Wilt u even noteren? r (NiËÜWËTÖËGANGSPÓORT TOT ALKMAAR Nieuws van het eiland Texel De eind-examens naderen! VERVOLG STADSNIEUWS WAT DE THEATERS BRENGEN Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Fa. Beemsterboer, Keizerstraat 15-17 Burgerlijke stand Muio's van Medemblik en Texel in het strijdperk Breezand Callantsoog Julianadorp Onze dames op reis Anna Paulowna BKC 2 verloor van technisch beter Hollandia T. VEEMARKT LEEUWARDEN WITTE: „Bloedvlag boven Quinto'' TIVOLI: „Minderjarig meisje vermist" Tussen Haaks en Kuitje Openbare Leeszaal in Mei Rejzelins storingsdienst British Women's Club houdt bazar ZATKRDAG 7 JUNI 1952 1 h i v n i\ BRUG uit bijgaande foto, die een overzicht zeventien jaar later, is de brug gereed, over net ISoordholjands Kanaal heeft geeft van de nieuwe, nog niet geopende al bedragen de kosten van aanleg thans Alkmaar een belangrijk verbeterde toe- brug. Voor de loorvaart ziet men juist één en een kwart milüoen gulden, gangspoort gekregen, die Dinsdag 10 een rijnaak, die de oude brug passeert welk bedrag geheel voor rekening van Juni door de minister van Verkeer en en waarop het verkeer geduldig dient het Rijk komt. Anderhalf jaar is aan de ,<?'J.npI Txce"en.i'e te wachten. totstandkoming van de nieuwe Friese temmers, officieel in gebruik zal wor- Dit geduld van de automobilisten is brug gewerkt. Een deel van het aan- den gesteld. Dat. ogenblik zal tevens in het verleden vaak op zware proef ge- grenzende Victoriepark moest worden het einde betekenen van een lijdensge- steld, want de oude brug, die slechts afgegraven, enige huizen dienden te schiedenis. die zich ongeveer dertig een rijbaan heeft van 31 - meter was wijken voor de reusachtige opritten en jaar heeft voortgesleept. In 1923, toen niet in staat de verkeersstromen snel te uit de chaos groeide langzamerhand het de oude brug moest worden vernieuwd verwerken. In 1935 reeds was er een machtige kunstwerk, dat zulk een be- bepaalde men er zich toe een andere plan voor een andere oeververbinding, langrijke schakel vormt in de verbin- bovenbouw op de oude fundamenten te dat vrijwel identiek was aan het thans ding tussen de gebieden in de kop van plaatsen en van deze verkeerde zuinig- uitgevoerde ontwerp. De kosten be- Noord-Holland en het Zuidelijke deel heidspolitiek heeft het steeds in inten- droegen destijds f 270.000, maar het siteit toenemende verkeer tientallen ja- duurde tot 1940 voor het plan kon wor- ren lang de last ondervonden. Hoe lang den verwezenlijkt en toen verhinderden de file wachtende auto's soms was blijkt de Duitsers een verdere uitvoering. Nu, van de provincie. De oude brug, die op de foto onzichtbaar is, zal mettertijd naar Buiksloot worden gebracht. Donderdagmiddag hebben de Texelse en de Medemblikse MULO hun krach ten op het sportveld gemeten. De gast heren waren enigszins gehandicapt door het ontbreken van enkele leerlin gen. De handbalwedstrijd was een vrij wel gelijk opgaande partij, maar Texel beschikte over de beste schutters en wist de overwinning weg te dragen. Toen kwamen er zeer stoere knapen het veld opgerend: de voetballers. Dit werd echter een vrij eenzijdige wed strijd. Het Medemblikse doel werd vijf maal doorboord en Jaap Berkenbos daarentegen kreeg niets te doen. De estafette ging meer om en om. Het ging er soms zeer spannend toe._ Tot slot werd er