Nieuwe bestemming voor lighallen in Donkere Duinen? r Toneelgroep de Ooievaar bracht „rare familie" op de planken Marine-Willemsoord won met 2-1 van Helderse combinatie Kleindiersportvereniging H O. vierde het dertigjarig bestaan De Merletten 1 bezorgde IVA 3 promotie naar tweede klasse Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Jaarvergadering Speeltuinvereniging PARKHERSTELLINGSOORD THANS ONGEBRUIKT Suggestie, die overweging verdient Te weinig paiiënien voor het dagsanatorium Kweekschool winnaar van het schoolhockeytournooi Buurtvereniging LOK-SM was zeer enthousiast De heer Nak gaf het „kind" gestalte Aantal leden de 1500 gepasseerd Plannen voor tuin in Oud Den Helder Saldo met tweeduizend gulden teruggelopen ,De fee van de bron" „Lentebloemen" door Verloting Inka-groep IRtfuy. bijtje*o-jx Vlijt" Watervogels-WGW-HCSC dolf het onderspit Het lag voor het grijpen Scherpenisse speelde goede wedstrijd IN HET KORT Vertoning van films in Formosa Ook een „kunstmoeder" woonde de avond bij Ready moest genoegen nemen met gelijkspel IVA 5 leed verrassende 9-1 nederlaag Tussen Haaks en Kuifje Strijd om schaaktitel gisteren begonnen DINSDAG 27 MEI 1952 Het van de grond af aan opbouwen van een dergelijke inrichting zal op grote (vooral financiële) moeilijkheden stuiten. Ligt er echter geen prachtige mogelijkheid in de aanwezigheid van het Parkherstellingsoord in de Donkere Duinen? Het komt ons voor, dat deze gedachte het overwegen alleszins waard is. Hierbij zullen natuurlijk vele facto ren moeten worden betrokken. Een eventuele uitvoering van dit plan zaï organisatorische wijzigingen meebren gen, terwijl verder de financiering de nodige aandacht zal vragen. Het is uiteraard niet onze bedoeling, „op papier te beschikken over anderer eigendommen", evenmin als de be stuursleden van de Helderse Stichting voor Sociaal Werk in deze geest over de toekomst van het Parkherstellings oord hebben „bedisseld". Wij meenden echter wel, dat het nodig en wenselijk IJKT BEGIJNHOF te Amsterdam is een enclave van rust in het grote-stads- gewoel; een kort straatje verbindt de 20ste eeuwse Kalverstraat met een schier Middeleeuws achterafje. Aan dat Begijnhof moesten wij denken, toen de auto van de GGD ons op een zonnige morgen in Augustus 1948 naar het pas in gebruik genomen Parkherstellingsoord in de Donkere Duinen bracht. Nog altijd staan die lighallen daar, als een enclave van rust, vlak bij het asfalt van een druk bereden verkeersweg. Achter een enkele kronkeling van een smal pad is dat heerlijk oord te vinden, waar inmiddels reeds vele stadgenoten hun gezond heid mochten herkrijgen. Bijna vier jaar lang is dat Parkherstellingsoord een klein maar belangrijk bolwerk geweest in de strijd tegen de tuberculose. Een voorpost, waarvan de betekenis niet moet worden onderschat. JfN nu staat dat Parkherstellingsoord alweer verscheidene weken leeg. Dat is eigenlijk een gunstig teken, omdat daaruit een teruggang van de tubercu lose blijkt. Helaas is het nog niet zo, dat geen enkele stadgenoot meer in aanmerking zou komen in het Park herstellingsoord te worden opgenomen. Hun aantal is echter zo gering, dat exploitatie van deze inrichting als dag sanatorium voor prae-tuberculeuze per sonen financieel niet mogelijk is. De strekking van dit artikel is niet, te bevorderen dat voor het opnemen van deze mensen alsnog een weg wordt gevonden. De bedoeling ligt verder en gaat in de richting van een geheel an dere opzet van het Parkherstellings