KRENTENBROOD Firma Gebr. PRONK r Stad en Omgeving Verpleging in „Parkzicht" gaat drie kwartjes meer kosten Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk O.T.V. vertolkte in Marine cantine met succes „Hartenvrouw" Kapt.-luit. ter zee J. P. van Doorn met militaire eer begraven Rode Kruis is steeds paraat Juiste tempo na eerste bedrijf gevonden Hartelijk applaus, de verdiende beloning OP REIS? Koffer, Reistas of Damestas Firma QUERELLE SCHIPPER POST SLEEPTE KUSTER BINNEN BURGER-BASKETBALLERS VERSLOEGEN MARINE IN HET KORT Tussen Haaks en Kuifje Raad Dinsdagavond bijeen Benoeming onderwijzeres Plechtigheid met indruk wekkend ceremonieel Eengezinswoningen voor de 2e Vroonstraat Nabij Californiestraat komt schoolgebouw Twee „Vierdaagsen te wa ter" door grote belangstelling 1 Vaststelling nieuwe verordening noodzakelijk Benoeming hoofd openbare lagere school Tuindorp BANKETBAKKERIJ KEIZERSTRAAT Exploitatie geschiedt met nadelig saldo Wilhelmina-groep had geslaagde feestavond Wieringen Concert van „Apollo" Urk Zijpe Burgerlijke stand Sim°° Abblnk MARKTBERICHTEN DONDERDAG 29 MEI 1952 Officieren Toneel Vereniging heeft gisteravond in de Marine-cantine de opvoering gegeven van „Hartenvrouw", een comedie in vier bedrijven van a. j. JLiepman. Zoals gewoonlijk, werd ook ditmaal het optreden van de aames en heren tonelisten na afloop met een enthousiast applaus beloond. Y\'ü egen hieraan met-een aan toe, dat de O.T.V.-ers dit succes verdienden. Het was i,3!* Jii betreuren, dat men, wat de belangstelling betrof, kon volstaan met net kleine zaaltje. Alleen op het eerste bedrijf waren tal van op- en aanmerkin gen te maken. Liepman heeft met „Hartenvrouw" een aardig idee afgeleverd, weliswaar niet helemaal origineel, maar toch zeer de moeite waard. De toneelschrijver Albert Dorval zit, wanneer het stuk begint, in de zorgen, want zijn vriend Gérard en zijn vriendin, de actrice Re- née Gervais, dringen al enige tijd aan op een nieuwe pennevrucht. Zijn fan tasie laat hem echter in de steek. Maar dan gaan op het toneel de grote lich ten uit, er komt over de schrijver een mysterieuze sfeer, en laten wij „het" niet verklappen, om de inhoud van deze komische thriller niet te verra den vanzelf komt ook de inspiratie over hem. De rest van het gegeven, dat niet uitmuntte door grappige dialogen, zullen wij diep onder de sluier der ge heimzinnigheid laten. Vanavond volgt immers nog een opvoering! In het eerst bedrijf kwamen de da mes en heren niet zo op dreef. Ver wonderlijk is dit niet bij een amateur gezelschap; vooral niet, wanneer later blijkt, dat de eerste schreden leden aan de nerveuze en schuchtere sfeer der onwennigheid. De heer Th. H. de Maar dan met een mooie van de Breewaterstraat 5 bij de Spoorstraat. lAUvertentie, ing. Med.i Gisteravond om ongeveer acht uur liep de „HD 8" van Schipper Post met de kuster „Marjori" op sleeptouw de haven binnen. De „Marjori", die met een lading hout van Haufsond op weg Was naar Rotterdam, kreeg machine- schade. Nabij het Texelse vuurschip werd het scheepje opgepikt door de „H D 8", die het behouden in Nieuwediep bracht, Voor de basketball-wedstrijden, die gisteravond in het kader van de Zee macht-Sportweek op het tegelveld aan de Sportlaan werden gehouden, bestond slechts geringe belangstelling. De thuis blijvers hebben niet veel gemist, daar slechts bij vlagen uitstekend spel werd vertoond. De ontmoeting