Stad en Omgeving Vermiste vissers Zaterdagmiddag behouden aan land Onze krant verschijnt voortaan 's middags om drie uur Jimmy Brownen de bende vanDolleDirk Bruinvissen maakten begin met de clubkampioenschappen JVC schoot zich na de rust naar halve finale Jubileumkruis r Ingrid Bergman en haar tweeling In 36 uur het eiland Texel rondgedreven Door WR 18 opgepikt in het Malzwin Veel belangstelling voor openluchtfilm Schipper A. Everhardus ten grave gedragen Twee uur later in de bus, maar actueler! Gebroken met een aloude traditie Van de Zaterdagvliegers Regeling storingsdienst- IN HET KORT Vanavond jaarvergadering schaakvereniging MSC Wederom gastvrijheid in Wieringerwaard Hans Slotboom eerste in 100 meter schoolslag Sluitingsavond HBSV Tussen Haaks en Kuifje „Arbeidsvitaminen" voor LSK in Den Helder Urk Plotseling overleden Driemaal Hoornsman in Nieuwe Niedorp (1-3) Rustige kaasmarkt met gelijkblijvende prijzen Zijpe besommingen ijmuiden woTf 3^'iaai 26r17; kIm-hake 51k;- Parachutisten redden zeven man uit vliegtuigwrak MAANDAG 14 JULI 1952 De hotffl op de terugkeer van de beide sinds Vrijdagmorgen vermiste Heldcrse vissers W. Pronk en E. Morien, die met het verstrijken van de tijd verflauwde, is Zaterdagmiddag in vervulling gegaan. Zij hadden, voortgedreven door <lc getijstromingen, met hun vlet HD 29 een tocht rond het eiland Texel gemaakt en werden Zaterdagmiddag bij de rode spitse ton nr 4 van het Malzwin op ongeveer acht kilometer ten Noordoosten vanNieuwedicp opgepikt door het lVieringcr vissersvaartuig WR 18 van schipper J. Poel. De mannen, waren reeds binnen het uur na hun vertrek van de Dijk in moeilijkheden gekomen. Vrijdagmorgen omstreeks kwart voor zes, juist toen zij aan de Oostkant van de' Haaks- gronden op makreel zouden gaan vis sen, kreeg de sterke ebstroom vat op de kleine vlet. Willem Pronk, overi gens een zeer bevaren zeeman, zag noch met de zeiltjes noch met de rie men kans, de stroom te weerstaan. Hij en zijn metgezel moesten lijdelijk toe zien dat het water hun scheepje mee nam, het Molengat uit, ten Westen van Texel langs. Ter hoogte van de Noord punt van Texel kreeg de vloed hen te pakken. De HD 29 kwam terecht in de stroomdraad van hat water, dat met kracht door het Eierlandse gat de Wad denzee opzocht. Langs Riepel, Vogel- zand en Lutjeswaard dreven zij ten slotte Zaterdagmorgen weer op Den Helder aan. Zij bevonden zich bij de Zuidelijke betonning van het Malzwin, het vaarwater tussen Den Helder en Wieringen, toen de HD 29 door schip per J. Poel van de WR 18 werd opge merkt. Deze nam de vlet op sleeptouw tot voor de haven van Den Helder, waar na Pronk en Morien op eigen kracht hun reis naar „de stenen" voortzetten. Nog vóór vijven lag hun scheepje hoog en droog op de glooiing van de Dijk. ten Westen van het zwembad van „Marsdiep". De vlet had geen schade van het avontuur opgelopen en ook de Dit leuke strand pakje werd op een show voor Engelse huisvrou wen te Londen getoond. De broekspijpjes hebben van onderen elastiek en sluiten zodoende keurig af. De aangerimpelde strook, welke werd opgestikt, geeft het idee van een rokje. Aan de hals uitsnijding wordt dit herhaald. Het pakje heeft witte stippen op een blauw fond, terwijl de stroken wit zijn met blauwe stippen. De „Airghosf'-filmkaravaan ver scheen Zaterdag in Den Helder om op de plaats