Pim, Pam, Puin pn de blauwe vaas A LS HET HART SPREEKT.... Teleurstelling en verrassing op Concours Reine Elisabeth Thans een oproep van C.G.T. tot algehe'e spoorwegstaking Jonge piano-solisten ontmoetten elkaar in Brussel H vIOlstenh e n kEll*abet.h- dat ieder jaar afwisselend aan pianisten en m-ten met een u jaar dr gelegenheid biedt zich met elkaar te Eden gepolst voor het voorzitterschap der OEES Weer overvallen in Indonesië Franse regering neemtKffi ZA v~r ,,Vier eeuwen portret in Nederland" tegenmaatregelen PURMERENDER MARKT Regering van Viet-nam is ontbonden KERKELIJK NIEUWS Ulbricht valt de Oost- Duitse kerken aan Reglement onderneming*, raden ontworpen DOOR RENEESHANN Het Radioprogramma 'Van een bijzondere medewerker» IVoensdTzavond tWaalf seldprijzen van 700 tot f 10.000. is t ierde Piinnm,, j j"1 een ,ndrukwekkende vertolking van Beethovens om fan l eon ^Ch.°°r,de j°"ge Fran* Brou^ beslui, van de jury. verrassing imm». ^cher eerst* prtfs toe te kennen, was voor niemand een sliilrevne^ Ju wfi j 23-jarige Amerikaan dank zii ziin groot muzikaal nlkontih. iL r.Uk «enuanceerde aanslag en zyn fabelachtige teeh- ideale strument tot stand weet te brengen, grenst inderdaad aan het Indrukwekkende prestaties H" begon op Woensdag 7 Mei. Uit achttien landen waren vier en ze ventig pianisten, onder wie zes Neder- lrnders. te Brussel samengekomen in het Palais des Beaux Arts, om deel te nemen aan de eerste ronde, welke tot 13 Mei heeft geduurd Toen bleken er vijftig te zijn afgevallen, waaronder enkelen beslist tegen ieders verwach ting in. Het verplichte repertoire be stond uit een werk van Bach naar keu ze en een sonate van Mozart. De twee de selectie duurde van 14 tot en met 17 Mei. Het repertoire van deze proef omvatte acht werken, waaronder de speciaal voor deze gelegenheid geschre ven sonatine opus 37 van de Belgische cellist en componist De Bouguignon. Aan het eind van deze dagen bleek ook de enige nog overgebleven Nederlan der. de 21-jarige John Pennink. te zijn afgevallen, naar hijzelf vermoedde door zijn slechte vertolking van de verplichte sonatine. De twaalf overgebleven laureaten, die nu reeds zeker waren van een prijs, werden vervolgens ondergebracht in de kapel van koningin Elisabeth. om zich daar gedurende een week voor te be reiden op de finale. Zijij hadden m die tijd geen enkel contact met elkaar. De candidaten waren verplicht, met bege leiding van orkest twee pianoconcerten te spelen, het ene naar eigen keuze. Het verplichte werk was het voor deze proef gecomponeerde concert no. 2 opus 50 van de Belg Bavmönd Chevreuille. waarvan de jury alleen de eerste twee delen verlangde. Het eerste deel hier van is melodieus en speels, zonder diep zinnigheden. al is de bouw vaak zeer gecompliceerd. Het tweede deel valt zeer tegen. Het bereikt hier en daar een zekere spanning, maar heeft be halve het thema geen neventhema, waardoor het te veel in herhalingen vervalt en de indruk wekt erg lang te zijn. Dat sommigen hierin niettemin bleven boeien, dankten zij aan een bij zondere mate van intelligentie; deze miste het orkest onder de trage en wat al te gemoedelijke leiding van Franz André. De jury bestond uit Arthur Ru- V 'nstein. Robert Casadesus, Rudolf Fir- kusnv. Willem Andriessen, Kathleen Long, Eduardo del Puyo. Marguerite Long. Magda Tagliaferro, Carlo Zecchi en anderen. De finale [)E FINALE werd geopend door de 24-jarige Oostenrijker Hans Graf. die een verbeten uitvoering gaf van Brahm's eerste pianoconcert. Zijn spel is hier en daar nog onzeker en mist overtuigingskracht. Hetzelfde concert hoorden we van zijn rivaal, de 26-jarige Amerikaan Lamar Crowson. die er een heldere en pittige