Twee onzer boksers zijn „uitgeteld" H HUISTER Pim. Pam. Pom in het nieuwe huis "5" L deerlijk XIh OLYMPISCHE SPELEN - HELSINKI De nederlaag van Pasior tegen Kistner weinig overtuigend De onderbroken radioreportage De export Virginia "N MOOS LINNEMAN GING DRIE MAAL TEGEN HET CANVAS Regentschapsraad in Egypte nog niet gevormd is KoAJt B&ileJk <£te meAdmenen B&eldjeA Van Klaveren weerde zich dapper Voorzorgsmaatregelen thans genomen De uittocht begonnen Dean Acheson biedt de Fransen geringe troost Stugge Amsterdammer bracht Iranees in de derde ronde aan de grens van een knock out Toeschouwers hielden het hart vast „Moos, de sloperl" Faroeks candidaien niet aanvaardbaar geacht Robert Wardrop plaatste zich voor de 200 m rugslag PATRICIA WENTWORTH Incident aan zonegrens in Duitsland Zuidafrikaanse politie onderneemt actie Het Radioprogramma DONDERDAG Sl JULI 1952 (Speciale berichtgeving) ?n^Iï.!^'h8hnk!rti'r^A?>aSt0r en ,Yan daveren z«n ln de tweede ronde van rferï ^^,nl/eSII5rel.d- Plet van Klaveren trof in de Ier Milligan rÏT niettemin slechts een kleine puntenoverwin- ning kon bereiken. De nederlaag van Pastor was zo mogelHk nog minder over- h£« riane^hX«tIguJ!ariU Jegen.de Duitser Kistner, waarin meer werd ge- InC de Jury de Duitser als winnaar. „Onbeslist" wordt ln vi w anders zou dat de juiste uitslag zijn geweest. Moos Linneman zorgde voor het enige succes In een zeer hard gevecht, waarin Linne- man de Iranees Issabeg ln de eerste rinde sterk onderschatte, ging de Amster- dammer driemaal voor acht tellen naar het canvas. Daarna heeft de poulain van Groothulzen als een furie van zich afgebeten. Onverschrokken weerstond hij de harde slagen yan Issabeg die hij in de derde ronde zo in het nauw bracht, dat hy zyn achterstand van de eerste ronde in een voorsprong omzette. In de partij tussen Piet van Klave ren en Milligan begon de Ier aggres- sief, maar Van Klaveren nam de aan val over zodra hij er de kans voor kreeg. Bij de felle slagwisseling op korte afstand bleek evenwel, dat de Ier over meer stootkracht beschikte. Daar stond tegenover dat Van Klave ren sneller en beweeglijker was, met het gevolg dat geen van beide boksers in de eerste ronde positief voordeel wist te behalen. Wel kwam Milligan tegen het einde met enkele harde link sen door, maar Van Klaveren repli ceerde met een doffe rechtse hoek te gen de kaak, waardoor zijn tegenstan der het raadzaam achtte in de verde diging te gaan. In de tweede ronde plaatsten beide boksers van dichtbij enkele furieuze en goed geplaatste stoten. Andermaal moest Milligan een rechtse nemen, maar weer kreeg Van Klaveren geen gelegenheid dit voordeel uit te buiten. Tijdens een infighting kwam de Ier in de meerderheid en op een korte hoek tegen het lichaam ging Van Klaveren voor acht tellen neer. Met moeite wist hij het einde van de ronde te halen, niettegenstaande verwoede pogingen van zijn breedgeschouderde, grimmige tegenstander de eindstoot te plaatsen. Bij de gong voor de derde ronde kwam een geheel herstelde Van Klaveren naar het midden van de ring schuife len. Vol strijdlust probeerde hij het puntenvoordeel, dat de Ier in de twee de ronde had verworven, teniet te doen. In hoog tempo werd deze derde ronde begonnen. Voordeel kon onze landgenoot niet bereiken. Ten slotte raakten beide boksers zo vermoeid, dat zij van uitputting in de touwen hingen om elkaar onmiddellijk daarna weer met zware linkse en rechtse sto ten te bestoken, waarbij onze landge noot zeker niet minder nam dan hij Het bljjkt dat vele radioluisteraars ln het land onaangenaam zjjn getrof fen door het afbreken van de reporta ge van de Olympische waterpolo-wed- strijd tussen Nederland en Zuid-Slavië op Maandagavond te kwart voor acht ten behoeve van een regeringsuitzen ding. Hieromtrent deelt de RVD ons het volgende mede: „De uitzending op Maandag 28 Juli