waar het Marine-bondsge- bouw cr. het Kcgelhuis hebben gestaan een openluchtvoorstelling te geven. Het was daarvoor een heel geschikte avond, want het weer was goed en de kermis maakte het deze Zaterdag nog drukker op straat dan anders. Uiteraard werd deze filmavond door de bedrijven Vredesteijn, Sola en Fridor, die de voorstelling in hoofdzaak financierden, benut voor het maken van reclame. Het programma werd hierin echter niet verdronken. Van half tien tot elf uur werd een hele serie aantrekkelijke korte films over allerlei onderwérpen op het reusachtige filmdoek (zeventig vierkante meter!) geprojecteerd. Vooral de levensgeschiedenis van de jeep, de kleine showfilms over het iisballet en het circus, de reportages van bepaalde gebeurtenissen en een enkele komische „cartoon" hielden de belangstelling van het duizendkoppige publiek gaande. Tweemaal werd eêfi beroep on de toe schouwers gedaan om een bijdrage te storten in «Se busjes voor het Blinden geleidehondenfonds. beide onfortuinlijke zeelui zullen de gevolgen van de opgedane vermoeie nissen wel spoedig te boven zijn. Het behoeft geen betoog, dat ten huize van Pronk (De Wetstraat 5) en Morien (Hector Treubstraat 62) de vreugde om het weerzien groot was. Zaterdagmiddag om één uur werd onder grote belangstelling op de Al gemene Begraafplaats het stoffelijk overschot van de heer A. Everhardus, schipper van het douane-recherche- vaartuig „Zeemeeuw" ten grave gedra gen. De heer Everhardus was op 9 Juli na een langdurige ziekte op 63-jarige leeftijd overleden. Onder degenen, die tijdens de plech tigheid van hun deelneming' blijk ga ven, bevonden zich de oud-inspecteur der Invoerrechten en Accijnzen, de heer J. H. E. Volkmaars, de ontvanger der belastingen, de heer H. Maarse, de brigade-commandant van de Koninklij ke Marechaussee, adjudant H. Rosseel, en vele collega's van de overledene. Namens deze allen sprak de huidige inspecteur, de heer J. C. Hofman, een hartelijk woord van afscheid, waarin hij getuigde van de gevoelens van sympathie en waardering die men schipper Everhardus heeft toegedra gen. HE dienstregeling van de Nederlandse Spoorwegen, die op 18 Mei j.1. is inge- v gaan, bracht mee dat een wijziging moest komen in het tijdstip van ver schijnen van de Helderse Courant. De trein, waarmee de duizenden kranten naar Den Helder werden vervoerd, kwam niet meer tegen twaalven aan, maar enkele minuten vóór één uur. Het gevolg was, dat moest worden gebroken met een aloude traditie: de Helderse krant tussen de middag bij de lezers in de bus. Dat speet ons te meer, omdat het verschil van één uur niet voldoende was voor een verandering van het organisatieschema in de drukkerij te Alkmaar. De krant verscheen dus een uur later, maar de actualiteit bleef dezelfde. van dezelfde dag worden opgenomen, terwijl tot nu toe de Helderse Courant „bij" kon zijn tot 's morgens om streeks negen uur. Door het later ver schijnen wordt dus de actualiteit in ho ge mate gediend. Wij zijn er zelfs na vele besprekingen van overtuigd, dat het breken met een aloude traditie - ook door ons natuurlijk eerst als een nadeel gevoeld - voor de lezers voor delen oplevert, die ruimschoots opwe gen tegen de bezwaren. De nieuwe regeling geldt niet voor de edities van Maandag en Zaterdag. Wij hebben gemeend, de krant op deze dagen ongewijzigd - dus resp. om