Fa. Gebr. LEEN Een keurkorps! Zor^je^fkoNvt! Transfiguratie is daadwerkelijk Christendom dievem*. SODA prima Theedoeken UW OMZET VERGROTEN H*L,pS |iSha*e Uitstekend spelend HRC versloeg Enfield United met 4-2 Watervogels en Vrone konden niet tot beslissing komen IIrees ZUlNlG Torren kwamen tegen Vrone niet tot een beslissing JUTTERTJES Theedoeken Reclame >PW rolt KONINKLIJKE MARINE Abonneert U op dit blad Te huur gevraagd: Ruilen: Diversen: Prati en Costin de Engelse uitblinkers Alle doelpunten na de rust gescoord Na tweemaal verlengen bleef de stand (0-0) ZAP speelde gelijk in friend- ly-game tegen SJC Kampioen HCSC bleef ongeslagen Stormvogels nam wederom volle winst In afdeling greep JVC de titel MAANDAG 19 MEI 1952 Zacht en kalm ln Jezus ontslapen onze Innig gellefdej zorgzame Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder JEANNETTE CORNELIA VAN ZWEDEN, echtg. van C. de Boer, in de ouderdom van 57 jaar. Gez. 14. Uit aller naam: C. DE BOER. Den Helder, 17 Mei '52; Bothastraat 1. De teraardebestelling zal plaats hebben op D.V. Woensdag 21 Mei op de Algem. Begraaf plaats te Hulsduinen. Vertrek vanuit Botha straat 1 te 13 uur. Wij zeggen de vereniging Moed, Volharding en Zelf opoffering en de oudred ders van Den Helder har telijk dank voor de laatste grote eer, de oudredder C. BOON Az. bewezen. Namens de fam.,- C. DAALDER Kz. Den Burg, Koogerweg 6. D° adressen Bureau enz. uit sluitend 's middags na vier aur Gemeubileerde kamer, slaap kamer en keuken. Br. onder No. 54 bur. van dit blad. Gevraagd door heer alleen, bezigheden buitens huis, grote vrije gemeubileerde zit-slaap- kamer met volledig pension. Br. mat prijsopgave onder No. 56 bureau van dit blad. Vrije woning te Hillegom voor vrije woning te Den Hel der. Brieven Reigerstr. 16. Kostgangers gevraagd, nabij bus- en treinhalte, te Anna Paulowna. Br. onder No. 55 bur. v. d. blad. Weggelopen op 30 April een jong, rode kater met witte borst en dito voetjes. Naam: Thijs. Verzoeke beleefd terug bezorging of inlichtingen aan Verstegen, Lombokstrata 9. Nette kostgangers gevr. van Maandag tot Vrijdag. Adres bureau van dit blad. 2 nette, eenvoudige Heren, arbeidersstand, zoeken langs deze weg kennismaking met 2 nette, eenvoudige dames, leeftijd tussen 30 en 40 jaar, liefst Protestantse Godsdienst, huwelijk niet uitgesloten. Br. onder No. 5T bur. v. d. blad. Wjj zijn er weer ln ge slaagd de hand te leg gen een partjj in frisse rode ruit. U betaalt hiervoor slechts 98 cent. Een doek, die meer waard is, dan hij kost! Natuurlijk bij... Meer dan 40 jaar textiel SPOORSTRAAT 17-19 Dit bereikt U door geregeld Uw adver tentie te plaatsen in dit dagblad Het ronde scheerhoofd van de Philips „PhiliShave" scheert uw baardharen al, ongeacht hoe deze zijn ingeplant. De speciale sleuven „vangen" zowel de korte stoppels als de langere haren ook daarom is de „PhiliShave" een uniek droogscheerapparaat. Vraag ons om de interessante brochure: „Een probleem, dat geen probleem meer is. Toezending gratis op aanvraag. Het scheervlak it nog dunner dan sigaretten-papier. De sleuven „vangen "een maxi mum aantal baardharen in alle richtingen. Door het rond draaiend beitelsysteem worden alle „gevangen" haren snel weggevaagd. Het korps mariniers is een keur korps. Het is ook een modern korps, dat een steeds belangrijkere rol gaat spelen. De mariniers vormen o.m. landingsafdelingen en detache menten voor bewaking en beveiliging van de marine-bases. Zij zijn belast met de zorg voor de lichamelijke oefening van het marinepersoneel enz. Het beroepspersoneel vormt vanouds de ruggegraat van het korps mariniers. Prijs 147.