r Stad en Omgeving Jimmy Brownen de bende van Dolle Dirk De Staat „benadeeld'' door het zoeken van hulzen en kogels Bruinvissen behaalden geen winst op U.Z.S.C.-feest te Utrecht „Vrije vogels'' uit Hollands Noorden maakten zomertrek naar Kolhorn Politierechter achtte het bewijs niet geleverd Fraaie resultaten voor AMC IN HET KORT „Lichte melodieën" voor de „Visbuurt" Visbewijzen en -acten Woensdagmiddag bazar van British Women's Club Tussen Haaks en Kuitje Operette „Czardasvorstin' in de Marinecantine ZWIP toonde zich met 3-0 sterker Hef gebeurde in Nieuwediep Weer overwinningen voor HCSC 2 en IVA 5 Spontane medewerking Burgerlijke stand Hoe de duiven vlogen Het lag voor het grijpen.... Als gecommitteerde benoemd Vergadering VVD Urk Weekoverzicht visserij Hachelijke luchtreis Burgerlijke Stand Texel Verdiende 2-1 zege van Texel op B.K.C. Handbaldag in De Koog Auto in beslag genomen Callantsoog De beer Swierstra sprak Brandweerwedstrijden DINSDAG 10 JUNI 1952 Een kapitein-luitenant ter ree. oen wachtmeester van de Rijkspolitie en oen luitenant van de landmacht waren gisteren naar Alkmaar gekomen, waar zij door de Officier van Justitie als ge tuigen waren gedagvaard in de „zaak" tegen vader en zoon S. uit Den Helder. Het werd deze verdachten kwalijk ge nomen, dat zij de staat hadden bena deeld. Men kan dat.op vele manleren doen. Het zal niet nodig zijn hiervan een bloemlezing te geven en w(j zul len ons maar bepalen tot het misdrijf van vader en zoon S. Zij hadden in de omgeving van een militair schietterrein te Den Helder op gezette tijden koperen hulzen en kogels gezocht en mee naar huis genomen. Natuurlijk behoorden de overblijfselen van deze projectielen aan de staal, maar de verdachten hadden hier nooit, bij stil gestaan, omdat de Staat zich van die afgeschoten kogels nimmer iets had aangetrokken. Niettemin meende de officier dat de opzet tot verduistering bewezen wr>s en eiste tegen de vader een boete van f 10.en tegen de zoon een boete van f 25.Na een pleidooi van rnr Mul der, waarin duidelijk de nadruk werd gelegd op het feit, dat verdachten nim mer de opzet hadden gehad de siaat te benadelen, kwam de politierechter tot de conclusie, dat verdachten geen schuld hadden zodat zij werden vrij gesproken. Willem de B. en Dirk A., beiden uit Den Helder hadden bij het lossen van een wagon kolen een paar schep pen van deze kostbare brandstof aan een paar arme drommels weggegeven. De baas was met deze vrijgevigheid van zijn personeel niet gediend en diende een aanklacht in. Beiden wer den door de politierechter tot een boete van f 75.subs. 25 dagen ver oordeeld. Philippus L., Jacob P. en Si- mon Sdie wat van die kolen in ont vangst hadden genomen, werden we gens heling tot een boete van f 50.— subs. 25 dagen veroordeeld. Drie jeugdige Texelaars hadden te veel gelezen over joy-riding en die herinneringen werden weer levendig toen zij zich onder de invloed van ster ke drank reusachtig flink en sterk be gonnen te voelen. In deze toestand was Adrianus B. de wagen van zijn baas gaan halen en had Tjipke H. en Piet de G. tot een rit uitgenodigd. De over moed kwam deze jongelieden duur te staan. Niet alleen zette Adrianus. na een snelheidsrit de wagen op de kop, toen hij in de berm van de weg ver zeild raakte, maar bovendien zal hij een boete van f 75.— moeten betalen en zijn twee passagiers ieder een boete van f 75.