tussen het B- team van de burgerij en het B-team van de marine heeft ons nog de meeste voldoening geschonken. In de marine-ploeg werd vooral voor de rust behoorlijk gespeeld. Een drietal Adelborsten, keurig op elkaar afge steld, stichtten nogal eens verwarring, en zij slaagden er dan ook in, een 6-4 voorsprong te nemen. In de tweede helft zette Den Helder evenwel alle schroom aan de kant, er werd beter ge combineerd, en het resultaat was een verdiende 20—13 overwinning. Nu wij Kortenoever en enkele van zijn colle gae in het B-team hadden ontdekt, wa ren onze verwachtingen ten aanzien van het A-team der marine te hoog gespannen, zoals later bleek. De teleur stelling kon niet uitblijven. Den Helder A liep vlot van stapel, waarbij het vrij- lopen en doelen van Groot (KVH) op vielen. Hij kon enkele prachtige doel punten scoren, die evenwel alle te dan ken waren aan de zeer onattente ver dediging van de marine-ploeg. In de aanval werd in dit team bovendien het egoïsme zo ver doorgevoerd, dat doelpunten tot een zeldzaamheid gin gen behoren. Toen het rustsignaal weer klonk, leidde Den Helder met 22—8. Helaas verflauwde daarna het enthou siasme bij de burgers zodat niet de verwachte hoge score werd bereikt. Het einde kwam met een gemakkelijk be vochten 2914 zege. Zowel op het Ankerpark-terrein al? op het HRC-terrein worden vanavond om zeven uur weer voorwedstrijden gespeeld in de O. en O.-competitie om de Burgemeester Ritmeester-wissel beker. Om zeven uur beginnen in het Ma rinezwembad op de Rijkswerf «e zwemwedstrijden in het kader van de jubileum-sportweek van „Zeemacht". In Casino wordt vanavond een le denvergadering van „Onderling Be lang", de vereniging van personeel in 's Rijks dienst, gehouden. De kapitein-luitenant ter zee arts W. A. Borgeld is benoemd tot lid van de regeringscommissie, die is belast met het ontwerpen van plannen ter voorbereiding van de volksgezond heidszorg in buitengewone omstandig heden. Hr Ms „Soemba" keerde gisteren van de Werf in de Buitenhaven terug. Hr Ms „L. 9606" vertrok naar Porthmouth, Hr Ms „Banckert" naar Rotterdam. Hr Ms „Oosterschelde" arriveerde uti Rotterdam in Nieuwediep. Het is morgen hoog water om 11.00 en 23.50 uur, en laag water om 5.05 en 18.00 uur. De temperatuur van het zeewater was 12,9 graden Celsius. Meester moest de toneelschrijver uit beelden. Hij deed dat wel met talent, maar bedierf veel door een voortdurend sloffende gang, welks' geluid de toe schouwer afleidde van het gesproken woord en de handelingen. Mevrouw J. H. RambonnetDefize bracht Yvonne Dorval keurig op de planken. Zij speel de bijvoorbeeld wat „natuurlijker" dan mevrouw M. Perels—Claus, die qua tekst, zouden wij menen, vooruit liep op de verschillende gebeurtenissen. Wij bedoelen, dat haar parate rolkennis haar reacties op diverse handelingen te voorspoedig deed verlopen. Een typisch voorbeeld: zij stak de vingers reeds in de oren, voordat een revolverschot was gelost. Na de heer De Meester had den wij, zover het de heren-afdeling aanging, de meeste bewondering voor het spel van de heer J. M. J. van de Rijdt als André Renard. rechercheur van de Sürèlé Nationale. De heer E. J. B. Wiegers deed zeer verdienstelijk werk als de kellner Marcel. De heer A. J. Logtenberg schonk Gérard de la Porte te veel radheid van tong, en de heer A. Jansen (Bertier) trachtte zijn gebrek aan rolkennis te camoufleren met plotselinge