s sx&sxszssg&s: Het bezoek van de Noorse tor pedobootjager.. Arendal Jimmy Brown als diepzeeduiker Stad en Omgeving Freek Slot zag zijn vacantie in rook opgaan Ook in Den Helder belangstelling voor „gesproken brieven" Adjudant Beukers nam afscheid van het politiekorps r Naar Arnhem en Rhenen Behandel wol als een troetelkind. Frans vlootbezoek aan Rotterdam Noiorjachtje „Me/af/" brandde geheel uit Plezier-scheepje was avond tevoren gekocht U kunt nog mee! PREDIKBEURTEN J. Vos nam afscheid van gemeente-reiniging Zilveren ere-medail H. van Urk voor Tussen Haaks en Kuitje Sympathiek werk van stichting Fomiba .Dag pappa!" tegen een doosje met een glaasje IN HET KORT Ronde van Den Helder op Zondag 10 Augustus Ook zijden sloffen WriMKhanwIijk* *"al vereisen grote zorg. Veel waardering voor eervolle carnère „Door alles te geven is veel te bereiken" Vrachtauto .reed Zweedse personenauto aan Van der Meulen met politie- elff-al naar Schotland Zwembad op de werf wordt tijdelijk gesloten O. S. en O. zorgde voor entertainment Voor elke onverwachte gast altijd vers in de kast! Morgen straatcollecte voor autotocht ouden van dager» De familie Slot van de Binnenhaven heeft gistermorgen een bittere pil te ■likken gekregen. Het gezin, bestaande uit vader, moeder en drie kinderen, zou juist met vacantie gaan, toen de „Rode Haan" tussenbeide kwam. De mensen hadden nauwelijks plaats genomen in liet jacht „Melati", er was nauwelijks benzine getankt, het ranke scheepje was, tegenover garage Schnellcnberg aan de. Bassingracht, net van de kant, toen aan boord brand uitbrak. Onmiddellijk werd getracht de vlammen te doven, doch dit gelukte slechts ten dele. Het vuur vrat gretig aan het keurige gelakte hout, en men mag nog van geluk spreken, dat de opvarenden met de schrik vrij zijn gekomen. Behalve het gezin Slot bevonden lich aan boord een dochtertje van de familie Schnellenberg en de echtge note van de heer G. Slot Sr., die de „Melati" pas de vorige avond had ge kocht. Het vaartuigje, dat was voor zien van een 45 pk Ford-motor, was speciaal aangeschaft voor zijn zoons en zijn dochter, die dan in hun vacan- ties met de „Melati" op reis zouden kunnen. Freek Slot was de eerste, die er gebruik van zou maken. Zijn moe der en het meisje Schnellenberg zou den voor hun genoegen een klein eind je meevaren. Kort nadat het scheepje van de wal was, deed zich een kleine ontploffing voor, die het uitstapje vroegtijdig beëindigde. Waarschijnlijk had men bij het tanken een paar drup pels benzine gemorst. Terwijl de mo tor draaide zal een vonk zijn overge slagen. Vrijwel meteen vatte het hou ten bootje vlam. Gelukkig stonden onder andere de heer Schnellenberg en Mat Hunneman de vertrekkenden nog na te wuiven, zodat zij meteen in de gaten kregen ■wat er aan de hand was. De heer Schnellenberg duwde onmiddellijk een roeiboot van de kant, en weinige ogen blikken later waren de opvarenden van het motorkruisertje overgestapt. Inmiddels was men ook het blus- singswerk begonnen. Men slaagde er In het scheepje met een draad vast te leg gen, terwijl men probeerde het vuur met emmers water te doven. De inmid dels gealarmeerde brandweer was spoedig ter plaatse. Geroutineerde man nen namen het werk over, en met twee stralen op de waterleiding was het erg ste leed weldra geleden. Dat neemr evenwel niet weg, dat aan boord van de „Melati" vrij veel schade werd aan- De ZON schijnt weer! Duizen den genieten van hun vacantie