Stad en Omgeving „Kunst aan het volkgaf concert met Gré Krom als soliste Tentoonstelling in raadhuis gewijd aan het impressionisme Overtreder van de jachtwet: „Ik heb nooit ene keer geschoten" Met de krant door het land Argis en Lua Ypenburg wonnen in „O. en O/'-tournooi Koor het best op dreef in Hollandse werken Athletiek in sportweek van „Zeemacht Avondwijding Lutherse kerk Schilderwerken uit het Stedelijk Museum Initiatief verdient de steun der bevolking Verklaringen vam jachtopziener beslissend Fancy-fair in VBZ-gebouw Mutaties bij de marine Tussen Haaks en Kuitje Kantonrechter besloot tot f 100.— boete Geslaagd Ongezellige sfeer op het W G.W.-terrein B. K.L. Alkmaar ging met 7-0 ten onder Sopraan had succes met coloratuur-aria's JJET programma, dat „Kunst aan het Volk" had opgesteld voor het gisteravond in Casino gegeven concert, moest op het laatste moment worden gewijzigd, daar een keelontsteking het optreden van de sopraan Riek Waas uit Amsterdam verhinderde. De voorzitter, de heer A. Welboren, kondigde aan dat zij zou wor den vervangen door Gré Krom, eveneens uit de hoofdstad. Grote moeilijkheden Dracht dit niet mee, daar slechts één werk voor koor en soliste op het pro gramma stond. Voor mej. Krom betekende het een avond van onverwachte suc cessen, die zij vooral boekte met de technisch welverzorgde coloratuur-aria's waarin zij zich een veelbelovend zangeres toonde. Het koor opende de avond met het strijdlied „Zegepraal", waarin het klankgehalte nog wel te wensen over liet. Ook het moeilijke koor nr. 4 uit ,.Ein Deutches Requiem" van Brahms bevredigde niet ten volle. Het liep voor de sopranen wat al te hoog, wat niet bevorderlijk was voor de toch reeds enigszins zwevende stemming. Dank zij de strakke pianobegeleiding van de heer Nico Visser en de gedecideerde directie van do heer H. J Arisz kwam men telkens na een enkele rustmaat wel weer in het goede spoor. Na dit zwakke begin voldeden de beide kleu rige Hollandse werkjes „De vette gans" en „Serenade van een landsknecht", op muziek van Orlando di Lasso, des te meer. Deze stukjes werden expressief en goed genuanceerd gezongen, en men liet zich ook in de fortissimo's niet tot geforceerd zingen verleiden. Met een enthousiaste weergave - van Olman's „De nieuwe lent", op woorden van Margot Vos, heropende het koor na de pauze. In aansluiting daarop werd de modern getinte en verschillende moeilijke kneepjes bevattende bewer king van het oud-Hollandse volksliedje „Die winter is verganghen". van Jan Nieland, uitgevoerd. Een karakteristiek Hollands stukje, C. van der Linden's toonzetting van Adema van Scheltema's gedicht ..De Stal", bood het koor de ge legenheid. verscheidene momenten van gaaf, harmonieus en bezielde koorzang te doen genieten. Mej. Krom zorgde voor de gewenste afwisseling met enkele aria's, nadat zij als soliste had gefungeerd in het vijfde koor uit Brahms' „Requiem". De ge wenste hechte eenheid tussen koor en soliste was hier niet altijd aanwezig zou trouwens wat veel gevraagd zijn', nu een gezamenlijke voorbereiding had moeten ontbreken De beide Mozart- aria's (uit „Figaro's Hochzeit" en „Die Zauberflöte") stelden de sopraan voor een zware proef, welke zij met haar omvangrijke en buigzame stem tech nisch uitstekend doorstond. Haar voor dracht verraadde nog een tekort aan scholing, een factor die zich het minst deed gelden in de „Klokkenaria" uit „Lakmé" van Léo Délibes. In dit stuk, waarin het accent meer ligt op het in strumentale karakter van de menselijke stem dan op de muzikale weergave van een aan noten gebonden tekst, kwam mej. Krom tot voortreffelijke presta ties. „Solvejg's Lied" van Grieg bewees bovendien haar