Mei-viering vond hoogtepunt in de avondbijeenkomst in Casino th r Jimmy Brownen de bende van Dolle Dirk Opera „Carmen" in Marinecantine een overweldigend succes Tevredenheid, maar er wacht nog strijd DE BESTE SIGARET «f VOOR UW GEZONDHEID! Nieuws uit Vanonder de toren Wieringen .DE WERELD BRANDTMENS BOUW OP Plechtige ogenblikken op de begraafplaats Tussen Haaks en Kuifje Programma voor de herdenkingsdag Tafeltennis voor het komende weekend Strijd om hoofdklasse libre te Breezand Zang en spel voldeden aan hoge eisen „Op de band' voor de zieke marinemannen Stadgenoot vermist in Middellandse Zee Atlaszocht tevergeefs PREDIKBEURTEN IN HET KORT Lezingen over walvisvaart VIRGINIA PER 20 STUKS Dezelfde kwaliteit- Dezelfde 100 °/o Virginia en reeds 30 jaar Breezand De schooljeugd vierde Koninginnedag Ernstig motorongeluk op gevaarlijk kruispunt Koninginnedag blij gevierd in Hippolytushoef Texel Fanfarecorps concerteerde op Koninginnedag Anna Paulowna Oranjejubel in zaal De Boer 1 Mei-viering in Den Heider heeft ongetwijfeld zijn hoogtepunt gevonden in „Casino", waar tot besluit van een prachtige, welgeslaagde dag werd opge voerd het spel „De wereld brandt.mens bouw op", dat door eigen krachten ten tonele werd gebracht Trouwens, het werd in zijn geheel een stijlvolle viering, van 's morgens zeven uur tot het middernachtelijk uur toe. Vele stad genoten hebben zich daarvoor ingespannen, hetgeen de voorzitter van de Partij van de Arbeid, de heer P. S. van der Vaart, gisteravond nog in zijn slotwoord vermeldde. Zijn toespraakje was eenvoudig, doch getuigde van grote tevreden- beid. Na de reveille, waaraan medewerking werd verleend door het Helders Fan farecorps, werd om tien uur in „For- mosa" een wijdingsbijeenkomst gehou den. Men had ten aanzien van het be zoek, wij kunnen dat eerlijk vertellen, geen al te hoge verwachtingen. Maar er kwamen ruim tweehonderd belang stellenden, waarmee het geraamde aan tal belangrijk werd overschreden. Tij dens deze bijeenkomst werd onder meer het woord gevoerd door ds. J. Borg- hardt, mevr. Leni Spijker-v. d. Mast en vleugelklanken, aan het instrument ontlokt door de heer Tj. Joh. Dito. Hij speelde onder andere „Frülingsrau- schen" van Sinding. In de middaguren stond voor de ouderen een bezoek aan de begraaf plaats op het programma. Daar sprak de heer C. Steenlage herdenkingswoor den, waarna hij bloemen legde op het graf van de heer A. G. A. Verstegen. In het Timorpark had de jeugd zich in tussen verzameld. Tal van vrouwen, le den van de A.J.C. en de Nieuwe Koers hielden de kinderen'op prettige wijze bezig met allerlei vlotte spelletjes. Het werd een recht mooi feest, dat alleen al door een vriendelijk zonnetje met mildheid werd overgoten. Na de gebruikelijke Meistoet, volg de de feestelijke bijeenkomst in Casino, waar de heer Van der Vaart als spre ker inleidde drs. J. M. den Uyl, de di recteur van de dr. Wiardi Beekman- stichting. Deze hield een indrukwek kende rede, die uiteraard geheel was afgestemd op de strijd van de beweging. De heer Den Uyl besteedde aandacht aan het werklozenvraagstuk, en kon in dit opzicht geen al te optimistische toon aanslaan. ,,Ik wil deze Mei-viering niet bederven", aldus de spreker, „maar wij hebben ons doel nog niet bereikt. In vele opzichten is nog de kapitaal macht de afgesloten hoek. aan bod. Er wacht ons nog een grote strijd" Een belangrijk gedeelte van zijn be toog was gewijd aan de vrijheid van de mens en hij