechts enkele dagen restep. alvo rens de tuinen worden opengesteld. Dat geschiedt, zo vernamen wij, op Maan dag 5 Mei om twee uur. Daar het aantal leden nog voort durend toeneemt, wordt het bezoek aan de Speeltuinen wel eens te groot. Daar om doet het bestuur een beroep op de ouders, het bezoek van de oudste kin deren (van twaalf tot en met veertien jaar) zo veel mogelijk te beperken. Dit ten gerieve van de jongere kinderen. In verband met de viering van Ko ninginnedag houdt de Helderse Stichting voor Sociaal Werk hedenmiddag geen schoenenruilbeurs en hedenavond geen spreekuur. Hedenmiddag om twee uur begint op het Meeuwen-terrein de jaarlijkse ontmoeting tussen de hockey-teams van Hermes en Adelborsten. Voor en door „De Lyceïst" worden vanavond in Casino „Hoe het weeuwtje uit 't Hof van Holland gevrijd werd'.', en „Het Slippertje" ten tonele gebracht. Tussen Haaks en Kuitje Het is morgen hoog water om 11.30 uur en laag water om 5.25 en 18.20 uur. De temperatuur van het zeewater was 9,2 graden Celsius. dat wist U natuurlijk al, maar.... houdt U er altijd rekening mee? Denkt U er wel eens aan hoe on gezellig en weinig inspirerend het is om een dagtaak te beginnen in een kamer waar het behang door ouderdom verkleurd en vlekkerig is geworden? Het is daarom zo belangrijk dat U even de nieuwe G-B-behangsel- collectie doorbladert. Voor een minimum aan geld kunt U weer een maximum aan levensvreugde en zonnige sfeer in huis halen. De goede schilder/behanger zal U gaarne de G-B-collectie 1952 ter inzage sturen. (Advertentie, ing. Meao Voor de wintercompetitie van de schaakvereniging werden deze week in de eerste klasse drie partijen gespeld. In IA wist J. van der Kuyi zijn afge broken partij tegen K. Lengers in winst om te zetten, waardoor de 2de plaats hem bijna niet meer kan ont gaan. In de kop is hier de stand: K. de Geus 14lli/2 pnt; J. van der Kuyi 1410%; J. van" Brederode 128. Zo wel Geus als Van der Kuyi moeten nu nog één partij en één afgebroken partij spelen. De ontmoeting tussen K. J. de Waard en A. C. Spoel eindigde in een overwinning voor laatstgenoemde, na dat de Waard geruime tijd op winst had gestaan. De belangrijke partij tussen D. Dok ter en D. de Lange in 1B werd door eerstgenoemde verloren. Hij bezet thans definitief de laatste plaats, in de vriendschappelijke vierkamp zijn na twee ronden de standen: A' C. Boge- dom 22; R. Roskam 11' G. J. Brandhoff 1—0; J. van Amesfoort 2 0; B: Th. Adriaanse 11; A. Rie- dijk 1—0 J. Bru'nsma en P. van Dijk 00; C: P. Bremer 2—2; G. Geus 1— 1; I. Stolk 1—0; J. Wieringa 2—0 D: Th. de Jeu 1—1; P. Gersteling en H. Voerman 00; mevr. Bosch 10. Op Maandag 5 Mei, Nationale Feest dag, wordt geen clubavond gehouden. PINKSTERPAKKETTEN VOOR HR. MS. „PIET HEIN" Ter gelegenheid van Pinksteren be staat thans tot 10 Mei a.s. gelegenheid om luchtpost-briefpakjes te verzenden aan opvarenden van Hr. Ms. torpedo- bootjager „Piet Hein". Deze pakjes mo gen een gewicht van 500 gram met te boven gaan. Het tarief is 8 cents per 50 gram met een minimum van 40 ct. Adressering als volgt: Naam, rang of kwaliteit, marinenummer aan boord van Hr. Ms. „Piet Hein", Amsterdam- C.S.-Marine. gp- ^ll|pIST"* 50. Jimmy Brown wist het eerste ogenblik niet goed wat hij met de waard van „De Goede Vangst" moest aanvangen. Janus met de ringbaard lag voor pampus achter in het schuurtje. Die'was voorlopig van de kaart. Maar wat te beginnen met de kastelein, die deemoedig Op zijn knieën voor hem lag en hem smeekte hem niet verder af te tuigen? „Heus. meneer de sluiswach ter", riep hij, „ik ben zélf het slacht offer van Dolle Dirk geworden. Hij tyranniseert ons allemaal. We kunnen niets tegen hem beginnen. Het liefst zou ik hem vierkant buiten mijn her berg smijten, maar zo iets zou ik met de dood moeten bekopen.... Ach, meneer de sluiswachter, verlost u ons toch van