De Oosteuropese turnsters staan op eenzame hoogte Russische voetbaieltal door Zuid-Slavie bedwongen Onze laatste roeiers gingen ten onder in de baai van Meilathi Brons voor Brits hockeyteam sar Met De Nederlandse meisjes werken goed, maar zijn klasse minder Australische politieman Wood te sterk voor Van Mesdag Whitfield na vier jaar nog kampioen Szondi leidt in de moderne vijfkamp Een nieuw record op de 5000 meter Pakistani weer op de vierde plaats MeiMIMI GIGELS in UeliinJki Rusland doet weer greep naar het goud Opstelling hockey-team Triton ondervond de weerslag van Maandag Frankrijk won het nummer tloretschermen Kort spel was kolfje ^iniiniinniiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiniMniimiininiiiniininimifniiiinniiiniiinnnnfliiinnfniinnniiniinnnnniniiiimimnifliiniiiiininiiinTiininiiniiininiiiiiiinninnniRnDiHnnm naar Britse hand WOENSDAG 23 JULI 1952 (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 22 Juli. Dat de Nederlandse damesturnsters met goud beladen terug zouden keren, hadden Insiders niet verwacht. Algemeen leefde de over tuiging dat onze turnmeisjes met een bescheiden plaats tevreden zouden mogen *tjn en die verwachtingen zijn ten volle uitgekomen. Hoewel onze turnvertegen- woordigsters, naar Nederlandse maatstaven gemeten, uitstekend hebben gewerkt, kunnen zjj eenvoudig niet tippen aan de techniek en gratie welke de Zweedse, Italiaanse en de vertegenwoordigsters van vrijwel alle Oosteuropese landen met Rusland aan het hoofd met verbluffend gemak ten toon spreiden. VANDAAG werd begonnen met de verplichte vrije oefeningen, even- wichtsbalk, brug met ongelijke leggers en de paardsprong (handstand wen den). Als wij de cijferlijsten van de Hongaarse en Nederlandse dame» riaast elkaar leggen, valt direct het grote verschil in kracht op. De meisjes van de Poesta werden op een enkele uitzondering na, bij al die onderdelen met meer dan een negen gewaardeerd. De Nederlandse dames bleven zeer be scheiden beneden die negen, behalve Dini Krul, die voor haar paardsprong een 9,13 pt ontving. Winis iwee meier passen waren n>ei snel genoeg (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 22 Juli. Halvin Whit field, de Amerikaanse sergeant, die in 1948 de titel behaalde op 800 meter, heeft nog niets aan snelheid ingeboet. In precies dezelfde tijd (1.49.2), waar mede hij het goud te Londen veroverde, verrichtte hij de fenomenale prestatie vier jaren later zijn Olympische titel te prolongeren. De reus Arthur Wint, (eeuwig) Amerikaans student, ook nu weer zijn gevaarlijkste concurrent, was «nelier geworden. Vier jaar geleden De finale 800 meter werd gewon nen door Whitfield USA (no. 986) voor Wint van Jamaica werd Wint met zijn passen van twee meter tweede in een tijd van 1 min. 49.5 sec. en nu had hij 0.1 sec. minder nodig. Dat was echter nog 0.2 sec. te kort om Whitfield ernstig te kunnen bedreigen. Wel had hij na tweehonderd meter met geringe voorsprong de leiding, maar vijftig meter verder kwam de sergeant uit derde positie gevaarlijk opzetten om ten slotte met duidelijk verschil te winnen. Whitfield werd Olympisch kampioen In de tijd van 1 min. 49.2 sec. (Olym pisch record geëvenaard); 2. Arthur Wint (Jamaica) 1 min. 49.4 sec.; 3. Ulz- heimer (Duitsland) 1 min. 49.7 sec.; 4. Nielsen (Denemarken) 1 min. 49.7 sec.; 5. Webster (Gr. Britt.) 