Resultaten in Den Helder zijn een unicum in den lande 'DER&liEEDTE Jimmy Brownen de bende van Dolle Dirk Gemeentelijk Studiefonds begint met zijn werkzaamheden Zaak-Fonteyn nu voor het Haagse Gerechtshof Slechis 5 procent liet verstek gaan Opnieuw twee maanden voorw. en f 100 boete geëist Bevolkingsonderzoek op tuberculose voltooid Org anisatoren deden voortreffelijk werk KLEINE OORZAKEN, GROTE GEVOLGEN Kon. Marine oefent met Fransen en Britten Post voor de opvarenden van Hr Ms schepen Hr Ms „Van Calen" vaart thuis op 20 Juni Districtskampioenschappen volleybal Alleen beurzen voor in Den Helder studerenden Jubilerend „Zeemacht" houdt Sportweek „Het gezeur moet nu eens eindigen „De Snoek" houdt zes viswedstrijden Hertog Hendrik" verloor herkansingsstrijd >»Een gangster in huis' b'J de M.O.O.C. i n1 J|ET comité, dat in Den Helder het bevolkingsonderzoek op longtuberculose heeft voorbereid en georganiseerd, is deze week ontbonden. „Der Mohr hat seine Schuldigkeit getan. der Mohr kann gehen," zegt een (oud) Duits spreek woord. In dit geval heeft de Moor zijn plicht op wel buitengewoon zorgvuldige en suoeesvolle wijze gedaan, zo zelfs dat de resultaten in Den Helder een unicum in den lande zijn. Vijf en negentig procent van de gemeentenaren, die voor het onderzoek in aanmerking kwamen, werden doorgelicht. In andere ge nieenten is men al uiterst tevreden, wanneer tachtig procent van de bevolking wordt bereikt. Ook de financiële resultaten waren boven verwachting gunstig. In stede van een tekort van enige duizenden guldens sloot de rekening met een nadelig slot van slechts 310,17. En ten slotte en dat is eigenlijk het aller belangrijkste zijn door het bevolkingsonderzoek zes en veertig personen onder controle gekomen bjj het Consultatiebureau, die daar vóór het onderzoek niet bekend waren. merking kwam, heeft verstek laten gaan. Van de 1437 personen, die dus hun medewerking aan deze zaak van algemeen belang onthielden, gaven er 390 geen reden op. De overigen voer den verschillende excuses aan: geen in teresse (248), achtten zich gezond (195), ouderdom (253) enzovoorts. Het mo tief „angst", dat door 12 personen werd aangevoerd, zal wel bij vele wegblij vers hebben gegolden. Het is voor hen te hopen, dat deze „struisvogel-poli tiek" geen ernstige gevolgen heeft. Er waren circa driehonderd perso nen, die zich wel hadden opgegeven, maar toch niet aan de oproeping ge volg gaven. Het is mogelijk, dat ver- seheidenen hunner alsnog graag „voor de lens" willen verschijnen. Om hen te gerieven heeft de consultatie-arts van de G.G.D., mevr. L. M. Vreede, zich bereid verklaard, op Donderdag 15 Mei van elf tot écn uur zitting te houden Op Donderdag 8 Mei, toen de defini tieve gegevens konden worden bekend gemaakt, bleek het aantal besmettelijke gevallen, die door het massa-onderzoek aan het licht zijn gekomen, vijf te be dragen. Verder waren er zes en dertig niet-besmettelijke gevallen en vijf du bieuze gevallen, waarover nog geen oordeel kon worden gevormd. Van het totale aantal van 46 personen zijn er negen in een sanatorium opgenomen, elf wachten thuis of in het ziekenhuis op hun opneming in een sanatorium, dertien kunnen thuis worden verpleegd negen kunnen thuis licht kuren en vier mogen aan het werk blijven, maar worden onder contróle gehouden. Nog enkele getallen Voorts werden en-passant een aantal andere, min of meer belangrijke en niet van tuberculeuze aard zijnde af wijkingen geconstateerd. Het aantal reeds uitgewerkte tuberculose-proces- sen, dat aan het licht kwam, bedroeg 2553 (1429 mannen en 1124 vrouwen). Velen der betrokkenen wisten niet, dat zij ooit een aanval der tuberkelbacil len met succes hadden doorstaan! Bij verschillende der onderzochte personen bleek het hart aan de verkeerde kant te zitten. Zo waren er tal van „varia- afwijkingen". In een voorlopig over zicht wordt het getal 512 genoemd (218 mannen en 294 vrouwen). Het over grote deel der onderzochte personen (22301 waarvan 10591 mannen en 11710 vrouwen) vertoonde geen afwijkingen van betekenis. Vijf procent van het aantal ingezete nen, dat voor het onderzoek in aan- ADVERTENTIE in het G.G.D.