—. Desgewenst betaling als volgt: eerste betaling f 10.53; vervolgens 6.50 p. maand of f 1.50 p. week Bij de Koninklijke Marine is voor flinke jongemannen van 16 jaar en ouder weer plaats in vele dienstvakken, o.a. als matroos, seiner, telegrafist, stoker (dienstvak machinist), electromonteur, vuurleiding monteur, vliegtuigmaker, chauffeur, marinier enz. enz. Alle inlichtingen z\)n te verkrijgen bij de volgende adressen Den Helder Marinecanline, Buitenhaven, Dinsd. en Donderd v. 8.30-12.30 en 13.30-17 u Zaterd. v. 8.30-12.30 u. (Maan dag, Woensdag en Vrijdagen gesloten) en te 's-Gravenhage Hoofd Marinewerving, Beiui- denhoutseweg 123. ftCAftDq Welhaast onbegrijpelük is het optreden van de meeste v0^al'"6, wanneer zH plotseling in „internationaal verband" worden geplaatst. Wij hebben er ons gistermiddag weer over verbaasd, toen HRC binnen de witte djnen trad om Enfield-United te ontmoeten. Een wispelturige ploeg als HRC is, was herboren als een stug doorzettend elftal, dat Je de overtuiging gaf van; „En laat nou die Engelsen maar komen". Ook technisch leverde de ploeg behoorlijke prestaties, en stellig niemand zal betwisten, dat Racing de 4-2 zege heeft verdiend. werd de bal door P. de Vries dóór-, en door Nieuwstad ingekopt (2—1). In de drie en twintigste minuut werd doel man De Haan uit positie gespeeld en ten slotte door middenvoor Pratt, een buitengewoon handige speler, kansloos geslagen (22). Elf minuten voor het einde bracht P. de Vries, die als zwer vende middenvoor uitstekend werk deed, de stand op 32. Hij schoot een Vóór dat de wedstrijd begon en ook in de rust, marcheerde het Stedelijk Muziekkorps over het veld. Dirigent Steinroth en zijn mannen viel ook de eer te beurt, terwijl beide elftallen voor de tribune stonden opgesteld, de volksliederen te mogen spelen. Om de „interland"-sfeer nog meer te benade ren, had men de voetballers tussen twee rijen adspirantjes door het terrein laten opkomen. De wedstrijd was, dat heeft men wel uit de inleiding begrepen, het aanzien meer dan waard. Wie er niet geweest is, kan het zich niet indenken: Bij deze temperatuur, die de toeschouwers al deed transpireren, voetbalde HRC als gold het een competitiewedstrijd. Het elftal voetbalde zelfs beter dan in de zo gedaan als gisteren, dan was nog te bezien geweest of Volendam wel kam pioen was geworden. Als tegenpartij fungeerde dus Enfield-United. Ook de ze Engelse amateurs hebben hun uiter ste best gedaan. Er was geen sprake van vacantie-voetbal. Enkele spelers vn Enfield-United waren individueel onbetwist meer voetbalkunstenaars dan stuk voor stuk al onze stadgeno ten, maar in de Engelse achterhoede klopte het niet al te best. Vóór de rust noteerden wij een fe nomenaal schot van middenvoor P. de Vries, waarna aan de andere kant De Werker eenmaal op de doellijn redding moest brengen. De wedstrijd was nauwelijks hervat, of Enfield had de leiding genomen. Hoe het doelpunt dat volgens velen in buitenspelpositie werd gescoord, ontstond, ontging ons, doordat vele toeschouwers nog ijverig doende waren om hun plaatsjes weer op te zoeken. Het werd 11 bij een scherpe voorzet van Rijkers, waardoor het leder via de onderkant van de lat in het doel verdween en er weer uit kwam. Scheidsrechter Busso wees re soluut naar de middenstip (11)- Hel de elftallen bouwden fraaie aanvallen op en er moesten wel doelpunten van