zag het als de plicht van allen, daarvoor pal te staan. „De vrij heid die wij hier vieren", zo vervolg de de heer Den Uyl, „is niet het deel van millioenen op deze aard". Hij wees op de landen achter het ijzeren gordijn en daarnaast op de moeilijkheden in Azie en Afrika. Wat de vrijheid be treft, waande de spreker Nederland in de villawijk van de wereld. Later spoorde hij de aanwezigen aan tot han delen, nu binnenkort de nieuwe volks vertegenwoordiging moet worden geko zen. Met een vers van slechts enkele regels wees de heer Den Uyl de aan dachtig toeluisterende schare op hun plicht: „Onverschilligheid, wie daar aan lijdt .sterft voor zijn tijd". De spre ker besloot met de woorden: „Slech'ts in solidariteit kunnen wij een nog krachtiger socialistische beweging be werkstelligen". Stadgenoot schreef Mei-spel De secretaris van d£ Partij van de Arbeid, de heer D. van der Mast, gaf vervolgens een kleine toelichting op het Mei-spel ,.De wereld brandt mens bouw op", dat speciaal voor deze gelegenheid werd geschreven door de heer C. Rudolph. Deze heeft veel eer gehad van zijn werk, want niet alleen heeft men de diepere zin van het uit stekende stuk geproefd, er werd ook bijzonder^goed gespeeld. Zonderiemand te kort te'willen doen, noemen wij mej. Henny van der Mast. die op bewonde renswaardige wijze de Mei uitbeeldde. Zij en de andere dames en heren, die zich allen hun moeilijke taak bewust waren, speelden tegen een achtergrond van fraaie décors. De onmisbare attri buten. de gehele aankleding en afwer king, het spel, de zang van het koortje van de'Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid en „Kunst aan het Volk" hebben meer gevormd dan alleen een waardig besluit van de 1 Mei-viering in onze stad. De heer Van der Vaart dankte allen, die aan het symbolische spel hun beste krachten hadden ge geven, oprecht hartelijk. En geen van de dames en heren zal het hem heb ben kwalijk genomen, dat hij de auteur van het Mei-spel, de heer Rudolph, apart voor het voetlicht haalde en hem een boekwerk overhandigde. De dag werd afgerond met een collecte aan de uitgang voor .Barendje Bus". Hr. Ms. landingsvaartuig „L 9608" is gistermiddag naar Terschelling ver trokken. Hr. Ms. mijnenveger „Deurloo" zette gisteravond om tien uur koers naar Rotterdam. Het is morgen hoog water om 1.23 en 13.25 uur en laag water om 7.00 en 20.10 uur. De temperatuur van het zeewater was 10,9 graden Celsius. 10.15 Vlag hijsen bij monument „Voor hen die vielen". 10.55 Vlaggen halfstok. 11.00 Aanvang herdenking bij mo nument „Voor hen die vielen". 18.00 Wacht bij verzetsmonument in Julianapark wordt be trokken. 19.00 Deelnemers aan Stille Tocht verzamelen zich op Stations plein. 19.15 Aanvang Stille Tocht; route; Julianapark, Tweede Vroon straat (leggen van bloemfen bij vliegermonument), Oostsioot- straat, Looiersteeg, Loods- gracht, Koningsplein, Prins Hendriklaan Julianapark. 19.45 tot 30 seconden voor 20.00 klokgelui, daarna gedurende 30 sec. sirenegeloei. Twee minuten stilte van 20.0020.02, waarna kranslegging bij ver zetsmonument. 