hoestbuien. Mevrouw E. B. van BergeykVan Melsen oogstte succes met haar vertolking van de ac trice Renée Gervais, en mevrouw O. van Haga-Sinnenghe Damsté was te kort voor het voetlicht om aan haar ver schijnen een verantwoorde beschou wing te wijden. De heren A. van Eden en H. E. Rambonnet en mej. K. L. A. van Westerop kweten zich in hun be scheiden rollen zeer naar behoren van hun taak. Al met al kwam de O.T.V. wederom aan een meer dan verantwoorde toneel avond toe, die een bezoek aan één der volgende opvoeringen zeker de moeite waard maakt. Een extra complimentje voor de totale aankleding, die ver uit stak boven de normale entourage van het amateur-toneel. De regisseur, de heer Th. Smithuis, deelde na afloop ver diend in het hartelijk gestemde applaus. Bunker in Timorpark wordt Commandopost De raad van Den Helder komt weer bijeen op Dinsdag 3 Juni om acht uur in het gemeentehuis. De agenda ver meldt niet minder dan twee en veer tig punten, waaronder de volgende voorstellen: tot wijziging van de Algemene Poli tieverordening tot het vaststellen van een verorde ning op het kamperen en van een kam- peertarief voor het gemeentelijk kam peerterrein nabij de Donkere Duinen; tot het instellen van een beperkt so ciaal-economisch onderzoek als grond slag voor de vaststelling van uitbrei dingsplannen; tot het in eigendom overdragen van een Zweedse .barak aan de Staat der Nederlanden en tot het beschikbaar stellen van een crediet ter grootte van het van de opbrengst overblijvende be drag voor het inrichten van een speel tuin in Oud Den Helder; om in beginsel in te stemmen met het gewijzigde plan tot het verbeteren en uitbreiden van de stadsriolering en de bouw van een installatie voor de zuivering van afvalwater, tot het be schikbaar stellen van een crediet ten behoeve van de aanleg van een moer riool tussen de Postbrug en de Kei- zersbrug en tot het intrekken van en kele eerder terzake genomen beslui ten; betreffende de bouw van twee en veertig woningen aan de Pasteurstraat en de H. A. Lorentzstraat; tot het verkopen van grond ten be hoeve van de bouw van dagwinkels aan de Seringenlaan; tot het beschikbaar stellen van een crediet voor het inrichten enzovoorts van de bunker in het Timorpark tot commandopost voor de bescherming bevolking: mededeling betreffende de uitvoe ring van een nieuw werkobject door werkloze handarbeiders (aanleg Weide gebied ten Westen van de Abel Tas manstraat). Ten gevolge van het aan mej. E. W. Visser, overeenkomstig haar verzoek, eervol verleende ontslag als onderwij zeres aan de openbare lagere school no. 6 aan de le Goversdwarsstraat, is aan die school een vacature te vervul len. Ter voorziening maakten B. en W. de volgende voordracht op: 1. mej. W. Kreijger, onderwijzeres te Anna Pau- lowna; 2. mej. A. G. Potjewijd, onder wijzeres te Texel. Met groot militair ceremonieel is het stoffelijk overschot van de kapitein- luitenant ter zee, J. P. van Doorn, de Zaterdagmorgen op 48-jarige leeftijd over leden chef van de Bcwapeningswerkplaatsen der Koninklijke Marine, gisteren kort na het middaguur ter aarde besteld op de R.K. begraafplaats „Sint Joseph" te Huisduinen. Vooraf was in de parochiekerk van de H.H. Petrus en Paulus aan de Kerkgracht een plechtige Mis van Requiem opgedragen door deken A. ,H. Harst, met assistentie van kapelaan Th. Tulen en pater V. Moons. Na de uitvaartdienst werd in de pas torie