Zweeds kabinet bespreekt incident met Catalina-vliegboot Eerste Kamer aanvaardt overgangs regeling Werkloosheidswet Chinees schoot een Zaandamse steenkolenhandelaar dood van Propaganda voor vorming Oostduitse leger begonnen Verdediging van Europa in gevaar VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Koninklijk bezoek bij Ascoi-races Russisch protest tegen grensschending Compensatie voor werkgevers te klein ERNSTIG SPEL „Sch uman ministers komen te Parijs bijeen in Juni .Woensdag 18 Juni 1952 77e Jaargang No. 11441 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna OFFICIEEL STOCKHOLM LEEFT IN SPANNING Middernachtelijke aanslag Echtgenote werd in de bovenarm gewond Egypte wenst actie tegen Israël Weerbericht Russische ambassadeur bij premier Erlander Geen accoord over een conferentie-van-vier ,.PIeidooien" van alle persorganen en partijen Verzet wordt tegengegaan BOM ONTPLOFT NABIJ WINDSOR STAKING IN DE V.S. LEIDT TOT WERKLOOSHEID Sir Eric Becket besloot zijn pleidooi Generaal Bradley waarschuwt: Door vermindering van V S.-vliegtuigproductie Verschillen in uitkering weggewerkt Ook Maine voor „Ike" Directe: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur; H. M. KOEMANS BUREAU; Koningstraat 62—64 Den Helder Telefoon 2345 Postgironummer 449041 TARIEVEN: Advertenties: 16ct.p. mm. Kleine advertenties („Juttertjes") tot 15 woor den L—elke woord meer 5 cent Abonnementen per kwar taal ƒ6.05. per maand 2.02 bij vooruitbetaling plus Incassol osten Weekabonnementen ƒ0 49 W ...J' Koningin Elizabeth van Engeland en de Hertog van EdtnburgH woonden de Ascot-races bij. In een open landauer arriveerde het Koninklijk paar bij Golden Gate. (Van een onzer redacteuren) QISTERAVOND kort voor midder nacht heeft in de Savornin Loh manstraat te Zaandam een moordaan slag plaatsgevonden, waarbij de steen kolenhandelaar Jb. Kok uit Koog aan de Zaan vrijwel op slag werd gedood. Zijn vrouw kreeg een schotwond aan haar arm en moest in het gemeentelijk ziekenhuis worden opgenomen. Omstreeks kwart vóór twaalf kwa men de heer en mevrouw Kok in de Savornin Lohmanstraat aan, waar zij mevrouw C., de echtgenote van een Chinese textielhandelaar, naar haar woning brachten. In de woning wacht te de Chinees Y. C. C. zijn vrouw en de heer en mevrouw Kok op. Er ont stond een woordenwisseling, waarbij de Chinees plotseling een revolver trok en twee schoten op de heer Kok afvuurde. Deze werd onmiddellijk ge dood, terwijl zijn echtgenote een schotwond in haar bovenarm kreeg en gillend bij omwonenden binnenvlucht te. De Chinees holde na zijn daad zijn winkel binnen en vluchtte via de ach terdeur naar het Bonmgaardspad Hier meldde hij zich hevig ontdaan bij de fabriekarbeider Vleeshakker, die hij om onderdak verzocht, waarbij hij terstond bekende een moord te hebben gepleegd. De heer Vleeshakker, aan wie C. achthonderd gulden en een kostbaar horloge aanbood, weigerde de Chinees toegang tot zijn woning. Tijdens de woordenwisseling met de heer Vlees hakker bekende C., dat hij de revolver reeds twee maanden geleden had ge kocht en vertelde hij in gebroken Ne derlands, dat hij iemand had doodge schoten, zodat hij wel vijftien jaar in de gevangenis zou moeten zitten. Ver volgens ging C. opnieuw naar de plaats van het misdrijf, waar hij direct door de politie werd gearresteerd. Omtrent de motieven van de moord tast men nog in het duister. Tijdens zijn vlucht naar het Boomgaardspad moet de Chinees, die tijdens de avonduren enige borrels Wegens verplaatsing der regering naar Jeruzalem Egypte heeft er bij de regeringen van de andere Arabische landen op aangedrongen, een gezamenlijke diplo matieke actie te beginnen, teneinde Is raël te beletten de zetel van zijn re gering naar Jeruzalem te verplaatsen. Eerder in de maand verluidde, dat de Egyptische minister van buitenlandse