20.30 Herdenkingsbijeenkomst in de Nieuwe kerk. Nu IVA 2 voor de eerste klasse be waard is gebleven, resten nog de vol gende wedstrijden. In de promotie-com petitie tweede/derde klasse wordt de voor IVA 3 zo belangrijke ontmoeting De Merletten—Ready gespeeld. Wij ge loven wel, dat ook hier de krachten niet ver uiteen zullen lopen. Het komende weekend start ook de promotiecompetitie voor de derde/vier de klasse. HCSC 2 begint met een uit wedstrijd tegen Effect 3 te Noord- Scharwoude. Wellicht is voor onze stad genoten, die uitkomen met Van Oeve- ren. Van Wensum en Heidema, een overwinning weggelegd. IVA 5 mag het in eigen huis opne men tegen Dito 2 en 3. waarvan de kracht niet bekend is. Voor IVA 5 spe len Flameling, Adriaanse en Jansen. Het district Den Helder van de Ko ninklijke Nederlandse Biljartbond or ganiseert op 3 en 4 Mei in het café van de heer Van Stein te Breezand de wedstrijden om het kampioenschap hoofdklasse libre. De lengte van de partijen bedraagt 225 caramboles. De wedstrijden beginnen morgenmiddag om twee uur en eindigen Zondagavond. De deelnemers zijn de heren Jb. Smit (De Jutter uit Den Helder), J. Tiesen (Royal uit Den Helder), Jb. Rozing (VOP uit Den Helder), N. de Graaf (Texel) en T. Kersbergen (DOK uit Breezand). Op Koninginnedag heeft de twee jaar geleden opgerichte „Postfanfare Den Helder" zich voor het eerst in het openbaar vertoond. Hier is het kranige corps onderweg naar het Raadhuis, waar onder leiding van de heer Van Glabbeek een serenade werd gebracht aan de burgemeester. CEN OPERA in Den Helder, dat is iets zeldzaams. De Marine, in casu het bureau O. S. en O., staat echter voor niets. Toch was de, aankondiging van de opera „Carmen" nog een verrassing. De uitvoering zelf was een nog veel groter verrassing, zoals ook de belangstelling voor deze avond de pieest op timistische verwachtingen verre overtrof. De luitenant ter zee der eerste klasse L. D. de Kroon zei in zijn openingswoord, dat O. S. en O. deze uitvoering enigszins als een experiment had beschouwd. Het is bekend, dat dergelijke experimenten hoe voortreffelijk ook het gebodene over het algemeen aan merkelijk minder publiek trekken dan bijvoorbeeld het orkest Malando of de Dixieland Pipers. Des te verheugender, dat de zaal gisteravond „afgestampt" was. het tweede bedrijf de juiste sfeer voor het verdere verloop der gebeurtenis sen. Aan de pianist P. van Zanten was de taak opgedragen een heel orkest te vervangen. Hij deed dit op waarlijk virtuoze wijze. Onvermoeibaar en slagvaardig volgde hij het gezelschap op de voet. Hij legde de juiste muzi kale accenten, zonder de boventoon te voeren, terwijl toch de plaats aan de vleugel in >'.e zaal niet het meest ge schikt was voor het bereiken van een harmonische eenheid. De uitvoering werd eveneens een novum voor Den Helder op de ge luidsband vastgelegd, ten behoeve van de patiënten in de hospitalen der Ko ninklijke Marine. De heer De Kroon deed geen vergeefs beroep op het pu bliek, om alle onnodige geluiden te vermijden. Het was muisstil in de zaal. behalve op de momenten dat men on geremd zijn enthousiasme kon laten blijken. Na ieder bedrijf konden de ar- tisten uit het daverende applaus con cluderen. dat zij de Marinecantine aan zich hadden verplicht. Het is na dit éclatante succes geenszins onwaar schijnlijk, dat het gezelschan ander maal een bezoek aan Den Helder zal bréngen. De uitvoering zelf is een buitenge woon succes geworden en werd door alle aanwezigen in hoge mate gewaar deerd. Een groep veelbelovende jeug dige krachten van de Amsterdamse Opera brachten „Carmen" over het voetlicht, weliswaar niet in de origi nele versie, maar dan toch in een be werking die een gaaf en goed lopend geheel vormde. De coupures waren door Jaap Brill met vakmanschap aangebracht. Hij had gezorgd voor een zo volledig mogelijk