-gebouw aan de Midden weg. Men kan zich dan alsnog aan een onderzoek onderwerpen. Dr C. Orbaan, directeur van het Centraal bureau voor keuringen op medisch-hygiénisch gebied te 's-Gra- venhage, dat het eigenlijke onderzoek heeft verricht, was vol lof over de re sultaten in Den Helder. Ongetwijfeld zal een herhaling van het massa-onder zoek in de toekomst nodig zijn. Om verschillende redenen was dr Orbaan van oordeel, dat een bedrijfsonderzoek met tussenpozen van één twee jaar zeker aan te bevelen is, maar dat een algemeen bevolkingsonderzoek niet op zo korte termijn moet worden herhaald. De organisator van het onderzoek in Den Helder, de feer G. J. Brandhoff, die in Juli 1951 als contact-ambtenaar van de gemeente aan de toen gevormde werkcommissie werd toegevoegd, heeft mede dank zij de grote en belange loze steun van ontelbare medewerkers zijn veelomvattende taak op bewon derenswaardige wijze vervuld. De voor zitter van het comité, dr P. H. Eyk- rnan, heeft niet nagelaten, de heer Brandhoff daarvoor een welgemeende hulde te brengen. De naaste medewer kers van de secretaris-penningmeester, de dames J. Koffeman en D. Groot, en de heren A. Bakema en H. Everhardus, ontvingen in de slotvergadering van het comité een stoffelijk aandenken aan deze welbestede periode. „Het doet goed, in deze tijd te zien. dat zoveel personen, als daar zijn de comitéleden, de medewerkers en de bevolking van onze stad, bereid zijn belangeloos hun medewerking te ver lenen aan een dergelijke gemeenschaps zaak", aldus de burgemeester mr G. D. Rehorst in deze laatste bijeenkomst. Een uitspraak, die wjj volmondig on derschrijven. 59. Het duurde een hele tijd voor dat de wagen met de kist, waarin Jimmy Brown opgesloten zat, tot stil stand kwam. Jimmy had wel gemerkt, dat Jiet paard vooral op het laatste gedeelte van de tocht duchtig had moeten trekken. Maar eindelijk scheen het doel dan toch te zijn bereikt. Jim my hoorde praten, maar hij kon er niet véél van verstaan. „Breng 'm maar naar cel 7", hoorde hij iemand zeggen. En toen werd de kist weer opgepakt Een erg prettige gewaarwording was dat niet, want Jimmy werd op 'n vrese lijke manier door elkaar gerammeld en hij moest zich schrap zetten om zich niet aan alle kanten te stoten. Met een harde smak werd de kist ten slotte ergens neergesmeten. Het bleef daarna een hele tijd stil en dat brak een beetje Jimmy's strijdlust. Hij had zich vast voorgenomen, zodra de kist zou geopend worden, er als een duv„i tje uit te springen om er dan w„ lustig op los te timmeren.... Het echter allemaal héél anders Ba- Want op een gegeven moment hoorn hij iemand zeggen: „Nu, maak jy nou maar open Kees, de tijd die FoklT ons heeft gegeven is verstreken Hm is op slag van negenen...." balde zijn vuisten en wachtte gespanró* op de dingen, welke komen gingen Sommige mensen zijn bijv. de gehele week ongenietbaar omdat hun voetbalclub 's Zondags verloor anderen ergeren zich dagelijks aan verschoten behangsels van hun kamer, vergeten daardoor hun klanten (en hun huisgenoten!) met een vriendelijk gezicht te- gemoet te treden, met alle ge volgen van dien.... Wij kunnen uiteraard weinig doen voor voet balclubs, maar die behangsel ergernis kan heel gemakkelijk voorkomen worden vraagt U even bij een goede schilder, behanger om de nieuwe G.B- behangselcollectie stuk voor stuk heldere fleurige dessins die U Uw dagtaak met vreugde doen aanvangen. (Advertentie, Ing. Med.j In de loop van volgende