weer Parade feestviering het hoogtepunt van onder Oranjezon r Nationale bevrijdingsdag biedt uitstekend sportprogramma Twee toneelschetsen vulden de feestavond van „De Lyceïst" Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Fraaie illuminatie van het Paleis Nieuws van het eiland Texel nieuwe boek Koninginnedag 1952 in Den Helder Muziek tot besluit Dag besloten met een concert in de tent Naar de Ronde Dames-handba/wedstrijd tussen H.A V. en J.H.C. Samenstelling van de diverse ploegen IN HET KORT Tussen Haaks en Kuitje Adelborsten wonnen de „Donateursbeker" .Wagemaker" Maandag terugverwacht Droogte doet zich ernstig gelden Regisseur De Boer had dankbare taak Hoe de duiven vlogen Indonesiërs willen nu zelf oorlogsschepen bouwen Urk Palingprijs lager dan vorig jaar Nieuwe regeling voor kuilpalingvisserij nna Paulowna Poluiven aan de start |)E PALEISTUIN baadde in een zee van licht, toen de zon reeds lang na een dag van stralende activiteit afscheid van de wereld had genomen. Maar heel weinig mensen hebben genoten van dit schone tafereel aan de stille Buiten haven, aan het eind van een drukke en feestelijke Koninginnedag. Voor degenen, die van de vroege ochtend tot de late avond hadden vertoefd temidden van mensen en nog eens mensen, had dat ogenblikje van rust voor het Commande- mentsgebouw-in-f!oodlight een zeldzame bekoring. De oranje J in het midden van de voorgevel herinnerde ten overvloede aan de aanleiding voor deze luisterrijke illuminatie. Hoog boven de seinpost wapperde de flauw beschenen driekleur, met de twee zilveren sterren, tegen de inktzwarte nachthemel. De wacht in het groene houten hokje keek uit over de vredige Buitenhaven. Talloze gelige, groene en rode lichtjes weerspiegelden zich in het zacht kabbelende water van deze dode zee-arm, die altijd zo vel leven is. enkele minuten later betraden de le den van het muziekcorps de raadzaal. De directeur van het Post- en tele graafkantoor, de heer K. Keizer, in troduceerde het nieuwe ensemble met enkele welgekozen woorden, waarvoor burgemeester mr G. D. Rehorst in een hartelijk speechje bedankte. Ook op de receptiegangers had het in welge- sneden uniformen geklede korps een uitstekende indruk gemaakt. Wat is een feest zonder muziek! De Koninginnedagviering in Den Helder zou, niettegenstaande de uitmuntende stemming alom in de rijkbevlagde Veertien uur tevoren was het op diezelfde plaats een drukte van be lang. De zon stond al enige uren hoog aan een wolkenloze hemel, die een prachtige dag voorspelde. Duizend jonge mensen hadden zich daarvan nog vroeger reeds overtuigd. Zij kwamen om zeven uur uit vier verschillende richtingen samen op het Stationsplein en begonnen Koningin nedag 1952 met een sober jeugdappèl. De voorzitter van de Helderse Ge meenschap, de heer P. S. van der Vaart, sprak hen toe en ln een sfeer van eensgezindheid werden enige va derlandse liederen gezongen. Weinigen van deze jongeren zullen om negen uur hebben ontbroken tussen de dui zenden stadgenoten, die voor het Cum- mandementsgebouw getuige waren van de vlaggenparade. Dit dagelijks ceremonieel kreeg op deze bijzondere dag een groots cachet door de mede werking van de Marinierskapel, de aanwezigheid van de Commandant Zeemacht Nederland en enkele ande re marine-autoriteiten, en de enorme belangstelling van het publiek. Toen de vlaggen