excerpt, waarbij men kon volstaan met pianobegelei ding. De koren werden weggelaten, zodat deze bewerking van „Carmen" in feite een geheel gezongen toneelstuk was. Het succes van deze uitvoering was daaraan toe te schrijven, dat zo wel het spel als de zang aan hoge ar tistieke eisen voldeden. De hoofdrol van Carmen werd door Mimi Aerden met grote expressie ver tolkt. Deze temperamentvolle, uitda gende Spaanse schone met haar war me stem en levendige voordracht scheen zó uit het zoele Zuiden overge stapt naar het nuchtere Nieuwediep, waar zij niet alleen het tor eel maar ook >V zaal beheerste. De artistieke leidster van de groep, Tiny Alma, had als zangeres met een fraai gemodu leerde sopraan een wat hogere allure, maar de persoonlijkheid van Mimi Aerden deed niettemin haar creatie van Carmen afgezien van het dank bare" van deze rol excelleren. In- drukwekxend was de eerste scène van het derde bedrijf, v aarin zowel Car- rr.en als haar vriendinnen de toekomst trachtten te lezen uit 't kaartspel. Car men voorzag haar dood. maar haar vriendinnen wgchtte de liefde. Dit leidde juist door de Franse tekst tot een suggestief woordenspel. In een dubbelzang werd enerzijds „1'amour" en anderzijds ..la mort" bezongen. Even later bereikte Tiny Alma een artistiek hoogtepunt in het gebed van Mieaela, dat met ontroerende zuiver heid werd gezoneen. Van de mannelijke hoofdrollen noe men wij 'met ere Arthur Hoogveld als Don José en Jo van Helvoirt als de toreador Escamillo en de officier Zu- niga. Zangtechnisch stond hun optre den op hoog peil, terwijl Arthur Hoog veld in tal van scènes bovendien be zield en overtuigend acteerde. De jeugdige ballerina Gerda Geraldo. van de balletschool Steffan Wien, schiep door haar suggestieve Spaanse dans in Toen het motorschip „Atlas" van de K.N.S.M. de haven van Genua binnen voer, wachtte de gezagvoerder, de heer A. Praamsma, de moeilijke taak, een trieste boodschap te moeten zenden aan de familie Bais in Den Helder. Toen het schip ter hoogte van Carta- gena voer, op ongeveer negen zeemijl uit de Spaanse kust, dat was Vrijdag middag 25 April tussen twaalf uur en half één, moet de 19-jarige J. Bais over boord zijn geslagen. Vermoed wordt, dat de jeugdige op varende, die als assistent in de machine kamer fungeerde, even een luchtje heeft willen scheppen. Zodra hij ver mist werd, gaf de gezagvoerder order, rond te kruisen, in de hoop de dren keling te kunnen oppikken. Enige uren lang heeft de „'Atlas" met alle hens aan dek gezocht, maar tevergeefs. Aan vankelijk achtte men het niet onwaar schijnlijk, dat Bais naar de kust was gezwommen of gered was door één der vissersvaartuigen, die zich op betrek kelijk korte afstand van de „Atlas" aan de zijde van de kust bevonden. Tot nu toe is echter nog geen melding binnen gekomen, dat Bais behouden is. zodat het ergste moet worden gevreesd. ZONDAG 4 MEI DEN HELDER: Ned. Herv. gem Nieuwe kerk. Weststraat, 10.30 uur ds. Sepmeijer; Palmstraat 10 uur ds. Van de Dennen, 19 uur H. van Haarlem Vi- carius; Hui*luinen 19 uur ds. De Hoest. Ger. Kerk, Bethelkerk. 9 en 19.45 u. ds Hamming, 17 u. ds Swen; Rehoboth- kerk, 10 uur ds. Swen, 17 uur ds. Ham ming. Cbr. Geref. kerk, Steengracht, 10 en 17 uur ds. Van de Knijff.— Ge ref. gem., Janzendwarsstraat, 10 en 16 uur leesdienst; Donderdag 19.30 uur ds. G. Zwerus van Middelharnis. Oud Geref. kerk, Hoogstraat, 10 en 17 uur ds. Groenewegen; Donderdag 19.45 uur ds. Groenewegen. Geref. kerk, Wast- straat, 8.45 en 17 uur ds. F. Tollenaar. Vrije Evang. gem., Hoogstraat. 