tien uur en om half één - te laten verschij nen. Op de andere dagen, morgen Ie beginnen, wordt dus voortaan 's mid dags om drie uur met de bezorging van de krant een aanvang gemaakt. Directie en redactie hebben gezocht naar mogelijkheden, om v^n de nood een deugd te maken. Bij het overleg is terdege rekening gehouden met de verlangens van onze abonné's, die al tijd zonneklaar blijken wanneer de krant eens door onvoorziene omstandig heden te laat wordt bezorgd. Is een wijkloper een kwartier over tijd, we kunnen er dan op rekenen ettelijke te lefoontjes te krijgen met de vraag, waar de krant toch blijft. Natuurlijk stellen wij dergelijke bewijzen van be langstelling voor „h»t Nieuwedieper- tje" bijzonder op prijs, en spijt het ook ons telkens wanneer het legertje wijkbezorgers niet op de vaste tijd met hun tassen vol kranten - of met de kruiwagen, zoals onze nestor Rein- derman - op pad kan gaan. Zolang de kranten met de trein van 12.57 aankomen, is van ons ideaal „tussen de middag in de bus" al geen sprake meer. Er is maar een enkeling, die nog gauw even de krant kan in kijken alvorens gehaast naar kanto k of werkplaats te vertrekken. En de huismoeders worden na het eten al weer spoedig geroepen tot allerlei noodzakelijke huishoudelijke bezighe den. Zij vinden over het algemeen pas later od de middag de gelegenheid, de krant té „spellen", terwijl de heren der schepping eerst 's avonds hun lijfblad ter hand kunnen nemen. Daarom hebben Wii ons oog laten vallen op de trein, die om 14.13 uit Alkmaar vertrekt en om 14.57 in Den Helder aankomt. De kranten zijn dan om drie uur aan het station, dat is dus twee uur later dan op het ogenblik. Deze verschuiving maakt wel een wij ziging van het organisatieschema in de drukkerij mogelijk. Daardoor kan ook het nieuws, dat de redactie in de morgenuren bereikt, nog in de krant De oude duiven van de vereniging van Zaterdagvliegers „Nieuwediep" werden Zaterdagmorgen in Orléans, op een afstand van 589 kilometer, gelost. De uitslag was: gebr. Koopman 1, C. Bontes 2, 4, 5, 14; G. E. Koopman 3; J. Kater 6. 12, 13; P. Bontes 7. 9, 16; gebr. Koorn 8; P. Bakker 10; P. Beukers 11; Van der Werff 15; Steinman 17; Cor- nielje 18; Petrus 19, S. Koorn 20. Voor de jonge duiven werd een vlucht met Tilburg als plaats van los sing gehouden. Van de zestig prijzen werden de eerste twintig gewonnen door: M. Ruiten 1; Geervliet 2, 7, 14; R. Ruiten 3; P. Wit 4; J. Woort 5; P. Ham 6; W. Peeters 8; C. Bontes 9, 10, 19; Melker 11; Weerelt 12; Steinman 13; P. Bontes 15; Pruik 16; Trijsburg 17; Petrus 18; gebr. Koorn 20. Bij de junio ren waren de resultaten; Minneboo 1, 5; H. de Wit 2; Van Straaten 3, 6, 8; Post 4, 10, 11; Posthumus 7; Borra 9, 12. De storingsdienst van de gemeente lijke water- en lichtbedrijven is voor de week van 14 tot en met 20 Juli als volgt geregeld: Electriciteit: Maandag A. A. Cor- nielje (Ooievaarstraat 133, telefoon 2997), Dinsdag J. P. Agema (Fabrieks- gracht 16, telefoon 3594), Woensdag F. Kramer (Niasstraat 17, telefoon 2877), Donderdag W. Oostendorp (Reiger straat 8, telefoon 2457), Vrijdag, Zater dag en Zondag A. Schutte (Jacob Beenstraat 25, telefoon 2431). Gas en water: H. J. Bennink (Bin nenhaven 147, telefoon 2882), S. Bier steker (Ceramstraat 32, telefoon 3467) en D. Oostendorp (Van Limburg Sti- rumstraat 24, telefoon 2452). 