Stad en Omgeving Ruim vijfhonderd leerlingen van lagere scholen deden examen Jimmy Brov/n en de bende van D- Geeft de mariniers hun blauwe uniform terug S§ 'OORDEIi, Negende Avondvierdaagse leverde vrijwel geen moeilijkheden op DE FILMS VAN DEZE WEEK Veilig Verkeer in Den Helder Geslaagden krijgen officieel diploma Politie niet alleen voor „bonnetjes'' „Van Galen" behouden teruggekeerd Examens Rectificatie Argis won derde prijs IN HET KORT Dansstrijd in „Centraal" Tussen Haaks en Kuitje Marva Sieverink nam verstandig besluit Concerten „Ons Genoegen" Periodieke zeilstrijd V.B Z -congres in Hilversum Schrijven van Kardinaal De Jong TIVOLI „Hoffmanns vertellingen" WITTE: „Met blanke sabel" Gisteren heeft men de kinderen van de hoogste klassen der lagere seholen veer examen zien doen voor het diploma van de Vereniging voor Veilig Ver- nfv zeggen: gisteren deden zy het practische gedeelte, want de schrif- ^ke examens waren reeds achter de rug. Intussen is wel komen vast te staan, dat het aantal gezakten voor het schriftelijke gedeelte vrij hoog was. Er waren scholen bij die in hun geheel slaagden, maar er waren ook klassen, waarvan slechts twee leerlingen aan het voortgezette examen, het rij-gedeelte, mochten deelnemen. Niettemin hoopt men straks aan een vijfhonderdtal kinderen het diploma te kunnen overhandigen. Voor het schriftelijke examen waren de jongens en meisjes met enthousias me voorbereid door het onderwijzend personeel, dat dus wederom in alle op dichten zijn gewaardeerde medewer king verleende. De geslaagden kwa men toe aan het practische examen, dat gisteren werd gehouden. Om de halve minuut startten de deelnemers uit de Lorentzstraat, waar de heer Hacker nauwkeuruig zijn administra tie bijhield. Hij zag 520 kinderen ver trekken en weerkeren. Alles was uit stekend georganiseerd, want behalve een zestal controleposten, die keken of de jongens en meisjes de verkeers regelen in acht namen, was er voort durend een agent van de verkeers politie. Deze stelde zich op een kruis punt op, waar hij stoptekens en der gelijke gaf, om te zien hoe de kinde ren daarop reageerden. Het moet ge zegd: de jongelui fietsten al of niet op geleende en te hoge rijwielen bijzonder keurig. De hand werd reeds lang tevoren uitgestoken, de bochten werden mooi hoekig genomen, bij het stoppen zwaaiden zij driftig de linker arm op en neer. Over de medewerking van de poli tie, een gevolg van de grote belang stelling voor deze vorm van onderwijs van commissaris Hensums, was men meer dan tevreden. Opnieuw is geble ken, dat de politie er niet uitsluitend op uit is zo veel mogelijk bonnetjes te schrijven. Het korps grijpt daarente gen juist elke gelegenheid aan om een veilig verkeer te bevorderen. De kinderen reden een route van on geveer een kwartier. Een grappig voorvalletje geschiedde in de Keizer straat, toen een meisje een lekke band kreeg en in huilen uitbarstte. Een winkelier beloofde haar de band te zullen plakken, maar dat duurde te lang. Daarop leende hij haar een fiets. Nog huilend bereikte zy het eindpunt, omdat zij meende dat zy te laat was gèarriveerd. Maar daarvan was geen sprake. Binnenkort zullen de geslaagde kin deren op hun scholen de officiële di ploma's in ontvangst mogen nemen. De ouders van deze jongens en meis jes zullen deze prestatie van hun oog appels ongetwijfeld op de juiste waar de weten te schatten. Zij zullen zich wellicht tevens