week zal het 121ste squadron mijnenvegers on der bevel van luitenant ter zee der le klasse A. J. Bos en bestaande uit llr. Ms, „Deurloo", „Westerschelde", „Oos- terschelde", „Hollandsdiep"* .Mars diep", „Volkerak" en „Borndiep" uit Den Helder uitvaren om tezamen met Britse en Franse zee- en luchtstrijd krachten deel te nemen aan oefeningen in mijnenleggen en mijnenvegen in het Kanaal voor de Franse kust. De schepen worden 16 Mei te Cher- bourg verwacht. De oefeningen zullen omstreeks 10 dagen in beslag nemen. Post voor opvarenden uit het 121ste squadron mijnenvegers, uit te* reiken te Cherbourg dient vóór 15 Mei, 19 Mei of 22 Mei te Amsterdam aanwezig te zijn, alle drie dagen sluiting om 22 00 uur. Post, uit te reiken aan opvaren den van Hr. Ms. onderzeeboot „O. 27" en aan opvarenden van Hr. Ms. torpe- dobootjager „Marnix", welke schepen onderzeebootbestrijdingsoefeningen uit voeren, moet vóór 13, 14, 17, 20, 21 of 24 Mei te Amsterdam aanwezig zijn, alle dagen sluiting om 12-00 uur. Adres sering in alle gevallen: naam, rang of kwaliteit, marinenummer, aan boord van Hr. Ms(volgt naam van net schip), Amsterdam-C. S.-Marine. De naam van de haven, waar de post wordt uitgereikt, mag niet worden vermeld. Ter verbetering van het gisteren geplaatste bericht zij medegedeeld, dat Hr. Ms. torpedobootjager „Van Galen", die via 7,uid-Amerika on de terugreis is uit de Koreaanse waterene. op Vrij dag 20 Juni in Nieuwediep zal thuis varen. In de gymnastiekzalen van het Ko ninklijk Inet;tUMt en de Sportschool op de Rijkswerf te Den Helder wortlen vandaag de districtskamploenschappen volleybal van het district Noord-Hol land ge .peeir' De wedstrijden begin nen om drie uur. Naar ons van officiële zijde wordt medegedeeld, zal binnenkort door het be stuur van de Stichting „Het gemeentelijke studiefonds" worden overgegaan tot de toekenning van studiebeurzen. Voor een studiebeurs komen in aanmerking bijzonder begaafde jongelieden, die behoren „tot de duurzaam in de gemeente Den Helder gevestigde bevolking" en die niet bij machte z(jn hun studie uit andere middelen geheel of gedeeltelijk te bekostigen of te doen bekostigen. Gegadigden zijn vrij in de keuze van de studie die zij wensen te volgen. Het spreekt echter vanzelf dat geen beurs wordt toegekend voor studie aan een elders gevestigde inrichting van onder, wijs indien te Den Helder gelijksoortig onderwijs wordt gegeven. De studie beurzen hebben het karakter van een renteloos voorschot. De genoten bedra gen moeten dus te zijner tijd worden terugbetaald. Aanvragen moeten uiterlijk 24 Mei OP zegel van f 0.50 worden gericht aan het bestuur der Stichting, adres raad huis Den Helder, onder opgaaf van ge noten onderwijs en van de studie wel ke de verzoeker wenst te volgen, pi- ploma's en rapporten moeten bij de aanvraag worden ingezonden. Voor het verkrijgen van nadere in lichtingen kan men zich wenden tot de gemeentesecretarie, afdeling Onderwijs. De Marine-sportvereniging „Zee macht" bestaat vijf en dertig jaar en ter gelegenheid daarvan wordt van 26 tot en met 31 Mei een sportweek ge organiseerd. Er werd een aantrekke lijk programma samengesteld, dat op Maandag 26 Mei begint met een voet balwedstrijd tussen een elftal Marine Willemsoord en een combinatie uit de burger-verenigingen. Op dezelfde dag zijn er volleybalwedstrijden tussen marine- en burger-ploegen. Ook op 27 en 28 Mei zal de burgerij in de Marine-wedstrijden vertegen woordigd zijn. Op Dinsdag worden athletiekwedstrijden gehouden, en op Woensdag komen op het tegelveld aan de Sportlaan de basketballers aan bod. De Donderdag is voor de marine zwemmers (onderling), waarna op Vrijdag 30 Mei een feestavond volgt. Op de laatste dag wordt een voetbal wedstrijd gespeeld tussen de Konink lijke Marine en een nader te bepalen tegenstander (op het HRC-veld). De sportweek wordt op deze Zaterdag be sloten met een dansavond, die om ne gen uur begint. Alle sportwedstrijden zullen 's avonds om zeven uur aan vangen. (Advertentie, Ing. Med.) Gisteren heeft de procureur-generaal van het Haagse Gerechtshof, mr Zaayer, bevestiging gevraagd van de eerder hem opgelegde een voorwaardelijke gevan genisstraf van twee maanden en een boete van ƒ100, tegen de twee-en-vijftig jarige, gepensionneerde, sergeant-konstabel van de Kon. Marine, A. H. F. Fon- teyn. De zaak werd n.1. opnieuw behandeld tengevolge van het feit, dat de Hoge Raad in Februari het arrest van het Amsterdamse Gerechtshof, wegeni vormfouten, had vernietigd. Men kent de feiten uit eerdere berichten en zat zich herinneren, dat de veroordeling door het Amsterdamse Gerechtshof ge schiedde wegens smaadschrift. Het grootste deel van de behande ling door het Haagse Hof was gisteren gewijd aan de gezondheidstoestand van F. rond 1933. Volgens aantekenin gen op zijn ziekenboekje zou hij In die lijd aanvallen van bronchiale asthma hebben gehad. Hij zelf verklaarde ech ter, dat hij last had van benauwdheid tengevolge van zenuwen. In ieder ge val, toen hij in 1935 in Nederland was, was er niets dat op bronchiale asthma wees. Dit werd bevestigd door de voor malige marine-artsen Reiling en Krul, die hem in 1935 hebben afgekeurd. Als getuige en getuige-deskundige gehoord verklaarden zij, dat Fonteyn was af gekeurd wegens de asthma-aanvallen in Indonesië. Men kon verwachten, zo betoogden zij, dat hij, wanneer hij weer naar de tropen zou worden ge zonden, opnieuw last van asthma zou krijgen. Met stelligheid werd door hen ontkend, dat er enig verband zou be staan tussen de afkeuring en de ge beurteniseen op de „Zeven Provinciën Requisitoir De procureur-generaal, mr Zaayer noemde de zaak Fonteyn een „onbe W&zm y - mm LEESZAAL JVze Gradus Ij een enthou siast liefhebber van lezen. Als. hij ook maar even de gelegenheid vindt, kruipt hij met een gezellig, goed, onge zellig of slecht boek in zijn gemakkelijke stoel onder de pianolamp (bij gebrek aan een leeslamp) om enkele hoofdstukjes gedachten van anderen in zich op te nemen. Ge kunt het dus vatten, dat Gradus onlang5 met enig plezier een tweetal jongens waarnam, die, gezeten op de rand van een stoep, een boek zaten door te nemen. Aanvankelijk had het'er na melijk veel van weg, dat de knapen rustig zaren te lezen, maar bij nader inzien bleek dat zij met enige vaardig heid hele bladzijden lectuur tót zich namen door de pa gina's uit de band te scheu ren. Tot zo ver deze (histo rische) inleiding. Het ligt er dik bovenop, waar deze Gradus ditmaal cursief met u heen wil. Ziin regelen zijn gebouwd op de gerechtvaardigde ontstem- ming van het bestuur van de „Openbare Leeszaal en Bibliotheek" en de goed willende leden van deze in stelling. Want en daar komt het tal van leden weten nog niet precies hoe zij met een andermans eigendom behoren om te gaan. Zo komt het voor, dat verschillende boeken min der bladzijden tellen dan de schrijver heeft geschreven en de drukkerij heeft inge naaid. Die vellen mankeren dus door uitscheuring. Dat is heel erg. Het gebeurt ook, dat men in de geleende boeken nauwkeurige bereke ningen zit te cijferen of andere aantekeningen neer pent, of er, bijzonder onop lettend, zijn kopje koffie met slagroom in leeg stort. Het ligt voor de hand, dat vooral de vernielzucht-met- voorbedachte-rade in dit stukje wordt gewraakt. Gra dus zou dan ook, mede op verzoek van de Leeszaal, willen vragen om uiterst correcte behandeling van de boeken. En dat lijkt hem niet te veel gevergd van zijn trouwe lezers. HELDENAAR pen „Heldenaar" kwam op de proppen met een inge zonden stuk, dat hij met be hulp van een schrijfmachine 1 ijverig vervaardigde naar aanleiding van een