Hr. Ms. „De Zeeuw" en „Van Zijl kozen gisteren weer zee LAATSTE NIEUWS r JimmyBrownendebendevan Dolle Dirk Geld gedeponeerd in brieven' bussen van stad en dorp! Admiraal Sir Arthur Power tevreden over resultaten van „Castinets" Drie halen fwee betalen! Hoe de duiven ditmaal vlogen Nieuws van het eiland Texel Het hoogseizoen is aangebroken Laatste trip voor het zomerverlof Fregatten oefenden een jaar lang continu Automobiliste maakte onhandige manoeuvre Meisje aangereden bij de Werfpoort Burgerlijke stand Practisch onontbeerlijk middel. Schaaknieuws MSC Tussen Haaks en Kuifje Monument gereed HavemMarsdiep-wedstrijd op Zaterdag 9 Augustus Bruinvissen" in training Marine-officieren reden in Bergen tegen 'n boom Hef lag voor het grijpen Het gebeurde in Nieuwediep Wat de Raad zal gaan bespreken Aankoop van een nieuwe vuilnisauto? Oud Kuis in Kogerstraat wordt gerestaureerd Waterkamp Loosdrecht Mulo-examens te Alkmaar Wieringen Atletiekwedstrijden voor de schooljeugd Julianadorp Van Duyl en De Jong staan uitstekend Uitzending hockey-finale Van Mesdag kan zijn riemen inpakken Hr. Mss. fregatten „De Zeeuw" en „Van Zyil" gaan vóór de aanvang van het zomerverlof nog een paar zeedagen volmaken. Zaterdagmiddag kwamen zy terug met het Smaldeel V uit Kopenhagen, van een drieweekse oefcnreis, gistermorgen om acht uur werden de trossen weer losgesmeten en koos het onafscheidelijke duo andermaal zee. Zy varen nu een jaar bij de Koninklijke Marine, en dat wel in de meest letterlijke zin des woords. Deze fregatten waren op zee of zij gingen naar zee en hebben er al een ongelooflijk aantal oefenuren op zitten. Tijdens het weekend in Nieuwediep was het merendeel der bemanning met een kort, wel verdiend verlof, maar het nooit aflatende geronk van de hulpmotoren bleef ook tijdens deze stilligperiode de beide nijvere schepen vervullen. Toen wij Zondagmiddag aan boord even de kennismaking kwamen hernieu wen, hadden de luitenant ter zee der derde klasse A. Visser en de adelborst der eerste klase N. van Dam de wacht. De adelbort van de technische dienst der eerste klasse J. H. van Wermesker- ken had naar Brabant kunnen gaan, maar de tijd tussen twee wachten was daarvoor te kort en daarom hield hij nu maar zijn collega's gezelschap. Hij vond het al een prettige afwisseling, eens in burger in de longroom een praatje met de bezoekers te maken. Wij vroegen, of Hr Ms „De Zeeuw" al een officieel rapport had ontvangen over haar aandeel in de NATO-oefe- ning „Castinets", maar dat bleek niet het geval. Dat was trouwens haast niet te verwachten, daar reeds vóór de oefe ning begon vast stond, dat de staf van admiraal Sir Arthur Power alle tijdens „Castinets" binnenkomende gegevens niet voor de tweede helft van Juli (als streefdatum werd Woensdag 23 Juli ge noemd) kon hebben uitgewerkt. Dan pas zou een volledig overzicht met de conclusies over het verloop van „Cas tinets" gereed kunnen zijn. Op de goede weg Wel hebben ons inmiddels uit het hoofdkwartier van admiraal Power ver schillende berichten bereikt, die de in- durk geven dat „Castinets" volledig aan het gestelde doel heeft beantwoord. Reeds op 27 Juni, daags na het beëindi gen van de oefening, beschreef een zegsman op het hoofdkwartier te Ports- mouth deze massale manoeuvres als „de meest waardevolle oefening die sinds het einde van de Tweede Wereldoorlog is gehouden". Toen reeds hadden de re sultaten