nog een partijtje vollevbal gespeeld. Aan het eind /an de middag had Texel 25 punten verza meld en Medemblik 9. Het vaantje, door beide scholen voor de winnende ploeg beschikbaar gesteld, bleef op Texel. De leerlingen van onze Mulo zijn gistermorgen inplaats van in de ban ken, op hun fietsen gaan zitten, om ge zamenlijk een dag in de vrije natuur door te brengen. Voorzeker een gezond en door de leerlingen zeer gewaardeerd idee. Een aanlal vlugge knapen had enkele sporen uitgezet. In groepen van vijftien werden de overige jongens en meisjes op deze sporen gezet en toen begon de wedstrijd. Wie het eerst de vossen ontdekt en hun prooi terugge bracht had. was winnaar. Erg gemakke lijk hadden de vossen het niet gemaakt en kilometers in de bossen en de dui nen kon je ijverig speurende ULOne- zen tegenkomen. In de cross-country voor meisjes tot vijftien toonde Ria van Groningen zich een tweede Fannv en snelde onbedreigd als een hinde door de finish. Hillv Berkenbos was goede tweede. Bil ae jongens van dezelfde leeftijd zegevierde Jan Zuidewind. op de hielen gevolgd door Ruud Bakker. Bij de oudere meisjes won in een zeer goede tijd Alie A. v. d. Vlies en Geertje Ellen kwam al» 'weede aan. De grotere jongens, die een zeer zwaar parcours van twaaalfhonderd meter, met veel mul zand. hadden, was Bob Bakker eerste in de tijd van i minuten 51 sec. Op enkele meters volg den resp. Andry Binsbergen en Kien Mantje. Na nog een fikse strijd om de vla? togen allen, wel min-, en soms meei vermoeid, vrij groezelig, dorstig en vaak alweer hongerig, huiswaarts. In elk geval gaat zij 't volgend jaar weer er op uit. GESLAAGD Geslaagd voor het onderwijzers examen onze plaatsgenoten P. Dl uil en A. C. Bakker. POLITIEVELDLOOP Wegens omstandigheden is de Veld loop van de politie verzet naar as. Dinsdag. Start bij Bos en Duin, waar schijnlijk om 13 uur. De Teso vervoerde p jyi b-c-f ovH onori 3UtO S, en 6196 passagiers. tijdens de 1944 fietsen BRIDGEDRIVE-UITSLAGEN. De uitslagen van de in café Blokdijk gehouden bridgedrive luiden: A-lijn: J. Dobbe—B. Dobbe 23 pun ten le prijs. H. Homan—P. Stikkelman 23 punten 2e prijs. J. Beerse—B. Ber- bee 20H punten 3e prijs. B-lijn: J. Berbee—J. Captein 26*i punt le prijs. J. Jongejans—Raven 22'lt punt 2e prijs, H. DobbeH. Rooij- akkers 20 li punt 3e prijs. 30 Mei tot en met 5 Juni Geboren: Arie Gustaaf z. van Dirk Buijs en Bieuwkje -Waldus. Ondertrouwd: Cornelis Winkel en Maatje van Egmond: Jan Johannes van Leeuwen en Petronella Jannetta Bruin; Bernardus Hendrik Hoogenbosch en Theodora Bakker. Overleden. Antje Eelman 76 jaar, echtgen. van Jan van der Vis; Corne lis Kijnen, 57 jaar, echtgen. van Adri- ana Tompot. GEVONDEN VOORWERPEN: Herenportemonnaie; damesvulpen; gebreid kindervestje; tasje; witte schort; ceintuur regenjas; groene muts; rood kinderjasje; capuchon; jasje; pull over; schoppen (kinder). BIJZONDERE DIENST Op verzoek van ds Trommel vestigen wij gaarne de aandacht van onze lezers op de kerkdiensten in Julianadorp en Callantsoog, waarin zal worden gespro ken over het onderwerp; „Het geeft im mers toch niets". Ruim dertig leden van de afdeling Julianadorp van de Plattelandsvrou wen zijn naar de landdag van haar bond geweest, die in het Krelagehuis te Haarlem werd gehouden. Ruim dertienhonderd dames werden daar welkom geheten door de presidente van de