19.15 uur ds. Penninga, 17 uur ds. Penninga. 12 uur kinderkerk; Donderdag (930 uur zusterkrans. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen. Weststraat. 10.30 en 17 uur dienst. Oud Kath. kerk, Middenweg, 10 uur heilige mis, 19 uur vespers. Baptis ten gem., Spoorstraat, 12 uur Zondags school (ook Goudenregenstraat 56), 16 uur ds. C. van Wier (na dienst HA). Evang. Luth. kerk, Wezenstraat, 10.30 uur dr. Stellwag. Doopsgez. gem.. Kerkgracht. 10.30 uur ds J. J. J. van Sluijs. Evangelisatie Vijzelstraat 10 en 19.30 uur samenkomst. 12 en 14.30 uur Zondagsschool; Woensdag 20 uur bijbelkring; Donderdag 19.30 uur vrou- wenkrans; Zaterdag 20 uur openlucht samenkomst (Visbuurt). 21 uur bid stond. Leger der Heils, Spoorgracht. Zaterdag 19.15 uur bidstond, 20 uur straatprediking; Zondag 10 uur heili gingssamenkomst, 19 uur openluchtsa menkomst (Spoorstraat), 20 uur heils- bijeenkomst: Maandag 14 15 uur gezins bond: Dinsdag 20 uur soldatensamen- komst. JULIANADORP: Geref. kerk. 9.30 uur leesdienst. 14,15. uur ds. Swen. ..Bet hel" 10 uur br. Kappelle uit Laren, 19 uur zr. Bruintjes uit Blaricum; Woens dag 19.30 uur bijbelbespreking en bid stond. In de Tivoli-bioscoop wordt van heden- tot en met Maandagavond (met uitzondering van morgenavond) ver toond „Illusie van het geluk" en in de Witte bioscoop „Neptunus' dochter". Voor het marinepersoneel wordt in de cantine aan de Buitenhaven van avond de film „The lady from Tchung King" gedraaid. In „Centraal" begint om acht uur een contactavond van de buurtvereni ging „Centrum". Het bestuur van de Helderse Volks universiteit heeft de heer Hofman, een stadgenoot die enkele reizen met de „Willem Barendsz" heeft meegemaakt, bereid gevonden, iets over de walvis vaart te vertellen. De heer Hofman houdt twee lezingen, en wel Zaterdag avond om acht uur en Zondagmiddag om vier uur, in het museum aan de Eerste Vroonstraat. Aangezien het on derwerp voor al te jeugdige personen minder geschikt is, kunnen de lezin gen alleen door oudere belangstellenden worden bijgewoond. De gewone maandelijkse lezingen, ditmaal met de natuur in Mei als on derwerp, worden Zaterdagavond om zeven uur en Zondagmiddag om drie uur gehouden. JAARVERGADERING V.B.Z. De vereniging van beroepsschepe lingen bij de zeemacht „V.B.Z." houdt dit jaar haar jaarvergadering op 19 en 20 Juni in „Het Hof van Holland" te Hilversum. GESLAAGD Voor het examen van expediteur le klasse PTT slaagden de heren A. A. Meer en G. Schipdam, alhier. i n A k 1 7 - (Advertentie, Ing. Med.) Bernard's trouwe, witharige huis kater Felix is reeds een week zwerven, de over ons goede oude eiland. Wan neer de onsterfelijke Hector Malot het dier in de sloppen van „Klein Parijs had zien dwalen, zou ongetwijfeld een tweede "boek op stapel zijn gezet. De laatste berichten omtrent de ver dwenen huisvriend kwamen van Ber nard's buurvrouw, alwaar Felix ter ere van twee jeugdige dames een serenade ten gehore heeft gebracht. In het voort brengen van muzikale tonen is Felix een schoen naar het hoofd gegooid. Bernard vindt dit maar een wrede ver storing, temeer daar de eigenaar over tuigd is, dat de (misschien wat senti mentele) serenade uit het diepst van het oude kater-hart moet zijn gegrepen. Het zijn van die wat erg late Maartse grollen. We mogen ons daarom geluk kig prijzen, dat we maar één Maart- maand in het kalenderjaar