vertolking van gaf. Ziin spel is bijzonder beschaafd en in telligent. Des avonds maakten we ken nis met de eerste-prijswinnaar Leon Fleischer. een leerling van wijlen Ar thur Schnabel. Hij behaalde een ova tioneel succes. Zijn rustige spel werd zelfs niet verstoord, toen er een snaar van zijn piano sprong; nadat deze was hersteld vervolgde hij zijn concert alsof er niets was gebeurd. Philippe Entre- mont. een 17-jarige leerling van Mar- rverite Long. gaf nog teveel de indruk dat hij alles op alles wilde zetten. Hij boeide alleen, zoals motorraces en naardeniennen dat doen. De volgende dag hoorden we de 24-jarige Fransman Jacques Coulaud die 'n gave vertolking van Ravel's. concert in G gaf en de 23-jarige Australiër Laurence Da- vis met een sprankelende en spirituele interpretatie van Chopins tweede pianoconcert, 's Avonds verspeelde de 19-jarige Janine Kinet met Schumanns pianoconcert de kans op een hogere clan de laatste plaats. Zij bleek aan 'n concours als dit nog niet toe te zijn. Haar spel was zielig om te horen. De Zwitser Karl Engel, winnaar van de tweede prijs en leerling van Baum- gartner en Cortot. poogde door uiterlijk geweld te vergoeden wat hij innerlijk tekort schoot Twee verrassingen INE laatste dag zorgde voor twee ver- u rassingen. De twintigjarige Maria Tipo (Italië) vormde met haar sublie me weergave van Seint Saens' Vijfde Concert een hoogtepunt van het con cours. De Bouguignon schonk haar als dank het manuscript van zijn sonatine. De jonge Amerikaan Theodore Lettvin maakte een uitstekende indruk met zijn virtuoze, wat massieve spel in het Eer ste concert van Liszt. Het spel van Vury Boekoff, die gedurende het concours voor de ernstigste rivaal van Fleischer was gehouden, bleek in Beethovens Vijf de Pianoconcert een storm in een glas water te zijn. Overvloedig pedaalgebruik bleek de vele slordigheden onvoldoen de te camoufleren. Frans Brouw besloot het concours met het vierde concert van dezelfde componist op een wijze, die waarlijk groots en voornaam mocht heten. Nadat de jury zich anderhalf uur had teruggetrokken, maakte zij de uitslag bekend. Deze luidde als volgt: 1. Leon Fleischer, 2. Karl Engel. 3. Moria Tipo, 4 Frans Brouw, 5. Laurence Davis, 6 Lamar Crowson, 7. Theodore Lettvin, 8. Yurv Boekoff (Buig.), 9. Jac. Cou laud. 10. Philippe Entremont, 11. Hans Graf. 12. Janine Kinet. Over de rangorde van de nummers drie en vier moest tweemaal worden gestemd. De werkzaamheden van het concours zijn hiermee ten einde. De on sympathieke en spectaculaire kant van een gebeurtenis als deze kan moeilijk verborgen blijven voor hem. die beseft dat het wezen van de muziek meer via ae hemel wordt benaderd dan via een concours, dat toch altijd een zaak blijft van mens tot mens. Niettemin is het een bemoediging en een aansporing ge weest voor velen. ZONEN •Advertentie Ing Med.. In Britse kringen heeft men gisteren verklaard, dat Anthony Eden gepolst is door enkele landen, die deel uiima- ken van de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking, om het voorzitterschap van de raad van de O.E.E.S. op zich te nemen. Minister Stikker, die tot dusver deze functie had, kan geen candidaat zijn. Twee leden van de mobile brigade van het Indonesische leger zijn Zondag middag tussen Sukabumi en Bogor om het leven gekomen, toen een autobus door een bende met automatische wa penen werd beschoten. Voorts zijn twee auto's en twee opelettes aangehouden De inzittenden werden van hun eigen dommen beroofd. Leger en politie zijn zuiveringsacties begonnen Leuen van de Joegoslavische jeugdbeweging bieden Maarschalk Tito tijdens zijn 60ste verjaardag hun gelukwensen aan. De niet-communirtische