afdeling Haarlemmermeer, me vrouw Jongejans. De heer Van Gink, de voorzitter van „Haarlems Bloei", hield een inleiding over de musea, die 's middags zouden worden bezocht. De Julianer dames gingen na de middag eerst naar het openluchttheater te Bloemendaal, waar het Scapino Ballet optrad. Vervolgens werd het Frans Hals-museum bezocht. Om zes uur werd een gemeenschappelijke maaltijd gehouden. Een honderdtal meisjes van de huishoudschool zorgden er voor, dat de vele hongerige magen hun deel kregen. Na afloop sprak mevrouw Vis- Leguit de hoop uit, dat deze dag er weer toe zou hebben bijgedragen om het eenheidsbesef van de Plattelands vrouwen te versterken. GROOTEBROEK, 5 Juni. 185.000 kg aardappelen. Eersteling groot 17.30 —19.50 kriel 15.20—18.90, Rode Eerste ling groot 18.8020.10, kriel 8.809.70. Het zijn niet altijd de beste paarden die de haver verdienen, maar zij, die door hun wilskracht en doorzettingsvermogen WILLEN slagen. Heeft U zo'n flink meisje of jongen, beloof hun dan een mooi en goed horloge en zij ZULLEN slagen. Wij brengen een enorme keuze in de bekende goede merken zoals: ZENTRA va. 48.50 ARTA v.a. 87,50 PRISMA v.a. 49.75 SILVANA v.a. 55. PONTIAC v.a. 55.LACO v.a. 55. ARBOR WELTA RODANA CYMA LONGINES. En dan hebben wij nog het oersterke jongenshorloge KIENZLE FABRIKAAT 19.75 en een lief goed meisjeshorloge, 7 steens, voor 34.50. wy geven goede service en VOLLE GARANTIE. DEN HELDER Vooral de eerste helft an de beker wedstrijd BKC 2Hollandia T. w as de moeite van het aanzien ruimschoots waard. De gastheren kregen wat meer kansen om te scoren dan de technisch iets betere rood-witten en zeker ont snapte Groot's doel aan een doorbo ring toen Van Drie de bal voor het In leggen had. Ook Kapteyn liet de bal voor het open doel over zijn voet rol len. De gasten combineerden heel aar dig, doch moesten hun meerdere er kennen in een hechte trapvaste BKC- verdediging. De rust kwam met 00. Na de hervatting was het allereerst Hollandia. dat via hun rechtsbinnen Kuyer doelman Bijpost met een prima kopbal wist te passeren. Niet erg lang daarna zag BKC haar felle aanvallen (waarvan Rezelman de gangmaker was1 met de gelijkmaker beloond, toen Kooij bij een scrimmage doelman Groot deed vissen. Het spel kreeg een wat fors karakter en werd er niet be ter op, toen de gasten via linksbuiten Tesselaar nog eenmaal konden scoren. Eigen bestuur voor BKC-dames Tot dusverre waren de BKC-dames nog steeds zonder bestuur en elftal commissie. Kortelings is men overge gaan tot het samenstellen van deze beide lichamen. De heer C. Keyzer heeft zich bereid verklaard naast zijn voorzitterschap van BKC tevens het ambt van praeses van de BKC-dames op zich te nemen. De heer L. Loer, Raadhuistsraat 17, is secretaris gewor den. DUIVENWED VLUCHT Bij de wedvlucht van .Altijd Verder" gehouden vanaf Orleans, werden de dui ven, die 592 km hadden af te leggen, om 7.10 uur in vrijheid gesteld. De wind was Zuid-West. de lucht licht be wolkt. De eerstaankomende vogel haal de een gemiddelde snelheid van 1587 meter per minuut; de laatste 1421 m. Prijzen werden behaald door: P. Blaau- boer Wz 1, 9, 11, 12 met 282 punten; Joh. Jansen 2. 3. 6, 8. 