Mazetti won gigantisch duel van de fameuze Duke Pim. Pam. Pom in het nieuwe huis A LS HET HART SPREEKT.. Norion schitterde in 350 cc. race Brits slagschip „Vanquard" bracht een bezoek aan Rotterdam Unieke internationale expositie van postzegels 125.000 Toeschouwers bij de T.T. Nederlanders konden niet meekomen Het Radioprogramma De schaderegeling na een aanrijding Graaf Dumonceau overleden Verstekelingen op „Sibajak" GLIMLACHJE H M de Koningin dineeri morgen aan boord Voor een waarde van millioenen guldens In het Utrechtse Jaarbeursgebouw Ook een inzending van de Engelse koningin ln Den Haag RENEESHANN Hoop keien bracht motorrijder ten val MAANDAG 30 JUNI 1952 (Van onze sportredacteur) J)E Dntch TT in Aseen. het feest van de snelheid, het feest waarop techniek gekoppeld aan de brutale moed van s werelds beste motorcoureurs tienduizen den in vervoering heeft gebracht, behoort weer tot het verleden, Uit -.-en strak blauwe hemel zond de zon haar stralen af naar een circuit dat deze Zaterdag uiter mate geschikt was om topsnelheden te bereiken. Geen zuchtje wind beroerde de vele vlaggen die het zestien kilometer lange circuit een feestelijk aanzien gaven. Tevergeefs hebben de naar schatting 125.000 toeschouwers getracht hun dorst met vele liters limonade en bier te lessen. Het was, zoals te doen gebruike lijk op de Asser TT weer snikheet, zo heet zelfs dat het velen onmogelijk was enig enthousiasme voor de snelheidsduivels op te brengen. QROTE verrassingen hebben de races niet gebracht. De 350 cc-klasse was een aangelegenheid voor de fameuze Nortonrijder Duke. Niettegenstaande zijn slechte start, die hij echter binnen een ronde weer goed maakte, ging hij ibr dreigd als eerste door de finish, Amm uit Rhodesia. eveneens een er van de Nortonstal. De vijftien den voorsprong welke Duke in race over 198 km nam, spreken wellicht geen duidelijke taal. Laat ons dan echter opmerken dat Duke op de helft van de wedstrijd ver voor zijn andere rivalen lag en daarna de gas kraan minder wijd open draaide. Ken nelijk wilde hij niet het uiterste uit de motor halen, hetgeen begrijpelijk is daar met gemiddelde snelheden van zo om en nabij 150 km per uur de moge lijkheid van stukdraaien altijd zeer groot is .Norton maakte in de 350 cc- klasse wel een zeer goede beurt. Al leen de Nieuw-Zeelander Coleman kon met zijn AJS een rol van betekenis vervullen. Hij werd derde voor de Nor- ton-rijders Armstrong en Kavanagh die resp. de vierde en vijfde plaats be zetten. In het duel tussen deze groten, vie len de prestaties van onae Nederlandse rijders niet op. Van Rijswijk was met ruim een ronde achterstand onze beste man. Men dient echter te bedenken dat onze landgenoten op normale zelf „opgepierde" standaardmachines rijden en het mag dan ook geen verwonde ring wekken dat die speciale wegracers aanzienlijk sneller bleken. Een moment uit de strijd tussen de winnaar in de 500 c.c. Umberto Masetti (no. 10) en Geoff Duke. DINSDAG 1 JULI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO. 7.50 VPRO 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 9 00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstan den. 9.40 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Ge varieerde muziek. 12.00 Promenade-Or kest. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelin- gen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Piano en orgel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelin gen of gram.muziek. 13.20 Metropole-Or- kest. 14.00 Voor de vrouw 14.30 Caba ret. 15.00 Gram.muziek. 