Nieuwe phase in de geschiedenis van Den Helder ingeluid r nRende van Dolle Dirk „Blue Bird'' vond normaal voortgang na de ramp op het Marsdiep Veiling Den Helder neemt proef met nieuwe verpakking Minister In 't Veld sloeg eerste paal voor étagebouw in Nieuw Den Helder Prins Bernhard kwam gedeelte van de oefeningen bijwonen LAATSTE OGENBLIKKEN IN DORPSESFEER Drie knallen leidden de werkzaamheden in Jeugdige dievegge Het gebeurde in Nieuwediep Examens Huisduinen nog een weekend in feeststemming PREDIKBEURTEN De Bruinvissen wonnen in Amsterdam Excursie naar Hoogovens Tussen Haaks en Kuifje GROTE BEDRIJVIGHEID AAN DE BUITENHAVEN Vlaggen wapperden niet halfstok AARDBEIEN BELOVEN OOGS Prijzen vermoedelijk lager dan vorig jaar De aardbeiencampagne is begonnen Julianadorp JVC versloeg Callantsoog voor Jubileumkruis »'t Kleine Dorp1' maakt- een lomeruitstapje Hoewel de wederopbouw van Den Helder goede vorderingen maakt, heeft de gemeente enige tjjd geleden toch besloten, de woningnood weer enigermate te lenigen met 222 étagewoningen, die aan Jan Verfailleweg en Meidoornstraat zullen verrijzen. Gistermiddag heeft de minister van Wederopbouw en Volks huisvesting. mr J. in 't Veld, van dit nieuwe grote complex symbolisch de eerste paal geheid. Hierbij aanwezig waren onder meer de burgemeester van Den Helder, mr G. D. Rchorst, de directeur-generaal van de Wederopbouw en Volks huisvesting, dr ir Z. IJ. van der Meer, de directeur van Openbare Werken, jhr ir S. Laman Trip, en de wethouders Van der Vaart, Van Loo en mr Mulder. dige situatie niet te somber te zien, hoewel het benauwend is te bedenken, dat deze opbouw, waaraan zo velen hun beste krachten hebben gegeven, in een ogenblik totaal verwoest kan worden. Wij moeten het vertrouwen niet ver liezen en niet op een nieuwe oorlog rekenen". Zuinig op grond. De minister toonde zich dankbaar dat het gemeentebestuur van Den Hel der deze nieuwe stap, de bouw van étagewoningen, heeft willen zetten. „Wij moeten zuinig zijn op de grond", zo verklaarde hij, „en zullen het daar om ook in de hoogte moeten zoeken. Ik hoop, dat de handeling die ik thans ga verrichten, een voorbode mag zijn van een vlotte gang van zaken bij de werk zaamheden". En toen was het grote moment aan gebroken. De mannen van firma Kop pen sleepten een zware heipaal aan, terwijl één van hen de minister «1e werking van de machine uiteen zette. Een handje geholpen, zette mr In 't Veld vervolgens het gevaarte aan het werk. Het gewicht van 3500 kilo kwam dreunend neer op de paal, die gelijk matig in de grond werd geslagen. De allerlaatste klap ging gepaard met een geweldige knal. toen het gewicht neer kwam op een zakje kruit, En hiermede was de eerste handeling van deze plechtigheid verricht. Ook burgemees ter Rehors t en wethouder Van der Vaart lieten de machine zo'n knal pro duceren. Als laatste voerde nog wethouder Van der Vaart het woord om uiting te geven aan zijn gevoelens. „Deze gevoelens zijn van tweeërlei aard", zo zei hij. „Daar De Ford-heimachine van de firma J. Koppen en Zoon uit Koog aan de Zaan, die stond opgesteld op de hoek Mei- doornstraat—Duinroosstraat, was voor deze bijzondere gelegenheid voorzien van de driekleur. Burgemeester Re- horst dankte de minister zeer, dat hij gevolg had willen geven aan de uitno diging om de eerste paal te komen heien van deze 222 woningen, waarvan de bouw zal worden uitgevoerd door de firma E. H. P. Duiker uit Beverwijk. „Het is de eerste maal", zo sprak de burgemeester, ,.dat in onze stad op een dergelijke schaal étagewoningen wor den gebouwd. Wij zijn gewend aan de normale eengezinswoningen met hun tuintje, maar de omstandigheden ma ken het nodig ook étagebouw toe te passen. Meermalen hebben wij er over geklaagd, dat wij niet sneller konden .bouwen, maar wanneer wij zien wat sinds de bevrijding nog tot stand is