Drie hindernissen, drie weigeringen Boksjury benadeelde Rus Bukalov Daan Buyze deed wat hij kon, maar slaagde niet Spelen der verbroedering Nederlandse ruiters uit de strijd Greihe probeert het opnieuw Twee wonderschone kansen brachten Zweedse voetbalploeg het brons Oyakawa verrast Fransman Bozon De wens is soms de vader van de uitspraak Zweden aan de leiding Ampère schuchter De Australiër Davis in de running Geen bronzen medailles in het bokstornooi Duitsland speelde te peuterig Schröder viel op Sammy Lee s'werelds beste torenspringer De 100 m. rugslag |iiiiiiiiin!fiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiffiiriiiiiiiiiii«niiiiiiiiiiiiiiiit(iiBtiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiimiiiiiiniii!iiHiiifiiif met MIMI E\Ci E L S Défilé der finalisten ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1353 (Van een speciale verslaggever) HELSINKI, I Augustus. Een afsprong, een trahkener-hindernis en een hek met sloot hebben het lot van de Nederlandse ruiters op de Olympische Spelen zowel wat het landenklassement als het individuele klas: eraent betreft beze.Teld. De beide heren Van Loon en de heer Hendrickx werden gediskwalificeerd, ioen Ampère, Neroutsoula en Patrirk weigerden nog n.aar één stap te verzetten. Het was vandaag de dag van de uithoudingsproef van de Military. En het was wer kelijk een uithoudingsproef. want het uitgezette parcours was fair, zonder truc jes, maar ongemeen zwaar. Dat blijkt wel uit het feit. dat 33 var. de 59 ruiters xijn uitgevallen en van de 19 deelnemende landenequipes er nog maar zes in de strijd zijn, n.l. Zweden, Denemarken, Duitsland, Ierland, de Verenigde Staten en Portugal. Doch ook „Nerantsoula" weigerde pertinent te springen en we! bij de 18e hindernis. Hiermede verdween ook hij uit het individuele klassement. Nu was de hoop nog gericht op W. G. Hen- drickx met de Ierse ruin „Patrick". Twee hindernissen verder dan die waarop Max van Loon „struikelde" weigerde ook ..Patrick" viermaal. Een hek met een sloot bezegelde het lot van de NcderlT-'se ruiters tot grote teleurstelling van de gehele Neder landse ploeg Tot de gediskwalificeerde» behoor den de bekende Franse ruiter De Couet met „Moskito 3", de Fin Roika met „Laaos", die na de dressuur In het individuele klassement bovenaan stond en de Italiaan Manzin met „Golden Mount". die na de dressuur de derde plaats bezette. Na de cross volgde nog een 2 km bosparcours. Ondanks het feit, dat zoveel ruiters uitgevallen zijn, is men algemeen van oordeel dat het een zeldzaam mooie proef is geweest, zwaar maar fair. Waarschijnlijk zal de Zweedse ploeg als de beste uit deze military te voor schijn komen. De ruiters van dit land reden zeer goed en vooral Baron von Blixen-Finecke was met „Jubal" in de uithoudingsproef formidabel. De Zweedse ploeg heeft haar positie in het Het doel van deze uithoudingsproef Is het vermogen van een goed jacht paard vast te stellen, wanneer het door zorgvuldige en intensieve voor bereiding op het toppunt van zijn kracht is gebracht. Bovendien kan men constateren in hoeverre de ruiter het optimale tempo van zijn paard kent en de verdere bekwaamheden, waar over bet beschikt. De totale lengte was 36 km, ver deeld in vijf parcoursen. Het eerste een Steeple, waarvoor een maximum tijd van 29 min. en 10 sec. was bepaald voor 7 km. Ernest van Loon was 52 sec. te snel. hetgeen hem 33 winstpun ten opleverde. Max van Loon noteerde door een val 60 strafpunten en Hen- drickx 28 winstpunten. De Chileen Vigil verloor zijn paard Naftol na een val. Het dier moest worden afgemaakt Blason van de Spanjaard Nogueras brak een been. Het tweede deel was een geasfal teerd weggedeelte van 15 km. Hier kwamen de ruiters zonder moeilijk heden door. De crosscountry, die een lengte van 8 km had. waarin 34 hindernissen met een maximum hoogte van 1.20 meter waren opgesteld, was moordend. Dit parcours leidde door het prachtige, heuvelachtige en afwisselende Finse land in de omgeving van Helsinki. De maximum tijd hiervoor was bepaald op 17 min en 46 sec. Talrijke valpartijen en weigeringen kwamen voor en het regende diskv.