Min. Drees verwacht verandering in de Nederlandse politiek P. v.d. A niet meer in Regering? BATAVUS A D.D.D. Jaarvergadering Hollandse Mij. van Landbouw „Zonder Christus zal een betere wereld nooit bereikt worden" Brand woedde in K.R.O.-studio LS HET HART SPREEKT. Na de stembusstrijd Voor twee gulden de wereld rond! Onzekerheid over KVP Moeder doodde haar 2 maanden oude dochtertje WEER 30 STRAALJAGERS VOOR NEDERLAND Twee millioen mark voor Nederlands fruit Wordt de prijs van consumptiemelk verhoogd? Verbouw van meer vee voeder blijft nodig DS. J. LOOS TREKT ZIJN ONTSLAGAANVRAGE IN Prinses Wilhelmina sprak op conferentie Prismata reiswekkers w Prismaia Schade in grote zaal zeer aanzienlijk Schilders brandden de dakgoot schoon RENEESHANN «Het Radioprogramma" weer in het ongelijk gesteld Het Radioprogramma PUROL geneest VRIJDAG 33 MEI 1952 Adv. Chris van de Berg uit Amsterdam is erin geslaagd voor twee gulden een reis om de wereld te maken. In meer dan 100 landen is hij geweest en reken maar dat hij nu zijn weetje wel weet! Een fantastisch verhaal? Weineen, doodgewoon! U kunt het ook, met Uw hele gezin zelfs! U hoeft er niet meer voor te doen dan het album „Vlaggen van alle landen" te be stellen. Want daarmee kunt U wer kelijk „een reis om de wereld" maken. Van meer dan honderd lan den geeft Drs. Hopmans een leven dige beschrijving vol interessante wetenswaardigheden. En bij elk land is ruimte voor één van de kleurige vlaggeplaatjes die U bij elke rode rol Faam pepermunt cadeau krijgt. Gun Uzelf en Uw kinderen de weelde van zo'n prachtig verzorgd boekwerk. Laat ze spelend leren uit deze complete „aardrijkskundige encyclopaedie". Laat ze genieten van het sparen der kleurige, leer zame plaatjes, en van de gezonde frisheid van Faam pepermunt. Bestel een album f 2,— bij Uw winkelier óf bij de N.V. De Faam Breda (giro 61921. zich in tegenstelling met het democra tisch socialisme ontwikkeld heeft. Wij willen sociale gerechtigheid en daar voor desnoods overheidsmaatregelen en ingrijpen van de Staat. Dr Drees. De Minister-President dr W. Drees was van mening, dat deze Nationale demonstratie als een algemeen getuige nis van de P. v. d. A. beschouwd kan worden voor de komende Tweede Ka merverkiezing. „Wij hebben het gevoel, dat een be slissing over een keer in de Nederland- (Van één onzer redacteuren) „yOOR het beleid van de afgelopen jaren durven wij de volle verantwoordelijk heid te aanvaarden. Een verantwoordelijkheid, die wij ook in de toekomst willen dragen, wanneer er echter een regeringsbeleid zal worden gevolgd, met een vaste koers volgens onze politieke inzichten" zo sprak de minister-president dr W. Drees tijdens een gisteren te Amsterdam gehouden Nationale Demonstratie van de PvdA. Reeds eerder had de bewindsman in zijn toespraak tot 60.000 demonstranten er op gewezen, dat er krachten aan het werk zijn om de PvdA uit de regering weg te dringen of de PvdA-ministers een ondergeschikt departe ment te laten beheren, in welk verband dr Drees vooral de persoon van dr Duyn- stée noemde. Erkennende de problemen van de woningnood en werkloosheid, geloofde de minister-president, dat de PvdA in samenwerking met anderen, ondanks de tekortkomingen haar best heeft gedaan, om ons volk omhoog te stoten. „In tegenstelling met de heer Weiter", aldus de heer Drees, „kunnen wij trots zijn op ons land". DE partijvoorzitter, de heer J. J. Vor- rink als eerste spreker tijdens deze lan delijke betoging wees er op, dat er bij de komende Tweede Kamerverkiezin gen grote belangen op het spel staan. „Onze mannen, die na de bevrijding in de regering zaten, hebben de opbouw van ons door de oorlog geschonden va derland hoger gesteld, dan de politieke partij-belangen. Zij konden dit doen in samenwerking met anderen". In zijn toespraak noemde de heer Vorrink in het bijzonder