aan het strand, op de zohblin- kende meren en in de bossen. Waarom zoudt ge er ook niet eens op uit te trekken, al was het maar een enkele dag? De krant wil u daartoe in de gelegenheid stellen. Maandag gaan we met een fraaie touringcar een heer lijke trip maken naar de mooie Gelderse steden Rhenen en Arn hem en hun aan natuurschoon zo buitengemeen rijke omgeving. Langs de Vechtstreek met de talrijke oude landhuizen, Utrecht, Zeist en Doorn bereiken we het stadje Rhenen, dat zulk een be kendheid geniet door de Grebbe- berg en de karakteristieke Cune- ratoren. Vanaf de hooggelegen Westerbouwing, waar men een ruim uitzicht heeft over het lage rivierlandschap, maken we een boottocht over de Rijn naar Arn hem. Na een interessante tour door de stad rijden we 's avonds over de Veluwe naar Amersfoort voor het diner, dat als altijd prima zal zijn. Uiterst voldaan wordt tenslotte de terugreis naar het Noordhollandse aanvaard. Wij kunnen voor deze prachtige dagtocht van de krant nog enkele personen inschrijven. Men wachte datr niet te lang mee. De reissom bedraagt geheel verzorgd slechts f 12.Men kan zich opgeven bij het welbekende bureau van ons blad. DEN HELDER: Ned. Herv. Gem., Nieuwe Kerk, Weststraat, 10,30 uur ds Van der Veer; Palmstraat, 10 uur ds Borghardt, 19 uur ds W. Wesseldijk van Alkmaar; Huisduinen, 19 uur ds Borghardt. Gereform. Kerk, Bethel- kerk, 9 uur, ds N. Buffinga van Rot terdam; 10,45 uur, ds N. Buffinga, 17 uur ds Hamming; Rehobothkerk, 10 uur ds Hamming, 17 uur ds Buffinga. Chr. Gereform. Kerk, Steengracht, 10 en 17 uur, ds I. van de Knijff. Gereform. Gem., Janzendwarsstraat, 10 en 16 uur, leesdienst; Maandag 19,15 uur ds Van Dam. Gereform. Kerk, Weststraat, 8,45 en 17 uur ds J. van de Wielen van Warffen. Kerk van Je zus Christus van de Heiligen der laat ste dagen, Weststraat, 10,30 en 17 uur dienst. Vrij Evang. Gem., Hoog straat, 10,15 en 17 uur, ds Huson van Hendrik Ido Ambacht; 12 uur, kinder- kerk. Baptisten Gem.. Spoorstraat, 16 uur br. IJ. van de Brink uit Bloe- mendaal. Doopsgez. Gem., Kerk- gracht, 10,30 uur ds J. J. J. van Sluijs. Evang. Luth. Kerk, Wezenstraat, 10,30 uur dg J. W. Sepmeyer. Oud- Kath. Kerk, Middenweg, 10 uur heilige mis. Evangelisatie Vijzelstraat, 10 en 19,30 uur samenkomst; 12 en 14.30 uur Zondagsschool. Leger des Heils, Spoorgracht, 10 uur heiligings-samen- komst; 19 uur openluchtsamenkomst (Spoorstraat); 20 uur heilsbijeen- komst. JULTANADORP: Ned. Herv. Gem., 19,30 uur ds H. J. Trommel. Gere form. Kerk. 9,30 uur leesdienst; 14.15 uur ds Hamming. „Bethel", 10 en 19 uur de heer W. de Jong uit Haarlem. CALLANTSOOG: Ned. Herv. Gem., 10 uur ds H. J. Trommel. gericht. Dat de schade tot deze pro porties beperkt bleef, dankte men aan Mat Hunneman, die zo verstandig was om de benzinevoorraad uit het bootje te halen. Dat was nog niet eenvoudig, en toen hij met een tank bezig was sloeg de dop en een gedeelte van de inhoud in zijn gezicht. De brandwon den waren niet van ernstige aard, maar er moest toch een dokter aan te pas komen om het pijnlijke gezicht te be kijken. Behalve het kruisertje leed ook de inventaris schade. Alles werd aan de kant van de Bassingracht neergelegd: dekens, levensmiddelen, pannen, een radiotoestel. En alles was zwart-gebla- kerd. De waarde van de „Melati" bedroeg ongeveer f 3000. Het spreekt vanzelf, dat Freek Slot, die schipper is van „De drie gebroeders" (HD 79), toch wel even raar stond te kijken. Dat hem