De Nederlandse ruiiers komen zeer behoorlijk voor de dag morgen in MIMI GJVGELlS Tegen het moordende tempo van Boiteux was noch Konno; noch Ostrand opgewassen Ernest en Max v. Loon op Ampère en Nerantsoula Jitse van der Veen de tien beste rugslagzwemmers Hongarije is op de sabel nummer één Franse kampioen redde grijze coach van verdrinkingsdood POLO-PROfME Een pechdag voor Zoe Ann Jensen IN RUSKEASUO ZIJN PAARD EN RUITER EEN Fransman De la Simone reed voortreffelijk Scheidsrechters voor de laatste voetbalmatches H pE RADIOREPORTAGES H Prachtige finale van de 400 m. vrije slag Zuid-Slavie en Rusland deelden zes goals Protest, noch diefstal konden haar elan breken (Van een speciale verslaggever) RU8KEASNO, 30 Juli. Tot de boeiendste onderdelen van de Olympische Spelen behoort de ruitersport, die tot uitdrukking komt in de z.g. Military. Het is de enige sport, waarin mens en dier tezamen optreden, opdat blijke In hoe verre de mens in staat is z(jn wil aan het dier op te leggen en in hoeverre het dier bereid is deze met zachte hand opgelegde wil te aanvaarden. Indien er één sport ongewis is, dan is het wel de ruitersport. I'et kan in de best denkbare combinatie voorkomen, dat de ruiter niet in staat is het paard volgens de regels te beraden; dat er fouten worden gemaakt; dat er weigeringen te constateren zjjn of dat het paard op een ogenblik, dat het onbewegelijk stil moet staan, een voudig geen zin heeft een standbeeld te worden. Natuurlijk, de beste ruiter is hij, die deze mogelijkheden als het ware iedere seconde voorziet, zodat zijn rijtechniek hem in staat stelt de nodige tegenmaatregelen te nemen. tles van de heer Van Loon te aan schouwen. Laten wij direct zeggen, dat zij binnen de mogelijkheden in oqs land, zeer behoorlijk waren. In de galop verstapte Ampère zich, maar hij herstelde zich direct; bij de stap drib belde het paard even en de stilstand was niet geheel correct. De combina tie was zeker bevredigend en werd gehonoreerd met een goedkeuring „bravo" van de tribune. Maar ook de besten maakten fout jes. De Argentijn Mercado met Man- dinga was evenmin vlekkeloos. Nederland heeft voor deze military ingeschreven. Niet, omdat er iemand in de mening verkeert, dat ons land kansen heeft, maar omdat het voor on ze ruiters uit een oogpunt van erva ring goed is, dat zij vaak en langdurig internationaal contact hebben. Ruiter sport is geen goedkope sport. Indien men hoort welke fantastische .bedragen er ini het buitenland voor aankoop van geschikte paarden worden uitgegeven, dan kan men zich voorstellen, dat ons land alleen om deze redenen al niet tot de prijzen kan geraken. Het is dan ook uitsluitend de bedoe ling van Z. K. H. Prins Bernhard, die als chef d'équipe optreedt, en van de technische leider Kolonel de Kruyff, zelf in zijn tijd een van Nederlands beste ruiters, dat ons land ook in deze sport zijn vlag vertoont, in de hoop natuurlijk, dat de deelnemers niette genstaande hun economische handicap in staat zijn zich behoorlijk te plaat sen. Hetgeen al een grote taak is in dit gezelschap van beroemdheden. Vandaag is men te Ruskeasuo, een soort ruiter-el-dorado onder de rook van Helsinki; begonnen met het eerste onderdeel van deze samengestelde wed strijd: de dressuurproef. Doel van deze proef is het aantonen van leningheid wendbaarheid en soepelheid van het paard, alsmede bewijzen, dat het paard gemakkelijk in de hand gaat. Paard en ruiter behoren dus volkomen één ge heel te vormen. De juryleden kennen puntenwaardering toe op grond van de verschillende gangen van het paard: stap, draf en galop; op het juist uitvoe ren van voorgeschreven figuren, die de ruiter uit zijn hoofd moet kennen hij heeft hiervoor twaalf minuten tijd op de harmonie van beweging en