de ministers Drees, Lief- tinck en Mansholt. Spr. constateerde, dat de bereidheid tot samenwerking voor een nieuwe re gering op bedenkelijke wijze aan het verslappen is Volgens de heer Vorrink was er de laatste tijd een verhoogde activiteit van wat hij noemde conservatieve ele menten, die zich gegroepeerd hebben In buiten-parlementaire- en reactionnalre organisaties. Zij, die hierin werken hebben niets begrepen van de doelbe wuste politiek van de P.v.d.A. en het N.V.V. „Als de reactie de strijd wil, dan zullen wij hem niet uit de weg gaan," zo riep de heer Vorrink onoer bijval uit. De reactionnairen van van daag zijn volgens de heer Vorrink de wegbereiders van de communistische terreur, zoals de reactionnairen van de dertiger jaren de wegbereiders van het Nationaal Socialisme zijn geweest. In de toekomst zullen wij niet aarzelen een ingrijpende ordening te verlangen, waar het algemeen belang vereist. In dit verband noemde spreker de nationa lisering van het mijn- en verzekerings bedrijf. Met name in de zakenwereld ls critiek geleverd op het P.v.d.A.-plan „De weg naar de vrijheid". Maar met die weg naar de vrijheid is niet bedoeld een on-vrijheid en uitbuiting van de minst-draagkrachtigen, maar wel een vrijheid in verantwoordelijkheid tot een volledige harmonische ontwikkeling. De P.v.d.A. acht mede in verband met de binnenlandse toestanden en de crl- tieke internationale situatie de strijd voor de vrede de belangrijkste nood zakelijkheid, omdat dit betekent een strijd voor de vrijhid. N.V.V.P.v.d.A. „NIET als voorzitter van het N.V.V., maar als lid van de P.v.d.A. en als lid van de Kamerfractie van deze partij spreek ik," zo begon de heer H. Ooster huis zijn korte toespraak. Spr. wilde deze functies persoonlijk wel onder scheiden, maar niet scheiden. „Ik zit met mijn lidmaatschap van de P.v.d.A. nooit in mijn maag, zoals de heer De Bruyn van de K.V.P. dit herhaaldelijk doet," aldus spr. Na gewezen te hebben op de crisisjaren 1907/1909, 1920/1923, 1935 en de moeilijkheden na de bevrij ding van 1945, herinnerde spr. er aan, dat onlangs de Werkloosheidswet tot stand kon komen. Spr. nomde het een redelijke eis van de Raad van Vakcentrales, dat de pre mie ten behoeve van de Werkloosheid- wet gecompenseerd zal worden door een loonsverhoging, vooral omdat er al een offer was gebracht bij de consump tie-beperking. Met nadruk wees de heer Oosterhuis er op, dat men zal vasthouden aan de wens om 55.000 wo ningen per jaar te bouwen. Na 60 ja ren van strijd zal er een definitieve regeling voor de ouderdomsvoorziening komen, waar achter ook de Bond voor Staatspensionnering staat. De communisten komen in het schuit je van Weiter en Gerbrandy terecht, omdat zij iedere sociale politiek ver werpen. De anti-rev. Prof. Diepenhorst met instemming citerend, was de heer Oosterhuis van mening, dat het Staats socialisme achter het ijzeren gordijn, se politiek zal vallen", aldus dr Drees. „Niet omdat de P.v.d.A. verzwakt uit de stembusstrijd te voorschijn zal ko men, maar in velband met de houding van de andere partijen". De minister-president betoogde ver volgens ,dat de banden in de P.v.d.A. in de afgelopen jaren nauwer aaneen gesmeed zijn. Spr. herinnerde aan de grote moeilijkheden, waarvoor men in 1945 stond en aan het volgens hem „tragische Indonesische conflict". Dankbaar was spr., dat er iets was bereikt op de weg van sociale hervor mingen, waarvoor volgens hem nog zo veel moet worden gedaan. „Wij staan weer op een vaste grond, in tegenstel ling met andere landen, waar men geen ingrijpende maatregelen durfde ne men". De PvdA zal ook in de toekomst stre ven naar arbeid voor allen, economi sche ordening, waar dit geboden is, so ciale rechtvaardigheid en op de bres blijven staan voor de geestelijke vrij heid. „Zoals wij gevochten hebben te gen de dictatuur van