112. Toen Jimmy geen antwoord gaf rende de commissaris door, net zo lang tot hij bij de plek was, waar Jimmy heerlijk zat uit te rusten van alle be levenissen. „Meneer Brown, hóórt u me niet!" riep commissaris Kwabber- teen geërgerd uit. „Ik heb boven in het gebouw nog een hele troep rovers ont dekt en denkt u, dat ik van plan ben, die alléén onschadelijk te maken?" Jimmy keek de commissaris een beet je spottend aan. „Ja hoor eens", zei hij, „u hebt nu de zaak in handen genomen, moet nu maar zien hóe u verder al les regelt. Wacht u, tot de versterkin gen komen waar u om gevraagd hebt. Dat zou ik doen in uw plaats De com missaris keek Jimmy vrij vals aan. „Wachten hè?", zei hij, „net zo lang wachten tot de helft van de bende van Dolle Dirk ontsnapt is en dan kunnen we van voren af aan beginnen. Neé, ik heb 'n héél ander plannetje. Ik be trek hier de wacht bij deze uitgang en u gaat eens kijken of er geen middel is de rest van de roversbende op te .luiten Hebt u geen dynamietpatronen meer Jimmy stond langzaam op, rek te zich eens uit. En zonder de commis saris ook maar één blik waardig te keuren, wandelde hij naar boven. „Die laffe angsthaas", gromde Jimmy. „t Mooiste is nog, dat hu alleen maar op de vlucht is geslagen van de stemmen van de mensen die boven in het huis zitten opgesloten. Allemaal nog slacht offers van de bende van Dolle Dirk, die als gevangenen zijn weggevoerd. „Bah, wat een vent". Ir. P. J. G. van Diggelen, chef van de technische dienst van 's Rijks Kust- verlichting te' Scheveningen, is be noemd tot hoofdingenieur A in vaste dienst bij het ministerie van Marine. In de bovenzaal van café „Post- brug" wordt vanavond een ledenverga dering gehouden van de Koninklij ke Nederlandse Bond van Oud-onderoffi cieren, afdeling Den Helder. De jaarvergadering van de schaak vereniging „M.S.C." wordt vanavond gehouden in het clublokaal, de boven zaal van het Christelijk Militair Tehuis aan de Kanaalweg. Het punt bestuurs verkiezing vermeldt de benoeming van een wedstrijdleider in de plaats van de heer P. van Dijk, die deze functie om gezondheidsredenen heeft moeten neer leggen. De beide aftredende bestuursle den, de heren"~A. Coppens (voorzitter) en J. van der Kuiil (tweede penning meester), hebben zich herkiesbaar ge steld. Voor de vacature heeft het be stuur de heren J. van Amersfoort en K. Lengers candidaat gesteld, Zaterdagavond trokken de Bruinvissen naar Wieringerwaard om in het Na tuurbad de eerste wedstrüd voor de clubkampioenschappen te yerzwemmen. Dank zij de medewerking van het bestuur dezer zweminrichting zijn de Bruin vissen in staat jaarlijks uit te maken, wie op de verschillende nummers de sterkste troeven zijn. Het is jammer, dat dit nog steeds niet voor eigen publiek kan worden uitgevochten. Den Helder wordt wei steeds groter, maar we missen een behoorlijke inrichting, waarin ook het sportzwemmen kan worden beoefend. Zolang hierin geen verandering komt, zal dit de prestaties zwaar blijven rem men, hoewel het opmcrkelük is, dat onze Helderse zwemmers elders nog zo goed kunnen meekomen. De wedstrijden van Zaterdag toon den dit echter nog niet aan. Hoewel het water behaaglijk was en zeker noodde tot goede tijden, waren er slechts enkelen, die voldoende enthou siasme konden opbrengen om een be hoorlijke prestatie te boeken. De mees ten gingen nog