Lua Betuwe bleef Ypenburg in de O. en O.-finale de baas r Haagse Operettespelers brachten „De Czardasvorstin" Mr dr Schmal sprak voor C.H.U. over „Vragen van de dag Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Radde prater lichtte inwoners van Den Helder op BURGEMEESTER RITMEE Vreemde beslissing, sportieve herroeping Samen honderdvijftig jaar het huwelijksbootje! Hoorngeschal en geroffel op de tribune Fragmentarische opvoering in de Cantine Vrolijke en bekende melodieën Nationaal kabinet als belangrijke wens Hr. Ms. „Van Galen' Zaterdag in Den Helder Basketball in O. en O.- sportweek IN HET KORT Drie polo-wedstrijden in het Marsdiep-bad Goede belangstelling voor expositie in raadzaal Damnieuws van HCSC Tussen Haaks en Kuitje De slachtoffers waren wel buitengewoon naief Twee en een half jaar geëist Texel Zeven Tigermoths in de lucht Verkiezingsbijeenkomsten Julianadorp Openbare vergadering van de Partij van de Arbeid Wat is de openbare school? in Wieringen Tafeltennisdemonstraties Hippolytushoefr Urk Het „Comité O. en O." is de „Burgemeester Ritmeester-beker" kwijt. Lua xi J1}?'' K'ng er na sPanne"de strijd tegen Lua Ypenburg, gisteravond op het H.R.C.-terreln, mee schoot. Deze wedstryd was op tal van momenten ongekend boeiend, terwijl bovendien de sfeer die van een promotiewedstrijd benaderde. Beide elftallen stelden zich, nadat het Stedelijk Muziekkorps marcherend pittige muziek had laten horen, vóór de tribune op om tezamen met de toeschouwers het Wilhelmus te beluisteren. Toen kon het spel beginnen. Toen konden de sup porters hun kelen gaan rauw schreeuwen. En op de tribune zat de drumband van Lua Ypenburg. De jongens deden de aanvallen van hun makkers op het voetbalveld vergezeld gaan van hoorngeschal en tromgeroffel. Ja, de wegblijvers hebben deze keer ongelijk gehad. Slechts één ding heeft ons gespeten: waar ble ven in de tweede helft, toen de Ypenburgers de aanmoedigingen zo hard nodig badden, de trompetklanken? En waarom waren de trommelslagers in het niet verzonken? fflet alleen met de sfeer en het la waai was het best aan dek gister avond. Er werd veelal ook uitstekend gevoetbald. En dat dient eerlijk gezegd: vóór de rust „moest men nog zien of het Betuwe-regiment zou zegevieren". Toch nam deze ploeg na twintig minu ten de leiding. Het doelpunt was min of meer een presentje, niettemin uit stekend voorbereid. De lange Kaas, die zich eergisteren eveneens onderscheid de, zocht het ditmaal aanvankelijk aan de linker kant. Op een gegeven mo ment nam hij de bal mee, door drie withemden op de huid gezeten. Hij wrong zijn stevige ledematen door het kleinste gaatje en had ten slotte nog juist tijd om het linkerbeen tegen de bal te slingeren. Dat was waarlijk mooi werk, maar het was toch te rijk be taald met een doelpunt, want keeper Broese van Groenau liet in het beschei den hoekje nog het leder langs glip pen (1-0). Negen minuten later werd de gelijkmaker geboren. Een prachtig doeipunt, waarvoor men ging staan om te applaudiseren. Op grote afstand^ van het doel kreeg Valentijn de bal vóór de voeten. Een paar bewegingen maar, en toen eenslaps dat geweldige schot, dat Sijmons volkomen verraste (1-1). Sportiviteit.... Er werd ook aan sportiviteit gedaan. Ach, natuurlijk werden er vrije schop pen uitgedeeld, maar dat kan de beste overkomen. Daar liep evenwel aan voerder Le Comté van de Betuwe met een bloedneus het veld af. Zijn tegen