Stad en Omgeving Minister-president dr Drees als spreker voor de P.v.d.A. Argis en Lua Ypenburg werkten zich in de halve-finale Jimmy Brownen de bende van Dolle Dirk f/OORDER&REEDT Comité O. en O. organiseerde toch een eenvoudig programma Openbare verkiezingsbijeenkomst in Tivoli Mr. Kranenburg over het militaire vraagstuk IN HET KORT Eindexamen Kweekschool Eerste finalist wordt morgenavond bekend Einde O. en O.-tournooi komt in zicht Tussen Haaks en Kuitje School-athletiekwedstrijden gaan weer niet door VU-excursie naar Artis Avondwijding Lutherse kerk Hoe de duiven vlogen Urk Pogingen voor „groot" voetbal faalden ^AM 43.M m I GEEN MILITAIRE SPORTWEEK 1952 Een voordelig reisje Julianadorp Ook Kaagvogels dolf tegen JVC het onderspit Callantsoog Niemand minder dan de minister-president, dr W. Drees, voerde gisteravond in Tivoli het woord tijdens een goedbezochte verkiezingsbijeenkomst van de rartjj van de Arbeid. De afdelingvoorzitter, de heer P. S. van der Vaart, opende deze openbare vergadering, nadat „Kunst aan het Volk" ter inleiding o.a. „Mor genrood" had gezongen. De heer Drees hield een rustig betoog, waarin h(j enkele aspecten van de nationale politiek behandelde, l'iteraard schonk hij aan dacht aan de critiek, die is uitgeoefend op het regeringsbeleid dat de laatste zeven jaren mede door de Partij van de Arbeid is gevoerd. Toen na de bevrijding het kabinet Schermerhorn-Drees werd geformeerd, ging deze socialistische regering van het standpunt uit, dat herstel én ver nieuwing de allervoornaamste taken waren. Met voorbeelden toonde dr. Drees aan, dat zowel aan het herstel als aan de vernieuwing reeds zeer veel kon worden gedaan. De P.v.d.A. wordt verweten, dat zij zich meer richt op de verdeling dan op de pro ductie, dat zij te veel invloed wil geven aan de staat en dat zij een on gewenste nivellering in lonen en sala rissen voorstaat. De heer Drees be toogde, dat de ernstige gevolgen van de tweede wereldoorlog een beleid in deze richting noodzakelijk hebben ge maakt. Zonder dit beleid zou de in dustriële productie het vooroorlogse peil niet met vijftig procent hebben overschreden, zou de (voor de helft verloren geganel koopvaardijvloot niet reeds groter zijn dan voor de oorlog en zouded tal van sociale maat regelen achterwege hebben moeten blijven. Aan de ene kant wordt de P.v.d.A. verweten, dat zij het staats budget te hog opvoert met als gevolg een te zware belastingdruk, terwijl anderzijds het verwijt klinkt dat zij te weinig heeft gedaan. „Je kunt één van die stellingen ver dedigen, maar niet allebei tegelijk", al dus dr. Drees, die constateerde dat de levenskracht en de gezondheid van het Nederlandse volk zich volledig hebben hersteld. Ons land heeft weer het laagste sterftecijfer ter wereld en in de strijd tegen de tuberculose is thans het stadium bereikt, dat geen uit breiding van de capaciteit der sana toria meer nodig is. „We hebben het als onze plicht gevoeld, allereerst die genen te helpen, die er vóór de oorlog het slechtst aan toe waren. Wij strijden voor sociale rechtvaardigheid en be staanszekerheid. Laten wij er voor zorgen, dat het op de 25ste Juni weer zal zijn: „Vooruit en omhoog!", zo be sloot de minister-president zijn toe spraak. Ook de vrouwen Mevr. G. E. Steert—Brouwer, lid van het college van B. en W. der gemeente Purmerend, die vervolgens achter de katheder trad, richtte zich in het bij zonder tot de vrouwelijke