werden gehesen en ook ae pavoiseerlijnen op dy schepen naar ho ven waren gegaan, daverden van Hr. Ms. „Neptunus" de saluutschoten, die over heel de stad de verjaardag van H.M. Koningin Juliana inluidden. Het duurde niet lang, of in de nabij heid van het Commandementsgebouw werden de eerste voorbereidselen ge troffen voor de grote parade. Het eer ste bataljon, bestaande uit twee com pagnieën adelborsten, onder comman do van de kapitein der mariniers W A. van Aken, stelde zich op voor het Koninklijk Instituut. Het tweede ba taljon, onder commando van de majoor der mariniers G. H. van der Spek, en bestaande uit een compagnie mari niers. een compagnie matrozen van Hr. Ms. „Neptunus" en twee compag nieën matrozen van Hr. Ms. „Hertog Hendrik", werd geformeerd op het Havenplein. Voorafgegaan door de Marinierskapel begaven beide batal jons zich om kwart voor elf in de richting van de Watertoren, waar het derde bataljon, onder commando van de luitenant ter zee der eerste klasse jhr. J. H. Feith, bestaande pit twee compagnieën matrozen van de Artille- rieschool. een compagnie matrozen van de Mijnendienst en een compag nie matrozen van Hr. Ms. „Pelikaan", zich aansloot. Op het paradeterrein werden ten slotte een detachement Marva's onder commando van de of ficier Marva der derde klasse P. Rey- nierse en een detachement Luchtstrijd krachten. gecommandeerd door de tweede luitenant J. Swikker, opge steld. Om half twaalf arriveerde de Com mandant Zeemacht Nederland, de schout bij nacht C. W. Slot, verwel komd door twee roffels en de eerste vier maten van het „Wien Neerlands Bloed", op het terrein. De paradecom mandant, de kapitein-luitenant ter zee H. C. J. Coumou, meldde zich en be geleidde de vlootvoogd naar het plat form, waar inmiddels tal van maritie me en burgerlijke autoriteiten hun plaatsen reeds hadden ingenomen. Terwijl'de Marinierskapel, met ter afwisseling een perfecte demonstratie door de tamboers en pijpers, pittige marsmuziek speelde, inspecteerde de commandant Zeemacht de aangetreden troepen.Na de inspectie gaf overste Coumou het bevel „Presenteert de geweren", het Wilhelmus werd ge speeld, en toeij begaf de kapel zich naar de Westelijke vleugel van de troep. Het geheel ging rechts uit de flank en keerde enkele minuten later in Oostelijke richting over de Jaya- stragt terug om voor de Commandant Zeemacht te defileren. - De Mariniers kapel zwenkte af en bleef tegenover het platform staan, Hazebroek's be faamde Défileermars spelend zolang de troepen stram in de houding voor bij marcheerden, onder de critische en bewonderende blikken van de duizen den militairen en burgers die de Ja- vastraat omzoomden. In aansluiting op het défilé volgde een mars door de stad. Het eerste ba taljon werd ontbonden bij het Konink lijk Instituut, het tweede ter hoogte van het Havenplein en het derde op de Hoofdgracht. Hiermede kwam het einde van deze jaarlijkse plechtigheid die ook nu weet een correct en in drukwekkend verloop had. In totaal hadden meer dan dertienhonderd mi litairen aan de parade deelgenomen. Voor een heel ander défilé zorgden de dappere deelnemers aan de Ronde van Den Helder, waarover onder een afzonderlijk hoofdje nadere bijzonder heden worden vermeld. Ook dit boeiende en soms zelfs sensationele schouwspel trok duizenden belang stellenden. In de namiddag maakten