deze misdadiger. Ik smeek U er om uit naam van alle mensen in Poppelsga, die van zijn schrikbewind te lijden heb ben....!!" Jimmy vond het een beetje lastig, een man. die zó sprak, nog een klap te verkopen, gelijk hij aanvanke lijk van plan was geweest. „Sta maar op", zei hij, „maar ik reken er dan on dat je mij zult helpen bij het ontmas- keren van de man, die jullie „Doilè Dirk" noemen. Dat is zeker die vent met die aardappelneus, is 't niet?" De herbergier, die weer overeind krabbel- de, knikte ijverig van ja. „Dat is 'm me- neer. dat is 'm", zei hij timide. t„.i patrouille van acht man, beho rende tot het Zuidelijke leger, heeft van generaal Lee opdracht gekregen, in Californie een ontmoeting te hebben mat Cole Smith, de leider van een groep rebellen. De opzet is, een op stand te ontketenen in Californie. waardoor de Noordelijken hun strijd krachten moeten splitsen. Onder com mando van kapitein Lafe Barstow 'Er- rol Flynn) bereikt het dappere groep je de plaats van de afspraak. Maar er komen moeilijkheden, wanneer de mannen een overval door Indianen op een postkoets verijdelen. "Zij hebben daarmee niet alleen hun positie bloot gegeven, maar hebben tevens de zorg gekregen over de geredde Johanna Carter (Patrice Wymore), die verloofd is met een luitenant van de Noorde lijken. Er zullen dus ongetwijfeld pa trouilles worden uitgezonde/i om het Een scène uit „Dodenrit in het Spookgebergte", waarin Erroll Flynn de hoofdrol vertolkt. meisje op te sporen. De rest van de film houdt zich bezig met de dappere verdediging van het kleine gezelschap tegen Indianen en Noordelijken. Het zou te ver voeren, de geschiedenis, die ontegenzeggelijk spannend is, uit de doeken te doen. De. film .is voor de liefhebbers van het goede, gezonde avontuur zeer de moeite waard. De rollen naast Flynn zijn voor Scott Forbes, Guinn Williams en Dick Jones. Regisseur William Keighly heeft eer van zijn werk. Deze film gaat tot en met Donderdag in Tivoli. De Witte-bioscoop vertoont deze da gen „Rio Rita", een dwaze rolprent, met Abbott en Costello. TAL VAN Nieuwediepers zijn giste- 1 ren naar de taptoe van de Mari nierskapel geweest. Dit traditionele concert, o.l.v. de kapitein der mari niers Gijsbert Nieuwlarid, uitgevoerd ioor het commandementsgebouw aan de Buitenhaven, was weer een behoor lijk kijk-.en luisterspel. Muzikaal vond het optreden van dit populaire corps zijn hoogtepunt in de pittige mars „Ma rahing through Georgia", en sprookjesachtig was de gehele entou rage van fakkeldragende mariniers Toen tot besluit het Wilhelmus weer klonk, viel een eerbiedige stilte in. Hoezeer deze taptoe weer in de smaak is gevallen, moge blijken uit de aan wezigheid van twee kleine jongens, die ten slotte ah grauwe silhouetjes tussen de schuifelende rijen volwas,- senen naar huis dribbelden. Een vrien delijke dame kreeg te horen, dat zij vijf en zes jaar oud waren en om acht uur thuis hadden moeten zijn. Het was dik half tien geweest, toen zij het vertelden en op de Loodsgracht hand in hand en parmantig stappend een zijstraat insloegen, hun verontruste ouders tegemoet. Maar ja, het risico van een pak voor je broek neem je, als de Marinierskapel speelt.' Qp Zondag 4 Mei houdt de Auto- en Motorclub Den Helder en Omstreken Zijn voorjaarsrit over een afstand van 350 km. Het eerste en het derde tra ject worden zonder voorgeschreven ge middelde snelheid gereden. Hebben de deelnemers allen een bepaald punt be reikt; dan starten zij om de minuut, voor één betrouwbaarheids traject van ruim 100 km, waarvan de finish in 't Cfooi ligt. Daar genieten de automobilisten en motorrijders enige tijd rust, om ver volgens 't derde traject, dat in Schoorl eindigt .af te leggen. Daar moeten zij tevens hun contrölekaart inleveren. De ze rit telt mee voor het kampioenschap. Leden en niet-leden kunnen inschrij ven tot Vrijdagavond 