oord. De gedachten hieromtrent werden dezer dagen ontwikkeld in een be stuursvergadering van de Helderse Stichting voor Sociaal Werk. waarin één der plaatselijke artsen tal van ar gumenten naar voren bracht, die pleit ten voor de oprichting van een Park herstellingsoord van Het type, dat men in Amsterdam reeds sedert 1923 kent. De hoofdstad had destijds de primeur van deze inrichtingen, die niet in de eerste plaats de bestrijding van de tu berculose beoogden. Oververmoeide mensen konden daar een weekje of veertien dagen rust vinden, herstellen de zieken kregen daar de gelegenheid om nog wat na te kuren, en verder was er plaats voor zwakke kinderen, die nog te jong waren om naar een kolo niehuis te worden uitgezonden. Ook in Den Helder bestaat aan een dergelijke inrichting behoefte. Hoeveel moeders zijn er niet, die door de zorgen van alle dag in overspannen toestand zijn geraakt, geen levens vreugde meer kennen, en eigenlijk no dig voor een korte tijd uit het gareel moeten worden gehaald. Hoeveel pa tiënten zijn er niet, die niet langer in aanmerking kwamen voor ziekenhuis- verpleging bijvoorbeeld omdat dat niet langer voor rekening van „het fonds" kon gebeuren en die toch hun dagelijkse arbeid nog niet kunnen her vatten .En zeker zijn er ook jonge kin deren, voor wie een verblijf in zo'n Parkherstellingsoord bijzonder heilzaam kan zijn. was, deze suggesties te algemener ken nis te brengen. Vanavond vergadert in hotel „Belle- vue" het bestuur van de sectie „Sociaal en Maatschappelijk Werk", met de be sturen van de drie subs-secties, van de Helderse Gemeenschap, Wij hebben de overtuiging, dat veel waarde moet worden gehecht aan het oordeel, dat men in deze kring over de hierboven naar voren gebrachte suggesties heeft. Het „balletje" is nu opgeworpen, wij zijn zeer benieuwd, hoe het verder rol len zal! Twintig bedden in een ideale omgeving liggen te wachten op een nuttige bestemming. Moge deze spoedig voor de herfststormen over de Don kere Duinen jagen! worden gevon den. De beslissingswedstrijd tussen Kweek school en HBS om de eerste prijs van het schoolhockey-Üournooi is in een overwinning voor de aanstaande onder wijzers geëindigd. Het was een span nende ontmoeting, die door vele scho lieren werd bijgewoond. In de eerste helft wisten de HBS-ers de leiding te nemen maar na de rust gelukte het de Kweekschool om gelijk te maken. Toen het eindsignaal weerklonk was de stand nog steeds 1—1, waarna de wedstrijd met tweemaal zeven en een halve mi nuut werd verlengd. Ook in die" speel tijd werd geen beslissing verkregen. Doelschoten hebben de Kweekschool uiteindelijk de overwinning gebracht. Er werden er drie benut, tegen de HBS één. Het zou niet eerlijk zijn, een. amateurgezelschap met het beroepstoneel te ver gelijken. Toch kwamen wij daartoe welhaast ongemerkt, toen wij gisteravond in Casino „De Ooievaar" op de planken zagen met „De rare familie", een klucht van Arnold en Bach. Onlangs beleefden wij namelijk van ditzelfde stuk in de Marine-cantine een opvoering door de „Schouwspelers". Met een gerust hart, de oprechte amateur zal ons dat niet euvel duiden, delen wij mede, dat het ver schil in opvatting en uitbeelding zeer groot was. Te groot eigenlijk, om nu nog te kunnen genieten van de kijk die „De Ooievaar" er op had. Deze inleiding zal het gezelschap er evenwel stellig niet van weerhouden „De rare familie" nog enkele malen voor het voetlicht te brengen. Wie des tijds niet in de cantine was, staat et onbevangen