ge komen, dan mogen wij toch niet onte vreden zijn. Wanneer wij vijf jaar ver der zijn, dan kunnen weer heel wat stappen in de goede richting zijn onder nomen. Ik hoop, dat het departement van Wederopbouw en Volkshuisvesting ons terzijde zal blijven staan. Wij van onze kant geven u de verzekering, dat wij alles wat mogelijk is zullen doen in het belang van de volkshuisvesting". Mr In 't Veld verklaarde, dat hij graag naar Den Helder was gekomen om zijn kunsten als heier te vertonen. „Deze machine is weliswaar van een ander soort dan ik de laatste tijd heb bediend, maar ik beloof u mijn best te zullen doen. Misschien zijn er onder u, die menen dat de minister een nieuw baantje zoekt, nu het kabinet op zijn laatste benen loopt", aldus de minister, die vervolgens enige aandacht besteed de aan de grote problemen rond de woningbouw. Z.Exc. was er zich van bewust, dat Den Helder behoort tot de zogenaamde zorgenkindjes op dit ge bied, tot de gemeenten, die het in deze zeer moeilijk hebben. „Die moeilijkheden", aldus de minis ter, „hebben een 'tweetal oorzaken. Zo is het voor de aannemers blijkbaar niet zo aantrekkelijk om naar deze afgele-". gen plaats te komen. Wellicht doet het slaan van de eerste heipaal de be langstelling van de aannemers voor Den Helder groeien. Het tweede punt betreft de financiën, nu het bijna on mogelijk is tegen 41/4 Scld te lenen. Het zal echter niet zo lang meer du ren, of er komt weer evenwicht op de kapitaalmarkt. Ook voor de beleggers is Den Helder minder aantrekkelijk. Wij doen er evenwel goed aan, de hui zijn eerst de gevoelens van weemoed, nu aan dat heerlijke „dorpse" een einde is gemaaki- Maar er zijn ook gevoe lens van voldoening, en ik grijp deze gelegenheid gaarne aan, om u te dan ken voor de wijze waarop uw departe ment de woningbouw stimuleert. U heeft daarvoor onze grote waardering. Wij zijn nog niet ten volle tevreden, maar wij weten, hoe groot de proble men zijn. En juist daarom gevoel ik de behoefte u te zeggen, hoe zeer de sti mulerende kracht die van uw departe ment reeds is uitgegaan, door ons op prijs wordt gesteld. Na 1945 zijn er toch 1650 woningen gebouwd, terwijl er nu nog 500 in aanbou I zijn, waarvan deze étagewoningen een onderdeel vor-^ men. Moge de bouw hiervan zo voor spoedig verlopen, als het slaan van deze eerste heipaal". De talrijke aanwezigen, onder wie vele raadsleden, beloonden ook deze toespraak met een hartelijk applaus. In gezelschap van burgemeester Re- horst maakte minister In t' Veld ver volgens een wandeling door de nieuwe wijken van Nieuw Den Helder. Een veertienjarig meisje, dat zich schuldig heeft gemaakt aan diefstal van een bankbiljet van f 25.is door de politie aangehouden. Tijdens de af wezigheid van de fam. P. in de Klaas puitstraat is zij door de niet gesloten deur de woning binnengegaan en heeft uit een doosje in één der dressoirladen het bankbiljet weggenomen. De ver denking viel op haar, doordat zij nogal buitensporige uitgaven voor een meis je van haar leeftijd deed. Op vijf gul den na had zij de buit omgezet in tandpasta, kammetjes, lippenstift en dergelijke verfraaiende artikelen.... Eén der meest gewaardeerde taken van het Rode Kruis is het werk, dat 's zomers door de hulpposten bij het strand wordt verricht. Ziet- hier hoe zuster De Man een lief kleutertje verzorgt, dat bij het spelen in het heerlijke zand haar beentje heeft bezeerd aan een ver dwaald stuk glas. Vol vertrouwen zit het meisje bij moeder op schoot, in afwachting van het fiere lapje". De zestigjarige mevr. H. M. M. uit Anna Paulowna is Woensdagmorgen op het station Den Helder bij het uit stappen van de trein, die om 8.11 uur aankomt, gevallen en met haar hoofd op de treeplank terecht gekomen. Zij i kreeg een bloedende wond aan het achterhoofd en werd even later ter observatie naar het St. Lidwina-zie- kenhuis