een enkel afscheidswoord gespro ken door de kapitein-luitenant ter zee J. N. J. van der Meij, die de Vlagoffi cier Materieel vertegenwoordigde, en vlootaalmoezenier B. J. Wilmink. Ver scheidene autoriteiten der Koninklijke Marine en vele leden van het burger personeel der Bewapeningswerkplaat- sen betuigden de familie daarna hun deelneming met het zo plotseling ver scheiden van overste Van Doorn, die in zijn functie zeer gezien was. Voorafgegaan door de Marinierskapel met tambo rs en pijpers begaf de rouwstoet, waarin enige honderden of ficieren, onderofficieren en manschap pen, alsmede de leden van het burger personeel der Bewapeningswerkplaat- sen meeliepen, zich via Polderweg, Middenweg en Jan Verfailleweg naar de begraafplaats, waar het vuurpelo ton, dat onder commando stond van luitenant ter zee der tweede klasse G. G. J. W. Frohn, een salvo afgaf toen de baar met het stoffelijk overschot naar de kapel werd gedragen. Acht onderofficieren van de Konink lijke Marine droegen de met de Neder landse vlag gedekte baar, waarop sa bel, steek en onderscheidingstekenen van de overledene waren neergelegd, naar de groeve, terwijl de Mariniers kapel twee coupletten speelde van het Bach-koraal „Wenn ich einmal soll scheiden". Kapitein ter zee L. H. Quant en de kapitein-luitenants ter zee J. C. W. Jobse, F. van den Brink en F. H. Kohier fungeerden als slippendragers. Voor en na de teraardebestelling werd door het vuurpeloton nog een salvo af gevuurd. De absoute werd verricht door vloot aalmoezenier B. J. Wilmink. Aan de groeve werd niet gesproken. De ver zorging van de gehele plechtigheid was opgedragen aan luitenant ter zee der eerste klasse C. A. de Neef. De belangstelling van de zijde van het pu bliek voor deze indrukwekkende be grafenis met militaire eer was vooral langs de route naar het kerkhof groot. Gedenkplaat komt in gevel Enkele percelen grond aan de 2e t Vroonstraat zijn bestemd, om te wor- den bebouwd met eengezinswoningen.1 In dit plan, daterende van Januari 1951, i is de voorgevelrooilijn van deze hui- zen vijf centimeter terug gebracht, ten einde in de knik van de straat een verruiming tot stand te brengen. Voor de woningen kunnen dan enkele bo men worden geplant. Wanneer de wo ningen worden gebouwd, zal een plaats moeten worden gezocht voor de ge- denkplaat op het monument, dat werd opgericht ter nagedachtenis aan twee, bij het neerstorten van hun vliegtuig omgekomen, Engelse piloten. Het gemeentebestuur heeft er over gedacht, de gedenkplaat in de gevel van één der te bouwen woningen aan te brengen. Er wordt nog nagegaan, of het in verband hiermede mogelijk is, voor deze huizen een plantsoentje aan te leggen. Het college van B. en W. stellen de raad voor, een stuk terrein, groot 215 m2, aan de Californiestraat, aan te ko pen. Voor de verwezenlijking van het partiële wederopbouwplan A., in Fe bruari 1951 door de raad vastgesteld, moet de gemeente over dit terrein de beschikking krijgen, daar aan de Oos telijke zijde van de te vebreden Cali forniestraat een schoolgebouw zal ver rijzen. B. en W. vertrouwen, dat Gedepu teerde Staten tegen de aankoop van deze grond geen bezwaar zullen heb ben. Bij het sluiten der inschrijvingen voor de „Vierdaagse te water" bleek, dat de organisatoren door de zeer grote belangstelling worden genoopt, dit wa tersportevenement voor militairen der zeemacht twee malen te doen plaats