j Kunst en Cultuur j A Politiesportdag Regeringsopdrachten aan groot aantal Nederlandse componisten LS HET HART SPREEKT. T exel Anna Paulowna Uitstekend geslaagde Texeltocht van DWW Schoolwandeltochten trok ken minder belangstelling Wedvlucht „Altijd Verder" KERKELIJK NIEUWS MARKTBERICHTEN PURMERENDER MARKT De slachtveemarkt te Alkmaar Schoonzoon stak zijn schoonvader met mes Hoeveel kiezers gaan dit jaar ier stembus? Belangrijk concert in de Grote Kerk te Alkmaar De KLM krijgt het druk met Olympische Spelen Voornamelijk koorwerken Gedenkteken voor wijlen Richard Tauber Ballet der Lage Landen gehalveerd ,,Dromedaris'' gestolen RENEE SHANN Het Radioprogramma WOENSDAG 11 JCXI 1952 De NACO. die per dag met 225 dienstbussen over de Friese brug te Alkmaar rijdt, toonde haar vreugde over de nieuwe oeververbinding door gistermorgen terstond na de officiële opening met een aantal touringcars de brug in te wijden. Minister H. H. Wemmers stelt, de nieuwe Friese brug te Alkmaar ny werking. Door zijn handeling zwaai de het machtige brugdek omlaag en werd de verbinding met de overzijde van het kanaal tot stand Het district Alkmaar van de Rijks politie hield voor de derde maal zijn Sportdag op het eerste Waddeneiland. Het wemelde in de buurt van ..Bos en Zee", waar de heren hun tenten had den opgeslagen, van uniformen met en zonder strepen. Om 13 uur viel het startschot voor de veldloop. De lopers volgden een fraai parcours door de dennen, dat op sommige plaatsen door de langdurige droogte er niet gemak kelijker op was geworden. In de A-klasse (tot 32 jaar) kwamen de snelle agenten in onderstaande volg orde door de finish: 1. J. Tuinema 12.18.3; 2. A. Jagt 12.18.8 (buiten mede dinging, uit ander district); 3. R. de Boer 12.42.17- 4. A. G. Brouwer 13.9; 5. L. Bos 13.26; 8. N. Drijfhout; 10. L. Schouwstra; 12. J. v. Honschoten (allen Texel). In totaal 14 deelnemers. B-klasse (32 tot 38 jaar): 1. J. Din- gemanse 2.32.7; 2. J. Koopman 12.39; 3. A. Bijpost 12.57.2; 4. J. F. Düster 14.35; 5. A. H. Buis, Texel. In totaal 8 deelnemers. C-klasse (boven 38 jaar): 1. S. Tei legen 8.37.3; 2. J. Bouman 8.32.1; 3. H. v. Gent 9.9.1; 4. W. Erkelens 9.26.8; 5. D. Dam 10.25.3. In totaal 5 deelnemers. De A- en B-klasse liep een parcours van 3200 meter en de dit jaar voor het eerst ingevoerde C-klasse moest een afstand van 2000 meter afleggen. Tegen drie uur. toen de heren weer wat op adem gekomen waren volgde het twee de deel van het programma: de volley balwedstrijd Texel„Vasteland". En dat het de overkanters ernst was be wezen de twee eerste games, die met ruim verschil, door betere techniek, maar voor al door grotere fighting spirit, door de gasten werden gewon nen. De derde game was voor Texel (er werd een best of five gespeeld), maar de vic le alweer voor de rest van het dist-iet. Na afloop trok alles naar Bos en Zee, waar de prijzen zouden worden uitgereikt. De districtscommandant, majoor Van Gorkum, overhandigde de matadoren hun behaalde tropheeën. .T. Tuinema kreeg zijn wisselbeker weer terug: ook vorig jaar was hij winnaar. Wachtmeester Dingemanse zag zijn beker evenmin voor het eerst, immers twee jaar geleden had tui hem ook in de wacht gesleept. De wisselbeker voor de C-klasse was door de gemeente Texel beschikbaar gesteld. Verder wa ren er nog fraaie prijzen van de VVV, de Texelse