tegenover en kan dus geen hogere eisen stellen dan normaal. En dan heeft men een prettige avond. De leden van de buurtvereniging LOK- SM hebben zich gisteren tenminste uitstekend geamuseerd, waaruit bleek, dat de 'dames en heren tonelisten bij zonder veel eer hadden van hun werk. Het is niet onwaarschijnlijk dat in de eerstvolgende raadsvergadering een voorstel van B. en W. ter tafel zal komen met betrekking tot de speeltuin plannen in Oud Den Helder. Dan zal de medewerking van de raad worden ge vraagd tot het beschikbaar stellen van ruim twintigduizend gulden, waarvan een begin kan worden gemaakt met de aanleg van de vierde speeltuin in onze stad. Uiteraard zal het een en ander eerst doorgang kunnen vinden, wanneer Gedeputeerde Staten hun goedkeuring er aan hechten. Deze mededelingen wer den gisteravond in de bovenzaal van café „Postbrug" tijdens de algemene leden vergadering van de speeltuinvereniging „Den Helder", door de voorzitter, de heer P. S. van der Vaart, ter kennisneming naar voren gebracht. ture. ontstaan door het aftreden van de heer W. F. Louwrier. Alvorens al deze huishoudelijke za ken aan de orde kwamen, heeft de heer P. G. Spronkers uit Amsterdam een kernachtige en belangwekkende causerie gehouden over „Problemen van de opvoeding". De spreker, die kennelijk bezield was van een grote liefde voor het kind en een breed in zicht toonde in het zieleleven van de „jonge mens op weg naar de volwas senheid", wist de dingen eenvoudig en helder te stellen. Hij noemde als de allervoornaamste taak van de opvoe der. het kind te helpen bij het groeien naar 'n zelfstandige persoonlijkheid. Hef spel vervult daarbij een belangrijke functie, zeker wanneer het een spel be treft waarin het kind zijn verantwoor delijkheid in een kleine gemeenschap leert beseffen. In de loop van de vergadering kwa men enkele leden met voorstellen van interne aard. Onder meer werd de mo gelijkheid besproken van enige propa gandistische activiteit op de Neder landse Speeltuindag. de verjaardag van „Vader Klaren", Zaterdag 21 Juni. Nadere mededelingen hieromtrent kun nen binnenkort worden verwacht. Enkele andere interessante gegevens werden verstrekt door de secretaris, de heer J. Jansen, en de penningmeester, de heer A. den Hartog, die hun jaar verslagen uitbrachten. Het ledental van de vier afdelingen gezamenlijk bedroeg op 1 Januari van het vorige jaar 1394, op 1 Januari van dit jaar 1356, op 1 April 1417 en is thans de 1500 gepas seerd. De teruggang bleek samen te hangen met de merkwaardige houding van sommige leden, die menen dat hun lidmaatschap in de winter („wanneer de speeltuin toch gesloten is") 'n over bodige luxe is. Zij zijn er waarschijn lijk nog steeds niet mee op de hoogte, dat in alle afdelingen het minstens even belangrijke winterclubwerk in stand wordt gehouden. Ook zonder dat is wat meer „trouw" van de betrokken leden zeker gewenst. De uitgaven voor het zuivere speeltuinwerk kunnen niet alleen worden gedekt door de contri buties, die gedurende de zomermaan den worden geïncasseerd. Men moet het bij voorkeur zo zien, dat het lidmaat schap telkens voor een jaar geldt, maar dat men ten gerieve van de leden een wekelijkse contributiebetaling heeft ingesteld. In het afgelopen boekjaar is de ver eniging een paar duizend gulden „ach teruit geboerd". Op 1 Januari 1951 be gon men met een saldo van 7.365,13. De ontvangsten (met inbegrip van de contributies ten bedrage van bijna ƒ8000 en de gemeentelijke subsidie van 