aanleg voor de vocale voordrachtskunst. In dit sfeerrijke werkje hadden wij het timbre graag iets warmer en het vibrato wat minder snel gewenst. Het koor besloot de avond met een extra-nummer, het gedragen strijdlied „Morgenrood", in een bijzonder sug gestieve en welluidende uitvoering. Ook hierin bleek „Kunst aan het Volk" de beste resultaten te bereiken, wanneer niet het uiterste van de stemmen werd gevergd. Dank zij de beheerste en in getogen voordracht had het koor vol doende reserves over voor expressieve en toch niet overspannen fortissimo's. Vermelden wij nog dat de soliste met een fraai boeket werd beloond en dat het concert werd bijgewoond door wet houder L. F. van Loo en de plaatselijk muziekmeester, de heer A. J. Leewens. Later op de avond kwam ook wethou der P. S. van der Vaart van zijn be langstelling blijk geven. In het kader van de „Zeemacht"- sportweek werdpn gisteravond op het Ankerparkterrein athletiekwedstrijden gehouden, waaraan ook door burgers werd deelgenomen. De estafette rond de Werf en de 4 x 100 meter vonden geen doorgang. De belangstelling voor deze nummers was te gering. Van de loopnummers waren de uit slagen: 100 meter: Kievits 11,4 sec.; 2 Boon van Ostaa 11,5; 3 Doeleman 11,5; 4 L. Wiedenhoff (HAV) 11,5; 400 meter: 1 Boon van Ostaa 55,6 sec.; 2 Koopman (HAV) 57,7 (diens beste tijd van de avond in de series was 55 sec.); 3 Doeleman 64; 800 meter: 1 Matzes 2.7,5; 2 Haasdijk 2.9,2; 3 Van Trierum (HAV) 2.11,8; 1500 meter: 1 Roos (HAV) 4.38,5; 2 Koolemans 4.43,3;. 3 Rots 4.47,2. Aan enkele technische nummers werd onder andere deelgenomen door de bekende Vlug en Lenig-man Re bel. Hij zegevierde gemakkelijk op de nummers discuswerpen en kogelsto ten. Discus: 1 Rebel 42,67 meter; 2 Haasdijk 31,20; 3 Kramer (WSOV) 31,13; Kogel: 1 Rebel 12.74; 2 Kandau 10,68; 3 Doeleman 10,54; Speerwer pen: 1 Bouman 44,28 meter; 2 Kandau 39,30; 3 Haasdijk 33,70. Hedenavond om acht uur begint in de Lutherse kerk aan de Wezenstraat de wekelijkse „vesper", waarin ditmaal het wijdingswoord wordt gesproken door een jongere van De Jonge Kerk en Youth for Christ, de heer T. Bijlsma, dus niet door ds J. W. Sepmeijer, zóals was aangekondigd. Liturg is dr J. A. Stellwag, het orgel wordt bespeeld door mevr A. GraaffKamp. Wij maakten er reeds melding van, dat van 14 tot en met 22 Juni in de raadzaal onder auspiciën van de Helderse Volksuniversiteit en de Noorder Kunstkring een tentoonstelling van schilderwerken uit het Stedelijk Museum te Amsterdam zal worden gehouden. De aanvankelijke opzet was, deze exposi tie te wijden aan de moderne kunst. Dit is echter een veelomvattend begrip. Meestal vat men hieronder samen alle kunst, die na omstreeks 1880 is ontstaan als reactie op de meer romantische school, die er aan vooraf ging. Zo rekent men tot de moderne kunst het impressionnisme (Haagse en Am sterdamse school), het expressionnisme, het magisch realisme, het symbolisme, het kubisme, de abstracte kunst en nog vele andere -ismen. Dit alles in één tentoonstelling samen te vatten zou een museum vragen. Daarom hebben beide besturen in over- De kleinere zaakjes voor de Helderse kantonrechter waren gistermiddag spoedig behandeld. Zo werd J. Z. uit Julianadorp met tweemaal 2,of 1 dag beboet, omdat z(jn dochter Aaltje en zijn pleegdochter Trijntje de school hadden verzuimd, en kreeg J. P. V. uit Den Helder ƒ1,— of 1 dag, wegens het fietsen op een voetpad. Nadat J. K. uit Wieringerwerf nog was bestraft met 2,of 1 dag, omdat zijn chauffeur niet in het bezit was van een werk boekje, kwam een affaire van meer gewicht aan de orde. Als verdachte ver scheen voor de groene tafel P. N. V. uit Slootdorp. leg met de