kiezers. „Ook de vrouwen zijn mede-verant woordelijk voor de gang van zaken in de wereld", aldus de spreekster, die het in de P.v.d.A. toeujichte, dat het welzijn van de mens centraal werd ge steld, en niet het ideaal van een „gave gulden", waarvoor men misschien weinig kopen kan. Zij sprak zich uit voor een hechte samenwerking tussen de volkeren, opdat éénmaal de weg naar ontwapening kan worden gebaand. Na een korte pauze werden enkele populaire werkejs op bijzonder ver dienstelijke wijze uitgevoerd door een orkestje onder leiding van de heer L. F. van Loo Jr. De heer Van der Vaart gaf toen het woord aan de staats secretaris van Oorlog, mr. F. J. Kranen burg. Deze besprak „Het militaire vraagstuk", dat hij in de eerste plaats zag als een vraagstuk van het ge weten. Juist terwille van de zo be langrijke gewetensvrijheid begroet de Partij van de Arbeid het Atlantische Pact en onderstreept zij de noodzaak van een gezamenlijke militaire inspan ning binnen dit pact. „Wij zijn op het ogenblik bezig, onze bijdragen op te bouwen in dat gróte geheel. Er is reeds een gemeenschap pelijk commando, wellicht komt er ook een gemeenschappelijke begroting", zei mr. Kranenburg. De staatssecretaris herinnerde er aan, dat de Verenigde Staten verleden jaar honderd millioen dollar voor de wederopbouw van ons economisch bestel beschikbaar hebben gesteld, boven de anderhalf milliard gulden die voor onze defensie zijn ver strekt. Nederland heeft zelf ook ander half milliard gulden voor dit doel uit getrokken, welk bedrag op de belas tingbetaler moet worden verhaald. Wanneer we bedenken, dat de Ameri kaan in vergelijking met ds Nederlan der meer dan dubbel wordt belast, doet iedere opwekking tot belasting verlaging ons land een pover figuur slaan in de internationale solidariteit, aldus mr. Kranenburg. „Het is onze plicht, de wapenen te dragen, opdat geen vreemde wapenen ons ooit behoe ven te bevrijden. Wij moeten niet meer vervallen in de fout van vóór 1940. toen de overweldiger de West-Euro- pese landen stuk voor stuk kon onder werpen", zo besloot de staatssecretaris van Oorlog. Als laatste spreker trad op de vice- voorzitter van het N.V V., het Tweede Kamerlid J. G. Suurhoff, die er op wees, dat ons land er na 1945 heel an ders voor stond dan na 1918. Toen was er nog een zekere welvaart, maar de tweede wereldoorlog heeft ons land naar schatting 24 milliard gulden ge kost. De staatsschuld werd in die jaren opgejaagd tot over de twintig mil liard. Er was dus een geweldige ach terstand in te halen. De heer Suurhoff noemde veel critiek op het beleid van de Partij van de Arbeid ongegrond en onrechtvaardig, en hij vond het on redelijk dat belangrijke sociale voor zieningen, die ondanks de grote finan ciële moeilijkheden konden worden ge troffen, werden gebagatelliseerd. Met de opwekking tot het ontplooien van zo veel mogelijk activiteit, opdat de P. v. d. A. versterkt uit de verkie zingsstrijd te voorschijn zal treden, eindigde de heer Suurhoff zijn ver schillende malen door applaus onder broken rede. Om half twaalf werd de bijeenkomst door de heer P. S. van der Vaart gesloten. Door lady Butler, echtgenote van de Britse ambassadeur in Den Haag, wordt vanmiddag om kwart vóór drie in de Marinecantine de bazar van de British Women's Club geopend. De wekelijkse schoenenruilbeur» van de Helderse Stichting voor Soci aal Werk wordt vanmiddag van vier tot vijf uur gehouden aan het