de élégance. Vanmorgen om zeven uur reeds startte als eerste ruiter onze landge noot Ernest van Loon op de 8-jarige donkere vos „Ampère". Er was op dat uur nog geen publiek aanwezig, hoe wel Prins Bernhard, Kolonel de Kruyff en andere Nederlandse officials zich op de tribune bevonden om de presta- (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 30 Juli. Hongarije, Italië, Frankrijk en Verenigde Staten hebben op de sabel uitgevochten wie zich Olympisch kampioen 1952 mag noe men. De Hongaarse en Italiaanse équipes waren aanzienlijk sterker dan de twee andere teams. Het krachtsver schil tussen de beide favorieten was echter zeer gering. Met acht tegen zeven gewonnen partijen brachten de Hongaren de titel op hun naam. In de finalepoule werden de volgen deresultaten bereikt: Hongarije—Frankrijk 13—3, Italië Frankrijk 13—3, Hongarije—Ver. Staten 13—3, ItaliëVer. Staten 124, Frank rijk—Ver. Staten 86, Hongarije— Italië 8—7. Eindstand: 1 en Olympisch kampioen, Hongarije, 2 Italië, 3 Frankrijk, 4 Ver. Staten. HELSINKI, 30 JULI. De finale van het Olympisch voetbaltornooi tussen Hongarije en Zuid-Slavië, op 2 Augus tus a.s., zal geleid worden door de Britse scheidsrechter Ellis. Als grens rechters zullen de Fin Nyberg en de Zweed Ahlner fungeren. De Italiaanse arbiter Orlandini zal op 2 Augustus de wedstrijd om de der de plaats tussen Duitsland en Zweden leiden met als grensrechters de Zuid- slaaf Matancic en de Hongaar Zolt. Max v. Loon op Nerantsoula. In de middaguren startte Max van Loon met „Nerantsoula". Op de tribu ne waren thans ook de Hertog van Edinburgh en het zoontje van de Her togin van Kent, de Hertog van Kent. Nerantsoula ging weliswaar niet zon der fouten, maar paard en ruiter maak ten een zeer rustige indruk. De gebroeders Van Loon hebben zich van zeer goede zijde laten zien in dit sterke milieu. Wij moeten de waarde ring van de jury uiteraard afwachten. Wij zagen verder de Zweed Baron von Blixen-Finecke met Jubal in de ring. Deze combinatie is in ons land bekend van het internationaal con cours hippique in 1950 te Rotterdam De Ier Dudgeon met Hope liep al in het begin strafpunten op. omdat Hope tijdens de groet aan de jury niet stil wilde staan. Dudgeon had het niet gemakkelijk. Tijdens de laatste groet aan de jury luisterde Hope opnieuw niet. Het pu bliek applaudisseerde, toen paard en ruiter nog in de ring waren. Dudgeon maakte een afwerend gebaar, omdat ook het paard uit zijn concentratie ge raakte. De Spanjaard Lopez del Hierro kwam met Amada Mio, met wie hij in 1951 het wereldrecord breedtesprong (830 meter) behaalde. De dressuur scheen voor dit typische springpaard nogal wat moeilijkheden op te leveren. Voorts zagen wij een bonte rij rui ters: Portugezen, Roemenen. Argentij nen en Russen. Deze laatsten volgen nog altijd de dressuurmethode van Fillis, de Franse instructeur. Lilov met Zagib was zeer goed. Maar de Fransman De La Simone met Bacchus III was toch verreweg de beste. Rus tig, elegant en vrijwel foutloos wer den de bewegingen uitgevoerd. Chilenen en Mexicanen stelden te leur. Wellicht is hieraan niet vreemd het feit, dat deze ruiters al maanden op tournee zijn, zodat de paarden aan natuurlijke frisheid hebben ingeboet. Donderdag moeten nog 25 ruiters de zelfde proef afleggen. Het programma van de Olympische Spelen voor Vrijdag vermeldt ae volgende evenementen. Ruitersport: Geduldigheids-, snelheids- en Cross Country-proel. Schermen: Sabel Pers. wedstrijd (demi-finales en finale). Boksen: Alle gewichten. Zwemmen: Torenspringen Dames. 