—. De reparaties aan de wa gen .die op ongeveer f 900.komen, zijn inmiddels door de drie overmoe diger, betaald. Het was ernst geweest met Ernst van B„ toen hij zich met een twist ging bemoeien in een café te Den Helder. Hij had namelijk de kastelein een linkse directe verkocht, waarover deze zo was verbolgen, dat hij zijn klant voor de kadi liet slepen. De po litierechter nam het ook ernstig op en veroordeelde verdachte tot een boete van f 30.subs. 15 dagen. Als u. waarde lezer, soms neiging mocht hebben een hoofdagent en een agent van politie uit te schelden voor „viezerik", .vetzak" en andere nog min der fraaie dingen, weet dan. dat u kunt rekenen op een boete van f 75.— subs 25 dag°n. Albert P. uit Den Helder werd giste-middng in ieder eeval voor een dergelijk feit tot die straf veroor deeld. Zoals wij reeds meldden verwierf de auto- en motorclub „Den Helder" in de Friese Elfstedentocht de prijs voi.r het gróótste aantal deelnemers. Thans is ook de uitslag van de toer- tijdklasse bekend. Twaalf AMC-ers reden in deze klasse, een "blinde kaart- leesrit van 265 km, met elf tijdcontró- les. Hoewel het aantal deelnemers met minder dan 10 strafpunten zeer klein was, waren hieronder 8 AMC-leden, t.w. J. J. Koning, (4), T. Moesbergen (41, P. de Graaf (7), H. Noordermeer (8), M. Govers (9), C. Snoey (9), J. Bosker (9) en Cornelissen (9). Zij ont vingen naast de plaquette de zo fel begeerde verzilverde rdedaille. A. Bak ker (201 ontving de bronzen medaille. De overige drie deelnemers beëindig den de rit met 32, 35 en 76 strafpun ten, zodat zij alleen de plaquette ver wierven. In de toerklasse ontvingen 27 AMC-leden de plaquette. MET DE KRANT naar Belgie en Luxemburg Op 21 Juni organiseren wij voor onze abonné's een prachtige 3- daagse touringcartocht naar Valkenburg en de Ardennen tegen de voor U speciaal laagge stelde reissom van 50.ver zorging inbegrepen. Op 30 Juni kunt U vier dagen met ons naar België en Luxemburg, heen over Brussel en terug over Valkenburg. Een onvergetelijke tocht langs de mooiste routes. Reissom, verzorging inbegrepen, 72.50. U kunt zich hiervoor opgeven aan het bureau van dit blad, waar men U gaarne inlichtingen verstrekt, ook over onze meer daagse reizen in Juli en Augustus. De minister-president dr W. Drees, spreekt vanavond in Tivoli tijdens een openbare bijeenkomst van de Partij van de Arbeid, die verder mevr. G. E. Steert—Brouwer, mr F. J. Kranenburg en de heer J. G. Suurhof op het spreek gestoelte geïnviteerd. Van heden- tot en met Donder dagavond draait in de Witte bioscoop „Onzichtbare boeien"; in de Tivoli- bioscoop wordt morgen- en Donderdag avond „Capitan Demonio" vertoond. De sectie Jeugd van de Helderse Gemeenschap vergadert vanavond ten raadhuize. Op Zaterdag 21 Juni houdt de speel tuinvereniging „Visbuurt" in Centraal een feestavond, waaraan medewerking wordt verleend door de amusements- groep „Shrimp Boat". Deze onderafde ling van de speeltuin brengt voor het voetlicht een revue, getiteld „Lichte melodieën". De samenstelling en leiding van dit programma berust bij de heer A. Holtman. Ter aanvulling van hetgeen wij Za terdag schreven over de geldigheids duur c.s. van visbewijzen en -acten, de len wij nog mede, dat men met een visbewijs alleen kan volstaan in de z.g. „bevaar- en bevlotbare wateren". Voor de andere wateren heeft men boven dien de toestemming nodig van de eigenaar of de pachter van het viswa ter. Wat de visacten betreft (hengel- acte, kleine visacte en grote visacte) heeft men daarnaast voor alle wateren (dus ook voor de bevaar- en bevlotbare wateren) een vergunning van pachter of eigenaar nodig. Het visrecht op de wateren in de gemeente Den Helder is toegewezen aan de nengelsportvereni- ging „Den Helder", welker leden de noodzakelijke vergunning tegen een kleine