afvragen, waarom de diploma's niet als in vorige jaren aan alle geslaagden tegelijk in de Witte- bioscoop worden uitgereikt. Het ant woord is eenvoudig. De Vereniging voor Veilig Verkeer geniet te weinig intens medeleven om kosten te kun nen maken. Misschien is deze mede deling voor velen een aansporing om lid te worden van de vereniging. Vei lig Verkeer heeft namelijk ook het plan opgevat, in de komende winter lezingen te organiseren en i films te vertonen. Het gehele plan zal een in structief karakter dragen. Gisteravond tegen Iialf zeven wisten de Nieuwediepers het al: Hr. Ms. „Van Galen" is behouden weergekeerd. De torpedobootjager, die onder bevel van kapitein-luitenant ter zee A. M. Val kenburg heeft deelgenomen aan de actie der Verenigde Naties bij Korea en via Zuid-Amerika en de Nederland se Antillen de terugtocht aanvaardde, verscheen toen namelijk op de rede. Hedenmorgen, nadat de Commandant Zeemacht Nederland, schout bij nacht C. W. Slot, de bemannning een wel- komstbezoek had gebracht, meerde Hr. Ms. „Van Galen" in de Buitenhaven af. De belangstelling was groot en het weerzien ontroerend. Aan het gemeentelijk lyceum slaag den voor het einddiploma HBS B met 5-j cursus: Jacob Dunselman. Anke Ek- kers, Anneke Hanegraaf, Loes Hartog. Loes Kruijff, Dick Maasland, Rie van der Plaat. Peter Scheephorst, Hans van der Spek, Aat Veldsema, Janny Ver- hage. Hans Weenink en Jan van der Zaag. Een candidaat werd afgewezen. Gisteren vroegen wy vacantie-adres- sen voor kinderen uit inrichtingen. Wij gaven de naam van de secretaresse van de Helderse Stichting voor Sociaal Werk, die gaarne zal noteren wie zo'n kind enkele weken gastvrijheid wil verlenen. Haar adres viel evenwel weg. Het luidt: mevrouw KetnerMorriën, Piet Heinstraat 1, Den Helder. Het elftal van Argis heeft de wed strijd tegen de Mijnendienst gister avond met 90 gewonnen. De ploeg van de Mijnendienst telde zeven inval lers. Gisteravond hebben de deelnemers aan de Helderse Avondvierdaagse hun laatste vijftien kilometertjes gelopen. De gehele afstand kostte eigenlijk maar weinig moeite, omdat de meeste wandelaars al de nodige ervaring hebben opge daan. In het totaal waren er 196 tippelaars, zodat men het genoegen smaakte een kleine winst te noteren op het aantal van verleden jaar. De geneeskundige dienst wordt te Den Helder gedurende dit weekend waargenomen door de artsen J. H.G. D. Bettink. Timorlaan 15, telefoon 2890 en dr. J. B. Proost, Zuidstraat 13, telefoon 2030. De apothekersdienst wordt waar genomen dor apotheek D. W. de Bas. Keizerstraat 87. telefoon 2929; privé Timorlaan 31, telefoon 2420. Vanmiddag om half drie begint in de Boerhaavestraat een optocht van de kinderen der vier speeltuinvereni gingen, in verband met de Nederlandse Speeltuindag. Vanmiddag om vier uur wordt de O. en O.-sportweek besloten met de basketball-wedstrijd Nederlands mili tair teamDe Springbokken. Daaraan vooraf gaat om drie uur een wedstrijd tussen de teams van HAV en HRC. Om acht uur begint in Centraal een feestavond van de speeltuinvereni ging „Visbuurt" waarvoor optreedt de amusementsgroep „Shrimp Boat" met „Lichte melodieën". Vanmiddag van vier tot vijf uur houdt de Christelijke vereniging „Ze- denopbouw" weer spreekuur aan het adres Javastraat 12a, hoek Celebes- straat. De mars van de Chritselyke gym nastiekvereniging „Turnlust", die van middag zou worden gehouden, is uit gesteld tot