De Franse politie doorzoekt tal van communistische bureaux Onderzoek naar samenzwering wordt voortgezet Grote brand woedde in het oude deel van Schiedam Den Haag en Bonn onderhandelen Ook de Sowjet-Unie bouwt aan een „satellietenleger" Onschuldige kreeg anderhalfjaar wegens grafschennis Gedenksteen onthuld voor nieuw te bouwen Emma kinderhuis VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Grote Belgische bewapeningsorders in Engeland en Frankrijk Maandag 9 Juni 1952 77e Jaargang No. 11433 Dagblad voor Den HelderKoegrasTexel, Wieringen en Anna Paulowna Britse blokkade stemt de Russen tot nadenken Motorrijder verloor macht over zijn stuur Verschillende arrestaties Vuurzee over oppervlakte van 3500 vierkante meter Rita Hayworth in.... kaas vereeuwigd Staalproductie in V.S. geheel voor defensie Koningin Elisabeth wordt 2 Juni 1953 gekroond Koningin van Jordanië spoorloos verdwenen Hollandse journalisten achter Hommerson Taft won in Zuid-Dakota met een neuslenqte Bevroren'' E.B.U.-crediet wordi thans gebruikt Westduitse communisten roepen op tot revolutie Westduitse persgeruchten: Over de uitwisseling van enige grensgebieden Zjoekof of Konief aan het hoofd Vier prinsesjes voor het eerst op één schilderij Duizenden Oostduitsers komen naar het Westen George Kennan vermoedelijk naar West-Duitsland Wegenwacht helpt alleen de wegenwachtleden Regering van Zuid-Korea geschokt door Lie's nota Ware dader gegrepen na nieuw onderzoek Geschenk van het Nederlandse volk Verpleegtarieven zullen worden verlaagd Weerbericht Directie: J. BIJLSMA en C KRAK Hoofdredacteur; H. M. KOEMANS BUREAU: Koningstraat 62—64 Den Helder Telefoon 2345 Postgironummer 449041 TARIEVEN: Advertenties: 16 ct. p. mm. Kleine advertenties („Juttertjes") tot 15 woor den 1.elke woord meer 5 cent Abonnementen per kwar taal 6X15. per maand 2.02 bij vooruitbetaling plus incassokosten Weekabonnementen ƒ0.49 Berlijn thans rustig Besprekingen over de onlangs gerezen geschillen Volgens een radioverklaring van dr Ernst Reuter, de burgemeester van West-Berlijn, heeft de Britse blokkade van het Oostberlijnse omroepgebouw in de Britse sector, de Russen „een weinig meer tot nadenken gestemd". Naar Reuters mening wensen de Rus sen niet, dat de spanning in en rond om Berlijn zich tot een openlijke strüd ontwikkelt. De toestand in de voormalige Rijks hoofdstad is rustig. Russische militai ren en „Volkspolizisten" hebben zich uit alle omstreden enclaves nabij de Westberlijnse grens teruggetrokken. De Westberlijners uit deze vier enclaves konden zonder moeilijkheden naai West-Berlijn gaan. De mogelijkheid bestaat, dat de Britse blokkade rond het omroepgebouw wordt opgeheven, omdat een bevredigende overeenkomst over de enclaves, volgens een Britse verklaring van vorige week, als voor waarde was gesteld voor het beëindi gen van de blokkade. Deze week zul len, naar verluidt, belangrijke bespre kingen worden gehouden tussen Wes telijke en Sowjet-autoriteiten over de onlangs gerezen geschillen. Gistermiddag is op de Nieuwe Hem- weg nabij de Spaarndammerstraat te Amsterdam een motorrijder tegen een lichtmast opgereden, doordat hij de macht over zijn stuur verloor. Hij overleed kort na aankomst in het ziekenhuis, de toestand van zijn duopassagier is zorgwekkend. HE FRANSE regering blijft voortgaan met haar actie tegen de communistische ondermijningstactiek. President Auriol heeft Zondag een beroep gedaan op alle Fransen en inzonderheid op de oud-leden der door de communisten geleide verzetsgroepen uit de oorlog, om zich niet in te laten met „het huidige geweld dadige optreden der communisten in het gehele land". De president zei, dat het recht tot opstand is vervallen door het stemrecht. De dag tevoren had de politie door het gehele land invallen gedaan in bureaux van de communistische partij en haar mantelorganisaties. Deze actie viel in het kader van haar onderzoek „naar een samenzwering van nog onbekende personen tegen de buitenlandse veiligheid van de staat". De politie viel te Toulon de bureaux binnen van het communistische sport blad Le Miroir en doorzocht verder de drukkerij, waar het rode landbouwblad La Terre wordt uitgegeven. Er werd geen tegenstand ontmoet. Verder werd huiszoeking verricht bij verscheidene leden der partij. De secretaris en twee andere .bestuurders van de bond van zeelieden en een verzekeringsinspecteur werden aangehouden op beschuldiging van te hebben deelgenomen aan een samenzwering tegen de veiligheid van de staat. Verwacht wordt, dat er nog meer arrestaties zullen worden ver richt. Beweerd is, dat plannen zijn ontdekt aangaande de verdediging van de marinebasis, het arsenaal en het electrische stadsnet. Nadere inlich tingen dienaangaande zijn door de overheidsorganen echter geweigerd. In Brest is het bureau van de CGT, de onder communistische leiding staan de vakbeweging, doorzocht, evenals een bureau, dat actie voert voor nau were handelsbetrekkingen tussen Oost en West. Verder zijn te Lorient. Bor deaux en Mers-el-Kebir huiszoekingen verricht. Georges Bouvard, politiek medewer ker van het Franse dagblad Ce Soir te Parijs, is gevangen gezet wegens mishandeling van een politieman. Duclos is Zaterdag aan een kruisver hoor onderworpen. Hij opende zelf het Zondagmiddag omstreek half zes, is brand uitgebroken in het oude ge deelte van Schiedam. Binnen enkele minuten stonden een houtopslagplaats, een synthetische azijnfabrick en een emballagefabriek in lichterlaaie. Het vuur woedde over een gebied van 3500 vierkante meter. Bijna dertig huizen werden in allerijl ontruimd. De Schie- damse brandweer pakte de brand Hoe toeval wil, dat er in Edam geen kaashandelaar De Groot woonachtig is. En dit is gelukkig, want deze meneer De Groot zou hevige herrie hebben gekregen met zijn echtvriendin. In een Duits blad heeft namelijk het be richt gestaan, dat de kaashande laar De Groot te Edam, van plan is een plaatselijk Rita Hayworth- museum in te richten. Er zouden portretten, krantenknipsels, ja zelfs kousen, hoeden, schoenen en andere persoonlijke souvenirs van Rita in worden onderge bracht. En om het nog mooier te maken: de heer De Groot zou zo grootmoedig zijn om een borst beeld van Rita Hayworth te laten vervaardigen uit.... Edammer kaas! Heel Edam is er van on dersteboven. Een eventuele kaas handelaar De Groot kan er de eerste tijd beter niet komen wo nen. De Amerikaanse nationale produc- tieraad heeft Zondag een order ult8e" vaardigd teneinde te verzekeren, dat het staal, dat in de niet door de sta king getroffen bedrijven wordt gepro duceerd, geheel ten goede komt aan de defensieproductie. De Amerikaanse staalproductie is door de staking tot ongeveer 12%% teruggelopen. het de grootste sedert jaren met 35 stra len aan en slaagde er in, binnen ander half uur het vuur te bedwingen. De brand ontstond vermoedelijk In een opslagplaats van door zeewater aangetaste scheepsvoorraden, zoals rubber, abrikozenpitten, pindaveegsel, etc .Omwonenden werden gealarmeerd door dikke rookwolken, later gevolgd door geweldige steekvlammen. De haastig opgeroepen brandweer trachtte aanvankelijk met vier stralen de om liggende huizen nat te houden. Hier door kon het vuur in de opslagruimte snel om zich heengrijpen. De huizen bleven echter gespaard. De bevolking werkte op voorbeeldige wijze mee bij de ontruimingen van de woningen en er was geen spoor van paniek. Men heeft grote angst uitgestaan, omdat een gebouwtje, waarin kollodi- um een der brandbaarste stoffen lag opgeslagen, nog op geen vijftien meter van de brand stond. Gelukkig wist men dit gebouwtje te behouden en een ramp te voorkomen. De schade, die vermoedelijk een ton bedraagt, wordt door verzekering gedekt. De fa briek van synthetische azijn werd vrij wel geheel verwoest. verhoor, door tegen zijn ondervrager te