dat ook op zo'n bescheiden plezierpachtje moest overkomen! Uiteraard moest de vacantie door het gebeurde worden uitgesteld. Mevrouw Slot vertelde ons echter, dat haar man zal proberen zo gauw mogelijk een ander vaartuigje ta bemachtigen. En dan zal het toch nog in de richting Arnhem gaan, want dat was de bedoeling met de „Melati". Voor de heer J. Vos, Vlaminjst' aat 31, was gisteren na vier-en-(.ci tig jaar van trouwe dienst bjj de gemeente- reiniging het ogenblik van aangebroken. Dank zij het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd vormde hjj het middelpunt van een kleine plechtigheid in het zaaltje van „Elgawa". De heer J. Klaver, opzichter van de afdeling gemeente-reiniging, herinner de er aan dat de heer Vos op 5 Augus tus 1918 in dienst kwam als voorman bij de paardentractie. Toen het bedrijf in 1929 werd gemoderniseerd, schakel de de heer Vos van de teugels naar stuurwiel cn versnellingshandle. Dë lagtste tien jaar was hij de man, die I het vuilnis van de Rijkswerf weg haalde. Voorman-monteur G. van Straaten had zijn Collega Vos altijd bewonderd om zijn correctheid en zijn prettige ka meraadschappelijkheid. Namens de personeelsvereniging „Werken en Ontspanning" van de' dienst van Openbare werken sprak de voorzitter, de heer Joh. P. Horst, die het licht deed schijnen op enkele mo mentjes uit de welbestede diensttijd van de scheidende employé. Ten slotte nam de directeur, jhr. ir. S. Laman Trip, afscheid van zijn on dergeschikte, wiens dienstvervulling redenen te over voor waardering heeft gegeven. Met een kort en kernachlig woord bedankte de heer Vos, mede namens vrouw en kinderen, voor de sympathieke wijze waarop men zijn af scheid had georganiseerd. De heer H. van Urk, die onlangs zijn vijf-en-twintigjarig jubileum vierde als maatschappelijk werker van „Ze- "'"hi denopbouw" en als zodanig ook talrij ke malen de belangen van Marine schepelingen behartigde, is hedenmid dag om twaalf uur in het Commande- mentsgebouw aan de Buitenhaven on derscheiden met de ere-medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje Nas sau, in zilver. Deze onderscheiding, hem toegekend bij Kon. Besluit van 12 Juli, werd hem door de Commandant Zeemacht Ne derland, schout bij nacht C. W. Slot op de borst gespeld. Gisteren arriveerde Hr Ms „Queen Wilheltnina" weer in de haven. Het is morgen hoog water om 3.20 en 16.03 uur en laag water om 9.40 en 22.15 uur. De temperatuur van het zee water was 17.1 graden Celsius. Rook stijgt op uit de „Melati", het jacht waarmee het gezin van Freek Slot op reis zou gaan. Op de foto werpt men juist weer wa ter op het vuur. Uiteraard sloegen tal van stadgenoten de korte maar lievige strijd geïnteresseerd gade. UET Nationaal Thuisfront „Fomiba", de stichting die het werk van de NederlandIndonesië" voortzet, boekt wel succes met de „gesproken Band brie ven" aan onze militairen overzee. Men is Maandag 28 Juli in Rotterdam begon nen en nu nadert het aantal uitgesproken groeten en gelukwensen reeds de vijf honderd. Gisteren had de kleine opname-staf haar tenten opgeslagen in de Marinecantine aan de Buitenhaven, waar vrouwen, kinderen en verloofden als het ware aan de lopende band voor de microfoon verschenen. aan alle aanvragen te voldoen!" Wanneer het lukt, kan het „thuis front" er zeker van zijn, dat onze mi litairen ver van huis nog voor Kerst mis en Nieuwjaar hun „gesproken brie ven" uit het vaderland hebben ont vangen. In Korea, op