zaken een memorandum had opgesteld over de internationalisatie van Jeru zalem. Het zou eerst aan de Arabi-che regeringen en vervolgens aan andere landen langs gebruikelijke diplomatieke kanalen aangeboden worden. Maandagavond heeft Egypte voorge steld, dat de Arabische regeringen af zonderlijk een protest indienen bij de verzoeningscommissie der V.N. en bii de secretaris-generaal, Trygve Lie, te gen „schending van de resolutie der V N. door Israël" Verder zouden de Ara bische landen zich met buitenlandse mogendheden moeten verstaan om <}rtik te oefenen on Israël Verwachting tot hedenavond: ENKELE BUIEN Veranderlijke bewolking mei enkele regen- of onweersbuien Zwakke tot matige veranderlijke wind. Dezelfde of iets lagere tem peraturen als gisteren. DONDERDAG: Zon op 4.19. onder 2103: maan on 1 46 onder 18.52 had gedronken, zijn revolver over een schutting van een speeltuin hebben ge gooid. Met een speurhond is men tot diep in de nacht bezig geweest de re volver te zoeken. De Aziatisch-Afrikaanse groep der V.N. heeft besloten een schrijven te zenden aan secretaris-generaal Trygve Lb met het verzoek een bijzondere zit ting van de algemene vergadering te beleggen ter bespreking van de kwestie Tunesie. Het Zweeds-Russische incident, waarbij een Zweedse Catalina boven de Oost zee is neergeschoten, heeft in Stockholm een zekere spanning veroorzaakt. Het Zweedse kabinet en de chefs van staven zjjn Dinsdag langdurig bijeen geweest. Alle vliegtuigen werden boven de Oostzee vandaan gehouden. Vissers maakten hier melding van grootscheepse Russische lucht- en vlootmanoeuvres. Premier Erlander stond in voortdurend telefonisch contact met koning Gustaaf Adolf, die momenteel een officieel bezoek brengt aan de Noordelijke gebieden van Zweden. De Russische ambassadeur heeft een bezoek gebracht aan Erlander maar het incident is daarbij niet ter sprake gekomen. Gisteravond echter heeft de Russische minister van buitenlandse zaken, Wysjinski, aan de Zweedse am bassadeur in Moskou een protest overhandigd. Een Zweeds militair vliegtuig zou op 16 Juni n.I. de Russische wateren hebben geschonden. Nu men weet, wat er van de Catalina verkenningsvliegboot is geworden, is het zoeken naar het toestel gestaakt. Wel zijn duikers begonnen met het ber gen van het wrak van de Dakota, wel ke Vrijdag in zee is gestort. Dit toestel ligt in twintig meter water. De bemanning van de Catalina is Dinsdag op het vliegveld van Stockholm aangekomen. De politie had een deel van de luchthaven afgezet om te voor komen, dat journalisten een interview hadden met de 34-jarige bestuurder van de vliegboot. Deze werd bij de beschie ting licht gewond en werd, nadat hij en zijn makkers door het Duitse schip Muensterland in Hanko aan land waren gezet, in een ziekenhuis opgenomen. Volgens berichten uit Helsinki heeft de kapitein van het schip gewacht met bet uitzenden van berichten, totdat hij de Finse wateren had bereikt. Vijf Rus sische oorlogsschepen begaven zich naar de plaats, waar de Catalina was neerge stort. Londen dementeert de Parijse berichten Te Londen is ontkend, dat Amerika Engeland en Frankrijk zijn overeenge komen, Rusland uit te nodigen tot een conferentie-van-vier over de instelling van een neutrale commissie, welke de mogelijkheid van vrije verkiezingen in geheel Duitsland zou moeten onderzoe ken Daarmee is een bericht uit Parijs te gengesproken, waarin was medegedeeld dat de V.S. een voorstel van Engeland en Frankrijk te dien aanzien hadden aanvaard. De besprekingen over het Westelijke antwoord op de Russische nota inzake Duitsland worden te Wash ington en Parijs voorgezet, is verder te Londen verklaard. Op de vraag, of er tussen de Westelijke mogendheden ver schil van mening bestaat over het tijd stip voor een uitnodiging aan Rusland voor zulk een conferentie, werd het antwoord