10 met 367 punten; J. Philipse 5 met 141 punten; A. Lief hebber 4, 7 met 265 punten; N. W. Kaan 13 met 5 punten. LEEUWARDEN, 6 Juni. Aange voerd: 79 stieren, f 2.66f 3.per kg slachtgewicht: 110 vette koeien, eerste kwaliteit f 2.70f 3.15; tweede kwali teit f 2.30f 2.69; derde kwaliteit f 2.10 f 2.29; 554 melk- en kalfkoeien f 500 f 1125.—; 54 geiten f 350—f 580.—; 77 graskalveren f 210f 290; 662 nuchtere kalveren f 35—f 55: 303 vette en weide- schapen f 75f 120; 651 lammeren f 50 f 68; 235 vette varkens, oude varkens f 1.95f 2.10; vette biggen f 2.10 f 2.20; zouters f 2.02f 2.04: 348 biggen en lopers f 45f 70; lopers f 71—f 105: 50 bokken en geiten, gepn notering: 81 paardenf 450—f 1030. Totale aanvoer 3204. Zondag 8 Juni Maandag 9 Juni Dinsdag 10 Juni Woensdag 11 Juni f" EG EVENS voor deze wekelijkse rubriek kunnen worden ingediend bij het Agendabureau van de Helderse Gemeenschap. Erasmusstraat 14, telefoon 2141. toestel 007 (na zes uur telefoon 3524)Hier volgt de agenda voor de periode van Zaterdag 7 Juni tot en met Zaterdag 21 Juni 1952. Zaterdag 7 Juni Straatcollecte voor het Ned. Rode Kruis 14.30 en 20.00 Casin:o Kinderoperette „De Fee van de Bron" door ..Lentebloemen". 15.00 Mars door de stad van de Chr. Gymn.ver. „Turn- lust". 19.00 en 20.00 Museum Den Helder: Korte voordrachten. 20.00 MOOC-sociëteit: Dansavond MOOC. 20.00 Prins Hendrik: Feestavond JVC. 14.30 HRC-terrein: Voetbalwedstrijd Noordhollands KNVB-elftal—Haarlems KNVB-elftal. 15.00 en 16.00 Museum Den Helder: Korte Voordrachten. 20.00 Marinecantine: Bijeenkomst British Womens Club 20.00 MOOC-sociëteit: Ontvangst Onderofficieren van Hr. Ms. „Johan Maurits van Nassau". 20.00 Postbrug: Ledenvergadering KNBOO 20.00 Raadhuis: Vergadering van de sectie Zang van de Helderse Gemeenschap. 19.00 Marinecantine: Dansles O. S. en O. 20.00 CJMV-gebouw: Vergadering sectie Jeugd van de Helderse Gemeenschap. 20.00 Muziektent Julianapark: Concert „Winnubst". 20.00 Tivoli: Platformvergadering PvdA 20.00 LUA-SK-cantine: Dansavond LUA-SK. 14.45 16.45 Marinecantine: Bazar British Womens club. 19.30 Marinecantine: O. S. en O. bioscoop 20.00 Casino: Toneelavond Rainierogroep NPG 20.00 Het Honk: Vergadering Kanariegroep van de Kleindiersportvereniging „Den Helder en Omstr." 20.00 Postbrug: Contactavond van „Glasbaars". Donderdag 12 Juni 15.00 Chr. Mil. Tehuis: Receptie t.g.1. van het 75-jarig bestaan. 20.00 Casino: Feestelijke t.gl. van 75-jarig bestaan Chr. Mil. Tehuis. 20.00 Muziektent Julianapark: Concert „Stedelijk Mu ziekcorps". 19.30 Muziek- en cabaretavond Alg. Bond v. Ouden v. Dagen. 20.00 Marinecantine: Dansavond O.S.en O. Raadhuis: Schilderijententoonstelling („Moderne Kunst") georganiseerd door de HVU en „Noorder Kunstkring". 19.00 21 00 Museum Den Helder. 20.00 MOOC-sociëteit: Dansavond van de „MOOC". 20.00 RK Volksbond: Feestavond Buurtver. „Diaconie- straat" 19.00 HRC-terrein: Voetbalwedstrijd HRCZeeburgia 20.00 Formosa: Voorlichtingsvond van de N.V. Bouwkas Noordnederlandse Gemeenten. 14.30 VBZ-gebouw: Bijeenkomst Marinedameskring 20.00 Postbrug: Feestavond EHBO 20.00 Chr. Mil. Tehuis: Vergadering Chr. Hist. Unie. 9.00 Rede van Den Helder: Periodieke zeilwedstrijden van de Koninklijke Marine. 20.00 Postbrug: Bijeenkomst „Rasbora". Schoolatlethiekwedstrijden van de HAV Schoolathletiekwedstrijden van de HAV. 15.00 Mars door de stad van de Chr. Gymn.ver. Turnlust 19.00 21.00 Museum Den Helder 20.00 Centraal: Feestavond Speeltuinver. „Visbuurt". 