speler, rechtsbuiten-aanvoerder Geu- rens, trad prompt ook buiten de krijt lijnen. De Betuwe-mensen hadden een licht voordeel van de wind in deze periode van wisselende kansen. Zij profiteerden er niet van, maar hadden er toch bijna een doelpunt aan te dan ken. Het gebeurde vlak vóór de rust. Middenvoor Manders van de Betuwe, de man die zulke scherpe corners kan nemen, was er op zijn eentje tussen uit getrokken. Hij strandde evenwel op de keeper, van wiens lichaam de bal vóór het hoofd van linksbuiten De Wit be landde. Deze kopte.... in het zijnet. Grensrechter Post verkeerde in de overtuiging hij stond aan de andere kant en keek tegen de zon in dat de bal „zat". Hjj zei het scheidsrechter Arents, en deze kende een doelpunt toe. Dat het alsnog werd afgekeurd was aan Oldenstam van de Betuwe te dan ken, die pertinent verklaarde dat de bal „gewoon het zijnet had getroffen". Zijn oprechtheid werd met stevige handdrukken beloond. Pas in de tweede helft was er wel degelijk van een rood-overwicht spra ke. Het gevaar school vooral in de voor hoede met Kaas, Manders en rechtsbui ten Van Grieken, die telkenmale de kans kreeg om eenvoudig om links back Arts heen te lopen. Deze Arts had namelijk verzuimd om noppen on der zijn schoenen te slaanHet zou te ver voeren alle momenten op te sommen, waaruit bijna een doelpunt was geboren. Aan beide zijden deden zich gevaarlijke ogenblikken voor. Na veertien minuten stormde Manders naar voren, de bal kleefde aan de punt van zij-, rechter-schoen. Maar op het laatste nippertje kon spil Baars nog zo hinderen, dat de bal bij rechtsbui ten Van Grieken terecht kwam. Deze zag een heel nauwe opening, maar hij kreeg de bal er door! En dat was dan 2-1 en tevens de uitslag. Er werden nog drie „grote" kansen gemist; twee door de voorhoede van Ypenburg, één door de aanvallers van de Betuwe. Wij heb ben het betreurd, dat Valentijn in de tweede helft niet naar de middenvoor plaats verhuisde. Er zat geen verband meer tussen de vijf spelers, van wie middenvoor Jonker lang niet opgewas sen bleek tegen de prachtig spelende midhalf Olie. Over deze bijzondere sportavond zou nog veel te vertellen zijn. Laat ons echter volstaan met te vermelden, dat de band van de Ypenburgers in de rust een geslaagde marcheer- en muziek- show ten beste gaven, en dat burge meester Réhorst ook deze wedstrijd met zijn aanwezigheid vereerde. De voorzitter van het Comité O. en O., de heer J. J. Landman, reikte de prijzen uit. De beker was dus voor aanvoerder Le Comté en zijn iwmnen. d»e boven dien werden verblijd met een eerste prijs (medaille) en elf draagmedailles. De kranige Ypenburgers, die met ere verloren, kregen de tweede prijs en eveneens herinneringsmedailles. Dinsdagmorgen werd op het stadhuis te Alkmaar het huwelijk voltrokken tussen me}. Pop Adema en de heer H. J. Keyser van Texel. De bruid, een bekende figuur uit verzetskringen, heeft vele jaren aan ome dagbladen medegewerkt, oorspronkelijk als „Tante Iet" voor de jeugdrubriek, later in de vrouwenpagina, waarin zij o.a. de series „Werkende vrouwen" en „Burgemeestersvrouwen" publiceerde. Sinds enkele jaren verzorgde zij voor onze couranten de voornaamste modeshows in deze provincie. De „Haagse Operettespelers" hebben gisteravond in de Marine-cantine een fragmentarische opvoering gegeven van „De Czardasvorstin", de bekende en bekoorlijke operette van Emerich Kahlmann. Het gezelschap, dat uitstekende