Fa. BEEMSTERBOER Watervierdaagse: een geslaagd experiment met enthousiaste deelnemers DE FILMS VAN DEZE WEEK Wilt u even noteren? r JimmyBrown en de bende van Dolle Dirk De heer A. Blom Hz. overleden Helsinki: OLYMPIADE 1952 Nieuws van het eiland Texel VVV -programma voor deze week Zeilsport als hobby van rechtgeaard zeeman Prijsuitreiking door schout bij nacht Slot Ltz. C. A. de Neef werd eersfe in eindklassement Vijfkamp van het N.O.C. Tivoli: „Okinawa" Witte: „Telefoon voor u" Wim Geus verdedigt zijn titel in Breda Bruinvissen II wint derby Tentweek Leger des Heils Jaarvergadering „Hermes" Tussen Haaks en Kuifje Brifs fregat naar Curacao PRECISSE-HORLOGES Voor de blindegeleidehond Burgerlijke stand A Vrijdag raadsvergadering Julianadorp „Kunstzin" heeft nieuw vaandel Een vooraanstaande figuur in paardensportkringen ZATERDAG 19 JULI 1953 nem"rs lan de eers l vv r V Slste«vond in de Marinecantine de deel- d« m^nd van de taitlitl^ j aRSe der Konink'Üke Marine bijeen om uit in i, üCTr' de Schoul bi' nacht c- W. Siot, commandant «nrak boekdelen over h f," te vernemen. Reeds dit enthousiasme Knnikliike Mar in i welslagen van een experiment, waarvoor de hele ^an MaHnl ih Va" ^°°g tüt laag hee,t Spinteresscerd. De Staatssecreta- ?AilW«tenhemand f*® wiss®lbcker beschikbaar voor de met officieren en adelborsten bemande sloepen, de Bevelhebber der Zeestrijdkrachten een beker ha ondcr°ff,c,erel1 de Commandant Zeemacht Nederland één voor de manschappen. Belangrijker nog dan deze prijzen, de herinncringsmcdailles en de oorkonden is de ervaring, die organisatoren, juryleden, waarnemers en zei lers tijdens deze experimentele Watervierdaagse hebben opgedaan. III L. Meyer 1217; 11 mam. III G. D. van 't Land 1210; 12 Ltz. II J. H. van Rongen 1208. De leden van op drie na alle acht en dertig bemanningen ontvingen uit han den van de Commandant Zeemacht Ne derland een herinneringsmedaille en een op nagm gestelde oorkonde. In een kort slotwoord bracht schout bij nacht Slot zijn dank uit aan allen, die hun aandeel in de practische uit voering van dit geslaagde experiment hadden geleverd. Ook de leider, de juryleden (luitenant ter zee der eerste klasse A. van Noortwijk. luitenant ter zee der tweede klasse J. A. D. van Gru- Alvorens tot de prijsuitreiking over te gaan, vertelde de schout bij nacht het een en ander over de voorgeschie denis van deze vierdaagse te water en over de bedoeling ervan. Toen de Com mandant Zeemacht Nederland nog commandant was van Hr. Ms. vlieg kampschip „Karei Doorman", heeft de toenmalige kapitein ter zee C. W. Slot dikwijls niet zonder misnoegen waar genomen, dat tal van zeeofficieren, deksonderoflicieren en matrozen niet voldoende met de zeil- en motorsloe pen overweg konden. Voor een recht geaard marineman moet het ook een onprettige gewaarwording zijn, wan neer in een buitenlandse haven de Ko ninklijke Marine zich op dit punt niet behoorlijk representeerd. Inderdaad zal het de commandant van Hr. Ms. „Karei Doorman" een doorn in het oog zijn geweest, dat over het algemeen gespro ken de Engelse marineman zijn Neder landse collega de baas was in het om gaan en manoeuvreren met sloepen. Zodra de mogelijkheid zich voordeed, heeft schout bij nacht Slot het zijne gedaan om hierin verbetering te bren gen. Gisteravond wees de Commandant