Nieuw-Guinea en in West-Inaië zijn ai weergave-toestel- len, waarop de bandjes kunnen wor den afgedraaid. Voor de varende sche pen, zoals Hr. Ms. „Piet Hein" en „Ce- ram", alsrcok voor de militairen op de buitenposten, wordt het gesprokene van de band overgenomen op een gra- mofoonplaat, die dan per post wordt verzonden. We kunnen er staat op maken, dat de ze levende boodschappen van thuis met enthousiasme zullen worden ontvangen! De stichting „Fomiba" kon dit bijzon der sympathieke werk, waaraan uiter aard veel kosten zijn verbonden1 omdat de „klanten" geheel belangeloos wor den bediend, beginnen dank zij de grote steun van de Koninklijke Marine. Het bureau O. S. en O. aan de Koning innegracht te Den Haag verleent alle mogelijke faciliteiten, waardoor het werk van de heren J. A. Dienske en J. H. Leyendekker tot een weliswaar zeer drukke, maar toch in hoge mate ple zierige bezigheid wordt. Wij zagen hen gistermiddag in actie in de Marinecantine, beide een „tape recorder" bedienend, welke de teksten opneemt op een band van plastic met een laagje ijzer. Zij stelden de moeders en vooral de kinderen, die het maar vreemd vonden, „Dag pappa!" te zeg gen tegen een bruin doosje met een gaasje er voor en een draad er aan, op hun gemak, zodat de huiselijke me dedelingen aan man, vader, broer of verloofde rustig konden worden1 uitge sproken. „Het loopt druk in Den Helder", zei de heer Leyendekker. „Als het nodig is gaan we Vrijdag middag en Vrijdagavond door". En de heer Dienske voegde er aan toe: „We hebben nu al verzoeken uit Maastricht, Groningen, Hilversum, Amsterdam, Zwolle en Apeldoorn. Op 9 Augustus zijn we in Eindhoven. We zullen ons best doen, voor het eind van het jaar De heer J. van Es is te Haarlem geslaagd voor het hoofdacte-examen, gedeelte B. Van 16 tot 24 Augustus wordt in het Museum aan de Eerste Vroon straat een tentoonstelling gehouden door de Nederlandse bond „Aqua-Ter- ra", betrekking hebbende op aquaria en terraria. Hedenavond om acht uur wordt de nieuwe staantribune op het Helder A-terrein door burgemeester mr G. D. Rehorst geopend. In de Tivoli-bioscoop draait van heden- tot en met Maandagavond „Aan de Rivièra (met Danny Kaye) en in de Witte bioscoop „Sirocco" (met Hump- hrey Bogart). De wielersportvereniging „D. O. K." organiseert op Zondag 10 Augustus weer een Ronde van Den Helder, op het cir cuit van de Singel. Het startschot wordt om half drie gelost. Adv ons ten dienste. Talloze wetenschappelijke stof" en samenstelling, önomstotelijk is d 8 zende zijde van een doffe a £ccJ. vrijwaren en de kleuren frisi e g nieuw te houden. Dit wasmiddel is het alkali vrije Castella Wolwas niet,,Kleui' Actief", waarvan duizenden en nog eens duizenden vrouwen reeds enthmisiaste verbrulksters zijn, omdat het Prach,'g® resultaat haar telkenmale verste d aoet staan en met dankbaarheid vervult. Bezorgde de „fijne" was de huisvrouwen niet iedere keer hoofdbrekens? Was er niet altijd angst voor verkleuren, klim. pen of vervilten als de babykleertjes of mooie jumpertjes en zijden japonnen aan een wasbeurt toe waren? De komst van het alkalivrije Castella Wolwas met Kleur Actief" maakte in één slag een eind aan deze huishoudelijke zorgen en iedere vrouw heeft met blijdschap kunnen constateren, dat al deze tere kledingstukken nu viermaal zo lang mee gaan. Bovendien is Castella Wolwas ideaal voor speciale wasjes (gordijnen, etc.). Het alkalivrije Castella Wolwas met „Kleur