400 m. vrije slag dames (demi-finales» 200 m. schoolslag heren (demi-finales) 100 m. rugslag heren 4x100 m. dames (finale) Torenspringen ale) Waterpolo. Voetbal: Duitsland—Zweden (Om de derde plaats). radioreportages sum n (2i Morgen (Vrijdag 1 schouwing Augustus) worden te 12 45 uur vla Hilversum I (402 m.) radiorepor tages gewijd aan PaaJ"" densport, demi-finale 400 m. vrije s'aK da"1^ en waterpolo. Ons 18^00 uur volgen via Hilvcr- (298 m.) een be over boksen en reportages van de demi-finale 200 m. school, slag heren, de finale 100 m. rugslag heren, de ft. nale 4 x 100 m. estafette dames en een waterpolo, match. (Speciale berichtgeving) HELSINKI. 30 JULI. zwemmers vonden vanmorgen de weg naar de halve finales van de 100 meier rugslag voor heren. Daartoe behoorde ook onze landgenoot Jitse van de Veen, die met zijn 1.9.1 tot de snelste tien behoorde. Er bestaat dus een klem kansje dat Nederland ook in de finale zal zijn vertegenwoordigd. Prins Bernhard begeleidt Prinses Ragnhild van Noorwegen naar het banket, dat ter gelegenheid van het vostelijk bezoek aan Helsinki door president Paasikivi van Fin land in zijn paleis werd gegeven. (Speciale berichtgeving) HELSINKI. 30 JULI Met een felle klap tegen de bassinwand besloot de negentienjarige Boiteux vanmiddag een imposante race over vierhonderd zware meters, zwaar omdat hij zich op iedere meter van deze stugge vijftig- metersbaan volkomen heeft moeten ge ven, zwaar ook, omdat iedere zwem mer bij een dergeajk moordend tempo - de eerste 100 incter gingen in 1.2, - na driehonderd meter zijn armen en dijbenen als klompen lood begint te voelen. Op het moment dat Boiteux de bassinwand beukte stond de chrono meter, die zijn lijd moest registreren, stil op 4.30.7. een nieuw Olympisch re- rord, een groot kampioen waardig. boiteux JNEZE jonge Fransman kan niet al- leen snel zwemmen, hij heeft blijkbaar in het zwembad, dat zijn pa ten behoeve van zoonlief temidden van welige levende wijnranken ergens in het Zuiden van Frankrijk heeft la ten aanleggen, ook nog het reddend zwemmen beoefend. Vol spanning had zijn bejaarde coach Minville het duel gevolgd. Deze coach wist, dat zijn pu pil tot een uitzonderlijke prestatie in staat was, maar de emotie van deze ti tanenkamp had de grijsaard zo gegre pen dat hij zich, toen Boiteux na een furieuse eindspurt als eerste aantikte, in het water stortte om hem als eerste te kunnen omhelzen. Het bleek dat Minville beter kan instrueren dan zwemmen en het was gelukkig dat Boiteux niet al zijn kracht had ge bruikt en bij machte was zijn leer meester uit het water te helpen. UET zwemstadion was bijna geheel bezet toen het startschot voor de finale 400 m. vrije slag klonk. Konoo, Boiteux en Ostrand, de Zweed die één dag Olympisch recordhouder is geweest, namen direct de leiding en na vijftig meter was er reeds „lucht" tussen dit drietal en de andere finalisten, die werden aangevoerd door de onrustig zwemmende Japanner Furuhashi. Na die eerste moordende 100 meter viel Ostrand terug en op de helft van de race was het duidelijk, dat de enige, die Boiteux kon bedreigen, Kono was. De tengere Amerikaan uit Hawaï, met zijn lichte slag die maar even het wa ter in beroering bracht werd echter na 250 m. eveneens door het verschrikke lijke tempo van Boiteux kapot ge zwommen. Vlak voor het laatste keer punt had Konno zijn cadans weer ge vonden en kon hü een vertwijfelde po ging ondernemen om zijn achterstand goed te maken. Steeds dichter trok hij naar Boiteux toe. Konno had evenwel te vroeg zijn reserves moeten aanspre ken. Hij was niet meer in staat een atnwoord te vinden op de laatste krachtexplosie van de Fransman, die tenslotte met ruim een meter voor- konno sprong als eerste aantikte. Enkele me ters achter deze fel duellerende riva len zwom Ostrand een eenzame wed strijd. Konna kon hij in de verste ver te niet benaderen, maar evenmin werd zijn bronzen medaille door de Zuidafri kanen Duncan of de Brit Wardrop be dreigd: De uitslag luidt. 