15.45 „Kamers zoeken", causerie. 16.00 Gram.muziek. 18.35 „De openbare school de school der gemeenschap", causerie. 16.50 Kinderkoor. 17.15 Pianorecital. 17.45 Marine-nieuws 17.55 Gram.muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Gevarieerde muziek. 18.50 Tenniskam pioenschappen Wimbledon. 19.00 Piano spel. 19.15 „Paris vous parle". 19.20 Gra- mofoonmuziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Ge varieerde muziek. 21.10 „Ik weet, ik weet wat U niet weet". 21.25 Marinierskapel. 21.55 Krontjongmuziek. 22.20 Dansmuziek. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 „New York Calling". 23.20—24.00 G ramofoonmuziek HILVERSUM II, 298 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 8.55 Hoogmis. 10.15 Gram.muziek. 10.30 Voor de kleuters. 10.45 Gram.muziek 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12.3012.33 Land- en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.22 Sympho- r.ette-Orkest en klein koor. 14.00 Volks muziek. 14.20 Gram.muziek. 15.10 Piano spel. 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd 17.35 Ronde van Frankrijk. 17.45 Regeringsuitzen ding: R. den Haan: „Adatfeesten in Nieuw-Guinea". 18.00 Nieuws. 18.15 Actu aliteiten. 18.20 Ronde van Frankrijk. 18.30 Gram.muziek. 19.00 Idem. 19.20 „Hoort. Gidsen, het sein", klankbeeld. 19.40 „Dit is leven", causerie. 19.50 Amusements muziek. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 Radio Philharconisch Orkest en solist. (Om 20.50 Actualiteiten.) 21.40 Ka mermuziek. 22.05 Gram.muziek. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram.muziek. Experimenteel Televisie-programma van de AVRO. 20.1521.45: „Jubileum tour nee 1952 van het Nationaal Nederlandse Circus Frans Mikkenie", reportage. Gigantisch duel IN de wedstrijd voor de halve liter ka nonnen werd een gigantisch duel uit gevochten tussen Duke en de Italiaan Masetti. Vrijwel de gehele wedstrijd bleven deze rivalen in eikaars nabij heid. Op de rechte stukken liep de Ita liaan op zijn wondersnelle Gilera re gelmatig een tiental meters uit. maar steeds kon Duke met zijn verbluffende bochtentechniek weer in de buurt ko men. Meer dan dat zelfs. Bij het ingaan van de voorlaatste ronde had de En- gelmsan zijn Norton aan de kop genes teld. maar toen Maseratti op het laatste rechte einde vol gas gaf. was er geen houden meer aan. Met slechts één se conde voorsprohg gierde de Gilera voor de Norton van Duke over de eindstreep. Hoewel na deze race dus het Italiaanse volkslied werd gespeeld, mocht Norton toch met de tweede, der de en vierde plaats welke resp. door Duke, Kavanagh en Armstrong werden bezet, tevreden zijn. Bij de kwartliters duldde Guzzi geen concurrentie. Lorenzetti en Ruffo kwa men hier met slechts een verschil van 0.6 sec. als winnaars uit de bus en al leen de twee andere Guzzi-rijders, de Britten Anderson en Wheeler, konden voorkomen dat de Azuri het gehele veld dubbelden. De bromvliegen. DIJ de bromvliegen, die met hun rai- niatuurcylindertjes toch nog maar even een gemiddelde draaiden van ruim 126 km, kwamen onze landgeno ten nog het beste voor de dag. Simons, die de beschikking had gekregen over een fabrieks-Mondial werd zesde en Renooy en Heineman werden met hun Eysinks resp. 7 en 8. Zij brachten het zelfs zo ver d V de koprijders hen niet op één ronde konden brengen en dat is langzamerhand reeds een behoorlijke prestatie geworden. De erepalm werd door Engelse cn Italiaanse handen weggedragen. De Brit Sandford ging namelijk als win naar over de eindstreep, maar op een Italiaanse