-a lificaties. Ook onze ruiteréquipe werd in dit onderdeel geëlimineerd Ernest van Loon' werd bij de 27ste hindernis voor de afsprong door het pechduiveltje gegrepen. ..Ampère" wei gerde namelijk vier maal. Hiermede was Nederland uitgeschakeld voor het landenklassement. Maar er was nog een kans voor Max van Loon en W. G. Hendrickx voor het individuele klasse ment. HELSINKI, I Aug. Na a/loop van de uithoudingsproef vroegen wij aan Ernest van Loon zijn me ning over zijn diskwalificatie. „Nadat ik de steeple had gere den in 5 min. 48 sec., voelde ik, dat het niet zo goed was met „Ampère". De weigeringen schrijf ik. dan ook toe aan lichte bevan genheid. Mijns inziens is dit het gevolg van de dag rust, die „Am père" heeft gehad. Meestal wordt de samengestelde wedstrijd op drie achtereenvolgende dagen afgewerkt: op de eerste dag de dressuurproef, op de tweede de uithoudingsproef en op de derde het springconcours. Door de vele inschrijvingen echter (59 in to taal) werd het afleggen van de dressuurproef over twee dagen verdeeld en daar Ampère" reeds op de eerste dag moest starten, had het de tweede dag dus niets te doen. „Ampère" had ook op deze rustdag moeten „werken", dat was beter geweest. De overgang van deze volkomen rust naar de zware uithoudings proef is te groot geweest. „Am père" heeft deze inspanning op deze wijze niet aangekund". na de uithoudings- landenklassement proef versterkt. De stand van het individuele klasse ment na de uithoudingsproef luidde: 1 Kapitein Baron von Blixen-Finecke (Zweden) met „Jubal" 18.33 strafpun ten; 2 N. O. Stahre (Zweden) met „Kornet" 27,66 strafpunten; 3 G. Ie Frant (Frankrijk) met „Verdun" 44,5 strafpunten. In het landenklassement na de uit houdingsproef leidt Zweden met ruime voorsprong op Duitsland. (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 1 AUG. - Het stond bü voorbaat vast, dat Daan Buyzc het in de halve finale voor de 200 meter schoolslag uitermate zwaar zou krijgen. Redelijkerwijs gesproken kon niet wor den verwacht, dat hij zich vcor de finale zou plaatsen, maar ergens leefde in het Nederlandse kamp de hoop, dat Buyze voor een verrassing zou zorgen. Dat bij daarin niet is geslaagd, is hem niet euvel te duiden. Hij zou daarvoor bijna een seconde beneden de 2 min. 40 sec. grens hebben moeten zwemmen en dat is een opgave welke men van hem op een zware 50 meter-baan (nog) niet kan verwachten. Alle acht zwemmer» in de serie van Buyze gingen zeer goed van start. Op de helft van d eerste baan begon nen de bokken zich reeds van de scha pen te scheiden. Drie zwemmers trok ken onstuimig naar voren: De Austra liër Davies, de Tsjch Komadel en de Amerikaan Holan. Bij het 100 meter keerpunt lag Buyze in zevende posith met een tijd van 1.18. Aan de kon was inmiddels een ingrijpende verandering gekomen. De Japanner Hirayama had een jongerengeneratie gekomen, die tij- den maakt waarvan men vier jaar ge- kt» w flV? leden nog maar nauwelijks droomde t f, Jdd n£- Gelukkig smaakte zij in ieder geval iste keerpunt echter moest hij met lede het genoegen in de finale te mogen starten. Met haar komen in de eind strijd; Valaria Gyenge (Hongarije), Carry Green (V.S.), Eva Szekely (Hongarije). Ragnhild Andeisen- Hveger (Denemarken), Eileen Kawa moto (VS), Eva Novak (Hongarije* en Annemarie Schultz (Argentinië). In deze finale zullen wij dus niet zien de ex-Nederlandse Delia Meiden kamp. Zij kwam meters te kort. Ook Joan Harrison. 