Jan Pronk gaf Schulte een harde les Coppi rukte op naar vijfde plaats Derksen dook naar de sprinititel Nederlanders houden zich kranig Matige sprong bracht Willy Lust toch de zege >1 DE BRAZILIANEN ZIJN STERK Australische jongens bezorgden Amerikanen koude douche Nederlandse baankampioenschappen „Invaller' Van Heusden snelste achtervolger De Vroet naar Rouaan LIKDOORNS Tropische hitte teistert Tour-karavaan Van Steenbergen bijna uit de strijd genomen Verrassing op snikheet Wimbledon Open doekjes voor Hans van Sv/ol Drie titels voor Fanny B/ankers Slijkhuis weer geblesseerd mc nceh MAANDAG 30 JUNI 1952 "ni ZO) (Van onze sportredacteur'» yOOR zover mogelijk zijn gistermiddag in het Olympisch Stadion te Amster dam de haankampioenschappen van de KN'Wl' voortgezet. Zoals bekend, «uilen de achtervolging en de vijftig kilometer voor professionals pas worden verreden als de Nederlandse Tourploeg weer terug is en laat ons hopen dat dit niet gebeurt voordat de Ronde van Frankrijk inderdaad ten einde is. Slechts enkele duizenden hadden de moeite genomen op deze zomerse dag te gaan zien of het puikje van onze Nederlandse renners soms nog verrassingen in petto had. Niettegenstaande de matige belangstelling zijn die verrassingen toch gekomen. HET lag immers niet in de lijn van de verwachtingen dat Jan Derksen Arie van Vliet als sprintkampioen zou onttronen; allerminst stond vast dat Piet van Heusden het achtervolgings- kampioenschap voor zich zou opeisen en Plantaz naar de tweede plaats ver wijzen. Stonden er bovendien niet eni ge vraagtekens achter de stayerwed strijd? Waren de verwachtingen ten aanzien van de verrichtingen van Ger- rit Schulte niet hoog gespannen en is het dus geen verrassing dat de Bosse geweldenaar met een achterstand van niet minder dan 1440 meter op de vier- de(!) plaats eindigde? Invaller DAT Van Heusden Neerlands snelste amateur achtervolger zou worden, hadden ook de heren van de KNWU blijkbaar niet verwacht. Voor deze kampioenstitel was aan vankelijk een groepje renners geselec teerd. waar Van Heusden niet toe be hoorde. Slechts het feit, dat Nico van Est bij de voorritten verstek had laten gaan, was oorzaak dat Van Heusden alsnog tot het achtervolgingskampioen schap werd toegelaten. Wij zouden wel graag eens willen weten op welke wijze die selectie tot stand was ge komen. Van Heusden was immers geen onbekende. Vorig jaar nog versloeg hij in het clubkampioenschap van Olympia Patsy Willekes in de goede tijd van 5.14. Hoe het zij. Van Heusden heeft duidelijk .gemaakt, dat hij recht had Tijdens de stayerwedstrijd over 100 K.M. werd Gerrit Schulte door wereldkampioen Pronk gepasseerd. OP duidelijke wijze heeft Jan Pronk gistermiddag antwoord gegeven op de vraag; „Wie is nu eigenlijk de sterkste stayer in Nederland; Pronk of Schulte?" „Dat ben ik." zei Pronk en Bakker en De Best zeiden: „Maar ook wij zijn sterker dan Schulte". Zo is het, Schulte is op het ogenblik niet meer dan Neerlands vierde man. Gisteren is gebleken dat de stayeroverwinningen van Schulte met een korreltje zout ge nomen moeten worden, dat men hét hem niet lastig heeft gèmaakt en dat dientengevolge aan zijn verrichtingen als stayer voorlopig geen al te grote waarde kan worden gehecht. Zowel Pronk, Bakker als De Best, hebben tweemaal hun rugggn aan Schulte la ten zien, aan een Schulte, die moedig heeft gereden, maar nog slechts een aankomend leerling is in de zware en harde school van het stayersvak. Wij zijn er van overtuigd, dat Schulte nim mer een stayer van formaat