aangetoond, dat het succes van maritieme operaties voor een groot deel blijft afhangen van het eigen initiatief en het oordeel van de commandanten en het moreel en de bekwaamheid van het personeel. Wanneer hieraan iets ontbreekt heeft een vlotvoogd weinig aan de beste schepen, uitgerust met de modernste apparaturen. Enige dagen later verklaarde Sir Ar thur Power zelf: „Wy hebben onze voorbereidingen op de proef gesteld en ik ben er van overtuigd, dat wy onze koers niet behoeven te wyzigen. Wy gaan op dezelfde voet voorwaarts". De admiraal legde daarby de nadruk op het belang van snelle kleine vaartuigen voor het afslaan van aanvallen op convooien en voor het ageren tegen vijandelyke mynenvegers. Een automobiliste uit Hilversum, die op het kruispunt HoofdgrachtWest straatKanaalweg haar wagen wilde keren, maakte daarbij een onhandige manoeuvre, waarvan een negenjarige jongen het slachtoffer werd. Zij reed de auto achteruit in de richting van de oprit naar de Dijk en kwam daarbij met een der achterwielen in een kuil terecht. By het vooruitrijden gaf de dame zoveel gas, dat de auto met een sprong weer op de weg kwam. Zij ver loor de macht over het stuur en reed tegen een jongen aan, die aan de over kant van de Kanaalweg met zijn fiets aan de hand op het trottoir stond. Om dat hy verwondingen aan rug en benen had opgelopen, werd de jonden ter ob servatie naar het St. Lidwina-zieken- huis overgebracht. Daar bleek het let- r slechts uitwendig te zijn, zodat hij na verbonden- te zijn naar huis kon worden gebracht. Bij de Werfpoort werd een tienjarig meisje, dat per fiets de Weststraat wil de oversteken naar de Rijkswerf, aan gereden door een van links komende motorryder, die haar niet meer kon ontwijken. De onvoorzichtige jonge dame, die schaafwonden aan linker elleboog en knie had opgelopen, werd in de verbandkamer van de Rijkswerf behandeld. Zij kon daarna lopend naar huis gaan, want haar fiets was door de botsing onberijdbaar geworden. Opgaaf periode 44 t.m. 19 Juli 1952. Bevallen: H. VellemaDijkstra, d.; H. Rob—De Jong, D.; J. H. van der Plas—Alders, d.; E. A. C. Clarkson— Grillet, z.; T. Dalstra—Silver, d.; A. BremerKoolstra, d.; W. J. van Hout Klaauwer, z.; A. C. StamVan Brui nesse, z.; T. Weener—Sinke, d.; C. A. RodewijkZand, z.; A. W. C. Zuider duin—Hoeks, z.; T. Bron—De Jong, z.; E. KrijgsmanVan Blitterswyk, z.; N. van RijnKuilman, z.; A. A. Klaassen Oldersom, d.; P. J. Jansen—Van Sas. z.; D. D. N. van LeeuwenVerveer, z Ondertrouwd: M. W. Ram Ier en W F. Minneboo; J. C. J. Huys en A van Klaveren; E. E. de Caluwé en A de Beurs; J. Mosk en H. C. Terbeek: J. Kuiper en N. Pronk; D. van Asperen en M. Taal; J. Slort en J. Bootsman. Gehuwd: J. Striet en J. de Meijer; J Leeuw en H. J. Visser. Overleden: R. A. Backer, m„ 7 jaar- M. Geschiere, wed. van S. Hertog, 73 jaar; M. Mooy. m., 65 jaar; F. J. H Smits, m., 49 jaar. Tijdens een bezoek aan Parijs noem de admiraal Power een belangrijk re sultaat van „Castinets", dat de gealli eerde defensieplannen deugdelijk zijn gebleken. Hij zei, dat de bedoeling van deze oefening, waaraan negen landen hebben deelgenomen, is geweest, te be proeven of de geallieerde zee- en lucht strijdkrachten in staat waren, de Voor ziening van het continent te verzekeren. Hoewel uiteraard „Castinets" ook be doeld was als oefening voor de deelne mende eenheden als onderdeel van het grote geheel, heeft