van 19.25—19.45 uur uit Helsinki was een extra uitzending, waartoe eerst in de loop van die dag werd besloten. De programmaleidmg van de AVRO rekende er op dat de wedstrijd op tijd zou beginnen en dat dus het eind van de wedstriid uitge zonden zou kunnen worden. Zoals be kend begon de wedstrijd later en duur de hij bovendien langer. De dienst doende omroeper van de AVRO be sloot de reportage om kwart voor acht te beëindigen ten behoeve van de aangekondigde regeringsuitzending (Landbouwrubriek) Noch het betrokken departement, noch de RVD was van de programma wijziging op de hoogte, terwijl boven dien de uitzending niet in de studio ln Den Haag geschiedde. De land bouwrubriek was namelijk op platen opgenomen die in de AVRO-studio werden uitgezonden. In de practijk is het reeds herhaal de malen voorgekomen dat op verzoek van de vier omroepverenigingen be paalde regeringsuitzendingen werue. verschoven. Er bestaat een voortdu rend en prettig overleg, waardoor ver anderingen gemakkelijk aangebracht kunnen worden. In dit geval zou een verschuiving eveneens mogelijk zy geweest, indien hierover tijdig contact was gezocht. Naar aanleiding van net voorgevallene op Maandag is tnan overeengekomen dat van extra Olym pische uitzendingen, vallende voor een regeringsuitzending, door de betrok ken omroepvereniging kennis zal wor den gegeven aan de RVD, zodat van te voren geregeld kan worden hoe te handelen B\j het verlengen van de re portage". uitdeelde. De beslissing van de jury, Milligan winnaar op punten, leek ons juist, daar de Ier over het algemeen toch wel iets in de meerderheid was geweest. PASTOR-KTSTNER £)E eerste ronde van het treffen In de halfzwaargewichtklasse tussen Pastor en de Duitser Kistner was zon der twijfel voor onze landgenoot. Met enkele goed geplaatste linksen en rechtsen op het hoofd en lichaam van Kistner bracht Pastor zijn tegenstan der even uit balans. In de tweede ron de kon de Duitser voor het eerst met zijn rechtse vol door de verdediging van Pastor heen slaan, waarna de strijd een verward karakter kreeg. Pastor ging vechten in plaats van te blijvcw boksen, zodat hij nogal veel moest incasseren. De Duitser sloeg hard, harder dan Pastoor, die op de helft van de tweede ronde struikelde. Twee uiterst vermoeide boksers be stookten elkaar in de derde ronde met blindelings afgezonden slagen, waar van enkele raak waren, loutere toe valstreffers. Ze bleven beiden op de been, ook al door veel clinchen. Naar het oordeel van de jury had Kistner de meeste punten verzameld en mocht als overwinnaar de ring verlaten. Als uitspraken „onbeslist" in dit tornooi mochten worden gegeven, zou een draw de juiste beloning zijn geweest. Naar onze mening verdiende nóch Pastor, noch Kistner de zege. HELSINKI, 30 JULI. Van de 4600 athleten en andere sportslieden, die met hun officials onderdak hebben ge kregen in het Olympisch dorp Kapyla te Helsinki, zijn er thans 700 naar hun vaderland teruggekeerd. In het dorp Otaniemi, waar de deelnemers uit de Oosteuropese landen waren onderge bracht, zijn er van de 1500 thans 200 vertrokken. Tenslotte hebben 160 van 510 vrouwelijke deelnemers en officials aan de Spelen het meisjestehuis verla ten. (Advertentie, Ing. Med.) De Amerikaanse minster van bui tenlandse zaken, Dean Acheson, heeft de Eranse regering niet noemenswaard kunnen geruststellen. Deze heeft een zware schok te doorstaan gekregen, toen bekend wedd dat van de aange vraagde extra defensiehulp ad 625 mil- lioen dollar slechts 187 millioen was toegestaan. Acheson heeft nu op een persconferentie verklaard, dat hij geen vergroting van de aankoop van oor logstuig in Frankt'yk kon beloven. De Verenigde Staten zijn hiertoe niet in staat, omdat het Congres hiervoor aan zienlijk minder geld heeft toegestaan dan was aangevraagd. Weliswaar hopen de VS nog enkele aanvullende