er op, dat in een moderne marine het accent zo licht valt op de technische zijde. Daarin schuilt het gevaar, dat het begrip voor het echte zeemanschap wat naar de achtergrond wordt gedron gen. De zeilsport is bij uitstek geschikt voor het verkrijgen van het juiste evenwicht. De schout bij nacht noemde deze sport niet alleen uitermate gezond en nuttig, maar meende bovendien dat zij eigenlijk voor een zeeman tot een „hobby" behoort te worden. Evenals schout bij nacht Slot dat tijdens de prijsuitreiking vandeKMJC wedstrijden had gedaan, bond hij de deelnemers aan de Watervierdaagse op het hart dat bij het sloepenzeilen zo veel aankomt op de zeildiscipline, de kantheid van sloep en bemanning, het reactievermogen, de opmerkingsgave en het verantwoordelijkheidsgevoel van ieder lid der bemanning. De leider van de Watervierdaagse, de luitenant ter zee der eerste klasse jhr. J. A. Feith, voegde daaraan in een kort overzicht van het verloop der wedstrij den toe, dat de teamgeest nog wel eens onvoldoende getraind bleek te zijn. Waarnemers en juryleden hebben voor al aan dit onderdeel veel aandacht ge schonken. Uiteraard zijn tal van prac tische punten nxir voren gekomen, waarmede de organisatoren het volgend jaar rekening kunnen en zullen houden. De winnaars De wisselbeker, die door yice-admi- raal H. C. W. Moorman was uitgeloofd, was ten deel gevallen aan de luitenant ter zee der eerste klasse C. A. de Neef, die tevens met 1333 punten bovenaan stond in het algemeen klassement. Kwartiermeester E. Magnin, die aan de deze week gehouden wedstrijd deel nam, veroverde de wisselbeker van vice-admiraal A. de Booy. De sloep van het AOK op Texel, met marinier derde klasse G. D. van 't Land als stuurman, kwam in aanmerking voor de beker, die door schout bij nacht Slot beschik baar was gesteld. De volgende twaalf stuurlieden wer den in het eindklassement het best ge plaatst: 1 Ltz. I C. A. de Neef 1333 pun ten; 2 kwartiermeester E. Magnin 1317; 3 schipper A. J. van Kuyk 1296; 4 bootsman T. Berghout 1295; 5 schipper J. J. de Jong 1288; 6 bootsman J. Kos- sen 1266; 7 Ltz. II F. Oostenbrug 1253; 8 bootsman R. Kooistra 1232; 9 sergeant adelborst Reinders Folmer 1219; 10 Ltz. ting en de luitenants ter zee van vak diensten der tweede klasse A. Prijs en G. Weeda) en de waarnemers ontvin gen een herinneringsmedaille. Nadat dn luitenant der tweede klasse J. F. Jar/sen namens alle deelnemers een woord van dank voor de uitsteken de organisatie hjjd gesproken, werd het officiële gedeelte van deze prijsuitrei king en daarmede van de eerste Water vierdaagse s?sloten. Men bleef echter nog enige uren in een genoeglijk samen zijn bijeen. De nationale vijfkamp van het Ne derlands Olympisch Comité werd in het zwembad te Breda voortgezet met het afleggen van de zwemproef. De deelnemers moesten 300 meter binnen acht minuten afleggen. In afdeling B werd A. Mentink uit Den Helder twee de in een tijd van 5 min. 36 sec. L. Da- vidse uit Den Haag werd winnaar in 4 min. 36.6 sec. J. G. Janssen uit Den Helder eindigde op de zesde plaats in 6 min. 14.2 sec. In afdeling B is de stand in het algemeen klassement als volgt: 1. A. L. Mes, Breda 27 pt.; A. J. Romijn, Doorn 28 pt. en A. Mentink, Den Helder 29 pt. Oorlogsfilms zijn nog altijd zeer in trek. Het Tivoli-theater biedt tot en met