Bescherming Bevolking wordt ook in Den Helder aoed voorbereid Stichting voor Sociaal Werk zoekt vacantie-adressen U.l.o.-sportfeest uitstekend r JimmyBrownendebende van Dolle Dirk rs op Texel weer geslaagd TER VERDEDIGING VAN DE VREDE Engelse methode als prachtig voorbeeld in Gemeente verdeeld veertig blokken Waardering voor tweetal Helderse koren IN HET KORT Tussen Haaks en Kuitje EEN GOEDE DAAD ORANJEBOOM BIER Voor kinderen, die er nooit eens uitkomen Ook vriendjes gevraagd te corresponderen Zondag weer de Ronde van Den Helder Het gebeurde in Nieuwediep Expositie in de raadzaal trok reeds meer dan 1000 bezoekers Anna Paulowna B.K.C.-NIEUWS Jaarlijks schoolfeest was weer een succes En ten slotte het derde Polderse schoolreisje Nog een schoolreisje PREDIKBEURTEN Spannende momenten Julianadorp JVC versloeg SRC met 10 Zondag komt Schagen 2 Een verre reis Geslaagd Twee schuurtjes uitgebrand 't Zand Afscheid van de heer Zwart als reisleider Urk De heer Groen sprak Vissers naar Denemarken De heer Dekker komt Wat Is eigenlijk „Bescherming Bevolking". Wij zullen er ons nog niet al te zeer in verdiepen, maar willen toch aanhalen wat de heer W. A. Everards er over zegt: „Waarom koopt u een regenjas? Omdat u denkt, als er straks regen komt.... En waarom de Bescherming Bevolking? U begrijpt het wel, als er straks soms oorlog komtDe heer Everards, die hoofd is van de Bescher ming Bevolking te Den Helder, heeft ons gistjeren iets verteld over de door hem ontworpen plannen voor de verdediging van onze gemeente. enigermate wat er komt kijken bij de voorbereidingen van de Bescherming Bevolking. Want met die 149 is men er nog niet; de totale sterkte van brand- bestrijdend personeel zal 450 personen moeten omvatten. Dat heeft mede tot gevolg, dat onze stad er wellicht een vijftiental brandspuiten bij krijgt, zodat men dan de beschikking heeft over achttien volledige éénheden. Het is inmiddels wel duidelijk ge worden, dat Engeland zijn behoud dankt aan het optreden van de vele duizen den, die vrijwillig toetraden tot de dienst, die de bevolking moest be schermen. Is het daarom een wonder, dat men thans in andere landen heeft besloten, de organisatie van de Britten tot voorbeeld te nemen? Wij krijgen dus in Nederland en tal van andere landen naast de militaire machten (leger, vloot en luchtmacht) een vierde (niet militaire) macht, die in tijden van nood de belangen van de gehele bevolking zal behartigen. Uiteraard geldt het hier een nationaal plan, een internationaal plan zelfs, dat ten nauw ste samenhangt met de verdediging van West-Europa. In het nationale plan is Nederland verdeeld in A-gemeenten en B-krin gen, terwijl er bovendien zogenaamde Rijkscolonnes zullen worden ingesteld. Tot de A-gemeenten, de belangrijkste plaatsen, behoort ook Den Helder. Wan neer in een eventuele oorlog vijande lijke vliegtuigen in deze richting nade ren, dan is het Hoofd Bescherming Be volking van Onze stad reeds drie minu ten vóór de aanval gewaarschuwd. In deze drie minuten heeft men de gele genheid, de beschikbare mensen tot actie te brengen. Onze stad is verdeeld in vier grote wijken, die elk een wijk- hoofd krijgen en afzonderlijk weer uit blokken bestaan. Per blok (er zijn er veertig gedacht) wordt de zorg over duizend inwoners gedragen door twin tig man, bestaande uit brandweerlie den, reddingsmensen, EHBO'ers en meldingspersoneel. Aan deze zelfbe