zal wor den. In deze kolommen is al eerder betoogd, dat de blonde Bossenaar daar voor de capaciteiten niet heeft. Een stayer moet over een sprint kunnen beschikken en een sprint heeft Schulte nooit gehad en zal hij niet krijgen ook. Het is geen spannende wedstrijd ge weest. Dat had men niet mogen ver wachten. Het belang van de nationale titel is te groot dat de stayers risico's kunnen nemen. Het was echter wel een wedstrijd waarin fel werd gereden, waarin iedere duimbreed voorsprong I werd bestreden. Op de helft van de wedstrijd zat Bakker op kop met Schul te vlak achter zich en Pronk in derde positie. Met arendsogen keek de Alk maarder naar de verrichtingen van het tweetal voor hem. Op het zelfde mo ment, dat ook wij Schulte kennelijk zagen verslappen, gaf Pronk een brul naar zijn gangmaker die meteen rea geerde en zijn gaskraan open draaide. Voordat Schulte weer op volle toeren kon komen, was Pronk ad gepasseerd en zelfs De Best, die meteen was ge volgd. had geen moeite om de Bosse naar voorbij te streven. Even zat Pronk uit te rusten van de felle aanval, om enkele ronden later op Bakker af te stevenen. Bakker verweerde zich he vig maar voor deze „geladenJan Pronk moest ook de Zaankanter capi tuleren. Nog was Pronk niet tevreden. In één ruk schoot hij weer naar Schul te die lijdelijk moest toezien dat de wereldkampioen hem voor de tweede maal passeerde. Nu vond Pronk het voldoende. Het laatste deel van de wedstrijd bleef hij rustig zijn ronden draaien en alleen als Bakker aanstalte maakte om een poging te ondernemen hem de titel nog afhandig te maken, verhoogde hij het tempo. Onbedreigd werd de Alkmaarder voor de vierde maal na de oorlog Nederlands kampi oen achter grote motoren. De uitslag van deze 100 km race luidde: 1. Pronk achter Wiersma. 1 uur 22 min. 32 sec.. 2. Bakker achter v. d. Bosch, op 100 meter, 3. De Best achter Merkens op 200 meter, 4. Schulte achter De Graaf op 1440 meter, 5. Stakenburg achter Kaser op 3365 meter. l'it Parijs teruggekeerd van een vergadering, door een aantal FIFA- landen belegd, verklaarde de voorzit ter van de KNVB, de heer K. .1, -I. Lots.v, dat Brazilië, welk land tegen het Nederlands elftal ral spelen in de voorronde van het Olympisch tour- nooi zeer sterk geacht moet worden. Dr Otto Barassi, de bekende Ita liaanse voetbaldeskundige, die énige tijd geleden in Brazilië heeft vertoefd, vertelde te Parijs aan de heer Lotsy. dat de Braziliaanse amateurs wed strijden hebben gespeeld tegen be kende profclubs, zoals Vasco di Gama en daarvan hebben gewonnen. De si tuatie in Brazilië is zo, dat een be perkt aantal spelers een profcontract bezit en de overige spelers worden a:s amateurs beschouwd. Het Nederlands elftal wacht dus een zware wedstrijd. Timmermans zal bij Nimes blijven Arie de Vroet heeft een contract getekend om het volgens seizoen voor de Franse tweede klasser Rouaan te spelen. Onze landgenoot zal dus Le Havre verlaten. In tegenstelling met andersluiden de berichten zal Timmermans het vol gend seizoen bij Nimes blijven. Er zou sprake zijn geweest, dat hij voor Rou- baix ging spelen. FINLAND—RODE LEGER 0-2 In het stadion van Helsinki speel de het Finse voetbalteam tegen het elftal van het Rode Leger. De Rus sische ploeg won met 2-0, na bij rusr reeds met 1-0 de leiding te hebben gehad. WATERPOLOZEGE OP BELGIë In Kortrijk werd de interland-wa- terpolowedstrijd België-Nederland ge speeld. Het Nederlands zevental won met 75, na met rust een 42-voor- sprong te hebben gehad. VERWIJDERD MEI WONDEROLIE Weg