krachten telt, oogstte daarmee 'n uitbundig succes. Sergeant J. Kuster van het bureau O. S. en O. kon dan ook na afloop met een meer dan teverden gebaar de gebruikelijke bloemen aanbieden. Zij werden in ontvangst genomen door Kitty Knappert, de Haagse bloemenkoningiA van 1952. W\j zijn er van over tuigd, dat de hoofdrolvertolkster, Tiny Alma. die een mooie en zuivere stem heeft, haar charmante collega dit succesje gaarne gunde. De zangers en zangeressen werden begeleid door een orkestje, bestaande uit twee violisten, een bassist en een pianiste, Ankie Brooshoof. Sylvia Va- In de rü van openbare vergaderingen voor de komende verkiezingen heette gisteravond de voorzitter van het plaatselijk comité van de Christelijk Histo rische Unie in de bovenzaal van het Christelijk Militair Tehuis een flink aantal toehoorders welkom op de bijeenkomst, waar het lid der Tweede Kamer, mr dr J. J. R. Schmal, de „vragen van de dag" zou behandelen. Na geprotesteerd te hebben tegen de door enige andere partijen gevoerde verkiezingsstrijd gaf de voorzitter, de heer H. van Markus, het woord aan de spreker. Als antwoord voerde mr. dr. Schmal reeds dadelijk aan, dat men zich nie door lawaai laat aanspreken. In de inleiding zei hij, ter geruststelling on dermeer, dat de grote internationale gebeurtenissen thans reeds na enkele uren tot ons kunnen spreken, terwijl terwijl men ze in vroegere eeuwen eerst pas veel later gewaar werd. Na de Volkenbond zag de spreker de Verenigde Naties als een tweede mis lukking. Wat de verhouding tussen Oost en West betreft zag hij het zo, dat velerlei wat zich daar voordoet, pu bliekelijk in het Westen is geleerd. Hier gaat het Westen niet vrij uit. De vijf constructieve partijen moeten elkaar zoeken en zich met elkaar ver staan na de komende verkiezingen. Van uitzonderlijke belang is het ook om een Verenigd Europa te verwezenlijken waar we ons tezamen voor moeten in zetten, terwijl één partij zich niet de lof moet toeëigenen. Zo scheen het wel, maar men is thans tot het besef gekomen, dat integratie niet door één partij tot stand komt. In onderling overleg moet men zich rekenschap ge ven van de vragen van de dag. In Straatsburg treft men dan ook geen zaakgelastigde, maar kan de vertegen woordiger zelfstandig oordelen over de vraagstukken die heel Europa raken. Deze functies staan thans voor ieder een open en dat is een stap voorwaarts. Vervolgens belichtte de spreker de noodzaak van een nationaal kabinet, waarin voor alle constructieve partij en een plaats moet zijn ingeruimd. Tot de communistische partij voegde hij daar aan toe, dat niet wij, maar de communisten zich zelf buiten de ge meenschap stellen. En tot de VVD wilde de spreker, hoewel hij het goed meent met deze partij het zo formu leren, dat de liberalen van thans an ders zijn dan die uit het jaar 1848. Wat de verhouding tot de grote zus terpartij, de A R. betreft, stelde de heer Schmal vast, dat deze niet is zoals die behoort te zijn. Nationaal bestaat er namelijk nog geen positieve verstand houding. Een federatie of fusie is na de oorlog niet gelukt en van het con tact tussen beide partijen is, jammer genoeg ,ook niet veel terecht geko men. De heer Schmal ging vervolgens na der in op de bedoeling van het Natio nale Kabinet. Het programma moet van dien aard zijn, dat allen het kunnen aanvaarden, terwijl de fracties uit de Eerste en Tweede Kamer dermate aan de ketting moeten worden