Puistjes r Buitengewone zitting van de Staten-Generaal geopend 111 Pim. Pam. INim in M «iMwelwis Nederlandse Korea-strijders weer op weg naar de frontlinie "AKKERTJES' Ter bespreking grondwetswijziging Cats' geboortehuis in restauratie Een geheimzinnige opdrachtgever Adelborst-vlieger in V.S. verongelukt Behandeling eist spoed „Houen zo!" nieuwe film van Herman v. d. Horst Expositie werken van Karei Colnot te Bergen Padvindersleiders naar ,Jndababij Londen Ontaarde moeder werd tot drie jaar veroordeeld Geen afslachting in het wilde weg Adjunct-hoofdbrandmeester te Haarlem gearresteerd Prinsessen genoten van Spaanse dansen ZILVERMEEUWENPLAAC OP EILAND SCHOUWEN Prinses Wilhelmina nu met vacantie in de Vogezen c* e* Bevorder Weri»kk««wj eetlust en ^sMertenng door de Kapitein Koster terug in het vaderland Jeugdherbergouders op tournee £te u-eAdw-enen PATRICIA WENTWORTH Hoofdpijn „Canada roept Nederland" op nieuwe golflengten Het Radioprogramma WOENSDAG 16 JULI 1952 (Van onze parlementaire redatceur) GISTERMIDDAG kwamen de beide Kamers der Staten-Generaal in verenigde vergadering onder voorzitterschap van mr. J. A. Jonkman bijeen. In een korte rede wees minister Heel op het feit, dat de zittingsduur slechts kort zal zijn, maar door de aard der te verrichten werkzaamheden van bijzonder belang. Op zeer korte termijn toch zal de tweede lezing van het wetsontwerp tot wijzi ging van de grondwet, dat een vergroting van het aantal Tweede Kamerleden beoogt, beginnen. Een beslissing terzake is als urgent te beschouwen. Bovendien zal de grondwetswijziging inzake de buitenlandse betrekkingen aan de orde wor- tf-on gesteld. Hiertoe gemachtigd door II. M. de Koningin verklaarde minister Eeel vervolgens de buitengewone zitting der Staten-Generaal geopend. LATER in de middag kwamen de beide Kamers afzonderlijk bijeen ten einde een aantal huishoudelijke aange legenheden af te doen. Als voorzitter van de commissie voor het onderzoek van de geloofsbrieven door Tweede Ka- Het geboortehuis van Jacob Cats zal met steun van de gemeente Brouwers haven worden gerestaureerd, aldus besloot de raad dier gemeente.- De raadspensionaris Jacob Cats, geboren JACOB CATS te Brouwershaven, was een zo geliefd volksdichter, dat in de. 19de eeuw bijna ieder naast de Statenbijbel, de dichtwerken van „vader" Cats had staan, althans zeker in Zeeland. „Houen zo!" is de titel van een nieu we film over het herstel van Neder land, die Herman van der Horst in op dracht van het „Mutual Securitv Agency (M.S.A.) heeft vervaardigd. De première zal op Maandag 21 Ji^i plaats hebben in het Luxor Theater te Rotterdam. In „Houen zo!" wordt het herstel van geheel Nederland, zoals dat mede dank zij het Marshall Plan tot stand is ge komen, gesymboliseerd door de we deropbouw van Rotterdam. De film is Opgedragen aan het Nederlandse vo'k. aan welks besluitvaardigheid, wils kracht en energie deze verbeteringen Op velerlei gebied in de eerste plaats te danken zijn. De nieuwe documen taire vormt tévens een afsluiting van de oeriode van vier jaar 1 Juli 1948 —30 Juni 1952 waarvoor het Con gres van de Verenigde Staten op 2 April 1940 ziin goedkeuring hechtte aan het „European Recovery Program', het „Europese Herstelprogramma". De nieuwe film van Van der Horst, waarvoor het contract 25 Januari werd getekend, heeft een vertoningsduur van ongeveer twintig minuten en dus een lengte van ruim zeshonderd meter Van 18 tot en met 25 Juli zal in „De Rustende Jager" te Bergen een exposi tie worden gehouden van schilderijen, tekeningen en aquarellen, van de hand van het werkend