zeggen: „Kijkt u mij eens recht in de ogen en zegt u mij, of u in een sa menzwering tegen de staat gelooft". De ondervrager gaf geen antwoord, doch stelde zijn eigen vragen. Ontsteltenis Ie Lausanne Koning Talal informeerde vruchteloos bij grensposten Koningin Zain van Jordanië zonder bericht achter te laten haar oudste zoon prins Hoessein hotel te I.ausanne verlaten. Toej ning Talal Zaterdagmorgen uit Parijs aldaar aankwam, vernm hij, dat de koningin Vrijdagavond verdwenen was. Haar zoon was diezelfde avond juist aangekomen. Na vergeefse navragingen te Lau- sanne reed de koning Zaterdagmiddag naar Geneve en vroeg aan alle grens posten, of men de koningin ook had gezien, doch zonder resultaat. De journalisten, aangesloten bij de afdeling Noordholland-Noord van de Nederlandse Journalistenkring, hebbni in een Zaterdag te Alkmaar gehouden vergadering uitvoerig van gedachten gewisseld over de zaak-Hommerson. Nadere mededelingen werden gedaan door de twee Zaanse journalisten, die een onderhoud over de gijzeling van hun collega hebben gehad met minister Mulderije. Aan de heer Hommerson is een telegram verzonden, waarin de Noordhollandse journalisten zich nog maals stellen achter het door hem in genomen standpunt en hem voor de duur van zijn gijzeling van harte sterkte toewensen. Hem zal als bewijs van medeleven een Alkmaars kaasje worden overhandigd. In Zuid-Dakota blijkt senator Taft van Ohio uiteindelijk 613 stemmen meer te hebben behaald dan generaal Eisenhower. Taft behaalde 64.617 stem men tegen Eisenhower 64.004. De uit slag moet nog van staatswege worden geverifieerd. Dit zal waarschijnlijk te gen het einde van deze week gebeu ren. De Australische minister-presi dent, de heer R. Menzies, zal Dinsdag ochtend omstreeks half elf per KLM- toestel uit Londen op Schiphol arri veren. In geheel Groot Bnttannie en Britse gemenebest is Zaterdag een proclamatie voorgelezen, waarin be kend is gemaakt, dat koningin jza- van De beth op 2 Juni van het volgend jaar "troffen maatregelen zijn daar- zal worden gekroond. om belangrijk, doordat het voortbe staan van de E.B.U. tham gewaar borgd is, zonder dat Amerika steun behoefde te verlenen. De bestuurscom missie van de E.B.U. krijgt een Duitse voorzitter, dr Karl von Mangoldt. België heeft er Zaterdag op de ver gadering van de O.E.E.S. te Parijs in toegestemd voor 50 millioen dollars aan bewapeningsorders in Engeland en Frankrijk te plaatsen. Deze maatregel is een onderdeel van het plan om de Belgische „bevroren" credieten zijn de 230 millioen dollar bij de E.B.U. te gebruiken. Opdat de Belgische wa penindustrie niet van de buitenlandse bestellingen te lijden zal hebben, zullen de V. S. trachten, bewapeningsorders bij de Belgische fabrieken te plaatsen. Een en ander is het onderdeel van een overeenkomst, welke Zaterdag in prin cipe door de O.E.E.S. werd aanvaard, met het doel de buitengewone credi teurenpositie van Belgie in de EBU tot een oplossing te brengen. Functionna- rissen verklaarden, dat de overeen komst van Zaterdag een „overwinning voor de geest van de Europese samen werking" was. België zal in Juli 80 millioen dollar aan goud van de E.B U. ontvangen. Dit is nog altijd 40 millioen dollar minder dan België had verlangd. België zal verder zijn debet bij de E.B.U. met 86 millioen dollar vergroten. Het restant van het Belgische crediet zal >2, vijf termijnen van een jaar do°r de E B y worden terugbetaald. De versnelde goudbetalingen door debiteurenlanden voorkomt plotselinge wijzigingen crediteuren- in debiteurenposities. Bondsregering neemt nog geen maatregelen De Westduitse communistische partij heeft Zaterdag de arbeiders opgeroe pen tot een actie tegen Adenauer, die „handelt in strijd met het volk en de kloof tussen Oost- en West-Duitsland blijvend wil maken". De actie beoogt niet minder dan omverwerping van de regering-Adenauer, zodat ratificatie van de conventie