geweigerd. Het „democratische blok" van Oost duitse partijen heeft zich uitgesproken vóór de oprichting van Oostduitse strijdkrachten als antwoord op de her bewapening van Westduisland. „Een ieder, die niet bereid is de vrede te beschermen met een wapen in de hand, moedigt de aggressor aan en brengt de vrede in gevaar", zo heet het in een resolutie. Voorts is er een perscampagne be gonnen, waarin deze gedachte wordt gepropageerd. In Oostduitse bladen zijn artikelen verschenen van voormalige officieren van het Duitse leger, Ook van andere zijde wordt in de Oostduit se pers aangedrongen op de vorming van eigen strijdkrachten. Het verzet van pacifisten tegen deze actie neemt toe. Zo zouden sommige ouders en jongeren, die zich tegen de voorgestelde oprichting van defensie eenheden hadden uitgesproken, in Dresden zijn gearresteerd. Leden van de F.D.J. (organisatie der Vrije Duitse Jeugd), die zich niet vrijwillig voor de gewapende dienst opgeven, zijn oneer vol uit de organisatie gestoten. Voorts wordt gemeld, dat de Oostduitse com munistische partij besloten heeft om iedere weerstand tegen de vorming dezer strijdkrachten onder haar func tionarissen als „openlijk verraad" te beschouwen. Bij een demonstratie van het gebruik van schietkatoen is Dinsdag in de ba rakken van de cavalerie nabij het ko ninklijk paleis te Windsor een bom ontploft. Tien militairen werden ge wond, van wie twee zeer ernstig. Een hunner is later gestorven. De staking in de Amerikaanse staal industrie heeft thans meer dan 1U0 000 arbeiders in andere industrieën werk loos gemaakt en de productie in enkeie munitiefabrieken verminderd. Bijna 50.000 mijnwerkers en meer dan 30.000 spoorwegarbeiders zijn op het ogenblik zonder werk. De staking is op 2 Juni, toen het Amerikaanse hooggerechtshof besliste, dat president Truman geen be voegdheid had om de staalindustrie on der .beheer van de regering te stellen, begonnen. 650.000 man legden toen het werk neer. De Russische ambassadeur heeft met premier Erlander gesproken over de bemanning van een Russische treiler, welke enige tijd geleden een haven in Gotland is binnengelopen. De ambassa deur wenste met de mannen in contact te worden gebracht. Erlander zei toe. dat de zaak op de gebruikelijke wijze zou worden onderzocht. Overigens is in de laatste maanden slechts één treiler uit Letland in Zweden aangekomen. De vijf koppen tellende bemanning vroeg cm asyl en is later naar een Westelijk land vertrokken, zo verluidt te Stock holm. In de Russische protestnota wordt gezegd, dat het toestel in de 'vroege ochtend van Maandag j.1. de grens van de Sowjetunie heeft geschonden in de buurt van Kaap Risma op het eiland Khioema. Het Zweedse toestel bleef volgens de nota boven Russisch gebied vliegen. Het kreeg van twee Russischs jagers bevel om mee te vliegen en op een Russisch vliegveld te landen. Het heeft aan dit bevel niet voldaan, maar begon te schieten, aldus het pro test, waarop één der Russische toe stellen het vuur beantwoordde. Daar op stortte de Catalina in zee. De Zweedse regering heeft heden nacht haar ambassadeur te Moskou opdracht gegeven, op het Kremlin haar leedwezen te betuigen over het feit, dat een Zweeds Catalina-vliegtuig de grenzen van het Sowjet-rijk heeft ge schonden. Hei olie geschil Vandaag spreekt premier Mossadeq weer De Britse vertegenwoordiger in het oliegeschil voor het Internationaal Ge rechtshof, sir Eric Beckett, heeft gis termorgen de uiteenzetting van het Britse standpunt beëindigd. Hij weer legde o.m. uitvoerig het Iraanse argu ment, dat de interpretatie van het Handvest der V.N. het oliegeschil tot een zuiver binnenlandse aangelegen heid maakte, welke buiten de bevoegd- hèid van het Hof viel. Na het pleidooi van sir Eric Beckett deelde prof. Rolin mee, dat premier Mossadeq heden het woord zal voeren, wanneer