vakverbon den. de socialistische Force Ouvriere In het Rijksmuseum begint op 29 Juni niet op 21. zoals aanvankelijk was medegedeeld de grote tentoon stelling „Vier eeuwen portret in Ne derland". Belangrijke inzendingen uit tien landen zullen een overzicht geven van de grote verscheidenheid en van het hoge peil van de Nederlandse por tretkunst Mees'erwerken die nog nim mer in ons land werden tentoongesteld, verlaten thans de musea in New Vork, Londen, Parijs, Amiens Rnis«el. Ant werpen, Florence. Geneve. Hamburg Kassei Bronswijk en verschillende particuliere verzamelingen in binnen en buitenland. Het Lotivre te Pari» zendt twaalf doeken kemhi-jiv" lullen er zeventien «•••'•-n te zien zijn en van Frans Hals twaalf. Het door communisten beheerste vak verbond CGT heeft thans de spoorweg arbeiders in geheel Frankrijk opgeroe pen, heden het werk neer te leggen. Reeds eerder werd zulk een oproep ge richt tot de arbeiders In het gebied van Parijs. Voorts heeft de CGT de arbei ders in de staalindustrie in Noordoost- Frankrijk tot staking aangezet. De stakingen moeten dienen als pro test tegen de door de regering genomen maatregelen tegen de communistische ARRESTATIE IN TUNESIë De politie in Tunis heeft 22 Tune- siërs aangehouden, die er van worden beschuldigd deel te hebben uitgemaakt van een terroristische bende. Zij zouden betrokken zijn bij aanvallen op trams en regeringsgebouwen. Volgens de po litie behoorden de gearresteerden al len tot de nationalistische „Neo-Des- toer" en het christelijk vakverbond heb ben er bij hun leden op aangedrongen, de communistische actie niet te steu nen. De regering heeft te Parijs 30.000 man van de politie en de mobiele brigade op de been gebracht om ongeregeldheden het hoofd te kunnen bieden. Ook zijn troepen in gereedheid gebracht om zo nodig busdiensten te laten functione ren. Het aanbod van vette koeien was gisteren niet te groot, maar er waren nog al wat slagers op de been, zodat de handel een vrij vlug verloop had en de prima beesten heel vlug verhan deld werden voor weer iets hogere prijzen. Ook in de gelde koeien was de keuze niet groot en had menniet te klagen over de vraag. Er was nog al handel. Met de nuchtere kalveren voor de slacht was het heel goed, maar met de fokkers, waarvoor nog al wat ko pers waren, was de_handel wel iets minder vlot. De kopers boden niet zo vlug uit. Ook met de vette kalveren ging het niet vlot, de prijzen waren niet zo vast. Od de vette varkensmarkt was een vrij vlugge handel, het aanbod was niet groot. De verhoogde prijs voor de beste van f 2.24 hield vrij lar" stand, maar tenslotte begon die prijs toch iets vaster te zitten. De vette zeu gen brachten ongeveer f 2.10 op. Bij de biggen kon men niet spreken van een vlugge handel. De prijzen waren wel hoog. De aanvoer was niet zo groot. Men kon niet zeggen, dat de wolvee markt bijzonder uitmuntte. De handel was kalm en nog wel prijshoudend. Met de lammeren ging net wel, din werden zo wel voor het leven als voor de dood. aardig verkocht. Uit Texel waren er een paar honderd aangebo den, die nog al aftrek hadden. De bok ken- en geitenmarkt was evenals ,i»dere Pinks'erdrie. weer heel druk wat het bezoek he^of. De handel was echter heel stug Ook op de paarden markt w-as het stil De hoge prijzen houden de vlotte gang wel tegen. De pluimveemarkt gaf weer een kalme gang te zien. PURMEREND. 