1 min. 50.2 sec.; 6. Steines (Duitsland) 1 min. 50.6 sec. WhitfieldenMc Bailey misschien naar Amsterdam (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 22 Juli 1952 De moge lijkheid bestaat, dat de Olympische kampioen op de 800 meter, Malvin Whitfield zal starten op de revanche- Wedstrijden van Helsinki, weEke 10 Augustus in het Olympisch Stadion te Amsterdam worden gehouden. Ook de deelname van Mc. Bailey is waar schijnlijk. De Amerikaanse en Engelse bond hebben echter nog geen toestem ming verleend. Inmiddels is overeen gekomen dat het Nederlands elftal een wedstrijd tegen Egypte zal spelen: J-JIERBI.1 moeten wij aantekenen dat de Nederlandse dames bij de andere landen beslist in het nadeel zijn. De turnsport is in ons land op een geheel andere leest geschoeid en eerst in de laatste jaren, na de Spelen te Londen, heeft men beerepen, dat in de inter nationale turnwereld andere maatsta ven worden aangelegd. De nadruk wordt bij het damesturnen niet meer gelegd in de hoog opgevoerde oefen stof en krachttoeren die eigenlijk iets onvrouwelijks hebben. Lichaamsbeheer- sing, gratie en souplesse zijn de voor naamste peilers waarop het damestur nen in hoofdzaak steunt en onze Ne derlandse dames hebben zich daarop niet direct kunnen overschakelen. Dat de Oranje keurploeg niettemin niet heeft gefaald en op een paar uitzonde ringen na cijfers werden behaald tus sen de acht en negen, is een resultaat, dat getuigt van ernstig en hard oefe nen. LENIE Gerritsen was onze beste dame met 34.29 pt voor de eerste vier nummers van de negenkamp. Zij werd op de voet gevolgd door de Ne derlandse dames; 2. Nannie Usimon 33.66; 3. Dini Krul-Van der Nolk van Gogh 33,29; 4. Annie Ros 32,89; 5. Toe- tie Selbach 32.69- 6. Jopie Oox-Ladru 32.29; 7. Tootje Eelbach 32.01; 8. Co Kampen-Tonneman 31.46. Russinnen superieur Het is nu reeds zeker dat de Russi sche dames de gouden medaille voor zich zullen opeisen. Niet alleen de Russische heren, maar ook de dames uit de Sovjet Unie zijn verre superieur. Wat deze vrijwel volmaakte turnsters op de eerste dag hebben laten zien was fabelachtig. De paardsprongen bijvoor beeld, waarvoor de acht dames te samen 76.78 punten uit het maximum van 80 behaalden, zouden door de heren nau welijks en misschien in het geheel niet zijn verbeterd. Op alle vier nummers behaalden de Russische dames ruim schoots het hoogste totaal. Niettemin waren er steeds strubbelingen met de jury. Meer dan eens werden protesten ingediend, meestal echter zonder suc ces. Het is echter gebleken dat de Rus sische dames zonder de toewijzing van de protesten ook wel met het Olym pisch kampioenschap naar huis zullen gaan. Na Rusland volgen de Hongaarse meisjes, die een constant werkende, prachtige homogene ploeg vormen. Drie groepen. Afgaande op de verrichtingen tijdens de eerste dag zou men de damesploegen in drie groepen kunnen verdelen. Rus land, Hongarije, Tsjechoslowakije, Bul garije, Italië, Zweden en Duitsland ho ren in de sterkste groep thuis en Frankrijk, Polen, Oostenrijk, en Roe menie kunnen wij rekenen tot de zeer behoorlijke middenmoot. Nederland moeten wij, gezien de resultaten, in de zwakste groep onderbrengen, samen met Finland, Verenigde Staten, Groot Brittannie en Zuidslavie. Natuurlijk is het nog mogelijk dat morgen tijdens de oefeningen naar keuze enkele wij zigingen komen, maar dat die wijzi gingen ingrijpend zullen zijn, lijkt ons twijfelachtig. (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 22 Juli. Op de tweede dag van de moderne vijfkamp werd het onderdeel schermen verwerkt. De uit slagen luiden; 1. Alves Borges (Argen tinië), 2. Benedek (Hongarije), 3. Eg- nell (Zweden), 4. Szondi (Hongarije), 5. Slupik (Duitsland), 6. Lindqvist (Zweden) Het individueel klassement na twee pnt., 2. Hall (Zweden) 8 pnt.; 3. en 4. dagen luidt; 1. Szondi (Hongarije) 7 Lindqvist (Zweden) en Benedek (Hon garije) elk 10 pnt., 5. Egnell (Zweden) 17 pnt., 6. en 7. Kovasci (Hongarije) en Denman (Ver. Staten) elk 20 pnt. Het landenklassement na twee dagen luidt: 1. Zweden 34 pnt., 2. Hongarije 37 pnt., 3. Ver. Staten 77 pnt., 4. Chili 119 pnt., 5. Finland 128 pnt., 6. Brazilië 136 pnt. (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 22 Juli „Never change a winning team". Daarom is het Ne derlands hockey-elftal voor de finale tegen India, Donderdag 24 Juli als volgt samengesteld: Doel: Mulder (Amsterdam); achter: Derckx (Venlo) en Drijver (Togo) midden; Ancion (Kampong), Loggere (Laren) en Tiel (HHYC); voor; Van Heel (HHYC), Boerstra (HHYC), Krui- ze (HHYC), Esser (Togo) en Wery (HHYC). De scheidsrechter heft de arm, van de Japanner Takeo V 'jJaar van de wedstrijd worstelen vrije stijl tegen de Egyptenaar Moharn (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 22 Juli. - De series van ri de 5000 m. hebben geen verrassingen opgeleverd. Alle favorieten plaatsten rioh in de finale en hun plaatsen In de séries waren van geen betekenis. Zo kon het gebeuren» dat Zatopek in eerste positie liggend de Rus Anoufriev voor rang verleende om de derde serie te v innen. Emii, ..de machtige" »l zich een dergcliikc geste in de eindstrijd niet permitteren. Toch bracht de oOOO m nog een opmerkelijke prestatie. De niutser Ilerbert Schade (men zal goed doen zijn naam te onthouden) won de tweede serie en vestigde meteen een nieuw Olympisch record, t.w. 14 min. u 4 Sec. Het oude record was eigendom n de Belg Gaston Rei'f. die in 1948 In Londen Olympisch kampioen werd ir: 14 min. 17.6 sec. De uitslagen van de series waren: Eerste serie: 1. Mimoun (Frankrijk) 14 min 19,0 'sec.; 2. Taipale (Finland) 14 min 22.8 sec.; 3. Gaston Reiff iBel- oie> 14 min, 23,8 sec.; 4. Andersson (Zweden) 14 min. 25 sec.; 4. Andersso* Bittannie) 14 min. 26.2 sec.; 6. Popov (Rusland) 14 min. 28.6. Tweede serie: Schade (Duitsland) 14 m 15,4 sec. <Nw. 01. record); 2. Parker (Gr. Bittannie) 14 min. 18,2 sec 3. Beres (Hongarije) 14 min. 19,6 sec 4 Theys iBelgie) 14 min. 22,2 sec.; 5 Tuomaala (Finland) 14 min. 268 sec.; 6. Semenov (Rusland) 14 min. 28.8 sec. Derde serie: 1. Anoufriev (Rusland) 14 min 23.6 sec.; 2. Albertsson (Zwe den) 14 min. 26 sec.; 3. Zatopek (Tsj.. Slow.) zelfde tijd; 4. Perry (Australië) 14 min 27 sec.; 5. Chataway (Gr. Brit tannie) 14 min. 17.8 sec.; 6. Planck (Denemarken) 14 min. 31.6 sec. De eerste vijf uit elke serie plaatsten zich in de finale. (Speciale berichtgeving) TAMPERE, 22 Juli. Voor de twee de maal kwamen de voetbal-teams van Rusland en Zuid-Slavie tegen elkaar in het veld. Zoals bekend eindigde het eerste treffen tussen de Oosteuropese landen in een draw, nadat de Zuidsla- ven een voorsprong van 51 hadden behaald. Ditmaal moesten de Russen met een 3—1 nederlaag genoegen ne men, zodat Zuid-Slavie zich in de kwart eindstrijd heeft geplaatst. De Russen namen spoedig het initia tief en hadden reeds na enkele minu ten succes toen middenvoor Bobrov vanaf de penaltystip onhoudbaar kon scoren. Hij stond geheel vrij en kreeg de bal op een voortreffelijke wijze aan gegeven. De Zuid-Slaven hadden enige tijd nodig om over deze tegenslag heen te komen, maar toen zij zover waren werd het Russische doel belegerd. Dat (Van een speciale verslaggever) MEILATHI, 22 Juli. Het Olympisch roeifestljn In de baal van Meilathi zal worden voortgezet zonder Nederlanders. Zowel de stuurmanloze twee van Triton als onze skiffeur Rob van Mesdag hebben de riemen moeten strijken voor tegen standers, die zich in hun series van de tweede herkansing sterker toonden. Vooral Van Mesdag heeft het slecht getroffen. Hij moest roeien tegen de oersterke Australiër Wood, die zelfs in de finale hoge ogen zal gooien, de Zwitser Meyer, die zich op het woelige water kiplekker voelde en de Belg Steenacker. Van Mes dag finishte na een moedige race als derde. Triton had tegen Belgie en Argen tinië een slechte start en kon de hierdoor verkregen handicap niet inlopen. en verloren tenslotte met enige lengten. Spannende eindstrijd. WAT de finales betreft, ziet de gehele roeiwereld met spanning uit naar het nummer skiff, waarin de Brit Fox, de Rus Tjukalow, de Australiër Wood, de Pool Kocerka en de Zuidafrikaan Stephen elkander zullen bekampen. Zal Tjukalow, de weergaloze Russische roeier, waarvan niemand vóór de Olympische Spelen had gehoord, Fox