lid van het Kunste naars Centrum Bergen. Karei Colnot. EEN TENTOONSTELLING VAN TEKENINGEN In de zalen van de kunsthandel Ber- nard Houthakker te Amsterdam zullen van 18 Juli tot 9 Augustus ter gelegen heid van het Kunsthistorisch Congres oude tekeningen worden tentoongesteld Begin September zal te Weenen het internationale congres voor anthro- pologisehe en ethnologisohe weten schappen hiiecpi'mpp Hieraan zullen oa. de Nederlandse geleerden dr. Paul Julien en prof. dr. H Th. Fischer deel nemen. Een overzicht tijdens de rede van Prof, Beel. merleden oefende de heer Hofstra scherpe critiek op de gang van zaken bij de verkiezingen in Amsterdam, die hij ernstig betreurde en afkeurde. De commissie was van oordeel, dat tal van voorzitters en leden van stem- bureaux weinig voor hun taak waren berekend geweest: dit leidde hij o.m. af uit het feit, dat in sommige gevallen verschillet! van honderd en meer stem men waren geconstateerd. Een bijna voltallige Kamer - ook de tot leden gekozen ministers Drees, Mansholt en Staf waren aanwezig - legde vervolgens de vereiste eden of geloftes af. Slechts minister Joekes, die nog altijd ongesteld is, en een lid van de communistische fractie ontbra ken; dit laatste in verband met het bedanken van van Staveren. Tot slot van deze vergadering stelde de Kamer een voordracht op voor het voorzitterschap: 1. mr. Kortenhorst (93 stemmen tegen 1 op prof. Romme en 4 blanco); 2. mr. Burger (80 tegen 5 op mr. Terpstra, 1 on mr. Oud, 1 op dr. Schmalle en 10 blanco)3 mr. Terpstra (83 tegen 1 op de Zandt en 10 blanco). Gisterochtend zijn uit Rotterdam vertrokken 37 padvindersleidsters en -leiders, die onder leiding van de hoofdkwartierscommissaris voor trai ning dr.- J. S. Zaneveld, Nederland zullen vertegenwoordigen op de eerste wereld-„Indaba" in Engeland. „Indaba" is het Zuidafrikaanse woord voor een bijeenkomst van lei ders De „Indaba" wordt gehouden van 15 tot 24 Juli in Gilwellpark bij Londen, waar het hart van de interna- tionale padvindersbeweging klopt. Vijf endertighonderd leidsters en leiders uit de gehele wereld zullen aan deze „Indaba" deelnemen. De rechtbank te Amsterdam heeft gistermorgen de 37-jarige Eva J. D. van den B. uit Amsterdam conform de eis wegens poging tot doodslag veroor deeld tot drie jaar gevangenisstraf. De vrouw had op 1 April j.1. gepoogd haar zes maanden oude bahy, een jongetje te vergiftigen, door in zijn pap een scheut lysol te doen. De baby heeft er gelukkig geen nadelige gevolgen van ondervonden. In het noorden des Iands opereert gedurende de laatste weken een per soon, die er zijn gewoonte van maakt telefoonabonne's op te bellen en de verlokkendste bestellingen te doen. Hotels worden opgebeld met de op dracht op een bepaald uur een groot aantal diners gereed te hebben omdat er een gezelschap ouden van dagen komt eten; bakkers krijgen de op dracht enige honderden amandelrineen gereed te houden die zullen worden opgehaald; zaalhouders krijgen het verzoek de zaal gereed te houden om dat er een groot gezelschap enige urep zal vertoeven. Zondagmorgen werd een fabrikant van zonneschermen opgebeld met de mededeling dat hem een order van niet minder dan 27 schermen wachtte, alsmede gje levering van vier nieuwe ameublementen. Op de vraag met wie de zonneschermenfabrikant sprak, kreeg hij ten antwoord (evenals trouwens de andere „leveranciers") „Kun je dat dan niet horen? En we kennen elkan der zo goed. Ik kom vanmiddag wel even bij je om de zaak verder te be spreken'. In het bijzonder hotel- en caféhou ders zijn in tal van gevallen op hoge kosten