van Bonn kan wor den voorkomen. De oproep is geplaatst in het communistische blad „Freies Volk" en ondertekend door partijleider Reimann. De Bondsregering neemt geen direc te tegenmaatregelen, doch zal de kwes tie overlaten aan het Constitutionele Hof, dat binnenkort zal uitmaken of de communistische partij in strijd is met de Grondwet. Het Westduitse vakverbond wil ook te Bonn demonstraties gaan houden, als de onderhandelingen over het wets ontwerp inzake de bedrijfsorganisatie, met de Bondsregering, mislukken. Het vakverbond is van mening, dat het wetsvoorstel aan de arbeiders niet evenveel zeggenschap in de bedrijven geeft als aan de directies. Volgens berichten in de Westduitse pers zijn Nederlandse en Westduitse autoriteiten onofficiële onderhandelingen begonnen over een uitwisseling van grensgebieden. Deze berichten zijn noch in Den Haag noch in Bonn bevestigd. Naar de „Frankfurter Rundschau" meldt zou Nederland het recht krijgen, land aan te winnen in de Dollart, terwijl West-Duitsland de grensgebieden zou terugkrijgen, die op grond van een verordening van het Britse militaire bestuur d.d. 29 April 1949 bij Nederland zijn gevoegd. Deze grensgebieden omvatten la de eerste plaats het „Zelfkanf'-gebied bij Sittard vroeger behorend tot het district Aken waaronder zich een kolenvoorraad van meer dan 100 millioen ton bevindt, en verder kleinere landbouwgebieden langs de grens tussen Neder land en Nedér-Saksen. De „Frankfurter Rundschau" baseert haar bericht op verklaringen van regeringsfunctionarissen van Neder-Saksen. In Den Haag wordt zeer nadrukke lijk ontkend dat er tussen Nederland en Duitsland onderhandelingen gaande zijn over de grenscorrecties, die in 1949 tot stand zijn gekomen. Er is geen sprake van dat er door Nederland eni gerlei aanbod zou zijn gedaan om de gecorrigeerde gebieden terug te geven. Evenmin heeft men van Duitse zijde aangeboden om Nederland de vrije hand te laten in de Dollart. Uiteraard is er een geregelde diplo matieke gedachtenwisseling over de nog tussen Nederland en de Bondsrepu bliek hangende problemen. Dat daarbij De Oosteuropese Militaire Unie het antwoord op het Atlantische Pact heeft kortelings een reeks conferenties gevoerd, waarbij het verenigen van de Oosteuropese legers tot één geheel en een aantal kwesties van zuiver mili taire en strategische aard, zouden zijn besproken. De besprekingen, waarop Molotov aanwezig zou zijn geweest, werden bijgewoond door alle landen van het Oosteuropese blok en door le den van de Griekse opstandelingen en de anti-Titoïsten. Men meent, dat maar schalk Zjoekof of maarschalk Konief aan het hoofd van de Unie staat. Er zijn bewijzen, dat Tsjecho-SIowakije naast Rusland het voornaamste wapen-arse naal is geworden. De productie van oorlogstuig wordt hier geweldig opge voerd. Volgens de „New York Times" heb- Eervolle opdracht voor Tilburgse kunstschilder Het stichtingsbestuur Breda Oranje stad 1952, dat de leiding heeft van de feesten ter gelegenheid van het 700- jarig bestaan van de stad, heeft enige tijd geleden het verzoek ingediend een schilderij te mogen laten vervaardi gen, waar de vier prinsesjes op zouden worden afgebeeld. De toestemming hiertoe is thans afgekomen, zodat aan de Tilburgse schilder Theo Swagema- kers opdracht kon worden verleend het schilderij te maken. Het zal de eerste keer zijn, dat de vier prinsesjes samen op één schilderij worden uit gebeeld. Wandelende rat zet geheel Eindhoven in donker Een rat, die een wandeling ging ma ken over een isolator in het 10.000 Volt station van de PNEM te Woensel, heeft Zaterdagnacht kortsluiting doen ont staan. Hierdoor werden de schakelin stallaties vernield. Geheel Eindhoven zat van dat moment af zonder stroom. Een dertigtal monteurs is direct aan het werk gegaan om de storing op te heffen. Omstreeks 11 uur Zondagmor gen was dit gelukt. SYRISCH PREMIER BENOEMD Kolonel Fawzi Selo