fabrieksmachine, namelijk op een M.V. Augusta. Van de andere Italiaanse machines, de Mondial met Ubbiahi en de Morini met Zinzina, had hij totaal geen concurrentie. De belangrijkste uitslagen luiden: 125 cc: 1. Sandford (Engeland) met M. V. 54' min 43,6 sec., gemiddelde uur snelheid 126.89 km: 2. Ubbiali (Italië) met Mondial 55.08.7 (125.93 km/h); 3. Zinzani It.) met Morini 55.22 (125.46 km/h). De snelste ronde werd afgelegd door Sandford. Hij maakte een ronde gemiddelde van 128.12 km/h in een tijd van 7 min. 44.6 sec. 250 cc: 1 Lorenzetti (Italië) met Guzzi 1 uur 12 min. 30.3 sec., gemid delde uursnelheid 136.84 km; 2. Ruffo (Italië i met Guzzi 1.12.30,9 (138.82 km); 3. Anderson (Engeland) met Guzzi 1.13.22.1 (136.47 km); 4. A. Wheeler (En geland) met Guzzi. De snelste ronde werd afgelegd door Ruffo. Hij draaide een gemiddelde van 141.77 km, tijd 6 min. 59.9 sec. 350 cc: 1. Duke (Engeland) met Nor ton 1 uur 19 min. 31.9 sec. (gemid. uur snelheid 149.72 km); 2. AMM (Rho desia) met Norton 1.19 46.2 (119.25 km); 3. Coleman (Nieuw Zeeland) met AJS 1.19.47.6 (149.23 km); 4. Armstrong (Engeland) met Norton; 5. Kavanagh (Australië) met Norton. De snelste ron de werd afgelegd door Duke. Hij draai de in de derde ronde een gemiddelde van 152.41 km. tijd 6 min. 30.6 sec. 500 cc: 1. Masetti (It.) met Gilera 1 u r 41 min. 28.9 sec. (gem. uursnelheid 156.46 km); 2. Duke (G.B.) met Norton 1 uur 41 min. 30.1 sec. (gem. uursnel heid 156.41 km); 3. Kavanagh (Austr.) met Norton 1 uur 42 min. 37.1 sec. (gem. 'wrsnelheid 154.50 km); 4. Armstrong (G.B.) met Norton 1 uur 43 min. 15.2 sec. (gem. uursnelheid 153.74 km). De snelste ronde werd gemaakt door de Italiaan Masetti in 6 min. 8,7 sec. met een gemiddelde uursnelheid van 161.46 km. In verband met het feit, dat er boek jes met auto-schadeformulieren in om loop worden gebracht waarop een er kenning van schuld aan de aanrijding voorkomt, wijst de KNAC de bestuur ders van motorrijtuigen (waaronder ok de bromfietsen vallen) er op, dat in het algemeen de polissen van de ver zekeringsmaatschappijen een bepaling bevatten, die de verzekerden verplicht zich van elke toezegging waaruit zijn verplichting tot schadevergoeding zou kunnen worden afgeleid, te onthouden. Maar ook in gevallen waarbij geen verzekeringsmaatschappij is betrokken, doet men verstandig het vaststellen van de schuldvraag tot een tijdstip te verschuiven, dat hiertoe meer geschikt is dan het moment zelf van de aanrij ding. DANSGROEP SOESTDIJK STAAT OPBRENGST AF. Zaterdag werd aan het bestuur van de Nederlandse Federatie van Beroeps verenigingen van Kunstenaars over handigd een bedrag van f 906.75. Dit was de opbrengst der voorstellingen van de dansgroep Soestdijk 1951—1952 met medewerking van het Scapinoballet in het Plankeniers-theater op 7 en 14 Juni. Deze gelden zullen strekken ter fi nanciering van de culturele taken van deze federatie. Als 0 de 40 gepasseerd bent is oppassen dubbel geboden. D»I1 kunt 0 eigenlijk niet buiten Kruieben Salts. Rheumatische pijnen vinden in veel ge vallen hun oorzaak in onzuiver bloed. De aansporende werking van Kruschens zes minerale zouten geven de bloed zuiverende organen nieuwe kracht en energie. Als U die weer goed op gang brengt met de kleine dagelijkse dosis Kruschen. worden onzuiverheden in het bloed op natuurlijke wijze verwijderd en daarmee ook de oorzaak van Uw slopende pijn. /—"x i (Advertentie Ing Med.) LAND ARBEIDERSBOND NAAM NED VERANDERT ZIJN ln de algemene vergadering van de Nederlandse Landarbeidersbond, wel ke thans 35978 