bestellingen in Frankrijk te kunnen plaatsen, maar deze zullen waarschijnlijk niet de omvang krijgen, die de Fransen zich hiervan voorstel len. Overigens meende de minster niet, dat de lagere Amerikaanse hulp tot het bankroet van Frankrijk zou leiden. (Speciale berichtgeving) Moos Linneman, winnaar op punten in de welterpartij tegen de Iranees Issabeg! Niemand had dat na de eerste ronde nog kunnen denken. In die eer ste, veelbewogen ronde, had de Neder landse kolonie alle hoop op een over winning van de felle Amsterdammer verloren. En daar was reden voor. Niet minder dan driemaal Werd Lin neman tussen de eerste en tweede gongslag voor acht tellen tegen het kanvas geslagen. Drie knock downs in één ronde dat is zelfs te veel voor een Moos Linneman, zo redeneerde men. Linneman was het hier niet mee eens. 70NDER zich veel om zijn dekking te bekommeren vloog Linneman, als een terrier, die een muis rook, op Issabeg af. De Iranees was echter be reid om iedere slagwisseling aan te gaan. Hij wist van boksen niet veel af, maar hij paarde een verbluffend in- caseringsvermogen aan twee ijzer harde vuisten, die hij ook regelmatig gebruikte. Het scheen Linneman vol komen onverschillig te laten, totdat hij op een kwaad moment regelrecht op een zware hoek inliep en tot zijn eigen verbazing in het centrum van de ring kwam te zitten. Na acht tellen kwam hij overeind en moest prompt een hevig offensief van de Iranees doorstaan. Weer werd Linneman aan geslagen en weer had hij acht tellen nodig om zich te bezinnen. Issabeg. zeker van de overwinning, liet zijn dekking geheel varen en meedogen loos werd de Amsterdammer met link sen en rechtsen bestookt. Driemaal is scheepsrecht dacht de Iranees en an dermaal plaatste hij een voltreffer op de kin van zijn tegenstander, die lang uit op het canvas kwam te liggen. Nog was de strijd niet beslist. Linneman kwam op de been om de ronde te overleven. Dan maar in de tweede ronde stond te lezen op het gelaat van Issabeg, die een aanval inluidde, die als beslissend was bedoeld. In deze ronde kwamen zijn stoten echter geen enkele maal zuiver door, waarvan Linneman pro fiteerde door de aanval over te ne men. Bijna drie volle minuten wer den keiharde punches uitgewisseld waarbij Linneman verscheidene pun ten scoorde. Bij de gong voor de derde ronde vloog Linneman op Issabeg af, als had hij nooit eerder met diens harde punch kennis gemaakt. De Iranees bleek vol komen uitgebokst. Hij zond ln het wilde weg en met een verglaasde uit drukking in zijn vermoeide ogen tal van slagen at die Linneman gemakke lijk ontweek. In een nonstopoffensiéf teisterde de Amsterdammer de Iranees die herhaaldelijk .staande" knock out was. Een paar maal kwam de scheids rechter echter tussenbeiden waardoor Issabeg een liggende k.o. werd be spaard. De beslissing viel ten gunste van onze landgenoot met twee stem- (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 30 Juli. „Ik ben de gelukkigste man van de we reld", zei Groothuis, de pugllis- tieke vader van Moos Linneman, toen hij Woensdag na afloop van de partij tegen Issabeg in de kleedkamer een sigaar zat te roken. „Het ts niet zo dat ik niet zou weten waar Moos toe in staat is, hij is hier naar toe ge komen met het idee: overwinnen of sterven. En zo moet je hier SEel boksen om iets te bereiken tegen knapen die er dezelfde opvatting op na houden. Maar wat was ik blij toen Moos zich herstelde en die lranse kracht patser begon te slopen"... Linneman, die geen sporen droeg van de zware strijd, zei: „Ik had in het begin moeite om de goede afstand te vinden en daarom kreeg ik een paar van die hoeken tegen mijn kaak, en ik kan je de verzekering geven dat daar stoom achter zat. Maar later heb ik hem toch vrijwel zijn oekomst kun nen geven"... 