overgebracht. De verwonding bleek nogal mee te vallen en er waren geen complicaties, zodat zij spoedig het ziekenhuis kon verlaten. Aan de Bijzondere Kweekschool te Den Helder slaagden gisteren voor het eindexamen de dames L. B. Verberne uit Den Helder en A. Westerhof uit Wieringen, en de heren J. Bruijn en J .Bakker te Texel en J. Ruiters en W ,C. Tabeling te Den Helder. Geen der candidaten werd afgewezen. De examens aan de Kweekschool zijn nu ten einde. De opening van het badseizoen te Huisduinen is evenals verleden jaar! door de ongunstige weersom standigheden minder feestelijk verlo pen dan de organisatoren zich hadden voorgesteld. Het gemeentebestuur heeft toestemming verleend tot een herhaling van de feestelijkheden tij dens het komende weekend. DEN HELDER: Ned. Herv. Gen., Nieuwe kerk, Weststr., 10.30 u. ds Rasch; Palmstr. 10 u. ds Borghardt, 19 u ds A. M. van der Neut; Huisduinen; 10 uur ds De Hoest. Geref. kerk, Bethel- kerk, 9 uur ds Joh. Lever (voorber. HA), 10.45 uur ds Hamming (idem), 17 uur ds Hartkamp; Rehobothkerk: 10 uur ds Hartkamp, 17 uur ds Joh. Lever «voorber. HA). Geref. gem., Janzen- dwarsstraat, 10 en 16 uur leesdienst: Vrijdag 13 Juni 19.30 uur ds Zwerus van Middelharnis. Chr. Geref. kerk, Steengracht, 10 en 17 uur leesdienst. Geref. kerk. Weststraat, 8.30 en 17 uur, ds F. Tollenaar «bed. HA). Doopsgez. gem., Kerkgracht, 10.30 uur dr J. A Stellwag. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen, Weststraat, 10.30 en 17 uur dienst. Leger des Hei ls, Spoorgracht. 10 uur heiligingssamenkomst, 19 uur open luchtsamenkomst (Spoorstraat), 20 uur lieilsbijeenkomst. JULIANApORP: Ned. Herv. gem., 19.30 uur ds H. J. Trommel. Geref kerk, 9 uur ds Hamming, 14.15 uur ds Hartkamp. „Bethel", 10 en 19 uur dr De Jong van Haarlem. CALLANTSOOG: Ned. Herv. gem.. 10 uur ds H. J. Trommel. 80. Een deur, een verbinding met de buitenwereld. Daar zocht Jimnty raar en het kostte hem héél wat moeite het ding te vinden. Tot tweemaal toe stond hij op het punt juffrouw Wabbel in de arm te nemen, want die zou het ver moedelijk wel weten, maar dat durfde Jimmy niet goed. Er was een innerlij ke stem, die hem vertelde, haar maar buiten zijn verdere plannen te houden. Plannen had Jimmy wel, maar hóé ze Woensdagavond speelden de Bruin vissen in Amsterdam hun eerste wed strijd voor de zomercompetitie. Hun tegenstanders waren de Amsterdamse politiemannen, die met ZAR (Amster dam); VZV (Velsen) en de Ham in de 3e klasse A zijn ingedeeld. De wedstrijd was nog geen wedstrijd zoals wij in de zomercompetitie gewend zijn. Het gro tere veld en het koudere water waren factoren, die het spel sterk beïnvloed den. Toch werd nu en dan aardig ge speeld, doch aan de snelheid en het zui vere schot mankeerde nog wel iets. De wedstrijd werd in een prettige sfeer gespeeld met een even sterkere Bruinvissenploeg. Hierdoor was het mogelijk, dat reeds vóór de rust de stand op 20 was gebracht, dank zij goede schoten van Gode. Kort na de hervatting kregen de politiemannen een strafworp toegewezen wegens een over treding van Tijsen. die het water werd uitgezonden. De strafworp werd in een doelpunt omgezet en Tijsen mocht weer te water. Even later leek het er op, dat de stand gelijk zou komen. De Amster damse midvoor kwam alleen voor Van de Water. Zijn schot was goed, maar Van de Water stak in ouderwetse vorm en hield op sublieme wijze zijn doel schoon. Direct hierop kwam een gpede combinatie Tijsen, Wildenberg. Gode tot stand, waaruit de laatste het derde doelpunt scoorde. Hoewel zich ook hierna nog enkele kansen voor de Nieuwediepers voordeden, kwam het wegens slecht schieten niet meer tot doelpunten. De eerste punten zijn nu binnen en wij geloven wel. dat de Bruinvissen momenteel een ploeg hebben, die het elke tegenstander in de afdeling lastig kan maken. Of dit waar is zal