Zaterdag 28 Juni. Vanmiddag om drie uur belegt de Anti-Revolutionnaire Partij in het Mi litair Tehuis aan de Kanaalweg een openbare vergadering. Dr. Bruins Slot spreekt over „De les van zeven jaar". Nagekomen predikbeurt: Geref. gem., Janzendwarsstraat, 10 en 16 uur leesdienst. De heer G. B. Overzet heropent vandaag zijn café ,,'t Hoekje", Brakke- veldweg 73. Zondagmiddag om twee uur star ten de deelnemers aan de Ronde van Den Helder op het parcours Kerk- grachtKanaalweg. Om zes uur morgenavond speelt HRC aan de Sportlaan een bekerwed strijd tegen West Frisia. Wijziging predikbeurten: Baptisten gem., Spoorstraat. 12 uur Zondags school, 16 uur de heer Dammuller uit Alkmaar. In „Amusementsbedrijf „Centraal" werden Woensdag- en Donderdag avond damwedstrijden gehouden, die zich in een flinke belangstelling moch ten verheugen. Bijzonder veel genoe gen beleefde men aan de zogenaamde beeldendans en voorts aan de stok- dans, de appeldans. de afvalfoxtrot en niet te vergeten „De Strijd om de man". Interessant was de ballondans, waar aan ruim vijftig paren deelnamen. Na afloop werden de prijzen uitge reikt, waarvan er vele door firma's hier ter stede waren beschikbaar ge steld. De directie van Centraal is voor nemens dergelijke wedstrijden nog maals uit te schrijven. Hr. Ms. „L. 9602" arriveerde giste ren uit Engeland in Nieuwediep. Hr. Ms. „L. 9601" koos van de werf ligplaats in de Buitenhaven. Hr. Ms. „Zeehond" verliet de haven. Het is morgen hoog water om 7.35 en 20.00 uur, en laag water om 1.35 en 14.05 uur. Maandag is het hoog water om 8.10 en 20.40 uur, en laag water om 2.15 en 14.50 uur. De temperatuur van het zeewater was 14.3 graden Celsius. Wij vertelden al eens, wie er zo al meeliepen deze maal. Daar waren dan de militaire groepen (mariniers, Argis, Hertog Hendrik, Neptunus en de mar- va's), voorts de gemeente-politie, en dan „De Duinkanters" (ook met een jeugdgroep), „De Zilvermeeuw", „De Jutter", „Jonge Strijd' en een viertal leden van de padvinderij. Het is geen overdrijving om te vermelden, dat er eigenlijk geen „echte" uitvallers waren. Alleen van de militaire groepen moes ten er verstek laten gaan, maar dat v/as het gevolg van dienstomstandig- heden. En dan natuurlijk korporaal- marva Steverink, die na de derde dag besloot de strijd te staken. Men had het haar aangeraden, omdat zij moei lijkheden had met haar voeten. Zij startte gisteren niet, omdat zij straks geheel fit aan de start van de grote Nijmeegse Vierdaagse wil verschijnen. Overigens wel jammer, dat zy dus het cyfertje „4" niet haalde. Marva Hout man incasseerde gisteren het cijfer „6". Opa Jutte was natuurlijk ook weer van de partij. Wij zagen hem gister avond binnenkomen in Centraal, waar de organiserende commissie zitting had genomen. Men gaf hem de beloning voor de vierde Avondvierdaagse. „Nou, zei de 75-jarige, ,,'t is de moeite, zo'n klein dingetje. Ik heb een paar schoe nen versleten, man!" Intussen is deze opa Jutte, die altijd klaar is voor een grapje, op één na de oudste van de 30.000 deelnemers die in Nederland in de Avondvierdagse startten. Slechts één bleef hem de baas; een acht en zeventigjarige inwoner van Amster dam. Ook deze Avondvierdagse heeft voor velen weer de bekende bekoor lijkheden gehad. Bovendien was het" een mooie voorbereiding voor de ko mende langere dagtochten in Nijme gen. Vertellen wij nog, dat de héér H. A. Weener en mevrouw G. Does Neuhaus gisteren voor denegende maal de Avondvierdaagse uitliepen; de heer Does „deed" hem intussen achtmaal. Voor zulke enthousiaste tip pelaars lijkt ons Nijmegen straks een gemakkelijk te nemen vesting. 