3 Juni. Aangevoerd 408 runderen waaronder: 130 vette koeien van f 2.55 tot f 3.30 per k g handel coed: 129 melk- en kalfkoeien van f 700 tot f 1100. handel kalm: 10? geldekoeien van f 615 tot f 875. handel eoed: 15 pinken van f 375 tot f 490. handel stil: 24 vette kalveren van f 170 tot f 310, handel stugger; 66" nuchtere kalveren voor de slacht van f 45 tot f 115. handel vlug: idem fokkers van f 70 tot f 145, handel kalm: 1? stieren van f 725 tot f 2150. handel goed: 209 vette schaoen van f 90 tot f 150, handel kalm: 658 lammeren var f 65 tot f 100. handel vrii goed: 108 bokken en geiten van f 10 tot f 60 handel stug: 134 vette varkens van f 2.06 tot f 2.24 per p.g.. handel vlug: 589 schrammen van f 48 tot f 92: zware biggen van f 56 tot f 96: lichfe big<"m van f 45 tot f 55. handel stil: fok- zeueen; 54 paarden van f 785 to' f 1175, handel stil. Totaal 2847 dieren. 1900 oude kiopen en hanen, rode en witte van f 2.10 tot f 2.25 per k g.; id 150 blauwe van f 2 25 tot f 2.30 oer k g.; 1600 jonge hanen, rode en witte van f 2.50 tot f 9 60 per k.g.: idem 100 b'auwe van f 2.80 tót f 2.90 per k.g.: 110 eenden van f 1.50 tot f 1.75 oer stuk: 606 koniiren van 1tot f8 p stuk: handel kalm: 4000 kippeneieren '•an f 19 50 tot f 14 S0 ner ion |it..Vs- 2500 eendeneieren f 10.per 100 stuks. Keizer Bao Dai heeft de zittende re gering van Tran Van Hu ontbonden en de minister van binnenlandse zaken Guyen Van Tam belast met de vorming van een nieuw kabinet. De nieuwe pre mier zal streven naar versterking van de oorlogsinspanning. Het bezoek van de Franse minister Letourneau óp 21 April had reeds geruchten doen ont staan over een ophanden zijnde wijzi ging in de regering. De Compania Venezolana de Na- vlgacion heeft een order in Nederland geplaatst voor twee vrachtschepen met passagiersaccommodatie van 4500 ton. De kans bestaat, dat deze order zal worden gevolgd door 'n opdracht voor nog twee van zulke schepen. Betaling zal geschieden in dollars. 63. Toen de commissaris eenmaal ge hoord had van de vreemde klant in de winkel van de bakker, moest deze ook dadelijk een persoonsbeschrijving geven. En toen bakker Bollemeyer dat zo goed mogelijk gedaan had. staarde de commissaris nadenkend voor t>zich uit. ..Het komt me zo bekend voor." zei hij tenslo'te. Ik heb zo'n idee, dat we met een oude bekende te doen hebben, maar met wie? Ik kan er niet opko men. Maar wacht eens. we hebben een groot boek met allerlei foto's er ii- Laten we dat boek eens doorkijken Misschien zien we Uw zogenaamde klant daarbij!" Even later werd het politie-album al binnengebracht en bla derde de bakker het boek koortsachtig door. Tot plotseling zijn vinger bleef staan bij de foto van Billie de Spinner. Hier commissaris, hier is-ie! Oh, ik zou dat brutale gezicht uit duizenden herkennen!' Maar de commissaris keek twijfelachtig. „Weet U het wel zeker? Ik kan het me haast niet voor stellen. Volgens onze inlichtingen moei dat heerschap nog steeds in Afri ka zitten. Maar hij werkt veel altijd met iemand samen. Kijkt, U maar op do volgende bladzijde. Herkent U dat man netje?" „Nee. nooit gezien", zuchtte de bakker, toen de commissaris hem de foto van Kareltje Kat voorhield". (Advertentie. Ing. Med.i (Advertentie. NED. HERV. KERK; Beroepen te Appelsga: W. Dijkstra, candidaat te Workum: te Eemnesbui- ten: J. C. Terlouw te Otterloo; te La- gevuurse. D. J. v. d. Graaf te Leer broek. Aangenomen naar Mirboe- North (Australië): Jac. de Vries te Holten; naar Leiden: P. L. Schoon- heim te Aalten; naar Rotterdam Feyenoord: W. D. A. Smits te Middel burg. GEREFORM. KERKEN: Beroepen te Nordhorn (Duitsland): J. Kertmann te Bentheim (Duitsland); te Utrecht: R. Vpma te Groningen; te Lexmond: F. Heinen. candidaat te Heerlen; te Huizum (Fr.): G. Morsink te Nijkerk. Aangenomen naar Ede; G. Meyster te Oud-Beverland. ge dankt voor Strijen: dr H. M. Matter te Giessendam; voor Grotegast: K. Runia te Marknesse: voor Kouderkeik aan de Rijn: A. Wiersinga te Schagen; voor