de Nazi's, zullen we vechten tegen de dictatuur van de bolsjewisten", aldus dr. Drees. Na de rede van de minister-president namen de demonstranten deel aan een betoging door de hoofdstad, waarbij de aanwezige ministers en Eerste en Twee dekamerleden aan de kop van de stoet liepen. Donderdagmorgen heeft te Eindho ven de 43-jarige vrouw M. L. van I.. vermoedelijk in een vlaag van ver standsverbijstering, haar dochtertje van ruim twee maanden met een mes zulke zware verwondingen aan de hals toegebracht, dat het kindje vrijwel on middellijk dood was. De vrouw, die door de politie is aangehouden, is eni ge jaren verpleegd geweest in een psy chiatrische inrichting. Zij was sinds Januari weer thuis. Het Amerikaanse vliegdekschip „Tri poli" heeft gisteren te Kopenhagen 45 Thunderjet jagerbommenwerpers met straalaandrijving voor België en Ne derland aan wal gezet. Meer dan twee derde deel dezer vliegtuigen is bestemd voor de Nederlandse tactische lucht macht. Nederlandse piloten van de tactische luchtmacht zullen de Thunderjets van Denemarken naar ons land vliegen. De vliegtuigen vertegenwoordigen een waarde van ruim 800.000 dollar per stuk. Zij zijn met modernste electro- nische installaties uitgerust. De Duitse regering te Bonn heeft een bedrag van twee millioen mark vrij gegeven voor de aanvoer van fruit, in clusief aardbeien, uit Nederland. Aan de offers die de melkveehoude rij op het altaar der consumptiemelk- voorziening heeft gebracht, mag toch zo langzamerhand wel eens een einde komen, riep de heer F. den Hartog uit in de rede, die hij Woensdag als voor zitter van de Hollandse Maatschappij van Landbouw hield op de jaarverga dering van deze organisatie te Scheve- ningen Men is niet gerust op het plan, om de melk in verschillende catagoriën onder te brengen. Tegen 1 Juli heeft minister Mansholt wijziging in het be leid ten aanzien van consumptiemelk aangekondigd. De heer Den Hartog zei- de te verwachten, dat deze wijziging van beperkte omvang zal zijn en dat van vrijheid van prijsvorming en be stemming voor de consumptiemelk niet veel zal komen. Verwacht wordt, dat de subsidie op de z.g. „aanvullings- melk", die naar het Westen van het land uit andere provincies wordt aan gevoerd, zal vervallen en dat het daar uit te ontstane verschil op de consu ment zal worden verhaald. Hoe groot een eventuele prijsverhoging zal zijn, is nog moeilijk te bepalen. De vraag is voorts of in een volgend stadium de overheidssubsidie van f 45 millioen of de bijdrage uit het Zuivelfonds van f 70 millioen zal worden uitgeschakeld. Het is voor de melkveehouders van uitermate groot belang welke beslis sing zal worden genomen. Men zal, al- Krabben en peuteren maant de llllin' kwaal steeds erger. De helder vloeibare D.D.D. dringt diep UllSitlQ ,n de Poriën door. zuivert, ont- J smet en geneest de huid. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN (Advertentie Ing Med.) Naar wij van het persbureau der Ned. Herv. Kerk vernemen, heeft ds J. Loos, Nederlands Hervormd Predi kant te Hilversum, die verleden week bij de provinciale kerkvergadering van Noord-Holland ontslag uit zijn ambt aanvroeg, deze ontslagaanvrage weder om ingetrokken. krachtig standpunt dus spreker, een moeten innemen. Veevoeder Ten aanzien van de veevoederpositie zijn niet alle sombere verwachtingen in vervulling gegaan. Men ziet eerder een geforceerd aanbod dan een gefor ceerde vraag naar veevoeder. Hierme de zij niet gezegd, dat men niet met alle kracht de verbouw van eigen voe dermiddelen moet blijven bevorderen. Het is zaak het veredelingsbedrijf niet te overspannen en scheuring van gras land voor verbouw van veevoeder, waar mogelijk, te stimuleren. Dit om zoveel mogelijk tot z.g. „selfsuppor- ting"-bedrijven te komen. Spreker waarschuwde tegen te zwa re investering, gezien de doorgaans veel te