hebben. Er zijn bijna twee keer zoveel inschrijvingen als er sloepen beschik baar kunnen worden gesteld. Het ligt in de bedoeling, dat de eerste vierdaagse te water op 8 Juli uit Den Helder start met als eindpunt Amster dam. De tweede vierdaagse start op 15 Juli uit Amsterdam met Den Helder als eindpunt. In beide gevallen zullen IJselmeerhavens worden aangelopen. Gezeild wordt in schoenergetuigde marinesloepen van het type B2, voor zien van twee masten en bemand met zeven personen. Afhankelijk van weers verwachtingen en windkracht zal iede re dag het traject voor de volgende dag worden bepaald. Behalve zwemproe- ven, roeien en zeilen omvat het pro- gflamma ten minste eenmaal nacht- zeilen en admiraalzeilen. ÏWERAL in de stad hangen biljetten, waarop een rood kruis en het simpel woordje Geef!" de bevolking opwekken, in de beurs te tasten. Het Nederlandse"Rode Kruis doet een beroep op ons aller offervaardigheid. Moetenwif nog vertellen, welke werkzaamheden deze nuttige instelling met zijn vele belangeloze medewerkers tot het algemeen welzijn verricht? Bovenstaand Plaatje0 laat een enkel aspect daarvan zien- Het eeme-hulp. werk aan het strand. Onmiddellijk waren de dienstdoende leden der C0. lonne present, toen kunstmatige ademhaling moest worden toegepast op een jongen, die zich te ver in zee had gewaagd en byna was verdronken. Dank zij deze snelle en deskundige hulp kon een kostbaar leven worden gered. Onder de belangstellende toeschouwers ontdekten _u>y de heer Brouwer, bestuurslid van het comité „O. en O." (staande in het midden). (Advertentie. Ing. Med.) De leden van de raad hebben dezer dagen vaai het college van B. en VI. een voorstel ontvangen tot het opnieuw vaststellen #an de „Verordening, houdende voorwaarden van opneming, behandeling en verpleging in het gemeente-zieken huis te Den Helder". Hierdoor zullen, nu de directeur-generaal van de prijzen daartoe toestemming heeft verleend, de verpleegprijzen voor de eerste, tweede en derde klasse en de kraamafdeling worden verhoogd met drie kwartjes per dag, hetgeen ook verleden jaar reeds geschiedde. De vele wijzigingen, die in de be staande „Verordening" moeten worden aangebracht, maken een nieuwe nood zakelijk. De raad heeft thans tot taak deze nieuwe verordening vast te stel len. Wij delen nog mede, dat het ge- meentebestuur de diverse mogelijkhe den aangrijpt, aangezien de exploitatie van het gemeente-ziekenhuis een be langrijk nadelig saldo oplevert. Het college van B. en W. te Den Helder heeft de raad onlangs voorge steld, het hoofd van de openbare la' gere school Tuindorp, de heer R. Gra- vemaker, over te plaatsen naar de in aanbouw zijnde openbare lagere school aan de Klaas Duitstraat. Stemt de raad met dit voorstel in, dan moet voorzien worden in de vacature van hoofd aan eerstgenoemde school. Ter voorziening werd de volgende voordracht opgemaakt: 1. de heer P. Cornielje, hoofd te Groot-Schermer; 2. de heer D. Bosman, onderwijzer aan de ULO-school te Schagen, wonende te Winkel; 3. de heer L. J. van der Kuijl, hoofd der school te Apeldoorn. (Advertentie, ing. Med.; 74. Jimmy Brown keek vrij ver stoord naar het hoofd van Kees Kleun- tjes. „Sleep de commissaris er maar uit", zei hij tegen de detective ,.en leg hem maar buiten de deur in de regen Daar zal hij wel van bijkomen. En kom dan meteen weer terug en help mij met deze vent. Als we met hem heb ben afgerekend dan