komen. Uit een corner van Rijkers hard aangegeven bal van Heeres in eens in. Vijf minuten later sloeg De Werker keeper Prebble met een ver schot via de linkerpaal voor de vierde maal (42). Bijzondere waardering vond gisteren het spel van linksback Faber, linkshalf Venbroek, linksbinnen Heeres (die he laas te egoïstisch was) en middenvoor De Vries. Bij de Engelsen blonken vooral uit Middenvoor Pratt en rechts binnen Costin, die aanvankelijk als rechtsbuiten opereerde. Prebble toonde zich een doelman met kwaliteiten, ter wijl hij het toch lang niet gemakkelijk had. Een vreemde speler was linksbui ten Bygrave, die aanvoerder was, erg druk deed en weinig presteerde. Toen hij in het veld verscheen, reageerden de „kenners" op de tribune als volgt: „Zie je, dat is nou een typische Engelse back". Edoch, vergissen is menselijk. De Engelse opstelling was: doel: Prebble; achter: Chick en Thomson; midden: Edwards, Robinson en Castle; voor: Costin, J. Baker, Pratt, E. Baker (ook een zeer verdienstelijk voetbal ler) en Bygrave. Een half uur verlenging is gisteren niet voldoende gebleken voor het ver krijgen van een beslissende uitslag van de wedstrijd VroneWatervogels. Na dat er tweemaal drie kwartier was ge speeld, was de score nog steeds dubbel blank. De wedstrijd werd twee maal zeven en een halve minuut verlengd en toen ook in die periode niet eenmaal een doelpunt werd geforceerd, moest er nogmaals worden verlengd. Het resul taat bleef echter negatief. Het gevolg hiervan is, dat beide partijen nogmaals tegen elkaar aantreden, om uit te ma ken wie zal degraderen. De wedstrijd werd gespeeld op het DTS-terrein, waar een zeer talrijk pu bliek was samengekomen. Van fraai voetbal heeft men in deze belangrijke wedstrijd maar weinig kunnen genie ten. Het was een strijd tussen machte loze voorhoeden en betere verdedigin gen, hetgeen wel blijkt uit het feit dat beide keepers in de twee uur dat werd gespeeld slechts een maal een moeilijk schot te verwerken kregen. Toch was de kans om doelpunten te maken vrij groot, daar er veel vrije trappen moch ten worden genomen. Vooral Vrone werd wat dit betreft, rijkelijk bedeeld. De voorhoedespelers konden echter van de hun geboden kansen geen gebruik maken. De wedstrijd begon met een over wicht van Watervogels, doch reeds vrij spoedig kwam Vrone beter op dreef en waren de partijen gelijkwaardig. De strijd speelde zich hoofdzakelijk af op het middenterrein, zodat in het doelge bied van beide partijen maar zelden een moeilijke situatie ontstond. Het warme weer, de spanning en de extra speeltijd waren er de oorzaak van dat de 22 spelers uitgeput het veld ver lieten. Waar de volgende wedstrijd wordt gespeeld, is nog niet bekend. ZAP speelde Zondag een vriend schappelijke wedstrijd tegen SJC uit Noordwijk. Het is te danken aan het feit dat de gasten niet over al te beste schutters beschikte en dat doelman Kuys in goede vorm was dat de wed strijd in een 11 gelijkspel eindigde. SJG ging de rust met een 10 voor sprong in. Het doelpunt ontstond uit een penalty welke de scheidsrechter wegens hands toekende. Van der Berg scoorde in de tweede helft de gelijk maker. Illllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli Internationale School van het Rozekruisers Genootschap „LECTORIUM ROSICRUCIANUM" Inlichtingen schriftelijk en mondeling na afspraak door het hele land, BAKENESSERGRACHT 11/15, Haarlem. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiii!ii!iiiiiijiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiin Kost lot» moor practitcb «lot*. Het eerste elftal van HCSC heeft Zaterdag tegen Jong Holland 2 zijn laatste competitiewedstrijd gespeeld. Het werd een klinkende 7-0 overwin ning, een kampioenselftal waardig. Door omstandigheden moesten een vijftal spelers verstek laten gaan. Men greep deze mooie gelegenheid aan, om enkele junioren op te stellen. Spil Gootjes en keeper Kerssies waren van hen de uitblinkers. Laatstgenoem de heeft op buitengewone wijze zijn doel schoon gehouden. Het begin van de wedstrijd was al veelbelovend. Bij één van de eerste aanvallen maakte de Alkmaarse kee per een fout, die door Van Veen met een doelpunt werd afgestraft. Even later maakte dezelfde speler met een hard schot 2-0. De Alkmaarders kwa- mn daarna fel opzetten, maar deHel- derse verdediging wist de aanvallen het hoofd te bieden en het spel te verplaatsen. Nog voor de rust nam Van Veen nog twee doelpunten voor zjjn rekening (4-0). Hoewel de Alkmaarders na de rust aanval op aanval lanceerden, konden zij toch niet voorkomen, dat De Haan nummer vijf in de touwen joeg. Er werd nu meer over links gespeeld. R. Ruiten probeerde het ook eens, maar uit zijn schot belandde de bal te gen de paal. Even later had hij meer succes l6-0). Hoewel HCSC nog een maal kon doelpunten, waren de laat ste tien minuten voor de gastheren. Zij wisten hun overwicht evenwel niet in doelpunten uit te drukken. HCSC I bleef in de afgelopen compe titie ongeslagen. Watervogels en Vrone hebben een uiterst zware wedstrijd achter de rug. Het onbevredigende is, dat geen beslissing werd verkregen. Toen de normale speel tijd was verstreken, was de stand nog steeds 0-0, enna tweemaal vijftien minuten verlengen: 0-0. Er zal nu opnieuw een beslissingswedstrijd worden vastgesteld. Gisteravond was nog niet bekend, waar en wanneer deze zal wor den gespeeld. Nog steeds blijft de vraag open: „Wie degradeert, Vrone of Wa tervogels?". Zeemacht stelde zich veilig van de gradatie met een 4—2 overwinning op Hollandia T. Hierdoor werd de stand in de staart: Van het promotie-front vernamen wij, dat Stormvogels gisteren met 53 over EBOH zegevierde. Deze laatste ploeg is nu dus uitgeschakeld, terwijl Kraak en zijn mannen een beste kans maken naar de eerste klasse te pro moveren. De promotie-afdeling van HRC 2 leverde de uitslag ZFC 3 ZSGO 2 22 op. Daar lijkt nog wel muziek in te zitten! Stormvogels 3 2 1 0 107 5 Volendam 2 0 2 0 33 2 E. B. O. H3 0 1 2 8—11 1 In de afdeling heeft JVC aller aan dacht op zich gevestigd. Het kranige elftal zegevierde te Julianadorp met 32 over Geel-Zwart, werd kampioen en promoveerde automatisch naar de eerste klasse. LSVV, dat Flevo met 31 klopte, kwam net twee punten te kort: JVC LSVV 22 22 20 19 85—17 72—24 Zeemacht Dirkshorn Oosterend De Koog 21 22 21 21 U 53—68 15 14 *6—74 13 14 31—59 12 20 58—151 1 Verder waren in de afdeling de uit slagen: r2 Texel 2—Vios 2 5—1; 4p: Schagen 4—LSVV 2 2—6; SRC 3—Ves- do 2 2—1; 4s: JVC 2—ZAP 41—2 (ZAP 4 kampioen); adspiranten 11: Vios b— Hugo Boys b 1—3; LSVV c—VZV b 02; mm: Geelzwart bZAP c 21. Jubileum-beker: ZAP—Oudesluis 1—1; Wieringerwaard—Schagen 4—2. Jubileum-kruis: Hollandia T 2— Dirkshorn 7—4; SRC 2— Wirringer- waard 3 20; Wieringerwaard 2—ZAP 3 42; St. BoysOudesluis 2 04; BKC 3Petten 2 62; Watervogels 2 De Koog 33: HCSC 2Geelzwart 2 00; WGW 2Texelse Boys 13; Sij- bekarspelNieuwe Niedorp 2 51. Vriendschappelijk: Texel—West Fri- I5; HRCEnfield United 42.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 5