vergoeding kunnen «rijgen. Nadere inlichtingen worden verstrekt door de afdeling Algemene Zaken ten raadhuize ('s morgens tussen acht uur en half één, op Zaterdagmorgen tot twaalf uur). In onze rubriek „Wilt u even note ren?" van Zaterdag stond, dat de Bri tish Women's Club vandaag in de Ma- rine-cantine een bazar zou houden. Dit geschiedt evenwel morgen, Woens dag 11 Juni, van kwart voor drie tot kwart voor vijf. Een gedeelte van de opbrengst is bestemd voor de kas van de British Women's Club. De overige baten komen ten goede aan de onlangs opgerichte Engelse kerk in Den Hel der. Aan de gemeentelijke visafslag te Den Helder werd verleden week aan gevoerd: 903 kg bot, 1685 kg garnalen, 266 kg geep, 509 kg kaan, 25 kg kabel jauw. 39.218 kg horsmakreel, 20 kg mu iets, 7 kg rog. 2967 kg schar, 19.503 kg schol, 30 kg poon, 334 kg tarbot, 4828 kg tong. 1001 kg wijting, 3 kg zalm, 10 kg flint. Gisteren verlieten onze haven Hr. Ms. „Van Zijll", „De Zeeuw" en „Evertsen", om deel te gaan nemen aan de grote NATO-vlootoefening „Castinets". Hr. Ms. „L 9602" vertrok naar Am sterdam. Behalve drie Britse marine-schepen arriveerde in Den Helder de Duitse coaster „Meta Osterwisch", die de reis naar Duitsland via het Noordhollands kanaal zal voortzetten. Het is morgen hoog water om 9.55 en 22.40 uur, en laag water om 3.55 en 16.45 uur. De temperatuur van het zeewater was 14,7 graden Celsius. Het bureau O.S. en O. der Konink lijke Marine heeft voor Woensdag avond 18 en Donderdagavond 19 Juni „De Haagse Operettespelers" geënga geerd. Dit gezelschap, bestaande uit Tiny Alma, Kitty Knappert, Greta Meyer, Ankie Brooshoofd, Arthur Hoogveld, Alex Hoek, Victor Golanie. Cor Wijgers en Cor Borrie. brengt met medewerking van een muzikaal en semble een Nederlandse bewerking van Emmerich Kalman's operette ..Die Czardasfürstin" tonele in de Mari necantine. Beide voorstellingen begin nen om half acht. Op de jaarlijkse waterpolodagen van de UZSC in Utrecht hebben de Bruin vissen dit jaar weinig resultaat weten te boeken. Zij hadden wel gelukkig ge loot en slechts één overwinning was nodig, om hen in de finale van hun afde ling te brengen. Het mocht echter niet zo zijn. De tegenstander ZWIP uit Den Haag, ook een 3e kiasser, was iets actiever en schotvaardiger, zodat de Bruin vissen met een nederlaag en zonder roem naar Nieuwediep konden terugkeren. sengelederen. want reeds spoedig was de achterstand tot 2-0 gegroeid en voor de scheidsrechter het einde floot, was het pleit met 3-0 beslecht. Deze neder laag moet voornamelijk gezocht wor den in het gemis aan stootkracht in de voorhoede. Werkelijk gevaarlijke aan vallen werden niet opgezet en werd rog eens iets ondernomen, dan bloedde dit spoedig dood wegens gebrek aan snelheid en doortastendheid. Boven dien was als vanouds het plaatsen slecht verzorgd, wat ook het Bruinvis- senspel zeer beïnvloedde. Nu telde de ze nederlaag niet al te zwaar, omdat juist vóór de competitie de gelegenheid nog even bestond, enkele nieuwe spe lers te proberen. Aanvankelijk zat er nog wel winst in. De tegenstanders hadden weliswaar het beste van het spel, maar de Hel derse achterhoede was er goed .in en alle aanvallen konden -worden afges^- gen. De Bruinvissen-Voorhoede kwam echter niet verder dan enkele aan vallen, welke meestal in de kiem wer den gesmoord. Toch ging de rust in met blanke stand. Na de rust namen de Hagenaars het initiatief allengs meer in handen en Van de Water kreeg steeds meer werk. Het eerste doelpunt was een gevolg van een dekkingsfout van Tijsen, die hiervoor de kant werd opgestuurd. De strafworp werd