gejaagd, omdat zii met een groot aantal diners, ingeschonken vla- zen ranja, amandelringen en derge lijke zijn blijven zitten. Bij nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer Een woordvoerder van het ministe rie van Landbouw heeft meegedeeld, dat de aangekondigde maatregel om bij het optreden van nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer tot afslach ting over te gaan, moet worden gezien als een afsluiting van de met groot succes gevoerde bestrijding van deze gevreesde veeziekte. In de enkele nog aanwezige gevallen kan tot afslachting worden overgegaan, wanneer uit een ter plaatse door de inspecteur van de veeartsenijkundige dienst ingesteld on derzoek blijkt, dat zulks noodzakelijk is. Volgens de woordvoerder van het ministerie had de door de Linscljpter boeren gehouden protestvergadering achterwege kunnen blijven, daar steeds per geval beslist zal worden, of tot af slachting moet worden overgegaan. Op last van de officier van justitie heeft de Haarlemse recherche de ad junct-hoofdbrandmeester J. W. H. van de Haarlemse brandweer gearresteerd. H. die commandant is van de groep „Beroepsbrandweerlieden", wordt ervan verdacht, verduisteringen te hebben ge pleegd. Daar het onderzoek nog in een beginstadium verkeert, staat over de omvang van deze verduistering nog niets vast. Het vermoeden bestaat, dat H. die op het terrein van de brand weerkazerne een plezierjachtje bouwde, daarbij materiaal van de brandweer heeft gebruikt. Ook zouden beroeps brandweerlieden hem in hun dienstttijd daarbij hebben geholpen. In hoeverre dit laatste als liefhebberij of als onre gelmatigheid moet worden beschouwd, zal het onderzoek uitwijzen. VERMIST HAAGS MEISJE TERECHT Het zestienjarige Haagse meisje H. W. M. M. dat sinds vorige week ver mist werd, is gisteravond laat in Am sterdam aangehouden. Zowel de ouders als de Haagse politie - zijn zeer ver heugd over dit snelle resultaat van het signalement, dat in de avondbladen van Zaterdag j.1. was opgenomen. GENEESMIDDEL TEGEN Zuiver en omsmet uw huid met de helder vloeibare D.D.D. De jeuk bedaart, de ziektekiemen worden gedood en dehuld geneest HUIDAANDOENINGEN (Advertentie, Ing. Med.) De 22-jarige adelborst-vlieger eerste klasse A. W. G. Poelder uit Nijmegen is bij een vliegongeval op „Kelly Air- force Base" nabij San Antonio (Texas) op slag gedood. Adelborst vlieger eerste klasse Poel der was een van de vijf Nederlandse Marineofficieren die op 15 Februari j.1. in de Verenigde Staten begon met de voortgezette training voor vliegdek- schippiloten. Hij was gehuwd. De prinsessen Beatrix en Irene woon den gisteravond in de Stadsschouwburg te Amsterdam een uitvoering bij van Spaanse dansen o.a. gebracht door Tere- sa en Luisillo. De groep viel een uit bundig enthousiasme ten deel. De laat ste dans „Café Flamenco" werd, omdat het publiek niet van ophouden wilde weten, herhaald. .Talrijke aanwezigen, w.o. de prinsessen, hadden toen reeds de zaal verlaten. Prinses Beatrix en haar zuster snelden echter weer naar haar plaatsen terug, toen zij op de wan delgangen van de schouwburg weer het geluid der castagnetten hoorden. Vrijwel alle gezanten van de Zuid- amerikaanse republieken waren bij de voorstelling aanwezig. In de Dominiale duinen van Weste lijk Schouwen houdt de Kon. Ned. Ja gersvereniging afdelingen, SchouvTen- Duiveland, Tholen, St. Philipsland en Zuid-Beveland een jachtpartij op zil vermeeuwen. De zilvermeeuwen hebben zich daar ter plaatse zodanig uitgebreid, dat de laatste jaren'van een plaag ge sproken kan v/brden. Prinses Wilhelmina is gisteren