14. Voordat Moeder Woeffie wist wat er gebeurde, stond ze al met meneer Vossestaart bij de Spaarbank en betaalde hem ƒ250 voor het huren van het prachtige landhuisje op de Zwarteweg. „Zo mevrouwtje, dank U wel", riep de heer Vossestaart vrolijk, terwijl hij het geld in zijn portefeuille stak. „Hier hebt U de sleutels en nu mag ik U zeker wel-thuis wensen. Ik heb nog een heleboel zaken af te wik kelen en zoals U wel weet, mijn de vies is: „Tijd is geld!" En met deze woorden stapte meneer Vossestaart in zijn wagen en reed weg. Moeder Woef fie staarde hem verbaasd na. „Snap j« dat nu? De goeie man heeft het zeker erg druk, zodat hij vergeet me even naar huis te brengen", dacht ze. „Maar ach, het hindert eigenlijk niet! Nu kan ik tegelijkertijd nog wat boodschappen in het dorp doen". En met deze ge dachten stapte Moeder het dorp in om alvast het een en ander in te slaan om het nieuwe huisje schoon te gaan maken. „Wat zullen Pim, Pam en Pom verbaasd zijn!", zei Moeder vrolijk tot zichzelf: „Ik ben echt blij voor die jongens, dat we nu eindelijk een bete re woning krijgen. men tegen een. Ongetwijfeld is de ze ge ten deel gevallen aan de bokser met het sterkste moreel. Bovendien was het duidelijk dat Linneman over meer capaciteiten beschikt dan de Iranees. In Cairo gelooft men, dat ex-koning Faroek zijn neef prins Abdel Monein, zijn oom Sjerif Sabry Pasja en de hui dige premier, Aly Mahem Pasja, heeft voorgesteld als leden van de regent schapsraad. Indien tegen benoeming van Abdel Monein bezwaar gemaakt zou worden zou Faroek zijn zwager, kolonel Sjerin Bey, echtgenoot van prinses Fawzia en gedurende enkele uren minister van oorlog en marine in het laatste kabinet Hilaly, ln diens plaats voorstellen. De staf van generaal Naguib is waarschijnlijk zowel tegen Abdel Mo nein als tegen Sjerin Bey. Zij zou lie ver Barakat Pasja, voormalig voorzit ter van dg Egyptische rekenkamer, of Sajed el Loefti Pasja, een onafhanke lijke, oudere staatsman en filosoof, benoemd zien. De Wafdpartij kan zich met het standpunt van de staf van Naguib verenigen. In deze partij is men een zuivering van eigen gelederen be gonnen om de kansen op een samen gaan met het leger in een nieuw re giem, dat het land van corrupte ele menten wil zuiveren, te vergroten. Het wordt waarschijnlijk geacht, dat deze zuivering een aantal hooggeplaatste partijleiders en verscheidene minsters in het laatste Wafdistische kabinet gal treffen. De nieuwe regering zal binnenkort een „zwartboek" over het beleid van ex-koning Faroek uitgeven. Niemand mag op het ogenblik zonder haar spe ciale vergunning het land verlaten. Aan alle grensposten zijn lijsten ge- DUSSISCHE geleerden hebben de laat- ste jaren een studie gemaakt van de geluiden, die door vissen worden voort gebracht. Ze hebben ingenieuze luister apparaten onder water opgesteld en op deze manier aangetoond, dat sommige vissen inderdaad kunnen „spreken" innTtiiinfnnniiiiiiiiiitiiiiNininnnnnnüiiiiiniiiiiinniimiüiiniinniiniiiiiiiiiiD wind werd opengerukt. De vrouw ADVERTENTIE OP REIS 'n flacon CARBOVIT (Mijn- hardt) tegen spijsverterings-stoornissen. (Advertentie. Ing. Med.) Theodoor hoopt dat de vissen ook kun- schijnt door de luchtdruk uit het toe- nen lezen, dan kan hij hen een brief stel te zijn gezogen. Een schoenma- schrijven met de aansporing om snel te ker in het Deense plaatsje Snekkersten verdwijnen. Zwijgen is goud en spre- biedt zijn klanten een unieke service, ken is uranium in de Sowjet-Unie. Je Wie bij hem zijn schoenen laat verzo- mag het zelf gaan halen. In de mijnen. De vliegtuigbouwers zijn niet eerder tevreden dan wanneer hun maaksels de lichtsnelheid hebben bereikt. Een voor aanstaande functionnaris van de Ame rikaanse vliegtuigfabriek „Northrop Aircraft" heeft voorspeld, dat er vlieg tuigen zullen worden vervaardigd uit een mengsel van glas en kunsthars, wel ke meer dan tweemaal de snelheid van het geluid kunnen bereiken. Een