Maandagavond in kleuren „Oki nawa", een episode uit de strijd van de Amerikaanse mariniers tegen de Jappen. De manschappen in deze rol prent hebben de opdracht een eiland in de Pacific te veroveren. Onder dek king van zwaar scheepsgeschut trek ken zij landinwaarts: Pretty Boy, die liefst zo veel mogelijk tegenstanders wil doden, de goedhartige sergeant „Doe", de oorlogscorrespondent Dic- kerman, de achttienjarige walkie-tal- kie-drager Coffman, die als een klit aan zijn pelotonscomandant hangt, om dat deze hem eens het leven heeft ge red. Dit zijn enkele van de mannen, die het karweitje „even" moeten op knappen. Er vloeit veel bloed, dat valt te be grijpen. De opmars wordt tot stand ge bracht door aanhoudend raketvuur, dat tal van slachtoffers maakt. Uiteindelijk wordt de schuilplaats van de raketbat terij vastgesteld en kan de Amerikaan se luchtmacht de dodelijke wapens uit schakelen. Dan kan de aanval nog op tijd worden ingezet. De hoofdrol in deze boeiende film wordt vertolkt door Richard Widmark als pelotonscommandant luitenant An dersom Naast hem ziet men onder an- PEGEVENS voor deze wekelijkse rubriek kunnen worden ingediend bij het Agendabureau van de Helderse Gemeenschap Erasmusstraat 14 telefoon 2141, toestel 007 (na zes uur telefoon 3524). Hier volgt de alsnda voor de periode van Zaterdag 19 tot en met Zaterdag 2 Augustus 1952. Zaterdag 19 Juli Zondag 20 Juli Maandag 21 Juli Woensdag 23 Juli Donderdag 24 Juli Vrijdag 25 Juli Zaterdag 26 Juli Zondag 27 Juli Dinsdag Woensdag Donderdag Zaterdag 29 Juli 30 Juli 31 Juli 2 Aug. Straatcollecte A.V.O. 14.00 Lorentzstraat Circus Mikkenie 15.00-17.00 en 19.00-21.00 Prinsenstraat Amateursten toonstelling Noorder Kunstkring T__ 19.00 HRC-terrein: Voetbalwedstrijd HRC—TIJBB. 19.00-21.00 Museum Den Helder 20.00 Lorentzstraat Circus Mikkenie 20.00 MOOC-sociëteit Contactavond Amusementsafde ling M.O.O.C. HRC-terrein Basketball-tournooi „H.A.V." 14 00 en 20.00 Lorentzstraat Circus Mikkenie 15 00-17.00 en 19.00-21.00 Prinsenstraat Amateursten toonstelling Noorder Kunstkring. 19.00-21.00 Prinsenstraat. Als Zondag (geopend tot en met 27 Juli a.s.). 19.30 Marinecantine O.S. en O bioscoop 19.30 Postbrug Ledenverg. Postzegelver. „Helder 20.00 Café Woud Biljartwedstrijden HBL 18 50 Mars door de stad van „O.K.K. 17.15 HRC-terrein Openluchtgymnastiekuitvoenng van O K K 20.00 Casino Toneelavond L S.K. 20.00 Marinecantine Dansavond O. S. en O. 19 00-21.00 Museum Den Helder Tentoonstelling van planten, gekweekt door de leerlingen der lagere scholen. 14.00 Marsdiep Hengelwedstrijden van „Elgawa 14.30 HRC-terrein Fancy-fair „HRC mp dag, 3 Augustus). 15.00-17.00 Museum. Als Vrijdag. 20.00 MOOC-sociëteit. Dansavond MOOL. 14 00 Julianadorp Openluchtgymnastiekdemonstraties door „Sporllust". 20.00 Raadhuis. Vergadering van de gemeenteraad. 19.30 Marinecantine, O. S. en O. Bioscoop. 