1 en Olympisch kampioen Boiteux (Frankrijk) 4.30.7; (nieuw Olympisch record): 2 Konno (VS) 4.31:3; 3 Ostrand (Zweden) 4.35.2; 4 Duncan (Zuidafri- ka) 4 37.9; 5 Wardrop (Gr. Br.) 4.39.9; 6 Moore (V.S.) 4.40.1; 7 Mc Lane (V.S.) 4.40.3: 8 Furuhashi (Japan) 4.42.1 (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 30 Juli. Geen Neder landse waterpolospeler bleef in net Olympisch dorp toen het aanvangsuur van de wedstrijd Rusland—Zuid Slavie naderde. Van het resultaat van deze ontmoeting kon immers afhangen of Nederland (overeenkomstig de wensen van de F.I.N.A.) een reprise tegen Zuid-Slavie zou beleven. Zou Rusland n.1. winnen en de Zuidslaviërs Don derdag van Hongarije verliezen, dan zouden de Balkanbewoners uitgescha keld zijn en was dus een herhaling van de „ongeldige" match zonder zin. Het is echter niet zover gekomen. Rusland en Zuid-Slavie deelden de punten (3-3), maar het heeft drommels weinig gescheeld of de Russen waren de tri omfators geweest. In het veld waren de ploegen volkomen tegen elkaar op gewassen. De Zuidslaviërs beschikten weliswaar over meer techniek en snel lere zwemmers, maar de Russen beza ten In Mschvenleradze een uiterst ge vaarlijke midvoor. Onder de strenge, doch correcte lei ding van de Spaanse arbiter Batalle, ontwikkelde het spel zich tot een har de, maar faire strijd, waarin beide ze ventallen om beurten het initiatief na men. Zuid-Slavie opende na tien minu ten de score'toen de Russische links voor Prokopov een fout maakte en Radonic vrij kwam te liggen. De Rus sen verhoogden het tempo en Mschve- nieradze profiteerde met twee onhoud bare schoten van weifelingen der Zuid- slavische achterspelers. Kort voor rust moest Brainovic het water verlaten, maar tegen de verdrukking in zag Zuid-Slavie kans de gelijkmaker te scoren. In de strijd om de leiding werd het spel allangs harder; zonder noch tans ruw te worden. Met het oogmerk de teugels strak te houden, leidde Ba talle streng en op een gegeven ogen blik zaten vier spelers op de kant. De Zuidslaviërs, snellere zwemmers als zij zijn, konden de grotere ruimte benut ten, hetgeen resulteerde in een doel punt van Kurtini. De wedstrijd scheen voor Rusland verloren. De Russische midvoor dacht er echter anders over. Een seconde liet Brainovic hem vrij, maar het was voldoende voor Mschve- nieradze om over het hoofd van doel man Kovacic de gelijkmaker in het net te deponeren (3-3). Het ontbrak de spelers aan tijd om nog verandering in deze stand te brengen. Vlak voor de start van de vierda serie verschenen de prinsessen Beatrix en Irene op de ere-tribune, zodat zij nog juist getuigen konden zijn van het zwemmen van Jitse van der Veen, de enige Nederlander op dit nummer. De Fries trof in zijn serie de rappe Ja- panse Amerikaan Oyakawa, die in 1 min. 6.-, 3.1 sec. sneller dan Van der Veen, over de baan ging. Geruime tijd lag onze landgenoot in tweede positie, achter Oyakawa. maar na het keer punt rukten Meiring (Zuid-Afrika) en Pavan (Brazilië) zo onweerstaanbaar op dat de Fries als vierde aantikte. De andere series werden in minder snelle tijden gezwommen. Taylor, die 1.7.2 nodig had, volgt zijn landgenoot op de voet. De twee Amerikanen waren met de Fransman Bozon (1.7.8) de enigen, die onder de 1 min. 8 sec. ble. ven. Al die andere halve finalisten kwamen met tijden tussen de 1.8.