is 't ergste achter de rug en dan kunnen we zo langza merhand naar huis gaan". Kees Kleun tjes slaakte 'n zucht van verlichting toen hij deze woorden hoorde. Hij schoof de gordijntjes van de bedstee open, pakte de flauw gevallen commis saris zo stevig mogelijk vast en sleepte hem uit de bedsteePas op, pas op!", schreeuwde Jimmy nog, maar het was al te laat. Kees Kleuntjes had het openstaande kelderluik niet opgemerkt en mèt commissaris Kwabberteen was hij er hals over kop ingetuimeld! Ver bijsterd keek Jimmy het tweetal na en hij had moeite niet een héél lelijk woord uit te spreken. Aan de andere kant welde er een gevoel Van spijt in hem op, dat hij Kees Kleuntjes niet voor dat open gat had gewaarschuwd. Hij ging op z'n knieën liggen en tuurde naar beneden. „M'neer Kleuntjes!" riep hij. „Verstaat u mij? Hebt u niets ge broken?" Het bleef even stil in het donkere, zwarte gat waarin Jimmy staardeToen hoorde hij Kees Kleuntjes met bevende stem stamelen: Hellup. m'neer Brown. hellup, ik ben bovenop 'n grote zwarte hond ge vallen, die gromt van kwaadheid" Maak je maar niet ongerust", riep Jimmv terug. „Dat kan niemand an ders zyn dan de weduwe Wabbel" Onderscheidenlijk zal de verpleeg prijs voor eerste, tweede en derde klasse en de kraamafdeling thans ge 'bracht worden op f 14, f 11, f 8 en f 8 per dag. Behoudens ten opzichte van de verpleging op de kraamafdeling uit andere dan medische overwegingen, menen B. en W., dat van de toestem ming gebruik moet worden gemaakt. Bij beschikking van de directeur- generaal van de prijzep van 11 De cember 1951 werd tevens toestemming verleend tot verhoging van de vergoe dingen voor het gebruik van de grote operatiekamer voor de eerste, de twee de en de derde klasse van onderschei denlijk 22,50, 17,50 en 15 tot 27,50, 22,50 en 20 per keer. Ook gelden prijsverhogingen voor röntge- nologische verrichtingen (eerste en tweede klasse patiënten) en laborato riumonderzoeken. Ingevolge artikel 11 van de „Veror dening" bedraagt de vergoeding voor het gebruik van de ziekenauto voor ritten buiten de gemeente 0,25 per strekkende kilometer. B. en W. achten dit bedrag aan de lage kant en vinden een verhoging tot 0,40 per kilometer alleszins aanvaardbaar. Verder achten zij het redelijk, dat voor het wachten van de ziekenauto een vergoeding berekend van 2,50 per half wordt uur. De leden van de N.P.V. X-groen „HKH Prinses Wilhelmina" hebben gis teren in Casino veel eer ingelegd met een feestavond, die waarlijk „Elck wat wils' bood. In zijn openingswoord kon ds J. W. Sepmeijer onder andere wel kom heten districtscommandant F. A. T. Terstappen en de voorzitter van het plaatselijk comité, kapitein ter zee P A. Riedel. De welpen openden het programma met een aardig kijkspelletje, getiteld „Wat zit er m die zak?", waarvan voor al het tafereeltje met de „Janus koppen de lachlust opwekte. Het is overigens wel moeilijk padvinden wan neer men het hoofd achterstevoren draagt. De verkenners vetoonden een „film' over het padvindersleven opgenomen met een vernuftige camera' waarop men het wel niet in zijn hoofd' zal halen patent aan te vragen. ,„DeK ?aJnt-nli?e bij een kleermaker, waarbij de fakir allengs het uiterlijk kreeg van een totempaal en het kleer- makertje tureluurs werd, viel evenals de voorgaande nummers smaak. Ter gelegenheid van de officiële ope ning van het hernieuwde hotel-café restaurant „De Haan" te Den