prompt- in een dqel- punt omgezet. Deze strafworp werkte bepaald deprimerend in de Bruinvis- Een 69-jarige bromfietser kwam aan het eind van de Binnenhaven in conflict met een tot nu toe onbekend gebleven wielrijder. De bejaarde brom mer liep ontvellingen op aan zijn lin kerbeen, zijn karretje kwam vrijwel ongeschonden uit de strijd. Tengevolge van een defect aan de stuurinrichting is langs de Zanddijk een personenauto uit Den Helder in de sloot gereden. De drie inzittenden wer den licht gewond. De auto is door een kraanwagen naar de garage van Maar ten Smit gesleept. Op de hoek Narcisstraat-Violen straat reed de 27-jarige M. C. ter B. met zijn fiets tegen een auto aan. Hij werd met een lichte hersenschudding in uet gemeente-ziekenhuis opgenomen. In de Sluisdijkstraat wilde een wielrijder linksaf de Schagenstraat in slaan, juist toen hem een motorfiets te gemoet kwam. Een botsing, waarbij de fiets aan de voorkant ernstig werd be schadigd, was het gevolg. Een negenjarig jongetje, dat in het riet langs de fortgracht bij „Dirks Admiraal" het nest van een waterhoen tje wilde uithalen, is daarbij in het wa ter getuimeld. Hij werd door een agent van politie op het droge gebracht. De Helderse tafeltennisteams HCSC 2 en IVA 5 sloten de promotie-degrada tie-competitie af met goede overwin ningen. De HCSC-reserves hadden de lastige uitwedstrijd tegen Dito 2 en 3 te Grootebroek. Tegen Dito 2 zagen onze stadgenoten een 3-1 voorsprong omgezet in een 4-3 achterstand. Heide- ma en Van Wensum brachten de stand weer in hun voordeel (5-4), waarna Van Oeveren en Van Wensum samen het dubbelspel wonnen en dus zege vierden met 6-4. Ook Dito 3 heeft zich weer geducht geweerd. Vooral Kok toonde zich met zijn drie overwinningen een sterk te genstander. Niettemin werden ook de ze Grootebroekers met 6-4 verslagen. HCSC 2 komt, zoals men weet. volgend jaar in de derde klasse uit. IVA 5, dat zich reeds in deze klasse handhaafde versloeg in Noord-Scharwoude Effect 3 met 7-3. De Helderse punten werden gescoord door Flameling (3), Adriaan- sen (2) en Bommer (1). Ook het dub belspel was voor de IVA'ers. In deze competitie moeten nu nog worden gespeeld: Effect 3—Dito 2. Ef fect 3—Dito 3, en Dito 3—Dito 2. Waar schijnlijk gaat Dito 2 wel als derde naar de derde klasse over. De stand is nu: HCSC 2 IVA 5 Dito 2 Dito 3 Effect 3 14 12 4 4 0 55—25 46—34 30—30 29—31 Een van de hoogtepunten van het feest, dat de Vrije Vogels ter gelegenheid van hun zomertrek, in Kolhorn hielden, was ongetwijfeld de bijeenkomst r°"" het kampvuur, waar wika Boon een kampverhaal hield, dat de aandacht van de ongeveer twee honderd vijftig deelnemers zeer wist te hoeien. Ook vele ouderen maakten deze gebeurtenis mee en genoten evenzeer als de jongens en meisjes. oefend. O.a. was er 'n circusvoorstelling waarbij aan de beste artisten punten werden toegekend. Om vier uur werd deze zomertrek besloten bij de vlagge- mast, waar wika Boon een toespraak hield en allen dankte die hadden mee gewerkt om dit feest zo uitstekend te doen slagen. Zo was het inderdaad. Tal van mensen uit Kolhorn hebben zich ter gelegenheid van dit feest van hun beste zijde laten zien en geholpen, waar geholpen moest worden, evenals de ver enigingen. waarvan wij Kaagvogels notmen, dat er zelfs een thuiswedstrijd voor verstelde. De deelnemers waren afkomstig uit Enkhuizen, Wieringen, Wieringermeer, Schagen, Hauwert, Alk maar, Egmond, Barsingerhorn en Kol horn. Zaterdagavond werd door de groep Alkmaar het lekenspel „Mirjam" opge voerd in de Nederlands Hervormde kerk. Deze groep bracht het spel zeer goed