met onhandige likdoornringen en ge vaarlijke scheermesjes. Een nieuw rloeibaat middel, NOXACORN. neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezui verde wonderolia. Jodium en het pijnstillend» benzocaïne. Een Hesje NOXACORN Anti septisch Likoornmiddel van f. 1.35 bespaart U veel ellende. (Advertentie, ing Med.) f|Ok het weekeinde, waarin onder tropische hitte twee zware etappes werden gereden, heeft de kranige Nederlandse ploeg in de Tour de France overleefd. Hoewel in deze etappes geen grootse prestaties door onze landgenoten werden verricht, staat Gerrit Voorting altijd nog op de zevende plaats in het algemeen klassement met slechts Vit minuut achterstand op leider Lauredi. Wim van Est op de elfde plaats met een achterstand van bijna elf minuten en tussen Thijs Roks, die 24e staat, en de gele truidrager is een verschil van vijftien minuten. Kleine verschillen dus waaruit duidelijk spreekt, dat men dit jaar wel degelijk rekening kan houden met de Nederlandse ploeg. Hoewel thans slechts vijf etappes achter de rug zün, mogen wij met trots gewag maken van de prestaties van onze landgenoten. Meerdere renners van formaat zijn, vooral Zondag, in moeilijkheden gekomen. Fachtleitner heeft de wedstrijd verlaten, evenals Aschlimann en Coste. Tien renners, w.o. Berton, Scardin, Paret, Canavese en zelfs Van Steenbergen, mochten hun handen dicht knijpen dat de wedstrijdleiding zo coulant was de hitte in aanmerking te nemen daar zij anders vandaag niet meer hadden mogen starten. Deze renners kwamen namelijk met meer dan tien procent vertraging op de winnaar over de eindstreep. Als wij dit weten, spreken de prestaties van de Nederlanders nog meer tot de verbeelding. De uitslag van de vierde etappe, van Rouaan naar Roubaix (232 km» luid: 1 Molineris, Z.O. Fr., 6 uur 22 min. 39 sec,. 2 Dotto, Fr., 6,25,23. 3 Rolland, Fr., 6,26,48, 4 Van der De nieuwe kampioen sprint ama teurs Hijzeldoorn met een krans omhangen tijdens zijn ereronde. om uit te komen voor de achtervol- gingstitel. In de bijzonder fraaie tijd van 5.11.4 sec. werd Plantaz kansloos verslagen. Voor de derde prijs kwamen Adri Voorting en Visser, de kampioen van het vorige jaar, tegen elkaar in de baan. Visser bood w-:iig tegenstand en Adri Voorting zege *.rde in de ma tige tijd van 5.38.6 sec. Derksens duik HIJZELENDOORN. Willekes en Can- tineau waren tot de sprint-finale voor amateurs doorgedrongen. Rustig nam Hijzelendoorn, bewust van eigen kracht, direct na het startschot de leiding en onbedreigd ging hij in 12.4 sec. over de „meet". De finale voor de profs had heel wat voeten aarde Een paar lekke handen en een valpartij van Arie van Vliet waren oorzaak, dat viermaal moest worden gestart. Voor het ingaan van de laatste bocht, enkele meters voor de 200 meter lijn, dook Jan Deik- sen onverwachts onder Van Vliet door. HU sloeg een gat van minstens twee meter en de eindspurt van de Amster dammer was zo machtig, dat Arie van Vliet met zUn voorwiel niet verder kon komen dan de pedalen van zUn eeuwi ge rivaal. Het was de derde maal dat Derksen Arie van Vliet in een kam pioenschap van Nederland te vlug af was. De Woerdenaar deed gisteren een vergeefse greep naar zijn dertiende titel. INE etappe van Rouaan naar Roubaix U bracht geen grote verschuivingen. De, voor de Azen. ongevaarlijke Mole- neris won de etappe, nadat de Noord afrikanen in de aanvang een offensief hadden ontketend, dat echter tot mis lukking was gedoemd. Diederich heeft in tropische hitte de vijfde etappe gewonnen, en Lauredi is