20.00 Café Woud. Biljartwedstrijden HBC. 20.00 Marinecantine. Dansavond O. S. en O. 19.00-21.00 Museum Den Helder. (tot en met Zon- In Tivoli draait „Okinawa", waar in de Amerikaanse mariniers ten strijde trekken tegen de Jappen. de re Walther Falance, Reginald Gard- ner en Robert Wagner. De bezoekers staat in Tivoli de volle honderd pro cent spanning te wachten. Men weet waarschijnlijk, dat in Amerika de radio-prijsvragen zeer ge liefd zijn. In een speciaal programma worden willekeurig telefoonnummers gedraaid, en de aangeroepnen mogen dan proberen op een vraag het juiste antwoord te geven. In „Telefoon voor u!" kan men James Stewart zien als een gelukkige huisvader met een char mante vrouw en twee lieve kinderen. Het gezinnetje is gelukkig, tot.... ook Bill Lawrence op zekere dag wordt gebeld.... Uit een bepaald liedje moet de naam van een zeer bekende per- stoonlijkheid worden gedistilleerd. Bijzónder grappig zijn reeds de scè nes, waarin hij tracht „er achter" te komen. Hii raadt ten slotte Harry Ja mes en heeft gewonnen! Van dat ogenblik af heerst et narig heid in het eerst zo vredige gezin. De prijs bestaat uit: 7500 blikken soep. een pony, een collectie ijskasten, een verplaatsbaar zwembad en meer fraai igheden. En dan komt de grote slag: Bill Lawrence moet van dit alles be lasting betalen! Hii traeM v>ot verschuldigde geld te vergaren, raakt in de cel, verliest zijn vrouw (die jaloers is op een schilderes die haar man wil portretteren) en er komen zelfs al advocaten (voor echt scheiding) in het geding. Dat is ongeveer de inhoud van deze kosteliike comedie. waarin Barhara Hale naast de svmpathieke James Ste wart optreedt. Een alleraardigste film, die gezien moet worden. Op Maandag 28 Juli begint in Breda het schaaktournooi om het jeugdkam pioenschap van Nederland, dat eerst op 2 Augustus zal eindigen. Onze stadge noot W. J. Geus zal gedurende deze dagen zijn in 1951 verworven titel ver dedigen tegen dertien schakers, te we ten: L. Bouwkamp, Groningen; P. E. Brommer, Velsen; W. A. Duvekot, Goes; D. D. van Geet, Rotterdam; J. B. van Heerde, Delden; S. Kersten, Utrecht; Paul Lemmens, West-Indië; W. Oudheusden, Amsterdam; N. H. Plok- ker, Den Haag; J. A. Saruco, Apel doorn; P. Terhal, Heerlen; H. Wichers, Leiden en E. van de Wolk, Eindhoven. Wim Geus krijgt het ongetwijfeld zwaarder te verduren dan verleden jmr. Geduchte tegenstanders zijn vooral Brommer, Van Geet, Lemmens en Van de Wolk. Gisteravond probeerden aan de Dijk de beide reserve-zeventallen van de Bruinvissen elkaar de punten te ont futselen. Bruinvissen II is er in'ge slaagd wederom de zegepalm mee naar huis te nemen, zodat zij voor het kam pioenschap nu nog twee punWn nodig hebben. De striid was fel en de benja mins in de coi| petitie gaven zich niet zomaar gewonnen. Weliswaar hadden zij met de rust een 20 achterstand, maar ook na het draaien bleven zij flink aanpakken, waardoor zii zelfs nog kans zagen de achterstand tot 21 te verkleinen. Hierna zette het 2e alle zeilen bij om toch te laten zien, dat zii sterker waren, en eerst toen zagen zij kans hun voordrong tot 41 te ver groten. Willen zij echter een goede kans maken op het kampioenschap van de kring, dan zullen zij zeker wat an ders moeten laten zien, dan dit eenvou dige spelletje waterpolo. Slechts een hoog tempo en goed uitkijken kan hun dan de overwinning bezorgen. De clubs uit de Zaanstreek laten zich riet door dit doorzichtige spel verrassen. De stand is thans: Bruinvissen II Bruinvissen III DAW III 11—1 1—4 0—7 Het korps Den Helder van het Leger des Heils houdt van 19 tot 23 Juli een z.g. „tentweek", waartoe op het Rialto- terrein een samenkomsttent is geplaatst. Ook de gewone wekelijkse bijeenkom sten worden in deze ruimte gehouden evenals de