VleutenDe Neern: J. C. Derksen te 's-Graveland. GER. KERKEN (onderh. art. 31): Aangenomen naar Rijnsburg: K. Bruning te Mildam. die bedankte voor Haulerwljk en voor Semarang. CIJR. GER. KERKEN: Tweetal te Kampen: H. W. Eerland te Lisse en M. W. Nieuwenhuyze te 's-Gravenhage-C. GEREFORM. GEMEENTEN: Beroepen te Paterson (V.S.): A. Ver gunst te Zeist. Ulbricht, de plaatsvervangende mi nister-president der Oostduitse volks republiek en secretaris der SED, heeft een scherpe aanval gericht op de ker ken. Hij beweerde, dat in enkele ge bieden der Sovjet-zone geestelijken hebben gepoogd agenten te winnen voor opstandige acties. Het zou hun in sommige gevallen zijn gelukt, in de leiding van enkele communistische jeugdgroepen aan universiteiten in de Oostzone door te dringen. Vooral richt- ie Ulbricht zich tegen leidende perso nen van de evangelische kelk in West- Berliin en Maagdenburg. Hij verklaar de, dat dezen weigeren, op te treden tegen de oorlogsregering in Bonn en de Russische voorstellen voor een vre desverdrag te ondersteunen. Daarmee was volgens Ulbricht het bewijs gele verd, dat zij zich niet eerlijk inzetten voor het behoud van de vrede en voor een vredesverdrag. De Stichting van de Arbeid heef; op- langs aan een commissie verzocht, voorstellen te doen voor een model-re- glement voor de ondernemingsraden. De commissie heeft een rapport opge steld, dat aan de organisaties ter be oordeling is toegezonden. Na nader beraad is een model-reglement met toe- lichting opgesteld, dat thans door de Stichting aan het Nederlandse bedrijfs leven is aangeboden. MR OUD BLIJF? VOORUITGAAN Met mr P. J. Oud. oud-burgemeester van Rotterdam, die een lichte longont steking heeft, gaat het goed en zijn toestand blijft nog steeds vooruitgaan. FEUILLETON 35. Barbara glimlachte in het duister van de auto. „Je weet wel, hoe je iemand wat moet opfleuren." zei ze onwille keurig. „O, ik zou het nog veel beter kun nen." „Dat kan ik me voorstellen, maar ik neem het graag op jouw gezag aan." Bij de deur van de flat nam hij af scheid. maar kwam nog even terug, voor hij weer in de taxi stapte. „Wat ik onder 't eten heb gezegd, blijft van kracht, hoor je Vanavond heb je me een blauwtje laten lopen, maar als ]e er ooit anders over gaat denken.... is 't in orde O. ik begrijp wat je zeggen wilt.... Maar voor 't geval dat en fin, ik wacht af." Toen glimlachte hij, drukte snel haar beide handen, zei. dat hij °s morgens zou telefoneren en reed weg Barbara liep langzaam naar de lift en drukte op de knop voor de derde ver dieping Lucie was thuis, maar Joan nog niet Lucie die Barbara hartelijk begroette, was uit het theater huis waarts gerend, daar ze dacht, dat haar vriendin wachtte. In plaats daarvan had ze tot haar vreugde het briefje gevon-' den. dat Barbara te dineren was ge vraagd maar gelukkig had deze het niet laat gemaakt „Ik ben zo benieuwd naar alles wat ie me kunt vertellen Vanmiddag was er geen tijd voor Zeg nu eens. hevs't die baan je heus?" Ja. werkelijk heel goed." Lucie trok een lelijk gezicht. „Ik wil niet graag zelfzuchtig schijnen, maar ik hoopte, dat je er genoeg van zou heb ben. 