wensen overlatende liquiditeits positie van de bedrijven. Met de richt lijnen voor een toekomstige landbouw politiek, opgesteld door de Stichting voor de Landbouw, kon spreker zich verenigen. Inzake de komende wachtgeld- en werkloosheidsvoorziening zeide de heer Den Hartog zeker oog te hebben voor de op zichzelf mooie sociale voor zieningen, doch hoopte, dat men van de zijde van de regering ook oog zal hebben voor de zware druk, die deze lasten op het bedrijfsleven zullen leg gen. Het moet niet zo worden, dat een groot aantal bedrijven daardoor zal dreigen te bezwijken en de deuren zou moeten sluiten. „In de naam van Christus open ik, als voorzitster van de conferentie van de „International Council for Christian Leadership" deze bijeenkomst", aldus begon HKH prinses Wilhelmina haar openingsrede voor de honderd vijf en twintig leden dezer organisatie, die uit vele landen naar Noordwijk zijn geko men om zich gedurende enkele dagen te bezinnen op de taak, die het Christen dom heeft in de verwarrende situatie, waarin de wereld van heden is geko men. Gij zijt hier samengekomen, aldus de prinses, op een beslissend tijdstip in de geschiedenis en bewust van de verant woordelijkheid, die Go i op uw schouders heeft gelegd. Gij zijt gekomen in een geest van broederschap in Christus, met het vaste verlangen deze eenheid te versterken, de problemen, die zo zwaar op de mensheid drukken te bespreken en te trachten er een oplossing voor te vinden. Het thema van deze conferentie is „Krachtig Christendom, de enige op lossing". Het zal uw taak zijn, dit tot werkelijkheid te maken. Wij zijn hier vergaderd onder de heerschappij van onze opperste Leidsman, wiens wet, niet in de gewone zin van een bevel, Liefde is. De geestelijke wet der liefde, die de gehele mensheid doordringt en die hst gehele aanzien van ons leven kan ver anderen. De mensheid hunkert naar een Chris tendom, dat zij als werkelijkheid aan vaart. De mensheid is zich heel duide lijk bewust, dat dit alleen het ware middel is, dat de wereld kan genezen van haar geestelijke, morele en maat schappelijke kwalen, die haar ten ver- derve leiden. Alle volgelingen van Christus behoren mee te werken dit nieuwe Christendom aan onze wereld te brengen. Een betere wereld zal nooit bereikt worden, tenzij wij dit verrichten op de wijze van Christus. Indien gij vol hardt in onwankelbaar geloof zult gij slagen en deelgenoten zijn in Zijn over winning over al het Kwaad, dat ons be dreigt. Na de rede van prinses Wilhelmina hield de algemeen secretaris, mr Abra ham \tsreide een toespraak, getiteld: „Gods plan of chaos in de wereld". Ko ningin Juliana zal enige bijeenkomsten der „International Council for Chris tian Leadership" bijwonen. f Pim, Pain, Pom en de blauwe vaas r TTTï 54. Niet zodra waren de twee sa menzweerders uit het gezicht J zetten het op een lopen. „Vooruit, we zullen gauw een stil laantje en dan halen we het geld eruit. h'Jy"® Billie. „En wat doe je dan met die vaas?" „Nou, die geven we gewoon te rug en dan zeggen we dat onze cliënt de vaas niet gebruiken kon. Dan kost het ons verder geen cent. Hoogstens een paar lollies en zuurstokken! En dat heb ik wel over voor een rolletje bankbil jetten van duizend gulden," grinnikte Billie. „Wat jij?" Kareltje moest toe geven, dat Billie dit zaakje inderdaad op handige wijze had opgeknapt. „He, ik zal blij zijn, als ik die baard af ka» doen," mopperde hij, „dat ding kriebab me steeds in mijn hals en je krijgt k'ï er warm onder." „Nog eventjes gedulrt beste vrind. Eerst zullen we kijken n» onze centjes aanwezig zijn! Wacht hieï is een mooi stil laantje. Laten we hl.» achter de struiken gaan zitten." Billi, dook meteen achter 't struikgewas we» en stak zijn hand in de blauwe vaas „Hm, je schijnt het er nogal diep stopt te hebben, ik voel niets!" Billi»'! stem had 