93. Die nacht liepen op ongeveer een kilometer afstand van 't rovershol van Dolle Dirk drie mannen. Het wa ren Janus met de ringbaard, Daan Slok de kastelein en Piet de Peperpot, lie den waarvan wij een hele tijd niets hebben gehoord, maar die, zoais u zien zult herinneren alle drie tot de bende van Dolle Dirk behoorden. Zij droegen zware zakken op hun rug, die zij die nacht moesten afleveren in het rovers hol dat er van buiten gezien als een bouwvallig en onbewoonbaar slot uit zag. „Ik zal toch blij zijn als we er zijn", bromde Piet de Peperpot, die liep te zuchten onder de zware last die hij moest torsen. „Nog effetjes maat zei Janus. „Ik zie het huis al. We gaan lekker op ons gemak een pierever- schrikkertje drinken en we moeten ook niet vergeten ons een beetje te ver maken met die sluiswachter, die ons verkleed als een ouwe opoe heeft pro beren beet te nemen". Dit denkbeeld scheen de drie mannen nieuwe moed te geven, want ondanks de zware last legden zij er nog een schepje op. Vlak bij het huis gekomen, bleven zij ech ter eensklaps- staan. Er weerklonk een dof gerommel, net alsof er ergens on der de grond een zware ontploffing plaats greep. „Kijk dat is!" schreeuwde Daan Slok. „De ruiten vliegen er zo maar uit! Vooruit mannen, dat is niet pluis Gooi die pakken op de grond en laten we gaan kyken, wat er aan de hand is!" De zang- en operettevereniging „Ons Genoegen" en de „Zeezangertjes'' uit Huisduinen zullen op Dinsdag 24 en op Vrijdag 27 Juni tezamen con certen geven, respectievelijk in de muziektent van het Julianapark en te Huisduinen. Nadat béide koren afzon derlijk hun herkenningsmelodie ten gehore hebben gebracht, zingen ze on der leiding van de heer A. Krijgsman, afwisselend en gecombineerd het vol gende programma: Wij zijn jong, De Zwerver, De nacht, Klokkenlied van Ramshorst, Kabouter- koor, Zigeunerkoor (operette Prinses Rozelein), Avondrust, Gij vriendelyke zonne, Vogellied, Feeën-duet, Danslied je, Kabouterwals, Gijs de Veerman, Moeders liedje, Mijn land en Vlaggen- lied. Speciale aandacht vereisen „Avond rust" van Catharina van Rennes en „Gij vriendelijke zonne" van Hendrika •van Tussenbroek. „Ons Genoegen'" hoopt met deze nummers op Donder dag 3 Juli uit te komen op het con cours te Utrecht. Beide concerten beginnen om acht uur Donderdagmorgen werden de perio dieke zeilwedstrijden op de rede van Den Helder hervat bij een stevige bries en nogal wat zee, doordat wind en tij tegen elkaar in waren. Van de vijftien deelnemers gaven er acht op. De resul taten waren: 1. Ltz 2 G. G. J. W. Fröhn, 2. Ltz 3 J. C. de Jong, 3. Btsm A. C. J. Hoes. 's Middags waren de omstandig heden veel gunstiger. De strijd had een zeer spannend verloop. De uitslag was: 1. Kwtmr C. H. Weysters, 2. Schr. 2 M. Land, 3. Ltz A 3 W. F. Schutte. Ltz 3 De Jong, die als eerste eindigde, raoest Wördèri gediskwalificeerd. bok Vrijdagmorgen was het mooi zeil weer. De uitslag was toen: 1. Korp. schr. D. van der Wateren, 2. Adelb. 1 KMR C. N. Bosma, 3. Ltz 2 G. G. J. W. Fröhn. 