per vlegtuig uit Nederland in Mulhouse aangekomen. HKH ging daarna naar Gerardmer in de Vogezen, waar zij en kele dagen rust zal nemen. Landbouwschuur te Dubbeldam tot de grond afgebrand Gistermiddag is door hooibroei een grote landbouwschuur te Dubbeldam geheel uitgebrand. De ganse inventaris, bestaande uit een hoeveelheid hooi en vele landbouwmachines, ging verloren. De Dordtse brandweer heeft de brand, welke ten dele het woonhuis, een kapi tale boerderij, aantastte, geblust. De schade wordt geraamd op meer dan honderdduizend gulden, doch wordt door verzekering gedekt. SPORTVLIEGERS SPEUREN NAAR VERMISTE ZEILJACHTEN De Gooi-Stich.se Aeroclub zal voor taan de rijkspolitie te water te Amster dam haar medewerking verlenen bij de opsporing van vermiste zeilboten op het IJselmeer. Door het inscnakelen van vliegtuigen kan het dikwijls noodlottige tijdverlies in belangrijke mate worden verminderd. De Kon. Vereniging van officieren, ridders der Militaire Wllemsorde leed dezer dagen een gevoelg verlies, door het overlijden van de generaal-majoor titulair der artillerie van het KNI-leger O. L. Brewer van Vrijenes. 1. „Ik vind het toch maar een veilig idee, dat die twee bandieten nu einde lijk achter slot en grendel zitten zei Moeder Woeffie de volgende dag, ter wijl zij zich behaaglijk in haar luie stoel uitrekte. „Een mens zou zich n e veilig meer voelen in zijn eigen huis. Kom Pim, geef me het avondblad eens aan, je hebt er nu lang genoeg in zit ten kijken en ik wil graag zien of er verder nog iets over die rovers in staat!" „Alstublieft mam, ik ben net klaar", riep Pim, terwijl hij zijn Moe der de krant overreikte. „Hè, ik moest even lezen hoe het verder afliep met Dolle Dirk!" „Dolle Dirk, wie is dat mi weer", riep Moeder verbaasd, „ik dacht dat die bandiet Billie heette!" Ach nee Moeder, daar heb ik het he lemaal niet over. Ik bedoel dte span- tiende strip, die elke avond in onze krant staat van Dolle Dirk. Hebt u dat dan niet gelezen?" „Welnee kind lees zo al genoeg onzin in de kranten lachte Moeder vrolijk, en laat me nu even rustig lezen, want ik ben werke- lijk benieuwd, of er nog verder nieuwe over die Billie en Kareltje te vinden Het Nederlandse detachement der V..N in Korea bestaat thans uit een ba taljon van 750 man en is versterkt met Zuid-Ko-reanen. Het bevindt zich niet meer op Koje, waar het twee en een halve maand heeft gelegen, maar is weer op weg naar het front. Dit vertelde kapitein B. M. Koster gistermiddag op Schiphol, waar hij met het K.L.M-vliegtuig „Eindhoven" uit Tokio arriveerde na een jaar lang als oorlogscorrespondent bij het Nederland se detachement in Korea te hebben ver toefd. Kapitein Koster prees het mo reel van de Nederlandse troepen als „schitterend" en zei, dat de jongens „als klipgeiten tegen de heuvels op klommen". Hij noemde hen keiharde echte beroepssoldaten, ofschoon zij dat laatste in feite niet zijn. Hun reactie op de eindeloze onderhandelingen was, zo vertelde kapitein Koster verder: „Op naar de Jaloe!", als wisten zij dikwyli niet eens, waar zij de Jaloe konden vin- Volgens deze oorlogscorrespondent waren de Amerikanen tijdens de op- i J. i.u:iT<n/eA«rnn(ranlromn flrt den. eunei malie», -r stand in het krijgsgevangenkamp op „j Ja ra-™,i- si „gestrenge stand in net ki Koje niet alleen bevreesd de Conven- Genève te schenden, maar met tre- tie van ucirev» deinsden zij er zelfs voor terug „gestrenge rechtvaardigheid op te den. Zo gezien, achtte kapitein Koster het maar goed, dat het Nederlandse aandeel bij het bedwingen van de op stand niet groot is