Courant, de Jachtvereni- gingen van De Koog en Den Burg en van tfe Haagse Jachtclub. (Jammer, dat er geen stropersverenigingen zijn). De burgemeester van Texel, de heer C. de Koning, die de wedstrijden had biigewoond. feliciteerde eveneens de winnaars en wenste hen graag weer terug op ons eiland. NOGMAALS COR VAN BEEK Volgende week Donderdag zullen de liefhebbers nogmaals in de gelegenheid zijn Cor van Beek. een bekend voor drachtskunstenaar te horen, nu in Hollands Glorie, het bekende boek van Jan de Hartog. Zij. die deze week De Flierefluiter zullen horen, komen be slist ook naar deze goede VVV-avond. BESMETTELIJKE ZIEKTE In de week van 25 tot en met 31 Mei werd in deze gemeente één geval van besmettelijke ziekte geconstateerd en wel van Poliomyelitis anterior acuta De organisatie van de wandelaars. ..Door weer en wind", is dit jaar al bijzonder actief. Er werden reeds een tiental verschillende wandeltochten on dernomen. De Texeltocht spande van deze tochten ongetwijfeld wel de kroon. Er namen dit jaar een record aantal deelneemsters en deelnemers aan dit uitstapje deel, die buitenge woon hebben genoten, zowel van de fiets als van de wandeltocht, terwijl het kamperen op de boerderij „De Stolp" een feest op zichzelf was. Bij het kampvuur vertelde juf Schaper het kampeerverhaal, waarnaar met grote aandacht geluisterd werd. Een fijne verrassing was het, toen na de boottocht de heren L. en J. Muntje- werf met autos aanwezig waren om de verstwonenden veilig thuis te brengen. Zondag wordt er weer een trainings- tocht gehouden in de omgeving van Schagerbrug. Vertrek van Veerburg om 2 uur. De jaarlijkse sehoolwandeltocht trok dit jaar minder deelnemers dan vorig jaar. Kan de oorzaak misschien gele gen zjjn_ in het pas geopende vissei- zoen? Niettemin hebben degenen die aan de tochten hebben meegedaan, volop genoten, want het was ideaal wandelweer. De openbare lagere school van Kleine Sluis was weer met de grootste groep aanwezig, terwijl de Rooms Katholieke school in Bréezand helemaal verstek liet gaan. Er waren bij deze tochten geen uit vallers. zodat aan alle deelnemers de mooie medaille kon worden uitgereikt. Bij de wedvlucht van „Altijd verder" met plaats van vertrek Quievrain. moesten de duiven een afstand van 287 km afleggen. De wind was Zuid- West, de lucht licht bewolkt De eerst aankomende duif vloog met 'n gemiddelde snelheid van 1222 m per minuut, de laatste maakte nog 1138 meter per minuut. Prijzen en punten behaalden; Joh. Jansen (1) met 178 punten; G. Nieu- wenhuizen (2) 159 pt; A. Liefhebber (3-6-7) 223 pt.; G. Landman (5) 102 pt.; P. Blaauboer Wz (4-8-9) 166 pt.; J. Blaauboer (10) 7 punten> Ned. Herv. kerk. Beroepen te Genemuiden: A den Hartoeh te Scherpenzee! Aangenom'-n nas- Appelsga: W Dijkstra, candidaat te Gorkum. Geref. kerken. Beroepen te Hil'igersberg-Terbregge R. A Flinterman te Goes. Beroeper; te Lioessens: J C Derksen te 's-Gra- veland Beroepen te Ten Post: T Sie- besma. candidaat te Tjuaa-Reekhuizei Aangenomen naar Oost- en West Souburg: G L. D. Brederveld te Mechelen in België Bedankt voor Emmercomnascuum: J P Heinen. candidaat te Heerlen Bedankt voor Norrthorn ,'Dtsl i; J Kortmann te Benlheim Geref. kerken onderli art 31 K. O Aangenomen naar Murmerwoude- I v. d. Schaft te Delft, die bedankt vo:r Schouwerzijl. Chr. Geref. keken Bedankt