hij fit ge noeg is de zitting bij te wonen. Prof. Rolin repliceert zelf hedenmiddag om vier uur. Morgen zal sir Eric Beckett nog in het kort dupliceren. Verwacht wordt, dat de behandeling Vrijdag zal worden beëindigd. Generaal Omar Bradley, voorzitter van de Amerikaanse commissie van stafchefs, heeft de waarschuwing ge uit ,dat de voox'genomen vermindering van de Amerikaanse vliegtuigproductie de kansen van Europa om een Russi sche aanval in het „gevaarlijke" jaar 1954 te stuiten, in gevaar zullen bren gen. (Van onze parlementaire redacteur) MET 57 tegen 2 (communistische) stemmen nam de Eerste Kamer gistermiddag de overgangsregeling betreffende de verzekering krachtens de werkloos heidswet aan. Tijdens het debat wees de heer De Bruijn (KVP) er op, dat de door de regering onlangs bekend gemaakte regeling inzake de premiebetaling op de werkgevers onvrijwillig een ongecompenseerde last legt; hij bepleitte een vol ledige compensatie, ook voor de werkgevers. In dit verband wees prof. Molenaar op de uit deze regeling voortvloeiende gevaren voor de werkgelegenheid. VOOR de bevordering van deze heeft de regering in de laatste maanden al zeer grote bedragen uitgetrokken, ant woordde staatssecretaris Van Rhijn. Verdere compensatie zou noodgedwon gen tot nieuwe belastingen moeten leiden. Overigens werd zowel door mi nister Joekes als door verschillende an dere snrekers uitvoerig ingegaan op de moeilijkheden bij het invoeren van de werkloosheidsverzekering en de daaruit voortvloeiende verschillen in oehande- ling van hen. die na 1 Juli a s werk loos worden en zij. die dit op genoemde datum reeds waren. Voor laatstgenoem de groep ziin inmiddels dusdanige maat regelen getroffen, dat de tegenstelling aanzienlijk minder schrijnend is gewor den. Kleine punten ZONDER discussie en zonder hoofde lijke stemming nam de Kamer de wetsontwerpen betreffende het instelle' van een Voedingsraad en het brenger. van verlichting in de geldelijke moei lijkheden van een in Brazilië gevestigde kolonie van Nederlandse landbouwers, aan. Eveneens zonder hoofdelijke stem ming volgde enkele minuten later het wetsontwerp inzake de regeling van de bestrijding der tuberculose onder het rundvee, nadat de heer Louwes IV VD) en minister Mansholt van gedach ten hadden gewisseld over het pro bleem van hen. die gewetensbezwaren hebben tesen de in dit wetsontwerp voorgpstelde maatregelen. Beiden spraken vervolgens hun waar- derinp uit voor de grote visie van het Amerikaanse volk: dit naar aanleiding van het feit, dat onnieuw 117 millioen gulden uit de tegenwaarde-rekening ziin vrijgegeven voor productieve doel einden. de landhouw betreffend» Een hierop betrekking hebbende wiiziging van de rijksbegroting werd eveneens zonder hoofdelijke stemming goedge keurd. De Eerste Kamer heeft het minister t lpff!r»rlc gistermiddag benaald niet moeiliik gemaakt inzake ziin voorstel- len tot verlaging van de omzetbelasting Het wetsontwerp terzake werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Kweekschoolwet Vandaag zal de Eerste Kamer verne men, wat minister Rutten denkt van de vele opmerkingen, die gisteren in eerste instantie zijn gemaakt over zijn ontwerp-Kweekschoolwet. Over het al gemeen was de waardering voor het ontwerp groot. Men zag erin, dat de vorming van een onderwijzer thans een volwaardige plaats krijgt in het mid delbaar onderwijs. Zij wordt immers middelbaar vakonderwijs. Niettemin had men het juister gevonden, wanneer de minister het had aangedurfd, een eigen inspectie voor de kweekscholen in te richten. Aldus sprak de heer De Jong (Arb.l Verschillende andere spre kers vielen hem hierin bij. Anderen, zo als de heer Van Velthoven (KVP) en de heer Woitjer (AR) brachten de fi nanciële geliiksfelling ter sprake. De heer Van Santen CPN) verklaarde zich zonder nadere motivering tegen