nieuwe adres Molenstraat 95b; vanavond van half acht tot half negen is het spreex- uur aan het adres Piet Heinstraat 1. De PK. harmoniekapel „Win- nubst" geeft vanavond van half negen tot tien uur een tentconcert in het Julianapark. Onze stadgenote mej. A. H. Vroom is vorige week geslaagd voor het eind examen van het Amsterdamse Con servatorium, afdeling Piano. Onze oud-stadgenoot, de heer C. A. Bezem, is te Den Haag geslaagd voor het tweede gedeelte diploma C Scheepswerktuigkundige. Aan de Bijzondere Kweekschool te Den Helder slaagden op 10 Juni voor de aantekening Handenarbeid de da mes J. J. Bom. H. E. Kraak. E. Moen, E. Reuser. D. H. Uipkes en L. B. Ver- berene allen te Den Helder; P. Druif en A. v. d. Sterre te Texel en A. Wes terhof te Wieringen. Afgewezen: geen. De elftallen van de Mijnendienst en het regiment Lua-Betuwe speelden zich onlangs reeds in de halve finale van het O. en O.-tournooi om de „Burgemeester Ritmeester-beker", die morgenavond om zeven uur op het HRC-terrein wordt gehouden. De beide andere tegenstanders in de halve-finale zijn gisteravond bekend geworden. Het zijn Argis, dat na strafschoppen over Hertog Hendrik zegevierde, en Lua Ypenburg, dat LSK-Schiphol met 31 versloeg. Deze laatste strijd in de halve finale wordt gespeeld op Maandag 16 Juni, eveneens aan de Sportlaan. De wedstrijd Hertog HendrikArgis op het Helder b-terrein muntte niet uit door uitstekend voetbal, maar wel door hard en stug vechten. Beide partijen hadden zich kennelijk voorgenomen hun huid extra duur te verkopen. Pas twee minuten vóór de rust viel het eer ste doelpunt, dat door de ver naar vo ren gekomen De Ruiter voor Hertog Hendrik werd gescoord. Vooral in de tweede helft ging het spannend toe. reeds na zeven minuten maakte mid denvoor Giljou bij éen scrimmage gelijk (11). Hoewel Hertog Hendrik daarna zienderogen sterker werd, viel toch een doelpunt aan de andere zijde. De doel man had een hard schot van rechts ge stopt, maar hij kn de bal niet onder controle krijgen. Voor rechtsbinnen Felting was het toen een koud kunstje hèt leder over de lijn te werken. En nog gaven de geelhemden het niet op. Mid denvoor, rechtsbinnen en linksbinnen misten enkele prachtige kansen, maar eindelijk, een minuut of acht vóór tijd, had rechtsbuiten Van de Tuyn met een mooi, hoog schot succes (22). Het eind van het liedje was. dat strafschop pen moesten worden genomen. De vijf voorhoedespelers van Hertog Hendrik benutten er slechts twee, zodat de kan sen voor Argig bijzonder goed kwamen te staan. Linksbuiten Scholte, die een uitstekende wedstrijd achter de rug Gisteren arriveerden de drie Deen se motortorpedoboten „Clenten", „Ha- vörnen" en „Taarnfalken" voor een officieus bezoek in Den Helder. Verder kwam binnen Hr. Ms. „Zee hond". Het is morgen hoog water om 10 35 en 23.25 uur, en laag water om 4.40 en 17.35 uur. De temperatuur van het zee -'ater was 15,3 graden Celsius. had, benutte de eerste penalty op rustige wijze. Ook de tweede werd ingezet, maar nummer drie en vier werden ge mist. De laatste strafschop moest dus de beslissing brengen. Wel, rechtsbuiten Wortel, wie deze taak te beurt viel, plaatste keurig in de linkerhoek en. goal! Zo won Argis deze gelijkopgaande ontmoeting. In beide elftallen was de spil de uit blinker. Liet won voor Hertog Hendrik menig duel met middenvoor Giljou. die zijn verlies niet altijd kon verkroppen, en Hofstra was in de achterhoede van