schermingsorganisatie is uiteraard veel meer verbonden, want er zal een grote telefooncentrale moeten komen die alle posten omvat, de vrijwilligers krijgen een „verbandakte" met niet alleen plichten maar ook rechten, er komen vijf mobilofoonwagens beschikbaar enz. Natuurlijk is hier slechts in zeer grove trekken opgesomd, hoe deze wijdver takte organisatie ongeveer zal moeten werken. Naast de zelfbescherming komt er een overheidsorganisatie, waar bij al het gemeentepersoneel wordt in gedeeld. Wanneer men bedenkt, dat het brand weerkorps momenteel negen-en-veertig leden telt, en dat dit aantal straks wordt opgevoerd tot 149, dan beseft men reeds In het Openluchttheater te Bloemen- daal heeft een drietal koren, onder leiding van Geert de Boer, dezer da gen een bijzonder geslaagd concert verzorgd. De heer A. J. van der Weij- den schreef hierover in een te Bloe- mendaal verschijnend blad onder meer: „De zanderessen van 't Helderse da meskoor, in lange witte gewaden ge stoken, trokken, voordat zij een noot gezongen hadden reeds aller belang stelling. Het waren meest eenvoudige liederen, die deze frisse stemmen lie ten horen. Wiegelied van Brahms, het zandmannetje en 's Winters als het re gent. Alles klonk ijl en teer in de stilte van deze zomeravond, maar de uitspraak was helder, de frasering juist en het klankgehalte lofwaardig. Waar zal men een natuurgetrouwe na bootsing van een echo in het bos vin den dan in deze duinen, waar enkele zangeressen zich verdekt hadden opge steld, teneinde het jagerskoor van ge past antwoord te dienen? Het mannenkoor ..De Verenigde Zan gers" liet met „Zum Sanctus" van Schubert horen, dat het excelleert in een opvallend goed uitgebalanceerde stemmenverhouding en uiterst be schaafde zang. Het vormen der voca len was evenals de ademhaling tot in de puntjes verzorgd. Geert de Boer kan met deze zar-ers ongetwijfeld be langrijkere werken brengen dan de ongecompliceerde van deze avond. Bij hem gaat klankvorming echter voor alles en als men dit mannepkoor heeft horen zingen, laat zich dit begrijpen". Het Tivoli theater presenteert van heden tot en met Woensdagavond Powell en Presbureer's verfilming van „Hoffmann's vertellingen". In de Witte wordt tot en met Maandag vertoond „Met de blanke sabel". Vanavond om zeven uur ontmoe ten elkaar aan de Sportlaan de elftal len van Argis en Mijnendienst om de derde en vierde prijs van het O. en O.- voetbaltournooi. Het Stedelijk Muziekcorps geeft vanavond om half negen een concert in de muziektent in het Julianapark. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het candidaat- artsexamen onze oud-stadgenoot, de heer G. W. Treffers, thans woonachtig te Hilversum. De kinder-operettevereniging „Lentebloemen" zou morgenmiddag in Casino een heropvoering geven van „De fee van de bron". Deze opvoerins is evenwel uitgesteld tot Zaterdag 28 Juni. Morgenmiddag om drie uur hou den de Friezen aan de Meeuwenstraat weer onderlinge kaatswedstrijden. Het is morgen hoog water om 7 00 en 19.15 uur, en laag water om 0 45 en 13.15 uur. De temperatuur van het zee water was 14.7 graden Celsius. Voor ons werd slechts even een tip opgelicht van de sluier, die nog over deze gehele organisatie rust. Wij heb ben begrepen, dat onder leiding van de heer Everards een perfect werkend ge heel kan worden verkregen. Wanneer bijvoorbeeld een straat zou worden ge bombardeerd, dan verschijnen