men toch vooral dit geheel gezien als een staf oefening. De leiding wilde aan de practijk toetsen, of de uit oorlogsbodems en vliegtuigen van negen verschillende mogendheden be staande strijdmacht vanuit het hoofd kwartier naar behoren kon worden ge dirigeerd. Of de gegevens tijdig en cor rect binnen kwamen en werden ver werkt, en of de orders binnen de gestel de tijd hun bestemming bereikten en vol gens de verwachtingen werden uitge voerd. Hoewel de complete analyse nog niet is uitgegeven, kan uit de verschillende mededelingen van de Britse vlootvoogd, onder wiens leiding de oefenng heeft gestaan, de conclusie worden getrok ken dat „Castinets" geslaagd is, ook al zijn lang niet alle oorlogbodems in schijngevechten gewikkeld geweest en ook al hebben om tot ons uitgangs punt terug te keren Hr Ms fregatten „De Zeeuw" en „Van Zijll" tijdens deze grote oefening eigenlijk maar weinig „beleefd". Het moet voor de opvarenden van de ze oorlogsbodems, alsook van de andere eenheden der Koninklijke Marine, die tussen 18 en 26 Juni „onder oorlogsom standigheden" hebben gevaren, prettig zijn te weten, dat zij zich nuttig hebben gemaakt ook zonder dat zij tot specta culaire prestaties zijn gekomen. ADVERTENTIE Deze week zuilen alle lezeressen van Den Helder en omgeving en Texel in- ruilbonnen ter waarde van 41 ct in haar brievenbus vinden. Dit geldswaardige papier wordt voor korte tijd in omloop gebracht door de fabrikanten van de bekende Castella producten. Met deze waardebon kan men namelijk een pak Castella Wolwas (prijs 41 cent) betalen, indien men by zijn winkelier twee pak ken Castella voor de Gezinswas (met het opzienbarende „Actief Wit") be stelt. Castella Wolwas is een merkwaar dig en volkomen alkalivry wasmiddel, dat wol heerlijk zacht en luchtig, en zijde nieuw, mooier en gaver maakt. De doffe aanslag, die gewone wasmid delen op het goed achterlaten, verdwijnt nu spoorslags. Castella Wolwas is bo vendien gemengd met „Kleur Actief", dat de tint van fijne pastelkleuren extra frisheid en gloed geeft. Wollen iumper- tjes, fijne lingerie, babykleertjes, ny lons etc. gaan viermaal zo lang mee. Ook voor speciale wasjes (gordijnen, etc.» is Castella Wolwas onovertroffen. Men mag dan ook verwachten, dat alle vrouwen de gelegenheid zullen aangrij pen, om met Castella Wolwas kennis te maken of de kennismaking te bestendi gen. Het blauwe pak Castella voor de Gezinswas (met „Actief Wit") is reeds onontbeerlijk geworden in practisch ieder modern huishouden, óók al, om dat het zo perfect alle vlekken uit het goed verwijdert. Het ziet er naar uit, dat weldra Castella Wolwas evenzo on ontbeerlijk zal zijn. (Advertentie. Ing. Med.) De postduivenvereniging „Hollands- Noordpunt" vloog Zondag op Venlo (200 km), waarvoor de duiven om acht uur werden gelost. De eerste vogel arriveerde om 11.25 uur. De uitslag was: mevr. jolen-Wit 1, 2, 3, 5, 6; K. Brons 4, 8, 12; J. Zoon Jr 7; R. F. Mulder 9, 13, 14; D. van Reek 10; P. Mallec 11; H. Brons 15; Wolferen 16; J. Borst 17; J. van Dam 18. De postduivenvereniging van Zater dagvliegers „Nieuwediep" vloog met oude duiven van Chateauroux (718 km) De heer P. Bontes was de enige, die Vrijdagavond (7.50 uur) de eerste duif klokte; de andere vogels kwamen de volgende dag. De prijswinnaars waren: P, Bontes 1, 5; Z. Petrus 2, 8; S. Koorn 3, 4; J. Kater 6; gebr, Koorn 7; E. Bak ker 9, De jonge duiven kwamen van Weert (200 km): Z. Petrus 1, 3. 