er, zij het slechts met een enkele j seconde verschil, in geslaagd de gele i trui te behouden. Maar de grote over- j winnaars van de dag zijn de Italianen en dan meer speciaal Coppi, die in de laatste fase van de strijd een fantas tische vorm ontplooide en thans vijfde staat in het algemeen klassement, slechts zes minuten en zes seconden achter op Lauredi. De Franse nationalen hebben een tactische fout begaan. Om de trui van Lauredi te redden begonnen ze een verwoede tegenaanval, toen de ach terstand van het pelonton op de kop lopers zoiets als een kwartier bedroeg. Daarbij hadden ze het niet op Diede rich, Bintz en Vivier gemunt, die niet drect gevaarlijk konden worden voor Lauredi, maar op Van der Stockt Doch V- Stockt is, in het kader van de wedstrijd als geheel be- uwd toch niet een renner van w'e de Franse cracks het meest te vezen hebben, al zou hij dan ook voor deze etappe leider in het klassement ziin geworden. Hoe het zij. de Franse nationalen putten zich uit in de achter volging op de keien en de ongelijke fietsnaden, terwijl' de Italianen de kat uit de boom keken, en alleen maar zorgden dat ze niet achter raakten. On de laatste zeer geaccidenteerde vijftig kilometers waren de Fransen aan het eind van hun latijn. waarna de Italianen, met Coppi als leider, het initiatief in handen namen. Het ach tervolgend peloton bestond uit een man of dertig en de eerste die werd losgereden was Geminiani. Vervol gens raakten Lauredi. Robic, Weilen- mann. Vitetta. Voortuing, Dussault en Van Est die overigens zeer goed reed het contact kwijt met de atta- kerende Italianen. Daarna ontdeed Coppi zich ook van Bartali, Magni, Ockers en Goldschmidt om ten slotte Rotta en Van der Stockt in te halen en voorbij te gaan. Alleen Diederich bleef voor hem onbereikbaar, maar aan zijn Franse concurrenten had hij een harde klap toegebracht. Stokt, B„ 3 Magni, Fr., 6 Carrea, It., 7 Close, B., 8 Quentin, Fr., 9 Lazari- des, Fr„ 10 Goldschmidt, Lux., 11 Van Breenen, Ned„ allen in dezelfde tijd als Rolland, 13 Wagtmans, NeO., 6.29.20, 16 Van Est, Ned., z.t. 17 Bar- li. It., z.t., 24 Dekkers 6.30.30. 40 Voorting 6.31, 60. Faanhof 6.32.51, 64 Nolten 6.33,2, 72 Roks 6.34. De uitslag van de 5e etappe, van Roubaix naar Namen (197 km) luidt: I Diederich, Lux., 5,53,28. 2 Coppi, It., 5.58,59, 3 Van der Stocks, B., 6,00,11, 4 Bartali, It., 6,01,14, 5 Magni, It. 6,01,50, 6 Goldschmidt, Lux., 6,01,58, 7 Ockers. B„ 6,02,46, 8 Rotta Z.O. Fr.. 6,03,38. 9 Weilenmann, Zwits., 6.03,50, 10 Voorting, Ned. z.t., II Robic, Fr„ z.t., 15 Van Est, Ned., z.t., 16 Roks, Ned., 6.03,59. 50 Wagt- mans, Ned., 6,11,41, 62 Dekkers 6.14,20, 78 Nolten 6,16.26, 81 Van Breenen 6.22,45, 89 Faanhof 6,26,01. Onder een meedogenloze zon reed de Tour-karavaan in de richting van Roubaix. Het Slgemeen klassement is thans: I Lauredi, Fr.. 29,13,29, 2 Van der Stockt. B.. 29.13,30, 3 Close, B., 29,16.13, 4 Diederich, Lux.. 29,17,08. 5 Coppi, It., 29,19,35, 6 Carrea. It., 29,19,46, 7 Voorting, Ned., 29,21,07, 8 Magni, It., 29.21,55, 9 Goldschmidt, Lux., 29,22,03, 10 Bartali, It., 29,22,20, II Ruiz, Sp„ 29,22,55, 12 Ockers, B., 29,23,22, 13 Van Eest, Ned.. 29,24.26, 14 Robic, Fr.. 29,24,54, 15 Dotto. Fr., 29.25,01, 24 Roks. Ned.. 29,28,21, 28 Wagtmans 29,30,36, 43 Dekkers 29,35,30. 55 Van Breenen 29,39.39. 63 Nol ten 29,42,53. 