met een soort minder waardigheidscomplex te water. Er was toch nog weinig getraind aan de Dijk. Het water bleef lang koud en daarna woei de wind uit de verkeerde hoek, zodat het Marsdiep vrij „knobbelig" was. Allemaal factoren, die de tijden beïnvloedden. Echter niet bij Hans Slotboom, die op de 100 meter school slag stevig doortrok en zowaar ruim beneden de 1 min. 30 sec. als eerste eindigde. Henk Zoon verraste met een goede tijd op de 50 meter rugslag he ren. Hij had wat aan zijn stijl ge schaafd, hetgeen direct zijn tijd verbe terde, waardoor hij nu met 42.5 sec. flink bij begint te komen. Corry Wulp, voor het eerst in een wedstrijd, trok zich van haar mededingsters op de 50 meter borstcrawl niets aan en liep vlug van stapel. Het was jammer, dat zij dit tempo niet kon volhouden, waardoor zij later weer terrein moest prijsgeven en met 43.4 sec. uit de bus kwam. Guur Boon bood op hetzelfde nummer voor dames, taaie tegenstand aan An Oudijk. Met niet aflatende energie hakte zij door het water, maar moest toch de eer laten aan haar riva le. Ook Gusta Burgers liet zien, dat men zich van niets en niemand iets moet aantrekken en moet zwemmen voor wat je waard bent. Zowel op de schoolslag meisjes als dames trok zij er stevig doorheen, maar moest beidé keren gediskwalificeerd worden, om dat zij op het laatste moment een crawlslag maakte. De 100 meter borst crawl heren, het nummer dat het meeste trekt, werd een overwinning voor Piet Jongepier. Ook op dit num mer werden slechts zeer matige tijden genoteerd en zagen slechts vier zwem- De leerlingenvereniging der Rijks HBS hield Vrijdag haar laatste avond in „Formosa", die was bedoeld als afscheids avond voor de geslaagde eindexamen- candidaten. Reeds .bij het begin van de avond trad het oude Bestuur af en nam het nieuwe Bestuur de leiding over. De functies zijn nu als volgt verdeeld: Joop Scheer (voorzitter), Steven van Zadelhof! (vice-voorzitter), Ris de Haan (secretaresse) Swaantje Tammes (2e secretaresse), Bert van Doorn (penningmeester), Lydia Schreuder (commissaris), Jan van Vuren (com missaris). Na deze afkondiging sprak ex-voorzitter Freek Dienaar enkele hartelijke woorden tot de nieuwe voorzitter, waarop deze op zijn beurt de ex-voorzitter namens leden en be stuur der HBSV dankte voor zijn in het belang der vereniging, verrichte werkzaamheden. Daarna dankte hij het gehele afgetreden Bestuur voor hun medewerking en overhandigde aan allen die de school gingen verlaten, een foto van het oude Bestuur. Ook mej. F. E Hoogewerff, die eveneens de RHBS vaarwel zegt, ontving zo'n foto en te vens bloemen namens allen. De leiding van het bal dat hierop volgde, berustte bij Hans Claessen, met medewerking van de „Five Sulli- vans". Ter afwisseling werd het dan sen een enkele maal onderbroken voor de verloting en een schetsje. Bovendien zongen Wies Scheffer en Lard Jansen enkele aardige liedjes voor de microfoon, Jansen met eigen bege leiding op de guitaar. mers kans beneden de 1 min. 20 sec. te blijven. Hierna verzamelde Cees Tijsen zijn derde zevental om te water te gaan tegen de rest. Zijn jongens weerden zich in hun eerste wedstrijd dapper, maar gingen ten slotte met 32 ten onder. De uitslagen waren: 100 m schoolslag heren: 1. H. Slot boom 1 min. 28 sec.; 2. C. van Strijen 1 min. 30.1 sec. 50 m schoolslag meisjes: 1. E. Pleijte 