er niet alleen brand- en reddingsploegen, maar tevoren en tegelijkertijd arriveren lie- den met walkie-talkies, die het Hoofd in zijn commandopost in het Timorpark nauwkeurig op de hoogte stellen van de gang van zaken. En dan de evacua tie-regeling. Die zal voortreffelijk kun nen rollen, waarbij chaotische toestan den. zoals die zich in de jongste wereld oorlog in tal van steden hebben voor gedaan, worden vermeden. Vergeten wij niet te noemen, de in te stellen dienst sociale verzorging, die voor de evacué's onder meer orde op de zaken stelt in zogenaamde opvangcentra. Wij vertelden iets over deze machtige organisatie, die in tijden van nood zo uitermate belangrijk is. In Den Helder zullen in dat geval vijftienhonderd men sen gedegen voorbereid kunnen optre den. Het is goed dat wij dit weten, hoe wel er uiteraard geen reden tot onge rustheid is. Maar voorbereidingen, ge troffen ter verdediging van de vrede, zullen altijd welkom zijn. Binnen afzienbare tijd zal de aan melding worden opengesteld voor deel name aan de Bescherming Bevolking. Wil men in zijn opzet slagen, wil men een goed functionnerende dienst bezit ten. dan zullen de ingezetenen van Den Helder zich spontaan moeten opgeven. Wij vertrouwen er op, dat men het be lang van dit alles terdege beseft. (Advertentie, Ing. Med.) Vele stadgenoten hebben ongetwijfeld wel eens gehoord van „Nederlandsen Mettray", de protestants-christelijke inrichting voor moeilijk opvoedbare jon gens. Nu beeft de Helderse Stichting voor Sociaal Werk het plan opgevat, een aantal kinderen die in een inrichting worden verpleegd, in onze stad een pret tige vacantie aan te bieden. Uiteraard heeft de stichting daartoe de hulp nodig van de inwoners van onze gemeente. Nederlandsch Mettray heeft elk jaar weer de behoefte aan gezinnen, die voor deze kinderen gastvrij hun deuren open zetten. Het is dus de be doeling, dat men pro deo of tegen een redelijke vergoeding een van de jongens gedurende zijn vacantie wil opnemen. Men heeft namelijk ver schillende jongelui die wel vacantie krijgen, maar niet naar hun familie kunnen. De vacantie van deze knapen valt als regel in de maand Augustus, en wel in de eerste drie weken van die maand. Wanneer dus enkele Helderse gezin nen bereid zijn enkele van die kinde ren genoeglijke vacantieweken aan te bieden, dan kunnen zij zich opgeven bij de secretaresse van de Helderse Stichting voor Sociaal Werk, mevrouw C. KetnerMorriën. Ook op andere wijze kan men ech ter goed werk doen. In de weesinrichting Neerbosch bij voorbeeld zijn kinderen, die vrijwel nooit iets van familie horen. Zij vin den het daarom natuurlijk heerlijk, wanneer zij post mogen ontvangen. Wellicht zijn er in Den Helder jongens en meisjes die nu en dan de pen eens willen opnemen om een vriendje of vriendinnetje in Neerbosch een leuke Zondag breekt dan voor de wielren- vereniging „DOK" de grote dag aan. Ook aan deze Ronde van Den Helder nemen weer vooraanstaande renners deel, zoals de winnaar van Koningin nedag B. Fok en voorts Edelenbosch, J. Vennik, J. Post, j. Last en S. Wals. Aan deze wedstrijd vooraf gaat nog een „ronde" voor transportfietsers, waaraan ook enkele sterke mensen deelnemen. Genoteerd staan onder an dere T. Bandt, R. Ran en J. Bijl. De jury wordt gevormd door de heren J. van Twist, T. Bandt Sr. en C. Leio- brand Sr. De heer N. Wals zal het startschot lossen. Iedere deelnemer