86 Faanhof 29,59,33. Het ploegenklassement: 1 Frankrijk 87,37,09, 2 België 87,39.56, 3 Italië 87,49,01, 4 Nederland 87.54.03, 5 Z.O. Frankrijk 88,03,18, 6 NUT, Frankrijk 88,09,03. UfIMBLEDON 29 Juni. Laten w< maar niet over de warmte nrater •e praten en over al die mannelijke en vrouwe lijke schoonheden, die de laatste dagen als een vodje in de zon van de gloei- hete tribunes moesten worden afgedia- gen. Morgen is hef Zondag en dan zal het koele zeewater onze leden omvat ten, die voor de strijd van de komende week koelte en rust op doen. Wat moeten die beide 17-jarige Australiërs Rosewall en Hoad in de Wimbledon-sauna van vandaag aan moed en uithoudingsvermogen hebben opgebracht om het als nummer twee geplaatste Amerikaanse herendubbel van Mulloy en Savitt in vijf sets uit te schakelen en zich daarmee tot favorie ten voor de dubbeltitel te maken. Zij hebben een ovatie gekregen zoals op Wimbledon nog nimmer is gehoord en zij hadden het dubbel en dwars ver diend. Zij wonnen de eerste sets met 64 en 86, verloren de twee volgende met 1—6 en 36 en toen het 5—5 stond in de final set kregen zij op de service van Rosewall zelfs een matchpunt te niet. Welk een durf van die jongens om tegen zoveel prestige op te tornen met een tennisonbevangenheid, die weldadig was. Van Swol kreeg in zijn dubbel met Rinkel tegen Patty en Drobny ook open doekjes. Hij had het oude bravour, dat hij vaak op brengt in partijen, die naar zijn mening toch verloren gaan. Vreemd, die Van Swol. Hij speelt altijd ingehouden, omdat hij meent te kunnen winnen. In deze dubbel zat geen winst en ziet, hij sloeg de onmogelijkste bal len terug. Behalve dan die bliksem- drive, die Patty naar de zijlijn joeg en die hem de partij opleverde. De score was voor onze landgenoten eervol ge noeg: 46, 2—6, 4—6. En wij zeggen maar: het water in en tot Dinsdag, voor het eerste verslag van de zwaarste week. En als het zo warm blijft.... Hier zijn de uitslagen: Dames enkelspel, vierde ronde: Shirley Fry (V.S.) sl. mej. M. Bourbon- nais (Fr.) 64. 6—0; Jean Walker— Smith (GB) sl. mej. G. Woodgate (G.B.) 61, 61; Louise Brough (V.S.) sl. mevr. N. Adamson (Fr.) 1—6, 6—1, De fantastische verrichtingen van Fanny Blankers-Koen tijdens de Ne derlandse athletiekkampioenschappen waren niet de enige winstpunten van deze, zo vlak voor de Olympische Spelen, uitermate belangrijke wtd- stryden. Op de 200 meter gaf l'uck Brouwer haar snelle rivale zo uitste kend partij dat Fanny slechts niet 0.4 sec. verschil als eerste finishte. Fanny bleef slechts 0.1 sec. boven het wereldrecord op deze afstand waar uit dus blijkt dat ook de tijd van Puck Brouwer van wereldformaat is.. Bij het vèrspringen stelde Willy Lust enigszins teleur. Zij kwam maar nauwelijk boven de 5V« meter, hetgeen overigens voldoende was om beslag op de titel te leggen. Een pleister oo de wonde was haar uitstekende tijd op de 80 meter horden, 11,4 sec., waar mede zij de tweede plaats achter Fanny Blankers-Koen veroverde. De eindstrijd 100 meter dames was bui tengewoon enerverend en spannend. Viermaal moest starter Mekes de meis jes terugroepen en twee keer was Xenia Stadt de Jong de schuldige. De Haagse athlete werd daardoor uit de strijd genomen. Fanny „vloog" op deze afstand naar een nieuw wereldrecord. Puck Brouwer verbeterde met 11.6 haar persoonlijk record en Gre de Jongh liep in grootse stijl precies twaalf seconden rond. Het is dus wel gebleken, dat Neder land te Helsinki op de 80 meter hor den en op de 100 en 20- meter zeer sterke troeven op de Olympische tafel kan leggen. Bij de heren verrichtte dP jeugdige vèrspringer Visser een uitstekende prestatie met een sprong van 7.57 meter, een verbetering van het Neder lands record van niet minder