5000) bedroegen een kleine 14.000. maar de uitgaven (met inbegrip van ruim ƒ8000 aan lonen voor de drie op zichters) naderden de 16 000. De be groting voor 1952 biedt een wat rus tiger beeld. Wanneer het saldo niet wordt aangesproken zal volgens de ra ming een bedrag van 869 beschikbaar zijn voor het onderhoud van de tuinen. De penningmeester had aanvankelijk ƒ369 geraamd, maar de gemeentelijke subsidie is inmiddels met 500 ver hoogd. De leden van het dagelijkse bestuur, de heren Van der Vaart. Jansen en Den Hartog. werden bij acclamatie herko zen, evenals het aftredende lid van de Kaad van toezicht en advies, de heer D. J. Luyendijk Laatstgenoemd college bestaat thans uit de heren P. A. Riedel (directeur der Rijkswerf)deken A. H Harst, commissaris A. Hensums en D J. Luyendijk. Er is thans nog één vaca- Over het stuk zullen wij het hier niet verder hebben. Wij kunnen vol staan met de opmerking, dat Arnold en Bach inderdaad een „rare familie" hebben geschapen. Er viel dus heel wat te lachen, drie vrolijke bedrijven lang. Onder regie van de heer Broek huizen hebben de tonelisten zich kra nig geweerd. Er waren wel de be faamde foutjes (onder andere tal van versprekingen, die de dialogen geens zins ten goede kwamen), maar men wist toch de diverse, raak getypeerde, figuren op waardige wijze gestalte te geven. Aan de heer N. W. Nak had men de rol van het „kind" toebedacht. Dat was lang geen eenvoudige opgave, want daar kwam dwaasheid voor kijken. De heer Nak redde zich aardig met de tekst, maar men zou meer hebben ge noten, wanneer hij zich Frits Pappen heimer had „aangemeten". Nu ontstond dikwijls meer het plezier om de „vondsten" van de auteurs dan om het spel van de acteur. De heer Broekhui zen beeldde de lastige schoonvader referendaris uit, waarvoor hij door de heer Polman keurig was onder handen genomen. De overige medespelenden waren de dames C. J. Nak—Klaver. M. de JongVan de Blom, H. C. van En gelsdorp Gastelaars en H. Broekhuizen Goedegebuur en de heren J. Gorter, J. van Leeuwen Jr. en B. de Jong. Na afloop werd langdurig en enthou siast geklapt, zodat de heer Kersbergen werkelijk de gevoelens van de aanwe zigen vertolkte, toen hij hartelijke woorden van dank sprak. De dames ontvingen bloemen, de heren een pakje sigaretten. Extra voor het voetlicht verschenen de heer en mevrouw Nak. die in de bruidsdagen zijn van hun zil veren huwelijksfeest. De buurtgenoten waren voor dit gewaardeerde echtpaar niet karig met hun applaus. De kinder-operettevereniging „Lente bloemen" geeft op Zaterdag 7 Juni in Casino een opvoering van de operette „De fee van de bron". Mevr. C. Tete- ring voert de regie. Voor de muzikale omlijsting zorgt Alie Capello. Na afloop is er dansen met „The Melodians", on der leiding van Jan Zeegers. Aan het tuinfeest en de tentoonstel ling van de Inka-padvindsters en ka bouters was ook een verloting ver bonden. De hoofdprijs, een poppenhuis, viel op nummer 320. De overige prij zen, die vanavond tussen zeven en acht uur in het troephuis aan de Janzen- dwarsstraat moeten worden afgehaald, zijn voor de nummers. 1, 23, 29, 65, 76. 115, 116. 123, 127, 138, 141, 144, 145, 146, 147, 148, 150, 152, 153, 154, 155, 156. 