ontvangt een aardige herinnering. Liefhebbers voor deze wedstrijd kun nen zich nog opgeven tot uiterlijk Zondagmiddag twaalf uur. De inschrij ving is geheel kosteloos, maar de deel nemers moeten voor op hun fiets een mand hebben. Wie geen mand heeft, kan zich in verbinding stellen met de heer Bandt in de Koningstraat. De start is bepaald op twee uur. De trans portfietsers kunnen van half twee af bij de heer Witkop een rugnummer halen. Een visser deed bij de politie aan gifte, dat uit zijn vlet aan de Dijk een patentanker met een ankertouw werden ontvreemd. De waarde toe draagt zestig gulden. De leuning van de Botbrug bleek dezer dagen niet bestand tegen de kracht van een vrachtauto uit Alk maar. Op verzoek van de politie een waarschuwing. Het komt namelijk steeds vaker voor, dat de agenten overal fietsen onbeheerd (niet op slot) aantreffen. Wij noemen de binnen stad en de omgeving van het strand Men is hiermee dus gewnnrsehuw Zeer binnenkort zal HWop strenge controle worden uitgi fend brief te zenden. Op deze wijze kan uiteraard een zeer vriendschappelijke correspodentie groeien. In Neerbosch ontvangen dolgraag post: Jstfi en Henk Kempenk, respec tievelijk geboren 15—4'36 en 2111 '38; Jaap de Jong, geboren 299— '34; Tonny de Ru, geboren 295—'42, Tieme Wakker, geboren 8—11'42 en de meisjes: Henny en Janny Xooyman geboren 249'42 en 57'44. Voor de tentoonstelling van schilde rijen in de raadszaal van het gemeente huis bestaat zeer grote belangstelling. De organiserende besturen van Noor der Kunstkring en Helderse Volksuni versiteit konden ons tot hun grote vreugde mededelen, dat Woensdag avond de duizendste bezoeker de con trole passeerde. Dat heeft er mede toe geleid, dat de expositie wordt ver lengd tot en met Zondag 29 Juni. In verband met de Ronde van Den Hel der zal men de expositie Zondagmid dag van drie tot vijf uur niet via de hoofdingang kunnen bereiken. Bezoe kers kunnen dan evenwel de raadzaal vinden via de poort aan de Singel. Wij gaven reeds een gedeelte van het programma a.s. Zondag op het B.K.C.-terrein, ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum. Thans vernemen wij, dat des middags om half drie een wedstrijd plaats vindt tussen oud-le den van Schagen en oud-leden van BKC. Men heeft getracht zoveel mo gelijk die spelers tegen elkaar te laten uitkomen die in 1938 ter gelegenheid van het kampioenschap van de geel zwarten tegen elkaar hebben gespeeld. Direct na het optreden van de vete ranen spelen de BKC-handbal-dames een wedstrijd tegen Tonegido. Door de giften van de burgerij, en door het voortreffelijk organiseren van de schoolfeestcommissie is het jaar lijkse schoolreisje wederom tot in de finesses geslaagd. Even over achten vertrok de salonboot met ruim 800 Vlinderen aan boord van de aanleg steiger aan het Westeinde en voer on der de vrolijke tonen van de corpsen „Concordia" en „Soli Deo Gloria" naar Schoorldam. Daar wandelden allen naar Schoorl, waar de kinderen zich in de speeltuin van „De Rode Leeuw" en in het speelduin naar hartelust vermaakten. Hierna wandelde men weer terug naar de boot om de reis naar Alkmaar te vervolgen. In de kaasstad werden als vanouds weer twee bioscopen, n.1. Harmonie en Victoria bezocht en ge noten de kinderen van aardige films. Tegen zes uur waren allen weer aan boord en ging de reis weer huistoe. Om plm. 8 uur arriveerde de boot weer aan het Westeinde en