100 m rug.slag-kam- pioene, miste de boot. doch slechts met een seconde verschil. Bij de strijd om het goud zal ook de nieuwe Olym- (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 1 Augustus. Met de herinnering aan de 400 meter vrije slag dames tijdens de Olympische Spelen in de Empire Pool te Londen, dook de Deense Grethe Andersen vanmiddag voor de halve finale van dit nummer in het water. In 1948 was Grethe als favoriete gestart, maar halverwege de spannende race kreeg zij maagkramp en verdween onder water. Twee zwem mers moesten het meisje redden en bewusteloos werd zij naar de kleedka mers gebracht. Vier jaar heeft zij gewacht op de kans om in het naburige Finland nog maals een greep naar het goud te doen en waarschijnlijk zal ze nu weer mis grijpen. Grethe heeft iets aan haar snelheid ingeboet en bovendien is er GRETHE ANDERSEN pische recordhoudster Daphne Wilkin- son niet van de partij zijn. Gisteren nog zwom zij met verbluffend gemak naar de uiterst snelle tijd van 5.16.6 en vandaag kwam zij met.... 5.27.8 uit de bus. De uitslagen van de halve finale waren: Eerste serie: 1. Eileen Kawamoto (VS) 5 min. 21,2 sec.; 2. Eva Novak (Hongarije 5 min. 21,3 sec.; 3. Anne marie Schultz (Argentinië) 5 min. 22,- sec.; 4. Grethe Andersen (Denemar ken) 5 min. 22,1 sec.; 5. Joan Harrison (Zuid-Afrika) 5 min. 23,1 sec.; 6. Judv Joy Davies (Australië) 5 min. 25.5 sec.; 7. Piedade Tavares (Brazilië) 5 min. 27 sec.; Tweede serie: 1 Valaria Gyenge (Hongarije 5 min. 16.9 sec.; 2. Carry Green (VS) 5 min. 18,3 sec.; 3 Eva Szekely (Hongarije) 5 min. 19.3 sec.; 4. Ragnhild Andersen-Hveger (Dene marken) 5 min. 19,5 sec.; 5. Daphne Wilkinson (Gr. Britt.) 5 min. 27,2 sec.; 8. Delia Meulenkamp (VS) 5 min. 27.9 «ee.; 7. Denise Norton (Australië) min. 30,9 sec.; 8. Huguette Peetets <België) 5 min. 36,5 sec. ogen toezien, dut Davies en Komadel over meer ui h 'dings vermogen be schikten. Buyze i..d zijn positie iets ..uitueu v«. i-.j was. .a u Canadees Por te! re -f. naar de zesd plaats ongerukt maar zijn poging dc Amerikaan Nitzkowski te passen, strandde op diens eindspurt. Buyze werd zesde in de naar Nederlandse maatstaven gemeten redelijke tijd van 2.42.6. In de tweede halve finale had de we reldrecordhouder Klein de grootste moeite om de Japanner Kajikawa op een afstand te houden. Het gelukte hem. zij het dan ook met slechts een verschil van 0.3 sec. De uitslagen luiden: Eerste serie: 1. Davies (Australië) 2.36.9; 2. Komadel (Tsj.Sl.) 2.38.8; 3. Hirayama (Japan) 2.39.1; 4. Holan (V.S.) 2.39.2; 5. Nitz- kowski )V.S.) 2.41.4; 6. Buyze (Ned.) 2.42.6; 7. Cossani (Arg.) 2.43.7; 8. Porte- lance (Canada) 2.43.8. Tweede serie; 1. Klein (Duitsl.) 2.37.0; 2. Kapikawa (Japan) 2.37.3; 3. Stassforth (V.S.( 2.38.7; 4. Nagasawa (Japan) 2.30.0; 5. Lurien (Frankrijk) 2.39.1; 6. Hawkins (Austr.) 2.39.8; 7. Trojanovic (Joego-Sl.) 2.41.8; 8. Bori- senko (Rusl.) 2.46.2. Voor de finale hebben zich geplaatst: Davies, Komadel, Hirayama, Holan, Klein, Jajikawa, Stassforth en Naga sawa. HELSINKI, 1 Augustus. Voor het eerst sinds 1904 zullen in het Olym pisch bokstornooi geen bronzen me dailles worden uitgereikt. De boksters, die in de halve finales werden uitgeschakeld, boksen niet om de derde prijs, maar krijgen een diplo ma van de A.I.B.A., de Internationale Amateur Boksbond. üchwarzenbacn van Zwitserland neemt hier op fraaie wijze een hindernis in zijn rit van de samengestelde wedstrijden. (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 1 Aug. Dc Zweedse verdediging had het vanmiddag in de voetbalwedstrijd tegen Duitsland om de derde en vierde plaats aanzienlijk ge makkelijker dan enkele dagen geleden tegen Hongarije. Thans troffen de forse