227, 235, 387, 405, 422. De naam van de kabouterpop was Emma, van de pad- vindsterpop Miep. Tal van stadgenoten hebben gisteravond op het Ankerpark-terrein de opening bijgewoond van de sportweek, die door de jubilerende Marine-sportvereniging „Zeemacht" werd georganiseerd. Die opening geschiedde niet met officiële toe spraken, maar met een voetbalwedstrijd tussen de Marine-Willemsoord en een combinatie van Watervogels, W.G.W. en H.C.S.C. De Marine-mannen trokken met 2-1 aan het langste eind. Gevonden: Autoped; dop van ben zinetank; etui, horloge: halsketting; zeiljopper; wildklemmen; kip; hand pomp; portefeuille; portemonnaie; riem- rijwiel; tas; vulpen; zaag; zadeldekje! zelfbinder. Gevonden: Armbandbroche; autoband; meetstok; etui; bankbiljet v. f 10.horloge; halsketting; jas; kop van rijwiellantaarn; deurkruk van een auto; oorbel; diverse portemonnaies; schoentje; vulpen; vest. Het hoofdbureau van politie aan de Kerkgracht is voor gevonden en ver loren voorwerpen op werkdagen van elf tot één uur geopend. GESLAAGD Voor het analystenexamen van de Nederlandse Chemische Vereniging slaagde mej, H. A. Nagtegaal alhier. Bjjzonder fraai was deze ontmoe ting niet Nu en dan werd er ver dienstelijk gespeeld, maar vooral in de voorhoede van de Helderse ploeg* vlotte het toch niet best. Het was dan ook geen wonder, dat de achter hoede van de marine vrijwel steeds tijdig kon ingrijpen. En die taak was wel toevertrouwd aan het trio Van de Water. Vollewens en Scherpenis se. Laatstgenoemde was trouwens bijzonder goed op dreef. De marine had een grotere zege verdiend, alleen al door het betere ploegverband. Reeds in de allereerste minuut na men de gastheren de leiding. Spil Van de Hert (Watervogels) had misge- trapt, waardoor rechtsbuiten Klein een fraaie kans kreeg. Deze werd dan ook benut (1-0). In de negentiende minuut, eigenlijk tegen de verhouding in, kon Ruiten van HCSC de partijen op gelijke voet brengen. Een hoog schot uit de ach terhoede werd door doelman Bijker verkeerd beoordeeld, waarna Ruiten het leder in het verlaten doel kon de poneren (1-1). De marine-mensen werkten hun aanvallen slecht af. Voor de rust had den zij toch bijna de leiding herno men, toen Klein zo verbluft was over de nonchalance van Van de Hert, dat hij slechts een zacht rollertje wist te produceren, waaruit de bal tegen de paal belandde. Keeper Polman (WGW) kon ingrijpen. In de tweede helft scoorde midden voor Lemmens voor de sailors het winnende punt. Polman had de bal niet onder contróle gekregen, en dit buitenkansje liet Lemmens zich niet ontnemen (2-1). De voorzitter van „Zeemacht", ser geant-majoor der mariniers Derksen, overhandigde na afloop van de wed strijd aan de aanvoerders van belde elftallen een aardige herinnering. De lepeltjes (eerste prijs) waren natuur lijk voor de winnende ploeg. Ook de reserves en scheidsrechter De Jager „vielen in de prijzen". De afdeling Den Helder van de Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen houdt vanmiddag om drie uur in café Sanderse een ledenvergadering. De agenda vermeldt onder andere: Be spreking zomeruitstapje. De arbeiderszangvereniging „Kunst aan het Volk" geeft vanavond in Casino een uitvoering met medewerking van de sopraan Riek Waas uit Amsterdam. De sectie O. en O. (groep recreatie) van de Helderse Gemeenschap verga dert vanavond in het raadhuis. Zowel op het WGW-terrein als op het Helder B-veld worden vanavond voetbalwedstrijden gespeeld in de O. en O.