wel zeer onvolledig en onjuist bericht in het Handelsblad van 6 Mei. Het ware wellicht beter geweest, dat hij zijn schrij ven aan het betreffende blad had gericht. Gradus verzoekt de ..Heldenaar" nu, zijn adres bekend te maken. Wellicht kan zijn stukjes- schrijver hem dan de juiste feiten uiteen zetten. KONINGIN Qradus kreeg op zijn bureau een brief van mevrouw H. Kootstra, die met haar gezin al een drietal jaren in Amerika vertoeft. In Den Helder had zij een gezellig huis in de Krugerstraat. Me vrouw Kootstra was opge togen over het bezoek van Koningin Juliana en Prins Bernhard aan Amerika. Zij schrijft: „Nooit hadden wij kunnen denken, dat we onze koningin hier (Bell- flower, Californie) nog eens van zo nabij zouden zien. Ik zou er tal van vellen papier over vol kunnen schrijven. De Amerikanen waren ge woon weg van haar een voud. Mijn dochter heeft de eer gehad, de receptie te mogen bijwonen, die ter ere van de koningin werd ge houden". Een hele serie kranten knipsels bevestigden, dat de koningin en de prins ook in Bellflower bijzonder harte lijk zyn ontvangen. Gradus dankt mevrouw Kootstra voor haar moeite. Haar vrees, dat haar „oude" Hel- derse Courant geen enkele foto van het bezoek aan Amerika zou hebben opge nomen, ls echter ongegrond. HOORN pIETER de Klerk is een lid van de Padvindersband, die u op bevrijdingsavond tijdens het défilé voor het raadhuis heeft horen spe len. Hij blaast, als Gradus goed werd ingelicht, altijd op zo'n hoorn. En dat in strument is hij nu kwijt. De hoorn bevond zich op het feestterrein aan de Kanaal- weg, onder het podium waarop werd gedanst, be vestigd aan een grote trom mel. Toen Peter naar huis ging was de trommel er nog wel, maar de hoorn was verdwenen Ook een sof! De jongeman wil zijn toeter graag terug hebben, dat staat vast. Men kan hem bij Gradus afgeven. Afgespro ken? Weet u wét het is? De hoorn is het eigendom van de band! LIEVE J)EZE Gradus heeft buiten zeer intieme kring niet veel mensen, die hem met „lieve" betitelen. Ge begrijpt zijn vreugde, toen hij van de week het volgende brief je ontving: „Lieve Gradus, ik ben Ria Giesbers, Prof. Blokstraat 45. Mijn witte keeshondje is al tien dagen weg. Hij is met mijn buur vrouw meegelopen. Mamma heeft al twee maal een ad vertentie in de krant ge zet. En ook naar het polietie buroe geweest. Maar daar is hij ook al niet. Wij missen hem zo en zijh zo verdrie tig. Ik zoek hem nog alle dagen. Maar kan hem niet vinden. Het is een witte dwergkees, Gradus, en hij was tog zo lief. Wilt u, me neer Gradus, alsje 't be lieft eens aan de mensen vragen of ze hem terug wil len brengen?" Zo luidde deze Ria's (on gewijzigde) briefje, dat zij per ongeluk bij de verkeer de krant in de bus deed. Gradus hoort toch echt bij de Helderse Courant, meis je. We zullen samen hopen, dat men jouw witte keesje heeft gevonden, en dat men hem terug wil brengen. Men doet er Ria Giesbers ontzet tend veel plezier mee. MUZIEK LIEBT u die jongens ook gezien, waarde Gradi- anen. die op de bevrijdings dag in de stad muziek lie pen te maken? Zij waren met z'n vieren; twee accor- deonistjes en twee „collec tanten". U weet wel: cen tenophalers. Zij collecteer den op deze wijze voor de „Stichting 1940—1945", u allen welbekend. Dick van de Eist uit de Ceramstraat, één van de jongens, schreef Gradus onder meer: „We hebben samen f 33.05 opgehaald. Zoudt u nu zo vriendelijk willen zijn, dit resultaat te vermelden, als mede een dankbetuiging aan de milde gevers, in uw rubriek' Het was voor een goed doel en we geneerden ons er niet voor om als „straatmuzikanten" te fun geren". En Gradus vindt, dat de jongens keurig werk heb ben geleverd. GRADUS Gistermorgen om kwart vóór acht zijn een aantal stad genoten de emigratie naar Australië begonnen. Gradus' lijfkieker fotografeerde