enige hon derden stadgenoten, waaronder ettelij ke afgevaardigden van verenigingen en corporaties, hun opwachting bij burgemeester en mevrouw Rehorst die namens de jarige Landsvrouwe d" gelukwensen van de Helderse burge rij in ontvangst namen. De bezoeker tekenden het receptieboek en konder om half zeven in de raadzaal getuig" zijn van een historisch ogenblik: ri" Helderse Postfanfare bracht burge meester mr G. D. Rehorst een serena de. Plechtig klonk het Wilhelmus en stad, niet compleet zijn geweest wan neer het tentconcert in het Juliana- park had ontbroken. De R.K. harmo niekapel „Winnubst", die gisteravond in de muziektent troonde, werd tot gaaf musiceren geïnspireerd door een dichte menigte, die aan alle zijden van het park samendrong. Weliswaar werd het ideaal van een rustig luisterende, zwijgende schare belangstellenden niet bereikt en evenmin ging de wens in vervulling dat allen zouden meezingen tijdens de uitvoering van de liederen- potpourri, waarmede het concert werd besloten, maar toch heerste in en om het Julianapark. dat na het invallen van de schemering werd overgoten met het zacht-oranje licht uit de lange lampenslingers, een prettige en feeste lijke sfeer. Het bleef nog lang druk in de bin nenstad. Tot ver na het middernachte lijk uur dreven rhythmische klanken uit de gelegenheden, waar men een Oranje-bal had georganiseerd. Om precies twaalf uur, volgens de klok het einde van deze blijde Koninginne dag. werden dP twintig schijnwerpers in de fraaie tuin van het Commande mentsgebouw gedoofd. De donkere contouren van het paleis smolten sa men met het zwart van de hemel, waarin duizenden helder fonkelende sterren een nieuwe stralende dag. zij het ook een dag zonder feest, beloof den. S. STOKVIS ZONEN N.V. (Advertentie. Ing Med.i Tijdens de inspectie van de aangetreden troepen op het paradeterrein. De Commandant Zeemacht Nederland voor het detachement van de Lucht strijdkrachten. Achter de schout bij nacht C. W. Slot de Commandant Mari tieme Middelen Willemsoord, de kapitein ter zee M. A. J. Derksema. (Foto Ben Kool) Op Maandag 5 Mei, de Nationale bevrijdingsdag, begint om twee uur op het H.R.C.-terrein en het daarbij behorende tegelveld een sportmiddag, waaraan door tal van plaatselijke verenigingen wordt medegewerkt. Wij schreven reeds eerder, dat het programma om twee uur zal worden geopend met een dames-handbalw-edstrijd. Als tegenstandster van H.A.V. zal fungeren J.H.C. uit Julianadorp, dat een uitstekend competitie-seizoen achter de rug heeft. Op het jegelveld wordt (eveneens om twee uur) een basketball-demonstratie gegeven, die tweemaal een kwartier duurt. De ploegen voor deze ontmoeting werden als volgt samengesteld: A: Enklaar, Huitinga, Van de Maas, Kortenoever, Koster, Van der Sluis en Van Markus; B: Perels. Van den Heu vel Rijnders, Groot. Essed, Schekker- man, Couprie en Olderwalt. Na de handbalwedstrijd wordt op het A-veld een voetbalwedstrijd gespeeld tussen twee Helderse jeugdteams. Het A-elftal bestaat uit de volgende speler tjes; Doel: J. Haverhoek (Helder); achter: D. Scheer (HRCf) en D. J. Wul- fele (Helder); midden: W. Coster (Wa tervogels), A. Gootjes' (HCSC) en D. Ramler WGW); voor: J. Winter (HRC), J. Coster (HCSC), J. Slot (Watervo gels), E. Langerak (HRC) en P. Ver duin (WGW). In het B-elftal werden gekozen: Doel: W. Kerssies (HCSC) achter: H. van Andel (Watervogels) en G. Laagland (WGW); midden: W. Hoolboom (HRC). J. Huijgen (WGW) en H. van Mullem (Watervogels); voor: W. Dol (WGW), J. Wilbergen (Helder), J. ten Braak (HRC), A. H. Brouwer (Helder) en J. Blind (HCSC) Als reserves werden aangewezen: W. van den Oudenalden (HRC), S. Post (HCSC), C. Zits (WGW) en K. Zwart (Watervogels). Voorts kunnen wij nadere bijzonder heden mededelen omtrent de volleybal wedstrijd, die op de basketball ontmoeting volgt. Een combinatie, be staande uit de heren Selbach (Pro Pa- tria), Markus en Huitinga (HAV), Re bel (Zeemacht), P. Graaff en J. Graaff (HCSC) en Van den Heuvel Rijnders (Oranje Blauw), zal het opnemen te gen de kampioen van 1952, het team van de WSOV. Het Amsterdams Opera Gezel schap brengt vanavond in de Marine- cantie gedeelten uit Bizet's opera „Carmen" ten gehore. In „Casino" viert de Partij van de Arbeid hedenavond het 1 Mei-feest. Maandagmiddag gaan de speeltui nen open. De afd. „Vogelwijk" houdt om twee uur eerst een rondgang, waar aan medewerking wordt verleend door de Postfanfare. Het is morgen hoog water om 0.20 en 12.15 uur, en laag water om 6.05 en 19.05 uur. De temperatuur van het zeewater was 10,2 graden Celsius. Op de terreinen aan de Meeuwen straat werd gistermiddag de jaar lijkse hockey-ontmoeting tussen Her mes en de Adelborsten gehouden. De winnaar van de wedstrijd Hermes 1 Adelborsten 1 zou voor een jaar in het bezit komen van de „Donateurs-beker", die in '51 door de Molshoop-hockeyers werd gewonnen. Ditmaal moesten zij de zege evenwel met 21 aan de jon kers laten, zodat de beker nu voor een jaar naar het Instituut gaat. Beide ploegen speelden een tam spelletje zonder veel spanning. Slechts zelden werd een kans geschapen, zodat de doelverdedigers maar heel weinig werk kregen. Esser bezorgde de Adel borsten voor de rust een 20 voor sprong. In de tweede helft slaagde Van Straaten er in de achterstand te verkleinen, 21. Bij deze stand bleef het dus. Hermes 2 was aanzienlijk sterker dan Adelborsten 2. maar het overwicht kon slechts in één doelpunt worden uitgedrukt. Van Wolferen scoorde het, 1—0. Ook het derde elftal van Hermes bleef de jonkers de baas Adelborsten 3 verloor met 40. Voor deze wedstrijden bestond vrij grote belangstelling. De Nationale ,!vèren° want eiland een extra f«stop te veren. dan zal, na een af™?eldJa Dokter drie en een halve maand, oude- Wagemaker" in de ^avCQ k^er Wage- sch;ld-.te™lgeers?-«n proefvaart ma ken en tadf loopban'de middag Oudeschild arriveren. Toegangsweg naar zee wordt danig opgeknapt n topgan* naar het strand te D Koog. dk door de zee in de afgelopen winter zo grondig is vernield, onder handen genomen. Tuséendeoor spronkelijke dam van zwaar beton en de duinvoet is een groot Igat ontstaan dat zal worden opgevuldmet taWM bossen en overdekt rast een P vloer. Naar links, Zuldwaarts komt een plankier langs de duinvoet en naar rechts zal er voor wagens een afrit worden gemaakt. De twee grote klo ven in de eigenlijke dam, die in drie stukken is gebroken, zullen door•hou ten vloeren worden overbrugd. Onder de eerste overbrugging, die twee me ter hoog is, kunnen de wagens en de voetgangers naar de andere zijde Ko men. De tweede gaping wordt opge vuld met pakken stro, waarbij men aanneemt, dat deze geruime tijd tegen het water weerstand zullen