's Middags werden verschillende protesten genoteerd, er waren enkele aanvaringen en enkele sloepen staak ten de strijd. Het resultaat: 1. Ltz S. D. 3 KMR N. S. Koomen, 2. Schrl A. A. J. van de Brule, 3. Kwtrm C. H. Weysters. De Militaire Belangenvereniging van Beroepsschepelingen bij de Zeemacht (V.B.Z.) heeft in Hilversum haar twee daags congres gehouden. Ruim 120 af gevaardigden vertegenwoordigden de 9600 leden, die deze algemene vereni ging, waarvan zowel R.K.. Prot.-Chr. als niet confessionelen lid zijn, telt. Niet alleen de Kon. Marine uit Nederland was aanwezig, ook waren er vertegen woordigers van de militaire Missie Zee macht Indonesië van Nieuw-Guinea en de Ned. Antillen. De voorzitter, de majoor-vliegtuigte legrafist Taekema deelde in een rede mede, dat de VBZ het nagestreefde le dental: 10.000 van de omstreeks 12.000 beroepsmarinemensen, nadert. Hy me moreerde voorts, dat op 1 Januari j.1 het instituut gezinsverzorging in wer- kind trad, een onderafdeling van de VBZ ,die zich ten doel stelt gezinnen van leden te verzorgen, indien de echt genote door ziekte niet in staat is de normale huishoudelijke werkzaamheden te verrichten. Dit instituut blijkt in een behoefte te voorzien. Voorts besprak de voorzitter verscheidene problemen zo als het streven naar een vaste kleding- toelage voor het marinepersoneel, het wachten op advies inzake ziekteverze kering en andere. Hy gewaagde voorts van de zorgen, welke men zich baart over de mentaliteit van de marine- jeugd. Uitdrukking gaf de heer Taekema aan het verlangen van de mariniers om wederom het blauwe uniform te mo gen dragen, maar dan een modern uni- foi<m met open kraag. Thans Is voor de buitenstaander de marinier veelal niet van een militair der Kon. Landmacht te onderscheiden. Het hoofdbestuur van de VBZ ziet het zich als een taak SPORTIEF ne heer De Jong, die Gra- dus tweemaal lastig viel over de „maar-raak-plakke - rij", toont begrip te hebben voor sportiviteit. Ziet u maar het ontleende aan zijn derde en laatste briefje over dit onderwerp: „Op gevaar af dat u mij vervelend gaat vinden, waag ik het nog maals u een woordje te doen toekomen. Ik las uw eerste stukje nog eens met aandacht en kwam tot de gevolgtrekking dat u mét mij de „maar-raak-plakke- rij" afkeurde. Door uw uit drukking Gradus denkt er helemaal niet over" werd mijn aandacht meer op deze uitdrukking geconcentreerd dan op uw afkeuring. Ik verzoek u, mij voor de onge motiveerde gevoelens die ik u toeschreef en bij nader in. zien eigenlijk een insinu erende strekking hadden, te willen excuseren. Toch wil ik nog even opmerken dat ik bij het schrijven van mijn eerste stukje van geen enkele partij dan de door mij gewraakte dit euvel had ontdekt". Deze geschiedenis, tot vol le tevredenheid opgi lost, behoort hiemee dus weer tot het verleden. DANK gebrek aan plaatsruimte was. er de oorzaak van, dat hét volgende stukje tot dit ogenblik achterwege bleef. Het kwam van de hand van de heer H. J. Ma- rinus, de secretaris van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoorden en Gezondheidskolonies. Hij schreef onder meer: „Wij kunnen niet anders dan met grote lof spreken over de door de Sluisdijkstraat ge voerde winkelactie ten ba te van het zwakke kind. Af gezien nog van de financi ële profijten, werd via de microfooon een bijzondere goodwill voor de uitzending van zwakke kinderen ge kweekt. Een spontane aan melding van negentien nieu we leden wekt bij ons de indruk, dat de overtuiging veld wint, dat de goede zorg over deze kinderen een uitnemend maatschappelijk werk is. Wij zijn de