naar voren en vooral de kleine Mirjam, een tienjarig meisje, was uit stekend. Na afloop van dit spel en het kampvuur ging het in optocht naar de slaapplaatsen in de boerderijen van de heren Langvoort. Spaans, Klaaren en Kistemaker, waar de pret nog eeruime tijd voortduurde. Het was laat toen al len sliepen en vroeg werden de deel nemers weer wakker, om het Zondagse programma te volgen. Begonnen werd met een jeugddienst van wika Boon in de Ned. Herv kerk. Voor het gebouw van de coöperatie „De Ster" werden toen door verschillende groepen uit beeldingen gegeven van sprookjes, als .De nieuwe kleren van de keizer Asse poester, Hans en Grietje, De gelaarsde kat", e.d. Na de gemeenschappelijke brood maaltijd ging het naar het sportveld, waar verschillende spelen werden be- Bevallen: J. M. Vermeulen Meskers, d. L. W. SnelToes, d. D. StamTukke, z. E. A. de Vries van Baars, d. J. van GorselenBak ker, z. C. W. Baasvan Spelden, z. T. J. RomkesDukelo, d. C. H. van Asma—Laan, z. A. C. van Haas terHulsebosch, z. G. A. N. Ver veer—van Berkum, z. R. Straat manSelier, d. C. J. de LeurNak, z..M. Moermanvan der Werf, d. E. J. van de VijverSalomé, d. G. KempenHeijdenrijk, d. W. B. Bam- bachWuestenenk, z. A. Blokker Meijering, z. B. I. van der Werff Haijim, d. J. Meestervan de Vaart, z. H. HaalGroenhoff. z. Ondertrouwd: T. G. Jense en E. F. van Hoek. K. M. Haak en A. Mal let. J. G. D. Hofman en A. Koedij ker. P. van Leenen en L. Langeveld. G. Looij en M. C. v. d. Neut. L. Volkers en J. E. Dortman. L. Rass eb L. Aris. P. Landman en C. A..J. van Broekhoven. Getrouwd: A. Tielemans en G. Morée. W. de Roos en C. A. Vermeu len.A. van den Brink en W. J. Lui ten. T. J. Papo en A. de Jong. J. Schouten en A. J. C. Neutgens. D. van der Velde en A. P. Poldervaart. J. W. van den Heuvel en C. D. van der Veer. Overleden: A. H. Godijn, m., 77 jaar. F. A. Engel, m, 72 jaar. W. M. Bui.itendijk, vr„ 82 jaar. N. Ap pel, echtgen. v. A. A. de Munck, 67 jaar. De postduivenvereniging „Het Noor den" hield de zesde wedvlucht met oude duiven van Orleans (597 km). In concours waren 109 duiven, die om 7.10 uur met ZW-wind werden gelost. De eerste vogel werd geconstateerd om 13.16.09 uur, de laatste om 15 09.31 uur. De prijzen werden als volgt verdiend: P. W. Manshanden 1-6-22. G. Witten- berg 2-3-4-17, J. van Hoek 5-11-16. P. Dirks 7-21-25. J. Fluri 8-28, A. Riet veld 9-13, gebr. Ramler 10-30-33. W Pluijmers 12-32-35. gebr. Buis 14-34, M Nellestein 15-23-26, C. Kos 18-29. C. Post 19-27. G. de Wit 20-31, J. Kok 24, G. Buis 36, K. Zegel 37. Woensdag van 4.30 tot 6 uur inkorven voor Chateauroi. „VOP" hield Zondag de laatste Vi- tesse-vlucht van Quievrain (293 km). De eerste duif werd getoond om 11.08 20 uur, de laatste om 11.19.- uur. De prijs winnaars waren: H. de Vroome 1. J. de Bruin 2-3, M. Mastemaker 4-6-8-10- 14-17-18-19-20, J. Luider 5, J. Vlaming 7, W. M. de Boer 9, Hengsdijk-Giezen 11-13, R. Ottevanger 12, J Schonen berg 15, O. Boon 16. De Vitesse-kam- pioenen zijn: M. Mastemaker 360 pnt., Hengsdijk-Giezen 280 pnt.. J. Vlaming 276 pnt. Kaampioen doffer: Hengsdijk, kampioen duif. M. Mastemaker. Gevonden: Autoped, broche, be lichte film, bankbiljet van f 25, hals ketting, windjack, konijn, medaillon, zakmes, parapluie, portefeuille, porte- monnaie, pet. daspeld, riem. sleutel, twee spaarpotjes tuigje, tas, vest. Verloren: Autoped, brilledoos, horloge, ketting, dameskousen, lucht- filter, laken, parapluie. mutsje, diver se portemonnaies, rijwiel, ring, spaar boekjes, tas, bak van een weegschaal, enig visgerij. Aan komen lopen een hond. Op de afdeling recherche staan nog enkele rijwielen op hun eigenaars te wachten. Het hoofdbureau van politie aan de Kerkgracht is voor gevonden en ver loren voorwerpen op werkdagen van 1149 elf tot één uur geopend. 