tellen. Mocht misschien bij de lezers eens op een nachtelijk uur een kater serenade worden gebracht, dan is Ber nard's devies: doorsta het vreedzaam en gooi vooral niet met oude schoenen.' Uw eigen kater of poes zou wellicht het slachtoffer van het rondvliegende stuk leer kunnen worden. BERNARD De belangstelling voor de oudste Oranjevereniging van de Polder, die te Breezand, scheen de laatste tijd wat te tanen. Het bestuur hield echter vol en dank zij de activiteit van enkelen werd het ledental zodanig opgevoerd, dat voor de grote schare kinderen var de openbare school, de RK-school en de school met de bijbel toch een flink feest georganiseerd kon worden. De leerlingen van de laagste drie klassen vulden des morgens de bios coop, waar zij o.m. het vertrek van koningin en prins naar Amerika en de imposante ontvangst aldaar te zien kre gen, een paar natuuropnamen en een. voor deze leeftijd toch nog wat te moeilijk kinderverhaal. De zaal van de heer Blokdijk was tegelijkertijd vol. Daar waren de ande re klassen der drie scholen en zij keken hun ogen uit naar de goocheltoeren van Monsieur Victoire, die voor deze gelegenheid Oom Henk heette. Halverwege de morgen werd gewis seld. zodat alle kinderen, zowel de bios coopvoorstelling als de verrichtingen van de goochelaar bijwoonden. Bij hun ruime tractatie kregen ze nog een kaartje voor een gratis ritje in de zweefmolen, die bij de openbare school stond opgesteld en evenals de er bij staande schommelschuitjes druk bezoek had. Des avonds maakten „Con- cordia" en „Soli Deo Gloria" een muzi kale rondgang, Waarbij de beide corp sen om beurten speelden. MAART.IE EN JAN KOMEN OP BEVRIJDINGSDAG Het bestuur van de Oranjevereniging heeft voor de avond van 5 Mei „Maar- tje en Jan en hun vrolijke West-Frie zen" geëngageerd. Het ook door de ra dio bekende gezelschap bestaat, behal ve uit Maartje en Jan Buisman, uit Tobi de Vries, Emil Moretti, Ben de Vries en Lea en Fred Griffioen. Tijdens de feestelijkheden vond in de nacht van 30 April op 1 Mei omstreeks twaalf uur een ernstige botsing plaats. De café's werden gesloten en het was op straat nok al druk. De motorrijder J. T. uit Wieringen met op de duo zijn vrouw, kwam de Hoofdstraat uitrijden in de ribhting van de Klieftweg. Óp het zelfde ogenblik kwam de heer J. M. uit Anna Paulowna met zijn auto van de Koning: tra at en in de richting Beltstraat. Beide voertuigen hadden pp dit gevaarlijke punt, waar slecht zich is, een te grote snelheid en precies op het kruispunt botste de motorrijder met een hevige klap tegen de flank van de auto. De heer T. bekwam een zware hersenschudding met enkele wonden, terwijl mevr. T. met een ern stige beenblessure werd opgenomen. Van het portier van de auto Werd het glas versplinterd, terwijl de bestuurder geen letsel opliep. Naar wij vernemen berust de scnuld bi, de bestuurder van de auto, die op dit kruispunt voor rang had moeten verlenen. Voor het jaarlijks sportevenement, de stratenloop Hippolytushoef, bestond dp Koninginnedag, die overigens eer. rus tig verloop had. wederom grote belang stelling. Ook de deelname was vol doende. Bij de dames won Willy Borst (gym. Wieringen) in 2.37.2; tweede was Bet- sy Molenkamp; 3e H. Liebe (beiden van Tonegido). Een spannende race le verden de junioren, van wie Gerard Hille in 2.53.5 opnieuw triomfeerde; 2 D. Hogesteger (Succes); 3 M. Heyblok (NVBHS). De 2000 meter voor heren werd ge wonnen door J. Metselaar (NVBHS) in 7.25.3 min.; 2 J. v. d. Made (DOS); 3 A. Oldersma (Tonegido). De voorzitter der Oranjevereniging, de heer N. H. Klomp, verrichtte na de wedstrijd de prijsuitreiking. Spr. wek te de sportverenigingen op nog meer belangstelling voor dit sportgebeuren bij hun leden op te wekken. 