-competitie om de Burgemeester Rit meester-wisselbeker. - In het kader van de jubileum sportweek van „Zeemacht" worden van avond om zeven uur op het Ankerpark- terrein athletiekwedstrijden gehouden. Bovenstaande foto toont de „Pipercub" van de heer J. ff, Blein, die juist na een rondvlucht boven Texel op het heropende vliegveld De Vlijt" is neergestre ken. Rechts burgemeester C. de Koning, die zijn domein vanuit hoger sferen heeft geïnspecteerd. Onderstaand plaatje werd ge- nomen tijdens de vlotte start van drie „Harvards", onmiddellijk na de officiële opening van het vlieg veld. Links een „Tiger Moth", in het midden de onontbeerlijke „windzak", die de windrichting aangeeft. De dertigste verjaardag van de kleindiersportvereniging „Den Helder en Om streken" is gisteravond in „Formosa" gevierd tijdens een bijzonder gezellige en leerzame bijeenkomst, waarin diverse smalfilms werden vertoond. Het bestuur had deze gelegenheid aangegrepen om het contact tussen de leden der ver schillende groepen te verstevigen. Dat was vooral wenselijk, omdat kort geleden zowel de aquariumvereniging „Rasbora" als de kanariegroep „Kanaria" zich bij „H. en O." hebben aangesloten. Het aantal leden van de kleindiersportvereniging is daardoor toegenomen tot over de tweehonderd. Een zeer gewaardeerde gast op de ze verjaarsavond was de heer Pfeif fer, operateur der biologische afde ling van het instituut „De Neder landse Onderwijsfilm". De heer Pfeif fer, die dezer dagen in Den Helder Het derde team van IVA is naar de tweede klasse gepromoveerd hetgeen voornamlijk te danken was aan De Merletten, dat tegen Ready 1 een £—5 gelijk spel bevocht en daardoor zelf eveneens overging naar de tweede klasse IVA 3 beëindigde de promotie-competitie met één punt meer dan de Texelaars, die na een tweejarig verblijf in de tweede klasse, volgend Jaar in de derde klasse van start moeten. Het laatste treffen tussen Ready en De Merletten bracht weer de sfeer van alle voorgaande ontmoetingen. L. Lee ring had opnieuw een zeer groot aan deel in dit gelijke spel. Hij zegevierde driemaal. Met Zwakman bracht hij De Merletten tevens een dubbel-overwin- ning. Het vijfde punt kwam van de 72. De eerste, die Jimmy ontdekte, was juffrouw Wabbel. „Daar staat-ie, Dirk!" gilde zij met overslaande stem en zij vergat in haar agitatie de olie lamp aa.i te steken. De lucifer in haar hand spetterde even en doofde toen weer. Op dat ogenblik smeet Jimmy de stoel, die hij nog steeds in de hand had. rtiet volle kracht naar Dolle Dirk en sprong, er wel voor oppassende dat hij niet in het keldergat terecht kwam, naar de plek waar juffrouw Wabbel stond. Hij greep haar hij haar nekvel en duwde haar zonder te aarzelen in het keldergat, waarin zij verdween, een ijselijke gil slakendJimmy was van mening dat hij er door deze blik semsnel uitgevoerde manoeuvre wel een beetje gunstiger was komen voor te staan, maar hij wist natuurlijk niet hce Dolle Dirk de slag met de stoel had verwerkt. Op de plek, waar hij Dolle Dirk nauwelijks een seconde lang had zien staan, verroerde zich niemand „Ik wou dat ik maar licht kon maken peinsde Jimmy. „Op deze manier durf ik geen voet te verzetten". Met zijn rechtervoet tastte hij de plek af waar op hij zich bevond en toen voelde hij dat hij iets voortschuifeldeHet lucifersdoosje", bromde hij, „dat is m'n kans!" hand van De Hond. De eindstand is- De Merletten 4 2 1 1 5 21—19 f-v-A.3 4 2 0 2 4 20—20 Ready 4 112 3 19—21 Dat Ï-V.A. 5 het in de uitwedstrijden tegen Dito 2 en Dito 3 te Grootebroek niet gemakkelijk zou krijgen, stond wel bij voorbaat vast. Tegen Dito 2 ging de strijd vrijwel gelijk op. De jeugdi ge Bommer kon het hoge tempo niet bijhouden, en werd dan ook driemaal verslagen. Adriaansen daarentegen speelde een fris en vlot spelletje, te zamen met Flameling