geweest. (Advertentie, Ing. Med.) In verband met het vijf en twintig jarig bestaan van de Nederlandse Jeugdherberg Centrale zullen ook de jeugdherbergmoeders en vaders een steentje bijdragen' aan het geschenk, de. nieuwe jeugdherberg. Moeders en vaders uit alle delen van ons land gaan van 1 November op tournee met het door Jan Post, de va der van de jeugdherberg Slot Assum- burg, voor het toneel bewerkte „De kunstemaker Pamphalon", een verhaal dat speelt in Byzantium in de eerste eeuwen van het Cristendom. In vijftig plaatsen hoopt men een voorstelling te geven. In verschillende steden werden reeds comité's gevormd uit leden van jeugdorganisaties, volks universiteiten en middelbare scholen. Er zijn al besprekingen gaande met Apeldoorn, Appelsga, Arnhem, Apel doorn, Den Helder en Sliedrecht, zo dat men van elk plekje in Nederland de ledèn en belangstellenden verwacht. De leden van het te vormen toneel gezelschap komen bijeen in Haarlem en zullen daar een volle week repete ren. Na vier weken, waarin de vaders en moeders met vacantie gaan, komen zij nogmaals een week bij elkaar. T'-t ontwerp van het decor komt uit Vupht. in Eist gaat de timmerman aan het werk en in Haarlem worden de de cors bespannen. Ook de costuums ko men uit alle hoeken van het land. Iri de jeugdherberg te Oosterïand op Wie- ringen en in Breda en Arnhem gaan vaders en moeders aan het werk. En zo hoopt men dan omstreeks 1 Novem ber de premiere te geven in een nog nader te benalen stad. Deze actie zal zeker slagen omdat er duizenden in ons land zijn, die het werk van de N. J. H. C. een warm hart toedragen. DOOR HOOFDSTUK III Catherine Welby kwam het Poortge bouw uit, liep tussen de pilaren van de oprit naar Melling House door eii sloeg het voetpad naar White Cottage in. Aan weerszijden van het pad was het gras nog flink groen, al spoedde September ook ten einde, Zowel kleur als kwaliteit van het gras verrieden maar al te duide lijk, welke soort zomer men achter de rug' had. maar deze middag liet het weer niets te wensen. Het was zelfs zo warm, dat Catherine het een beetje te kwaad kreeg in haar lichtgrijze flanel len mantelpak, dat haar fijne huid en goudblonde haar voordelig deed uitko men. Mevrouw Voycey had gelijk: Ca therine was nog een heel knappe vrouw, slank van gestalte en met even diepblauwe ogen als toen ze pas acht tien lentes telde. Maar boven en behalve dat knappe uiterlijk bezat ze nóg iets, een niet alledaagse eigenschap. Wat ze ook droeg en waar ze ook verscheen, haar uiterlijk paste steeds zowel bij haar persoonlijkheid als bij de omstan digheden. Haar kapsel, fraai gegolfd, liet nimmer iets te wensen, was nooit te stiif. nooit slordig of onverzorgd. Door een wit hekje en over een bete geld pad bereikte ze de voordeur van Rietta Cray's woning, stiet die open en riep: „Rietta!" Rietta Crav. die in de huiskamer zat, fronste haar wenkbrauwen, wat de ge lijkenis met tu>ar neef scherp deed uit komen en riep op haar beurt: „Ja, ik ben hier; kom binnen!" Als er iemand was, die zij op dit ogenblik niet wenste te zien, was het wel Catherine Welby. Eigenlijk zou Rietta het liefst niemand gespro ken hebben, maar als je in een dorp woont, kan je zulke wensen niet koes teren, want je moet de mensen riu eenmaal spreken. Zij was er zich vol komen van bewust, dat James Les- siter's terugkomst iedereen aan hun vroegere verloving had herinnerd en dat ieder zich zou afvragen, hoe bei den zich nu zouden voelen; hoe ze er zouden uitzien en wat ze zouden zeg gen als ze elkaar ontmoetten. Twintig jaar is een lang? tijd, maar niet lang genoeg om