is Zondag be noemd tot formateur van het eerste Syrische kabinet na de staatsgreep van kolonel Sjisjikli in November van het vorige jaar. Men verwacht, dat Selo spoedig zal slagen een regering te vor men. ben de Ver. Staten, een ontwerp-ant- woord gezonden op de Sowjet-nota van 25 Mei, die handelde over de verkiezin gen in Duitsland. In het antwoord wordt gezegd, dat de Sowjet-Unie niets zegt over nieuwe faciliteiten voor het houden van een Viermogendheden- conferentie over de hereniging van Duitsland. Voorts wordt gezegd, dat de Sowjetunie blijkbaar verder van haar oorspronkelijk standpunt is afgeweken, omtrent de voorwaarden tot het hou den van verkiezingen in geheel Duits land. Het aantal Oostduitsers, dat sinds het begin van de ontruiming van de strook langs de zonegrens naar het Westen is uitgeweken, loopt in de dui zenden. Tot Zondag waren ongeveer 2.000 personen in Hessen en Thuerin- gen aangekomen, terwijl meer dan dui zend vluchtelingen de grens van Noord Beieren zijn overgestoken. In het ge bied van Neder-Saksen is het aantal vluchtelingen honderd tot 200 per dag. Naar verluidt wordt sinds Zaterdag de Oostduitse volkspolitie in het ge bied ten Zuiden van de Harz bijgestaan door bereden Tsjechoslowaakse grens politie. Langs de grens bij Hessen en Thueringen zijn dubbele wachtposten van Russische militairen opgesteld. Volgens de „Neue Zeitung", zal George F. Kennan, de Amerikaanse ambassadeur in Moskou, aan het einde van deze maand een bezoek van tien dagen aan West-Duitsland brengen. Kennan vertrok de vorige maand naar Moskou. ook grensproblemen aan de orde ko men spreekt vanzelf, vooral wanneer men bedenkt dat er met betrekking tot de NederlandsDuitse grens nog ette lijke onopgeloste vraagstukken be staan. Doch dit biedt geen grond voor de verstrekkende conclusies waarvan in bovengenoemd bericht sprake is. Na 1 Augustus Met ingang van 1 Augustus 1952 zal de Wegenwacht uitsluitend Wegen wachtleden bijstaan. Een uitzondering zal slechts worden gemaakt voor ge wonden, voor hen wier motorvoertuig in brand staat, voor invaliden, en voor buitenlanders, dit laatste in verband met het feit, dat Nederlanders in het buitenland ook door de daar gevestig de organisaties worden geholpen. Nog steeds strijd over Rhee 's amendementen De Zuidkoreaanse regering heeft zich zeer geschokt getoond over de nota, welke Trygve Lie als secretaris-gene raal der VN aan president Syngman Rhee heeft gezonden. Hierin werd be zwaar gemaakt tegen de bedreiging der democratie door de arrestatie van een aantal leden der Nationale Vergade ring en de afkondiging van de staat van beleg. Intussen heeft, na Amerika, Engeland en Australië, ook Frankrijk bezwaar gemaakt tegen deze maatre gel. Rhee heeft Zondag een verklaring afgelegd ter „beëindiging van het ge- Schil". De nota der VN heeft geleid tot een actie in het parlement. Een groep aanhangers van de president heeft medegedeeld, dat zij de zittingen zal boycotten, totdat hun is duidelijk gemaakt, waarom hun verzoek aan de minister van buitenlandse zaken, om zich uit te spreken over de vraag of de commissie van de VN al dan niet be voegd is tot ingrijpen in de zaken van Zuid-Korea, is verworpen. Rhee heeft aan het parlement mede gedeeld, dat het een nieuwe president zal mogen kiezen wanneer het zijn amendementen op de grondwet aan vaardt. Deze houden in, dat de presi dent door het volk wordt gekozen ln- plaats van door de Nationale Vergade ring en dat dit lichaam wordt gesplitst in een eerste en een tweede Kamer. Deze voorstellen zijn kortelings ver worpen. De nieuwe president moet vóór 23 Juni worden gekozen. Enige maanden geleden heeft de rechtbank te Breda anderhalf jaar ge vangenisstraf geëist tegen Piet L„ een 35-jarige caféhouder te Breda, die er van verdacht werd grafschennis op verschillende kerkhoven te hebben ge pleegd. De verdediger van L., mr B. Brion, tekende tegen