directie van het Stedelijk Museum té Amsterdam besloten, de eerste tentoonstelling in hoofdzaak te wijden aan het impressionnisme en zo dit experiment mocht slagen het vol gend jaar een tentoonstelling te laten volgen van werken, dfe betrekking heb ben op het expressionnisme, om dan bij een derde gelegenheid aandacht te vragen voor de hedendaagse uitingen op gebied van de schilderkunst. Het didactisch element, wordt daar door ten zeferste gediend. tie feesturen der beide verénjgingeri'Vertrouwen er op, dat het Heldefse publfek de moeiten en kosten, die aan deze tentoonstelling zijn verbonden, zal waarderennen door een overweldigend bezoek de mogelijk heid zal scheppen op de hu ingeslagen weg voort te gaan. De laatste drie dagen van deze week wordt in het VBZ-gebouw aan de Kei zerstraat een fancy-fair gehouden, waarvan de baten bestemd zijn voor het Marine-sanatoriumfonds en de af deling Gezinsverzorging van de V.B.Z. Morgenmiddag om drie uur wordt de fancy-fair geopend. Jimmy Brownen debende van^^eP'jj( 73. Bliksemsnel raapte Jimmy het doosje lucifers, dat juffrouw Wabbel had laten vallen, op en ontstak een lu cifer, terwijl hij zijn ogen scherp ge richt hield op de plek waar hij Dolle Dirk de laatste maal had ontwaard. Tot zijn blijdschap zag hij, dat de klap met de stoel aardig róók was aangekomen, want de heer Dolle Dirk lag voor pam pus aan de andere kant van het kelder gat. „Die heeft blijkbaar ook z'n be komst". mompelde Jimmy tevreden, terwijl hij aanstalten maakte de lamp weer aan te steken. Dat ging zo héél gemakkelijk, omdat Juffrou Wabbel met de slag van haar Pa[aP|" het glas had gebroken Maar het hikte toch, al walmde het ding niet zuin g. Toen de lamp zo goed en zo kwaad als het ging weer brandde, liep Jimmy om het keldergat heen naar Dolle Dirk, die met gesloten ogen op de grond lag.... Jimmy wilde hem juist oppakken hem voor alle zekerheid ook maar in 't keldergat te deponeren, toen zijn aan. dacht werd afgeleid door het piepen van een deur. Kees Kleuntjes had na. melijk voorzichtig zijn hoofd uit bedstee gestoken en keek schichtig ae kamer inMeneer Brown", fluister. de hij, „commissaris Kwabberteen is z0 juist van louter ellende van zijn stokje gevallen. Heb u niet een beetje vlug. zout bij de hand?" De luitenants ter zee der tweede klasse W. P. Salm, P. T. Plaatsman, E. Roest, C. Overhoff en P. van Rees zijn bevorderd tot luitenant ter zeer der eerste klasse. De luitenant ter zee vlieger der tweede klasse E. J. Wils is bevorderd tot luitenant ter zee vlieger der eerste klasse. De luitenants ter zee van de tech nische dienst der tweede klasse ir P. P. van de Vijver en ir D. W. Bouwer zijn bevorderd tot luitenant ter zee de technische dienst der eerste klasse. De luitenants ter zee van de ad ministratie der tweede klasse A. J. Logtenberg en J. F. Jongepier zijn be vorderd tot luitenant ter zee van ad ministratie der eerste klasse. Ir J. P. van Henten is benoemd tot ingenieur der marine der eerste klasse in vaste dienst. Aan de gemeentelijke visafslag te Den Helder werd verleden week aan gevoerd: 789 kg bot, 2320 kg garnalen, 214 kg kaan, 24 kg kabeljauw 2, 84 kg kabeljauw 3, 19 kg muiets, 5 kg rog, 2925 kg schar, 432 kg schol 1, 5869 kg schol 2, 19610 kg schol 3, 338 kg poon, 683 kg tarbot, 5575 kg tong, 2204 kg wijting. 