gingen zowel de kinderen als hun begeleiders moe maar uiterst voldaan terug naar hun resp. zeer benieuwde ouders en echtgenoten. Dit betrof de kinderen van de Oost- polderschool. De oudercommissie was van gedachte geweest, het dit jaar eens op eigen beweging te ondernemen en het moet gezegd worden: ook dit schoolfeest, waarvan 34 kinderen mochten genieten is zonder twijfel ge slaagd. Om 9 uur vertrok men per bus naar Medemblik, waar de kinderen gerui me tijd in een speeltuin doorbrachten. Vandaar ging het naar Alkmaar, naar het.hertenkamp, vervolgens naar Eg- mond, waar het strand en een speel tuin een goede bron van vermaak vormden. Van Egmond via Petten kwamen de kinderen ook nog even in Bergen. Toen tenslotte om even 6 uur de bus weer in het oostelijk gedeelte van de Polder arriveerde, was er niet één schoolfeestganger die zich niet vermaakt had. De oudste kinderen van de Polderse scholen gingen niet met de boot mee. maar stapten om plm. 7 uur in drie grote Naco-bussen. Van het Raadhuis plein ging de tocht naar Amsterdam, waar men eerst Artis bezocht. Ver volgens werd het tweede programma punt, n.1. een rondvaart door de ha ven en grachten van de hoofdstad, af gewerkt en tenslotte werd de laatste bezienswaardigheid, de vlieghaven Schiphol bezocht. De terugtocht ging via de Haar lemmermeer, Haarlem, over Bloe- mendaal waar nog even bij het „kop je" werd uitgeblazen. In Bergen stap te men af in „Duinvermaak" en werd nog enige verpozing gezocht in de speeltuin. Ook dit reisje vormde voor de 110 kinderen een heerlijke ont spanning en evenzeer moe en tevre den bereikte men des avonds weer de Polder. ONGELUK IN SLAGERIJ. Minder fortuinlijk was de heer K., werkzaam in de slagerij van de heer J. Boon toen diens mes, bij het uitbe nen ongelukkigerwijs schampte. In de buurt van de liesstreek werd een hoofdader geraakt, waardoor de heer K. vanzelfsprekend veel bloed verloor. Op medisch advies is hij per zieken auto naar zijn woning vervoerd. ZONDAG 22 JUNI DEN HELDER: Ned. Herv. gem., Nieuwe kerk Weststraat, 10.30 uur ds Sepmeijer; Palmstraat 10 uur ds Borg- hardt, 19 uur cand. H. W. Bruinink; Huisduinen 19 uur ds Sepmeijer. Geref. kerk, Bethelkerk, 9 uur ds Ham ming, 10.45 uur ds Hamming, 17 uur ds Hartkamp; Rehobothkerk 10 uur ds Hartkamp, 17 uur ds Hamming. Geref. gem., Janzendwarsstraat, Woens dagavond half acht ds J. C. van Ra- venswaay te Scheveningen. Chr. Geref. kerk, Steengracht, 10 en 17 uur ds Van de Knijff (v.m. bed. HA). Oud Geref. kerk, Hoogstraat, 10 en 17 uur ds Groenewegen. Geref. kerk, Weststraat, 8.45 en 17 uur ds F. Tolle naar Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen, West straat, 10.30 en 17 uur dienst. Bap tisten gem.. Spoorstraat, 12 uur Zon dagsschool (ook Goudenregenstraat 56), 16 uur de heer Bosma van Bergen. Oud Kath. kerk, Middenweg, 10 uur heilige mis. Doopsgez. gem., Kerk- gracht, 10.30 uur prop. S. L. Verheus. Evang. Lutherse kerk, Wezenstraat, 10 uur dr J. A. Stellwag. Evangeli satie Vijzelstraat 10 en 19.30 uur sa menkomst, 12 en 14.30 uur Zondags school. Leger des Heils, Spoorgracht, 10 uur heiligingssamenkomst, 19 uur openluchtsamenkomst (Spoorstraat)20 uur heilsbijeenkomst. Vrij-Evang. gem., Hoogstraat, 10.15 en 17 uur cand. Flier, 12 uur kinderkerk. JULIANADORP: Ned. Herv. gem., 19.30 uur ds H. J. Trommel. Geref. kerk 9.30 uur leesdienst, 14.15 uur ds Hartkamp. CALLANTSOOG: Ned. Herv. gem., 10 uur ds H. J. Trommel. Bij de Jaarlijkse ULO-sportdag leek het weer eerst niet mee te willen wer ken: een grauwe lucht, waaruit zelfs af en toe wat water spatte en een stevige wind. Gelukkig viel het mee: het bleef droog en zelfs Kwam tegen de middag het zonnetje in de feest vreugde delen. Tegen half tien liet de heer F. Sei- del het startvlaggetie dalen en druk ten de heren Seldenrust en van Ingen Schenau voor de eerste maal He stopwatches in, terwiil de heer Jou- wersma ijverig speurde, wie als eei- ste over de finish zou gaan. Tegeluk liet de heer Jansen de eerste ver springer door de lucht zweven, waar na de heer A. Dros (met feestsigaar, want hii was jarig) het meetlint han teerde. En in de kleedkamer begon de secretaris, de heer Brinkerhof ijve rig te schrijven. Het spel was begonnen en de wed strijdleider, de heer Peetoom, consta teerde met genoegen, dat het begin, en dus en het halve werk, goed was. Het ging zelfs zó vlot. dat er in de morgenuren een twintig minuten op het tijdschema werd ingelopen. Het eerste nummer dat klaar kwam. was het nummer verspringen jongens van 15 jaar en ouder. De uitslagen ziin: 1 Bob Bakker 4,81 meter. 2 Klaas Geus 4.53 meter en 3 Kees de Waard 4.45. Daarna kwamen op het zelfde num mer de meisjes tot i5 jaar klaar. Hier waren de sterren: 1 Cobie fremer 3.66. 2 Hilly Perkenbos 3.59 en 3 J°n- ny Bakker 3.56. Verspringen jongens tot 15 jaar: Henk Soigt 4 31, 2 P.ené Witte 4.28 en 3 Jan Zuidewind 4.15. Ondertussen werden begunstigd door een vrij sterke wind de series en de kwart-finales van de 60, en de 80 en 100 meter gelopen. Veldloop. Tegen twaalf uur startte twintig lo pers voor de veldloop. Een afstand van 2300 meter, waarin een aardige helling zat. In de zeer snelle tijd van 7.22 kwam Bob Bakker als eerste aan, gevolgd door Ton Leyen met 7.27 4. Als nummer 3 kwam Rien Mantje. daarna Andries Bloem en als nummer 5 Kees Zegel. Verspringen meisjes vijftien jaar: 1 Corrie Kikkert 3.92 meter, 2 Ina Boen 3.82 en 3 Ilse Beers 3,81. Na de middagpauze werd het pro gramma voortgezet met de halve fi nales en de hoogspringnummers. Ook het nummer estafette en een partij volley stonden op het middagprogram. De halve finales gaven reeds een he vige strijd te zien en soms werd het voor de jury niet makkelijk te bepa len. wie als eerste over de eindstreep was gegaan. Het hoogspringen van de meisjes tot 15 jaar gaf een spannende strijd te zien. Tenslotte kwam als eer ste Melia Koning uit de bus met een sprong van 1.20 meter. Ex aequo 2. 3 Woensdagavond trok JVC I naar Schagen om daar voor het Jubileum- kruis te spelen tegen SRC I. JVC speelde eerst tegen de wind en de laagstaande zon, die het goed obser veren van de bal lastig maakte. Niet tegenstaande dit nadeel was JVC het meest in de aanval, maar ook SRC wist soms gevaarlijk door te komen. Tot doelpunten kwam het voorlopig niet. Eindelijk had de middenvoor van JVC succes, toen hij met een kopbal, over de handen van de keeper heen, de bal in het doel wist te plaatsen. Na de rust kwam er geen verande ring in deze stand. Er werd van beide kanten gezwoegd, maar de backs wis ten van opruimen en de schoten, die van weerszijden werden gelost, be landden in de veilige handen van de keepers. JVC wist dus een kleine, maar verdiende overwinning in deze forse, maar faire wedstrijd te behalen. Zondagmiddag om 2 uur ontvangt JVC Schagen II