Actief" (rose pak) is voor een huisvrouw een even grote hulp 0p wasdag als de vlekken-verwijderende Castella voior de Gezinswas met „Actief Wit" (blauwe pak). (Artvertentte Ing Med.l Adjudant J. Beukers heeft de politiedienst gisteren officieel verlaten. Aan een zeer bekwame en productieve loopbaan was daarmee een einde gekomen, ue commissaris, de heer A. Hensums, voerde als eerste het woord tijdens de a - scheidsbijeenkomst in de bovenzaal, waar, behalve het overgrote deel van ei personeel, ook tal van gasten aanwezig waren. De commissaris betreurde nei, nat mevrouw Beukers, die wegens een ernstige ziekte in het ziekenhuis ver blijft, hierbij niet kon worden begroet. Na een korte onderbreking met thee en andere lekkernijen dankte adjudant Beukers voor de vriendelijke en zo waarderende toespraken. Hij gaf de sprekers de verzekering dat hij alle goede wensën, tot zijn echtgenote ge richt, zou overbrengen. Over zijn werk zei hij: „Als wij alles geven, dan is er veel te bereiken. Ik was vier-en-twin- tig jaar rechercheur en in die periode bracht ik drieduizend kleine cn grote zaken tot klaarheid; van 1928 tot 1940 mede voor de Marine". Wat niet vaak gebeurt, .volgde hierna. De scheidende politieman richtte zich apart tot de heer Van der Wint. die zijn klanten (men leze: arrestanten) altijd zo uit stekend had bediend, waardoor hem veel moeilijkheden bespaard bleven. Hij verblijdde de heer Van der Wint met een geschenk. Tot besluit vertelde de heer Beukers uit zijn lange loop baan een grappige zaak, die met grote aandacht werd beluisterd en met een klaterend applaus werd beloond. Adjudant Beukers is nu dus met pen sioen gegaan. Al zijn collega's hebben hem nog vele rijke jaren toegewenst. Natuurlijk blijft hij öp het bureau een graag geziene gast. Vanmorgen was hij er al weer om de heren De Voogd en De Glopper te feliciteren met hun pro motie tot adjudant. De heer Hensums was er de scheiden de nestor van het Helderse politie korps dankbaar voor, dat deze zich de bescheiden huldiging wilde laten wei- gévallen. Uit de woorden van de spre ker bleek dan ook overduidelijk, dat de adjudant zich in de voorbije jaren door .bijzondere gaven en karaktereigen schappen heeft onderscheiden, en dat hij daarbij een voorbeeld vormde voor zijn jongere collega's. „Adjudant Beu kers behoort", aldus de commissaris, „tot de beste categorie der scheidenden, omdat zijn werk in brede kring waar dering heeft gevonden en omdat hij iets voor het korps heeft betekend'.'. De commissaris toonde vervolgens met enkele cijfers aan, op welke wijze de heêr Beukers de hoogste rang van het lagere personeel had bereikt. Op 17 Mei 1919 werd hij te Den Helder agent van politie, waarna op 16 November 1924 zijn benoeming tot rechercheur volgde en op 1 Januari 1946 de bevor dering tot hoofdagent. Op 20 Aug. 1946 werd hij brigadier en op 1 Januari 1947 adjudant. De heer Beukers werd Ko ninklijk onderscheiden, en stond vooral bekend om zijn uitstekende geheugen. In 1940 verbrandde het Helderse ïjie-archief, maar sindsdien ging hij Vvoor een wandelend archief dat nimmer faalde en waarop men Altijd, een beroep kon doen. In het bijzonder memoreerde de heer Hensums de ver diensten van de heer Beukers als re chercheur, tot welke afdeling hij zich ongetwijfeld het meest aangetrokken gevoelde. Als zodanig deed hij ook veel voor de Koninklijke Marine. In dit ver band werd genoemd de oplossing van een sabotage-geval op de „Nautilus", waarvoor hij destijds door de vice- admiraal voor de boeg werd gehuldigd. „Hoewel ook u ups en downs heeft gekend", zo besloot de commissaris, „is uw loopbaan beslist eervol geweest. U ontslag was het beste dat men kan krijgen: eervol en met dank voor de bewezen diensten". Namens het ge meentebestuur overhandigde de spre ker een couvert met inhoud, en nameiis het personeel een vulpen in étui. Mede namens de stafchef Inlichtin gen van de Commandant Zeemacht Ne derland voerde de luitenant ter zee SD der tweede klasse J. A. Robers het woord. Ook hij was vol lof over de ar beid van de heer Beukers, met wie hij steeds een prettige en vruchtbare sa menwerking had. Achtereenvolgens spraken nog de ad judant van de Brigade Den Helder van de Koninklijke Marechaussee H. Ros- seel, inspecteur H. Busser, brigadier M. Zwaneveld (namens de Algemene Ne derlandse Politie Bond), die een woor denboek overhandigde, en adjunct-com mies Aberson, die namens de politie- sporters een vulpotlood aanbood. Op de Rijksweg gebeurde gistermid dag een aanrijding, toen een vracht auto achteruit van het terrein van de graanmaalderij „Het Noorden" de weg opreed. De bestuurder, C. G. uit Bree- zand, had waarschijnlijk niet voldoen de op het verkeer op de Rijksweg ge let. Hij botste tegen een personenauto op, bestuurd door een Zweed, die in ons land zijn vacantie doorbrengt. Er was geringe materiële schade. Van 3 tot 6 Augustus zullen het fre gat „Bissan" en de zeegaande mijnen- vegers „Meuse", „Loire" en Yser" van de Franse marine een niet-officieel be zoek brengen aan Rotterdam. De bemanning bestaat uit 427 përso- nen, waaronder 24 officieren en 115 cudste-jaars adelborsten van de „Ecole Navale", die met deze schepen de jaar. lijkse adelborsten-reis maken. Het be. vel berust bij' capitaine de vaisseau Ikapitein ter zee) O' Neill. De schepen worden op 3 Augustus omstreeks 6 uur des ochtends te Hoek van Holland verwacht, waarna zij om streeks 8 uur zullen afmeren aan de Parkhaven te Rotterdam. Behalve het wisselen van de officiële bezoeken be vat het programma een bezoek aan het festival te Breda en een autobustocht naar Amsterdam en Volendam. In het kader van de Union Sportive dos PoPces Europeennes (USPE) waar bij ook de Nederlandse Politie Sport bond is aangesloten, zullen dit jaar van 13 tot en met 18 Augustus dooi de Engelse Politie Sportbond te Edinburg de Europese politie-voetbalkampioen- schappen worden georganiseerd. Hoe- wel het aanvankelijk wegens finan ciële omstandigheden niet de bedoeling was het Nederlands politie-elftal af te vaardigen, is men op dit besluit te ruggekomen. Mede dank zij de heer Maurice Simon, commissaris van po litie te Parijs en secretaris van de USPE. is uitzending alsnog mogelijk geworden. Tot onze vreugde kunnen wij be richten, dat ook de heer H. G. van der Meulen, inspecteur van politie in onze stad, is uitgenodigd om de tour naar Schotland mee te maken. In verband met reparatie- en onder houdswerkzaamheden wordt het over dekte Marinezwembad op de Rijkswerf met ingang van Maandag 11 Augustus tijdelijk gesloten. De datum van we- deropenstelling is nog niet bepaald. Dank zij de bemoeienissen van het Bureau O.S. en O. der Koninklijke Marine behoeft het de opvarenden van de Noorse torpedobootjager „Arcndal", die on- ?J. Ve^e! Van *er zee der eerste klasse T. Peterson voor een niet* officieel bezoek te Den Helder ligt, niet aan ontspanning te ontbreken. Een honderdtal