Argis de grote man. Op het WGW-terrein trok Lua Ypen burg aan het langste eind. De Ypen- burgers wonnen met 3—1, na met de rust met 10 te hebben voorgestaan. In de eerste helft lukte het deze ploeg trouwens niet zo best mede doordat de LSK-ers van Schiphol een sterk afbre kend spelletje demonstreerden. Na een half uur lanceerde linksbuiten ValeiStijn de beste speler van Lua. een voorzet, waaruit Van de Brom in eigen doel schoot (10). In de tweede helft werd ook het tweede doelpunt door Valentijn voorbereid. Ditmaal werd zijn voorzet door middenvoor Jonker op fraaie wijze ingekopt. Tien minuten vóór het einde leverde een solo-ren van rechtsbinnen Erkelens Lua's derde doelpunt op (30). Hóewei LSK niet veel meer had in te brengen, gelukte het linksbuiten Van der Heuvel toch, om ongeveer ander halve minuut vóór het einde de eer te redden (31). i i 84. „Hou die vrouw in de gaten!" fluisterde Jimmy Brown Kees Kleun- tjes nog in het oor en na dit gezegd te hebben, verdween hij weer naar de voorraadkamers van de roversbende Jimmy ging met koortsachtige haast aan het werk. Uit een nis greep hij een klein kistje waar een lang stuk touw omheen gewonden was en daarmee liep hij zo snel mogelijk naar de deur, die hij een kwartier tevoren had ont dekt. Hij zette het kistje voorzichtig naast zich neer en begon met z'n han den, die, zoals u weet, niet klein van formaat zijn, een gat te graven onder de drempel van de deur. Lang werk kostte dat Jimmy niet. Toen hij meen de dat het gat diep genoeg was, maak te hij het kistje open, haalde er een soort patroon uit en nog een en nog een en deponeerde ze alle drie in het gat. Daarna verbond hij de drie patro nen met het stuk touw dat om het kist je had gezeten en dat eigenlijk geen touw was. maar een lange lont..., Jim my had namelijk bij de voorraad van de bende een kistje met dynamietpa- tronen gevonden en hij had dadelijk het besluit genomen zich daarvan te bedienen bij zijn ontvluchtingspoging. Alleen wilde hij ook nog proberen de heer Dolle Dirk te pakken te krijgen en dat was niet zo héél gemakkelijk Het bestuur van de Helderse Athle- tiek Vereniging heeft door verschillen de omstandigheden moeten afzien van de organisatie van de school-athletiek wedstrijden, die op Vrijdig 20 en Za terdag 21 Juni zouden worden gehou den. Evenals verleden jaar zullen deze wedstrijden dus geen doorgang vinden. Men is thans voornemens, de ontmoe tingen volgend jaar wat vroeger in het seizoen te organiseren. Bij voldoende deelname organiseert de Helderse Volksuniversiteit op Zon dag 22 Juni onder leiding van dr A. F. J. Portielje een excursie naar Artis. Men kan zich voor dit uitstapje tot 14 Juni opgeven. In de Lutherse kerk aan de Wezen straat wordt vanavond om acht uur weer de wekelijkse avondwijding ge houden. Het wijdingswoord wordt ver- zorgd door ds J. W. Sepmeijer, de li turgie door dr J. A. Stellwag. Mevr. A. van Hoek-Kiljan verleent aan het orgel muzikale medewerking Ook de postduivenvereniging „Hol lands-Noordpunt" vloog op Quievrain (293 km). De uitslag was: J. van Wol- feren 1-3-6; mevr. Jolen—Wit 2-7-9: J. van Dam 4; K. Brons 5; B. Schreuder 8; J. Zoon 10. Vandaag inkorven voor Chateauroi (17.30—18.15 uur). BESMETTELIJKE ZIEKTE In de week van 25 Mei tot en met 31 M«i werd in deze gemeente een drietal gevallen van besmettelijke ziekte gecon stateerd en wel van hepatitis infectiosa (lever-aandoening). VISSERIJ Dinsdag werd