leden telt, zttn o.a. de heren L. C. Douma en L. B. Roelofs, beiden uit Alkmaar, in het bestuur ge kozen. Verder werd besloten oe naam van de bond te veranderen in „Alge mene Nederlandse Agrarische Bedrijfs- bond" (A.N.A.B.). Te Lunteren is op 93-jarige leeftijd overleden Joseph Henri. Felix graaf Dumonceau, die na zijn militaire loop baan in 1918 te hebben beëindigd, het Koninklijk Huis in onderscheiden ran gen. gedurende een reeks van jaren tot op hoge leeftijd heeft gediend. Als grootmeester van het Huis van de Koningin heeft graaf Dumonceau bij tal van officiële gelegenheden de Ko ningin vertegenwoordigd, o.a. bij de kroningsplechtigheid van Czaar Nico- laas II van Rusland en bij de begrafe nis van Koningin Victoria van Enge land. Het emigrantenschip „Sibajak", op weg naar Nieuw Zeeland, heeft in Willemstad op Curagao twee Tilburg- se jongemannen achtegelaten. die als verstekelingen aan boord waren geko men. Zij zullen met de eerste gelegen heid naar huis terug worden gezonden. „Het is het pensioen, maar anders was ik allang weggeweest!" Een vreemde verschijning was Za terdagmorgen in de Rotterdamse ha ven het Engelse vlaggescbip „Vanqu ard", dat begeleid door de torpedo- bootjagers „Battleax" en „Broadsword" naar de Parkhaven werd gebracht. Aan boord van de „Vanquard" bevond zich admiraal Sir George Creasey, die In 1940 als commandant van de „Codring- ton" onze koninklijke familie in vei ligheid bracht. Reeds eeuwenlang kent de Engelse vloot oorlogsschepen, die de naam „Vanquard" dragen. De eer ste „Vanquard" streed in 1588 tegen de ons ook bekende Spaanse Armada. De lengte van de eerste „Vanquard", 33 meter, kwam overeen met de breedte van zijn moderne stalen nazaat. Onder meer begaven zich na het me ren de commandant Zeemacht Neder land, schout bij nacht C. W. Slot en de commandant van het Korps Mariniers, gen. maj. M. R. de Bruyne, aan boord. De .„Vanquard" kwam regelrecht van de oefening „Castanets". Admiraal Creasey zeide met trots in zijn stem, tijdens de laatste oefening de „Karei Doorman" onder zijn bevel te hebben gehad. „De Karei Doorman heeft prach tig werk verricht", zei de admiraal, die tevens bevelhebber van de Navo-strijd- krachten in het Oostelijk deel van de Atlantische Oceaan is. De „Vanquard" zal na het bezoe* aan Rotterdam, via Torquay en Wey- mouth naar Plymouth gaan. Maar eerst gaat de bemanning van 1400 kop pen ons land bekijken. De gezagvoer der zal Dinsdag gastheer zijn van H.M. de Koningin, die aan boord van de „Vanquard" zal dineren. 1. Ik vind het toch maar een veilig idee, dat die twee bandieten nu einne- lijk achter slot en grendel zitten" zei Moeder Woeffie de volgende dag. 'er- wijl zij zich behaaglijk in haar uie stoel uitrekte. „Een mens zou zich niet veilig meer voelen in zijn eigen huis. Kom Pim. geef me het avondblad eens aan, je hebt er nu lang genoeg in zit ten kijken en ik wil graag zien of er verder nog iets over die rovers in staat!" „Alstublieft mam. ik ben net klaar", riep Pim. terwijl hij zijn Moeder de krant overreikte. „Hè, ik moest even lezen hoe het verder afliep met Dolle Dirk!" „Dolle Dirk", wie is dat nu weer", riep Moeder verbaasd, ..ik dacht dat die bandiet Billie heette!'