2 kg zalm, 177 kg pieterman, 6506 kg horsmakreel, 10 kg geep. Hr. Ms. mijnenveger „Deurloo" ar riveerde gisteravond weer in Nieuwe- diep. Een Engels motorjacht, de „Xebec 3", van Ostende onderweg naar Stock holm, kwam in Den Helder bijleggen. Hr. Ms. „L. 9602" is gisteren naar Engeland vertrokken. Het is morgen hoog water om 10.30 en 23.15 uur en laag water om 4.40 en 17.25 uur. De temperatuur van het zeewater was 13,5 graden Celsius. De deelnemers aan onze eerste krantenreis keerden enthousiast huis waarts. Enhousiast over het vele, wat zij hadden gezien en hoogst voldaan over de prima verzorging. Ook U kunt als abonné aan onze krantenreizen deelnemen en voor weinig geld voor de volle honderd procent genieten. Wij gaan per touringcar op 3 Juni (Pinkster-drie) naar AALSMEER SCHIPHOL AVIFAUNA, met bezoek aan de bloemenveiling, rondleiding op het vliegveld en bezichtiging van het vogelpark, met entrée s, koffie en diner voor slechts 12, 9 Juni naar LOOSDRECHT 'T GOOI VALKEVEEN, met entrée slot Sypesteyn, koffie en diner, 10,50. 18 Juni naar DEN HAAG ROTTERDAM, een pracht-tocht, met entrée Panorama Mesdag, rondvaart in de havens, koffie en diner, 12,50. Inlichtingen en inschrijving AAN HET BUREAU VAN DIT BLAD, waar men U ook gaarne inlicht over onze verdere één- en meerdaagse tochten. REIZEN MET DE KRANT ZORGEN AAN DE KANT. Advertentie Mefl.i Ambtenaren van het O.M. en kanton rechters zijn altijd zeer gekant tegen stroperij. Zo ook gisteren. Mr. J. 't Hooft vond de overtredingen op zich zelf niet zo vreselijk, maar wel het zich steeds herhalende verzet tegen de verbalisanten, waaruit ernstige onge lukken kunnen voortvloeien. Op 8 Maart was V. in de Wieringermeer ge zien, terwijl hij op een stuk grond van een ander in jachthouding liep. Hij was in gezelschap van zijn zoon Jan. V. ontkende: „Ik heb nooit een keer geschoten". Het verweer kwam ten slotte hier op neer, dat Jan het ge weer had gedragen, een fazant had ge schoten en nog een schot had gelost. Toen hij de jachtopziner J. V. zag aan komen, had V. het geweer van zijn zoon overgenomen, omdat hij zelf ten minste neg een vergunning had om toet op zijn eigen land te gebruiken. De jachtopziener verklaarde, dat hij twee mannen had gezien op die be wuste dag, van wie de langste, die in donkere kleding was gestoken, het ge weer had meegevoerd en het op een gegeven moment aan de schouder had gebracht. Hij had de mannen verder bespionneerd en gezien, dat de klein ste later iets had opgehaald en ver stopt. Bij onderzoek bleek dat een pas geschoten fazant te zijn. Uit deze ver klaring kon niet anders dan worden opgemaakt, dat vader V., en niemand anders, zich aan een viertal overtre dingen van de jachtwet had schuldig gemaakt Er werden nog enkele ge tuigen gehoord, ook de zoon. Deze toield vol, dat niet zijn vader maar hij het geweer had gedragen. De ambtenaar hechtte meer waarae aan de onder ede afgelegde verklarin gen van de verbalisant, dan aan het verweer van de verdachte. Hij eiste f 25 of 10 dagen, met verbeurdverkla ring van het geweer. Nadat de verdediger van V. aan het woord was geweest, sprak mr 't Hooft als zijn oordeel uit, dat hij de over tredingen bewezen achtte. Hij veroor deelde V. conform de eis. Aan de Bijzondere Kweekschool te Den Helder zijn geslaagd voor het eindexamen de dames E. Moen en E. Reuser uit Den Helder, en de heren J. J. A. Putters en P. van Strijen te Den Helder en J. B. Kaleveld en J. Trompetter uit Wieringen. Geen dei candidaten werd afgewezen. Het was bar onbehaaglijk gisteravond op het W.G.W.-veld, waar de „O. en O."