dit vonnis appèl aan, omdat de onschuld van zijn cliënt voor hem vaststond. Hij zorgde ervoor, dat er een geheel nieuw en grondig onderzoek werd ingesteld. Dit beeft (Van een onzer redacteuren) Het tweedaagse congres van het Cen traal Genootschap voor Kinderuitzen ding en Gezondheidskolonies is Zater dag besloten met een kleine plechtig heid te Wijk aan Zee, waar een ge denksteen werd onthuld op de plaats waar Jt>>nnen een jaar het nieuwe „Emma"-kinderhuis zal verrijzen. Een nieuw Emma-kinderhuis was de inzet van een nationale inzamelingscam pagne ter gelegenheid van het gouden jubileum van het C.G. De inzameling heeft zoals wij Zaterdag reeds schre ven de benodigde twee ton opgele verd. Voor de plechtigheid te Wijk aan Zee werd in Alkmaar een algemene vergadering gehouden, waar de burge meester van Alkmaar, mr dr H. J. Wy- tema warme woorden van welkom sprak. De penningmeester van het ge nootschap deelde mede, dat de ver pleegtarieven, dank zjj hogere bijdra gen in de voorgaande jaren, worden verlaagd. Een verpleegdag „A" kost thans f 2.95 tegen voorheen f 3.10. Voor „B"-verpleging (zeer zwakke kinderen) zijn de tarieven over een verpleeg- periode van vier maanden eveneens lager geworden. Dr W. J. Lojenga te Alkmaar, voor zitter van de bouwcommissie, werd nadat dit door enkele wijzigingen In het huishoudelijk reglement mogelijk was geworden benoemd tot lid van het dagelijks bestuur. Vervolgens ont vingen enkele leden van het Genoot schap de Schuckink—Kool-medaille voor veertigjarige trouwe dienst. Het bestuur huldigde ook de „ruggegraat" van het genootschap, in casu de afde lingsbesturen. Zo ontving o.m. de heer Kaastra, afdelingsbestuurslid te An- dijk, eveneens de medail^. Een staande ovatie bracht de zaal aan dr A. SchuckinkKool, die Zaterdag precies 35 jaar als voorzitter het Ge nootschap had gediend. Bij de rond vraag kwam nog de suggestie naar vo ren om alle ziekenfondsen in Neder land om financiële steun te verzoeken voor de uitzending van zwakke kinde ren. Via de koloniehuizen te Bergen aan Zee en Egmond aan Zee, arriveerden de congressisten 's middags te Wijk aan Zee voor de onthulling van een gedenksteen voor het nieuwe, onder architectuur van ir Keesman te Alk maar, te bouwen Emma-kinderhuis. De kleindochter van dr Schuckink— Kool onthulde de plaquette, die straks de hal van het herbouwde tehuis zal worden geplaatst. In Beverwijk wer den de congressisten op „Scheybeeck" door het gemeentebestuur ontvangen Daarna werd het congres ontbonden. nu uitgewezen, dat Piet L. onschuldig is aan het hem ten laste gelegde. De ware schuldige, een zekere van den W„ zal binnenkort worden voorgeleid. Van den W. kon eerst enige dagen geleden worden gearresteerd. Hij heeft toegegeven, terwille van de winst twin tigmaal grafschennis te hebben ge pleegd. Zijn buit bestond uit oude me talen, hengsels, slotplaten e.d. Dat een onschuldige werd gegrepen vond zijn oorzaak in het feit, dat de heler van het gestolen oud ijzer, L. als leveran cier van de goederen had aangewezen, met het doel de werkelijke dief uit handen der justitie te houden. Familie leden van de echte dader, hadden valse getuigenissen tegen L. afgelegd. Ook zij zullen wegens meineed worden voorgeleid, evenals de heler. De appèl zaak L. zal eerst na de vacanties door het Bossche Hof worden behandeld. NEDERLANDER IN FRANKRIJK AANGEHOUDEN Op verzoek van de politie te Rotter dam is in Montargis aangehouden de 29-jarige J. van der H. uit Rotterdam. Hij wordt ervan verdacht ten nadele van een notaris te Rotterdam f 30.000 te hebben verduisterd. Verwachting tot hedenavond: VEEL BEWOLKING Overwegend zwaar bewolkt met voornamelijk in de Zuidelijke helft van het land nog enige regen of motregen. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. DINSDAG: zon op 4.21, onder 20,59; maan op 23.36, onder 6.11.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 1