voor het Jubileum- kruis. Zal Schagen II in staat zijn een einde te maken aan de overwinningen reeks van JVC cf zal JVC I ook deze club aan zijn zegekar binden? De heer A. Verschoor zag dezer da gen een ballonnetje dalen. Hij wist het te bemachtigen. Aan het balonnetje was een kaart bevestigd, waaruit bleek dat het was opgelaten in een klein plaatsje in Noord-Frankrijk. Het had dus een hele tocht gemaakt. De heer Verschoor heeft de kaart naar de plaats van afzending gezonden. Voor het vakdiploma voor slagers slaagde onze plaatsgenoot, de heer J. Blaauboer Azn. 92. Jimmy zocht in de kelder waar hij maar zoeken kon, maar er was van de weduwe Wabbel noch van de heren Kwabberteen en Kleuntjes ook maar een spoor te vinden. Teneinde raad begon Jimmy te roepen. „Hei, com missaris. hei Kleuntjes", schreeuwde hii ..Waar hangen jullie toch uit. Geef antwoord!" Zijn stem weerkaats'e ■n H- wanden en gewelven, maar 'af een kik ..Wat zou de ivo bc.- met die twee mannen heb ben uitgevoerd?" vroeg Jimmy zich bezorgd af. Toen kwam hij op het idee eens te gaan kijken of de lont met be hulp waarvan hij die andere deur wil de opblazen, er nog lag. Hij rolde de vaten een beetje op zij en ontwaarde tot zijn geruststelling dat alles nog in orde was. De drie dynamiet-patronen lagen nog op hun plaats en de lpnt zat er nog stevig aan vast. „Als ik da' Hing annsteek en daarna dek'-'ng zoo" ben ik binnen vijf minuten in vrij heid", bromde hij, „maar wat zal er dan van Kwabberneus en die andere sukkel terecht komen? Trouwens, er zitten boven nog meer gevangenen en aie zou ik toch ook graag willen be vrijden' Jimmy Brown besloot de an deren niet in de steek te laten. „Ik zal alles in mn eentje moeten zien op te knappen", zei hij, terwijl hij de vaten weer voor de uitgang van het rovers- nol rolde. en 4 Cobie Bremer, Jannle van Gro- nongen en Jenny Bakker. Bij de finale van de meisjes van 15 en ouder noteerde de jury deze volg. orde: Ina Boon in de tijd van 11.2 sec. (80 meter). 2. Corrie Kikkert, 3. Geertje Ellen en 4 Anneke Meinders ma. Jongens van 15 hoogspringen: 1 Re. né Witte 1.35 meter, 2 Johan Henstra 1.30. 3 Henk Spigt 1.25. Finale meisjes 60 meter: 1 Bea Wuij 8.8 sec., 2 Maaty Keyzer, 3 Melia Ko- ning. 4 Corrie Potmann. Finale jongens 14 jaar (80 meter): 1 René Witte 10.4, 2 Jan Zuidewini, 3 Dick Bakker en 4 Theo van Bekkum. Het hoogspringen jongens van 15 on ouder gaf een hevige strijd tussen Jaap Berkenbosch en Andry Binsber- gen. Uiteindelijk had Binsbergen de langste benen en zegevierde niet een sprong van 1.45 en werd Berkenbosch met een hoogte van 1.44 tweede. De derde plaats was voor Klaas Geus met 1.35. Het laatste nummer hoogspringen n.1. meisjes van 15 jaar werd een overwinning voor Diny Dros met een sprong van 1.25 meter no 2 lorrie. Kikkert 1.20 en drie en vier (ex aequo) Ilse Beers en Ina Boon 1.15 meter. De „grote finale" werd met een haast opmerkbare voorsprong ge wonnen door Bob Bakker in de goe- de tiid van 11.9 sec., juist voor Kees de Waard. De derde plaats was voor Hans Vlessing. Gistermiddag werd brand ontdekt in een paar schuurtjes in de Kantoor straat, in de ene waarvan vaten olie en blikken petroleum waren opgeslagen, terwijl de andere kisten en kratten met allerlei dranken bevatte. De brand weer telde verscheidene absenten, maar kreeg assistentie van enige militairen. Men was na een uur de brand meester. De beide