Zondagsschool. Vanavond wordt de week geopend met een bijeen komst onder leiding van kapitein J. Oord. Zowel morgenochtend om tien uur als morgenavond om acht uur heeft eveneens kapitein Oord de leiding. De openluchtsamenkomst wordt morgen avond om zeven uur bij de tent gehou den. Maandagavond zou kapitein Bergs- ma, oud-bevelvoerend officier te Den Helder, de leiding hebben, maar hij is door ziekte verhinderd. In zijn plaats komt kapitein A. Bijlsma. Kapitein A. Nieuwland uit Den Haag, ook een oud- bevelvoerend officier van het korps Den Helder, leidt Dinsdagavond de sa menkomst. De slotavond op Woensdag 23 Juli staat onder leiding van de ka piteins A. Bouwens en A. Bakkenes. Voorts wordt iedere middag om vijf uur een kindersamenkomst gehouden. De hockeyclub „Hermes" heeft gister avond in hotel „Bellevue" haar jaar vergadering gehouden. In de plaats van de heer W. Lafeber, die niet herkies baar was, werd de heer J. Spetter ge kozen. De heer P. Vreugdenhil, eerste penningmeester, werd benoemd tot tweede voorzitter. Wanneer de voor zitter, de heer W.' Lastdrager, die tot hoofd van de school te Callantsoog is benoemd, gaat verhuizen, zal de vice- voorzitter zijn functie tot de eerst komende algemene vergadering waar nemen. Als penningmeesteresse zal voortaan mej. A. van Bueren optreden. Het is morgen hoog water om 6.35 cu 19.05 uur en laag water om 0.20 en 13.00 uur. Maandag is het hoog water om 7.20 en 19.45 uur en laag water om 1.15 en 13.50 uur. De temperatuur van het zeewater was 17,2 graden Celsius. Het Britse fregat „Burghead Bay" zal onder commando van captain J. A. levers Obe van 23 tot 30 Juli een bezoek brengen aan Curagao. VISBERICHT URK URK, 18 Juli 1952. Vrijdag werd door 119 vaartuigen aangevoerd: 11217 pond kuilpaling 7886 cent, 577 pond lijnaal 1.20—1.40, 330 pond snoekbaars 7075 cent, 209 pond rode baars 7073 cent alles per pond en 631 bak nest f 2.16 per bak van 37% kg. 1 uur, 20 min., 3 1/10 sec. 33 min., 37 8/10 sec. 1 min., 15 3/10 sec. Bovenstaande tijden in diverse variaties hoort en leest U regelmatig. Om dergelijke tijden te kunnen lezen en berekenen, moet men een goed horloge hebben. Dergelijke hebben wij voor U in de bekende merken, o.a.: PONTIAC, ZENTRA, LIGA, ARTA, LONGINES, LIZANA RODANA, ARBOR, ELECTION. Komt U vrijblijvend eens kijken naar zo'n mooi en precies horloge bij KEIZERSTRAAT 15 DEN HELDER (Advertentie, Xng. Med.) '22 Juli optreden van het bekende ra diogezelschap „Vrij en Blij" onder leiding van Wessel Dekker, des avonds om acht uur in de muziek- nis te Den Burg. 23 Juli optreden van de Gooische Wa genspelers te De Koog, 4.30 voor de kinderen een gezellig sprookje en om 8 uur voor de ouderen. 23 Juli tevens strandfeest des middags (behoudens goed weer). 24 Juli optreden van de Gooische Wa gen spelers te De Cocksdworp des avonds cm 8 uur. Strandfeest. 24 Juli Toneeluitvoering door de Ver. „Het "Masker", in hotel De Oranje boom te Den Burg. Aanvang 8 uur. Bal na. 25 Juli Optreden van de Gooische Wa genspelers te Den Hoorn. Aanvang 8 uur. 25 Juli Texelfilm in het bioscoop theater te Den Burg, des avonds om 8 uur en 9.45 uur. 26 Juli Optreden van de Gooische Wa genspelers te Den Burg. 's Middags voor de kinderen een sprookjes, des avonds voor de ouderen. 