Amerikaanse vrouw is van vier kilo meter hoogte uit een Stratocruiser van de „Pan Americain Airways" in zee ge vallen. Zij bevond zich bij een nood- deur, die gedurende de vlucht van Rio de Janeiro naar Buenos Aires door de „Laat-ie FINA zijn!" len, loopt op leer van bijna drie eeuwen oud. De schoenmaker heeft namelijk de hand gelegd op een partij leer, die onlangs geborgen is uit een Zweeds fre gat, dat anno 1659 door de Hollanders tot zinken is gebracht Meneer Jo- seph Louzier uit Los Angeles is niet de oudste bewoner van onze aardbol, maar u kunt voor zijn honderd een en twintig lentes toch diep uw petje afne men. Op zijn verjaardag, die kort ge leden werd gevierd, sloot hij nog een levensverzekering af. Het geheim van zijn ouderdom verklaart hij aldus: „Ademhalen! Steeds doorgaan met ademhalen!" In Natal hebben Afri kaanse dierkundigen in het woeste ge bied van het Drakenberg-gebergte in Zuid-Afrika een tot nu toe onbekende kikkersoort ontdekt. In diepe poelen hoog in de bergen, leven deze reuzen- kikvorsen, die doorzichtige schilden over hun ogen kunnen klappen. Die schilden lijken op, en hebben de func tie van zonnebrillen. Men heeft enkele van deze kikvorsen ook buiten hun poelen in leven kunnen houden. Ge leerden doen niets anders dan door de brillen van deze kikkers gluren. HELSINKI, 30 Juli. Na de 400lm. vrije slag finale zwommen R°b®rt Wardrop (Gr. Br.) en Monteiro da To- seca (Braz.) voor een plaats in de hal ve finale 100 m. rugslag. Zij hadden in de series beiden de tijd van 1.09.9 ge noteerd en moesten thans uitmaken wie een plaats zou krijgen. Met duide lijk verschil tikte de Britse /-Yiernrne^ als eerste aan. Wardrop liet 1.07.8 voor zich afdrukken De tijd van de Brazi liaan was 1.09.5, 17) DOOR Hij aloeg rechtsaf, reed tussen de hoge zuilen aan het begin der oprij laan van Melling House door en zag het licht van de koplampen strijken over het verwaarloosde grintplaveisel, over het groen van hulst en rhododen- drons langs de kant. Plotseling viel het schijnsel op een beweging in het struikgewas; het scheen, dat iemand eensklaps daarin was verdwenen, maar Lessiter had er geen eed op kun nen doen. Misschien was het de knecht van een leverancier, haastig voor de auto uitgeweken, misschien ook wel iemand, die de Mayhews kwam be zoeken. Maar neen, die hadden hun gewone halve dag vrij en zouden wel in Lenton zijn. Mevrouw Mayhew had nog gevraagd, of zij gaan konden. Er zou koud avondeten voor hem zijn klaargezet. James reed recht op de garage aan, nogal ingenomen met de idee, dat hij nu thuis het rijk alleen had. Dat zou een goede gelegenheid zijn, om de slaapkamer van zijn moeder en de zit kamer grondig te doorzoeken. Hy wil de en zou dat memorandum vinden, want het stond voor hem vast. dat het in één van die beide vertrekken moest zijn Ze was immers zo zwak gewor den enige tijd vóór haar dood, dat ze nooit meer de trap afging. Na door de voordeur binnen te zijn gegaan, draaide hij de lampen in de hall op. zodat de geheimzinnige figuur, die uit de laan opdook, plotseling de beide hall-vensters helder verlicht zag. 't Was al een heel tijdje later, toen de telefoon Catherine Welby in haar gezellige kamer opschrikte. Ze legde htt boek, waarin ze had zitten lezen, neer en nam het toestel van de haak. Op het horen van James Lessiter's stem omklemde ze de hoorn kramp achtig. „Ben jij daar, Catherine? Je zult wel blij zijn als je hoort, dat ik het memorandum heb gevonden". Met moeite en met de uiterste krachtsinspanning bracht ze het niet verder dan een ietwat onzeker klin kend: „O!" „Ik was al bang, dat het vernietigd zou zijn, want natuurlijk heeft meneer Holderness alle stukken die hij kon vinden bijeen verzameld en mevrouw Mayhew had me verteld, dat jij tel kens in-en-uitliep". Catherine bracht de linkerhand aan haar keel en zei met half-verstikte