- voetbalwedstrijd Argis—Het Gevleugelde Wiel werd gespeeld, Niet alleen de koude maakte het kijken onaangenaam, maar bovendien stond de wedstrijd op zeer middelmatig peil. De grote handicap voor de spelers was wel de slechte conditie waarin het veld verkeerde. In lang gras kom je nu eenmaal niet ver met de bat Hoe het ook zij, de mannen van Ar gis gaven doorgaans de toon aan; zij zegevierden dan ook verdiend met 2-1, Maarde zege had veel groter kun - i VERKOOP r\e rood-wit-blauwe vlag hing gisteren uit van het HDC-gebouwtje in de Hoogstraat. Dat was het teken, dat er iets te doen was. Geen wereldschokken de gebeurtenis, maar een eenvoudige verkoopmiddag van de Bond van Ouden van dagen, die tot doel had, de kas enigermate te ver stevigen. Gradus gelooft wel, dat de oude dames terug zien op een geslaagde dag, want de goederen werden vrij gul van de hand ge daan. Er was in het midden van het zaaltje een lange tafel gemaakt, en die lag vol met de producten van het „naaikransje", die be staat uit een aantal dames- met-hart-voor-de-afdeling. Er werd voornamelijk „klein kindergoed" te koop aange boden, gebreid in stemmig wit, vurig rood of zacht blauw, en verder waren er onder andere damesblouses en slipovers. Alles was uitstekend ge organiseerd, daarvoor zorg de de penningmeester, de heer Visser, wel. In een rartonnen doosje betvaarde hij bij het ontvangen geld zorgvuldig de prijskaartjes van de verkochte artikelen, zodat zijn kas straks tot op de cent zal kloppen. Deze controle werd ook toege past op de theeverkoop. Ja, de heer Visser had het aar dig bekeken.' O, dat moet Gradus nog even vertellen: mevrouw Van Straat en bracht de thee aan de man, gelijk iemand die er zijn beroep van maakt. En de dames Blokker, Tol en Bot hadden er veel plezier in. toen gisteravond om tien uur de deur werd afgesloten hadden zij en de andere leden niet alleen een gezel lige, maar ook een wel bestede dag gehad. SCHOENTJE He lijst van verloren voor werpen van de politie vermeldde deze week ook een schoentje. Nu bestaat de mogelijkheid, dat Gradus dat feru in-lederen voor werp in zijn bezit heeft. Het stond op zekere dag. nietig maar waardevol, midden op zijn bureau. Men kan het bij hem terug krijgen, dat spreekt. SERENATA'S Hoor bijzondere omstandig heden heeft Gradus niet zelf de Serenata's aan het werk kunnen horen en zien, Zaterdagavond in Formosa. Zijn lijffotograaf was even wel opgetogen over het ge- bodene, hetgeen hij aldus samenvatte: „Het is weer gebleken dat de Serenata's hun taak serieus opvatten. Onder leiding van de heer Bohlen werd een charmant programma op uitstekende wijze ten gehore gebracht, met zang van Alie van de Wende en Wim Simonsen. Veel succes oogstte het „kleuterkoor" met „Luilek kerland" en u raadt het al „De speeltuin". Te zamen met de andere mede werkenden werd de aan wezigen een prettige avond bereid. Na afloop werden de heer en mevrouw Bohlen ge schenken overhandigd". En hieruit blijkt wel weer, wat de Serenata's hebben ge presteerd. Gradus ver wachtte niet anders. TENNIS 0ud nieuws, zullen de ten nissers zeggen, maar voor u en Gradus is het nieuw: in de competitie heeft HTC 1 twee nederlagen geleden (De Molenkrocht 80 en Amteno 53i, maar de derde wedstrijd tegen WKF (Wormerveer) werd met 62 gewonnen. Het tweede team verloor driemaal, van Inside met 8—0, van SMN met 71 en van Amstel- ss-lers met 6—2. Enfin, nu weten de niet- tennissers het ook! PENSIOEN £)e afdeling Den Helder van de Algemene Neder landse Bond van gepension- neerden heeft Gradus een mededeling gedaan, die hij met plezier even doorgeeft. De directeur van de Nuts- spaarbank heeft namelijk toegezegd, dat, bij uitzonde ring, de leden die hun pen sioen maandelijks via deze spaarbank ontvangen, dit maal het teld op Zaterdag 31 Mei in ontvangst kunnen komen nemen. Normaal zou het op 3 Juni worden uit betaald, maar met het oog op de feestdagen heeft men anders beslist. Wellicht wordt deze mededeling met vreugde begroet. Hoewel deze (getrouwde) Gradus weet, dat de voorbereidin gen van feestdagen (hij her innert zich Pasen) schatten kosten. SCHENNIS Deeds eerder verscheen on