Vrijdag blijken, als de Ham op visite komt aan de Dijk. De wedstrijd begint om acht Uur. Zoals, wij reeds eerder berichtten, organiseert de Helderse Volksuniver siteit Zaterdag 7 Juni een excursie naar de Hoogovens. Wij vernamen, dat de reis ook door dames kan worden meegemaakt en tevens, dat er nog en kele plaatsen beschikbaar zijn. Het tijdstip van vertrek is bepaald op kwart over twee. Hr Ms sleepboot „Hercules" is gistermiddag in Den Helder terugge keerd. Het is morgen hoog water om 6.55 en 19.05 uur, en laag wafer om 0.35 en 13.05 uur. De temperatuur van het zeewater was 14.5 graden Celsius. QE RAMP, die gistermorgen in alle vroegte op het Marsdiep geschiedde, heeft niet alleen in Nederland, maar ook buiten onze landsgrenzen ontsteltenis ge wekt. BU de geallieerde oefening „Blue Bird", over welke zo plotseling een zwarte schaduw viel, zyn immers ook Engelse, Belgische en zelfs Amerikaanse strijdkrachten betrokken. Het heeft helaas zo moeten zijn, dat een schijnaanval van een Nederlandse straaljagerpiloot op een Brits oorlogsscheepje even ernstige gevolgen heeft gehad als een werkelijke aanval in oorlogstijd. Bij realistische oefeningen als deze en het is goed, dat zij zo realistisch mogelijk worden opgezet moet men er op voorbereid zijn, dat zich ernstige ongevallen kunnen voordoen. Men kan een gevaar niet volkomen uitsluiten, wanneer men zich wil trainen in het afweren van dat gevaar. De tragiek van het gebeurde ligt vooral hierin, dat het leed heeft gebracht aan twee volkeren, die elkander vriendschap pelijk gezind zijn en wier samenwerking in de strijd voor het behoud van de vrede het op gezette tijden organiseren van grootscheepse en dicht bij de realiteit liggende oefeningen noodzakelijk maakt. IAE milde morgenzon voorspelde een stralende dag, toen een formatie Thunderjet-straaljagers enige schijn- aanvallen deed op een flottielje klei nere eenheden van de Royal Navy, die kruisten op het lichtbewogen water van het Marsdiep. Luitenant-vlieger derde klasse A. Steen, uit Amsterdam, moet 'n fractie van een seconde te laat zijn geweest toen hij zijn pijlsnelle Thunderjet uit een prachtig geslaagde duikvlucht wilde optrekken. Hij zou op zijn basis zijn teruggekeerd met een filmband, die bew'ees dat de „vijand" in geval van een werkelijke actie me nige voltreffer had moeten incasseren, maar die éne fractie van een ogenblik is hem en veertien Britse marineman nen noodlottig geweest. Alleen stoker Johnson heeft de ramp overleefd. Wat zal in hem zijn omge gaan, toen hij drie Helderse mannen in een kleine roeivlet zag aankomen. Het was maar goed, dat Freek Pronk, zijn broer Kees en Jan Tuithof niet wa ren teruggeroeid, toen hun van de wal af werd toegeroepen: „Blijf maar hier. het is een oefening!" Zij hadden echter al te goed gezien wat met de straaljager gebeurd was, en' toen zij de plaats van het onheil nader den, zagen zij een witte pet drijven.... Dicht bij de laaiende oliebrand, die zich onmiddellijk tientallen meters in het vierkant had verspreid, hoorden zij hulpgeroep boven het geloei van «ie hete vlammen uit. Luttele minuten later lag Johnson behouden, en betrek kelijk licht gewond, op de bodem van de kleine HD 31. De vletterlui hoorden hem vragen, of zij wilden uitzien naar andere gered den. Kris kras roeiden zij tussen de tal loze wrakstukken door, maar helaas tevergeefs. Ook^ de marinevaartuigen, die ijlings te hulp kwamen en binnen drie kwartier tijd uitgezwermd waren over het zeegebied, waar drenkelingen konden drijven, vonden slechts wrak hout, een paar opgerolde kooien en enkele roodleren kussens uit het ver blijf van de getroffen motorlaunch M 2582. De reddingboot „Prins Hendrik" deed een droeve vondst: met de vlag halfstok keerde zij om kwart vóór ne gen in Nieuwediep terug, er lag een dode aan boord. Een kwartier later was het