stem: „Ik deed wat ik kon". „Daar twijfel ik niet aan. Maar het was..,, waar denk je wel?" „Dat kan ik niet raden".... Haar mond was zo droog als kurk, maar ze moest oppassen, dat haar stem geen vreemde klank kreeg. „Je zou het ook nooit, want het was.in een boek met preken van de oude dominee. Ik herinner me nog, dat hij ze liet drukken en haar de ma nuscripten gaf weet je het ook niet? Moeder kon er volkomen van op aan. dat niemand daarin zou snuffe len. Ik vond het ding, omdat ik na overal zoeken alle boeken uit de kast nam en ze uitschudde. De aanhouder wint!" Catherine zweeg, maar haalde snel adem. James Lessiter hoorde het en gnuifde er om. „Nu dan", zei hij vlug, „het zal je pleizier doen te vernemen, dat het memorandum geen twijfel laat omtrent jouw positie. Oorspronkelijk werd aan genomen, dat je een nominale huur van 10 shilling per maand zou beta len, maar na een paar termijnen werd er niet meer over gesproken en bleef de huurkwestie in het vergeetboek. Wat betreft het meubilair.... Zei je daar iets?" „Neen...." 't Was haar onmogelijk, méér te zeggen. „Welnu, wat de meubelen betreft, is het memorandum zeer pertinent. Mijn moeder schreef: „Ik weet niet precies, welke meubelen Catherine in het Poortgebouw heeft. Van tijd tot tijd heb ik wat naar haar toegestuurd, maar natuurlijk onder de conditie, dat ze slechts geleend waren. Ik vond het beter, dat ze gebruikt werden en zy is heel zorgzaam. M.i. moet je haar, als je haar niet in het Poortgebouw wilt houden, er genoeg van laten om een klein huis te kunnen meubileren. Uiteraard geen dingen van grote waar de, maar alleen nuttige dingen Ze heeft ook het kleine Queen Anne theeservies, dat ik haar in de oorlog, toen porcelein moeilijk te krijgen was, leende? Ook dit was, het spreekt van zelf en werd ook als zodanig begre pen, niet meer dan een lening". Nu sprak Catherine, ofschoon met half toegeknepen keel: „Dat is met waar. Ze heeft het me gegeven". „Zo, zo? Maar begrijp je wel, dat wanneer deze zaak voor de rechter kwam, het memorandum zeer waar schijnlijk als bewijs, dat er van een gift geen sprake is geweest, zou gel den?" „Rechter?" Catherine bleef ander maal steken. „Ja, zeker. Het is iets zakelijks, weet je en ik ben een zakenman. Ik wil niet, dat er enig misverstand dienaan gaande bestaat en heb juist Holderness op de hoogte gesteld". De schrik, die Catherine eerst als het ware had verlamd, dreef haar nu tot actie voor zelfbehoud. „Maar James, je kunt toch onmoge lijk willen...." „Niet?" klonk het in haar oor. En toen: „Nu, ik raad je heus aan mijn wil in dit opzicht te geloven". HOOFDSTUK XI Carr en Fancy kwamen met de trein van half zeven terug en namen in Len ton een taxi. Beiden waren vrolijk en hadden trek. Fancy had het heel pret' tig gehad, want een vriendin had haar mee uit lunchen genomen en bovendien aan drie verschillende mensen voorge steld, die ieder voor zich hadden ver klaard, dat ze haar zonder enige moei te een baantje konden bezorgen. „En die ene was bij de film. Hij zei, dat ik goed voor foto's zou zijn en toen liet ik hem de kieken zien, die ik in mijn tas had en hij beloofde me, ze aan een vriend te zullen tonen, die een hele Piet is bij de Atlantic Studio's. Zou het niet prachtig zijn, als ik óók bij de film kwam?" Zijn arm vertrouwelijk om haar schouders slaande, zei Carr heel vrien delijk: „Maar kindlief, je kunt niet acteren". Nu keken de grote blauwe ogen hem verrast aan. „Hoe weet je dat?" „Ik heb gezien, hoe je het probeer de". (Wordt vervolgd) zonden met de namen van Egyptenaren en buitenlanders, die het land mog^n binnenkomen noch betreden. Aly Meher, de premier van Egypte, heeft na een kabinetsvergadering me degedeeld, dat de titels „Pasja" en „bey" voor burgers en militairen af geschaft zijn. De titels werden voor heen door de souverein verleend. Westduiis