officieren, onderoffi cieren en manschappen heeft gisteren met autobussen een tocht naar Amster- dag gemaakt. Voor de état-major van de Noorse oorlogsbodem werd gister avond aan boord van Hr. Ms. wacht- (Advertentie, Ing. Med.) 1. Jimmy Brown zat achter het stuur van zijn oude auto rustig een tukje te doen, zoals dat bij taxichauffeurs ge bruikelijk is, als zij op een vrachtje zitten te wachten. Op een autoveiling had hij voor zestig gulden een oud maar net wagentje opgedaan en dat had hij zelf van binnen en van buiten opgeknapt. En toen het helemaal naar zijn zin was, compleet met een zwart witte blokband, was hij met dit wagen. tje als taxichauffeur een nieuw leven begonnen. De enige die hem dat kwa lijk had genomen Was Hein Hufter ge weest, die al van zijn 16e jaar eerst aapjeskoetsier en daarna taxi-chauf feur in Kwakeldam was geiyeest en die het niet kon zetten, dat Jimmy dit stadje als zijn operatieterrein had ge kozen. Hij noemde dat zonder meer on eerlijke concurrentie. Hein Hufter kon Jimmy eenvoudig niet uitstaan. Hij noemde hem een dilettant, sprak waar OP middelen omf Jimm^nzon hak te zetten Hc^ hT8 een flinkc zün u-vi ,Hein Hufter stond met r£,,,hakkenPloffertje meestal vóór de schip „Neptunus" een cocktail-uurtje gehouden, gevolgd door een dansavond in de officierscantine aan de Hoofd gracht. Voor het lagere personeel werd een dansavond georganiseerd in de Ma rinecantine aan de Buitenhaven. Vandaag wordt met een tweetal tou ringcars een uitstapje naar de Alkmaar- se Kaasmarkt en de Afsluitdijk ge maakt. De commandant en twee offi cieren van de „Arendal" maken van daag met de Noorse consul te Den Hel der, de heer W. Velthuys een auto tochtje naar Alkmaar, Hoorn, Medem- blik en Wieringen. Vanavond wordt weer gedanst in de officierscantine aan de Hoofdgracht. Aan alle opvarenden is door O. S. en O. een gestencild foldertje verstrekt, waarin allerlei bijzonderheden zijn op genomen, die hun tijdens het verblijf in Den Helder van dienst kunnen zijn. De „Arendal", die afgemeerd is na" de Onderzeebootsteiger, kiest vannacht weer zee. De oorlogsbodem kan dan Zondag, wanneer de verjaardag van Koning Haakon van Noorwegen wordt gevierd, in Oslo zijn. Van het comité „Ontspanning Ouden van Dagen" vernemen wij, dat de in zamelingsactie een zeer bevredigend verloop heeft. De huis-aan-huiscollecte werpt uitstekende resultaten af en daarnaast komen dagelijks bijdragen binnen op het gironummer 134796 van het gemeentelijk bureau voor Maat schappelijk Hulpbetoon. Maar de op brengst van de morgen te houden slraatcollecte zal toch dringend nodig zijn, om het niet geringe totaalbedrag te completeren. Het succes van deze laatste inzameling hangt uiteraard goeddeels af van het aantal collectan- ten. Dit is op het ogenblik eigenlijk nog niet voldoende. Daarom nog even de mededeling, dat van morgenochtend negen uur af collectebussen klaar staan ten raadhuize. Hoe meer er in de cir culatie gaan, hoe groter de opbrengst. BLOKKER, 30 Juli. Vroege aardap pelen 8-12.10; spinazie 4-5: gele kool 9,1010,80; rode kool 4,60—11.60; s'a* bonen 46-54; snijbonen 47-63: tomete» 43—76; bospeen 14—16; andijvie 11—1J! sla 3,806,80; bloemkool 25—45; kom kommer 9—14; perziken 8-21; pruimen '■0—18 p. st.; frambozen 1.46-1,62; rode bessen 25-36; prolefic 38-69; kruisbes sen 1036; zwarte bessen 6366; m°" rellen 30—50; Yellow 20—41; Kruidenier

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2