een dorn te laten vc-fmten. Rietta stond niet op toen Catherine binnenkwam, maar bleef vooroverge bogen zitten aan de tafel, waarop ze bezig was een kinderjurk uit een stuk stof te knippen. Ze had Catherine al zoveel jaren gekend, dat zij het niet nodig vond. zich door de bezoekster te 'aten storen en als deze de wenk op haar juiste waarde schatte, welnu des te beter. Eerst toen de schaar volko men door de lap was heengegleden keek zij op en zag, dat Catherine juist een sigaret aanstak. „Je schijnt het erg druk te hebben. Rietta. Kleren voor de armen?" Opnieuw dat wenkbrauwfronsen dat. merkwaardig genoeg, de donkere, strenge gelaaMrekken iets Jongs en impulsiefs gaf Niemand had Rietta ooit lieftallig genoemd, daarvoor keek ze veel te streng ..Pallas Athene, met een tikje van een Gorgonenkop", had eens een door haar afgesnauwde vriend van James Lessiter gezegd. Toch had ze ogenblikken dat men haar mooi kon noemen Fijne wimpers welfden eich boven diepgrijze ogen, haar gestalte deed inderdaad ietwat „Grieks" aan en haar doen en laten had iets, dat vaker afstiet dan aantrok. „Wat is er?" vroeg ze ten slotte. Catharine, aan de manieren van haar vriendin gewend, had het zich onder tussen gemakkelijk gemaakt in de ven sterbank. „Och, lieve Rietta, naaien brengt je altijd uit je humeur. Eigenlijk moest je blij zijn, dat ik je werk kwam ónder- breken". „Neen. dat ben ik niet. Dit werk moet af". Haar niet zeer welkome gast wuifde met de pas aangestoken sigaret. „Ik houd je niet tegen, kindlief ga maar door met het ding in elkaar te zetten. Ik kwam alleen maar eens ho ren, of je James al gezien hebt". Ditmaal fronste Rietta het voorhoofd niet, maar in stilte was ze woedend, om dat ze begreep, dat heel Melling zich met de vraag, door Catherine gesteld, bezig hield. Zonder enige uitdrukking in haar stem teken van heftige ver ontwaardiging sprak ze kortaf: „Neen. Waarom?" „Och, ik weet niet. het kon zijn. Ik heb hem ook nog niet ontmoet, maar ja, hij is' ook pas gisteravond aangeko men. Ik ben benieuwd, hoe hij eruit ziet en of hij zich zo goed gehouden heeft als wij Je weet heel best. Rietta dat jij. als je je wat moeite wilde ge ven. er uit kon zien als een vrouw van laat ons zegeen vier en dertig" „Ik verlang in het geheel niet er als een vrouw van vier en dertig uit te zien" Catherine keek haar vriendin ver baasd aan. „Waarom zeg je zulke gekke dinorn? Je hebt alleen maar wat kleur nodis dat had je vroeger ook en moest wat vriendelijker kijken. Dat kon je best eens voor de spiegel oefenen". Rietta's lippen trilden, maar niet van verontwaardiging. Ze kon nu vrede hebben met Catherine's komst, want de idee van spiegei-oefenen in vriendelijk heid was inderdaad èl te koddig Mis schien kunnen we 't samen proberen" antwoordde ze. „Nó lach je me uit", zei Catherine terwijl ze een blauw rookwolkje utt- J'„ui 4{;m?ar toen fk binnenkwam dacht ik dat Je me wilde vermoorden Ik ben benieuwd, of James dik is ge worden. Dat zou jammer zijn, want hij was zo knap. Jelui samen vormden zulk een aardig paar - ofschoon hij eigen lijk op iemand als ik verliefd had moe- ten worden Besef je wel. hoe lief het van me was. dat ik niet eenrobeerd heb, hem van je af te troggelen'" Rietta Cray sloeg haar mooie grijze ogen on en liet haar blik een ogenblik twe r,eht,n(? eaan Tussen de twee vriendinnen was 't immers alles- wM3dee Pv-l rÜeim' dat Catherine bet wel deeelnk had «enrobeerd maar niet geslaagd was Waamm er dan meer W «f 2PI?epn? ™ptta bewaarde dm het stilzwijgen en ging na een o««nblik verder met het kleine rose jurkje Catherine