door 122 vaartuigen aangevoerd: 11.558 pond kuilpaling, prijs 0.951.10 per pond; 2271 pond lijnaal, 1.261.35; 9 pond snoekbaars 0.64; 59 pond rode baars 0.65 en 541 bakken nest, 2.65 per bak. Toen men de zekerheid had, dat ook de voetbal-trial moest worden afgelast, is nog getracht bij de KNVB toestem ming te krijgen voor het opstellen van een verstrekt Marine-elftal, dat tegen een ztaaluwen-ploeg zou uitkomen. -. j? t immk 4:- f: - - 41 BORDEN Iemand schreef Gradus „He t gemeentebestuur heeft ten gerieve van de verschillende politieke par tijen op enkele plaatsen in onze stad publicaïieborden geplaatst voor het aanbren gen van propagandabiljet- ten. Het zal u bekend zijn, dat deze maatregel bedoeld is, om te voorkomen, dat anders het stadsbeeld wordt ontsierd. Ik acht dit een zeer wijze maatregel van ons gemeentebestuur. Elke partij moet deze maatregel dan ook toejuichen, en men zou dan ook denken, dat alle politieke partijen zich hieraan wel houden. Er is echter één partij, en nog wel één die er zich steeds bij zonder op laat voorstaan de culturele waarde van het stadsschoon hoog aan te slaan, die deze maatregel aan zijn laars lapt. Op blinde muren, bunkers, urinoirs en meer publieke plaatsen ont waart men de reclamebil jetten van(hier volgde de naam van de partij-in- overtreding). Het wil mij voorkomen, dat deze partij nog heel wat goede vormen en manieren moet leren." Het briefje werd besloten met de vraag: „Hoe denkt Gradus hier over?" En deze Gradus denkt daarover in het geheel niet. Hetgeen de politici onder u wellicht zal bevreemden. Ge moogt wél weten, waarom hij hier boven niet de naam van de partij, die buiten zijn boekje ging, heeft genoemd. Louter en alleen uit verstandelijke overwegingen, onbevooroor deeld, omdat hij hier en daar ook de affiches van andere, niet door de brief schrijver genoemde, partijen op ongeoorloofde plaatsen heeft ontdekt. Ook Gradus houdt niet van die plak- maar-raak-politiek. Waarom evenwel slechts één over treder te noemen, als er meer zijn? TRANSPORT Tnderdaad, secretaris van „DOK", de Ronde van Den Helder staat weer voor de deur (Zondag 22 Juni). Alle inschrijvingen en toe stemmingen zijn binnen, vernam Gradus. Ook voor de wedstrijd voor transport fietsers melden zich steeds meer mannetjes aan. Er zijn bijvoorbeeld al elf sla gers, die voornemens zijn de fraaie wisselbeker te ver overen. Wie nog wil mee doen aan deze kampioensrit, moet zich beslist vóór Za terdag 14 Juni melden bij de heer Leenaars, Balistraat 45. Een ieder, die een trans portfiets bestuurt en er be roepshalve goed op thuis is, melde zich! BAARD 7o kun je maar weer eens zien. wat er kan gebeu ren. wanneer nestjes worden uitgehaald. Misschien heeft u, waarde Gradianen, het reeds vernomen. Het ge beurde aan de Nieuweweg. nabij „wijlen" de ijshaan Daar hoorde agent Baard plotseling hulpgeroep. Het bleek afkomstig te zijn van de negenjarige Robbie B„ die door het riet in het wa ter was gegleden. Zijn vriendje Brammie T. stond handenwringend op de kant, dat begrijpt ge. De beide vriendjes waren een nestje van een water hoentje aan het uithalen. Daartoe hadden zij tussen het riet een kist geschoven, maar dit wankele steuntje was gekanteld. Met alle ge volgen van dien. Gelukkig maar, dat de heer Baard juist in de buurt was. Hij had de drenkeling spoedig op het droge, en heeft niet verzuimd, de beide knaapjes over hun gedrag ernstig te onderhouden. De