voor Eemdijk: P de Smit te Zeist. Baptistengemeenten. Beroepen te Rotterdam-C: H D Hooghwinkel te N R°rsum (Fr.) Geref. gemeenten Bedankt voor- Side: C Ho gernan te Sioux Centre. ALKMAAR, 9 Juni. Aardappelen 19.50—22 en drielingen 18—20; slabonen t .67—1,78; peulen 0,91—1,24; komkommers I 34—37 en II 24—27; tomaten: A 1,09— 1.21 en Bonken 6,5—67; bloemkool: I 29—42 en II 13—27; spinazie: I 21—44 en II 12—19; sla: I 9—13.50 en II 2—8; postelein 21—34;, andijvie 13—37: rabar ber 412.50; bosbieten 922; bospeen 2544; bosuien 6,5015.30; soepgroenten 2,30—8; peterselie 3,50—8. LANGEDIJKER GROENTEN CEN- TRALE, 10 Juni 130.000 kg aard appelen. Eerstelingen 17.30—18.80, Rode Schotten 18.8020.10, Doree 18.40. dire- lingen 14.30—18.20, kleintjes 13.70 16.80. 4500 kg rabarber 4.506.30. 500 kg peen 20.10. De handel in vette koeien zette gis teren heel wat langzamer in dan vori ge week. Er was een flink aanbod, doch de weinige vraag deed de prijzen sterk dalen. Er was in de vroegte wel vraag naar de geldekoeien, doch later werd dit mloder. Op de verse markt was duidelijk te bespeuren, dat we al flink in de hooibouw zitten. Er waren weinig bezoekers. Nuchtere kalveren bljjven een gewild artikel. Ze gingen ook ditmaal vlot en tegen flinke prij zen van de hand. Ook naar fokkers was veel vraag. Vooral goede gebruiks- beesten werden in vlot tempo verkocht. Er was een ruim aanbod van vette kalveren, doch deze noteerden lage prijzen, bij een kalme gang. Op de schapenmarkt brachten alleen de goed geschoren, vette schapen prijzen van meer dan f 120 op. In lammeren was er vooral van Texel een ruim aanbod .doch de handel ging hier stug ger dan vorige week. Voor de export werd bijna niet gekocht. Ook voor bokken en geiten was weinig belang stelling. De vette varkensmarkt zette zeer goed in, met hogere prijzen. Later op de dag ging het echter iets trager De vette zeugen noteerden om en bij f 2.18. Op de paardenmarkt was het stil. doch er werden hogere prijzen be taald. Op de pluimveemarkt gingen al leen de blauwe jonge hanen stug van de hand. doch overigens verliep de handel hier bevredigend. Aangevoerd 553 runderen, waaron der: 198 vette koeien van f 2.30 tot f 3.10 per kg. stug; 105 melk- en kalf- koeien van f 645 tot f 1100 per stuk. stil; 223 geldekoeien. van f 600 tot f 850 per. stuk. kalm; 9 pinken, van f 350 tot f 425 per stuk. stil; 30 vette kalveren, van f 160 tot f 260 per stuk. stug; 640 nuchtere kalveren v. d. slacht van f 50 tot f 110 per stuk, goed; nuchtere kal veren v. d. fokkers van f 75 tot f 150 per stuk, vlug; 18 stieren van f 750 tot f 1900 per stuk, stug; 222 vette schapen van f 85 tot f 140 per stuk, stug: 716 lammeren van f 60 tot f 85 per stuk. stug; 36 bokken en geiten van f 10 tot f 60 per stuk, stug; 166 vette varkens van f 2.10 tot f 2.30 per kg. goed, af loop iets stugger; 725 schrammen, van f 50 tot f 95. biggen zware van f 57 tot f 98. biggen lichte van f 48 tot f 56, stug. niet geheel prijshoudend: 8 fok- zeugen van f 350 tot f 425 per stuk. kalm; 42 paarden van f 600 tot f 1100 per stuk, kalm. Totaal 3102 dieren. 