47.6 sec.; 2. T. Schoenmaker 50 sec. 50 m school slag jongens: 1. T. van der Wel 43.4 sec.; 2. H. Varkevisser 43,5 sec. 50 m rugslag heren: 1. P. Jongepier 36 sec.; 2. F. Hoelandt 42 sec. 50 m borst crawl meisjes: 1. A. van der Oord 40,4 sec.; 2. E. Pleijte 41,9 sec. 50 m borstcrawl dames: 1. A. Oudijk 39,4 sec.; 2. G. Boon 40,4 sec. 50 m borst crawl jongens: 1. T. van der Wel 35,4 sec.; 2. H. Varkevisser 37 sec. 50 m rugslag dames: 1. C. Timmermans 4S1 sec.; 2. A. van der Oord 48 sec. 50 m rugslag jongens: 1. C. van Emmerik 56,3 sec.; 2. L. van der Wal 60 sec. 100 m schoolslag dames: 1. G. Boon 1 min. 39 sec.; 2. A. Oudijk 1 min. 43 sec. 100 m borstcrawl heren: 1. P. Jon gepier 1 min. 10,5 sec.; 2. H. Slotboom 1 min. 16,8 sec. Het is morgen hoog water om 1.20 en 13.30 uur, en laag water om 7.15 en 20.05. Het programma „Arbeidsvitaminen" van de AVRQ, dat op Donderdagmor gen 17 Juli om 9.40 uur wordt uitgezon den over Hilversum I (402 meter), zal gewijd zijn aan de aanvragen, die wer den ingediend door het personeel van het Navigatiestation „N" van de Luchtstrijdkrachten te Den Helder en door het personeel van het Kunstnijver- heidsatelier te Uitgeest. Donderdagavond laat is plotseling te Urk overleden de heer F. van den Berg. De heer Van den Berg- was op Urk een zeer geziene figuur. Jarenlang was hij secretaris van de Chr. Oranje vereniging. Thans was hij secretaris van het klokkencomité van een luid- klok op de Nieuwe Begraafplaats. Veel werk heeft hij ook verricht tot het tot stand komen van de Rehobothkerk (art. 31 k.o.). GING het in de eerste helft van de strijd tussen Nieuwe Niedorp en JVC volkomen gelijk op - vijf minuten na de hervatting moest Nieuwe Niedorp tegen een 13 achterstand vechten en al probeerden de geelzwarten door hef tige offensieven de Julianadorpers de weg naar de halve finale van de stryd om het Jubileumkruis te versperren: 't lukte niet ineer. Doelpunten bleven uit. Nieuwe Niedorp had al na tien minu ten de leiding genomen. Een misser van spil Kater bracht de .bal bij Vonk, die vervolgens Kossen de gelegenheid De kaasprijzen vertoonden in de af gelopen week weinig verandering. Even zag het er naar uit, of ze begon nen af te brokkelen, maar Vrijdag ble ken ze zich, vergeleken bij een week terug, volledig te handhaven. De noteringen te Leeuwarden wer den onveranderd gelaten en bedroegen daarmee f 2.05f 2.06 per kg. voor vol vette Goudse en f 1.93—f 1.94 voor Edammers. De handel, die zich daarop aan de beurs ontwikkelde, liet zeifs prijzen zien, die nog een kleinigheid boven die van de vorige week lagen. De volvette Goudse werd met f 2.06— f 2.07 een cent per kg. duurder ver kocht dan een week geleden, de Edam mers bleven met f 1.95—f 1.96 nage noeg onveranderd. De vraag uit het omringende buiten land, Belgie, Engeland en Duitsland, was matig, evenals die voor consump tie in het binnenland. Dat er toch sprake was van enige opgewektheid zal wel voornamelijk het gevolg zijn geweest van het feit, dat in de aller naaste toekomst kan worden gerekend op de levering van een contingent van 1380 ton kaas aan Frankrijk. Dat is een aanzienlijke extra-hoeveelheid, terwijl bovendien de export naar Frankrijk in de regel een behoorlijke winst ople vert. Voor wat de uitvoer naar onze directe buurstaten betreft, wordt daar over wel eens anders geoordeeld. De