't Zou zo prettig zijn geweest, als je hier terugkwam." Het leek bijna of de dagen van vroe ger waren teruggekeerd, dacht Barba ra, terwijl ze daar zat te babbelen met Lucie, gehuld in een „négligé", 't ge zicht afwrijvend met Lucie's dure crème en meer luisterend dan pratend. Lucie. steeds bijzonder woordenrijk, hield in hoofdzaak het gesprek gaande, 't Ging merendeels over haar baantje. Was 't niet prachtig, dat ze als plaats vervangster van Muriel Graves was aangewezen? ,,'t Heet, dat haar hart niet in orde is. maar ik heb er nog nooit iets van bemerkt. Ze ziet er ho peloos gezond uit. Maar als ze nu tóch eens ziek werd! Barbara, dan word ik nog eens een ster. Een echte ster. met mijn naam in lichtletters...." Ja, 't leek wel of er geen oorlog was gevoerd; of zij, Barbara nooit weg was geweest, die lange en gevaarlijke jaren en in Londen was teruggekeerd om te ontdekken, dat ze er niet meer wilde wonen. Precies zoals nu had Lu cie zitten praten in '39. Jammer genoeg wist Barbara heel goed, dat haar vrien din nooit een ster zou worden, omdat ze slechts een middelmatig talent be zat. Ze miste het „ick-en-weet-niet- wat". waardoor een koormeisje uit de rij van haar kameraadjes kon treden en haar voet op de ladder naai succes zetten. Aan de andere kant had Lucie zelfvertrouwen genoeg, een niet te ver waarlozen eigenschap. „Vertel nu eens van je baan, Bar bara," vroeg Lucie eindelijk, maar al heel gauw zaten ze weer midden in het theaternieuws. „Je gaat morgenavond toch met me mee naar dat feestje?" „Ja, natuurlijk ga ik mee." ,.'t Zal wel het gewone gedoe zijn. Een heleboel vrij slechte drankjes en geen ruimte om je te bewegen. Toch kan 't wel amusant worden. Tussen twee haakjes: het is Dulcie's verjaar dag." „Lieve help. moet ik dan nog een cadeau kopen?" „Ik zou niet weten waarom." Met een draaide Lucie zich op het stoeltje voor haar toilettafel om en vroeg weer eens van de hak op de tak springend: „Heb je daar op Lawnside ook een man ontmoet?" Barbala schudde het hoofd. „Niet be paald, of het moest de zoon des huizes zijn, met wie ik vanavond heb gedi neerd." „Dat klinkt interessant," zei Lucie gretig. „O, hij komt maar af en toe eens een weekeind thuis." „Hoe ziet hij er uit?" „Ik zou zo zeggen heel knap. als een meisje daar gevoelig voor is." „Wat zeker zeggen wil. dat jij 't niet bent!" „Och. kindlief, de dagen, dat ik ge voelig was. zijn voorbij." „Ik begrijp niet waarom." „Misschien ben ik het wel nooit ge weest." „O, Barbara. wat een onzin Vóór de oorlog had je altijd een man om je heen." „Volgens de lasterpraatjes zeker." „Nee, kindlief, het is zo". Was het inderdaad zo? Barbara kon het haast niet meer geloven. En toch.... toen ze jonger en dwazer was, had ze altijd een hele zwerm vereerders ge had. Op baar achttiende, negentiende jaar telde ze de vriendjes bij 't dozijn! Ja, vriendjes genoeg, maar geen van hen had ze ernstig genomen, 't Waren maar vluchtige en luchtige flirtpartij tjes geweest, die ze met hen had ge speeld. pretjes voor een jong, onbezorgd en zich bewonderd voelend meisje. Eerst toen ze Jinks ontmoette, was het mirakel gebeurd, was ze voor het eerst voor het laatst! verliefd gewor den. „Waarom die zucht?" vroeg Lucie. „Zuchtte ik?" „Heel erg", zei Lucie glimlachend. Je bent nogal geheimzinnig wat be- treft je liefdesavonturen, hè Barbara? Zelfs tegen mij. je beste vriendin". Grappig, dat ze dit nu weer moest horen. Joan had ongeveer hetzelfde ge zegd. JoanBarbara dacht plotse ling aan haar en zag met ontsteltenis, dat de klok ver over middernacht stond. ..Wat is het al laat! Waar zou Joan zitten? Ze heeft me beloofd, niet zo lang uit te blijven", zei Barbara. ..Kom. kom, je kunt 't eigenlijk nog niet laat noemen, kindlief", antwoordde Lucie. „Voor Jou misschien, maar Joan's moeder zou het wél laat vinden. Ze heeft mij gevraagd op Joan te letten" „Geeft ze je veel last?" „Och neen. als je haar op de goede manier aanpakt. Ongelukkig genoeg verbeeldt zij zich. dat ze verliefd ig op een volgens my niet bepaald aantrek kelijke jonge man. die ook hij haai ouders allesbehalve in de smaak valt Vanavond is ze met hem op stap' Lucie ging voort met haat kansel in erde te maken. „Ik rr.ag je wel z:en in je rol van strenge chaperonne" zei ze Maar wat moeten we doen als re r>as tegen de morgen thu's komt'" ..Doe niet zo mal", zei Barbara bits Natuurlijk komt ze vroeger" „Nu. dan over een paar uurtje» Wee< nu niet al te preuts Waarschijnlijk amuseert ze zich uitstekend". ANTWOORDEN HERSENGYMNASTIEK 1. Een drinkebroer. 