- en 1.10 uit de bus. Dat Amerika dus ook bij de ceremonie protocolaire van de 100 meter rugslag vertegenwoordigd zal zijn. is wel waarschijnlijk. De uitslag van de vierde serie was: 1. Oyakawa (V.S.) 1 min. 06.0 sec.; 2. Meiring (Zuid-Afrika) 1 min. 08.5 sec.; 3. Pavan (Brazilië) 1 min. 09.1 sec.; 4. Van der Veen (Nederland) 1 min. 09.1 sec.; 5. Barman (India) 1 min. 27.3 sec. X XX Het Italiaanse wielerteam, dat de achtervolging tfinale) won: v.i.n.r. retti, Messina, De Rossi en L. Campmana. QP alle tot dusver gehou- den Olympische Spelen was de eerste week met het athletiek-tornooi interessan ter dan de tweede week, waarin het Olympische sta dion grotendeels verlaten was en de publieke belang stelling zich verspreidde over allerlei sporten op de vele sportterreinen. In Lon den was dat destijds heel sterk het geval, omdat men toen zwemmen in de eerste week had ondergebracht, zodat de tweede week een volledige reactie opleverde. In Helsinki is de zwemsport weer op haar oude plaats als hoofdnummer van de tweede week gekomen, zij het dan ook bedreigd door binnen huissporten als basketball en boksen. Er zijn echter in het zwemstadion ook nu niet meer dan achtduizend toe schouwers per dag aanwezig, omdat de Finnen zelf zich absoluut niet interesseren voor de zwemmerij, waarin hun eigen vertegenwoordi gers regelmatig de achter hoede vormen. De Olympi sche Spelen beleefden dan ook Woensdag een betrekke lijke inzinking, alvorens zij weer een hoogtepunt zullen doormaken op de druk be zette Zaterdag met de wieier- wegwedstrijd, de zwemfina- les, de voetbaleindstrijd, alle boksfinales, de eindron .e basketball en de waterpolor finale. Wellicht hebben wij van deze waterpolofinale al een deel gehad met Hongarije- Nederland, nu het noodlot heeft gewild, dat de sterkste ploegen, Hongarije, Zuid- Slavie, Rusland en Neder land dezelfde groep hebben geloot, waaruit slechts twee naar de eindgroep kunnen overgaan. Het is bij het ge lijke spel zeker niet uitge sloten, dat Nederland en Hongarije, mits zij het in hun groep weten te redden tegen Joegoslaven en Rus sen, die ook al tegen eikaar gelijk speelden, het Olym pisch goud en zilver zullen veroveren. Amerika en Ita lië, die vermoedelijk uit de andere groep zullen over gaan naar de laatste vier, zijn immers zwakkere krachten en het reglement schrijft voor, dat als twee landen elkaar in een nieuwe groep ontmoeten, na in een vorige groep reeds tegen tegen de Duitsers, van 2—0 tot 24. Men zag het nu in de waterpolowedstrijd Hon garijeNederland. Het Ne derlandse zevental heeft door de wijze, waarop het zijn gelijke spel tegen de favo rieten behaalde, een enorme morele steun voor de vol gende wedstrijden gekregen en ook de stemming in het Nederlandse kamp is er door opgefleurd. Is waterpolo wel een Olympische sport? Naar onze mening niet. Het pro- test-gedoe en het wangedrag van spelers en officials te genover het toch zeer goed leidende scheidsrechters- team, mannen zoals de Belg elkaar te hebben gespeeld, d. uitslag van de eerste wedstrijd blijft gelden. Hon garen en Nederlanders ko men dus In geen geval meer tegen elkander in het water, maar Nederland—Rusland was een wedstrijd uit de voorronde en moet dus op nieuw worden gespeeld. Bij een gelijk puntenaantal in de eindstrijd der competitie- groepen beslist het doelge- middelde. Het schijnt bij deze Olympische Spelen gewoon te te zijn, dat een ploeg met twee, drie of zelfs vier doel punten voorsprong in de laatste minuten een zeker schijnende zege nog kwijt raakt. Dat was in de voet ballerij zo met de Joego slaven tegen de Russen, van 1—5 op 5—5. De Brazilianen Delahaye en de Italiaan Rogioni is volkomen in strija met de Olympische gedachte. Wij zouden er heus niet rouwig om zijn, als water polo bij volgende gelegen heden geschrapt werd uit het Olympisch programma, waarin deze sport met zijn door onsportieve verliezers ontketende incidenten zeer beslist niet thuis hoort. Wij zijn er nog steeds niet van overtuigd, dat het water- polotornooi tot een goed einde zal worden gebracht zonder weggelopen zeven tallen. Diverse scheidsrech ters hebben er