Scandinaviërs een peuterig spelende voorhoede tegenover zich, die slechts een enkele maai werkelijk gevaarlijk heeft kunnen zijn. Doelman Svensson hield deze middag zün doel schoon en daar de Duitse verdediging twee won derschone kansen weggaf, waarvan de Zween handig gebruik maakten, was het resultaat 20 voor Zweden. Individueel waren de Duitsers han diger. Zij maakten soms bijzonder aar dige dribbels, maar zochten steeds, met de bal aan de voeten, de weg naar het doel door het midden. De stoere, goed opgestelde Zweedse verdediging kreeg daardoor telkens weer gelegenheid haar voorhoede met verre trappen aan het werk te zetten. Ook de Duitse achter hoede paste een volkomen verkeerde tactiek toe. Regelmatig stonden enkel Zweden volkomen vrij. met het gevolg dat de Zweedse aanvallen zeer gevaar lijk waren. Reeds tien minuten na de hervatting trok Lofgren een afgemeten voorzet voor het doel, waar de onge dekt staande midvoor Rydell de bal in eens op kniehoogte inschoot (1—0). In de tweede helft waren de Duitsers op het middenveld beslist sterker, maar Zweden kwam, waren onze Oosterbu ren de kluts kwijt. Ten slotte pro beerden1 de binnenspelers het maar met individuele pogingen. De linksbinnen Schröder onderscheidde zich daarbij. Viermaal loste hij vlijmscherpe schoten. Twee vonden de uitstekende doelman Svensson op hun weg en twee vlogen rakelings langs de paal over de lijta. Vier minuten vóór het einde werd de laatste Duitse hoop de grond ingesla gen. Rydell passeerde enkele verdedi gers, tikte de bal door naar de mee gekomen Lofgren, die langs de uit lopende Duitse doelman voor de twee de maal doel trof. (Speciale berichtgeving). HELSINKI, 1 Augustus. Na een indrukwekkende demonstratie van lichaamsbeheersing en durf heeft de kleine Amerikaan Sammy Lee voor de tweede achtereenvolgende maal het Olympisch kampioenschap toren- springen behaald. Met een voorsprong van ruim elf punten plaatste hjj zich, zonder ook maar een moment bedreigd te zijn geweest, als eerste. De uitslag luidt: 1 Lee (VS) 156.28 punten, 2 P. J. Capilla (Mexico) 145.21 p„ 3 Haase (Duitsland) 141.31 p., 4 Mc Cormack (VS) 138.74 p., 5 P. A Capilla (Mexico) 136.44 p., 6 Perea zodra de bal in het doelgebied van de (Mexico) 128.28 punten. (Speciale berichtgeving). HELSINKI, 1 Aug. De kleine An»e- .ikaanse Japanner Oyakawa heeft in de finale van dc 100 m. rugslag een ver. rassende zege behaald op de Fransman Bozon. Na de start hadden Bozon, Tay. ;or en Oyakawa gedrieën de leiding ge. nomen, met Stack, die een ritje met een scooter, enkele dagen geleden, met ontvellingen aan armen en benen had moeten bezuren en nu ernstir gehandl. capt was, door het verband om z\Jn hand, in tweede positie. Na het keerpunt verwachtte iedereen een felle eindspurt van de jeugdige Fransman Bozon, maar het was Oyaka wa die eensklaps naar voren schoot en vrijwel onbedreigd als eerste en als Olympisch kampioen zijn hand tegen de' finish sloeg. De uitslag was: 1 en Olympisch kam- pioen Oyakawa (VS) 1.05.4 (nieuw Olympisch record. Het oude record stond op naam van Oyakawa, die Don derdag in de halve finale de tijd van 1.05.7 had genoteeid): 2 Bozon (Frank rijk) 1.06.2, 3 Taylor (VS) 1.06.4. 4 Stack iVS) 107.6. 5 Galvao (Arg.) 1.07.7, 6 Wardrop (Gr. Br.) 1.07.8, 7 Skanata (Zsl) 1.08.1, 8 Meiring (Z. Afr.) 1.08.3. Na de fraaie successen, welke mevr. Lente Lanting in ons land boekte, waren de verwachtingen over haar prestaties in Helsinki hoog gespannen. Onze Nederlandse schoonspringster slaagde er even wel niet in zich bij de laatste acht te plaatsen. Waartoe zij overi gens in staat is, bewijst boven staande fraaie foto. De close finish van de 100 m. rugslag dames. Geertje Wielema (baan 4) tikt aan, maar Joan Harrison (baan 5) was haar even voor. Op baan 6 de Nieuw Zeelandse Joan Stewart, die derde werd. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin x XX XX IN het zwemstadion begon Vrijdagochtend de uit schakeling van onze water- ploeg, waar de radioreporter Dick van Rijn, zonder het te willen, het ontbijt van de meeste Hollandse radioluis teraars mee bedierf. Maar de dag eindigde erg gunstig: met een tweede plaats van onze dames estafetteploeg, en daarmee onze vijfde zil- eren medaille. Om nog iets te zeggen over de houding van het bestuur der internationale zwemorganisatie, waardoor het waterpolotornooi tot een aanfluiting der reglementen gemaakt werd; helaas heb ben de Nederlandse officials niet begrepen, dat zij Dcter direct na dit schandaal hun functies hadden kunnen neerleggen. Hun baantje was hun te lief en de internatio nale ivaterpolotitels zijn "op de ruggen van onze spelers uitgevochten. Deze spelers en onze chef de mission Karei Lotsy deden hun plicht. Over de houding der andere Nederlanders zal nog een hartig woordje gespro ken worden. Gelukkig deed onze esta fette, Rie, Koosje. Hannie en Irma, het samen prima met de tweede prijs, terwijl ze hoogstens op brons gerekend hadden. Bij de Olympische ploegsporten' krijgt ieder ploeglid een medaille, zodat we officieel wel vijf zilveren medailles hebben gewonnen, maar met elf hockeyers, vier zwemsters, en drie indi- viduelen, in totaal achttien zilveren medailles mee naar Nederland brengen. Een complete zilvervloot Goud en brons is er echter niet bij. heime noemd. wapen wordt ge- QVER het parcours van de wielerwegwedstrijd is zoveel geklaagd, dat de Finse organisatoren met man en macht het wegdek heb ben laten bewerken. Het is nu een stuk beter, maar na tuurlek heeft men de ge vaarlijke bochten niet even tjes kunnen glad strijken. Deze wegwedstrijd is voor (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 1 Aug. Evenals te Londen in 1948 zijn ook nu in het boks tornooi enkele vreemde beslissingen gevallen. Het onaangename is dat er nogal eens Russen bij betrokken waren. De zaak krijgt een bedenkelijke kant omdat men, lettend op de samenstelling van de jury, vaak met succes kan speculeren op de uitspraak. De partij Bulakov (Rusland)—Basel (Duitsland) werd be oordeeld door een jury die uit een Pool, een Ier en een Noor bestond. In de zaal en op de perstribune werd gefluisterd; „De Pool zal voor Bukalov stemmen en de Noor en de Ier maken Basel winnaar". Het kwam inderdaad 7.0 uit. Hier mee wil niet beweerd zijn dat de juryleden zich bewust aan partijdigheid schul dig maken. Maar dat soms bi) hen de wens de vader van de uitspraak is, valt toch niet te ontkennen. Duitsland, dai ook nog geen gouden medaille heeft, bezit in de schoolslagzwem mer Klein een man die Za terdag het nummer, waarop hij wereldrecordhouder is, kan winnen. Men heeft hem daarvoor weken in het bos rijke Zweden laten trainen en pas een halve dag voor de eerste series per vliegtuig laten overkomen naar Hel sinki. Hij werd daar op een zorgvuldig geheim gehouden adres opgeborgen, dus niet in het Olympisch dorp. Van daar dat hij Duitslands ge- Nederland wel bijzonder be langrijk geworden, want het is het enige nummer, waarin nog landgenoten in de strijd om de Olympische medailles zullen zijn. Van een verloren uurtje, want die zijn er soms nog bij dit Olympisch non stop programma, hebben wij ge bruik gemaakt om de naast het Olympisch stadion gele gen hall van het bokstornooi binnen te lopen, waaruit de Nederlanders inmiddels al weer zijn verdwenen. De Italiaanse boksers doen het best. Wij zagen bij hen een uitermate correct lichtge- wichtje, Bolognesi, die vóór zijn partij het publiek met vier beleefde buigingen groette, aan enkele kant van de ring één, en