2 Mei om acht uur. De prijsuitreiking vindt gelijktij dig plaats met de trekking van de AMC-verloting ten bate van het Klok- kenfonds, in Formosa, op Donderdag avond 8 Mei. STILTE CR is een stilte gevallen in '~JNieuwediep. Hebt ge 't nog niet gemist, waarde Gradia- nen, dat vrolijke getierelier van het draaiorgel? Zater dagmiddag mocht de hele Visbuurt luisteren naar de populaire klanken van „De Speeltuin", toen De Wolf voor het aller-allerluatst aan het grote wiel van „de kleine politie-agent" draai de. Gistermiddag kwam Ome Hein tegenover Gradus zitten om hem te vertellen van het afscheid, dat hem zo zwaar was gevallen. Meer dan dertig jaar had hij met zijn pierement Den Helder doorkruist. Peinzend herin nerde De Wolf aan „de draaiende beeldjes", zo heette jaren geleden dat monumentale instrument, waarvan het front was ver sierd met fraaie vrouwtjes, die op de maat van de mu ziek een rondedans maak ten. Later werkte Ome Hein met „de brandweer", toen met „het parapluutje", daar na met „de geit" en de laat ste jaren gehoorzaamde „de kleine politie-agent" trouw de bevelen van de orgel draaier. U moet weten, dat ergens in Amsterdam „de grote politie-agent" het stadsleven opfleurt, net als „de Arabier", „de groene komkommer", het latafel- tje", „de kleine matten klopper", „de grote matten klopper" en hoe al die pie rementen verder in het vak. jargon van de orgeldraaiers heet. Er is ook een orgel, dat „de betonmolen" heet, omdat het zo zwaar draait. Zo kan De Wolf urenlang vertellen over een oud-Ne. derlands bedrijf, dat lang zaam maar zeker aan het verlopen is. Daarover kan Ome Hein meepraten, want zijn knecht is al een hele tijd ziek, maar een opvol ger, ho maar. „De jongens van tegenwoordig schamen zich er voor, aan een orgel te draaien," zegt hij. „Ze weten niet hoe fijn het is, als de kinderen in de straat al op je staan te wachten. Ze voelen de romantiek niet meer. Dat ik mijn orgel naar de boot moest brengen, ging me aan mijn hart. Ik voelde me alsof ik mijn vrouw ver loren had". En Gradus kon daar in komen. Het spijt hem diep, dat De Wolf ons aller pierement heeft moe ten verkopen en dat de stem van de „kleine politie-agent" nu ergens in Amsterdam wordt overschreeuwd door het gieren van trams tn de bocht. ZALM l/leine Tjitske uit de Huy- genstraat kwam Gradus van de week vertellen, dat haar vader, de heer j. H. Schneiders, dezer dagen met een werphengel een pracht van een zalm uit zee heeft gevist. En dat is werkelijk een bijzonderheid, heeft Gradus zich door experts laten vertellen. De >.alm, die zich in het zoute water toch al niet zo best thuis voelde, heeft zijn experi ment dus met de dood moe. ten bekopen. Het exemplaar woog ongeveer anderhalve kilo en was vijf en zestig centimeter lang. DEMONSTRATIE 7akenmensen zijn altijd be- lust op betere hülpmid- lele en systemen inzake hun administratieve arbeid, die dikwijls zeer tijdrovend is. Nu heeft Paragon beslo ten in Den Helder een demonstratie te geven van diverse hulpmiddelen, waar voor men Bellevue ars „showroom" koos. Dat zal. geschieden, weet Gradus, op Vrijdag 2 Mei tot 's avonds acht uur. Wellicht kan men de Helderse middenstand daar nog iets leren, meent Gradus, die heeft begrepen dat de berg maar naar Mo hammed komt. Anderson ge beurt het in dit geval toch niet. UITGANG Cen mevrouw uit de le Vroonstraat schreef Gra dus het volgende briefje: „Zou er geen wet in het leven geroepen kunnen wor den. waarbij het verplicht is dat ieder huis een achter uitgang heeft? Ik zit alleen met vier kleine kinderen en als er iets zou gebeuren en de toegang tot de voordeur is versperd, dan kunnen wij geen kant meer heen. Is de vreselijke brand in Kampen daar geen treurig voorbeeld van?" Kijk een mevrouwtje, de nieuwe huizen hebben alle maal een achteruitgang, zo ver Gradus bekend is. Voor de toekomst lijken zorgen