intussen al genoeg van gekregen. Op de perstribune, waar men alle protesten en tegenprotesten nauwelijks meer uit elkaar kan houden, spreekt men reeds over „de laatste oor logsbulletins van het water- polofront". De negentienjarige Jean Boiteux, die in 1950 bij de Europese kampioenschappen tweede was achter zijn landgenoot Jany, heeft Frankrijk de eerste Olym pische zwemzege bezorgd door de Japanse Amerikaan Konno en alle andere con currenten in een nieuwe Olympische recordtijd ach ter zich te laten. Zijn vader tevens coach die merk waardigerwijze in overeen stemming met de familie naam Boiteux mank loopt, sprong gekleed te water om de overwinnaar te om helzen, nog voordat de Franse minister van sport en lichamelijke opvoeding Ju ïfeef1 •-fm °P het Platform de officiële gelukwensen van de Franse regering kon over- ee?nhein' °nder algemeen gejubel zwom Boiteux een weer e6' T" minste w-eer eens Iets anders was dan een ererondje te lopen. P„?ei?pan1ers' di« reeds op dt onfrf"nU a5hterstand in de gouden medailles tegen M hit f!, ddenu *ereke»d na net falen van hun wereld- lecordhouder Kurohatsji op dit voor hen eigenlijk te enthp nTmer- waren zo enthousiast over deze Franse "ge, dat men Boiteux voor de mike van de Japanse radio sleepte. „Maar ik ken geen woord Japans!" riep de, i°"ge Fransman uit. „Ik heb thuis nog een boekje' stelde een van zijn landge noten hem gerust. „Het heet: „Japans m zeven dagen zon der leermeester", dat zal ik je wel eens lenenll" (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 30 Juli. Met ruime voorsprong heeft de Amerikaanse Pat Mc Cormick het Olympisch kampioen schap schoonspringen voor dames op baar naam gebracht. Acht volle pun ten achter Pat sprong de Francaise Mady Moreau naar de zilveren medail. Ie, terwijl Zocann Jensen-Olsen - tweede in Londen nu de derde plaats bezette. Deze bronzen medaille kreeg evenwel een gouden glans, als men weet, dat Zoe, door het toekennen van een Russisch protest, als achtste voor de finale startte. Zoe Ann Jensen-Olsen zal de dertig ste Juli 1952 niet licht vergeten. Het was een uitgesproken pechdag voor haar. Na een van haar gelimiteerde sprongen, waarvoor zij een zeer slecht cijfer had gekregen, vroeg zij de hoofd- scheidsrechter toestemming de sprong over te doen. aangezien, zoals zij zeide, de rol van de plank was verschoven. Dit verzoek werd ingewilligd en toen de volgende sprong weer mislukte, kreeg zij nogmaals een kans. Toen was de sprong goed en de cijfers eveneens. Van Russische zijde werd evenwel te gen het tweemaal herhalen van dezelf de sprong geprotesteerd. Het protest werd toegewezen. Hierdoor moesten de oorspronkelijk gegeven slechte cijfers worden gehandhaafd en moest Zoe Ann negen punten van haar totaal na de gelimiteerde sprongen afstaan. Op het nippertje klasseerde zij zich nog bij de acht finalisten. Tot mady moreau .beste Europese. overmaat h»»- i v?rmaat van ramp bleek, dat I. L ïV»» kleedkamer een portefeuil- (ei> f dollar en een met diaman* n bezet polshorloge was gestolen- venf.r Vlnd ik niet 10 érg als het hT» nï i* Vlïn n,Un derde P'aats- Nu kansloos", was het commentaar van de blonde baseballer s vrouw. Dat elnd.»J»JWel nlet versaa«fde en In de e ndstrUd van de achtste naar de derde eoên. f, »RPr'ngen" tekent haar goede wedstrijdmentaliteit. «nïlü„0"'c'®'e u"-s'a8 van het schoon- nin„nietj 1- en Olympisch kam* 2 at Mc Cormick (VS) 147.30 p., 5ady Moreau (Frankrijk) 139.34 p., ^5!e *yin Jensen-Olsen (VS) 127 5 Krutova (Rusland) 116.: ■7/w A I M taiJMijK; löa.Ot yt 4 MiÜ ,.n" Jensen-01sen (VS) 127.57p., Ninelj Krutova (Rusland) 116.86 p., Ti umm,n Welsh (Gr Rr.1 116.38 p.. o. Ljubovj Zhigalova (Rusland) 113.83 p.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4