vlaggen- parade. Alom aan de Buitenhaven werd de driekleur gehesen en zij ging niet halfstok. Ten tijde van actie blijft de vlag voluit wapperen, en ook „Blue Bird" vond onverminderd voortgang. Wel werd onmiddellijk het besluit ge nomen, dat de min of meer feestelijke ontvangsten, die na afloop van de oefe ningen op verschillende plaatsen in Den Helder zouden worden gehouden, van het programma werden geschrapt. De „Piet Hein" in Nieuwediep. „DLUE BIRD" vond voortgang en de bedi jvigheid aan de haven bleef de hele dag groot. Het was een zonder linge mengeling van bedrijvigheid in het havenkwartier, w:|.r de ramp op het Marsdiep tot laat in de avond acti viteit te zien gaf, terwijl tegelijkertijd de normale gebeurtenissen in het kader van „Blue Bird" voor een ongewone drukte zorgden. Temidden van dit alles gonsde tegen i'.ieën het gerucht: „De Prins komt!" Het Koninklijk jacht „Piet Hein" was onderweg van Medemblik naar Den Helder en kon elk ogenblik binnen lopen. Om half vijf stak het sierlijke vaartuig de witte neus om het Weste lijke havenhoofd. Het ranke jacht, dat de vice-admiraalsvlag voerde, meerde af voor het Commandementsgebouw, waar de Commandant Maritieme Mid delen, de kapitein ter zee M. A. J. Derksema, de hoge bezoeker namens de Commandant Zeemacht Nederland ont ving. Enige honderden stadgenoten waren er getuigen van, dat de Prins", verge zeld van zijn adjudant, de luitenant ter zee der eerste klasse A. F. Eibers, en zijn viervoetige trouwe vriendje Mar tin, zich naar het Commandementsge bouw begaf. Prins Bernhard kwam in zijn kwaliteit van Inspecteur-Generaal van de Koninklijke Marine -de gang van zaken tijdens „Blue Bird" gadeslaan, en had zich voorgenomen een gedeelte van de oefeningen bij te wonen. tot uitvoering te brengen, wist hij nog niet goed Éérst die uitgang vindw. welke er móést zijn. De kaars. die Jim mv had aangestoken, was al haast op gebrand, toen hij bijna een kreet vreugde slaakteAchter een p grote vaten met boter, waarvan ntj er één een beetje opzij had gerold, ont dekte Jimmy eensklaps een met ijze ren banden beslagen deur.... nei ding zat stevig dicht, maar dat deze deur een vei binding vormde met fle buitenlucht, dat stond voor Jimmy a]s een paal boven water, want er kwam wat regenwater onder door en boven dien kon hij de wind buiten horen als hij zijn oor tegen het hout hield. Mooi" dacht Jimmy, „dat weet ik a( weer" Hij rolde het vat er weer voor en besloot eens te gaan kijken, hoe de andere gevangenen het maakten. Het echtpaar LastdragerVan der Made heeft gisteren het gouden huwe lijksfeest gevierd. Het was een grote drukte in de Ooievaarstraat, want kinderen, klein-kinderen en achter-kleinkinderen maakten de dag tot een waar feest. De rijke stroom van vruchten, welke Hollands bodem ons telkenjare presen teert, begint weer te vloeien. De laatste appels van de vorige oogst zijn nauwe lijks van het toneel verdwenen, of de aardbeien melden zich in de rij van volle- grondsproducten aan. Op vele manieren toebereid en ook als overheerlijke broodbelegging zal deze gezonde vrucht de komende weken weer op onze tafels prijken. Gezond ja, dat zjjn de aardbeien! Het zij hier nogmaals gezegd, dat de aardbei, naast de zwarte bes, de meest vitaminenrjjke Hollandse vrucht is. Het feit dat klein-? kinderen er soms „pukkeltjes" van krijgen doet daar niets aan af, aangezien dit verschijnsel andere oorzaken heeft, die eerder bij de consument zélf liggen. De bloei van het gewas was overda dig, de vruchtzetting verloopt gunstig, en nu de te droge grond nog getracteerd werd op een hoeveelheid regenwater, staat niets een overvloedige oogst meer in de weg, als.de zon haar medewer king wil verlenen, om de vruchten op kleur te brengen. Over de prijzen valt uiteraard wei nig te voorspellen ook deze zijn van vele factoren afhankelijk. Vooral de