Sluis- dijkstraatwinkeliers dan ook zeer dankbaar voor wat zij hebben gedaan". En Gradus vindt, dat de heer Marinus de juiste woorden heeft gesproken. ONBEKEND Den „geïnteresseerd" toe schouwer op de 53ste breedtegraad" heeft Gra dus een zeer uitvoerig, lol lig epistel doen toekomen. Hij kan er zijn lezers niets over vertellen, daar deze heer (slechts een heer is zo knap en slagvaardig in de politiek - neemt u Gradus niet kwalijk, dames) zijn naam en adres niet bekend heeft willen maken. Jam mer, het was toch zo.,., nou ja., lollig! AFTREDEN ITinsdagavond houdt de voetbalvereniging „Hel der" haar jaarvergadering. Gradus vraagt daarvoor even uw aandacht, omdat de heer T. Borgerding beslo ten heeft zich niet meer her kiesbaar te stellen. Een he le stap vindt Gradus, want deze Tom zat een jaar of tien voor de witjakken ach ter de bestuurstafel. Er zijn omstandigheden onder andere zakelijke die hem noopten zijn functie prijs te geven, waarmee aan een langdurige, werkzame sport- periode een einde wordt ge maakt. Het bestuur heeft voor deze vacante plaats candi daat gesteld de heer A. J. Krab, die dit jaar achter zijn actieve voetballoopbaan de finitief een punt heeft ge zet. Als men hem kiest en daarvan is Gradus over tuigt dan heeft men toch een goede terug in het be stuur. PRIJS gradus vergat verleden week de uitslag bekend te maken van de verloting van „Tavenu". Hy doet het dus thans nummer 791 kwam uit de bus. De eigenaar daarvan wordt de gelukkige bezitter van het grote schilderij van de heer Jaarsma. Voor het afhalen dient men zich met het betuur in verbinding te stellen. RADIO Uet begin is er. Men herin nert zich wel Gradus' verzoek om steun. Het be treft de radio voor de dame die reeds zo lang ziek ligt en dus al zo veel moet mis sen. Beheerders, oudjes en personeel van het Badhotel bezorgde uw stukjesschrijver de eerte mooie bydrage. Zij brachten tezamen het res pectabele bedrag van 26,96 bijeen. Maar daarvoor kan nog geen radio-toestel wor den aangeschaft. Nou ja, men kan nog een bydrage storten. Het geld komt op de rechte plaats, wanneer men het Gradus doet toekomen. Zullen u en Gradus er te zamen in slagen de dame wat genoeglijke muziek te bezorgen? Het kan, maar., met veler steun! (Op het laatste ogenblik ontving Gradus voor dit doel nog 1.—; tezameu 29,96). REISJE Men weet het: de tyd van reizen en trekken is weer aangebroken. Met veel plezier heeft Gradus ver nomen, dat het reisclubje van de buurtvereniging „Stakman Bossestraat" deze week voor de zesde maal zijn jaarlijks uitstapje heeft gemaakt. Met twee bussen werd de tocht 's morgens vroeg begonnen. Via Pet ten, Schoorl, Bergen, Alk maar en Haarlem bereikte het gezelschap Den Haag, waar al een uigebreide kof fietafel gereed stond. Een der deelnemers zorgde voor een toepasselijk liedje, een leuk tekstje, dat hij zong op de wijs van „De speeltuin". Ge begrijpt, dat de stem ming er toen al lang in zat! In Rotterdam reed men eerst door de tunnel, waarna te rug de voetgangerstunnel werd gebruikt. Het machti ge werk had aller bewonde ring. Nadat „Blijdorp" was bezichtigd, volgde een rond rit door de stad, waarby men door het Groothandelsge bouw reed tot de eerste étage. Via Scheveningen werd de tocht voortgezet naar Leiden voor het diner. Tegen middernacht bereikte men weer de Stakman Bos sestraat. Daar sprak de hr. J. Boot woorden van dank tot het bestuur, dat er vóór had gezorgd, dat