26 Juli tentoonstelling van werkstuk ken in het gymnastieklokaal in de Molenstraat. Donderdagavond heeft het Texels fanfarecorps een rondgang door Den Burg gemaakt. Gelijktijdig werd gecol lecteerd door enkele leden van het corps voor een fonds voor de aankoop van een geleidehond. Een blinde eiland- genoot heeft n.1. dringend een derge lijke hond nodig. Reeds werd vari ver schillende zijden bedragen in dit fonds gestort. Tot nu toe is er bü elkaar ge bracht een bedrag van f 260. Een be drag van f 460 is echter nodig! Wij twijfelen er niet aan of de Texelaars zullen dit bedrag wel bij elkaar brem gen. Overleden Hendricus J. Witte, 66 jaar, ongehuwd. BAZAR KLEUTERSCHOOL Ten bate van de kas van de Nuts- kleuterschool te Den Burg is de afgelo pen week, gedurende drie dagen een bazar geliouden. Voor de opening van de bazar trokken alle leerlingen van de kleuterschool, vooraf gegaan door Texels fanfarecorps, feestelijk met vlag getjes naar de openbare lagere school waar de bazar werd gehouden. De bruto-opbrengst van de bazar is f 1250. Een prachtig bedrag! BRANDSCHADE Blijkens een door de commandant van de brandweer gemaakte schatting be draagt de schade, ontstaan door de brand op de boerderij van de heer J Schraag op Zuid-Haffel ongeveer f 24.500. De schade van de brand op de boerderij „Oedelem" van de heer Mees ter bedraagt f 2300. Door het optreden van de brandweer werd echter in beide gevallen voor ruim f 23.000 behouden. WEGVERBETERING Door de 30 polders is de weg langs het Doolhof grondig verbeterd. Dit is van groot belang voor het vreemdelin genverkeer, omdat deze weg langs een der mooiste plekjes van Texel loopt. Vrijdag 25 Juli zal de raad der ge meente Texel in vergadering bijeenko men. Op de agenda, welke een 23-tal punten vermeld, komt o.a. voor: vast stelling verordening subsidiëring kleu teronderwijs, voorziening in diverse onderwijsvacatures op Texel en uitbrei ding school met de Bijbel te Oosterend. RIOLERING TE DE KOOG Met het aanleggen van een riolering in het dorp is men thans begonnen. Het is een groot werk. De aannemingssom bedroeg f 110.000. Met deze riolering wordt in een zeer grote behoefte voor zien. Door het gebrek aan een centrale drinkwatervoorziening onttrekt men het drinkwater zonder meer aan de bodem. Het behoeft geen nader betoog, dat in deze omstandigheid een goed rioleringsstelsel zeer noodzakelijk is. Hopenlijk zal het werk in November— December a.s. gereed zijn. VISAFSLAG OUDESCHILD Aanvoer van zeevis in de week van 7 Juli tot 12 Juli aan de visafslag te Oudeschild: Schol 538 kg. Tong 51 kg. Tarbot 67 kg. Schar 220 kg. Bot 44 kg. Poon 5 kg. Garnalen 102 kg. Kinkels 351 kg. Kokhanen 2220 kg. Geep 19 kg. Ma kreel 341 kg. GEVONDEN VOORWERPEN Kinderjasje, portemonnaie, bal, zwem broek met handdoek, collier. MARKTBERICHT DEN BURG. Aangevoerd werden 130 lammeren f 56f 65; 45 schapen f 85 f 65; 11 biggen f 45—f 65; 2 pinken f 450—f 550; 1 paard f 700—f 750; 12 nuchtere kalveren f 45f 70. Op de wekelijkse repetitieavond van de harmonievereniging „Kunstzin" werd tijdens een intieme bijeenkomst van de leden met hun vrouwen, het nieuwe vaandel aan de vereniging overgedra gen door dr J. A. Swaters. Deze had bij het 40-jarig bestaan van de vereniging in 1946 een nieuw vaandel aan Kunst zin beloofd. Ze waren toen echter niet te krijgen en later raakte deze belofte