het ontwerp Bij de republikeinse voorverkiezingen in de Amerikaanse staat Maine is Se nator Owen Brewster door gouverneur Frederick Payne met een flinke meer derheid verslagen Payne is een aan hanger van Eisenhower, Brewster steunt Taft. Bij de democraten is Richard Hussel' ver achter gebleven bij senator Ke fauver. Deze waarschuwing is vervat in een gisteren gepubliceerde getuigenis van de generaal voor de Senaatscommissie, die de gevolgen van president Trumans besluit om de totstandkoming van een luchtmacht van 143 groepen van 1954 tot begin 1956 uit te stellen, heeft be studeerd. Volgens een rapport van de commissie heeft generaal Bradley ver klaard, dat de beraamde sterkte van de NAVO-luchtmacht in 1954, die het uiterste minimum voor een succesvolle verdediging van de NAVO-gebieden werd geacht, oreder het beoogde pro gram aanmerkelijk geringer zal zijn dan de eerder beraamde sterkte. De minister van defensie Lovett heeft de Senaatscommissie gewaar schuwd, aldus dit rapport, dat Ameri ka door de Sowj et-Unie overtroefd wordt en, relatief gesproken, achter raakt in de „bewapeningswedloop" De minister van het leger Pace deel de mee, dat de Amerikanen in de Ko reaanse oorlog hun voorraden militaire uitrusting sneller verbruikten dan ver vangingsmateriaal vervaardigden. De oorlog in Korea heeft tot eind Maart ongeveer negen milliard dollar gekost en vraagt op het ogenblik ongeveer vierhonderd millioen per maand, aldus Pace. Volgens generaal Nathan Twining. waarnemend stafchef der luchtmacht, heeft de Sowjet-Unie de laatste vijf of zes jaar de V.S. geslagen op het ge bied der vliegtuigproductïe, in het bij zonder met straal- en andere gevechts vliegtuigen. De generaal zeide, dat hij alleen over het aantal sprak, maar voegde hieraan toe, dat de Russische vliegtuigen kwalitatief beter worden. De Japanse regering heeft de secretaris-generaal der V.N.. Trygve Lie, het officieel verzoek om toelating tot de V N. doen toekomen. Met de notities, welke wij dezer dagen maakten in de marge van het blad der verkiezingen, zijn wij geenszins aan het einde van het formuleren van overwegingen, die de kiezer voor het bepalen zijner keuze op 25 Juni zal moeten laten gelden. Deze verkiezin gen mogen dan haar preludium doen klinken zonder de woedende schep pingsdrang der vernieuwing; de fan fares, die wij af en toe te horen krijgen zijn even bekend en vaak even smaak- 'cedervend als „naar de speeltuin"; de speeltuin van de politiek is er niette min een, waarin de schommels en wip pen, de draaimolens en glijbanen niet beveiligd zijn en geschikt gemaakt voor de jongsten, de oudsten en de slechtsten ter been! Prof. Huizinga heeft in zijn boek ..Homo ludens" vastgesteld, dat inder daad deze politiek een spelelement in de cultuur is. Maar dit spel is ernstig. Het behoort te gaan om de knikkers, om het definitieve resultaat. Misschien maken wij op deze ietwat ludieke ma nier onze lezers duidelijk waar het op Woensdag 25 Juni om gaat. Op zichzelf is de keuze als zodanig niet bijzonder belangrijk. Zij is evenwel van het hoogste gewicht, indien zij wordt ge daan na rijp beraad en na het wikken en wegen van de kansen, die een poli tieke partij aan het land en aan het volk zegt te bieden. Er wordt dikwijls opgemerkt, dat bet Nederlandse volk deze leuzen lang- zaam-aan wel kent. Het wordt er riet warm of koud meer van. Maar dat- zelfde rustige, betrouwbare Nederlandse volk kan zich oowinden, indien 's lands zaken naar zijn oordeel niet op de juiste wijze worden behartigd. Walaan, eens in de vier jaar heeft het de kans zich .daarover uit te spreken. Wij hebben kort geleden aangetoond, dat het uiterlijke gebrek aan belang stelling geen innerlijke onverschillig heid verraadt. Ons volk is een volk van realisten. Het begrijpt, dat in de periode van propaganda véél meer ge zegd wordt