export, hetzij in verse toestand, hetzij in de vorm van diepvries, ingeblikt of als pulp is van doorslaggevende be tekenis. Algemeen wordt aangeno men, dat de prijs lager zal liggen dan vorig jaar, toen Engeland en Amerika hoge prijzen boden voor de ingeblikte vruchten. De veilingvereniging „Den Helder en Omstreken" zal dit jaar, als eerste vei ling in den lande, een proef nemen met een nieuwe verpakking, een car- tonnen slofje, waarvan de inhoud pijn. 1 kg zal zijn. Algemeen werd de klacht gehoord, dat de aardbeien, door het „husselen" vanuit de sloffen en het vervoer in papieren zakken, sterk in kwaliteit achteruit gingen. Er zal naar gestreefd worden de allerbeste kwaliteit in deze „tasjes" aan te voeren, zodat de consu ment weet, dat hij met een „tasje" aard beien iets extra's koopt. Ook wordt getracht de minder aan trekkelijke soorten langzamerhand te vervangen door rassen, die meer sma kelijke vruchten voortbrengen. Door de tuinders in Den Helder en omgeving zijn dit jaar 40.000 planten R. S. STOKVIS ZONEN N.V. (Advertentie, tng. Med.) Gistermiddag is aan de beide Bever- wijkse veilingen de aardbeiencampag ne begonnen. Op deze eerste officiële veilingsdag werd ongeveer tien ton verwerkt De prijzen waren heel goed De goede kwaliteit, aangevoerd in man den, had als hoogste notering f 4 30 pet mand en de topprijs voor de in de doos jes aangevoerde aardbeien was f 0.79. van de soort „Climax" aangeplant, een soort, waarvan men hoge verwachtin gen heeft, zowel wat opbrengst als wat smakelijkheid en kwaliteit betreft. Al zal deze jonge aanplant dit jaar nog in zeer bescheiden mate vruchten voortbrengen, toch zal het Helderse pu bliek reeds kennis ermee kunnen ma ken. De oogst begint met de vroege variëteiten Madame Lefèbre en Dutch Evern, waarvan eerstgenoemde van wege haar rinse smaak de bijnaam ..zuurtjes"heeft verworven. Dit ras munt niet uit door haar smakelijkheid, en zal zeer zeker, ook al vanwege de moeilijk te verwijderen doppen, lang zamerhand wel van het toneel verdwij nen De Dutch Evern (langwerpige, spitstoelopende vrucht) „dopt" daaren tegen als vanzelf, en is vanwege haar aangename aroma zeer gewild. De late re variëteiten Moulin Rouge, Madame Moutót en Jacunda geven wel de groot ste aanvoer; vooral laatstgenoemde soort, welke zonder dop wordt geplukt, is het neusje van de zalm voor de echte aardbeienkenner. Vast staat, dat de komende weken in het teken van de aardbei zullen staan, de groenten- en fruitzaken krijgen da gelijks verse aanvoer en de slagzin: Eet Neerlands fruit, dag in dag uit zal weer opgeld doen! Woensdagavond heeft JVC voor het Jubileumkruis tegen Callantsoog ge speeld. Voor de wedstrijd overhandig de de aanvoerder van de bezoekers een bloemstflk. Na de aftrap ontwikkelde zich een reeks wederzijdse aanvallen, waarujt Borst voor Callantsoog het eerste doel puntte (01). Amels bracht kort daar op de stand op 1—1, maar wederom namen de bezoekers de leiding, dit maal door Zuzan. Met de rust was het echter 42 voor de thuisclub, door doelpunten van de middenvoor (2) en de rechtsbuiten. Hoewel de Jülianadorpers z'CjJ reeds veilig voelden, moest nog go*a worden uitgekeken, toen Baken "e achterstand terug bracht tot 43. Verder kwamen de bezoekers echter niet, zodat JVC een zware overwin ning had bevochten. Callantsoog haa een gelijk spel wel verdiend. De buurtvereniging Klein* dorp" te Julianadorp heeft voor haaf leden een zomeruitstapje georgani seerd, dat wordt gehouden op Woens- dag 2 Juli. Met de bus gaat de re1* naar het Muiderslot, vandaar naar Amersfoort en verder wordt een be doek gebacht aan Huize Doorn en de nvramide van Austerlitz. Op de terug- "eis zal in Amsterdam nog de ijsrevu* worden bezocht. Wij vernamen, dat in de bus oog enkele plaatsen over zijn ook voor met-leden.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2