'n achterdochtige klank »e. kregen. „Zeg, ik voel niets in deze vaaé Weet je zeker, dat je het geld in de?» vaas hebt gestoken?" met en zonder ritssluiting in echt saffiaan-leren etui t4. (Advertentie ine Med.) Terwijl Woensdagmorgen het om roeporkest onder leiding van Henk Spruyt met Marinus Voorberg als so list bezig was met de repetitie van het pianoconcert van Pepping schoot plot seling uit het plafond van de grote studiozaal van de KRO een steekvlam naar beneden, gevolgd door andere vlammen, die langs het plafond lekten. De Hilversumse brandweer kreeg de moeilijke taak om het binnen het dak smeulende vuur te bestrijden. Dit werk nam geruime tijd in beslag. Een flink stuk van het dak moest worden weg gehakt. Ondanks de dichte rook slaag de men erin een tweetal kostbare vleu- gels en ander materialen als microfoons in veiligheid te brengen. De brand die ontstaan is doordat schilders de dakgoot afbrandden, was in de dikke laag riet, welke onder de asfaltbedekking ligt, doorgedrongen en smeulde daar verder. Daarom was het niet nodig het vuur met veel slangen op de waterleiding te bestrijden maar werd het dak voor een groot stuk weggehakt, waarbij het smeulende riet kon worden verwijderd. De grote studiozaal heeft een flinke schade opgelopen. Het staat thans vast dat kostbare partituur van het pianoconcert van Pepping, die uit Duitsland gehuurd was, verloren is gegaan. In 1949, na de brand In het paleis Noordeinde in Den Haag. heeft het ge meentebestuur van Hilversum een aan tal organisaties verplicht, van te voren mededeling te doen over voorgenomen De enige fiets met de 5 plussen No. S Totaal weggewerkte verlichting»k«bel« (Advertentie, Ing. Med.) FEUILLETON (Advertentie, Ing. Med.) 26. „Heather heeft me verteld, hoe ze er toe gekomen is, je te schrijven". „O, juist, Heather. Wel drommels!" riep hij op heel andere toon uit, alsof hij plotseling tot het heden terugkeerde „Werd ik heus pas Vrijdag verwacht?" „Ja, heus, Vrijdag. Ik was bij haar in de kamer toen jelui 't afspraken". Een beetje verward streek hij met de hand over 't haar en keek toen even naar zijn auto. „Zou het", vroeg hij, „dan niet beter zijn, dat ik nu maakte, dat ik wegkwam en morgen terug keerde P' „Natuurlijk niet. Als je in de biblio theek wilt komen, zal ik Heather gaan vertellen, dat je hier bent". „Ben je er zeker van, dat het goed is? Dit is wat nieuws voor mij. Ik ben gr voonlijk eer een dag te laat bij een afspraak". „Dat weet ik", zei Barbara. O, al die keren, dat hij te laat was gekomen bij hun afspraken! Weliswaar niet een hele dag, maar het kon hem blijkbaar niet schelen, of hij haar liet wachten. En dan wilde hij nog, dat als hij bijgeval kwam opdagen, ze zo zoet als suiker voor hem zou zijn. Als ze daaraan dacht, kwam er weer iets van de lang vergeten oude wrok boven. Die wrok moest ze weer bij zich aanwakke ren, dan zou de nieuwe situatie haar gemakkelijk vallen. Ze moest zich voortdurend herinneren, hoe slecht hij haar dikwijls had behandeld toen ze daarginds varen. Hij had de reputatie van een onbetrouwbaar heer. heel aar- idig om mee om te gaan en te fuiven, DOOR maar zeker geen man, op wie een meisje kon vertrouwen. Nu volgde hij haar door de met een loper belegde lange gang. Over haar schouder sprekend, merkte hij op: „Ik wist niet, dat ik in een van die deftige huizen van Engeland zou komen. Doet de familie zelf ook zo deftig?" „Helemaal niet". „Gelukkig! Je weet, ddt ik niet erg graag vreemde mensen ontmoet". „Waarschijnlijk zul je alleen Heather zien. De kolonel is vanmiddag uit, mevrouw Melrose is naar bed gegaan met erge hoofdpijn en Joan Heather's jongere zuster wast haar haren". Inderdaad was Joan daarmee bezig met het oog op de a.s. reis naar Londen. Barbara zelf zou het die avond wei doen. Wat zou Jinks wel denken als ze nu eens zei: „Wanneer