en Wood kunnen bedwingen? Wij ge ven hem een uitstekende kans. In de twee met stuurman' gaat de strijd tussen Frankrijk, Italië, Duits land, Denemarken en tot iedere ver- A LS de gehele baan zo geweest was als het woelige stuk tussen de 500 en 1000 meter, had ik misschien Wood nog kunnen pakken", aldus was het commentaar van de Zwitser Meyer na afloop van de tweede herkansing op het skiffnummer. Deze uitlating was veelzeggend, want dezelfde ge kuifde golven speelden onze landge noot Van Mesdag, die aan rustig wa ter gewend is, grote parten. De Aus tralische favoriet nam onmiddellijk na de start een voorsprong en heeft deze gedurende de gehele wedstrijd (niet meer afgestaan. Meyer nestelde zich op de tweede plaats en Van Mesdag roeide vóór de Belg Steenacker in der de positie. Op duizend meter had de politieman uit Sydney zijn voorsprong tot een lengte vergroot en bracht deze zelfs even later tot 2Vt meter. Van Mesdag volgde op een lengte achter Meyer en had een kleine voorsprong op de Belg. Wood behoefde zich niet al te zeer in te spannen om te zegevie ren. Hij liet de Zwitser zelfs tot op een lengte komen alvorens hij door de finish voer. Op 3V» bootlengte achter de Helveet zag onze landgenoot zijn Olympische illusies „verwateren". TRITON ondervond de terugslag van de zware race van Maandag, waarin de Utrechters zich tot het uiterste ge geven hadden tegen de sterke Engelse ploeg. Achteraf is gebleken, dat zich dit op twee punten gewroken heeft. Ten eerste was de ploeg minder fit en ten tweede zou een minder goede tijd op Maandag onze stuurmanloze twee vandaag in de derde beat geplaatst hebben, waarvan de winnaar Frankrijk 12,4 sec. minder snel was dan de Ne derlanders. Dat minder snelle ploegen een betere kans krijgen om tot de fi nale door te dringen pleit niet voor de indeling-systeem. Triton was getrouw aan de tradi tie zeer slecht weg, waarvan de Ar gentijnen en Belgen profiteerden. Ar gentinië en Belgie hadden Nederland na 500 meter al een behoorlijke ach terstand bezorgd en vochten onderling om de eerste plaats. Op duizend meter verdrong Belgie de mannen uit het land van Evita Peron van de leidersplaats en won met zes seconden verschil. Tri ton werd in deze strijd niet gemengd. Kuntze en Binnendijk roeiden voor deze tegenstanders een te laag tempo wondering Finland. Zwitserland, En geland, de Verenigde Staten, Belgie en Frankrijk gaan dé eindstrijd van de stuurmanloze twee in: Zuidslavie, Frankrijk, Gr. Brittanie, Finland en Polen de finale van de vier zonder stuurman; Amerika, Engeland, Austra lië, Rusland en Duitsland dragen de laatste loodjes bij de achten, terwijl Tsjechoslowakije. Argentinië, Uruguay, Frankrijk en Rusland elkander het eremetaal bij de doublé sculls zullen betwisten. Ook al spreekt Holland dan geen woordje meer mee, het roeifestijn van Meilathi is er niet minder belang wekkend om. (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 22 Juli. Frankrijk heeft op overtuigende wijze het Olym pisch kampioenschap floretschermen voor herenéquipes gewonnen. In de be slissende wedstrijd tegen Italië ston den de Fransen met 86 voor, toen de Italianen de strijd staakten, omdat zij zoveel treffers hadden ontvangen dat zij toch zouden verliezen, zelfs al wer den de laatste twee ronden door de Italianen gewonnen. Italië eindigde op de tweede plaats, voor Hongarije en Egypte. de Zuid-Slaven geruime tijd nodig hadden om hun eerste doelpunt te scoren hadden zij te danken aan doel man Ivanhof die in een grootse vorm stak en de onmogelijkste ballen uit zijn heiligdom ranselde. De druk werd echter ook deze speler te groot en ten slotte slaagde de briljant spelende Mitic er in de stand op gelijke voet te bren gen. Hij rende tussen twee verdedigers door en gaf de verraste Ivanof kansloos het nakijken. Na 29 minuten spelen namen de Zuid-Slaven de leiding uit een penalty