dan negen centimeter. Deze sprong was ver genoeg om tot Helsinki te reiken Een teleurstelling was het uitvallen van Slijkhuis op de 5000 meter. De Trekvogels athleet, die kort geleden ■en blessure had gekregen aan een ichillespees. kreeg nu last van zijn 'mkerhiel en moest na 3400 meter de baan verlaten. De belangrijkste uitslagen luiden: Heren: 400 nieter: 1 Verwey, Trekvogels, '9,8 sec., 2 Smildiger, V. en L„ 50,3 Buys, Tem"po. Bussum, 50,6. Verspringen: 1 Visser. AAC, 7.57 me er (nieuw Nederlands record), 2 Mooy, Volt, 7,17 meter, 3 Naaktgebo- en, DFC, 6.84.5 meter, '00 meter: 1 Saat, V. en L„ 10,5 see. nieuw persoonlijk record), 2 Griek, YAC, 10,6 (nieuw persoonlijk re- •ord), 3 Kooy, AVG '26, 10,7, 4 7.waan, AAC, 10,8. '500 meier: 1 Hans Hartine, AAC, '1.56,5. 2 Stada, DOS, 3,59,—, 3 Hoch- <tenbach, Avon, 4,01,2. 200 meter: 1 Raat, V. en L„ 21,6 (nieuw persoonlijk record), 2 Zwaan, AAC, 22,2, 3 Greep, Trekvogels, 22,2. 1 Dames; 'De Australiërs Lew's Hoad en Ken 1 Rosewell tijdens de herendubbel tegen de Amerikanen Mulloy en Savitt. 62; Jean Rinkel—(Quertier (G.B.) sl mevr. E. Dawson Scott (G.B.) 61, 6—2. Hedendubbelspel, derde ronde: Seixas (V.S.) en Sturgess »Z.A.) sl Ampon (Ph.) en Clarck (V.S.) 64, 6—4. 3—6. 64. McGregor en Sedg- man (Austr.) sl. Flam en Larsen (V.S.) 6—0. 3—6. 6—4, 10—8. Cucelli en M. del Bello (It.) sl. Kumar 'en Nath (India) 17—15. 6—4. 6—3. Dames dubbelspel, tweede ronde: Mevr. C. Mackay en mevr. H. Proud- foot (G.B.) sl. mej. J. Shilcock en me vrouw J. Wipplinger (Z.A.) 26. 8—6, 75. Mevr. F. Bartlett en mevr. H. RedietSmith (Z.A.» sl. mevr. D. Gotla en mej. B. Knapp (G.B.) 64, 62. Gemengd dubbelspel, tweede ronde: Mej. G. Butler (V.S.) en Nath (India) sl. mej. M. Eyer (G.B.» en Golden (V.S.) 6—4. 3—6, 6—3. Mej. D: Spiers (G.B.) en Fancutt (Z.A.) sl. mevr. A, Thomas en Becker (G.B.) 97, 3—6, 6—3. Thelma Long (Austr.) en Morea (Arg.) sl. mej. E. Lpmbard en Jackson (Ierl.) 6—4. 6—2. Mej, P. Ward h' Oakley (G.B.» sl. mej. N. Blair en C' Patr-' mej. (Nw.t en Rose ter (G.B.) 7—5, 6—3. Mej. J. (G.B.) en Washer 'Belg) sl. Wilford (G.B.) en Coombe 6—4. 6—4. Derde ronde: Maurcen Connoly (V.S.) (Austr.) sl. J. Collier en Shute (G.B.) 64, 62. Shirley Fry (V.S.) en Stur gess (Z.A.) sl. mevr. M. Matous en Matous (Statcnloos) 6—0. 7—5. Patrlcia Todd (V.S.) en Candv (Austr.) sl. me vrouw RedickSm*b en Norgrab (Z.A.) 63, 60. Thelma Long Austr.) en Morea (Arg.) sl. mej. C. Hoahing (G.B.) en Tregenning (Austr.) 61, 62. Louise Brough (V.S.) en Me Gregoi- (Austr.) sl. mevr. Rinkel— Quertier en Paish (G.B.) 9—7, 6—2, Doris Hart (V.S.) en Sedgman (Austr.) sl. Jean Walker—Smith (G.B.) en Ayre (Austr.) 6—-2, 6—3. U Icunl me geen groter plezier doen dan me« een Strand. Daar haalt geen an dere sigaret bij. (Advertentie. Ing. Med.» 100 meter: 1 Fanny Blankers-Koen, Sagitta, 11,4, (nieuw wereldrecord), 2 Puck Brouwer, Celebes. 11,6. 3 Gre de Jongh, Sagitta, 12,—. 80 meter horden: i Fanny Blankers- Koen, Sagitta, 11,(wereldrecord- geëvenaard), 2 Willy Lust, Zaanlana. ii,4, (nieuw persoonlijk record), 3 Gerda van der Kade-Koudijs, Celebes, 12;—, 5 Irnke Vaal, Swift, 12,— (Nieuw persooniyk record). -00 meter: 1 Fanny Blankers-Koen, Sagitta, 23,7, (nieuw Nederlands re cord), 2 Puck Brouwer, Celebes, 23,9, (Nieuw persoonlijk record), 3 Gre as Jongh, Sagitta, 25,—. Verspringen dame»; 1 Willy Lust, Zaanland, 5.52 m„ 2 Gerda van der Kade-Koudijs, Celebes. 5.40 m„ 3 Din: Broekmay Olympia '181 5.24 m.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4