* „Ach nee Moeder, daar heb ik hej he lemaal niet over. Ik bedoel die span nende strip, die elke avond in onz« krant staat van Dolle Dirk. Hebt U dat dan niet gelezen?" „Welnee kind. ik lees zo al genoeg onzin in de kran ten", lachte Moeder vrolijk, en laat me nu even rustig lezen, want ik bon werkelijk benieuw, of er nog verder nieuws over die Billie en Kareltje t# vinden is". (Van onze speciale verslaggever) 7ATERDAG heeft Prins Bernhard te Utrecht de internationale tentoon stelling geopend, die van 28 Juni tot 6 Juli in het Jaarbeursgebouw gehou den wordt ter gelegenheid van het eeuwfeest van de Nederlandse post zegel. Ernest A. Kehr, de postzegel- en muntenredacteur van de New York Ha- rold Tribune, die persoonlijk de beste postzegelverzameling van Egypte ter wereld heeft, én er dan ook al enige malen een bod op heeft gekregen van de Egyptische koning, zei ons dat deze Nederlandse expositie de mooiste in ternationale postzegeltentoonstelling is. die hij de laatste vijftien jaar gezien heeft. Men kan veronderstellen, dat dit een beleefdheidsphrase is van een bui tenlandse en dan in dit geval een Ame rikaanse gast. Dat is bet echter zeker niet. Mr Kehr is objectief en kundig. Geen internationale expositie heeft h\j de laatste vijftien jaar overgeslagen, of deze nu gehouden werd in het op 120 kilometer van New York gelegen Philadelphia of in Madriu of Bazel of waar dan ook, hij was er bij. W/AAROM is deze Nederlandse ten- toonstelling zo excellent? Wel in de eerste plaats omdat hier de meest spec taculaire postzegels ter wereld, waar onder de vermaarde Post Office zegel van Mauritius, te zien zullen zijn. Maar ook omdat de buitenlandse postadmi nistraties, die Nederland in 1852 voor gingen met de uitgifte van postzegels, o.a. Engeland en Zwitserland, hier hun oudste verschijningen wel verzorgd to- In de avonduren ontvangt een postkantoor van een grote stad als Den Haag ruim drie honderd duizend poststukken ter verzen ding. De expeditie zorgt, dat al deze stukken om half elf 's avonds op weg zijn naar hun bestemming. Dit feit is één uit de vele interessante feiten, waar mee men op de l.T.E.P. in Utrecht geconfronteerd wordt, en die het respect doen groeien, dat men al van kindsbeen heeft voor deze machtige organisatie in ons leven die we wel eens wat kleinerend „Tante Pos" noemen. FEUILLETON 57) „Kan ik nog iets voor u doen, me vrouw Melrose?" „Dat geloof ik niet. dank u, juffrouw Newcombe. Alleen had ik graag dat u een oogje op Joan hield tijdens mijn afwezigheid". „Dat spreekt vanzelf, mevrouw". „Ronduit gezegd ben ik bang. dat ze tóch weer contact met Benny Jatkson zoekt". Barbara deelde die vrees. Méér nog; Ze zou erg verwonderd zijn als Joan het niet deed. „Ik ben wat ongerust", ging me vrouw Melrose voort, „omdat ze nog niet uit de schouwburg terug is". „Ik wist niet, dat ze er naar toe was". „Ja, ze is er heen. Onder de lunch belde een vriendin haar op en vroeg of ze mee ging naar de qieuwe revue in 't Adelphi-theater. Joan heeft me plechtig beloofd, onmiddellijk na de voorstelling thuis te zullen komen". Nu keek Barbara op haar horloge. „Maar zelfs als ze dat doet. kan ze nog nauwelijks thuis zijn". „Ik mag lijden, dat u gelijk hebt. Niettemin hoop ik vurig, dat ze gauw opdaagt". Juist op dit ogenblik kwam Heather aanschuifelen. „Moeder, als u uw trein nog wilt halen, moet u nu weg". „Dat weet ik, schat. Ik ga al". „Telefoneert u ons als u daar is hoe het met vader gaat?" „Ja zeker hoor, zodra ik hem gezien heb". DOOR Mevr. Melrose kuste Heather, hield haar een -ogenblik dicht tegen zich aan en bedacht eensklaps, hoe dierbaar haar gezin haar eigenlijk was. „Pas goed op jezelf, kindlief". „O, dat zal best gaan. Maar Joan zal het heel akelig vinden, moeder, dat u is vertrokken, zonder dat ze u nog ge zien heeft". Een beetje kortaf zei mevrouw Mel rose, dat het Joan wel niet erg spijten