dus overbodig. In elk geval is het geen voorschrift, da* een huis een achteruitgang heeft. Veiligheidshalve zou het ongetwijfeld beter zijn wanneer die verplichting wel bestond. Uw Gradus. mevrouw, heeft twee uitgan gen. Hij behoort dus wel licht tot de gelukkigen. Had hij er evenwel maar een, dgn zou hij nog over prach tige nooduitgangen beschik ken: de ramen! RONDE T\e wielrenvereniging „D.O.K." organiseert jaar lijks de Ronde van Den Hel der, hetgeen een ieder be kend zal zijn. Dit sportieve festijn wordt dit jaar op 22 Juni gehouden. Noteert de datum in uw zakboekje. Aan deze ronde gaat, zo vernam Gradus, nog een wedstrijd vooraf ook. Het bestuur van D.O.K. heeft namelijk het plan opgevat, het kampioenschap van Den Helder te doen verrijden door slagers, bakkers en kruideniers op transport fietsen, In elk geval zullen dan mensen aan de start verschijnen, die beroeps halve regelmatig op het zwaardere rijwiel onze stad doorkruisen. Deze attractie gaat dus aan de hoofdwed strijd vooraf. Liefhebbers MEN zou het spreekwoord „onbekend maakt onbemind" van toepassing kun- nen verklaren op de Vrijmetselarij, ware het niet, dat men in dit verband beter zou kunnen zeggen „onbekend maakt verdaeht". De meest fantastische verhalen doen immers de ronde over deze orde, die in de ogen van de brede massa met een waas van geheimzinnigheid is omgeven. Zoals het meestal gaat, blijven ook hier de geruchten in de wereld, zolang zij niet op onomstotelijke wijze worden ontzenuwd. Van de zijde der Vrijmetselarij worden hiertoe overi- gens weinig of geen pogingen gedaan, zodat bij voorbaat een flinke belang stelling te verwachten was voor de openbare voorlichtingsavond, die de Loge Den Helder gisteravond in het daartoe ter beschikking gestelde kerkgebouw der Doopsgezinde gemeente aan de Kerkgracht hield. voelt, kan voor het lidmaatschap wor den voorgedragen. Alvorens hij wordt toegelaten, onderzoekt het bestuur van de Loge de antecedenten van 'de can- didaat, wat betreft handel en wandel. Tijdens de periodieke bijeenkomsten in de „tempel" van de Loge concen treren de vrijmetselaars zich op hun humanitaire idealen en maken daarbij gebruik van symbolen en ritualen, die ontleend zijn aan het bouwvak. Dat da vrijmetselaars elkaar zo nodig hulpen bijstand verlenen, noemde de heer Spaan voor de hand liggend. Dat is in elke gemeenschap, waarvan de leden belangstelling voor eikaars omstan digheden hebben, het geval. Hij ont kende echter ten stelligste, dat de Vrij. metselarij een strijdorganisatie zou zijn. met materialistische, politieke, of geestelijke oogmerken. De Vrijmetse larij is niet gebonden aan een bepaal- de religieuse of wereldbeschouwing, maar is in wezen zeer zeker religieus. De leden behouden echter in alle op zichten hun persoonlijke vrijheid dus ook wat de religie betreft. Dat totali taire stelsels zich tegen de Vrjjmetse- larij keren, spruit naar de mening van de heer Spaan voort uit hun wezen, dat onverenigbaar is met elke afwjj- kende mening. Zo goed als de vrijmet selaar voor zichzelf het recht opeist, te leven volgens eigen inenrlijke over tuiging. is hij verplicht en berefd die vrijheid aan anderen te gunnen. De stelregel der Vrijmetselarij is „Homo res sacra homini" (de mens moet de mens heilig zijn). De orde de Vrij metselarij is sinds 1717 internationaal georganiseerd kent „graden", naar gelang het stadium van zelfveredeling, dat de leden hebben bereikt. De taak van de „leerling" (de eerste graad) is verkrijgen van zelfkennis, het wijsheidsbeginsel, de taak van de „ge- zei (de tweede graad) is de zelfbe- neersing, het principe van kracht, de taak van de „meester" (de derde graad) is de zelfveredeling, het begin- sel van schoonheid. Het besef van deze belangrijke begrippen door een sim pele. doch zinrijke symboliek te ver- cuepen is het doel der organisatie. „De diepe