9. 33; G. E. Koopman 2, 19, 59; P. Beukers 4, 7, 51; J. Kater 5, 6, 35, 36; Melker 8; P. Rab 10, 49: Bakker 11; Lichteberg 12, 32. 55, 56; Kerkhoven 13, 52; J. Die naar 14, 25, 26, 44; W. Peeters 15, 20, 23; P. Ham 16, 17, 53: Van de Wal 18, 28, 54; J. Steinman 21, 39; P. Bontes 22; M. de Bov 24. 46- P. Wit 27, 31, 42; C. Bontes 29,. 40; Cornielje 30; N. Trijsburg 34, 37, 38; Van de Aa 41; gebr. Koooman 43, 47; S. Koorn 45, 57: Bodenstaff 48. 60; M. Ruiten 50, 61; J. Woort 58. Junioren: Swart 1. 2, 3, 4, 6: Van Straaten 5; Posthumus 7, 10; Post 8, 9; H. de Wit 11, 12. Zondag werden voor „Het Noorden" 59 duiven gelost te Corbeil (509 km). Met ZW-wind arriveerde de eerste duif om 11.40.20 uur (vertrokken om zes uur). De prijzen werden als volgt verdiend: Fritz-Boon 1, 15 P. Dirks 2; P. Manshanden 3, 4; W. Pluymers 5; J. Manshanden 6: G. J. Wittenberg 7, 9. 11- G J. de Wit 8; gebr. Ramler 10, 13: J. Fluri 12, 14. In Den Bosch werden om negen uur tweehonderd jonge duiven in vrijheid gesteld. Hier was de uitslag: G. Buis 1, 7, 15, 19, 21, 25, 26, 27: G. J. Witten berg 2. 4; gebr. Buis 3, 30, 37; P. Dirks 5: W. Pluymers 6; A. Rietveld 8, 10, 11. 29, 33; P. Manshanden 9; G. J. de Wit 12, 14. 25, 39- A. Felkers 13. 36: C. Post 16, 18; M. Nellestein 17, 20, 32, 35; J. Manshanden 22; J. Barendrecht 24, 28, H. Rietveld 31, 40; Fritz-Boon 34; gebr. Ramler 38. Donderdag van 17 tot 18 uur inkorven voor Orleans. Vrijdag van 12.30 tot 13.30 uur en van 16.30 tot 18 uur inmanden voor Roermond. Van „VOP" vlogen de jonge duiven van Venlo. Zij werden om acht uur ge lost, waarna de eerste duif om 11.28 52 uur werd geconstateerd. De prijswin naars waren: J. Bruin 1, 6, 19, 22 J. Bahibach 2, 7, 8; W, M. de Boer 3, 5, 13; J. Vlaming 4, 26; M. Mastemaker 9, 14, 21, 25; A. Agema 10, 24; M. Luider 11, 16, 17. 18; Hengsdyk-Giezen 12; See- gers 15, 23, 27; R. Ottervanger 20. In het tournooi om het kampioen schap van Den Helder werd gister avond in groep I de partij tussen J. Smit en W. J. Geus gespeeld. Laatst genoemde won op fraaie wijze. In groep II noteerde P. Kalden een winstpunt door zijn overwinning op J. de Jeu. In groep III won G. Schuckman van J Wieringa en in groep IV werd G. Geus door J. Kramer verslagen. De strijd om de Houten Koning be zorgde J. Duit een punt, doordat hij zijn partij tegen D. Dokter won. Gisteren verlieten onze haven: Hr. Ms. De Zeeuw, Van Zijll, Marnix, O 24 en Zwaardvis. Uit Rotterdam arriveerde Hr. Ms. Zeehond. Hr. Ms. Urk kwam van de Werf. Het is morgen hoog water om 8.25 en 21.00 uur en laag water om 2.30 en 15.15 uur. De temperatuur van het zee water was 17.9 graden Celsius. De restauratie van het monument „Voor hen die vielen" is, zoals wy verleden week al voorspelden, gister Inderdaad gereed gekomen. De beeldhouwer Van Loon arri veerde 's morgens met hat nieuwe „hoofd" en steenhouwer Van der Wouw Heeft gezorgd dat het keu rig netjes op zijn plaats kwam. De restauratie is bijzonder goed ge slaagd want wanneer het nieuwe gedeelte is bijgekleurd zal niet meer te zien zijn dat het monu ment geschonden is geweest. De jaariykse „Haven-Marsdiep"-wed- stryd van de Helderse zwemvereni ging „Marsdiep" wordt op Zaterdag middag 9 Augustus verzwommen. Zoals men zich zal herinneren werd deze traditionele zwemwedstrijd verleden jaar gewonnen door Geertje Wielema. De Helderse „Bruinvissen" zijn