2400 oude kippen en hanen, rode en witte, van f 2.10 tot f 2.25 per kg; 150 oude kippen en hanen, blauwe, van f 2.25 tot f 2.40 per kg; 2700 jonge ha nen. rode en witte, van f 2.20 tot f 2.50 per kg; 700 jonge hanen, blauwe, van f 2.75 tot f 2.80 per kg. 350 eenden, van f 1.50 tot f 1.75 per stuk; 500 konijnen, van f 1 tot f 8 per stuk. Kalme gang, blauwe naantjes stug. De aanvoer op de slachtveemarkt van Maandag was als volgt: de aanvoer van vette koelen viel niet tegen. Er was van slagerszijde zeer veel belangstelling, doch de handel verliep stug. omdat enerzijds de kopers niet aan hogere prijzen wil den enanderzijds de handelaars de no teringen niet wensten te verlagen. Voor een enkele van de allerbeste dieren is 1 3,25 per kg besteed. De nuchtere-kalveren blijven duur. De dieren zijn matig, doch wel alle ver kocht. Voor de worst bestemde kalveren komen afgeslacht en uitgebeend op f 3.— per kg, de voor de winkel bestemde die ren op f 2,80 per kg afgeslacht. In de Van Reijnstraat te Rotterdam ten huize van de 45-jarige betonijzer- vlechter P. A. L„ kreeg deze eer. woordenwisseling met zijn schoonzoon de 30-jarige schilder A. C. van der W die op bezoek was gekomen. Plotseling trok de schilder zijn zak mes te voorschijn en stak daarmede zijn schoonvader in de linkeronderarm en in de rechterhand. Direct daarnae vluchtte de dader het huis van zijn schoonvader uit en op weg raar zijn eigen woning, wierp hij het zakmes in een rioolput aan De Pleretstraat. Kort daarop werd de schilder in zijn woning gearresteerd en naar 't politiebureau overgebracht. De kleding, die hij had gedragen en waar aan bloed kleefde, had hij reeds in een emmer water gezet. Het slachtoffer, dat gisteren jarig was. moest in het Bcrgwegziekenhuis worden opgenomen. Het zakmes werd nadien door middel van een magneet uit de rioolput gehaald. Ongeveer 5,71 millioen Nederlanders zijn dit jaar stemgerechtigd. Volgens schatting zal hiervan 9,21 procent af vallen, waardoor er dus 5.185.000 stem men geldig zijn Er wordt evenwel ge rekend op een percentage van 6 3 dat niet aan de stemming deelneemt. Bijna vijf en een half millioen personen zul len derhalve ter stembus trekken. De kiesdeler voor de komende verkiezing zal niet ver van de 51.S00 liggen. Bij deze berekening heeft men geen reke ning gehouden met het feit, dat er thans vergeleken bij Ï948, ruimer mogelijkheid bestaat om bij volmacht te stemmen. Een gevolg hiervan kar zijn. dot een aantal kiezers, dat in 1948 verstek Het gaan. thans zijn stem wèl uitbrengt. Bij de verkiezing van 1948 bedroeg het totaal aantal kiezers 5.433.683. Het aantal uitgebrachte gel dige stemmen was 4.932.959. In de cyclus van concerten, georga niseerd door de Ned. Herv. Oratorium- vereniging te Alkmaar wordt op 24 Juni in de Grote Kerk door het Rot terdams Philharmonisch Orkest een programma uitgevoerd van werken van Johann Christian Bach, Johan Ha genaar en Anton Bruckner. Dirigent is Eduard Flipse en als harpsoliste in Saul en David van Johan Wagenaar zal optreden Margot Broeders. Van Johann Christian Bach zal worden ge speeld Sinfonia voor Dubbelorkest en van Anton Bruckner de Vierde Sym- phonie in Es. Ter gelegenheid van de Olympische Speten zal de K.L.M. in het tijdvak van 12 Juli tot en met 11 Augustus haar dienst Amsterdam-Kopenhagen- Stockholm drie keer per week naar Helsinki doortrekken. Bovendien zal de lijn Amsterdam-Hamburg op vijf dagen in midden Juli en op vijf dagen in de eerste helft van Augus'us tot de Finse hoofdstad worden verlengd. Verschei dene Olympische teams zijn op een der K.L.M.