dan menselijkerwijs km worden waar gemaakt. Alle lartiien zonder uitzondering maken zich Iiiet- aan schuldig. De kiezer snapt dat 'iel. Hij begrijpt ook, dat de internati-male situatie geleid heeft tot een duidelijke en aanwijsbare vermindering van de zeggenschap van de volksvertegenwoor diging. Wat binnen onze grenzen r. o- geliik schijnt, wordt vaak door 'nier- nationale omstandigheden onuitvoer baar. ^AT wij evenwel een ernstige fout achten in do verkiezingsnronagnnda is. dat d» tïo'"-'nVe na—tïï z-rh rjpht tot de individu. Meer welvaart, hoger le nen, betere ouderdomsvoorziening, verzekering van de wieg tot het graf, collectieve arbeidsovereenkomsten, die iedere menselijke inspanning om het dageliikse ziin terugbrengen tot een jaarlijks naslaan van het contract om te zien met hoe weinig moeite men een tevoren vastgestelde loonsverhoging heeft „verdiend". Anderen richten zich tot groepen in de bevolking, die tot de „have's" behoren: vermindering vm de belasting, vrijer^ handelsverkeer lussen de volkeren, minder overheidstoezicht op het_ particuliere bedriisleven. Het is de doem van iedere politieke partij, dat zii terwille van haar eigen bestaan verplicht is tot categorische uitspraken, waaraan zij nimmer zal kunnen voldoen. Over één zaak zijn de besten cj der ons het eens. Het is er de tijd niet meer naar de zaken van volk en land te leggen in de handen van de domme meerderheid. Dom dan gebruikt in de zin van het getal. Het gebruiken van deze meerderheid voor het doorvoeren van eisen inzichten is verreeaand onde mocratisch. Het is de eerste stap co weg naar een dictatuur. Tellen wij eens terus: indien 51 kamerleden geluk hebben en 49 ongeliik, dan winnen elf het van negen en één van nul, de nul van een volk. dat zijn democratische rechten niet begreep. JJET zou, hoeveel critiek men wellicht moge hebben op de politieke ge woonten van de P.v.d.A., voor de toe komst van land en volk een kwade zaak zijn. indien deze partij zich aan de verantwoordelijkheid voor het ko mende regeringsbeleid zou onttrekken, zoals de AR. Partij van de oppositie naar de regering moet worden opge heven Het is ons om het even of de komende samenwerking zal gegrondvest ziin op het rooms-rode volksdeel met °en derde macht of op rooms-rood-nro- testants-vrü-innig De breedheid >-an de internationale ontwikkeling eist een voudigweg eep intern samengaan op zo heeht mogeluk fundament. De kiezer van 25 Juni vergete daarom voor het ogenblik ziiner keuze ziin eigen-ik Hii stemme op die partij, die er in de laatste jaren het best -n is geslaagd Nederlands te denken onder daarbij het belang van de lagen der bevolking tp vergeten De politiek is een ernstig snel Met die wetenschap moeten wij het striid- t riedenVa" het verkiezingslokaal te- De ministers van buitenlandse zaken van Frankrijk, est-Duitsland, Italië België. Nederland en Luxemburg zul len. naar uit gewonnliik welingelichte kringen te Parijs is vernomen. In de laatste week van Juni te Parijs -utcen komen om hangend- kwesties met be trekkl-» tot de Europese steenkool- en staalgemeenschap te regelen Deskundigen van de zes landen, die 1e vorige week in Den Haag bijeen zijn "eweest. zijn er niet in -A t*t rt-n nn'nss't-- i-men van de twee belang rijkste kwesties, n.1. waar de bureaux van het gezagsorgaan zullen worden gevestigd en wat de officiële talen zul len zijn. De Fransen wilden de bureaux in Parijs hebben, daar zulks een uil- were samenwerking met de andere Europese en Atlantische organisaties zou vergemekkrl'fkpri De Duitsers md- den hi-r bezwaar tegen, omdat het Duitse publiek de indruk zou kunnen kriigen. dat Frankrijk de overheersen- te meeeerU-rld was De Ttaüanen stel den Turijn voor. terwiil België, ge- v^dorland en Luxemburg. 1e voorkeur gaf aan Luik.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 1