met de training voor deze zware strijd be gonnen. Enkele leden hebben daartoe gebruik gemaakt van de wedstrijd over twee kilometer, die de Zaandamse zwemclub „Neptünus" Zondag in de Zaan organiseerde. De uitslag hiervan telde tevens mee voor de Sportwereld bekers. Tal van vooraanstaande zwem mers en zwemsters uit andere gemeen ten waren naar de Zaan gekomen om hun krachten te beproeven. Onder deze cracks telden de Helderse zwemmers in feite niet mee, maar toch behaalde Pie,t Ham een gunstig resultaat door uit een veld van 40 deelnemers als 19e te eindigen. Bas Weemhoff deed het wat kalmer aan en" bezette de 30ste plaats. Ham deed 36 min. 47 sec. over de 2 kilometer en Weemhoff 41 min. 43 sec. Vervolgens moesten nu nog aan tikken Henk Aipiabel en Cees van Em merik. Amiabel kwam als 36ste aan in de tijd van 46 min. 55 sec. en Cees van Emmerik sloot de rij met 56 min. 25 sec. De Leeuwarder P. ten Thije arri veerde als nummer 1 en had slechts 29 min. 8:6 sec. Racewagen vloog uit de bocht Twee marine-officieren uit Den Hel der zijn Maandagavond op de Zeeweg te Bergen bij het passeren van een andere auto in de bocht ter hoogte van „De Fransman" met grote snelheid tegen een boom gevlogen, toen de be stuurder de macht over het stuur ver loor. Doordat de officier op het laatste ogenblik nog zijn stuur wist om te gooien kwam de GM racewagen met de zijkant tegen de boom. De auto werd geheel in tweeën gescheurd. De twee inzittenden kwamen er wonder, boven wonder met enkele lichte ver wondingen af. Zij hebben zich onmid dellijk naar een dokter begeven en zich laten verbinden. Vervolgens zijn zij doorgereisd naar Den Helder, de ver nielde auto achterlatend. De Rijkspolitie te Bergen heeft de zaak in onderzoek gegeven bij de Koninklijke Marechaus see. Gevonden: Mondbeugel met tanden, doosje met geld, schoolétui, enig geld, groenten, handschoen, regenjas, ladder, portemonnaie met groot bedrag, riem, rijwieltas slipover, kinderschoentjes, schep, sleutel, tas, vulpen. Verloren: armband, brorhe, blouse, ceintuur üehroefdop van auto, dasspeld, bankbiljet van f 25.bankbiljet van f 10.-, jasje, twee ladders, 2 kamer- matten, diverse portemonnaies, pomp, ring met tleutels gouden damesring, gele steen gevat in goud, tas, rijwiel tas, zadeltas, drie vo.rken en twee le pels. Het hoofdbureau van politie aan de Kerkgracht is vopr gevonden en ver loren voorwerpen op werkdagen van elf tot één uur geopend. Op het Havenplein heeft een ach teruit rijdende auto het rechter voor spatbord van een geparkeerd staande wagen geramd. Ten nadele van een bewoner van de Gasstraat werd van zijn erf een partij hout ontvreemd. Bij het Havenkantoor is de fiets van een IJmuidenaar, die bij de aanleg van de nieuwe haven werkzaam is, gesto len. Twee rode stormlantaarns, die tij dens de nachtelijke uren de wegge bruikers waarschuwen vopr het opge broken gedeelte van de Wilhelmina- straat, zijn door onbevoegden mee genomen. Od Texel is thans het hoogseizoen aangebroken. De TESO vcivoeU da gelijks duizenden over de strook fer die Texel van de vaste wa scherft. Afgelopen Zaterdag was het by de ha v/nn pn in Den Burg overstelpend diuK. Volgens een schatting van de directeur van de VVV is momenteel ^lopend een aantal van meer dan 7.000 vreem delingen cp het eiland. Wc zum jeugd- kampen van soms meer danlM.som. 200 personen. Bij een nauwkeungon derzoek blijkt, dat