gelegd dat ze het kabinet zullen volgen. De derde macht is een gedachte die door de VVD veel te berde is gebracht, waarbij gedacht is aan de situatie zoals die zich bij de kabinets formatie na de bevrijding heeft voorgedaan. De heer Schmal bedankte er echter voor om voor voldongen feiten te worden geplaatst. Ook daarom ligt een natio naal kabinet in de lijn van de Christe lijk Historische Unie. De Christelijk Historische Unie is het er niet om te doen eigen personen aan de regeringstafel te brengen maar wel wil men het beginsel tot zegepraal doen geraken. rescu (Tiny Alma) heeft de bijnaam „Czardasvorstin" verworven. Édwin, keurig vertolkt door Arthur Hoogveld, wil liever niet, dat zij naar Amerika vertrekt. Als hij wordt gedwongen zich met zijn nicht Stasi (Kitty Knap pert) te verloven, dan maakt hij hij notariële acte zijn verloving met Syl via bekend. Maar er komen verwik kelingen, die Sylvia doen geloven, dat haar minnaar inderdaad de toekomst met Stasi tegemoet zal treden. Boni (Victor Colani in een bijzonder komie ke creatie) is in feite de onruststoker. Edwin meent ten slotte, dat Sylvia hem ontrouw is geworden. Het mis verstand in de operette.... Het spreekt vanzelf, dat Boni en Stasi elkaar vin den, en dat ook tussen Edwin en Syl via alles in het reine komt. Greta Meyer, Alex Hoek, Cor Wij gers en Bernard Droog droegen het hunne bij tot het welslagen van deze avond. Extra waardering verdienen de beide leiders. Victor Colani en Cor Wijgers, en voor de zang: Tiny Alma, Arthur Hoogveld en Cor Wijgers. Vanavond wordt „Die Czardasfürstin" uiteraard in een Nederlandse bewer king nogmaals op de planken ge bracht. Men zal er een zeer genoeg lijke avond aan beleven. Hr. Ms. torpedobootjager „Van Ga len", onder bevel van kapitein-luite nant ter zee A. M. Valkenburg, die heeft deelgenomen aan de actie der V. N. bij Korea, en via Zuid-Amerika en de Nederlandse Antillen is thuisge- varen, arriveert Vrijdag 20 Juni ter rede van Den Helder. Op Zaterdag 21 Juni om 10.30 uur meert Hr. Ms. „Van Galen" af in de Buitenhaven. Hierna is het schip toegankelijk voor verwan ten en vrienden van de bemanning. Zoals men weet, wordt Zaterdagmid dag om vier uur in het kader van de O. en O.-Sportweek de basketball-wed strijd Nederlands BondsteamNeder lands Militair team gespeeld. De teams werden als volgt samengesteld: Militaire ploeg: Hille, Gootjes, De Hoop, Eskes, Komen, Kanne, Jonker, Slop, Bamberg, De Roo, Smirnoff, Van Doorn en Janbroes. Springbokken: B. van de Valk. Sibi- lo, Sibeyn, Zandscholten, Van Eykern, Van de Broek, Alberda, Ouderland en Krijl. Aan deze wedstrijd gaat om drie uur vooraf een wedstrijd tussen de teams van H.R.C. en H.A.V. De opstellingen zijn: H.A.V.: Enklaar, Huitinga, Van Essen, Hessink, Markus, Van der Neut en Deyman; H.R.C.: De Haan, De Vries, Essed, Maas, Manuel, Scheltis, Ouden- alder en Faber. De wedstrijden worden gehouden op het tegelveld aan de Sportlaan (ingang H.R.C.