der het hoofdje „Schen nis" een gerechtvaardigde klacht, met betrekking tot de „behandeling" van gra ven. Gradus ontving daar over thans weer een brief van de heer S. Krijnen, Molengracht. Hij zal daarop evenwel niet dieper kunnen ingaan, daar hij dat onder werp reeds eerder uitvoerig besprak. Anders krijgt deze rubriek te veel van het kwade. Niettemin hartelijke dank voor uw opmerkingen. U heeft stellig gelijk, en het is treurig, maar de mensen die het doen schijnen toch niet te voelen waar het om gaat Toch nog een plaatje van het afscheid van mr. Leaveu die gedurende meer dan twintig jaar zijn bijzondere kwaliteiten dienstbaar maakte aan HRC. Zondagavond hebben de vereniging en tal van „sport-autoriteiten" officieel afscheid genomen. Gradus vindt het wel rtret tig om even te vermelden, dat de burgemeester en wei houder Luyckx daarbij tot hun spijt niet aanwezig kon den zijn Voorts kan hij nog vertellen, dat de heer Leavey door de heer d. van Loo werd verblijd met een foto van HRC 1 uit 1939. De foto hierboven werd ver vaardigd tijdens het défilé van Zaterdagavond nen zijn. Tal van redelijk kansen wer den verprutst, verder speelde het pech- duiveltje een belangrijke rol, en.... in de tweede helft was Argis niet op gewassen tegen de buitenspel-tactiek van het regiment Aan- en afvoertroe- pen uit de Ripperda-kazerne te Haar lem. Meestal weerklonk voor de ma rine-mensen akelig rouw een fluitsig naal van scheidsrechter Melis, die geen fouten maakte, en gebeurde dat niet, dan was men zo onthutst, dat de mo gelijkheden niet werden uitgebuit. Zo was dat valletje van „Het gevleugelde wiel" meestal een geducht struikel blok. In de eerste helft gaf middenvoor Giljou Argis de leiding en kort daar op werd deze voorsprong tot 2-0 ver groot door een prachtige kopbal van linksbuiten Veenstra. Een kwartier vóór de thee verkleinde Van Veen de achterstand tot 2-1. Kort na de hervat ting werd een tweede doelpunt van Giljou wegens hands afgekeurd. Het bleef 2-1, al was het Argis-overwicht (de wind hielp dapper mee) nog zo groot. Niettemin zag de middenvoor van de Haarlemmers ook nog kans om enkele opgelegde kansen onbenut te laten. Op het Helder b-terrein aan de Sportlaan kwamen in dit tournooi om de „Burgemeester Ritmeester-beker" de elftallen van BKL Alkmaar en Lua Ypenburg tegen elkaar in actie. Het hoge woord moet er meteen maar uit: de Ypenburgers zegevierden maar liefst met 7-0. Deze nog zeer jeugdige ploeg krijgt straks een uitstekende kans om m de finale om de begeerde trophee te mogen vechten. Hoewel de 7-0 zeg« een eenzijdige strijd doet vermoeden, was dit toch niet het geval. De Alk- maarders weken niet terug, maar zij schoten technisch zodanig te kort, dat net welhaast onbegonnen werk werd. Al na vijf minuten was de stand 1-0 door linksbinnen Wentholt, die vóór de rust nog tweemaal scoorde. Meteen doelpunt van Valentijn was de score met half-time tot 4-0 opgevoerd. In de tweede helft schoot Van Achten in eigen doel (5-0), waarna middenvoor Jonker en Wentholt de eindstand op 7-0 brachten. ,nW'' delen nog even mede, dat in ver end met grote militaire oefeningen, vlak na de Pinksterdagen, in de week a{J tot 7 Juni voor de „Ritmeester- er niet wordt gespeeld. De wijzi gingen zullen wij nog bekend maken, up Donderdag 29 Mei kan men gaan tii,J!,„0Pr Ankerparkterrein: Nep- us—-Lua Betuwe Haarlem en HRC stituutem: Miinendienst—Koninklijk In- besmettelijke ziekten In de week van 11—17 Mei deden zich 'n onze gemeente acht gevallen van be- -mettelijke ziekten voor en wel twee ge- allen van roodvonk en zes gevallen van hepatitis lnfectiosa (leverziekte).

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2