Oever zal de Harmonie „Apollo" Zaterdag avond 31 Mei een concert geven. Het programma, dat zal worden uitgevoerd vermeldt naast enkele marsen gedeel ten uit de „Symphonia" van Joh. Seb. Bach, terwijl tevens het verplichte en het vrije nummer van de Ere-afdeling van het onlangs te Zwaag gehouden concours van de Westfriese Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen zullen worden vertolkt. Bij gunstig weer zal het concert worden gegeven op het terra», by on gunstig weer in de nieuwe zaal van ho tel „De Haan". Deze nieuwe zaal is een aanwinst voor Den Oever te noe men. De hotelhouder, de heer C. de Haan, heeft de zaal naar de eisen des tijds doen inrichten en ze maakt een keurige en gezellige Indruk. Het vreemdelingenverkeer van Den Oever zal er zeer zeker mee gediend zijn en als vergaderzaal voor plaatselijke ver enigingen is deze lokaliteit, die plaats biedt aan ongeveer 70 personen, even eens zeer geschikt. VISMEELDROGERIJ De fa. Timmermans, grasdrogerij te Emmeloord, heeft voor Urk een ver gunning ontvangen om de vismeeldro- gerij uit te oefenen. Binnenkort hoopt men hiermede te beginnen. Voor de nestvisserij is dit van het grootste be lang, vooral met het oog op de prijzen. TTT>„ VISSERIJ URK, 28 Mei 1952. Woensdag werd door 134 vaartuigen aangevoerd: 12469 Pond kuilpaling f 1.04—f 1.18 per pond; 149 pond lijnaal f 1.11—f 1.30 per pond fn 931 bak Nest f 2.75 per bak van 37% kg. zeer in de Nog voor de pauze werden vaandrig Bok en de welpenleiders De Munk en Wanders beloond voor hun extra ver diensten, aan de padvinderij bewezen Werd besloten met een twee tal kluchten, waarvan „Onraad" veel aan spanning inboette, omdat al spoedig de afloop kon worden geraden Mopr waardering genoot „Met vacantfe" daï zeer grappig was van inhoud en een waardig slot vormde van deze avond. i«Eeuheer X?n Doorne dankte na af loop hopman P. de Geus, die zich met de leiding had belast, voor de gezellige uren. De Prinses Wilhelmina-groep had dan ook een geslaagde avond verzorgd. Ondertrouwd: Gerardus J. Drie huis te Heiloo en Elisabeth C. Schilder Getrouwd: Philippus J. Stöve te Haarlemmermeer en Trijntje Nierop. Overleden: Als levenloos aangege- ZWAAG, 28 Mei 1952. Vr. Aardappe len 25—42; Late Aardappelen 7.5010.20; Spinazie 11—44; Postelein 32—39; Uien 12—27.50; Prei 12—13; Sla 2—2.45; PeU- 'en 1-25—1.65; Witlof 37—46; Tomaten 80—1.80; Bospeen 28—60; Rabarber 5— U; Sla 2—8.70; Bloemkool 9—69; Perzi ken 814; Bindsla 3645; Aardbeien 1 40—2.20; Goudreinet 38—64; Jonathan 41—84; EUisons Orange 53—61; Winter- jan 36—45. BLOKKER, 28 Mei '52. Vroege aard appelen 31-36, late 8-9.10; Prei 10—15; |°maten94_i.67: Rabarber 11-14; Sla ie T' bloemkool 27—61; Bindsla 22- 5o Aardbeien 1.50—1.85; Goudreinet êiS3 Jonathan 48—83; Gratiool 25—88; bt- Remy 3.5—45. WOGnUM, 28 Mei 1952. Vr. aardappe len (middel) 34-38; Late aardappelen Drielingen 33—36; Kriel 32—33.' aÜ-ii ó1? 37; Bospeen 47—60; Rabarber iwV i 7-508.50; Bloemkool 20-58.' li S l 17: Aardbeien I 156-19®. Jonathan 31—48. HEM 28 Mei 1952 Vr. Aardappelen 31 rw ,kIel,ne 26~30- aanvoer 2000 kg; Bloemkool 39-64; Sla 5.40-7; Rabarber 160 mjs,a 18; Aardbeien 90- MEDEMBLIK. 28 Mei 1952. 2500 kg Grote eerstel. 31—33 en 800 kg kleine 9aL^NGEDIJKER GROENTENCENTRALÏ. 32.50 ~.1.8'500--kg aardappelen 29,70- en kleine barber 4—5. 29—30,80; 13.000 kg r«-

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2