verder een vermaning van de scheids rechter eveneens met een buiging in ontvangst nam Hij voerde de beleefdheid echter niet zo ver door, dat hij aan zijn Finse tegen-1 stander uit het land van de Olympische gastheren de j overwinning liet. QFSCHOON de Spelen nog niet geheel zijn geëindigd kunnen wij nu reeds vast stellen, dat twee landen er een bijzondere good-will hebben gekweekt: Finland en Rusland. De Finnen door hun voortreffelijke organi satie, welke alle voorgaande Olympische Spelen overtrof, en de Russen door zich in alle takken van sport uiterst sportieve tegenstanders te tonen. Speciaal de Ameri kaanse en Russische deel nemers zochten eikaars ge zelschap en betoonden zich goede sportkameraden, alle taai-moeilijkheden ten spijt Dat was ten minste een winstpunt voor de Olym pische gedachte. TNTUSSEN zijn vanmiddag de beslis singen om een plaats in de finales gevallen. Twee boksers, t.w. de Russi sche lichtwelter Mednov en de Poolse lichtgewicht Antkiewicz hadden al een zeer gemakkelijke taak. De tegenstan der van de Rus, de Fin Mallenius, kon zijn kansen niet verdedigen wegens een zwaar geblesseerde linkerhand en de Roemeen Fiat trok zich tegen Antkie wicz terug toen er nog geen minuut was gebokst. Een gewonde wijsvinger belette hem verder partij te geven. Wij kregen de indruk, dat dit de Pool niet onbekend was, want hij spaarde zün tegenstander. Waarschünhjk was de af spraak gemaakt dat Fiat even acte de presence zou geven om dan op te geven. DEHOUDENS de eenvoudige manier waarop Mednov in de finale kwam, was het voor de Russen een slechte dag De vlieggewicht Bulakov, favoriet voor Onze landgenote, Elsje van der Tr "4 '-"'ojv v aen Vt 7° Van haar Won- rf»? m j nummer «choonspringen dat Nederland evenwel niet in de finale bracht. de gouden medaille en de bantam Gar- buzow werden uitgeschakeld. Garbu- zow had zijn nederlaag aan zich zelf te wüten. Inplaats van te boksen ging hy met de massieve Fin Namalainen, een primitief vechter, een knokpartij aan, waarbü de Rus, die over uitste kende technische capaciteiten beschikt, aan het kortste eind trok. Kat Bulakov aangaat stond de zaak geheel anders. Hij was voortdurend in de aanval en had volgens neutrale waarnemers genoeg punten verzameld om tot winnaar te worden verklaard- De jury gaf echter, zoals wij in de aan hef reeds schreven, de zege aan zijn tegenstander. Basel sprong over dit bui tenkansje een meter in de lucht. DE vlieggewicht Brooks (V.S.) won van de Zuidafrikaan Toweel, een broer van de wereldkampioen profs. In het bantam gewicht behaalde de Ier M„ Nally een overtuigende overwin ning op de Koreaan Kang. De Italiaan Caprari schakelde in het vedergewicht ®urppese kampioen Ventaja (Frank rijk) uit. In deze zelfde klasse moest de ooi Zachasa zich volkomen geven om •e Zuidafrikaan Leisching klop te ge* f Pe e'e<?ante lichtgewicht Bolognesi (ItaUë) gaf de Fin Rakkanen geen ehün van kans. De andere uitslagen n de halve finales luiden: Lichtwelterge wicht: Adkins (V-S.) won o.p. van Visintin. Weltergewicht: Scherbakov (Rusland) w.o.p'van Joergensenf Denemarken); Chychla (Polen) w.o.p. van Heidemann (Duitsland) waar wel ter ge wicht: Van Schalkwijk 'Zuidafrika) w.o p. van Tischin (Rus* and); Papp (Hongarüe) w.op. van rierrera (Argentinië). Middengewicht: Patterson (VS) won door diskwalificatie in de derde ronde wegens afklemmen van Sjoelin (Zwe den); Tita (Roemenie) won van Nico* loff (Bulgarüc), Halfzwaargewieht: Paeenza (Argen* ini» won van Perov (Rusland). Lee (VS) won van Siljander (Finland). Zwaargewicht: Sanders (VS) won door interventie van de scheidsrechter "i de tweede ronde van Nicman (Zuid* Afrika); Johansson (Zweden) won van Koski (Finland).

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4