-terrein. In de Marine-Cantine wordt he denavond nogmaals „De Czardasvorstin" opgevoerd. In café „Postbrug" heeft „Rasbora* vanavond een bijeenkomst. Voor de Helderse Bruinvissen belooft het Zaterdag een belangrijke dag te worden. Drie wedsrijden zullen die avond het nieuwe waterpolo-seizoen in het open water inluiden. De belangrijkste ontmoeting gaat tus sen Bruinvissen I en ZAR I. Aan een voorspelling wagen wij ons niet. maar de Amsterdammers leggen de lange reis stellig niet af om een overwinning ca deau te doen. Het nog vrij koude zee water is misschien in het voordeel van onze stadgenoten. De tweede ploeg van de Bruinvissen start in de kringcompetitie, afdeling A De jongens nemen het op tegen DAW 3 uit Alkmaar. De avond wordt besloten met de dameswedstrijd Bruinvissen 1 DAW I. De eerste zeventallen gaan om zeven uur te water. Zoals bekend is, wordt tot en met Zondag in de raadzaal van het ge meentehuis een expositie gehouden van prachtige museum-schilderijen. Dinsdag was deze tentoonstelling reeds door meer dan zeshonderd per sonen bezocht. Vrijdagavond om haif acht zal de heer Ph. Klapmeijer een inleiding houden over de geëxposeer de doeken, waarna nog een rondleiding Volgt. Van de Christelijke Damclub ontvin gen wij nog uitslagen van een onlangs gespeelde bekerwedstrijd: E. Molema A. Fernee 0—2: Js KeizerJ. J. Oord 2—0; H. WeemhoffW. Post afgebr.; M. de BoerD. Drupsteen afgebr.; jeugdafedling H. VinkC. Kijzer 0 2; C. Kijzer—H. Vink 2—0. Latere uitslagen: A. BosW. Post 1 1; S. de BockR. Eelman 11; L. BeyerG. C. Post 02; Js KeizerA. Fernee 20; R. Eelman—G. C. Post 1 1. Hr. Ms. „Luijmes" is gisteren ver trokken. Uit Vlissingen keerde Hr. Ms. „L. 9607" in de haven terug. Het is morgen hoog water om 6.10 en 18.25 uur, en laag water om 12.15 uur. De temperatuur van het zee water was 15.2 graden Celsius. -w nr. Noorderbreedte" wordt de laatste tijd voor Gradus van de rubriek ..Op 53 „ri,tnnren vijftig jaar getrouwd (of zelfs problemen geplaatst. Er zijn zot eigen hoekje te langer), dat hel hem onmogelijk werd om hen aM vermelden. Den Helder moet nnrf-ao ;ie( „ouden huwelijksfeest vieren. ?Lderf°J° dZ \tTsTelet b^spaZ Chr° Bontes-Langedijk, Kuiper. '26-'het bruidspaar A Scholte—Lastdrager. Middenweg 201; het bruid A Bomkes—Wezelman, Sperwers,reM 31. Qnre bartel,jke gelukwensen! Van straat paar Hoe naïef velen in het hedendaagse Nederland nog zijn, werd duidelijk ge ïllustreerd, toen de Alkmaars-? Meervoudige Kamer gistermiddag de zaak be handelde tegen Roelof 8. uit Den Helder. Deze Roelof was er in geslaagd een zekere Jan Dekker, eveneens te Den Helder, achtereenvolgens driemaal op te lichten voor bedragen van respectievelijk ƒ3000,—, ,f47i5,— en 2700,—. De eerste en de laatste maal wist verdachte de heer Dekker tot afgifte van geld te bewegen, op grond van verklaringen, dat hjj verdachte dus een vrij komende boerderij voor Dekker wist. De tweede maal zou hj iemand hebben gevonden, die een verzekeringspolis wilde verkopen. De polis zou weldra ver zilverd werden en verdachte en Dekker zouden een flinke winst maken, als ze samen het kostbare papier kochten. Ook een aantal andere personen in Den Helder waren het slachtoffer geworden van S' oplichterspractijken. De officier van Justitie meende ver dachte zeker het stempel „misdadiger" te kunnen geven. Door geraffineerde verhalen wist hij allerlei personen tot afgifte van geld te bewegen. Hij eiste twee en een half jaar gevangenisstraf met aftrek. De raadsman van verdachte, mr dr C. Berkhouwer zette in een schitterend betoog uiteen, dat men iemand slechts „misdadiger" kan noemen, als hij nei ging heeft bewust, tegen de mensen gericht, kwaad te doen. „Deze ver dachte is alleen maar iemand", aldus pleiter, „die niets bezat en daarom een aanval deed op een andermans porte- monnaie. Hij is bovendien een slacht offer van zijn eigen „kwaliteiten". De man is zeer goed