je op de afge sproken dag was gekomen, zou ik hier niet zijn geweest. Ik zou gevlucht zijn, want ik kon de idee dat ik je weer zou ontmoeten niet verdragen Ik was zo bang voor de indruk, die het weer zien op me zou maken, voor de herinne ringen, die 't zou opwekken".,.. „Goose schijnt wel heel lang gele den", merkte hij plotseling op. „Dat is het zeker". „Zou je in staat zu'n, de klok terug te zetten?" De vraag bracht haar in de war. even slechts Kon ze het maar. dat te rugzetten van de klok! Ze zou dan ech ter heel anders tegenover hem optre den. flinker, fermer. Maar ze zou hem niet loslaten! „Dat is een nogal vreemde vraag!" „Vind je? Nu, hoe dan ook, we hebben daar wel pret gehad". „Pret?"Het woord wakkerde de oude wrok opnieuw aan, maar eigenlijk was ze er dankbaar voor. Zo, hij noem de het dus pret! Ze voelde zich boos worden; haar stem strilde, haar ogen schoten vuur. „O, ja", sprak ze, enigszins bitter „we hebben véél pret gehad". Hij lachte, maar het was een droge lach. Slechts een van de vele, waarover hij beschikte; ditmaal geen vrolijke, ook geen sarcastische of wilde. Hij had ze in soorten! „Nu ja, 't spreekt vanzelf, dat het ook wel eens anders was. Hoe kon je me b.v. op mijn nummer zetten!" „Dat verdiende je dan zeker ook". „Ik ben nu anders geworden weet je". „Dat vind ik prettig om te horen", zei Barbara afgemeten. Inmiddels waren ze bij de bibliotheek gekomen. „Ga hier zolang zitten en neem een boek, terwijl ik Heather ga zeggen, dat je er bent. Op die planken staan bij zonder goede boeken, kostbare eerste uitgaven". Niet zijn rug naar de haard gekeerd keek hij haar aan. „Moet je nu dadelijk weggaan?" „Ja. O, tussen twee haakjes: Heather weet niet, dat jij en ik elkaar van vroe ger kennen. Ik heb liever niet. dat je 't haar vertelt". „Zo, zo en waarom? Probeer je te vergeten, dat je me hebt gekend?" „Och, dat is óók een reden". „Maar niet de ware, wel?" „O, ik heb heus geprobeerd ie te vergeten". Ze gevoelde, dat ze een fout begaan had. Eigenlijk had ze moeten zeggen- „Lieve hemel, natuurlijk had ik je ver geten!" Hij greep haar dadelijk Lij het woord „Je bedoelt, dat het je niet gelukt is'" „Je vergist je: het lukte me uitsté kend", verzekerde ze koeltjes. Nu grinnikte hij en wéér raakte ze onder de oude betovering. In zijn ogen lag dezelfde uitdrukking, die ze nooit HÜ„HUn^n ,we?rs\aan'- stem had dezelfde klank als destijds. „Och, schat, je bent zo lief", sprak hii zachtjes. „Maar dat was je altijd. Ellen dig genoeg was ik niet goed genoea voor jou. Daarom heb ik je losgelaten of juister: heb ik erin berust, dat jij mij losliet. Dat, lieveling, was een held haftige daad en daérvoor, niet voor die andere malligheid, hadden ze me moe ten decoreren!" Opnieuw trachtte Ze zich schrap te zetten om hem te weerstaan. Al dat ge praat betekende niets, dat was juist iets voor hem. Sinds ze elkander voor het laatst gezien hadden, scheen hij er nog knapper in geworden, maar het zou bb haar met het minste succes hebben. Ze dacht aan Heather, die bijna ziek vin komst aut Z thover^2«n «nstaanSe komst aan Heather, die zo weinig in haar leven had. Ze dacht, terwijlvrees dafh-IT* nroop' aan al het verdriet rifi 5lJ r' barbara, had berokkend in die lang vervlogen dagen, toen ze hpm maar él te duidelijk had'laten blijken hoeveel hij voor haar betekende. Als zé zich nü zwak toonde, zou alles van voren af aan beginnen. Een vos verliest zijn streken niet O, misschien zou hii Henatherdebrv beter bandelen" neainer b.v., die jonger, teer pn hui** behoevend was. Zij, Barbara, echter was hem te zelfverzekerilu J s soonlijkheden waren te krachtig "1" samen een gelukkig paar te kénnen ormen. Als ze nü toegaf, ZOu zii M later slechts betreuren. Bovendien, het zou ook gemenn Ze moest Heather een goede kTnfL?, De mogelijkheid bestond, dat ze niet