acht eitjes die de jongens reeds uit het nest hadden gehaald, werden door de agent terug gelegd. En dat noemt Gradus een toffe politieman. Robbie en Brammie zullen dat (achter af) wel met hem eens zijn. En nu maar hopen, dat het waterhoentje naar zijn „huis" durft terugkeren. TIENTJE pradus" „smeekbede" van 0 Zaterdag h»eft succes opgeleverd. Maandag ont ving hij een enveloppe, waar in zorgvuldig waren gebor gen het krantenknipseltje „Tientje" en het waarde volle tientje zelf. Uw stuk jesschrijver weet zeker, dat de vinder een prachtige daad heeft verricht. Gradus heeft het tientje bij het be trokken gezinnetje afge leverd. en daar veel dank ontvangen voor de eerlijke vinder, wiens naam onbe kend bleef. PRIJS rv tentoonstelling die on langs in de Vakschool voor Meisjes werd gehou den. heeft nog een klein nasleepje. Er moet namelijk nog een prijs van de ver loting worden afgehaald. De eigenaar van lot 777, zo ver nam Gradus. kan nog terecht tot en met Vrijdag 13 Juni tussen 9 en 12 uur en 2 en 4 uur aan de school. VOLLEDIG Wat betreft de feestavond van de Ouden van dagen op Vrijdag 13 Juni is Gra dus Zaterdag niet volledig geweest. Hier volgen thans alle medewerkenden: de ca baretgroep van de Neder landse Bond van Gemeente ambtenaren, de acrobaten- groep „De Morali's", het Onlangs deelden wij reeds mede, dat de O. en O.-sportweek dit jaar geen doorgang zal vinden. In verband met diverse beperkende bepalingen door militaire oefeningen, physieke training der troepen, bezuiniging en dergelijke is het v<>or de Koninklijke Landmacht en de LSK niet mogelijk om deel te nemen. Zelfs de voetbalwedstrijden tussen de drie strijdmachten zullen niet doorgaan. On getwijfeld heeft men door deze beslissingen van Land- en Luchtmacht het organiserende Comité O. en O. een grote teleurstelling bereid, die het niet heeft verdiend, gezien de keurige wijze waarop de militairen telkenjare een uitgebreid sportfeest werd voorgezet. Nochtans heeft „O. en O." voor de komende dagen een eenvoudig programma samengesteld. Men had gedacht aan gedemobillseer» de militairen als Van Roessel. Albers, Hendriks, Homan en Van de Ruit. De zer dagen kwam het bericht van de KNVB, dat voor een dergelijke ont moeting geen toestemming kon worden verleend. Zelfs niet op Zaterdagavond, zelfs niet voor een elftal, uitsluitend bestaande uit militairen. Het comité prijst zich gelukkig, dat de wedstrijd basketball tussen het Ne derlandse bondsteam „De Springbok- ken" en het Nederlandse militaire team wel doorgang kan vinden. Deze ont moeting kon worden opgenomen in het trainingsschema van de militaire ploeg voor een aanstaand internationaal tour- nooi. Op basketball-gebied staat Den Helder dus weer iets goeds te wach ten. Met de weinige mogelijkheden die het comité O. en O. nog restten, werd alsnog een eenvoudig programma sa mengesteld. Op Donderdag 12 Juni om zeven uur wordt op het HRC-terrein de eerste wedstrijd gespeeld in de halve-finale van het „Burgemeester Ritmeester- bekertournooi" tussen Mijnendienst en Regiment Lua-Betuwe. De tweede wedstrijd in deze halve-finale volgt op Maandag 16 Juni (zeven uur aan de Sportlaan), waarna op Woensdag 18 Juni de winnaars van 12 en 16 Juni elkaar ontmoeten om de eerste (Rit meester-beker) en tweede prijs. Tot nu toe werd de wisselbeker gewonnen door: Mijnendienst (1946), Kaderschool „Zeeburg' K.L. Amsterdam (1947), Koninklijke Marine Willemsoord (1948), Luchtvaarttroepen Bussum LSK (1949), Torpedo-atelier Willemsoord (1950) 'en Regiment Lua-Betuwe (1951). Om in het bezit te komen van de beker moet tweemaal achtereen of driemaal met tussenpozen het tournooi worden ge wonnen. Wint Lua-Betuwe dit jaar weer, dan krijgt deze ploeg de beker definitief in zijn bezit. In de pauze van deze wedstrijd wordt de traditionele loop door Den Helder (3'/i km) gehou den. Het parcours is hetzelfde als in vorige jaren. Op Vrijdag 20 Juni spelen de verlie zers van 12 en 16 Juni aan de Sport laan om de derde en vierde prijs, waarna de „Sportweek" wordt besio- e" °P Zaterdag 21 Juni met de bas ketballwedstrijd SpringbokkenNe derlands militair team (zeven uur op het tegelveld). Vermelden wij nog, dat het de be doeling is van het Comité O. en O., volgend jaar met een „ouderwetse" sportweek terug te keren. Wij hopen, dat de heren in deze opzet slagen. per touringcar, speciaal voor de abonné's van dit blad. kunt U meemaken op Woensdag 18 Juni a.s. naar Loosdrecht-'t Gooi-Valkeveen. Met diner, koffie, entree slot slechts 10.50. Onze volgende dagtochten gaan op 23 Juni naar Nijmegen en Berg en Dal (met diner enz. 13.en op 26 uni naar Soest en de Pyramiue van Austerlitz (met diner enz. 11.50). Ook voor Juli en Augustus hebben wij een aantal interessante dag tochten op het programma. U kunt zich opgeven of inlichtin gen verkrijgen aan het bureau van dit blad. Onze krantenreizen zijn prima verzorgd, dus gaa. U ook met de krant door het land. lï dubbelmannenkwartet „Euterpe", onder leiding van de heer D. Ploeg, en (na de pauze) het amuse mentsorkest van de Z.R.O.V. „Harmonie" met solisten, onder leiding van Louis van Loo Jr. De vreugde zal er des te groter door zijn! GRADUS Gisteren kwam Gradus' lijfkieker met dit plaatje aan zetten. Heel begrijpelijk overigens, want de bruidegom, de heer Rob de Boer, is een goede kennis van hem. De heer De Boer trad in het huwelijk met mej. Ria Krabbe. Samen zijn zij nu op de motor met onbekende bestem ming vertrokken. Op de huwelijksreis. Vooral van HAV- zijde was er belangstelling, want de bruidegom is al jaren één van de steunpilaren van de vereniging. Het eerste elftal van JVC speelde Maandagavond in Kolhorn voor het Jubileumkruis tegen Kaagvogels I De Julianadorpers pakten meteen flink aan, en al spoedig was middenvoor Hoornsman de backs te vlug af. Hij scoorde onhoudbaar. Enkele minuten later werd de voorsprong op dezelfde wijze vergroot (0-2). Dat liet Kaagvogels niet op zich zit ten. Stippel zag kans de achterstand tot 2-1 terug te brengen. Even later verrichtte Hoornsman evenwel de hat trick, en nog voor de rust deponeerde rechtsbuiten Kos nummer vier in de Kaagvogels-touwen. In d e tweede helft werd het een fors partijtje. Wat de thuisclub echter ook probeerde, men kwam niet verder dan nog één tegenpunt, zodat JVC met 4-2 zegevierde. De spelers van Kaagvogels maakten in het laatste gedeelte van de strijd wel wat al te veel gebruik van hun lichaamskracht. De scheidsrechter trad daartegen niet streng genoeg op. Op de adspirantendag te Alkmaar legden de JVC-adspiranten beslag op een eerste prijs, door Meervogels a met 2-0 en Twisk a met 6-0 te ver slaan. UIT HET ZAKENLEVEN Blijkens het Handelsregister is voor het brood- er. banketbakkersbedrijf 3. A. Oudencs Grote Keeten. uitgetreden de heer J A. Oudenes Nieuwe eige naar P. C. Dik.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2