bieden. Het wordt droog op Texel. Al weken is er geen druppel water gevallen. De regenbakken zijn leeg en met vele welputten is dit als gevolg van de lage grondwaterstand eveneens het geval. Bij de grote waterpomp van de melk fabriek staan de waterrijders als het ware in de rij. Welk een zegen zou waterleiding zijn! BUITENLANDSE BELANGSTELLIV VOOR TEXEL U De administrateur van de Brussel. Ligue des amis de la Foret de Soie nes", de heer Jean Vin, berichtte dfï een gezelschap van twee en tw'inhJ Frans-sprekende Belgen tijdens vijfdaagse trip door Nederland new Texel zullen bezoeken. Deze natuur vrienden hebben vooral belangstelling voor de Nederlandse natuurmonumen ten. Na de bezichtiging van het Naar dermeer komt de groep op 22 Mei naar Texel, waar zij in hotel „Californir» zullen logeren. De 24ste Mei varen zij weer de haven van Oudeschild ui? Van de zijde van de VVV deelt men .ons mee, dat het trio Wallon in de week van 18 tot 24 Mei in het park za! spelen. Waarschijnlijk wordt deze uitvoering door de NCRV, die in die week opnamen van het eiland maakt uitgezonden. Een en and^r in samen werking met de Texelse VVV. MOTORPUZZLERTT OP HEMET VAARTSDAG Op Hemelvaartsdag houdt de afd». ling Noordhollands Noorderkwartier op ons eiland een puzrlerlt, waaraan ook de leden van de Texelse vereni ging zullen meedoen. Deze rit telt mee voor het kampioenselap van de afde ling. Voor de Texelgirs geldt deze rit voor het Texelse kampioenschap. RIOLERINGSWERJ TE DE KOOP WORDT UITGEVOERD De aanleg van riolering te De Koog zal worden Pgedragen aan de laagste inschrijverfde heer Th. p0i- man te Heiloo, vooj/ 95.880. De beerol ting was 115.000. FXMEV Onze plaatsgenol de heer T. van de Heerik is peslaagdvoor het derde deel van het examen Omeentefinanciën. De H.S.V. „De Lyceïst" heeft gisteren in Casino een toneelavond gegeven, die hoe kan het anders op Koninginnedag niet so druk werd bezocht a's we dat gewend zijn van deze schoolvereniging. De voorzitter, Ab Eiff, verzocht de aanwezigen het Wilhelmus te zingen, alvorens tot de opvoering van het eer ste toneelstukje werd overgegaan. Dan werd medegedeeld, dat de heer J. W. van Vendeloo wegens ziekte was verhinderd de regie te voeren. Die taak werd nu waargenomen door de heer J. F. de Boer, die na afloop van het tweede schetsje een ware ovatie van de tevreden jongelui in ontvangst mocht nemen. Het toneelprogramma werd begon nen met „Hoe het weeuwtje uit 't Hof van Holland gevrijd werd", of juister -gezegd: „niet gevrijd werd", als men soms mocht denken, dat Machteld Warnsveld het in dit opzicht druk heeft gehad. Zij wees drie minnaars af en koos ten slotte de arme, maar dappere knecht Huibert Borger. Voor dat het zo ver was, heeft men vaak hartelijk kunnen lachen om de geesti ge dialogen van Potgieter s novelle, die door Charivarius voor het toneel werd bewerkt. Het zou te ver voeren, alle medewerkenden afzondelijk te noemen. Wjj willen evenwel een uit zondering maken voor Henny de Jon ge ('t Weeuwtje), Piet van Veen (Zie- leman), Eddy Grootes (Tasman) en Leo de Rijke (Beerlink). Na de (langdurige) pauze werd de aandacht gevraagd voor „Het slipper tje", dat als een vlot kijkspelletje zeer wel voldeed. Deze schets was qua tekst vrij onbenullig, maar er was wat actie, wat „angst" en bovendien deden de jongens en meisjes hun uiterste