enigszins in het vergeetboek, totdat Kunstzin op het bondsconcours te Zwaag met een eerste j rijs uit de bui kwam. De spreker bood het vaandel aan met de wens, dat het steeds met ere zou worden gevoerd. Met een har telijk applaus werd deze mooie geste begroet. De erevoorzitter, de heer J. Hen- drikx, bracht in enkele treffende woor den de dank der vereniging voor dii prachtige cadeau over. Kunstzin heeft lange tijd met interne moeilijkheden te Aampen gehad, óldui spreker. Een kleine kern heeft echte: onder de kundige leiding van de diri gent, de heer J. S. den Das, volgehouden met als resultaat het succes te Zwaag De burgerij van julianadorp heeft ir haar waardering voor Kunstzin niet achter willen blijven. Namens de inge zetenen bood de heer Hendrikse eer bedrag van f 251.40 aan, te besteder voor een nieuw m-iziekinstrument naai keuze. Dot bedrag werd met dankbaarheid aanvaard. Een viertal vrouwen van le den, die zich voor deze gift bijzondei verdienstelijk haddtn gemaakt, kregen ieder een ruiker bloemen. Nadat men het nieuwe vaandel had bezichtigd en een consumptie had ge bruikt, besloot Kunstzin deze bijeen komst met een paar marsen. 117. Jimmy stapte stevig door en na een wandeling van ruim drie uur bereikte hij Muidermonde, waar hij regelrecht naar de sluiswachterswo ning liep. Deze zag er in de tijd, dat Jimmy het huis had verlaten, wel een beetje anders uit. Het leek wel een fort. De agent Pap had overal zakken zand laten aanbrengen en de vensters waren gebarricadeerd door zware ijze ren luiken. Daarachter had hij zich in de nachtelijke uren met een kloppend hart verschanst. Jimmy stapte zonder te aarzelen de woning binnen. Hij liep regelrecht naar het slaapvertrek, wierp zijn kleren uit. scnoot zijn hansop aan en dook met één sprong onder de dekens. Hij had slechts één verlangen, slapen, heerlijk lang sla pen.... De agent Pap had Jimmy niet binnen zien komen. Hij had in de sluiskolk op z'n gemak zitten vissen, maar toen hij na verloop van tijd even naar binnen ging om een slokje koffie te drinken en uit de slaapkamer een ontzettend gesnurk tot hem door drong, wist hij niet goed wat hij doen moest, 't Kon ten slotte altijd een rover zijn, die het huis was binnen gedrongen.... Hij stak voorzichtig zijn schrander hoofd om de hoek van de deur en keek wie daar zo ver schrikkelijk lag te ronken. Nu, veel tijd om te zien wie het was, had hij niet nodig. „Da's meneer Brown" bromde de agent Pap opgelucht en hij schudde Jimmy vrolijk aan diens schouder. Gisteravond is in zijn geliefd Bever- wyk, na een langdurig ziekbed, overle- 2S" de. b^eT A- BK>m Hzn., die door zijn arbeid in de wereld van de paar- genoot ee" ,ande,Üke bekendheid De heer Blom was voorzitter van de Beverwijkse Harddraverijver. Prins Bernhard", voorzitter van de Paarden sportvereniging „Vooruit" te Alkmaar verrichtte belangrijk bestuurswerk in het Verbond van langebaandrave- njen en rennen, in de Eond van Kor- tebaandraverijen en Belangen in Ne derland, in het dagelijks bestuur van het Drafwezen en trad voor vele dra verijverenigingen als adviseur op. Ook op het terrein van de V.V.V. heeft de heer Blom als voorzitter van de V.V.V. Midden Kennemerland grote verdién sten. Zijn verscheiden zal in brede kring worden betreurd.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 5