de meeste buiten landors uit Zwitserland komen. Naar schatting zijn er momenteel meer dan 200 Zwitsers, verder veel Belgen, Fransen en Engelsen. Ook Duitsland, Denemarken en zelfs Irak is op lexei vertegenwoordigd. Dat het vreemde- lingenbezoek aan Texel een werkely.i internationaal karakter krijgt is het ge volg van een buitenlandse actie door de directeur, verricht in de winter maanden. Ook reisgezelschappen ne men Texel dikwijls in hun route op. Enkele Franse en Belgische reisbu- reaux en verenigingen organiseren re gelmatig tochten naar Texel. Zaterdag avond laat arriveerde een groep Fran sen met een eigen boot in de haven, terwijl een groep Belgen Zaterdagmid dag kwam. En toch zou men het niet geloven, dat er zich op Texel zoveel vreemdelingen bevinden. Men kan uren langs het strand en door de dui nen en bossen dwalen zonder iemand tegen te komen. Dat is juist de aan trekkelijkheid van dit mooie eiland. Men kan dus rustig van de natuur ge nieten, zonder gevaar te lopen dat men wordt gestoord. Aan de andere kant zijn er weer centra van vreemdelingen waar men onderling contact kan opne men. Het perceel Kogerstraat 1 te Den Burg zal worden gerestaureerd. Dit huis is meer dan 300 jaar oud en ver keert de laatste vijftien jaar in een zeer slechte staat. De gemeente Texel is als eigenaresse reeds jaren bezig met de voorbereidingen voor de restaura tie. De moeilijkheid zat in de verstrek king van Rijkssubsidie voor deze res tauratie. In ons land moeten enkele honderden monumenten dringend wor den gerestaureerd. Wegens gebrek aan geldmiddelen dienen de niet strikt noodzakelijke werken als dit enigszins kan, te worden uitgesteld. Voor de oorlog heeft de gemeente de voorgevel van het perceel reeds gestut om in storting te voorkomen. Thans is over eenstemming bereikt met de Rijks dienst voor de Monumentenzorg inza ke de kosten van de restauratie. Het werk is onderhands gegund aan de fa. Jurriëns uit Utrecht voor de som van 27.000. Deze firma heeft van haar kunnen doen blijken bij de restauratie van de N.H. kerk te Den Burg. Een werk van ruim 470.000. Ook de ar chitect van de N.H. kerk zal de archi tectuur verzorgen de restauratie van het perceel Kogerstraat ,1. Wellicht kan dit perceel na de restauratie wor den ingericht tot Texels museum of kunnen er in het gebouw enige oud heidskamers worden aangebracht, bijv. ter bewaring van oude Texelse cos- tuums en andere gebruiksvoorwerpen. BOUW CONSULTATIEBUREAU VORDERT De bouw van het consultatiebureau voor zuigelingen vordert thans zeer snel. Gelijk met dit gebouw wordt het badhuis gebouwd, tesamen onder één kap. Het gebouw is reeds van dakpan nen voorzien. De officiële opening wordt eind September tegemoet gezien. Het gebouw zal in een grote behoefte voorzien. GESLAAGD De heer J. Schoo te Den Burg slaagde voor het te Den Haag gehouden examen voor patroon centrale verwarming. In het Marine-opleidingskamp te Hilversum wordt van 4 tot en met 12 Augustus een waterkamp gehouden van het personeel van het ministerie van Marine. Het aantal deelnemers is dit jaar 117 tegen het vorig jaar, toen de personeelsvereniging van het ministe rie voor het eerst een waterkamp or ganiseerde, ongeveer 80. 