van de tongriem ge sneden en wordt te gemakkelijk ver leid tot het gebruiken van zijn over redingskracht en toch zeker aan wezige mensenkennis. Dit bewijst overigens het wonderlijke feit, dat iemand driemaal achtereen door ver dachte kan worden opgelicht. De na- ieviteit van zijn slachtoffers kan in zekere zin mede de oorzaak worden genoemd van 's mans handelingen." „Bedrieger bedrogen" „Voor het geld, dat hij zich zo ge makkelijk verworven had", aldus mr dr Berkhouwer, „kocht mijn cliënt en kele huizen en verschillende auto's. Hierbij bleek echter, dat de bedrieger maar al te dikwijls zelf bedrogen wordt. De auto's bleken toen tot li quidatie van S.' nieuw verworven be zittingen werd overgegaan slechts een fractie waard te zijn van de prijs, die S. er voor had betaald. Niettemin heeft men zijn slachtoffers gedeeltelijk schadeloos kunnen stellen, hoewel er slechts één onder alle benadeelden was, die een kwitantie, door S. gete kend, kon tonen! De officier, mr. A. W. Holsteijn, zag in het laatste juist een punt in het na deel van verdachte. Immers, deze ont zag zich niet kwitanties uit te schrij ven. als ware alles in orde. Mr Hol steijn persisteerde bij zijn eis. Uit spraak op 1 Juli. „Zonderling" Als plaatsvervangend kassier van de Grondontginnings-maatschappij te Wie- ringen, had Lambertus B. uit Den Hel der, over een periode van ongeveer twee jaar, een bedrag van rond f 2000 verduisterd, ten nadele van de door hem beheerde kas. Voor het verduis terde geld kocht hij o.m. een aantal kampeerbenodigdheden. De verdachte interesseerde zich namelijk zeer voor jeugdwerk en telkenjare placht hij er met de jeugd tussenuit te trekken voor een verblijf van enkele weken in de vrije natuur. Zijn salaris stond hem echter niet toe, alle kampeerbenodigd heden te kopen en daarom had hij be sloten het geld uit de kas te nemen. Overigens was het verduisterde be drag vrij ondoordacht opgesoupeerd. Het psychiatrisch rapport, dat over B. was uitgebracht, noemde hem dan ook een „zonderling", die typische begrip pen huldigt. De officier sloot zich over het algemeen bij dit rapport aan. Niet temin maakte de verdachte geen on sympathieke indruk. De eis was daar om mild: „Acht maanden gevangenis straf met aftrek van de acht maanden preventieve hechtenis, en vier maan den voorwaardelijk. De artikelen, die B. voor het verduisterde geld had ge kocht, werden verbeurd verklaard. De uitspraak, die onmiddellijk werd ge daan, was overeenkomstig de eis. Het feliciteren per vliegtuig komt er in. Zeven kleine toestellen van de Rijksluchtvaartschool, op een oefen- vlucht naar het nieuwe Texelse vlieg veld brachten een groet aan een be woonster van de Burgerhoutstraat, die haar verjaardag vierde. De laag overvliegende toestellen lok ten vele nieuwsgierigen uit hun hui zen, die zich vergeefs afvroegen, waarnaar de piloten zo geestdriftig zwaaiden. Na het vliegveld te hebben aangedaan keerden de toestellen naar hun basis te Ypenburg en Soesterberg terug. In Oudeschild wordt Vrijdag een propaganda-avond van de P. v. d. A. met film gehouden. Als spreker zal de heer P. S. v. d. Vaart, wethouder van Den Helder optreden. In Den Burg wordt Donderdag een dergelijke avond belegd door de VVD in hotel „Texel", waar als spreker op- treedt de heer G. Ritmeester, lid van de Tweede Kamer Eveneens vandaag spreekt voor de CPN de heer H. Gort zak, lid van de Tweede Kamer, in no- tel „De Lindeboom". BRIDGE-DRIVE