83 Commissaris Kwabberteen had wel gemerkt, dat Jimmy en Kees Kleuntjes samen hadden staan smoe zen en hij maakte zich daaromtrent niet weinig zorgen. „Als jullie maar géén gevaarlijke dingen gaan onderne men" zei hij bibberend. „Tenslotte wens ik dit afschuwelijke onderaardse gewelf op waardige wijze te verlaten in overeenstemming met mijn functie van hoofd der politie" „Ik zal probé ren voor een ere-escorte te zorgen zei Jimmy sarcastisch, „maai als te genprestatie verwacht ik van u, me neer de commissaris, dat.... u.... pre ciesdoetwatik zeg. Am ders bent u vóór u 't weet een kind des doods!" „Een kinds des doods!" Jammerde commissaris Kwarberteen vol ontzetting, terwijl hij vooor Jim my op zijn kneiën viel. „Meneer Brown, ik sméék u. begaat u niet nog meer onv-r ntwoordelijkhe1 ien t! met met nvjn leven. Ik nu' he" u 'U mmy had er ge noeg van Hy duwde de commissaris van zich af en zei alleen: „Hoor s, Kwabberneus, je verveelt me. 't Enige wat je straks te doen zult hebben, is hard te lopen, héél hard zult hebben, is als je dat niet wilt, moet je 't zelf maar weten, maar dan ben je 'n kind des doods, als je dat maar weet". Commis saris Kwabberteen keek Jimmy ont hutst aan. „Als h-h-hoofd van de po litiezei hij en toen kwamen de waterlanders. Bij beschikking van de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zijn benoemd tot gecommitteerde bij de in het jaar 1952 te houden eindexamens van de opleidingen tot stuurmansleer ling en leerling-scheepswerktuigkundi- ge onze plaatsgenoten de heren G. J. Grobben. G. H. van Koeverden Brou wer en G. P. de Lange. Op Donderdagavond 12 Juni houdt de Volkspartij voor vrijheid en democratie een openbare verkiezingsbijeenkomst in „Formosa". Als spreker tredt op de heer D. W. Dethmeyer uit Den Haag, met als onderwerp: „Waar het om gaat". De aanvoer van kuilpaling was de afgelopen week niet bijzonder groot. De vangsten waren over het algemeen aan de lage kant. Grote vangsten kwa men practisch niet voor. De vangsten varieerden per vaartuig en per dag van 50 tot 150 pond. De gehele week door waren de noteringen voor de kuil paling heel goed. Deze waren per pond f 1.05f 1.40. De aanvoer van lijnpa- ling was tamelijk goed. De vangsten varieerden hier per vaartuig van 60 tot 170 pond per dag. De noteringen voor lijnpaling waren van f 1.11—f 1.51 per pond. Voor het eerst in dit seizoen werd weer snoekbaars en rode baars aangevoerd. De vangsten waren heel gering. Noteringen bevredigend. Voor snoekbaars per pond van f 0.60—f 0.86 Rode baars noteerde per pond van f 0.65—f 0.86. De aanvoer van nest was bevredigend. In totaal werd ongeveer 115 ton aangevoerd. Prijzen per bak van f 2.29f 2.80. De weekbesommin- gen der kuilvissers varieerden de af gelopen week per vaartuig van f 350— f 800. Bij de lijnaalvissers was dit per vaartuig van f 250—f 650. Door enkele vaartuigen werd Noord zeevis aangevoerd. Noteringen voor middel schol f 0.82; kleine schol van f 0.32f 0.52, alles per kg. Aangevoerd werd: 44541 pond kuil paling; 5552 pond lijnpaling; 112 pond snoekbaars: 570 pond rode baars; 100 pond blei; 22 pond voorn; 12 pond kar per; 4 pond snoek en 23960 pond nest. De totale omzet aan de afslag bedroeg ongeveer f 65.285. Bij het puin lossen voor de M.U.Z. vond een ongeval plaats dat wonder wel goed afliep. Dit puin gaat in bak ken, die ingeprikt naar boven worden gehesen. De werkman L. S. pikte