-diensten geboekt. Van de Ne derlandse ploegen vertrekken op 9 Juli de zeilers, op 12 Juli de hockey-spelers, op 16 Juli de athleten, gymnasten en roeiers, op 21 Juli de waterpolo-spelers, 23 Juli de kanovaarders, zwemmers, gewichtheffers en wielrenners, 26 Juli de militaire ruiters en de boksers. Het vertrek van de Nederlandse voetbal ploeg is nog niet vastgesteld; het is af hankelijk van de uitslag der loting op 16 Juni. f Pim. Pain, l'om pp de blauwe vaas 69. Er was nog heel wat werk te verzetten voor de grote bazar, welke ten bate van de weesjes gehouden zou worden en mevrouw Babbelgraag had aan Pim, Pam en Pom geen slechte helpers. Allereerst werden alle ca deautjes voor de tombola gerangschikt en de broertjes vonden het een heerlijk werk om daarbij te mogen helpen. „Jullie hebt het keurig gedaan, jon gens", zei mevrouw Babbelgraag tevre den, toen zij kwam kijken. „Juist die mooie blauwe vaas in het midden, die vormt ook de hoofdprijs, zie je! Zo, en nu willen jullie me misschien nog wel even helpen met de limonade-tent" ging ze door. „Het lijkt me juist iets voor jullie om daarin Zaterdag te be dienen!" „Graag!" riepen Pim. Pam en Pom tegelijk. „Zouden we dat werke lijk mogdh?" „Natuurlijk, verkopen jullie maar zoveel mogelijk limonade, dat brengt allemaal °eld in het laadjê" lachte mevrouw Babbelgraag, „en dat is wat we wensen." En toen Moeder Woeffie later op de dag een kijkje kwam nemen, leidde mevrouw Bab belgraag haar verrukt rond. „Oh me vrouwtje, ziet u hoe prachtig uw blau we vaas daar staat? Ik hoop zo. dat de bazar een succes zal worden! Ik wed dat het een gebeurtenis wordt, waar over het dorp nog lang zal spreken." Nu, wat dat betreft zou mevrouw Bab belgraag haar zin krijgen. De duur zal 15 a 20 minuten moeten zijn. Het ligt in de bedoeling, dat <Mt werk voor de eerste maal zal worden uitgevoerd op één der feestconcerten ter gelegenheid van het ho'dprdiarig bestaan van het Koninklijk Nederlands Zangersverbond in de loop van het volgend jaar. De staatssecretaris van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen heeft de volgende componisten opdrachten ver leend tot het componeren van de ach ter hun naam vermelde werken: Oscar van Hemel. Albert de Klerk en Johan- nes Röntgen, werk voor gemengd koor met begeleiding van een zeer gering aantal instrumenten, eventueel alleen van piano, met ten hoogste één of twee solostemmen. Duur: odgeveer een half NOORDERMARKTBOND. 10 Juni. 3200 kg aardappelen: Schotse muizen 16.7018,80, drielingen 14,80 en kleine 10 —14.70: 20 slof aardbeien 2.42—2.46; 75 stuks bloemkool: BI 2530 en B II 8. Het werk is bedoeld om uitgevoerd te kunnen worden door kleine ge mengde zangverenigingen en zal dej- halve eenvoudig dienen te zijn. Ernest W. Mulder Twee gemengde koren a capella. bij voorkeur op Nederlandse tekst. Henk Badings twee ma'^n'-o- ren a capella, bij voorkeur op Neder landse tekst. Meindert Boekei «en ouverture voor harmonie-orkest. Adri- aan C. Schuurman en Jan Vogel een werk voor orgel. Duur; o"«e"»er 10 minuten. Ton de Leeuw een Vio voor piano en twee andere instrumen ten naar keuze Sas Boose een strijkkwartet. Wouter Paap a*n suite voor dilettanten-kamerorkest. Voorts ontving Louis Tebosch een opdracht tot het componeren van een werk voor mannenkoor, bij voorkeur op Nederlandse tekst, met begeleiding