die door Bobeb onhoudbaar werd ingeschoten. Dit was de consequentie van het for se spel der Russen, vooral van de ver dediging. De Zuidslaven, versterkt door deze voorsprong, gingen een sterke druk uitoefenen, maar Ivanof was bijzondere vorm en stond niet toe dat zijn tegenstanders voor de rust hun voorsprong zouden vergroten. Ook na de hervatting bewees de Russische doelman zijn meesterschap. Hij W het die een grote overwinning voor de Zuidslaven in de weg stond. Het moet voor hem een pijnlijke teleurstelling zijn geweest dat de Zuidslaven op for tuinlijke wijze hun voorsprong konden vergroten. Een vrij ongevaarlijk schot van een der Zuidslaven werd door de linksback van richting veranderd. De Zuidslaven, die Zondag hun les goed hadden geleerd, maakten niet de zelfde fout door in de verdediging te gaan. Zij bleven aanvallen waardoor de Russen geen gelegenheid kregen hun achterstand weg te werken. Zatopek (rechts) feliciteert Anou friev met zijn behaalde zege in de serie 5000 m. Zatopek eindigde als derde (Speciale berichtgeving) HELSINKI 22 Juli. Elf Britse hoe keyspeiers zullen zich Donderdag na de door geheel sportminnend NederlanO met spanning verbeide finale India— Nederland met bronzen medailles tooien. Voor deze penningskes hebben de Britten hard, heel hard moeten vechten. Om het brons te veroveren, moest Pakistan verslagen worden en wat dat wil zeggen, kunt u het beste aan Ancion en zijn mannen vragen Na een aantrekkelijke en snelle wed- llllllillilllliiiiiiniiiiiiis x XX x XX I ATEN we eerlijk zijn; in het 20-j arige Australische meisje Marjorie Jackson, heeft de wereld-athletiek een nieuwe koningin gevon den, die een waardig opvolg ster van Fanny is. „Marjo rie is veertien jaar jonger dan ik", zei de sportieve Fanny zelf, „nu is hóór tijd gekomen". Te oordelen naar de tijden van Marjorie, die in Helsinki tweemaal 11.6 sec. en een maal 11.5 sec. als evenaring van het officiële wereldrecord liep Fan- ny's 11.4 sec. te Rotterdam is immers nog niet erkend is de Australische athlete momenteel de sterkste van beiden. Niet dat Fanny op haar retour is. In Londen won zü immers haar Olym pische titel met 11,9 sec., als beste tijd en deze tijd maakte zij Maandag ook in Hel sinki, terwijl van de andere concurrenten buiten Marjo rie alleen de Zuidafrikaanse Daphne Hasenjager er met 11,8 seconde eenmaal onder bleef. Maar de dames-athle- tiek is over de gehele we reld vooruitgegaan en heeft bovendien in Marjorie Jack son een nieuw talent erbij gekregen. Marjorie is een nieuwe koningin van de sprint en waardig opvolg ster van Fanny, wier roem daardoor niet verbleekt, evenmin als Kelly als de beste athleet van alle tijden geschaad wordt door het feit, dat pas twintig jaar later een dozijn Of nog meer lopers dezelfde afstand nog sneller afleggen, dank zij nieuwe trainingsmethoden. Dat is de eeuwige evolutie van de sport. Als Fanny deze week weer 100 fit wordt, maakt onze 34-jarige athlete. die op de Olympi sche Spelen van 1936 te Berlijn reeds zesde bij het dames estafette 4 x 100 me ter. De overige athletiek- finales kwamen alle drie aan Amerika. Vooral de Amerikaanse predikant Ri- chards excelleerde bij het bij na zes uur durende hoog springen, dat zolang de Olympische Spelen bestaan van 1896 af door Ame rika is gewonnen. Richards was in Londen derde en nu eerste. Inmiddels heeft Amerika acht van de twaalf athletieknummers gewon- hoogspringen werd, een prima kans op de 200 meter, door haar ijzeren uithou dingsvermogen, en op de horde door haar ongeëven aarde techniek. Ten slotte is de 100 meter haar zwakste nummer. Als men bij haar tenminste kan spreken van zwakke punten f)E finale 100 meter voor dames had een enorm succes voor Australië, dat de eerste, derde en vierde plaats bezette, zodat men niet behoeft te aarzelen welk land Zondag a.s. Ne derland zal opvolgen als Olympisch kampioen, in