de haak in een bak en bij het naar boven gaan, dat vrij snel geschiedt, greep de haak in een mouw van zijn jas. En nog eer men zich er van bewust was, zweefde hij naar boven. Toen men zag dat hij aan zijn mouw hing vreesde men dat ceze zou los scheuren en dan was hij zeker ongelukkig terecht ge komen. De machinist B. hield echter zijn tegenwoordigheid van geest en vierde langzaam terug. Onderwijl zag S. kans met de nog vrije hand de rand van de bak te grijpen Geboren: Harm Hendrik, z. v. Hen- dricus ten Napel en Klaasje Bakker; Marrigje, d. v. Auke Kaptein en Al- berdina Roos; Cornelis, z. v. Hendrik Bakker en Klazina Maria Zwaan; Ma de, d. v. Toon Meun en Hendrikje Hoefnagel; Auke, z. v. Teunis ten Na pel en Aaltje Kapt zin. Overleden: Klaas de Boer, oud 62 jaren: Grietje de Vries, wed. van Lub bertjen Bakker, oud 79 jaar. Gehuwd: Rense Hoekstra en Jaco ba Maria Visser. Ondertrouwd: Frans Friedrich Wil helm Johannes Benjamin Bode ei Marretje Ras: Jacob de Boer en Truit je van Veen. UITKOMSTEN DER IJSSELMEER- VISSERIJ OVER MAART 1952 De hoeveelheid vis en waarde van de vis, gevangen in het IJsselmeer over Maart 1952 bedroeg: 172837 kg voor f 67564 (vorige jaar 591225 kg voer f 146666.). De teruggang is voor- nemeu'k een gevolg van d« lage snoekbaarsvangsten. Werd er het vo rig jaar 33270 kg aangevoerd, thans was dit 13156 kg. SNURREVAAD VISSERIJ Uit het overzicht over de maand Maart 1952 blijkt, dat in deze maand de Snurrevaadvisserü 0p Je Noordzee alleen door 3 urkers werd uitge- oefend. Het resultaat was niet slecht. EIGEN ORGAAN De Herv. Evangelisatie op Ger. grondslag te Urk Is deze week begon nen met de uitgifte van een eigen or- faan, onder de titel Troffel en waard. Blijkens het inleidend woord wil het orgaan mede dienen tot finan tiele steun om te kunnen komen tot het stichten van een eigen vergader ruimte. BENOEMD Ix, Pnze P'aatsgenoot, de heer A. de Wit, die de vorige week slaagde vooi net onderwijzers-examen op de Klok kenberg te Nijmegen, is als onderwii rm i 'fn?(!Ja,n de Chr- School te Udel bij Apeldoorn. B.K C.-2 kreeg klop van Schagen B.K.C.'s eerste bekerwedstrijd tegen Texel is voor de geel-zwarten op een nederlaag uitgelopen en het moet ge zegd worden, dat de eilandbewoners de geringe 2-1 overwinning wel verdien den. B.K.C. kon door Buning allereerst de leiding nemen en deze voorsprong was verdiend, aangezien de gèel-zwarten in de eerste periode een verdienstelijk par tijtje voetbal weggaven. Het werd ech ter anders, toen de scheidsrechter o.i. ten onrechte een corner toekeh- de en een der Texel-spelers zijn club met een goede kopbal de gelijkmaker bezorgde. Nog vóór de rust stond B.K.C. met 2-1 achter, doordat Hendrikse, die een verdienstelijke partij te zien gaf, te zacht op IJsselstein terugspeelde. Een Texel-voorhoedespeler was eerder bij het leer dan IJsselstein en plaatste de bal in diens vrije doel. Na de hervat ting kregen de B.K C.-ers niet veel kan- sen meer om gelijk te maken. De Texel- aanvallen waren gevaarlijker en met enig geluk behoefde IJsselstein niet meer te vissen. De B.K.C.