2. Ca. 3300 km. 3. De Franse staatsman G. B. Clemen- ceau. 4. Latijns: Nomen Nescio. De naam weet ik niet. 5. Downtngstreet 10 te Londen. 6. In 1934. 7. Denemarken- straat. 8. Belasting op Nederlandse nieuwsbladen, in 1869 afgeschaft. 9. Aan het echtpaar Curie In 1903. 10. Een Ne derlander. die het betreurt, dat hij maar één inkomen heeft om aan Lieftinck te geven. OPLOSSING KRUIS5VOORDPUZZLE Horizontaal: 1. Nansen. 5. Nehroe, 10. 1'd, 12. lik, 13. St., 15. request, 16. ror., 17. sop. 19. jus. 20. Aden, 21. tik. 23. volt, 24. Argus, 26. Hllda, 37. Nobel, 29. aards. 32. teil, 34., nee, 35. chic. 37. ree, 40. ach, 41. of, 42. Spaarne, 44. ja, 45. ami, 46. Int, 48. praats, 49. zeedijk. Verticaal: l. Nassau. 2. n.l„ 3. slr, 4. Eden, 6. Eist, 7. hit, 8. r.k.. 9. eerste, 11. vurig, 14. tod, 16. mul. 18. petitie, 19. Josepha, 21, traan, 22. kunde, 24. Ada, 25. S.O.S., 28. stroop, 30. reaal. 31. schalk. 33. Eef. 36. iet, 38. spit. 39. unie, 42. s.m.a., 43. ene. 45. Aa. 47. ld. DONDERDAG 5 JUNI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gra- mofoonmuziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. ïO.OO Gram.muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. U.50 „Als de ziele luistert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. (12.3012.33 Land- en Tuinbouwmededellngen.) 12.55 „Ik zie 't zó.,,.". 13.00 Nieuws en Katho liek nieuws. 13.20 Gram.muziek. 13.35 Koperkwartet. 14.00 Metropole-Orkest. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram.muziek. i5.30 Kamermuziek. 16.00 Bijbellezing. i6.30 Gram.muziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram.muziek. 17.40 Voordracht. 18.00 Nieuws. 18.15 Fanfare-Orkest. 18.40 „Op ae Stelling'. 18.50 Gram.muziek. 19 05 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.20 Verkiezingstoe spraak. 19.35 Gram.muztek. 19.40 Radio krant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 Promenade-Orkest en soliste. 21.00 strijkkwartet. 21.30 Gram.muziek. (Pl.m. 21.50 ,,'t Wespennest".) 22.15 Buitenlands overzicht. 22.35 Gram.muziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS- berichten. 23.15—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 AVRO. 7 50 VPRO, 8 00—24.00 AVRO. 7 9° Nieuws 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.39 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 9.25 Voor de vrouw. 9.30 Gram.muziek. 10.35 ..Ik weet. Ik weet, wat U niet weet". 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Amusements muziek. 12.00 Gevarieerde muziek. 12.25 „In 't spionnetje". 12.30 Land- en Tuin bouwmededellngen. 12.33 Gram.muziek en ae Ronde van Nederland. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13 20 Lichte muziek 14.00 „Het testament van een zonderling" hoorspel. 14.40 Gramo- (oonmuziek. 15.00 Voor de zieken. 1090 Van vier tot vijf" 17.00 Voor de jeugd. '7 30 Militair# causerie. 17.45 Regerings uitzending: Drs. S. C. Bakkenist: „Hét merkartikel in Indonesië" 18.00 Nieuw*. 18.15 Sportproblemcn 18.25 Dansmuziek. '8 5.5 Rubriek van Kunst en Cultuur. 19.1* Gram muziek 19.45 Verkiezingstoespraak. 20.00 Nieuws 20 0.5 „The Rake's Progress". 'Pera 21 10-21 45 „De Benelux, gezien coor Belgische ogen", causerie 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualltelten 23.30 en 23.5024.00 Gramofoonmuzlek.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4