zou. Ongetwijfeld, meende ze, zou Bryan er anders over denken. „Wilt u zo goed zijn, Bryan nog eens in zijn club op te bellen, juffrouw Newcombe en hem te vertellen, wat er is gebeurd?" „Zeker, mevrouw". Barbara begeleidde mevrouw Melrose naar de taxi. ,.Ik zal wel zorgen, dat hier alles goed gaat, mevrouw. Maakt u zich maar niet ongerust". „Och. ik zou geruster weggaan als spoor van hem Joan weer thuis was", zuchtte mevrouw Melrose. „Ik voel me helemaal niet op mijn gemak over haar". „O. Joan kan elk ogenblik thuisko men". ,.Nu, ik hoop. dat u gelijk hebt". „Zeg eens, dame als u de trein van zes uur veertig nog wilt halen moet u hier niet blijven staan praten", bracht de taxi-chauffeur in 't midden. Barbara zei mevrouw Melrose goe dendag en ging snel weer naar binnen. In de zitkamer keek Heather haar be zorgd aan. „Wat zou er met pappie aan de hand zijn?" „Ik hoop niets ernstigs". „Moeder moet toch wel erg veel van hem houden, geloof ik". „Dat dacht ik ook". „Ja, op het eerste gezicht zou je 't zo niet zeggen, wel? Ik bedoel, dat ze soms als kat en hond schijnen te vechten". „Kom, kindlief, daar geloof ik niets van." „O, ik wil niet beweren dat ze met glazen en borden gooien, maar af en toe denk ik. dat ze het maar moesten doen". Barbara zette de radio aan. omdat ze aan dit gesprek liever een einde wilde maken, 't Stond niet aan haar, met Heather over het particuliere leven van de kolonel en mArouw Melrose te praten, al stak er misschien veel waar heid in wat hun oudste dochter had gezegd. Zij. Barbara, was nu lang ge noeg bij de Melrose's geweest, om te bemerken, dat tussen vader en moeder maar weinig harmonie heerste. Mis schien echter zou de ziekte van de ko lonel hen weer tot elkaar brengen. Me vrouw Melrose had zich wel uiterst on gerust over hem betoond. De tijd ging langzaam voorbij. Om zeven uur belde Barbara weer eens Bryan's club op, maar er was nog geen te zien. Tegen achten kwam Janet eens vragen, hoe 't met het eten moest. „We zullen nog even op juffrouw Joan moeten wachtea, Janet". „Susan is bang. dat het eten bederft als u niet gauw begint, juffrouw". „Ik voor mii heb absoluut geen trek", zei Heather. „Laat ons nog een kwartier geduld hebben. Als juffrouw Joan er dan nog niet is, beginnen we maar" Toen Janet de kamer verlaten had, keek Heather Barbara eens aan. „En als Joan nu eens helema.il weg blijft?" „Maar Heather, hoe kom je erbij?" Barbara lachte, doch niet van harte „Ik weet het niet, maar er kon wel eens wat gebeurd zijn". „Onzin", zei Barbara, een sigaret op stekend. „Ze zal wel ergens zijn opge houden". Heather keek haar met een eigen aardige blik aan. „Zeg, Barbara?" „Ja?" „Je gelooft toch niet, dat ze er met Benny Jackson vandoor is? Toevallig weet ik, dat ze hem vanmorgen door de telefoon heeft gesproKen". Barbara kreeg een schrik. „Hoe laat was dat, Heather?" „Dat weet ik niet precies, maar moe der was in de badkamer en Joan sprak met hem door de telefoon in de hal'. Haar stem klonk heel zacht en ik ver stond niet veel van wat ze zei. maar er was sprake van een ontmoeting van avond". Barbara stond op. want ze kon geen ogenblik langer stilzitten. Na een blik uit het venster te hebben geworpen, liep ze naar de voordeur. Toen keerde ze bij Heather terug. „Had me dat maar eerder verteld. Heather!" „Och. ik heb wel op het punt ge staan, maar toenja toen wilde ik niet uit de school klappen". „Maar kindlief, dit kan heel ernstig zyn". Op dit ogenblik hoorden ze de lift bij hun verdieping stilhouden en de sta len deur openzwaaien. Beiden