20.00 Muziektent Julianapark: Concert Stedelijk Muziek corps. Vrijdag 13 Juni Zaterdag 13 Juni Maandag 16 Juni Dinsdag 17 Juni Woensdag 18 Juni Donderdag 19 Juni Vrijdag 20 Juni Zaterdag 21 Juni „Best of the badmen" luidt de Engelse titel van de film „Bloedvlag boven Quinto", die nu in de Witte draait. In het midden Robert Ryan, die de hoofd rol waarneemt. (Advertentie, ing. Med.> De populaire acteur Robert Pyan speelt de hoofdrol in „Bloedvlag boven Quinto", de film die tot en met Maan dagavond in de Witte-bioscoop wordt vertoond. Hij wordt onder meer door Claire Trevor. Jack Buetel en Robert Preston ter zijde gestaan. Majoor Jeff Clanton iRvan) heeft, wanneer de film begint, juist een vo gelvrij-verklaarde bende omsingeld. Wanneer de gevangenen kunnen bewij zen, dat zij deel hebben uitgemaakt van het Verbonden Leger, mogen zij vrij uit gaan. Terug in Kansas verneemt Jeff evenwel, dat hij al drie maanden geleden uit de dienst is ontslagen. Do 81. Toen Jimmy de kelderruimte bin nen trad, waar commissaris Kwabber- teen, Kees Kleuntjes en de weduwe Wabbel in droef gepeins bij elkaar za ten, stond hem al klaar en duidelijk voor de geest wat hem te doen stond, want behalve die deur had Jimmy nog iets anders gevonden,Ik kan mijn ontvluchtingsplan onmogelijk aan die twee angsthazen vertellen", over legde hij met zich zelf, „want als ze dat horen, doen ze 't al bij voorbaat in hun broek. En als ik het hun niet vertel dan loop ik de kans dat zij er zelf 't slachtoffer van worden't Is een moeilijke kwestie". Zijn drie medegevangenen keken hem vol ver wachting aan, toen hij binnen kwam, maar in de ogen van de weduwe Wab bel lag een sluwe blik, die Jimmy niet ontgingCommissaris Kwabberteen zag er bekommerd en ongelukkig uit. Hij stond eensklaps op en riep. „Me neer Brown, dit een geen situaasje die bij mijn functie van politie-chef past. Ik verzoek u dringend hier zo spoedig mogelijk een einde aan te maken. U hebt mij in gróte moeilijkheden ge bracht en ik eis, dat u er een oplossing voor vindt." Toen zeeg de arme man weer neer oo het kistje dat hem tot zitplaats diende en verviel weer in treurige gedachtenWelnu meneer de commissaris", zei Jimmy op ironi sche toon, „u zult gauwer dan u denkt op uw wenken bediend worden!" directeur van een detective-bureau tracht hierop van hem de gevangenen uitgeleverd te krijgen. Er komen moei lijkheden van en Jeff wordt zelfs tot de strop veroordeeld. Hij weet echter te ontsnappen en neemt vervolgens zelf de leiding op zich over de bende. Als zodanig komt hij voor hete vuren te staan. Er is 'en slotte 'n happy*nding, hoewel Jeff eerst nog voor het gerecht zal moeten ver schijnen. Wie van dit soort revolver- en vecht films houdt, zal zich met „Bloedvlag boven Quinto" uitstekend amuseren. Technicolor gaf er nog een extra tintje aan. In het Tivoli-Theater gaat tot en niet Maandagavond de uitstekende film „Minderjarig meisje vermist". Regis seur Ralph Thomas heeft alle tech nische hulpmiddelen te baat genomen, om het geheel met de nodige spanning te overgoten. Het meisje (Jear. Sim- mons), wordt verdacht van moord, en aldra heeft de politie een ragfijn net geweven. De achtervolging is met meesterschap verfilmd. Trevor Howard heeft zich als beschermer vai. het jonge meisje opgeworpen. Hij komt er achter dat zijn protégé het slachtoffer is van een geraffineerd ODgezette valstrik. Wij