's Avonds concerteerde de Kon. Mu ziekvereniging „Harmonie", oqder lei ding van haar directeur, de heer P. Kreijger, in de muziektuin te Hippoly tushoef met een programma van na tionale melodieën, 52. Helemaal vertrouwen deed Jim my het zaakje niet. Behoedzaam volgde hij Daan Slok, gereed om deze een op stopper te verkopen zodra hij iets deed. wat Jimmy niet zou bevallen. Zij kwa men in een spaarzaam gemeubileerd vertrek, waarin alleen een grote hou ten kast stond, een tafel en een stuk of wat stoelen. „Hier zullen ze ons zo gauw niet vinden", zei Daan Slok op een tevreden toon. „Ik geloof zelfs dat Dolle Dirk niet eens wéét dat deze ka mer bestaat. En nu wilt u natuurlijk weten, waar de ontvoerde mensen zich op 't ogenblik bevinden. Ik vertelde u al, dat ik het niet zeker weet, maar dat ik wel een sterk vermoeden heb. Het is een heel eind buiten Poppelsga, in het zogenaamde Zwartjansbos. Daar staat een oud, vervallen huis, een vroe gere boswachterswoning en in de kel der daarvanMaar of ze nog leven dat weet ik nietJimmy keek Daan Slok scherp aan. „Sta je me nu wat voor te liegen of niet", dacht hij bij zich zelf. „Is dat boswachtershuls ge makkelijk te vinden?" vroeg nij De herbergier stond eensklaps op. Met behulp van een kaart wel", zei" hij „Wacht, die ligt beneden achter de tap kast. Ik zal 'm eens even gaan halen" Ter gelegenheid van de verjaardag van onze Landsvrouwe gaf Texel's fan fare een concert in het Park. De. helft van de tachtig nieuwe banken is bij deze gelegenheid in gebruik genomen. Het zag er nu reeds prettig en feeste lijk uit. Naast enige Nederlandse lie deren vermeldde het programma: Ars Longa van Cerfontaine, Elsinora van Bisselink en de mars Etre Nous van v. Leeuwen. Ook het verplichte nummer voor het concours te Zwaag „Ceasar en Cleopatra" een dramatische ouverture van Gerard Boedijn en het vrije num mer „Si j'étais roi" van A. Adam wer den ten gehore gebracht. Met het Wil helmus werd dit „uur muziek" beslo ten. Hiermede waren alel feestelijkheden meteen geëindigd. Alleen de straten van Den Burg vertoonden een ongswo- ne drukte. De tweehonderd man shrke bezetting van De Mok had daarin een groot aandeel. Nadat de leerlingen van de openbare scholen van Kleine Sluis en Oostpolder en van de R.K. school in de Spoorbuurt gezamenlijk een rondgang hadden ge maakt achter de muziek van Soli Deo Gloria, vierden zij het Oranjefeest ver der in de zaal van de heer De Boer, Veel plezier beleefde de jeugd aan de toeren van de voor hen optredende goochelaar, maar niet minder aan de poppenkast vertoning door mej. Rezel- man en mevr. Blok-Oostdijk. Hun voor stelling was een eigen bewerking van een verhaaltje uit een bekend lees boekje en was zo aardig, dat er op ver zoek van de heer Van Dam, Zaterdag morgen voor de kleinen van de kleu terschool een herhaling van gegeven zal worden. Ook de tractatie viel zeer in de smaak. De Oranjevereniging, die op 5 Mei, de Bevrijdingsdag, in samenwer king met de sectie-sport van de P°]' derse Gemeenschap volksspelen organi seert, heeft er dus voor gezorgd, dat Koniginnedag een echte feestdag voor de jeugd werd

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2