deze dag. ten volle slaagde. Niet min." der dankbaar was men de chauffeurs, die hun knappe rijden vergezeld deden gaan van de nodige explicaties. cm met alle ten dienste staande midde len te ijveren voor de invoering van de nieuwe uniformen. De voorzitter uitte de verwachting, dat de marine-autori teiten niet onsympathiek tegenover deze wens zullen staan. Ook de groep militaire werklieden heeft het verlan gen naar een modern uniform geuit. Na deze rede volgden enige toespra ken van marine-autoriteiten, o.m. van da hoofdvlootpredikant ds Sillevis Smit en hoofdvlootaalmoezenier De Saen. Deze laatste deed voorlezing van een schrijven van kardinaal De Jong, waar in deze bij hoge uitzondering toestaat, dat r.-katholieken lid blijven van deze niet specifiek katholieke organisatie. Powell en Pressburger's verfilming van „Hoffmanns vertellingen" is reeds dermate bekend, dat wij er weinig aan toe te voegen hebben. Deze film werd cultureel gekeurd, door Technicolor ge kleurd en overal met groot succes ver toond. Het behoeft dan ook geen ver bazing te wekken, dat de directie van Tivoli deze rolprent tot en met Woens dagavond op het programma heeft staan. Gradus' lijfkieker was getuige van de voetbalwedstrijd tussen Marmag- en Werjdames op het terrein aan de Ruyghweg. Het was leuk", zei hij gisteren verheugd „één van de dames brak een pols en de Werf heeft met 3—2 gewonnen". Hij leverde bovenstaand plaatje af als zijnde een spannend moment uit deze ontmoeting' ne winnaressen kregen een taart, maar ook de Marmag- meisjes werden niet vergeten. Ludmilla Tcherina (Giuletta) en Robert Helpmann (Dapertutto) spelen in „Hoffmanns vertellin gen", de film die Tivoli op het repertoire heeft. Om enkele hoofdpersonen te noe men: de rol van Hoffmann wordt waargenomen door Robert Rounseville. Moge deze naam niet veel te zeggen hebben, dan heeft men wellicht meer gehoord over Moira Shearer, die het ballet van de waterjuffer danst. Het verhaal is verdeeld in drie parten, een proloog, een epiloog en daartussen drie vertellingen. Men verkreeg een harmo nische symphonie van opera en ballet, van muziek, dans, zang, beweging en kleur. Het resultaat is inderdaad min of meer verbijsterend. De één zal zich namelyk geschrokken afwenden van zulk een artistiek werk, maar de an dere zal een avond in „luilekkerland" te gast zijn. Behalve Powell en PresS- burger (bekend vooral van „Red Shoes"), heeft de heer Hein Heckroth aan het tot stand komen van de film medegewerkt. Wat dat heeft betekend, begrijps men, wanneer men het fraaie decorwerk in ogenschouw heeft geno men. Wij zouden haast zeggen, dat men deze meesterlijke film niet mag mis sen, wanneer men tenminste Tivoli* waarts trekt om van ware kunst te ge* nieten. In de Witte-bioscoop wordt tot en met Maandagavond op het doek 8e* bracht „Met de blanke sabel". De*® titel zegt al. dat er heel wat strijd wordt geleverd. Het verhaal speelt in de bur ger-oorlog tussen de Noordelijke en Zuidelijke staten van Amerika. Twee broers staan hierin lijnrecht tegenover elkaar, maar wanneer de nood aan de man komt, in de vorm vnn Apache- Jndianen, dan snellen de blanken el" kaar te hulp om gezamenlijk de kan sen te doen keren. Ook deze film 'werd in kleuren op genomen. Ronald Reagan en Rhond» Fleming spelen er de hoofdrollen Liefhebbers van avontuur vinden het hunne in de Witte.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2