beviel r. aar zij, Baébara, moest e geen invloed op uitoefenen Ook kon Hpi zijn, dat hij bij Heather niet in h' smaak viel, maar dit was toch wel hili onwaarschijnlijk. el héel (Wordt vervolgd) werkzaamheden door loodgieters, schil, ders e.d. Ook de Ned. Radio Unie kreeg deze opdracht. Aan deze bepaling is niet voldaan. De gemeente zou voor deze werkzaamheden geen toestemming hebben verleend. De Ned. Radio Unie is op beurspolis verzekerd. De herstelwerkzaamheden aan de grote studiozaal zullen waar schijnlijk vier maa.nden in beslag nemen. Voor deze tijd zal naar een andere zaal voor repetities en concer ten moeten worden omgezien. In hoger beroep is thans de stichting „Het Radioprogramma", die door dè gezamenlijke radio-omroepverenigingétt in civiel proces was gedagvaard we gens het uitgeven van een weekblad, waarin alle Nederlandse radioprogram ma's waren opgenomen, door het Am sterdamse gerechtshof in het ongelijk gesteld. Het hof bekrachtigde het von nis van dë rechtbank en veroordeelde de stichting in de kosten van dc pro cedure. Het vonnis houdt in, dat de stichting „Het Radioprogramma" op straffe van betaling ener dwangsom wordt bevole.i het cewuste blad niet meer uit te geven. ZATERDAG 24 MEI HILVERSUM I. 402 m.: 7.00—24.00 KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Marialiederen. 7.45 Morgengebeden Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.- muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Wa terstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 10.50 Idem. 10.55 Radio-rallye. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Radio-rallye. 11.48 Gram. muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Radio-rallye. 12.36 Gram.muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katho liek nieuws. 13.20 Radio-rallye. 13.23 Amusementsmuziek. 13.57 Radio-rallye. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Gram.muziek. 14.40 Radio-rallye. 14.43 Amateuruitzen ding. 15.15 Gram.muziek. 16.25 Radio-ral lye. 16.30 De Schoonheid van het Gre goriaans. 17.00 Voor de jeugd. 17.50 Sport. 18.00 Nieuws. 18.15 Journalistiek week overzicht. 18.25 Lichte muziek. 18.45 Bui tenlandse correspondenties. 19.00 Gram. muziek. 19.15 „Wat denkt U nu als lijst trekker?", vraaggesprek. 19.25 Gram. muziek. 19.52 Actualiteiten. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 „Lichtbaken", causerie. 20.35 Gram.muziek. 21.00 Geva rieerd programma. 21.55 Lichte muziek. 22.30 Wij lulden de Zondag in .23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 32.22 —24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.ï 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Oranv" muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 900 Gram.muziek. 10.00 Medische causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de ar- beiders in de continubedrijven. II-'*9 Pianovoordracht. 12.00 Gram.muziek. l2-®j Land- en Tuinbouwmededelingen. I2-3 Accordeonmuziek. 13.00 Nieuws. 1315 „Kleine zonden", hoorspel. 13.30 Politie- kapel. 14.10 Filmprogramma. 14.35 ^r'®s programma. 15.00 Amateursuitzending- '5.30 „Van de wieg tot het graf". cau- serie. 15.45 Dansmuziek. 16. IS Sport- oraatje. I8.30 Radio Philharmonlsch-Or- kest. 17.15 Voor de Jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varla. 18.20 Jazzmuziek. 1°*" Regeringsuitzending: „Zoeklicht op °e Westerse Defensie". 19.00 Artistieke Staal- kaart. 19.30 ,,Passepartout'\ 19-40 „Het Oude Testament in deze tijd causerie. 19.55 „Deze week", causerie- 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 2(V5 Bont-programma. 21.15 Weense muziek. 21.45 Socialistisch commentaar. 22.00 M«- tropole-Orkest. 22.25 Onder de Pannen oorspel. 22.45 Instrumentaal f kwartet. Doorgereden op de fiets? (AUverteiiüa, Ing. Med.) «L

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 6