van symphonie. of harmonie-orkest. De stad Linz heeft een gedenkteken voor de op 8 Januari 1948 te Londen overleden tenor Richard Tauber opge richt. Tauber werd namelijk 16 Mei 1892 te Linz geboren. Vorige maand is aan de villa, die Tauber te Bad Ischl bewoonde, een gedenkplaat onthuld. Op deze plaats is Taubers beeltenis in relief aangebracht met daaronder een inscriptie. Een lekorl van Hen mille Het Ballet der Lage Landen, dat kortgeleden zijn eerste lustrum heeft gevierd, heeft wegens financiële moei lijkheden acht van de zestien leden ontslagen. De afgelopen maanden leef de het gezelschap in de hoop op een spoedige subsidie van het Prins Bern- hardfonds Op 6 Juni werd inderdaad een aanzienlijke subsidie toegezegd, doch onder voorbehoud, dat ook de overheid door een financiële bijdrage van haar belangstelling zou blijk ge ven. De leiding van de groep heeft ge meend, dat het onverantwoord zou zijn tot dat tijdstip de huidige moeilijkhe den te blijven verduren. Over ae pe riode van 1 September 1951 tot en aiPt 30 April van dit jaar is er een tekort van omstreeks tienduizend gulden. De acht ontslagen leden van het ballet hebben hun medewerking toegezegd aan de acht voorstellingen waarvoor de groep dit seizoen nog contractuele ver plichtingen heeft. Zij zullen hiervoor een kleine vergoeding krijgen. Daarna zullen de voorstellingen tenzij ook de overheid bijspringt 'met een ge halveerde groep worden voortgezet. Uit een stand op de tentoonstelling ..De Rijn in de RAI te Amsterdam, is een model van het schip de .Dromeda ris". waarmede Van Riebeeck naar de Kaap voer. gestolen. Het scheepsmodel vertegenwoordigt een waarde van 400 gulden. Bovendien werd een koperen kaartpasser ontvreemd. (Advertentie, Ing. Med.) FEUILLETON DOOR 41. „Je doet graag van die z.g. interes sante vragen' „Alleen omdat ik je zo aardig vind. Ik voel, dat er een man in je leven moet zijn geweest en ik zou willen, dat je het mij vertelde". Zonder haar nieuwsgierigheid te be vredigen, nam Barbara haar mee de kamer uit. Toen ze beneden kwamen bleek het thee-uur in volle gang De kolonel zat in zijn gewone stoel bij de haard, mevrouw Melrose voor het zil veren blad. met Bryan en een nogal zwaar gebouwde, weinig smaakvol ge klede jonge dame in leunstoel naast haar, Heather op de divan met Jinks. Bij het zien van Barbara riep ze vro lijk; ..Barbara, wat prettig, dat te te rug bent". „Zo. Heather!" zei Barbara. zich buk kend om haar te kussen. ,U kent eskader-commandant Cnar- rington zeker nog niet. juffrouw New combe?" vroeg mevrouw Melrose. .Maar moeder, natuurlijk wel. Ze heeft Jinks hier Donderdae ontmoet". „Och ja, hoe dom van mij!" .Goede middag, juffrouw Newcom- be". zei Jinks „Goede middag" antwoordde Barba ra. die vervolgens plechtig aan Estal- le juffrouw Rainer" werd voor gesteld ,Op de divan is nog ruimte ?enoeo, Barbarazei Heather. „Ga zitten en vertel me wat'ie in Londen hebt uit - gevoerd" ..Vraag het mij maar", kwam Bryan, die Barbara thee bracht, tussenbeide. „Ik zal het je wel vertellen". „Jou?" „Ja. ik heb haar de stad laten zien. Tenminste zo veel als ze goed vond". „Was het prettig?" vroeg Heather. „Héél prettig", antwoordde Barbara. „Houdt u van Londen?" vroeg Jinks. „Ja, om er nu en dan eens te komen". „Van Londen gesproken", zei me vrouw Melrose ,Dr. Risling heeft me