veroverde hij het maximum aantal punten, zodat met 64 verdiend werd gewonnen Hoe anders verging het onze stadge noten tegen Dito 3. De IVA'ers, kenne lijk vermoeid, werden op overtuigende wijze met 9—1 geklopt. Adriaansen wist de eer te redden' Ondanks deze volkomen onverwachte nederlaaz heeft IVA 5 de kans nog geheel in eigen hand. Worden uit de beide laat- ste wedstrijden twee Dunten veroverd can blijft het derde klasseschap behou- den. De stand is hier: HCSC 2 5 5 0 0 10 IVA 5 6 4 0 2 8 Dito 2 5 2 0 3 4 Dito 3 5 2 0 3 4 Effect 3 5 0 0 5 0 40—10 32—28 26—24 25—25 7—43 - Hr. Ms. fregatten „Van Zijll" en De Zeeuw keerden gistermorgen in Nieu- wediep terug. Uit Amsterdam arriveerden in de ren"" m?ine"veger „Walche- en .:Ooeree"rm°n °°g"Scho™en" Hr. Ms. opnemingsvaartuig Luv- mes" van de Hydrografische dienst is naar zee vertrokken. 7 w» ,mi'nenv.eeer „Abraham van der Hulst kwam uit het bassin en ver trok voor een proefvaart. De plaats van bestemming is Amsterdam vertoeft om in opdracht van deze in stelling een film over de zeekat (se pia) te maken in het Zoölogisch Sta tion aan de Buitenhaven, had zich bereid verklaard, enkele door hem opgenomen films te draaien en daar bij zelf een toelichting uit te spre ken. Verder waren er enkele smal films van de Landbouwvoorlichting»- dienst. Een drietal films was gewijd aan de hoenders. Eén daarvan, over de Hollandse hoenderrassen, was in kleuren opgenomen. De andere films hadden de konijnen, de vissen en de spreeuw tot onderwerp. Ten slotte bracht men via het witte doek een bezoek aan het internationale park „De Hoge Veluwe", in welk filmpje het voortreffelijke detailwerk opviel. Dank zij de medewerking van enkele leden kon In de zaal een kleine expo sitie worden gehouden van kippen, duiven, kanaries, konijnen en aquaria. Zelfs een kunstmoeder met kuikens van verschillende rassen ontbrak niet op het appèl. De voorzitter van „H. en O.", de heer Tom Borgerding zegde toe dat in September wederom een dergelijke contactavond zal worden georgani seerd. Voor de strijd om het schaakkam pioenschap van Den Helder werd gis teravond de -eerste ronde gespeeld. In groep I opende Wim Geus zijn partij tegen zijn vader onregelmatig. Hij had succes en zegevierde. In een Spaanse party won J. van der Kuyl van J. Smit. De overige niet minder belangrijke, uitslagen waren: groep 2: J. de Jeu- C. A. Bodegom 0—1 R. Roskam-P. Kal den 1—0; groep 3: P. Bremer-G. bchuckman 0—1; groep 4. B Adriaan- ?e"n"' Geus 10; Gersteling-J. Kramer 1—0. Dit waren dus de eerste uitsla gen van de kampioenscompetitie. Voor de gewone competitie werden nog gespeeld, groep 1 A: J. v. Bredero- de-K. Lengers 1—0 en A. C Spoel-dr Koeverden Brouwer 1—0. Het rooster voor de wedstrijden om de Houten Ko* ning, die op 9 Juni beginnen, luidt: Marsman-D. de Lange; D. Dokter-J. van Brederode K. Len- gers-K. de Waard: J. Allart-dr Koe verden Brouwer; A. C. Spoel is vrij; groep 2: J. Beun-J. Bruinsma; P. Kel* der-G Brandhoff; C. J. Bosch-B.Knop- *erU. van Amesfoort-Th. Adrjaanse; A. Riedijk vrij; groep 3: I Stolk-H. Voerman; D. Kroon-K. Veenstra-, H- Rosseel-R. Muller J. J. Oosten-B. Mul ler; J. Duit-L. Veen; C. Buys vrij; eroep 4; mevr. Boseh-T. van Doorn-. H. omers-Jac. van der Kuyl: mej. Grooff- j de Zeeuw; T. Hilker'-H. Bais; A. C. Leeuw vrij. Het is morgen hoog water om J0.05 f«sK U,JT en 'aaK water om 4.15 en uur- De temperatuur van het zee- r was 13,6 graden Celsius.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2