best. Twee heren hebben heel listig een plannetje bedacht voor een „slipper tje" naar Antwerpen. Alles loopt even wel in het honderd, wanneer zij on derweg een aanrijding krijgen en ge noodzaakt zijn naar huis terug te ke ren. Daar zijn de beide dames doods benauwd, omdat er vreemde dingen gebeuren.... Zij en het dienstmeisje Neeltje vrezen, dat er dieven of moor denaars in huis zijn. Toch loopt alles voor de beide mannen nog goed af. Joop van Grondelle en Piet van Veen speelden de „mannen", Riet Abbenes en Tineke Roep de ongeruste „vrou wen". Reini Meeldijk en Joop Huigen completeerden het geheel. (Advertentie, to(. Med.) 61. „Wie zijn nu precies de hand langers van Dolle Dirk?" vroeg Jim my aan de waard, die Daan Slok bleek te heten. „En waar heeft hij al die nensen, die hij heeft ontvoerd naar toe gebracht?" De herbergier, die nog altijd in een deemoedige houding te genover Jimmy stond, vertelde dade lijk, dat Janus met de ringbaard feite- Ab Eiff overhandigde, toen het doek voor de laatste maal was dicht gegaan, de heer De Boer voor diens werk een geschenkje, en toengingen de stoelen aan de kant. En men weet wat dat zeggen wil voor een zo jeugdig gezelschap! Voor de muziek had men het orkest Manshanden gevraagd. De eerste duif van de postduiven vereniging „Victoria" (wedvlucht van 's-Hertogenbosch) arriveerde om 11. 30.40 uur, de laatste om 11.54.10 uur. De uitslag was: D. Makelaar 1, 11, 18, 20, 22, 27, 30, 35; J. Kramer 2, 15, 19; J. Steijn 3, 9; C. Bregman 4, 6, 7, 8, 28; Th. Goosen 5; J. Riemers 10, 25, 32; W. Verhaag 12, 31; G. Slot 13, A. Heyblok 14, 17, 21, 23. 33; L. Bak 16, 24; J. W. Pluijmers 26; J. van de Wal 29; H. Slijkerman 34. Zaterdagmiddag van twee tot vier uur inkorven voor Roermond. In Soerabaja zijn twee Duitse inge nieurs aangekomen, die daar op ver zoek van de Indonesische regering de mogelijkheid onderzoeken van de bouw van een grote werf. Men wil daarna zo gauw mogelijk overgaan tot het bou wen van enkele oorlogsschepen. De Duitse ingenieurs hebben reeds mede gedeeld, dat de Indonesische regering met de hulp van Duitse deskundigen de bouw van deze schepen spoedig ter hand zal kunnen nemen. lijk de rechterhand van Dolle Dirk was. „Tja", zei-die, „en waar al die verdwe nen mensen zijn gebleven dat weet ik niet zo precies, maar ik heb er wèl een vermoeden van...." Daan Slok Keek een paar maal schichtig om zich neen, alsof hij bevreesd was, dat iemand zou' kunnen horen, wat hij Jimmy nu ging vertellen, ,,'t Is eigenlijk beter", fluis terde hij, „dat ik u een en ander ver tel op een plek, waar niemand ons kan bespieden, 't Beste lijkt mij, dat u even rnet me mee gaat. Bij ons in de achter kamer zal niemand ons zoeken". Jim my knikte, dat hij met dit voorstel accoord ging. Hij was vreselijk nieuws gierig naar hetgeen de waard hem zou gaan vertellen. Hij volgde Daan Slok en betrad door de achterdeur de her berg.' Zij liepen door een smal gan getje en aan het eind daarvan was een deur, die de herbergier open sloot Geconstateerd kan worden dat de prijs van de paling aanmerkelijk lager is dan vorig jaar. Was in 1952 de ge middelde prijs van de kuilpaling f 2,36 per kg. in dezelfde week bedroeg deze nu f 1,44, derhalve een daling van 92 cent per kg. De huidige notering is voor de visserij ontoereikend, aange zien de prijzen van het materiaal en de