Hef „1t hef veld ge.l,gPT1 j vrlendelllk en kwam on het on derwern .Tames Lessiter terug Feltellik weet Ik plet wat Iemand beter kan worden- PPn dikzak "eharmtnkfij James moet nu vilf en "eertig ziin" Ma een t-ek1e a,n haar learet voeode 7p er bil: Hii komt vanavond hll me knffipdrinkPn Tl moet ook maar komen" ln*Pn JiJ het zou heter zlln Te eniger d zal jP hem tiSpb ontmoeten One bet on yerstendiPP vrlendcehannel kP 7,;;;;; '71 ip on ie vooV,w InIJ n'7. Y hpn1 ,pop" bet 1H' als rfp ip haar hooft veyWaald of 't halve dorp zR toe te kijken hoe je het opneemt". Een „barstende" hoofdpijn, een tergende kiespijn, een slopende zenuwpijn overvallen U op het meest ongelegen ogen blik. Neem dan één of twee ...die helpen direct! J (Advertentie, Ing. Med.) Door de minder duidelijke ontvangst van de uitzendingen in Europa zal de Canadese radio-omroep voortaan voor Europa (dus ook voor Nederland) uit zenden op de golflengten 16.84 meter, 17.82 meter alsmede op 19.58 en 15.32 meter. De Nederlandse programma's, die door de Nederlandse afdeling van de C.B.C. te Montreal worden verzorgd, onder de titel:: „Canada roept Neder land", worden uitgezonden 's avonds van kwart voor zes tot zes uur en van kwart over zeven tot kwart voor acht. Vele vragen worden aan de Nederland se afdeling van de C.B.C. te Montreal gesteld. DONDERDAG 17 JULI HILVERSUM I. 402 m.: 7.00 AVRO. 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstan den. 9.40 Gram.muziek. 10.35 „Ik weet, ik weet wat U niet weet. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gram.muziek. 11.05 Geva rieerde muziek. 12.00 Gram.muziek. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 Accordeon- muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13.20 Metropole-Orkest. 13.50 „De zeldzame Postzegel", hoorspel. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Pianorecital. 16.30 Koorzang. 16.55 Gevarieerd pro gramma: 17.30 Militaire causerie. 17.40 Gram.muziek. 17.45 Regeringsuitzending: Prof. Dr. J. J, Hanrath: „Het binnen lands verkeer in Suriname". 18.00 Nieuws. 18.15 De Ronde van Frankrijk. 18.20 Sportproblemen. 18.30 Lichte muziek. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Amusementsmuziek. 19.40 Rubriek van kunst en cultuur. 20.00 Nieuws. 20.05 Kamerorkest en solist. 21.05 „Waar de rumba lokt", hoorspel. 22.10 Gram.muziek. 22.30 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 2.30—24.00 Zang, viool en orgel. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, ll.oo KRO, 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 de huisvrouw. 9.40 Gram.muziek. 10.00 Gewijde muziek. 10.30 Morgendienst, ii «n V°°r de zleken- 1L45 Gram.muziek. "Als de z|ele luistert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. (12.30 2J33 Land- en Tuinbouwmededcllngen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Ka tholiek nieuws. 13.20 Gram.muziek. 13.35 Planorecital. 14.00 Promenade-Orkest en solist. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram.- w ?!L15,30 Radl° Phllharmonisch Sex- Bijbellezing. 16.30 Strijkkwar tet. 17.00 Voor de Jeugd. 17 30 Gevarieer de muziek 18.00 Nieuws 18.15 Sopraan en plano 18.40 „Op de stelling". 18.50 -incbrigade '®-®* Levensvragen van al- iaon 0aard en eon Pastoraal antwoord. -en/1 ari,nn en orgel. 19.40 Radiokrant. Nieuws en weerberichten. 20.10 Amusementsmuziek 20 30 Reportage. 81-10 'Pim 21,3.8 „Het Wesnen- est 21 .5.5 Buitenlands overzicht. 22.15 ")ann's. 22 45 Avondoverdenk'ng- oAa P"ws en SOS-berichten. 23.15 24.00 Gramofoonmuziek.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4