119. In volle vaart reed de over valwagen naar het roversnest van Dolle Dirk langs de weg, die door de letective Kleuntjes werd aangewezen Deze zat trots op de bok en voelde zich in alle opzichten de hoofdpersoon Na een woeste tocht stopte de wagen voor het half in puin gevallen huis en sprongen de manschappen van do wagen. „Deze kant uit heren!" riep meneer Kleuntjes, die glom van trots. ..Hier hebt u het eigenlijke hoofdkan toor van de heren en ais u nu langs dit weggetje naar beneden gaat, komt if bij de uitgang van de onderaardse kelders, die door mij zijn opgebiazen. waardoor ik de hele bende heb kun nen oprollen. Vermoedelijk zullen wij daar ook commissaris Kwabberteen aantreffen, wie ik verzocht heb een oogje in het zeil te houden!". Com missaris Van Wanten sprong ook vsn de wagen en met hem voorop daaldei de manschappen langs het rotsweg getje naar beneden. Daar aangeko men, troffen zij een tamelijk verstoord kijkende commissaris Kwabbertecn aan. „U is laat, heren", zei hy. Ik zit' hier al uren op u te wachten. Eerst slool ik my uit met levensgevaar die bende op te sluiten en dan laat u my wachten op versterking, 't Is geen manier van doen" Commissaris Van Wanten maakte zijn excuus. „Wjj zijn zo gauw als we konden gekomen, commissaris", -ei hij. „Maar als ik vragen mag, waar zitten die boeven nu eigenlijk?" Voor de in Alkmaar gehouden Mulo-examens slaagden de volgende candidaten: A. J. Veldhuizen, Den Helder; D. H. v. d. Eist, Den Helder; L. A. Slort, Den Helder; W. J. Duin, Den Helder; M. Schermer, Den Burg; G. de Waard Den Burg; D. Reij, Den Burg; T. m! Eelrrian, Den Burg, B. Bakker, Den Burg, A. M. de Lugt, Den Burg; E. K. Bolt, Oosterend; C. A. Witte, Texel; M. Chr. de Klerk, Huisduinen;' P. Pluister, Breezand; A. de Vries Breezand; S. C. Verbruggen, Bree zand, J. P. Leegwater, Anna Paulow- na; L. J. Ettema, Wieringerwaard; C Bakker, Wieringerwaard; J. Heida Wicringerwerf; P. C. van Bcudegem, Kolhorn; S. Faber, Wicringerwerf; J de Graaf, Middenméer. Van de 115 candidaten werden er 54 afgewezen. Op initiatief van de afdeling Oost- Wieringen van de verenging „Volks- onderwys zullen op Zaterdag 26 Juli in samenwerking met de oudercom- missies van de Ö.L. Scholen van Den Oever en Oosterland, athletiekwed- stryden worden gehouden voor jon gens en meisjes van 10 jaar en ouder ,lrlingln,van beide scholen zuilen elkaar bekampen in de volgen de nummers: hardlopen, estafette en hoogspringen. Inzet: het jeugdkam pioenschap van Oost-Wieringen' Aan het slot van de middag 'wordt er een voetbalwedstrijd gehouden tussen twee gecombineerde schoolelf tallen De wedstrijden worden ge speeld op het Wiron-terrein en van gen aan om 3 uur. In de a.s. Vrijdag te houden raadsver gadering komt dc voorziening van ai- ®erse onderwijsvacatures aan de orde. r en W. stellen voor mw. A. Tiessen- Snaans te benoemen tot onderwijzers in vaste dienst aan de openbare lagere choo te Dc Koog, als opvolgster van. mai Prins, die naar Den Helder is ver- rokken Verder wordt voorgesteld me], o Druif in gciyke functie te bcnoe- tfen aan dë oJ.s te Zuld-Eijerland en mej A. van der Sterre aan de o.l.s. te Den Hoorn. Genoemde dames zijn alle Texelaars. Ook komt hi de vergadering de aankoop van een nieuwe reiniging.- auto ter sprake. B. en W. stel en voor eën volautomatische roltrommel aan te kopen van dc fa. Geesink te Weesp. De kdstep zullen belopen een bedrag van f 28.400.