de nen, tegenover Rusland slechts één. Op athletiek- gebied is er dus van een Russisch overwicht geen sprake, In tegenstelling met de gymnastiek. Alleen de werpnummers voor dames wijzen in de richting van een Russische zege. DEEDS in de ochtenduren hebben we de laatste Ne derlandse Olympische kan sen zien uitschakelen, door dat zowel Van Mesdag als Triton eindigden op de der de plaatsen, waardoor geen enkele Nederlandse ploegde finale bereikte. Ongetwijfeld is dit een teleurstelling voor het bestuur van de Neder landse roeibond, dat aan finale-plaatsen en zelfs aan prijzen had gedacht. Maar net stemt vrijwel overeen met onze eigen, zeer be scheiden verwachtingen. Op Laga en Nereushadmen het meeste gerekend, maar die brachten er het minst van terecht. Als we weten, dat onze ploegen in totaal twee maal wonnen en acht maal verloren, is er alle re den om van een teleurstel- lmg te spreken. Na onze voetballers kun- nen dus ook onze roeiers huiswaarts keren. De roei- ven t'e Wi^ sPraken ga- h"n stellige overtui- dmg te kennen dat men op eflaSï s baan naast het eiland Seurasaari om wat te bereiken zeker veertien nenen7ofing Z<?U moeten trai- "f"' faala ^elc buitenlandse nen aan de^inderlijke^zlj" roeitornnnl dagen van het dat 1? - 20 ook Dins- onrii vtW8m de wind van deze' Yonti°nZVneiers was «SS SS? athleten. voor onze strijd is de eervolle derde plaats te recht gekomen bU hel elftal, dat er het meeste recht op had. En dat was Groot Brittannië. pAKISTAN heeft de verre reis van het land van wijlen Liaquat All Khan naar het rijk van het Noorder licht gemaakt om, evenaU in 1948, naar de vierde plaats te worden gedirigeerd. Vier jaren geleden waren het elf geest driftige Nederlanders en de modder van Lyons Ground die de Pakistani zelfs het brons ontnamen. Thans waren het elf Britten, wier stevige en stick- vaste achterhoedespelers het korte schuifspel een kolfje naar hun band vonden. Toen Pakistan van speelwijze veranderde, was het te laat om nog een gelijk spel of meer uit bet vuur te sle pen. Aanvankelijk speelde de strijd zich af op het middenveld, waar de tengere en lichte Pakistani menig duel verlo ren. Langs de grond trachtten zij ae bal met korte tikken in de Britse cirkel te werken, maar het spel ging te veel in de breedte en evenals in de wedstrijd tegen Nederland zagen zij zich dan vooi het feit geplaatst, dat de vijandelijk® verdediging alle gelegenheid had gehad zich met behulp van de teruggetrokken halfspelers volkomen te sluiten. Zo kon Pakistan wel enkele malen tot de cirkel doordringen, maar gevaarlijk waren hun aanvallen allerminst. Het enthousiaste Britse aanvalsspel had meer succes. Nadat enkele strafcorners niets hadden opgeleverd, kwam het eerste Britse doelpunt uit een lange hoekslag. Een doelworsteling volgda, waaruit linksbinnen Conroy met de om» i£e?rde s*',ck hard en hoog insloeg. Enkele minuten na de rust scoorde Fletcher uit een dnorbrsck het tweede doelpunt. De leiders van de Pakistani keken nog donkorder dan anders, rr aar de spelers halden geen boze gezichten nodig. Zij hadden zelf wel gezien, dat het zo niet ging en begonnen er nu een stevig schepje op te gooien. De short* passing werd vervangen dooi mee' open spel met verrassend age passes naar de vleugels. Maar weer was de opzet van de aanvallen te breed en de fel op de bal zittende Britten konden de nu steeds groter wordende (JruK weerstaan. Toch zou het einde nog on der grote spnnnin.i i-bij een fi3Vv?' V8n reehts gliote midvoor Mal* lick tussen Midgley en Oarnill door en in de volg|nde seconle was de uitste* doelman Dadds geslagen (2— Een minuut voor het einde stond l'ee' Groot Brittannië stijf van schrik. Een keihard schot uit een strafcorner w?rd door aanvoerder Niaz hard tegen «e kruising van paal en lat geschoten. Verder kwam Pakistan niet.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4