keken elkaar vol verwachting aan Tot de deur van de flat tegenover hen dicht sloeg. Als met een plotselinge inge ving liep Barbara naar de telefoon draaide het nummer van Lucie's flat en herinnerde zich toen, dat Lucie naa> het theater was. Daar kreeg ze ten antwoord, dat haar vriendin nu op het toneel was en dus niet aan het toestel kon komen. (Wordt vervolgd) Spoorslags naar Soestdijk Zaterdagmiddag heeft Prins Bernhard in het tentoonstellings gebouw van de l.T.E.P. aan de Rijnkade te Utrecht een post stuk, bestemd voor H.M. de Ko ningin, in een zgn. brievenzak gedeponeerd, die Z.K.H. daarna eigenhandig verzegelde. Vervol gens reikte hij de postzak over aan een postkoerier in de kle ding van 1852 en nam met een handdruk van deze afscheid, waarna de koerier spoorslags te paard naar Soestdijk reed. Hier mede was de l.T.E.P. officieel geopend. Waar deze tentoonstelling, in samen werking met handel en verzamelaars georganiseerd is door de PTT, laat het zich denken dat het Nederlandse post- museum weer voor het eerst naar bui ten treedt met haar beste specimen. Proeven, die tot nog toe onbekend zijn bij de verzamelaars, worden hier iri het daglicht geplaatst. Een speciale ruimte in de ere-bof, die zeer kostbare collecties uit de gehele wereld omvat, is ingeruimd voor de inzending van de Engelse koningin. Kostbaar materiaal JJET is ondoenlijk ook maar een in schijn volledig beeld te geven van het kostbare zegelmateriaal, dat er dan hier te zien zal zijn uit alle delen van de wereld. Het zal een verzameling zijn, die een waarde vertegenwoordigt van vele millioenen guldens. Lijkt het er op of men zelf verzame laar moet zijn om de opzet van deze tentoonstelling op juiste waarde te kun nen schatten, ter geruststelling zij ge zegd, dat ook de volslagen leek hier toch veel van zijn gading kan vinden. In de eerste plaats moet hij dan eens gaan kijken naar de geëxposeerde ka ders van de bekende kardinaal Pellman uit Nëw York, die behalve een prach tige niet getoonde) Amerika-verzame- lin een natuurlijk geperfectionneerde vorm van verzamelen laat zien, die vooral beginners bevrediging kan schenken. Hij collectionneert namelijk ook naar het beeld, naar de voorstel ling die de postzegel geeft en weet deze dan nog met hulp van een kloosterzus ter zo artistiek te accentueren, dat men geneigd is. elk der bladen een kunst werk te noemen. Nog meer MOG zitten we dan steeds in de post zegels. Maar er is in dit internatio nale milieu nog meer. De PTT gaf te vens een inzicht in haar bedrijfsont wikkeling. Zo wordt b.v. een overzicht gegeven van de wijze, waarop poststuk ken werden gefrankeerd in de loop der tijden. Ook wordt (je evolutie van de voor de postzegel toegepaste druktech niek gedemonstreerd. Indien na dit alles men dan ten slotte nog niet verzadigd zou zijn van indruk ken en beelden, de vertoning van de nieuwe PTT-film „Het is maar een postzegel", kan hen tot dit verzadi gingspunt brengen. (Advertentie Ing Med In de afgelopen nacat reden de ge broeders R. die in Somcien op bezoek waren geweest, met hun motor door een afgesloten rijweg op sluis elf en kwamen terecht op een doop straat keien De motor sloeg ovei de kop, waarbij de duorijder, de ongehuwde R. uit Helmond, op slag werd gedood, itijn broer uit Stiphout werd in levens- gevaarlijke toestand naar het zieken huis overgebracht. Voor zijn leven wordt gevreesd. Beiden hadden in hun vroegere woonplaats Someren afscheid van ken nissen genomen, omdat zijn gingen emi greren.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 3