notering te Alkmaar voor Noord hollandse Edammers werd met 1 cent per kg. verlaagd en gebracht op f 1.99 per kg. schonk een hard schot af te vuren, 't Liet doelman Smit geen kans Cl—0). Direct naarna kreeg Vonk „de kans van z'n leven". Het doel was verla ten, maar hij schoot heel hard naast. Dat was misschien een symptoom. De thuisclub kreeg nog verschillende kan sen, die door slecht richten onbenut bleven. Langzaam werkte JVC zich los en kwam het tot gevaarlijke tegen aanvallen. In de 28e minuut vergiste de Niedorper achterhoede zich in dc snel heid van midvoor Hoornsman, die de verdediging van zich afschudde en geen fout maakte met schieten. JVC hield een licht overwicht, dat enke- te corners opleverde. Ook een schot door Druif met veel moeite uit de hoek geslagen. Vlak na de hervatting kon Ruig midvoor Hoornsman niet houden. Met het schot van de Julianadorper scherpschutter wist Druif deze keer geen raad. En in de volgende minuut werd het zelfs 1—3, toen dezelfde Hoornsman via de paal onhoudbaar la» knalde. Dat waren harde tikken voor Nieu we Niedorp. JVC speelde veel beter dan voor de rust, terwijl bij Nieuwe Niedorp speciaal de voorhoede de maat niet meer kon vinden. Spil Kater was echter nu opvallend goed. Een kwar tier voo:r tijd zette de thuisclub het grote offensief in, doch toen de doel punten uitbleven kon JVC tenslotte nog het initiatief overnemen. Steeds weer was het Hoornsman, die zich kansen schiep. Druif was er echter ook. JVC verdiende de zege in alle opzich ten. Vooral in de tweede helft werd er door de sportieve nieuwe eerste klassers uitstekend gevoetbald, waar bij het tempo vie.l te loven. Scheids rechter A. H. Haas uit Hoorn, droeg het zijne bij tot een goed verloop van deze pittige strijd. BURGERLIJKE STAND Getrouwd: Johannes Hielkemacn Wilhelmina Blok. De besommingen van Zaterdag wa ren: trawlers: IJM 183 f 20.920, 129 f 7620; loggers: SCH 7 f 3540, KW 159 L f 40 f 6240; kotters: WR 7 f 1590, ol» KW 21 f 900- 92 f 1520, IJM ieL' t'T 128 f 34°' 60 f 750> HD 125 f onn 'o J ,M 210 f 356°' 213 f 121°. 226 f 300, 213 f 1980. 9 heilbot 2 60—2.10; gr. tong t„„~3, srm. tong 1.57—1.38, kim. tong 1 64—1.47, kl. tong I 1.48—1.22, kl. za"m 8—7 ~°'87' tarbot 1 156—U6' ttwI u g: Tarbot 11 49—42, tarbot III 41, tarbot IV 35-24; tongschar 50- 36,schol: gr 53—40, grm. 52—43, kim. 55 ia b u 27 en kl- 11 27~8; schar il 'J\ banng 18~10- makreel 16-11, kim Ci!Vi1S-46—41' grm' st^elvis 44—36, kim schelvis 4,5-32, kl. schelvis I 42- gr fiulS31 97- 3„4-16: Wijting 24-14: ia' f, 27;. mid..gul 24—21; kl. gul 16 30 poonties 8; kl. koolvis zw. P- 125 kg: gr' kabeljauw 198—77; De totale 33gr' W°'f ?2~ kisten. aanvoer bedroeg 5160 De tweeling van Ingrid Bergman poseerde voor het eerst voor de Robertino, het oudste kind van de Rossellini's, is erg blij met zijn camera zusjes deEgrensavaneSS vU,'gtuig heeft aan wrak vL de Yulon en Alaska het 1 bommen™ 660 verm'ste Amerikaanse is°reSer, gevonden. Bij het wrak rikainw enmg een groep Ame- die zevpn parachutisten neergelaten, Aanspnnm overlevenden aantroffen, een hpmT"- WOrdt' dat het vliegtuig 1 Personp^ u Vatl acht of ne®en tukte loonei" d, had- Het veronge- mar ppP anam ee' aan bet zoeken Cana/pcP Sudcrt 12 dagen vermiste acese bommenwerper die vier personen aan .boord had

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2