poliiie-otficier doodgeschoten Volgens de Beierse grenspolitie heeft de Oostduitse politie Dinsdag bij Will- mar, even binnen de Amerikaanse zone, een Westduitse officier van poli tie doodgeschoten. Zijn lijk werd over de zonegrens gesleept. Drie Oostduitse politiemannen kwa men volgens ooggetuigen over de zone grens en losten drie schoten op de officier, een zekere Palzer. Zij keerden daarop terug, doch kwamen laier het lijk halen, na eerst er tegen geschopt te hebben, om te zien of Palzer inder daad dood was. De politie heeft Woensdag in de ge hele Unie van Zuid-Afrika invallen ge daan in de kantoren van het Afrikaan se Nationale Congres en het Indische Congres. Genoemde organisaties hebben on langs een campagne van burgerlijke ongehoorzaamheid ten aanzien van de Zuidafrikaanse rassenwetten gehouden. Sinds de actie op 26 Juni begon zijn honderden personen aangehouden. De campagne wordt geleid door het natio nale actiecomité van niet-blanken. Het Afrikaanse Nationale Congres zegt 8.5 millioen mensen in Zuid-Afri ka te vertegenwoordigen, terwijl het Zuidafrikaans-Indische Congres alle Indiërs in de Unie boven de 18 jaar zou omvatten. VRIJDAG 1 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO. 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00VARA. 22.40 VPRO, 23.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.18 Gram.muziek. 7.30 Idem. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gra- mofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.05 Gram.muziek. (9.359.40 Waterstan den.) 10.00 „Thuis", causerie. 10.05 Mor genwijding. 10.20 Gram.muziek. 10.40 Bas-bariton en piano. 11.00 Radlofeuille- ton. 11.20 Gram.muziek. 12.00 Dansmuziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingeiu 12.33 Gram.muziek. 12.45 Olympische Spe len. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gramjnuziek. 13.20 Orkestconcert. 14.00 Voor de huisvrouw. 14.20 Gram.muziek. (14.45—15.05 Voordracht.) 16.00 Gram. muziek. 16.25 Voor de jeugd. 16.55 „Acia und Galathea", oratorium (2e deel). 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 „Denk om de bocht". 19.00 Gram.muziek. 19.15 Prijzenpraatje. 19.30 „Vroomheid, die moest buiten staan", causerie. 19.45 „Op bezoek bij anderen", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Berichten en beokbespre- king. 20.15 Orgelconcert. 20.30 „Europa één", causerie. 20.40 „Van vreemde bo dem", causerie. 21.00 Gevarieerd pro gramma. 21.15 Gram.muziek. 21.55 Bui tenlands weekoverzicht. 22.10 Gram. muziek. 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avondwtjding. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gramofoonmuzlek. HILVERSUM n, 298 m.i 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Franse muziek. 10.05 Omroeporkest. 10.25 Metropole Or kest en solist. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Klein Vrouwenkoor en solisten. 12.00 An gelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Salonorkest en soliste. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten, 13.25 Lichte muziek. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Concertgebouworkest. 14.50 Orgel concert. 15.10 Gram.muziek. 16.00 Voorde zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kin derkoor. 17.35 Gram.muziek. 18.00 Olym pische Spelen. 18.30 Nieuws. 18.45 Lichte muziek. 19.05 Marinenleuws. 19.15 Rege ringsuitzending: „Verklaring en toelich ting". 19.85 Gram.muziek. 19.52 „De B.B. en U.", causerie. 20.00 Nieuws en weer berichten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 Symphonette-Orkest, vocaal kwartet. 20.45 Gram.muziek. 21.00 Koor en plano. 21.50 „De vendels staan bereid li", klankbeeld. 22.10 Concert gebouworkest. 22.40 Gram.muziek. 22.45 „Het Christelijk Oosten", causerie. 23X10 Nieuws. 23.1524.00 Gramofoonmuziek.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 5