vader en moeder Ruig, Lijster straat 21, die met hun acht kinderen een nieuwe toekomst gaan bouwen in Brisbane. Meteen een laatste groet aan een goede vriend van Gradus, de heer Gijs Ruitenburg die ook al derwaarts toog. U ziet hem geheel rechts Hij was behalve als chauffeur bij drukkerij De Boer zeer gewaardeerd als keeper van het Debo-eljtal. langrijke zaak". De verdachte, schetste hij als een „kennelijke querulant". Hij geloofde niet, dat het Fonteyn te doen is om het algemeen belang. De ge wraakte brochure achtte hij niet recht- vaardigbaar als een noodzakelijke ver dediging van het privébelang. Afge- zien van de inhoud van het geschrift is de grens van het toelaatbare in ieder geval al overschreden door de vorm. Fonteyn heeft het niet aanne melijk gemaakt, dat de marine-artsen hem opzettelijk en tegen beter weten in op onjuiste gronden hebben afge keurd. Mr Zaayer besloot zijn requisl- toir met de verklaring, dat hij wel aannam, dat Fonteyn te goeder trouw is. „Maar hij is een querulant Het moet maar eens uit zijn met zijn pro testen. Dit zeuren kunnen wij niet hebben". Spreker vroeg ten slotte be vestiging van de voorwaardelijke ge vangenisstraf van twee maanden en de boete van honderd gulden. De raadsman van verdachte, mr Bondam uit Den Haag, vroeg ten slot te het Hof de zaak te schorsen om zijn cliënt gelegenheid te geven het be wijs van de waarheid zijner beschul diging te leveren. Het Hof zal 23 Mei uitspraak doen. Op de ledenvergadering van de hen gelsportvereniging: „De Snoek" waren Donderdagavond in ,,'t Eigen Gebouw" ruim vijftig leden aanwezig. De ver eniging blijft voorlopig aangesloten bij het Centr. Ned. Heng. Verbond. Onder de 55 liefhebbers werden voor het ko mende jaar 50 snoekvergunningen voor 't Randkanaal verloot Er worden dit j jaar zes viswedstrijden in clubverband gehouden. Een vaantje werd uitgeloofd voor de zwaarste karper door de leden gevangen. Contact met naburige ver enigingen zal worden opgenomen voor gezamenlijke wedstrijden. Voor e® wedstrijd in Edam gaven zich reeds een 12-tal leden op. De contributie werd bepaald op 2,25. De leden waarschuwden tegen het „doodvissen van 't eigen water, de z.g. Boezem. Door de ervaring wijs geworden, wer den de voorschriften bij wedstrijden verscherpt. Op het Ankerparkterrein werd gister avond in het kader van de Marine- voetbalcompetitie de herkansingswen- strüd Hertog Hendrik—Mariniers Doorn gespeeld. De bezoekende ploeg ztft- vierde met 3—1. Hoewel de mariniers vrijwel voort durend een licht overwicht hadden, >s de uitslag toch wel iets geflatteerd noemen. Al na vijf minuten straft® middenvoor Duivenvoorde een f°u' in de achterhoede van Hertog Hendrik (01). De tweede helft was nauwelijks twee minuten oud, toen rechtsbinnen Beun de gelijkmaker scoorde Daarna namen de mariniers het het weer in handen. Duivenvoorde Vermunt voegden ieder nog een doel punt aan de score toe (13). Wijbr®" gen keeper Visser hulde voor de wiJz waarop hij het Hertog Hendrikdoe' heeft verdedigd. Hij stopte zelfs e® penalty. De mannen uit Doorn mire nu een goede kans, om op de marin®* kampioenschappen in Hilversum mogen uitkomen. De amusementsclub van de M-O.O.C- geeft vanavond in de sociëteit l)UV,. nej Algemeen Militair Tehuis aan Spoorstraat de p emiere van het blij" spel „Een «gangster in huis". Hetzelfd stuk wordt ook opgevoerd op Dinsdag avond 12 Mei, Dinsdagavond 20 M e'. Zaterdagavond 24 Mei. A. _™ij lezen in het cluborgasn van M.O.O.C., dat het ledental van de M rine Onderofficierenclub op 1 Mei bedroeg. Het is morgen hoog water °m f" 21.00 uur en laag water om 15.05 uur. Maandag is het hoog wa om 9,20 en 21.50 uur en laag water„.n 3.25 en 15.55 uur. De temperatuur het zeewater was 12,2 graden Ceis""*

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2