schuren brandden echter ge heel uit. Het omverhalen van de muren en de nablussing namen nog heel wat tijd in beslag. Het vuur is vermoedelijk ontstaan doordat kinderen met vuur speelden. Veertien luxe auto's, een foiyagewa- gen en een bus van de firma Johannes vormde de stoet, waarmee de ouden van dagen naar het Friese land werden vervoerd. De eerste pleisterplaats was het monument op de Afsluitdijk waar d* eerste versnaperingen werden uit gedeeld. Daarna ging de tocht naar Bolsward, waar in hotel „De wijnberg" een broodmaaltijd werd genuttigd. Na o.m. het Julianapark te hebben bezich tigd, werd een bezoek gebracht aan Beetsterzwaag, waar in hotel „De her der" een uitstekende warme maaltijd de inwendige mens versterkte. Via Drachten en Bergum ging het daarna op Leeuwarden aan, waar in „De kleine bonte koe" thee met sprits werd genut tigd. Als laatste etappe naar Harlingen, met een broodmaaltijd in hotel „Zee zicht" en toen ging het weer op 't Zand aan, waar men om ruim acht uur in zaal Pronk arriveerde, verwelkomd dot5r muziek van het fanfarecorps. De heer K. Zwarf, die vijf jaar lang de leiding vdh deze tochten heeft gehad, dankte allen die het mogelijk hadden gemaakt, dat deze tocht weer zo schit terend slaagde en nam tevens afscheid als reisleider. De heer A. Bommer over handigde hem een cadeau en aan zijn vrouw bloemen, gekocht van de op- t-engst van een collecte die de ouden van dagen hadden gehouden op deze dag. De heer Zwart was door deze attentie zeer getroffen. De heer Den Brasem voerde verder nog het woord en dankte voor alle goede zorgen, er de wens aan verbindend, dat de heer Zwart als leider zou aanblijven. De heer Zomerdijk, voorzitter van het comité maakte ten slotte een einde aan het gezellige samenzijn. Namens de Chr. Bond van Personeel in publieke dienst sprak in het Geref. Jeugdgebouw, het hoofdbestuurslid de heer Groen van Den Haag. Nadat hij het vraagstuk van de verhoogde con tributie had bezien, kwamen allerlei vragen aan de orde, waaruit bleek dat r bij de leden nog vele wensen beston den. Zo werd uitvoerig gesproken over de nieuwe regeling van het Zieken fonds. waarbij het Rijk en biina alle gemeenten aan de kosten bijdragen. Vele leden brachten de wenselijkheid naar voren, voor een commissie voor georganiseerd overleg. Een twaalftal Urker vissers en die bij het visserijbedrijf ten nauwste zijn betrokken, zijn met de U.K. 76 naar Denemarken vertrokken voor een reis van een week. Het doel is, studie te maken van de visserij in Denemarken en wat daarmee in verband staat. In verband met de aanstaande ver kiezingen voor de Tweede Kamer, z3' voor de afdeling Urk van de S.GP- aanstaande Zaterdagavond optreden in het verenigingsgebouw van de Chr. Ger. kerk, de eerw. heer Dekker van Epe. PREDIKBEURTEN OP ZONDAG 22 JUNI 1952 Ned. Herv. kerk 10 en 17 uur ds C. J. Lasschuit. Ger. kerk Z., 10 uur ds y/nder Tas van Amsterdam, 17 uur ds Middelkoop van St. Pancras; Ger. kerk N. 10 uur ds Middelkoop 17 uur ds Van der Tas. Chr. Ger. kerk, 10 en 17 "llr ds (5, den Hertog. Ger. kerk art. 4' K O. 10 en 17 uur prof. Deddens van Kampen. Ger. Bond in gebouw Irne en 17 uur evangelist Visser. GOED RESULTAAT De Chr. Ger. Vrouwenvereniging Bidt n W erkt. hield Dinsdag en Woensdag een verkoping van een collectie eigen gemaakte goederen. De bazar bracht ruim f 1800 op.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2