—. VRIJ en BLIJ Als één der hoogtepunten van het vacantieprogramma van de VVV zal vandaag in net park Den Burg het be- kende radiogezelschap „Vri.i en Blij onder leiding van Wessel Dekker op- treden. Ook Henk Dorel zal vanavond zijn stem laten horen. Dit is de vijfde keer dat dit gezelschap in de muziek- nis te Den Burg tijdens het seizoen op treedt Het wordt dus een echt lus trumfeest, waar de humor waaraan Henk Dorel niet vreemd zal zijn, niet zal ontbreken. VACANTIEKAMPEN VOOR DE JEUGD De Vacantiekampen voor de Jeugd/ die door het werkcomité van het Na tionaal comité ter verdediging van de rechten van de jeugd op de „Gouds- berg" te Lunteren zouden worden ge organiseerd, zullen thans worden'ge houden op het kampeerterrein „De Instuif" op Texel. WATERLEIDING Blijkens een bericht, opgenomen in het blad „De Waarheid", zal het com- munistische lid van de Provinciale Sta ten in de vergadering van dit College vragen stellen over de waterleiding op Texel. Want, aldus dit blad. is de nood hoog gestegen. Ontzaglijk is de mate- riële schade ontstaan door het gebrelc aan water. Het is te hopen, dat de Sta ten doordrongen mogen worden van de waarheid en op korte termijn maatre gelen zullen nemen. COLLECTE VOOR EEN BLINDE- GELEIDEHOND De actie voor het verkrijgen van de benodigde middelen voor het kopen van een geleidehond ten behoeve van een blinde eilanjjgenoot is beëindigd. In totaal is er by elkaar gebracht 453,43, voldoende voor de aankoop van een hond. Onze plaatsgenoot, Kossen, is benoemd tot ter te Steen wijk. de heer R. veekeurmees- (Ongecorrigeerd) Klassementen zeilwedstrijden (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 22 Juli Vanmorgen om tien uur werden de totale puntentellin gen bekend gemaakt over de twee wed- stryden in de verschillende klassen van de Olympische zeliwedstryden. In de Drakenklasse staat de Neder landse deelnemer het beste geklasseerd. Van Duijl neemt met 1708 punten de tweede plaats in achter de Noorse deel nemer die 2362 punten verzamelde. Koos de Jong staat weliswaar op de derde plaats bij de Finnjollen maar zijn ach terstand op de leider is beduidend klei ner. Denemarken staat namelijk met 2397 op de eerste plaats en Zweden is tweede met 2318 pt. Koos de Jong heeft 2193 punten achter zijn naam staan. Bob Maas staat in de Starklasse op de vijfde plaats met 1415 pt, achter Italië 2545; Verenigde Staten 200; Bahama 1591 en Zwitserland met 1431 pt. In de 5,5 meter klasse is onze landge noot De Vries Lentsch inmiddels kans loos geworden. Hij staat op de elfde plaats met 561 pt. Hier heeft de Ver enigde Staten met 2008 pt de leiding. (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 22 Juli Donderdagmid dag van 16 uur tot 17.15 uur zal Dick van Rijn een extra radio-reportage ge ven van dc finale in het Olympisch hoc key tornooi tussen Nederland en India. l)eze reportage valt in het programma van de AVRO, over de zender Hilver sum II (402 m,). (Speciale berichtgeving) "ELSWK1, 22 Juli Ook de Neder- 'a"dsf skiffeur Van Mesdag heeft het finale kunnen brengen. Hij va"m°rgen in zijn tweede her- w JIJ.? ,tegen sterke tegenstanders, Za!ZB!! e Australiër Wood de gevaar- wëiko ^aS' ood nam direct de leiding, mcir v. f.poiltleman uit Sydney niet ië ëL afgestaan. Met Zwitserland derde ë<?a=tP0SltieJen Van Mesdag op de n. ,P!a?ts werd gefinisht. 7 mt, was: h wood (Australië) 7 min dan Se°" 2 "w (Zwitserland) deriariril 7 Se^' 3' Van M e s d a g (Ne- (Beitriki J m,ln' 7" secJ 4 Steenacker (öclgie) 7 min. 5P<- sec.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2