-doelman red de nog wel enige malen op uitstekende wijze. B.K.C. 2 kreeg zijn derde nederlaag te incasseren, thans tegen Schagen S waarvan de doelman zeker niet over ge luk te klagen heeft gehad. Ondanks het feit. dat Nap en Leijen ieder voor de rust eenmaal scoorden bereikten de gasten echter na de eerste drie kwar tier een 5-2 voorsprong. Na de hervat ting kregen de gastheren echter een betere kijk op het spel en slaagden er in hun achterstand tot 5-4 in te lopen. Een kleine 80 handbalsters zijn Zon dag de gehele dag in de weer geweest om uit te maken, wie er met de ere palm, in casu een lauwerak, beschik baar gesteld door de winnaar van vorig jaar, GDS, zou gaan strijken. En, tegen de verwachting in, is het ditmaal de club van Oudeschild. De Zeemeeuwen, die het begeerde sieraad mee naar huis neemt. Daarmee werd meteen revanche genomen voor de nederlaag, die zij on langs tegen GDS leden. Alle wedstrij den duurde 2 x 20 minuten. Hier vol gen de uitslagen: GDS 1-Zeemeeuwen 1 100, rust 30. SVO-SVC 0—2 rust 0—0 (verlenging met 5 minuten). SVK-GDS 2 31 rust 21. GDS 1-Zeemeeuwen 1 3—6 rust 02. Zeemeeuwen 2-GDS 2 05 rust 0—2. SVC-SVK 3—2 rust 1—0. SVO- GDS 2 40 rust 30. SVC-Zeemeeuwen 1 14 rust 01. Interessant en spannend tevens was de wedstrijd tussen GDS 1 en Zeemeeu wen 1. De partijen wogen vrijwel tegen elkander op. Een groot aandeel in de overwinning van de Oudeschildse meis jes had echter de keepster van de te genpartij, die zeer slecht uitgooide, waarvan mej. Jannie Dalmeyer de mid- voor van de Zeemeeuwen dankbaar wist te profiteren. Na afloop bood de voorzitster van de club van De Koog, de organiserende vereniging, mevr. L. v. Koningsveld v. Gemert, aan de overwinnaars de lau wertak aan. De automobiel vgn een bewoner van ons eilarn is Zondag op de Provinciale weg bij Zaandam door de politie aldaar in beslag genomen. Het was n.:. geble ken, dat de remmen van de wagen niet deugden. VISAFSLAG OUDESCHILD Aanvoer van zeevis in de week van 2 Juni tot 8 Juni aan de visafslag te Oudeschild: 805 kg schol 5220; 232 kg tong 1.35—35; 23 kg tarbot 1.30—70; 430 kg schar 22—16; 47 kg bot 40—20; 24 kg wijting 4020; 31 kg pieterman 50; 2382 kg handelsgarnalen 6440; 757 kg kruikels 20; 840 kg kokhanen 35; 5 kg zalm 54.25; 5 kg fint 26; 246 kg geep 154. GELUKKIG WEER TERECHT Gisteren werd op het raadhuis een portefeuille bezorgd inhoudende fami liepapieren en geld tot een bedrag van 550—, Door een arts was deze porte feuille op de markt gevonden. De ver liezer een oadgast kon zijn eigen dom gelukkig spoedig in ontvangst nemen. EERSTE STEEN CONSULTATIEBUREAU Naar wij' vernemen zal Zaterdag 14 Juni de eerste steen voor het Consul tatiebureau en Badhuis worden gelegd en wel door Anita Beemsterboer, het dochtertje van onze gemeentesecreta ris. DE FLIEREFLUITER In het kader van de VVV uitvoerin gen van deze zomer komt Donderdag 12 Juni de voordrachtskunstenaar Cor van Beek in hotel „De Oranjeboom" met de Flierefluiter. MARKTBERICHT TEXEL Aangevoerd werden; 2000 lammeren 58—78; 28 schapen 90—115; 5 koeien 750—900; 3 paarden 850—950; 22 biggen 5070; 16 nuchtere kalveren 4565. In de Zaterdag door de afdeling van de P. v. d. A. belegde bijeenkomst, die matig bezocht was, heeft de heer Swierstra uit Hoorn een uitvoerige rede gehouden over de politiek die in de laatste jaren door de verschillende politieke partijen is gevoerd. Hij wees op wat er door de ministers van de P. v. d. A. is verricht en betoogde, dat men de sociale voorzieningen, die m de naoorlogse jaren zijn verkregen, al leen te danken heeft aan hen, die een vooruitstrevende politiek volgen. Hij eindigde met een opwekking om de strijd met de grootste krachtsinspan ning te voeren. Medewerking aan deze bijeenkomst werd verleend door het politiek lekencabaret, dat een aardig programma ten beste gaf. Aanstaande Zaterdag zullen op het dorpsplein in Callantsoog provinciale brandweerwedstrijden worden gehou den, waaraan 17 verschillende corpsen uit Noord-Holland deelnemen. Natuur lijk zijn ook de Callantsogers van de partij.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2