zullen de afloop niet verraden, daar het zee- de moeite waard i«. zelf getuige te zijn van de ontknoping. De hoofdrollen zijn bij Trevr Howard 'uit De Derde Man) en Jean Simmons (Ophelia uit Hamlet) in goede handen. Alle schepen, die gedurende de afgelopen dagen deelnamen aan de oefe ning „Blue Bird" keerden gisteren in de haven terug. Het is morgen hoog vreter om 7.35 en 20.05 uur, en laag water om 1.30 en 14.05 uur. Maandag is het hoog water om 2.25 en 14.55 uur De temoe- ratuur van het zeewater was 14 9 gia- aen Celsius. De Openbare Leeszaal te Den Hél der werd in Mei bezocht door 498 per sonen, te weten 430 mannen en 68 vrou wen. Uitgeleend werden 6809 boeken '2940 romans. 1551 studiewerken, en 2318 jeugdboeken). De aanwinsten voor Juni zijn: Romans: Aerde, van, Nooddorp Ambler, Het masker van Dimitrios Coolen. Tsjechische suite Eyk, van Vestdijk, Avontuur met Titia Havank, De verkavelde bruidegom Linklater, Judas Marti. De roep der bergen OosterbroekDutschun, De verte roept Sandel, Krane's lunch room Sjolochow, De stille Don; tus sen wit en rood Wyndham, De trif* fids komen!. Studiewerken: Beek. Aan Babylons stromen Boom, van der, Hedendaag- se prentkunst in Nederland Gode- frov. Het pentekenen Hauff, De be delares van de Pont des arts Panne- koek, De groei van ons wereldbeeld Scharten, Verboreen schoonheid van Toscane en Umbrië Sonnenberg, Moderne radio-navigatiemiddelen Spock. Baby- en kleuterverzorging. Winterink, Hoe boeken gemaakt wor den. Ingebonden Tijdschriften: Aquarium, Het. 1950'51 Focus, 1951 Model bouwer, 1951 Natuur en techniek, 1951. Geschenken: Coster, de. Braf, de pro feet Courths-Mahler, Levensstormen Eigenhuis. Evenwicht Hoffman, Het duivelselixer Houghton, de do dende droom Landon, Anna and the king of Siam Lehr, Tinney Bo- wer. Stop me if you've heard this one Luchtvaart enevctonaedie. Nationale Malot, Romain Mlabris. Querido, De Jordaan; Manus Peet Smith, Come and be killed Thackeray, Ge schiedenis van Arthur Pendennis. Voor de week van 9 tot en met 15 Juni is de storingsdienst van de ge meentelijke Water- en Lichtbedrijven als volgt geregeld: Afdeling Electriciteit: Maandag: A. A. Cornielje 'Ooievaarstraat 133, te lefoon 2997); Dinsdag J. P. Agema (Fa- brieksgracht 16. telefoon 3594)Woens dag: F. Kramer (Niasstraat 17, telefoon 2877»; Donderdag: W Oostendorp (Rei gerstraat 8. telefoon 2457); Vrijdag: A. Schutte 'Jacob Beenstraat 25. telefoon 2431); Zaterdag en Zondag: W. Oosten dorp 'Reigerstraat 8. telefoon 2457). Afdeling Gas en Water: H. J. Ben- nink 'Binnenhaven 147, telefoon 2882); S. Biersteker (Ceramstraat 32, tele foon 3467), D. Oostendorp (Van Lim burg Stirumstraat 24, telefoon 2452). Maandagavond komt de British Wo men's Club in de Marinecantine bijeen om de verjaardag van H.M. Koningin Elizabeth II van Engeland te vieren. De club houdt op Woensdagmiddag 11 Juni van kwart voor drie tot kwart voor vijf in de Marinecantine een ba zar, waarvan de baten ten goede komen aan de onlangs opgerichte Engelse kerk hier ter stede. Een gedeelte van de opbrengst is voorts bestemd voor de kas der British Women's Alkmaar 6 Mei Op de kaasmarkt -o ,laar werd gisteren aangevoerd 42.000 kg kaas, waarvan 13 stapels fabriekskaas 2,05 en 5 stapels boerenkaas a 2,12 per kg. De handel was goed. mt

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 3