meegedeeld, juffrouw Newcombe. dat de nieuwe behandeling van Heather zo gauw mogelijk kan beginnen". Joan boog zich naar voren; haar ogen schitterden. „Betekent dat, dat ze naar de stad moet?" „Met de weekeinden komen wij thuis" „We?" „Ja, juffrouw Newcombe. Heather en ik". Joan trok een teleurgesteld gezicht. „Moeder, je had me beloofde dat je een flat zou huren en mij meenemen". .Lieve kind. als ik een geschikte flat kon vinden, zou ik die nemen lammer genoeg is daar geen sprake van". Jinks keek eens naar zijn gastvrouw. „Als u een flat wilt hebben, kan ik u misschien helpen". „Niet als het te duur is", merkte de kolonel droogjes op. „Gaat u voort, meneer Charrinetnn" moedigde Joan de bezoeker aan .Waar is die flat en hoe ziet ze er uit?" „Als u heus ie)s weet. meneer Char- rington"... zei mevrouw Melrose glimlachend. „Een nicht van mij wil haar flat wel tijdelijk verhuren. Haar man, die bij Buitenlandse Zaken is. gaat voor korte tijd naar de Verenigde Staten en neemt haar mee". Joan slaakte een kreet van vreugde. „Zou u haar niet dadelijk kunnen opbellen en zeggen, dat wij de flat hu ren?" „Joan, Joan. een 'ogenblik alsjeblieft. Je maakt altijd zo'n haast". „Maar moeder, het klinkt zo prach tig". „Inderdaad is het een aardige flat", zei Jinks en ik denk wel, dat ze u zou bevallen. Er zijn vier of vijf slaap kamers en een paar zitkamers. Ze ziet uit op Hyde Park". „Weet u ook ongeveer wat de huur is?" vroeg de kolonel. „Ik geloof niet. dat ze er veel voor vragen. Eileen dat is mijn nicht zei. da» als ik iemand wist. die het wilde huren ze heel schappelijk zou zijn wat de prijs betreft Eileen en Peter zijn nu eenmaal zo. Ze azen niet op geld". „Och. in elk geval hebben wij geld genoeg", zei Joan luchtig. Kolonel Melrose keek haar ernstig aan. „Ik vraag me altiid af. hoe ie aan dat idee komt", zei hij „Nu. als je nagaat hoe we leven antwoordde Joan vrolijk. Mevrouw Melrose kwam tussenbeide Ze had de wenkbrauwen gefronst, want ze vond hot allesbehalve joed dat haar echtgenoot de nadruk er or vestigde alsof ze op de kleintjes moes ten passen Dat was erg vervelened vooral als er-betrekkelijk vreemden bi) waren En bovendien was t niet waar Of misschien toch tot zekere hoogte? Een feit was dat hij noe kort geleder zijn nood had geklaagd. De belastingen waren buitengewoon hoog en zijn be- leggingin verminderden snel. terwijl het landgoed, door vele reparaties een massa geld kostte. Enige weken gele den had hij zelfs het denkbeeld ge opperd, het te verkopen en een klei ner huis te nemen, dat ze meer econo misch konden bewonen. „Ik zou Eileen vanavond kunnen op bellen en u bericht sturen" zei Jinks tot Mevrouw Melrose. „Graag. Dat zou heel vriendelijk yan u zijn". „Belt u ons dan op zodra u haar ge sproken heeft?" vroeg Joan. „Dat beloof ik", glimlachte Jinks Heather boog zich voorover en vroeg met de ogen op Jinks gericht ogen. die Barbara zoveel vertelden' „Zul len we je nog in Londen zi" „Ik denk heel dikwijls Daar ben ik meestal" „Dat zal prettig zijn", sprak Heather glimlachend in ae geleund. kussens achterover „Nog wat thee?" vroeg Br.van. die weer op Barbara toekwam. „Maar wa' betekent dit: .Te eet niets" „Op 't ogenblik heb ik geen trek" Joan wierp haar een vlugge blik toe. Toen zij. Joan, daareven hetzelfde had gezegd, had Barbara haar afge vraagd. of de liefde »-aar niet de eet lust had benomen. Was dit nu soms met Barbara het geval? Zou ze verliefd raken op Brvan? O dat zou heerlijk zijn. maar ja. mama zou 't wel niet prettig vinden Zij wilde natuurlijk dat bii een riik meisje trouwde, een wier familie in „Debrett", 't boek van 't patriciaat stond vermeld zoiets air die verschrikkelijke Estelle Rainer op zettelijk om hem hier uitgenodigd Aan alles kon je zien, dat hii haar stomver velend vond en ook. dat hii dol was op Barbara. Nu 1a. dat betekende 'm mers nog niet zo veel. want Brvan was altijd dol op een of ander meisje Hi» was immers steeds zo geweest, al'han? zolang zij. Joan, zich herinnerde. Jinks keek op zijn horloge en zei lat hy nu wel zqu moeten gaan „Nu ai?" vroeg Heather (Wordt vervolgd) DONDERDAG 12 JUNI HILVERSUM I. 402 m.: 7.00 KRO. 1G0O NCRV. 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.mi^ziek. 7 45 Morgengebed en Liturgische kalen der. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Gram.muziek 10.30 Morgendienst. 11.00 Hoogmis. 12.15 Lunchconcert. (12.30 —12.33 Land- en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Verkiezingstoespraak. 13-0Q Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Gram.muziek. 13.35 Zang en piano. 14.00 Promenade- Orkest en solist. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram.muziek. 15.25 Viool en piano 16.00 Bijbellezing. 16.30 Kamermuziek 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Lichte mu ziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Koorzang. 18.40 .Op de stelling". 18.50 Gram.muziek. 19.05 Levensvragen van allerlei aard en ten pastoraal antwoord. 19.20 Verkiezings toespraken. 19.35 Gram.muziek. 19 40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberich ten. 20.10 Militaire Kapel. 20.50 Repor tage. 21.10 Gram.muziek. (Pl.m. 21.40 Wes pennest.) 21.55 Buitenlands overzicht. 22 15 Instrumentaal Septet. 22 35 Gram.muziek. 22 45 Avondoverzicht. 23 00 Nieuws en SOS-berlchten. 23 15—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II. 298 m.: 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8 00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws 8.15 Gram.muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. '.25 Voor de huisvrouw 9.30 Gram.muziek 10.35 ..ik weet. ik weet, wat U niet weet" 10.50 Voor de kleuters 11.00 Gevarieerd programma 11.50 „En nu.... een nieren- wet". causerie. 12.00 Lichte muziek. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en Tuin bouwmededelingen. 12.33 Lichte muziek. 12.50 Gram.muziek. 13.00 Nieuws. 181' Mededelingen of gram.m uiek. 13 20 Me- tropole-Orkest. 14.00 „Het testament van een zonderling", hoorspel 14.45 Gram. muziek. 15.00 Voor de zieken. 16 00 Ne derlandse liedjes en dansen. 16.30 Zuid- Amerikaanse en Spaanse muziek. 17.00 Voor de Jeugd 17.30 Militaire causerie 17.40 Gram muziek. 17.45 Regeringsuitzen- ding: H. van Boheemen: „Het onderwijs tn Suriname". 18.00 Nieuws. 18.15 Sport- praatje. 18.25 Orkestconcert. 18.55 (.espro ken brief uit Londen. 19 00 Orgel en piano ly 20 Gram.muziek. 19 45 Verkie- zingstoespraak. 20.00 Nieuws. <0 05 Hol land-Festival: „La Dami'-tion r» faust" opera. (Pim. 21.25 „Alle wegen leiden naar Rome" hoorspel 23.05 Nieuws. 23.20 Sportartualiteiten. 23.35—21.00 Gra- mofoonmuziek.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4