AFGELAST. Wegens geringe deelname is de eer ste bridge-drive van dit seizoen, die onder auspiciën van de VW in het Badhotel zou worden gehouden, afge last. TOCHT NAAR LAREN. De voorgenomen tocht naar de St. Jansprocessie te Laren gaat ook al we gens gebrek aan belangstelling niet door. Niet aanmoedigend voor de orga nisatoren. JAARVERGADERING SPORTCLUB. Vrijdag 20 Juni, half negen, houdt de Sportclub Texel haar jaarvergadering in hotel De Graaf. Laat de zaal te klein zijn voor de grote belangstelling. -h De afdeling Julianadorp van de Partij van de Arbeid hield dezer dagen in café „Prins Hendrik" een openbare ver gadering. Aan deze avond, die door de heer J. Henderikx werd geopend, werd medewerking verleend door een zang koortje onder leiding van mevrouw Visser—Oostra. Nadat enkele leuke films waren vertoond, liet de heer C. Steenlage de politieke toestand van vóór en na de oorlog de revue passe ren. Tot besluit werd een film gedraaid waarin de opbouw van ons land na de bevrijding duidelijk tot zijn recht kwam. Deze bijeenkomst werd zeer matig bezocht. Nu de laatste tijd de verhouding openbarebijzondere school opnieuw in de belangstelling is komen te staan, wordt Vrijdagavond op de vergadering van de Hervormde Mannenvereniging te Julianadorp door de heer Donkers een inleiding gehouden over het onder werp: „Wat is de openbare school?"Op een volgende'bijeenkomst zal de bijzon dere school aan de orde worden gesteld. "vu appe iaar 1 gen, raai had 1 knip 91. Nu véél te vertellen had Dol le Dirk na de onverwachte ontploffing niet. Hij hing met zijn broek in een spijker aan de wand en hij keek zo dof uit zijn ogen, dat Jimmy wel be greep, dat deze belevenis hem een beetje koud op de maag was gevallen Jimmy kneep eeps in zijn lelijke aard- appelneus om er zich van te overtui- of de bendeleider nog adem over om praatjes te maken. Maar hij knipperde niet eens met z'n ogen. De heer Dolle Dirk was voorlopig buiten gevecht gesteld. Tot Jimmy's volle te vredenheid, want hij was op zijn beurt heel nieuwsgierig hoe het met z'n vrinden Kwabberteen en Kleuntjes stond. Hij wierp nog een laatste blik op de als een vaatdoek aan de muur hangende roverhoofdman en stapte toen zonder aarzelen door het gat in de muur waar tot voor kort een ste vige deur had gezeten.... Hij maakte zich toch een beetje ongerust over de commissaris en diens metgezel. Zii zouden met die feeks van een juff=r Wabbel ook wel een benauwd half uur gehad hebben.... De kaarsen brand den gelukkig nog, zodat Jimmy geen moeite had de weg te vinden. Hij jieD regelrecht naar ce plek waar hij hoopte de twee anderen te zullen vin den, maar daar aangekomen trof hii niemand. Het actieve bestuur van de Wierin- ger Tafeltennisclub „V.I.O.S." heeft e£i aantal tafeltennissers uitgenodigd, die Vrijdagavond in hotel De Haan te Hip- polytushoef demonstraties zullen geven. Er zullen onderlinge wedstrijden wor den gespeeld door J. Louis, M. Ooster beek (jeugdkampioen van Noord-Hol land), H. Weemhoff, J. Sinjewel en mevr. SinjewelVan Gemert (kampioe ne van Noord-Holland). Een leider int de N.T.T.B. zal daarbij iets over deze sport vertellen. VISSERIJBERICHT Dinsdag werd door 84 vaartuigen aan- ffvoerd: 7934 pond kuilaal 0.911,05; 1 pond lijnaal 0.99—1.38: 18 pond snoekbaars 0,74; 37 pond baars 0.80; prijzen per pond; 366V2 bak nest 2,63 -2,69 per bak.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2