olie veel te hoog zijn om voor deze lage prijzen te kunnen vissen. Voor de kuilpalingvisserij met mo toren gaat op het IJselmeer Maandag een nieuwe visregeling in. Met moto ren is het dan verboden om de visserij uit te oefenen tussen Zaterdagavond 6 uur en Maandagmiddag 4 uur. Vóór 4 uur des Maandagsmiddags mogen deze vaartuigen de haven niet verlaten Reeds enkele jaren geleden is op het IJselmeer een dergelijke maatregel van kracht geweest. D^>£C!,IE VOOR DE LUIDKLOK OP DE NIEUWE BEGRAAFPLAATS j» een. bespreking gehouden om te komen tot de inzameling van gelden voor een luidklok op de Nieu we Begraafplaats. Voor dit doel is een comité gevormd. Voorzitter hiervan is de heer T. van den Berg; secretaris de w? v i7an. r^; Penningmeester de v? eT' dlrecteur van de Gem Visafslag. In het comité hebben per sonen van diverse verenigingen zitting. TWEE URKERS KEREN TERUG UIT ARGENTINIË Twee der Urker vissers die in Ar gentinië vertoeven, hopen binnenkort terug te keren. Een hiervan moet op mef'ïe ,lwe! terugkeren in verband met de ziekte van zijn vrouw. De an der gaat uit vrije wil naar Urk terug. Mussol's dochter Anna Maria woondn de St. Agostino kerk te' Rome n herdenkingsdienst bij ter pienheid van het feit, dat haar jer zeven jaar geleden stierf. De pC-iivenvereniging „Altijd Verder" hield hieerste wedstrijd in het niéuwe vliegsei). De duiven werden Jn Den Bosch (st en hadden dus een; afstand van lTm af te leggen. De eerstaan- komen^eed dit met een snelheid van 942 m,r minuut; de laafstaankamende had egemiddelde snelheid van 847 m. per mit. Prijéiaars waren: A. Liefhebber 1, 4. 5, ^6, 17. 19, 21, met 305 punten; A. v. Zee 2, 3. 22. met 305 p.; Je*. Jansen 13, met 207 p.; P. Blaauboer Wz. 7. 20. met 193 p.; N. W. Kaan 8. 24Jt 116 p.; G. Nieuwenhuizen 9. 10, m!07 p.; G. Landman 11, met 93 p.f N d. Berg 12. 23, met 95 p.; A. W. dSck 18, met 44 p. KLs SCHENK SPRAK VOOR 1HAATSLIEFHEBBERS Oiger dertig aanhangers van de schajort hebben met aandacht ge- luist* naar de lezing, die Klaas de trainer van de Nederlandse rsploeg, voor de sectie sport olderse Gemeenschap heeft ge- houi Een belangrijk deel van zijn caus wijdde spreker aan zijn erva- rin*e Hamar opgedaan. Tot slot wednog enige filmpjes vertoond. Croiset: Het petitionnement. Marja: De bajesballade van 'ilde Oscar. f diumreeks, uitg. De Driehoek, Graveland. uitgaafjes in een en dezelfde rejwaarvan men zich nauwelijks Mbrstelien, welk verband ertussen b®. Dat is er dan ook alleen in bg"eau, waarop beide zich bewe- Met ene boekje bevat een voor- tlïke novelle van een man, die Rijver een even goede naam be- 8{i krijgen gis met zijn optreden a«)idrachtskunstenaar. Het is een vj in de vorm van een biecht: de blvan een bezetene over een ont- met enkele al even beklem* "3 figuren. De catastrofale afloop Y£ze ontmoeting wordt nauwkeuf ritekend en in haar onontkoom* ■fid overtuigend voorgesteld, andere gelchrift is een herdich* n Wilde's Ballad of RidingGaol. "heeft het precieuze van Wilde's s')lkomen laten vallen. Hij heeft bewerking een ruim gebruik J<t van bargoense termen en Jee een uiterlijke rauwheid be* fdie in wezen het leest geschik- Irtuig is voor de felle bewogen* J5ij is geen spel, zij is bittere J deze rauwheid. De herdichting J met groot meesterschap geschre*

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2