en innige beleving daar van is het enige en niet te omschrij ven geheim, dat in de Vrijmetselarij ligt besloten", aldus de heer Spaan, die naar aanleiding van een groot aantal schriftelijke vragen nader op inging '16m aan2estipte 0 punten h„SüVon(*en' au*oped, collier, arm band, muts. kinderbril. driewielertje, ui met vulpotlood, bankbiljet van h i, ,"!untbiljet van 1, dameshoed, üwregenjas, zakmes, kinder- portefeuille. kinderrijwiel, vulpotlood, vulpen, twintig kilo aardappelen. v0ren: voetbal. rubber-regen- oek. poederdoos, handschoenen, di- portemonnaie's met inhoud, zil veren dasspeld, kinderbril. Voorts w T u en hond aanlopen. hoofdbureau van politie Is voor j en en verloren voorwerpen op LiL gen van elf tot één uur ge- opena. DE voorzitter van de Loge „Willem Frederik Karei", de heer J. Ph. Klap- meijer, die circa 150 bezoekers kon verwelkomen, schonk in zijn openings woord aandacht aan enkele veronder stellingen, die buiten de kring der Vrijmetselarij omtrent deze beweging standhouden. De heer J. G. Spaan, zelf ruim der tig jaar vrijmetselaar, verschafte de aanwezigen op tal van punten de ge wenste opheldering. Zonder in nega tieve zin te spreken over hetgeen bui ten de orde de ronde doet, maakte hij veel dingen duidelijk door positief enige verklaringen af te leggen over doel en wezen der Vrijmetselarij. In een enthousiast betoog zette de spreker uiteen, dat de vrijmetselaar hoge idealen op het gebied van de menselijke persoonlijkheid nastreeft. Hij vestigde er dé aandacht op, dat zeer veel ophelderende literatuur over deze eeuwenoude beweging waar van hij persoonlijk de oorsprong zocht bij de kathedralenbouwers in de mid deleeuwen bestaat. Zijn beschou wingen vielen in hoofdzaak samen met de inhoud van de door hem ge schreven brochure, welke tijdens de pauze werd uitgereikt. „Ik wil een beter mens worden", dat is de voornaamste drijfveer van de vrijmetselaars. Iedere man (vrouwen kunnen geen lid van de orde worden), die deze innerlijke gedrevenheid ge- behoeven slechts een kwar tje te storten om te mogen meedoen. De heer P. J. Leenaars, Balistraat 45, ontvangt gaarne zo veel mogelijk inschrijvingen. CIJFERS Qradus is dol op cijfers. In het Scheepskrantje voor Nieuwediep las hij er een paar, die velen in Den Hel der ongetwijfeld interesse ren. Zij betroffen het ma rine-zwembad op de Rijks werf. Deze inrichting werd in Maart bezocht door 5231 militairen en 3515 burgers; 3744 marinemannen stonden 1 onder de douche en 474 mensen van de Werf deden zulks ook. Tezamen ver bruikten zij in het totaal 1304 kubieke meter water. GRADUS Gradus' lijfkieker houdt kennelijk van de natuur. Hij heeft het u middels vele mooie plaatjes kenbaar gemaakt. Hoe vindt u nu zijn opname van de ondergaande zon? Die is zijn plaatsje weer meer -dan maard. Aan de gemeentelijk visafslag te Den cr werd verleden week aangevoerd: k? b°t (41-30); 4116 kg garnalen t.i. i? kg kaan (81—47); 289 kg Kabeljauw (90-60); 5 kg kabeljauw (65): 3 7« kahelJ*«w (40-20); 5 kg rog (30): (1 kg !Thar (27-16); 567 kg schol I - 38): ,3004 kg schol II (60—37): 12959 111 '47—16); 92.3 kg tarbot (156 60); 10465 kg tong (217—72). De passagierslijsten van de motorsche pen „Cheshire". „Bantam" en „Drente". e respectievelijk op 7 Mei, 12 Mei en '8 e Rotterdam worden verwacht, lig- kv" 'ir,„'nzage bb be' agentschap van de straat 34 Rotlerdamse Lloyd, Koning- IVI.SSEIitNG PLAATSVERVANGEND VLAGOFFICIER PERSONEEL dij beschikking van de minister van Marine ls met ingang van 1 Mei 1952 jVan de functie van plaatsver- angend vlagofficier personeel de kapi tein ter zee W. van Donker. Hü wordt i.oe zodani& opgevolgd door kapitein- lutenant ter zee van speciale diensten •v. u. Ti el, dip tevoren secretaris was van de hoofdafdeling personeel van 't ministerie van Marine.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2